Nieuws uit de Provincie Uit Zeelands Steden Bureau met vlekken?... Prachtbifts Cola-Bever! Zeeuwse amateurs bedachten in Middelburg poliofonds 1-klas Baby-verzorging met Babyderm-preparaten HOUTVESTER Voortreffelijke koorzang Zang en muziek Ds P. Homburg sprak voor chr. kruideniers Vergadering Zeeuwse bakkersbond MIDDELBURG manchester Overijsel-expositie geopend 't Setfa van Piet Pluizer presenteert: Zeeuwsch Dagblad puzzle Het negende probleem: „Waar ligt../' Puzzle no. 9 Oplossing vorige puzzle Puzzle Post De Pluizer Piekerpot Streekverband Af jos Walcheren bijeen Ponderdag 4 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD MET ALS INZET: de bestrijding van de kinderverlamming hebben de Zeeuw se amateurs onder auspiciën van de stich ting „d'Oprechte amateur" in de grote Schuttershofzaal een avond verzorgd, waarop voortreffelijke prestaties te be luisteren waren. Voortreffelijk was bij voorbeeld de koorzang door zes dames Sn vier heren onder leiding van de eer B. Leijnse. Het koor trok direct de aandacht door de avond te openen met een drie tal geestelijke liederen, die een beziel de en sonore verklanking kregen. Later op de avond liet het koor zich nogmaals horen, o.a. in „Het zandmannetje" en „Het kwezelken". Een geheel ander karakter droeg het iptreden van de evenals het koor uit Mid- elburg afkomstige Tonny van Verre, 'aar hij had dit met het koor gemeen, dat hij door zijn optreden eveneens tot de „prominenten" van deze avond be hoorde! KLEINKUNST Hij had de liedjes, die hij bracht ■oortreffelijk geaccompagneerd door de eren Joop Saluta, gitaar en Jo den Hol- nder, piano zelf geschreven en ge componeerd. In het parodistisch getinte „O vrienden, ik ben m'n blous (blues) kwijt" benaderde, zoniet bereikte hij de kleinkunst. Bijzonder charmant was het optre den van een negenjarig meiske, Toetie Heerbout, dat met een aangeboren éle- gance de vele toeschouwers een menuet voortoverde. Dat er uit het land achter de Atlanti sche Oceaan naast de bizarre rock 'n roll- klanken ook nog wel goede muziek naar de oude wereld overwaait bewees Jan W. Verweij uit Middelburg, die op zijn ♦hromatisch mondorgel „Begin the Be- tuin" van de bekende (en goede) Ameri kaanse componist Cole Porter bracht. Voor de afdeling Walcheren van de phr. Kruideniers sprak dinsdagavond Ds. V. Homburg van Vlissingen over „Chr. organisatie juist nu". In een zeer boeiende rede betoogde ds. Homburg dat het leven één organisatie Is. Het is een eeuw van wetenschappelijke Organisatie, waardoor vanuit de studeer kamer de zaken worden geregeld. Dit geldt niet alleen voor de middenstander maar ook voor de arbeider, men wordt een nummer in het bedrijf. Het grote gevaar is daarbij aldus spre ker dat de mens wordt aangetast in zijn beelddrager Gods zijn. De Christen moet de ogen open houden voor de gevaren dié er dreigen. Voor de Christen is er een roeping om zich te organiseren in Chr. .organisaties om zich niet alleen materieel teweer te kunnen stellen, maar bovenal geestelijk. Wij leven in een tijd van burgerlijk materialisme, bij duizenden gaat het al leen maar om de materiele dingen, en dit is een gevaar dat de kerkmens van van daag evengoed bedreigt. Het gevolg hier van is dat het gemeenschapsgevoel ver dwijnt; men voelt niet meer de verant woordelijkheid. „In de toekomst zult U moeten vechten om Uw plaats in de maatschappij te kun nen behouden, als U niet op