"ElsjeDenk er om, het moet Nutroma zijn, meiske MORGENLANDZENDING mooi, maar moeilijk werk Interessante wedstrijden staan op korfbalprogramma Misdaad bij de Huttenberg? s PRISMA Zaalhandbal Selectie teams samengesteld Dertig jaar in Nederland Jaap Woudstra schaak kampioen van Zeeland Voetbalprogramma voor morgen C.H.-jongeren houden voorjaarsconferentie if 105.-1 Vrijdag 5 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 Nog twee weken wordt er in de Middel burgse veilinghal zaalhandbal gespeeld. Het programma voor zaterdagavond ver meldt nog één competitiewedstrijd tussen de heren-junioren van EMM en Marathon en verder de bekerwedstrijd tussen EMM 2 en Marathon 3. Hierna volgen de se lectiewedstrijden voor de samenstellingen van de Zeeuwse ploegen, die volgende week de strijd aanbinden met die van Oost Noord Brabant. Bij de dames en heren fungeert Marathon als sparring partner, bü de heren-junioren EMM. De Silectieteams zijn als volgt samengesteld: ames: doel: mej. Smit (Walcheren) en mej. M. Huissen (Tonido); achter: mevr. Milhous (Tonido), mej. v. d. Wege (Wal cheren) en mej. Jacobs (Hellas); voor: mej. M. de Jong (Luctor), mej. L. van Kruyssen (Hontenisse) en mej. L. Ize- boud (Walcheren); wisselspeelsters: mej. Oostdijk (Tonido), mej. Braun (Olym pus) en mej. E. Munter (EMM). Heren: doel: A. Verrijzer (Tonido) en C. Wolders (EMM); achter: G. Milhous (Tonido), J. Wisse (EMM) en G. v. d. Bosch (Walcheren); voor: A. Vogel (E MM), A. Corstanje (Tonido) en A. Fran- cke (Volharding); wisselspelers: C. Wolf (EMM), A. Verrijzer (Tonido) en Schou ten (Walcheren). Heren-junioren: doel: K. de Ridder (Olympus) en D. Olivier (Tonido); achter: H. Rijken (Tonido), L. Menheere (Tonl- ro)en L. Traas (Tonido)voor: W. Rein- houdt (Marathon), J. de Kok (Tonido) en M. Wijgman (Olympus); wisselspelers: Schreurs (Marathon), v. d. Berg (Mara thon) en v. d. Broek (Olympus). Zeeland-Brabant op 11 mei In verband met de dodenherden king op 4 mei zal de voetbalwedstrijd tussen de vertegenwoordigende zater- dagvoetbalalftallen van de afdelingen Zeeland en Noord-Brabant van de KN VB een week worden verschoven. Op 11 mei zal de wedstrijd te Kapelle wor den gespeeld. Juniorenkampioenen Tot heden zijn in de juniorencompe titie van de KNVB afdeling Zeeland de volgende kampioenen bekend: groep All: Goes I; groep BV: Wemeldinge I; groep BVI: Luctor I; groep BVII: Oostburg I en groep BX: Hulst I. (Van een speciale verslaggever) „Dankbaar ben ik ervoor, dat ik indertijd heb mogen weewerken aan de totstandkoming van de Nederlandse afdeling der Morgenland zending. Het heeft vele anderen en mij geestelijk verrijkt, dat wij hier in dit land, waar wij in vrijheid ons geloof mogen beleven, iets kunnen doen ten bate van hen, die in het Midden-Oosten hun leven stellen in dienst van het evangelie". Dit persoonlijk getuigenis gaf de bejaarde voorzitter der Morgen landzending, mr. M. P. Thomassen Thuessink van der Hoop van Slochteren, toen hij de vergadering dezer zendingsorganisatie te Utrecht opende. De Morgenlandzending bestaat in Nederland nu dertig jaar. Het is maar een kleine groep, die ervoor werkt. En men mist als interkerkelijke organisatie