Uw hoede is wordt U door het grootbedrijf dood ge drukt, vandaar dat er een samenbunde ling moet zijn van krachten als midden standers". Aldus ds. Homburg. Ook wees hij op het gevaar van de steeds verder gaande staatsbemoeiing. Scherp ageerde ds. Homburg tegen de halfslachtigheid van vele Christenen die plaats hebben gezocht in een neutrale or ganisatie. Aan het begin van de vergadering wer den enkele huishoudelijke zaken afge handeld. Door vertrek van twee bestuurs leden naar een andere branche, moesten deze plaatsen weer vervuld worden. Gekozen werden de heren J. Dingeman- se te St. Laurens en A. Merci te Vlissin gen. De vergadering, die onder leiding Stond van de heer J. Blankenburg werd gehouden in het Herv. Jeugdgebouw te Middelburg. Tijdens de vergadering van de Zeeuwse bakkerbond, die o.l.v. de de heer H. Groenouwe in zaai Krijger te Goes gehouden werd, heeft de heer Korstanje, middenstandseon- sulent, gesproken over zijn werk. Eni ge tijd geleden zijn wij hierop reeds uitvoerig ingegaan. De adjunctsecretaris van de Ned. bakkersbond, de heer J. Workum uit Haarlem, sprak over de broodprijs, de Stichting Kwaliteits Bakkers, de ar- beidsparagraaf nachtarbeid en de hoofdgroep detailhandel. De voorzitter werd in zijn functie herkozen. De heer J. de Jonge uit El- lewoutsdijk blijft lid van het centraal bestuur der N.B.B. De heren H. Groenouwe, C. F. de Ridder en J. Westveer werden herkozen als leden van het algemeen bestuur. Zomerdienstregeling op Schouwen Blijkens mededelingen van de R.T.M. zal de dienstregeling op Schouwen-Dui- veland enkele kleine wijzigingen onder gaan. Dit is hoofdzakelijk het gevolg van het feit, dat in het veer Numansdorp- Zijpe in juli en augustus ten behoeve van de vakantiegangers een derde vaart zal worden ingelegd. De vertrektijden van Numansdorp worden 9.55; 13.35 en 17.20 en van Zijpe 8.03; 11.47 en 15.32. De mid dagvaart is speciaal bedoeld voor fietsers. Ook deze zomer zal in de Westhoek weer een aparte stranddienst rijden voor de badgasten. Met het koor van de heer Leijnse en Ton ny van Verre behoort hij tot de preten denten voor de uitzendingen! Aardig was ook het optreden van de volksdansgroep „Kasporgo" uit Goes. Vermelding verdient verder de heer Simon Berrevoets, die geestig declameer de. De heer H. Mennes, secretaris van de afd. Zeeland van de stichting sprak het openingswoord. EERSTE BOSBRAND IN BERGEN OP ZOOM Woensdagmiddag werd de Bergse brandweer gealarmeerd voor een bos brand nabij de inrichting Vrederust te Bergen op Zoom. Het bleek dat in de ze omgeving vermoedelijk door het spelen met lucifers door kinderen een perceel vier jarige dennen in brand geraakte. Met behulp van omwonenen- den en de brandweer kon men het vuur insluiten. Het perceel, ongeveer 8000 jonge aanplantingen, gingen ver loren. De waarde werd geschat op 10.000,De recherche stelt een on derzoek in naar de oorzaak van de brand. Het perceel behoorde toe aan een inwoner uit Oud Gastel. GO® Landelijke finale ,,d' Oprechte Amateur" Mevr. J. Koehors is uitgenodigd om Zeeland te vertegenwoordigen in de lan delijke finale van de Stichting ^"Op rechte Amateur". De finale zal worden gehouden in Amsterdam op 12 april a.s. Als begeleidster treedt op mevr. A. Tam- minga-Buthfer. Baden in Medisch Centrum In het badhuis van het Medisch Cen trum zijn in de maand maart 4210 dou- chebaden genomen. Aanwinsten openbare leeszaal Aerde, R. van, Vogel zonder nest; Chris tie, A., Driehoek op Rhodos; Dreiser, T., Illusie van het geluk; Eyck, T. van. De man genaamd Miller; Habe, H., Over de schreef?; Ooms-Vinckers, C. J., De barre vlucht; Salten, F., Perri; Sayers, D. L., Wittebroodsweken; Booy, T., Een stille omwenteling; Nolthenius, H., Renaissance in mei; Ingerman, K. J. J., Dreigend dreu nen de tam-tams; Kampen, A. v., Wijken de wildernis; Dunkel, U., Jagers voor de wetenschap; Reest, R. v.. Dichterschap en profetie, dl. 3; Simenon, G„ Les memoi res de Maigret; Schneider, R„ Macht und Gnade; Zweig, S., Amok; Goudge, E., Gentian Hill; Waugh, A., Island in the sun; Wilson, A., Anglo-Saxon attitudes. Herverkiezing De heer J. Huser werd op de dezer dagen gehouden vergadering van de landelijke Christelijke Film Actie tot hoofdbestuurslid herkozen. Hervormde vrouwen ,In dienst der kerk" In de Bogardzaal vergaderde maan dagavond de vrouwenvereniging „In dienst der kerk". Op deze bijeenkomst was uitgenodigd de heer M. Beversluis te Veere, die een lezing hield over de Zonnekoning van Egypte Ignaton. Zoals bekend heeft Beversluis hier over een drama in- versen ge schreven onder de titel „De dans met de schaduw". Het bleef bij hem niet bfj een oppervlakkige verering van de zon, maar zocht achter de schoonheid van de natuur de Maker van dit alles. Op een vlotte en boeiende wijze ver telde de heer Beversluis over het le ven van deze koning, en droeg daar bij enkele van zijn versen voor. Ambtenaren gehuldigd Tijdens een geanimeerde bijeen komst in een versierde stadsschuur zijn dinsdagmorgen gehuldigd de jubi larissen A. Mondeel (plantsoenen dienst gemeente) en M. Peene (reini gingsdienst). Beide heren waren veer tig jaar in dienst van de gemeente Middelburg. Tevens werd afscheid genomen van de heer G. Davidse, die de pensioen gerechtigde leeftijd heeft bereikt, na een diensttijd van 36 jaar. „Hoofd schotel" van deze byeenkomst was de jubileumviering van de heer Mondeel; de beide andere heren waren reeds eerder in intieme kring gehuldigd. Uitreiking floraliaplantjes Op de gemeentelijke kwekerij „Over- water", zullen zaterdag 6 april, 's mid dags tussen 24 uur de floraliaplantjes uitgereikt worden. Dor samenwerking van de afd. Walcheren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde en de Kon. Ver. „Uit het Volk voor het Volk", is deze uitreiking tot stand gekomen. Drs. Sixmema directeur Chr. streek H.B.S. Naar wy vernemen is drs. Sinnema benoemd tot directeur van de Chr. Ho gere Burgerstreekschool. Hij was voor kort leraar Nederlandse geschiede nis aan het Chr. Lyceum te Den Haag. Hij werd op 10 augustus 1912 te Den Haag geboren. Hij studeerde aan de V. U. letteren en wijsbegeerte. Hij begon zijn loopbaan als leraar aan de Rijks H.B.S. te Vlissingen, waar hij bleef van 19241947. Hierna werd hij le raar te Den Haag. Na de bevrijding van het zuiden van Nederland was drs. Sinnema anderhalf jaar hoofdredacteur van het blad „De Vrije Zeeuw". Ook was hij persadviseur van de militaire commandant te Middelburg. Drs. Sin nema is bestuurslid van de vereniging van internationale rechtsorde, waar hij deel uitmaakt van de onderwyzers- commissie. Ook is hij lid van de com missie kaderinstructeurs van de bond van Geref. jeugdorganisaties. Ingezonden mededeling (adv.) ^.SCHUTTERSVELD PRODUCT Contactavond Chr. Gèref. vrouwen Dinsdagavond werd in de consisto riekamer van de