de outillage van de zuiver kerke lijke zending. Maar er zijn toch veel vrienden en mede-arbeiders in Nederland gevonden. klaren valt uit de positie, welke Frankrijk na de eerste wereldoorlog in het Midden-Oosten kreeg. Ontmoeting Dr. P. Berron uit Straatsburg, zen- dingsdirector, heeft onlangs nog een bezoek gebracht aan Syrië. Hij ver telde in de vergadering, dat men er vandaag scherper dan voorheen de ontmoeting van de drie grote religies jodendom, christendom, islam kan waarnemen. Over de ontmoeting van joden en mohammedanen kan men dagelij ks in de krant lezen. Wat het samentreffen van christendom en islam aangaat, op dit punt is er van de zijde van laatst genoemde een toegenomen activiteit. De christenen zijn eerst uitgegaan om Azië te herwinnen, maar op dit'mo ment betreden mohammedaanse zen delingen Europa om dit werelddeel voor de islam te winnen. Zending onder mohammedanen is bijzonder moeilijk. Ook al omdat ver spreiding van lectuur niet wordt toe gestaan. Desondanks ondervindt de Morgenlandzending zegen op haar ar beid. Ook Zeeland Naar de penningmeester, ds. H. Pol, hervormd predikant te Vriezenveen, meedeelde, heeft men in 1956 50.006 voor de Morgenlandzending ontvan gen, hetgeen - 3.000 meer is dan vorig jaar. Toch zou het wenselijk zijn als er nog veel meer binnenkwam omdat de lasten ook telkens stijgen. Op deze vergadering was Zeeland o.a. vertegenwoordigd door de afde lingen Axel, Goes, Kapelle en Zierik- zee. Mej. Cato de Witte, secretaresse van de Morgenlandzending, die vergrijsd ja in dit werk, meldde in haar jaar verslag de voortgang van de arbeid in Syrië en Mesopotamië. Een spectacu lair onderdeel is de medische afdeling. Deze heeft haar hoofdzetel te Aleppo, waar een polikliniek staat. Hier wer den in 1956 niet minder dan twee' duizend patiënten per maand gehol pen, merendeels christenen maar toch ook veel mohammedanen. Een andere vorm van hulpverlening betreft het betalen van huishuur voor hulpbehoevende blinden in deze Sy rische stad. Ook wordt steun verleend aan vrouwen, die door hun man zijn verlaten, en met de kinderen onver zorgd achterbleven. Op verschillende plaatsen werken Sredikanten. De Morgenlandzending is iternationaal. Er arbeiden Fransen, Zwitsers, Nederlanders. De zending is ln Frankrijk ontstaan, hetgeen te ver- ln ae strijd om het persoonlijk schaakkampioenschap van Zeeland hoofdklasse is eindelijk de beslissing gevallen. De afgebroken partij tussen ir. J. J. Elzerman en J. L. Woudstra werd uitgespeeld en eindigde in re mise. Dat was voor Jaap Woudstra reeds genoeg om kampioen van Zee land te worden, zodat de afgebroken party tegen Jansen van geen enkele betekenis meer is. De stand luidt als volgt: J. L. Woudstra 4uit 5; A. J. Niemarkt en ir. J. J. Elzerman 3'/a uit 6; Jansen 0 uit 5. o Dammen De eindstand van de door de adspiran- ten gespeelde competitie om het kampi oenschap van Grijpskerke luidt als volgt: 1. Jan Cevaal 18 14 1 3 20 2. Piet Sinke 18 14 1 3 29 3. Adri Sinke 18 12 I 5 25 4. Jan Rotte 18 12 1 5 25 5. Kryn Dekker 18 12 1 5 25 6. Johan de Kam 18 7 1 10 15 7. Wim v. Baaien 18 S 3 10 13 8. Henk Louws 18 5 2 11 12 9. Arnold Boogaard 18 2 2 14 6 10. Dirk