Chr. Geref. kerk te Middelburg een contactavond gehou den van de Chr. Geref. vrouwen van Middelburg, Goes, Biezelinge en Vlis singen. Eens per jaar wordt een dergelijke avond gehouden om de onderlinge band te verstevigen. De presidente van de afdeling Middelburg, mej. C. den Hollander, opende deze vergadering op gebruikelijke wijze. Waarna een welkomstwoord werd gericht waarin de presidente haar blijdschap uitsprak over de grote op komst. Mevr. de Jager van Biezelinge hield daarna een causerie over het onder- wep „Gy vrouwen" waarop een geani meerde bespreking volgde. Na de pauze werd de avond gevuld met solozang van mevr. Buys uit Mid delburg en mevr. Slawinski. Het mu zikale gedeelte stond onder leiding van mevr. Fey uit Middelburg. IN HET KUNSTMUSEUM aan de Schuttershofstraat te Middelburg heeft dinsdagavond de gedeputeerde, mr. dr. A. J. J. M. Mes, een tentoonstelling van Overijselse kunst geopend. Dr. Mes wilde het belang van deze „uit wisseling-tentoonstelling" zoals ge meld exposeren de Zeeuwse kunste naars hun werken in Zwolle en De venter hoog aanslaan. Het gevaar dreigde, dat Zeeland op het gebied van de beeldende kunst slechts kennis nam van de werken uit het eigen gewest; thans bestaat de gelegenheid ook eens werk van kunstenaars uit een andere provincie te zien. De heer Mes zei ver volgens, dat de uitgaven voor cultu rele zaken niet als „luxe" moeten wor den gezien. In een „technische" tijd als deze zijn wij even broodnodig als die voor andere doeleinden. Tevoren had de heer H. Pieters, de voorzitter van de Zeeuwse Kunste naarskring, de vertegenwoordigers uit Overysel welkom geheten, alsmede dr. Mes en de burgemeester van Middel burg, mr. dr. N. Bolkestein. Mevrouw van Andel gaf namens de Overijselse kunstenaars een korte toe lichting op het geëxposeerde. Alle Hongaren uit Biggekerke vertrekken HEDEN donderdagavond, gaan de „doorgangs"-Hongaren van het kamp Biggekerke zelf een afscheidsavond verzorgen. Zij zullen alle (67) met de „Zuiderkruis" de vermoedelijke da tum van inscheping is 8 april a.s. naar Canada vertrekken. Er bestaat de kans, dat één hunner, die thans werk zaam is bij de Prov. Elektriciteits Mij. in Zeeland zal biy'ven. Ingezonden mededeling (adv.) ANNA JACOBAPOLDER C.B.P.B. Onder leiding van mevr. Voge- laar-Hanse kwam de afdeling St. Philips- land van de C.B.P.B. in vergadering by- een. Uit de verslagen bleek, dat het afge lopen jaar gunstig was geweest: het le dental steeg tot 68, terwijl ook de kas met een batig saldo sloot. De presidente mediteerde over de Paasgeschiedenis en het koortje zong enkele Paasliederen. De heer J. Lindenberg uit Middelburg ver toonde kleurendia's. Het was een mooie avond met een grote opkomst en zes nieuwe leden. UGGEKERKE Brand. Dinsdagmiddag brak brand uit in de landbouwschuur van de heer P. de Visser. Daar de brandweer snel ter plaat se was, kon de schuur voor het grootste gedeelte behouden worden. Het vee en de landbouwwerktuigen konden op tijd ge red worden. BRUINISSE Ontploffing. In de Vluchthaven had aan boord van de 10 ton grote motor sleepboot Jadi, kapitein A. Wilson, een ontploffing plaats, doordat in het ach teronder een slang van een gasfles was los geslagen. De 18-jarige dekknecht G. Stolk kreeg daarbij brandwonden voorna melijk aan de handen. Dokter Quaak verleende eerste hulp, maar opname in het St. Cornells ziekenhuis te Zie- rikzee was toch noodzakelijk. Natte