Ridderbos 18 0 1 17 1 Om de eerste plaats werden vier beslis singswedstrijden gespeeld. Na een span nende strijd werden deze door Jan Cevaal gewonnen met 53. Ook tussen de num mers 3, 4 en 5 worden nog beslissings wedstrijden gespeeld. Vernielzuchtige jeugd in Bergen op Zoom Enkele dagen geleden werd door de jeugd een twaalftal ruiten van een ga rage stuk gegooid terwyi ook van een jacht dat op het erf van de garage lag zodanig vernield, dat in totaal een schade van enige honderden guldens werd aangericht. De recherche stelde een onderzoek in en toen kwam aan het licht dat door een vijf en twintig jongens variërende van 6 tot 14 jaar zich hieraan schuldig hadden gemaakt. De schade zal door hen moeten worden betaald. 1 winst thuisclub; 2 winst bezoekers; 3 gelijkspel le klasse; Nieuwdorp 1Arnemuiden I 3 Tern. Boys I—VCK I 1 Zaamslag IWemeldinge I 2 2e klasse A: Col. Boys HSerooskerke H 1 's H.H.kinderen IKapelle II 1 Wemeldinge IIKloetinge II 1 Riilandia IIWissekerke II 1 2e klasse B: RCS IV—Meeuwen I 2 VCK II—Middelburg IV 2 Serooskerke IOostkapelle I 3 Zeel. Sport VIVeere I2 2e klasse t: Wissekerke IGoes IV 1 Kapelle IYerseke III1 Kloetinge IHeinkenszand I 1 Kats I—SVD I 1 Wolfaartsdijk IMevo I 3 2e klasse D: Bruse Boys II—Mevo III 1 Mevo IIBurgh III 1 2e klasse E: Hoek I—AZVV II 1 2e klasse F: Beren I—Hoek II 1 SVD nDriewegen II2 Groep A I: Serooskerke A IMeeuwen A I; Vlissingen A IMiddelburg A I; Middelburg A HWalcheren A I; RCS A I—Zeeland Sport A I. Groep A II: Goes A IIGoes A I; Wolfaartsdijk A IPatrijzen A I. Groep B I: Arnemuiden B IVlissingen B I; Zeelandia B IMiddelburg B I; Zeel. Sport B IBevelanders B I; Walcheren B I—RCS B I. Groep B II: Domburg B IZeel. Sport B II; Middelburg B IIVlissingen B II; RCS B IIOostkapelle B I. Groep B III: Vlissingen B HIMiddelb. B IV; VCK B I—RCS B IH. Groep B IV: Goes B IWolfaartsdijk B I; Kapelle B I—Robur B I; Kloetinge B I—Kruiningen B I. Groep B V: Goes B IIYerseke B I; Hansw. Boys B IWemeld. B I; Riilandia B IKrabbendijke B I. Groep VI: Patrijzen B ILewed. Boys B I. Voor moeder is er geen twijfel meer. En voor U ook niet, zodra U het eerste flesje Nutroma hebt gebruikt Dan weet U, zo zeker als tweemaal twee vier is koffie en Nutroma, dié horen bij elkaar Alleen met Nutroma krijgt Uw kopje koffie dat verrukkelijke volle aroma. Met niets te vergelijken, door niets te evenarenWees dus kieskeurig. Sta er op dat U Nutroma krijgt, als U om Nutroma vraagt. Iedere melkhandelaar kan het U leveren Nutroma, de veredelde koffiemelk zoals alleen Tlutriria. die kan maken Nutricia levert haar veredelde koffiemelk alleen onder het merk Nutroma blank en zuiver! In het Trefpunt te Ermelo zal op 26, 27 en 28 april a.s. de voorjaarsconfe rentie en algemene vergadering wor den gehouden van de Chr. Historische jongerengroepen in Nederland. Vrijdagavond 26 april om half acht heeft de opening plaats. Die avond spreekt drs. G. de Groot uit Leeuwar den over „Het platteland in de bran ding". Zaterdagmorgen heeft de al gemene vergadering plaats. Zaterdag middag spreekt de minister van De fensie, Ir C. Staf, over „Enkele poli tieke problemen" en zaterdagavond vertelt het lid der CHJ, de heer P. de Pater, over een reis per scooter door Europa. Zondagmiddag spreekt het lid der Tweede Kamer drs. D. F. v. d. Mei over „Euromarkt" en op zondagavond is er een ontspanningsprogramma met o.m. filmvertoning. Voor zaterdag a.s. Is een flink pro gramma vastgesteld met tal van interes sante ontmoetingen. In de eerste klasse kan Animo ITjoba I zeer spannend worden vooral wanneer Tjoba dezelfde JOHN. HIDDENS >ns dagelijks vervolgverhaal 5) Net als haar broche. Die had ze zo waar ook vergeten. Die bracht Wie- cher haar nog na, toen ze al goed en wel in Jan Kamps z'n- keuken zat en ze 't hele geval nog niet gemist had. „Kiek, Albertien", zei Wiecher, „dat lag nog bij mij op tafel. Ik heb al va> ker gezegd, dat ie niet heel secuur bent." Ach ja, dat had hij haar wel eens verweten, daar had hy wel eens erg over te keer gegaan en ze is dan ook blij, dat ze bij hem vandaan fa Want hij kon verschrikkelijk uitvaren, als hem iets niet zinde. „Zo heeft ieder mens zien gebrek", zegt ze berustend tegen Jan Kamps. „Maar 't is wel een éérlijke man, die Wiecher. Dat blijkt nou toch wel weer. Anders bracht hij mij zo'n broche niet na." „O ja?" zegt Jan en hij kijkt pein zend. „Nou, dat is dan ja mooi voor hem." Als Albertiens spulletjes een plaats hebben gekregen gaat hfj de deur uit met een hooihark, om eens in die moddersloot te gaan vissen naar de ketting. Dat lijkt tameiyk onbegonnen werk, maar hij zou toch denken, dat zo'n ding nog wel kans liep om boven wa ter te worden gebracht. Dat lukt hem echter niet. Hij vindt een ouwe pot en een ke tel, die elkaar verwaten kunnen dat ze zwart zijn van de modder. En een grote paplepel brengt hij ook nog aan de oppervlakte. En een koffiemolen. Otto Koster komt voorbij en vraagt hem vrolijk, of hij splinternieuwe eet- gereim aanschaft voor zijn nieuwe huisgenoten. Even schiet Jan in een lach. Hij laat de hooihark rusten en ter wijl hfj Otto aankijkt, zegt hij ern stig: „Albertien mist haar gouden ket ting Otto. Die had ze bij Wiecher op de wagen, in een doosje, 't Kan er af gerold wezen. Dat zei Wiecher. En dat zei Albertien ook. En vanzelf geen mens heeft 't zien. Otto kijkt bedenkelijk. „Ik heb de hgle sloot afgevist", zegt Jan. „Maar ik zal er nóg eens door gaan." Otto wacht af. Jan vindt een koffiekan. Kyk, die heeft hij de eerste keer niet aangetroffen, die vindt hij pas nu. Zo kan 't met zo'n ketting ook gaan. Zeker, zegt Otto. Jan gaat secuur te werk. Hy vist zorgvuldig en langdurig. Maar het is vergeefse moeite. En ook als naderhand méér mensen gaan helpen, komt de ketting niet boven water. De jeugd is toegestroomd. Albertiens ketting ligt in de stinksloot! En grote griezel nu ligt die jongen van haar er ook al in! Wat doet hij ook zo wild te zyn. Evert is vlug genoeg weer op het droge, maar hij ziet er uit als een varken en in zijn verwarring zou hij naar het huis van zyn oom zyn ge rend om van kleren te verwisselen, als Jan Kamp niet geroepen had, dat hy zich vergiste. Die avond kuiert Otto Koster nog eens naar het huis van Wiecher. Hij vertelt hem, dat er met man en macht gezocht is naar de ketting van Albertien, maar die niet te vinden is. Bij die woorden kijkt hij Wiecher