maand. Zoals de landbouw in onze streken tot haar nadeel onder vond was de maand maart natter dan normaal. Er werd n.l. op het Proefbe drijf Scheldemonden 58 mm neerslag geregistreerd tegen 46 mm normaal. Vooral 16 en 17 maart waren erg nat, er viel toen resp. 12.2 en 12.7 mm re gen. En warm was het ook. Wie hoor de ooit van temperaturen in maart van resp. 16, 16.8 en 17.2 graden Celsius, zoals werden geconstateerd op 11, 12 en 13 maart? Naar Waddenzee. Uit de haven zyn thans bijna alle schepen naar de Wad denzee vertrokken, gedeeltelijk om mosselen van het ene perceel naar het andere te brengen (het z.g. verzaaien). Nieuw is het uitzetten van netten voor het opvangen van mosselzaad, zoals door verschillende gevormde ploegen van mosselkwekers, met ingang van dinsdag 2 april wordt gedaan. Tienduizenden meters netten zullen worden uitgezet. Met het uitzetten van deze neten zijn wel enkele weken gemoeid. Ook de in vestering in geld is niet onbelangrijk, maar er is wel hoop dat de proeven zullen slagen. De mosselhandel, die 13 april offi cieel wordt afgesloten is thans niet bijzonder druk meer, In de maand maart werd door de kwekers van de Zeeuwse percelen geen enkele mossel meer geleverd, van de Waddenzee door de kwekers nog 4900 tonnen mosselen aan de handelaars afgeleverd. Collecte. De collecte voor Simavi bracht f334.73 op. DOMBURG Vreemdelingenverkeer. De vereniging voor vreemdelingenverkeer hield dezer dagen haar jaarvergadering. Het totaal aantal badgasten bedroeg in 1956 ruim 300 meer dan in '55, 't bereikte een re cord van 6657. Ondanks het batig saldo van ruim ƒ300,werd toch besloten de bijdragen met 20% te verhogen. De steeds stijgende bureaukosten, het maken van folders en verdere reclame voor de bad plaats maakten dit noodzakelijk. De voor zitter, de heer W. Brand, deelde mede, dat het kampeerterrein voor 5 jaar is in gehuurd. Er is een toilet op het terrein Waren het vorige week de intensieve lezers, voor wie onze puzzel geen moeilijk heden opleverde, thans zijn het de aardrijkskundigen, die een grote kans maken onze nieuwe opgaaf op te lossen. Zoals gewoonlijk worden er weer meer of minder moei lijke vragen door Uw puzzel redacteur voorgelegd. Hier is dan: (oplossingen inzenden voor maandagmiddag 8 april) 1 Tangayika is de hoofdstad van 2 Op het Italiaans schiereiland liggen twee aparte staatjes, n.len 3 Het bekende Miamibeech ligt in een staat in de V.S. 4 De Australische hoofdstad heet 5 De Sorbonne is dé universiteit van de stad 6 In Afrika ligt „de Congo". Dit land behoort aan 7 Velen vragen zich af, waarom Goa nog steeds aan behoort. 8 De noemen zich trots „zo nen van land der Rijzende Zon". 9 heet het land waar vroeger de Inca's woonden. 10 Het vasteland in het Zuidpoolge bied heet De oplossing van puzzel no. 7 is als volgt: A hoort bü 6, B bij 13, C10, D3, E—11, F—8, G—14, H—5, I—1, J—12, K—4, L—2, 0—7. M—15, N—9 en (Correspondentie over deze rubriek ïykt mij onmogeiyk). We ontvingen een aardig briefje van K. J. de Koeyer te Middelburg. Het luidt als volgt; „U schreef; voor 't gemak staan de schrijvers er bij. Indien dat niet het geval was geweest, had ik ze nooit kunnen vinden. De auteur Hagoort is mij totaal onbekend. Die bleef echter over. U moet het niet te moeiiyk ma ken, hoor. Gaarne ook eens een moei lijk doorlopend kruiswoordraadsel." Natuurlijk maak ik mijn problemen niet te moeilijk, daarom