veelbetekenend aan. Wiecher vindt het een nare boel. Men doet zijn best om het boeltje zo goed mogelijk te vervoeren, er is on derweg zelfs geen schoteltje geschon den, zo voorzichtig is hy geweest, maar ja.er kan zomaar wat afvallen, net zo goed als van éen voer knollen. „Was 't maar een schoteltje", zegt Otto bedaard. „Was 't dat zéker maar!" zegt Wie cher heftig. „Weet ie ook nog, wanneer of ie 't voor 't laatst zien hebt, dat doosje?" vraagt Otto. Nee, dat kan Wiecher met de beste wil niet zeggen. Wie let er nu op alle dingen, als je iemand helpt verhui zen? En 't was zyn plicht ook niet, om te zorgen dat alles goed marcheer de, daar moest Albertien beter acht op hebben gegeven. Zij heeft dat doos je op de wagen gezet. Ja, zegt Otto, dat zal wel zo wezen, maar zy heeft het er niet weer afge nomen Even is het stil. 0 De staat van beleg, die sedert de ge allieerde bezetting in 1941 met korte on derbrekingen in Teheran van kracht is geweest, is woensdagavond opgeheven Ingezonden Mededeling (adv.) manager kracht zal weten te ontwikkelen als vo rige week tegen Togo I het geval was. Toch slaan we de kansen van Animo bet hoogste aan. Swift n zal tegen Vios I de punten wel naar Krabbendijke zien gaan, terwijl bij Volharding IOlympia I de krachten elkaar niet veel zullen ontlopen. In 2a komt Zuidwesters I voor het eerst in het veld tegen Tjoba n. Tjoba II zal, om al niet direct in het begin teveel achterop te raken, hier moeten winnen. Swift in tegen Vios II betekent winst voor de hoofdstedelingen. Togo II zal er wel niet in slagen om Top I te weerstaan. In 2b zal VOPO I de Poel I wel geen kans geven, terwyl we Luctor I met flink verschil van Scampolo II zien winnen. Atlas zal in 3a tegen BKC aan het kortste eind trekken waardoor BKC de leiding in deze afdeling voor zich zal kunnen opeisen. Bij KVLStormvogels durven we geen voorspelling te doen. In 3b gaat VZOD zijn eerste nederlaag tegemoet bij TOP 2, alhoewel we VZOD dit jaar hoger aanslaan dan het vorige. Animo Hl zal uit de thuiswedstrijd tegen Swift VI zeer waarschijnlijk wel geen winst behalen. In 3c zal ELTO II tegen Olympia H een spannende ontmoeting worden. We hou den het op winst voor de thuisclub. SVS gaat de verre reis naar Colijnsplaat on dernemen, en het zou een verrassing zijn als de winst mee terug naar Scherpenisse ging. In 3d wint Luctor II in Kloetinge van Blauw-Wit II en kan WKV de eerste pun tjes binnen halen in de uitwedstr:d tegen Vitesse II. Ook de adspiranten komen volop in het veld a.s. zaterdag getuige het volgende programma: A. Animo AOlympia; Swift ASwift B. B BKCZuidwesters; Swift KwiekOndo. C. VEDO B—Swift Rap; AtlasAnimo C. D TOGO—Tjoba E. Elto AElto B; Luctor CScampolo; De PoelVolharding. Onmisbaar voot Uw afspraken Uur en dag in een oogopslag' Een zesjarig jongetje te Vancouver (in Canada), die zei een eigen baby te willen hebben, heeft maandag een kind van vier maanden ontvoerd, aldus heeft de politie woensdag meegedeeld. Drie kwartier na het verdwijnen van de baby, werd zij teruggevonden De politie zei, dat de jongen te jong was om hem in staat van beschuldiging te stellen.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5