verndjd ik juist een doorlopend kruiswoordraad sel, hetgeen U zelf trouwens ook al „moeilijk" vindt. Het maximum aantal punten is in middels gestegen tot 70. Dit aantal hebben: te Aagtekerke: A. Verhage; Biezelinge: J. de Jager; Goes: C. Wil- sing-Veldhuizen, Adri Verburg; Kou- dekerke; M. J. Besuijen; Sint Laurens: L. Koole; Nieuwdorp: W. Vreke en C. Melse; Oud-Vossemeer: Zr. J. de Noy- er; Wemeldinge: J. A. Stomp-Beef- tink; Yerseke: P. J. de Kam. De pot is dinsdagnacht opengebroken door Uw sinistere nachtbraker Piet Pluizer, zodat nog enkelen het maxi mum aantal punten zullen hebben. Voorlopig heeft U weer iets om en kele uurtjes gezellig door te brengen. Tot de volgende keer dan maar, Uw dubbele Pé-problemenschepper. gebouwd, terwijl gestreefd zal worden naar een overdekte wasgelegenheid. Een sportcommissie wordt ingesteld om de vele sportevenementen met de badgasten in goede banen te leiden. A. s. zomer zal het plantsoen aan de Westkapelseweg worden verlicht. De directeur van de pro vinciale V.V.V., de heer Oskamp, vertel de aan het slot van de bijeenkomst iets over het voeren van reclame, HOEDEKENSKERKE Uitvoering. De gymnastiekvereniging „Luctor et Emergo" gaf in het vereni gingsgebouw een tweede uitvoering. Na de gymnastiekdemonstraties onder leiding van de heer N. Gelok werd een toneel stuk, getiteld: „Klaas Konijn in huiden en vellen" opgevoerd. De regie berustte bij de heer C. Klap. Jeugddienst. Zondagavond is de maan delijkse streekjeugddienst gehouden. Voorganger was ds. J. W. Coenraad uit Goes, die tot onderwerp had gekozen: „Geef ons heden ons dagelijks brood' Postkantoor. In de nieuwe Scheldestraat zal binnenkort worden begonnen met de bouw van een nieuw postkantoor. Een stuk grond langs deze straat is bestemd voor volkstuintjes. Boerenleenbank. Tot 1 april werd by de spaarbank ingelegd 365.962,97; terug betaald werd ƒ268.034,77. Het saldo van de spaarbank bedroeg op 1 april 1957 3.105.086,41. Er kwamen in het kwartaal 38 nieuwe spaarders by. PELL E Moderne inmaak. Uitgaande van de dagavond in hotel „De Zwaan" te Kapelle een voorlichtingsavond gehouden over de moderne inmaak. Hierover werd ge sproken door mevr. A. den Duik, terwyi er ook enkele films over dit onderwerp werden vertoond. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd druk gebruik ge maakt. LAMPERLAND Geref. vrouwen. De geref. vrouwenver eniging hield de 18de jaarvergadering onder leiding van mevr. E. Verburg- Reinhoudt. Een onderwerp over Calvijn werd geleverd door mevr. Bakker-van Liere. Verder werd de avond gevuld met zang en proza. Een trap van een paard. Maandagmid dag kreeg bij het inspannen van een paard op de boerderij van Jac. Dieleman de landbouwersknecht de heer M. Clement een zodanige trap van een paard tegen zijn borstkas, dat hij naar het ziekenhuis te Goes moest worden vervoerd. Dokter v. 't Hart verleende eerste hulp. OVEZANDE Collecte. De opbrengst van de collecte voor het classicaal studiefonds in de Ned. Herv. kerk heeft ƒ30,39 opgebracht. Verloting. De verloting van de vrouwen vereniging Bidt en "Werkt voor de Ned. Herv. kerk heeft ƒ286,70 opgebracht. Ongeval. Het zoontje van de heer C. P. Verbart reed mee op de trekker van Kollaard, terwijl deze aan het eggen was. Door onbekende oorzaak viel het jon getje er af en kwam zo ongelukkig te recht, dat enkele tanden van de egge in zijn lichaam terechtkwamen. De dokter constateerde, dat het nog al meeviel: en kele vleeswonden. OOST- EN WEST-SOUBURG N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield dezer da gen de 23ste jaarvergadering. De avond werd gevuld met voordrachten, samen spraak en zang door 'n eigen koor. Men Tange verzorgde het verslag over de bondsdag te Den Haag. In de pauze werd een verloting gehouden voor de aan koop van een nieuw vaandel. POORTVLIET Ouderavond. De J. P. Heye-kleuter- school hield de jaarlijkse ouderavond on der leiding van de hoofdleidster, mej. Sanderse uit Bergen op Zoom. De kleu ters zongen enkele liedjes en deden enige spelletjes. Na de pauze hield mej. San derse een praatje over hoe kinderen te kenen. De opkomst was groot. Ook de burgemeester woonde de byeenkomst bij. SLUIS Afscheid. Maandagavond werd in hotel „Het Zwin" afscheid genomen van zuster De Munck, die de wijk Sluis-Retranehe- ment verlaat, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Kapsenberg, voorzitter van de wijkverpleging, liet zich in waarderende woorden uit over he'. werk van zuster De Munck. Hij bood haar namens het Groene Kruis een geschenk aan. Namens de doktoren werd gesproken door mevr. Beek en de heer De Meijer. De heer Hen- nekey sprak de scheidende zuster toe na mens de afdeling Retranchement, zuster Stellweg uit naam van de Provinciale Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis". De avond werd verder gevuld met en kele films. ST. ANNALAND Van de school. Tien leerlingen van de School met de Bijbel mochten vorige week de school verlaten. Het hoofd der school, de heer Chr. Kalle mocht van hen uit waardering voor het genoten onder wijs een prachtige staande leeslamp in ontvangst nemen. Gisteren konden 29 nieuwe leerlingen voor de eerste klas be groet worden. Op de o.l. school verlieten 2 leerlingen de school, terwijl er met in gang van de nieuwe cursus 15 verwacht worden. ST LAURENS C.H. kiesvereniging. Voor de C.H. kies vereniging spraken in een openbare bij- Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen te Friedrichsfeld (Evang. Kirche im Rheinland), W. K. Post te Warmenhuizen; te Culemborg, A. K. Abcouwer te Oldehoeve. Geref. Kerken Beroepen te Putten, G. H. van Koo- ten te Genemuiden. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Zwijndrecht, N. de Jong te Katwijk aan Zee. Bedankt voor Den Haag-o., A. H. Schippers te Hillegom. eenkomst de heren C. Philipse, lid van Ged. Staten en C. F. van der Peyl, lid van de Tweede Kamer. De heer Philipsa deed in het begin van zijn betoog een be roep op de jeugd. Verder sprak hij o.a. over de woningbouw, nieuwe indeling van de gemeenten en het Deltaplan. Pa heer van der Peyl behandelde de beste dingsnota. De aanstaande huurverhoging van 25 pet met de blokkering mist alia rechtsgrond en zal oorzaak zijn van nieu we administratieve rompslomp. Een leven dige bespreking volgde op beide onder werpen. De heer H. van Langevelde had de leiding. Ingezonden Mededeling (adv.) Huidje van alle smetten vrij, hoofdje rein met gezonde haargroei Het streekverband Arjos, afdeling Walcheren vergaderde gisteravond in het Geref. Jeugdgebouw te Middel burg, onder leiding van de heer A. Maljaars van Oostkapelle. Besproken werd de a.s. najaarsvergadering even- propagandavergadering. Dit is nodig zo als vorig jaar weer te houden als een werd medegedeeld opdat men ook naar buiten kennis zal kunnen nemen van het Arjos-werk. Tevens werd gesproken over de vul ling van deze avond. De afgevaardig den van de plaatselijke verenigingen brachten over het algemeen een gun stig verslag uit over de werkzaamhe den die door de clubs in het afgelo pen jaar verricht werden. Men mag zich verheugen over een stijging van het ledental op Walcheren al is die dan ook gering. De heer B. Koole te Souburg sprak op deze bijeenkomst over „Buurtwerk dorp en wijkcentra". Hij betoogde dat dit een zaak is die weinig bekendheid geniet. VEILINGBERICHTEN GOES, 3 april Witlof B I 35; afw. Kropsla A I 1213; afw. 89.50; Spinazie I 3940; Prei I 10—11; Bloemkool A II 39; B II 42; C II 20— 34; Andijvie I 58; Rabarber 714; Ra- dys 1318; Rode kool 7. BEURSBERICHT MARKT GOES Aardappelen: De aardappelen noteer den heden: Bintje 35 mm opw., binnenl. sort, 7,50; Bevelander idem 12, 12,50; Alpha idem ƒ7,ƒ7,50; Furore idem ƒ9,ƒ9,50. De prüs van voeder aardappelen bedroeg ƒ3,50 per 100 kg. Stro- en ruwvoeder: Stro v. tarwe, p. ton, draadgeperst af boerderij ƒ35,—; gerst idem ƒ30,haver Idem ƒ25, idem 50, Uien: Uien werden verkocht voor 25, per 100 kg., U.C.B.-conditie niet afgestaart en levering aan de sorteerinrichting van de handelaar. Granen en peulvruchten: Tarwe, boe- renschoon basis 17% vocht, af boerderij 26,27,25; Gerst, idem 20,21,50; Haver, idem 15% ƒ19,ƒ20,50; KI. gr. erwten, boerenschoon, af boerderij 26, ƒ33,Schokkers idem ƒ40,ƒ50, Br. bonen idem ƒ30,ƒ46,Maanzaad 130,157,50; Lijnzaad, slag 40, ƒ45,Karwijzaad 72, Vlas; De ruime vraag naar vlas bleef bestaan. Goede kwal. gerepeld vlas p. kg 1519 ct., afwijkende kwal. 1015 ct. Goede kwal. ongerepeld vlas p. kg 14 15 ct„ afwijkende kwal. 814 ct. Eieren: De eierprijs bedroeg heden 1,72 per kg. BERGEN OP ZOOM, 3 april An dijvie 55; Rode kool 19; Witte kool 60; Prei 13—15; Radijs 15—22; Sla 6—16; Stoofsla 1037; Spinazie 3039; Ra barber 17—31: Witlof 10—61; Raap stelen 58. Peren: Saint Remy 1127. EIERMARKT Eiernotering van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom, in gaande donderdag 4 april 1957. Klasse 17 cent; klasse I 16 cent; klasse II 15 cent; klasse III 14 cent; klasse IV 13 cent; klasse V 12 cent. MIDDELBURG, 3 april Aardap pelen: Bintje groten 10.50; Koopmans Blauwe groten 10.60. Fruit; Jonathan 55-60 23—24; 60-65 32—34; 65-70 40— 52; 70-75 54—60; II 18—26; k 15—30. Groenten: Bloemkool A 3668; B 23 —55; C 8—26; Kropsla A 7—13; B 6— 10; C 58; Bosradijs 1927; Rabar ber 1323; Spinazie 2434; Andijvie 53—64; Prei 10—11; Wislof 14—57; Uien per kg 1014; Waspeen 52; Ro dekool 7. VISMIJN VEERE, 3 april 1805 kg Export garnalen 1.151.59; 54 kg Schar 31 52; 128 kg Bot 21—39; 85 kg Tong 1.93 2.23; 202 kg Rog 4365; 4 kg onge sorteerde vis 51. GROTE VAART AARDIJK, 2 van Philadelphia naar N. York. AMERSKERK, 2 te Bremen. AKKRUMDIJK, 5 te New York. GROOTE BEER, p. 2 Dover naar Am sterdam. HERA, 2 z.w. Flores. HOOGKERK, 3 te Melbourne verw. HELICON, 2 o.n.o Sombrero. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, p. 2 Oostpunt Flores. KATELYSIA, 2 van Portland naar Avondale Mexico. KINDERDIJK. 2 o.z.o. Kaap Race. MATARAM, 3 te Genua verw. PEPERKUST, 3 te Pointe Noir. PRINS ALEXANDER, 3 te Antwer pen. RIJNDAM, 3 te Cobh vn. New York. SOLON, 2 te Antwerpen. STRAAT COOK, 2 z.o. Mauritius. WATERMAN, 2 van Teneriffe naar Kaapstad. WILLEM RUYS, 2 z.o. Monrovië. ZUIDERKRUIS, 2 w. Ouessant.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 7