Sla op de trommel C.J.M.V. jongenswerk heeft gebrek aan leiding 'A BURGERLIJKE STAND Misdaad bij de Huttenberg? CONDUCTEURS EN CONDUCTRICES Petsie Peite Donderdag 4 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 leidster 25 jaar) assistent leidster 21 iaar> halve prijs nu 1 mi BESCHUIT Districtssecretaris Sinke verklaart: Kamp week in Leusden dverteerders Middelburg werd „Stoffenhof" rijker Herv. kerk te Aagtekerke gerestaureerd EN 'P'l'toQ'O" VL1SS1NGEN Vogelbescherming in west-Zws. Vlaanderen Bij het Gemeentevervoerbedrijf te Amsterdam kunnen worden geplaatst Leeftijd: voor mannelijke sollicitanten van 20 t/m 49 jaar; voor vrouwelijke sollicitanten van 20 t/m 35 jaar. Nadere inlichtingen worden op aanvraag ver strekt door de Directeur der Gem. Personeels voorziening, Sarphatistraat 92 te Amsterdam, bij wie tevens onder No. 259 sollicitaties kun nen worden ingezonden. HET KINDERHUIS DER HERVORMDE GEMEENTE, Van Speykstraat 149 te Rotterdam, zoekt een en een voor opvoeding van normale kinderen in de leeftijd van 317 jaar, in zgn. gezinsgroepen. Aangepaste regeling inzake arbeid, salaris, vakantie, pensioen, opleiding, kinderbesch.dipl. Eigenh. geschr. soli, met opg. v. godsd. en refer, aan de directeur. Spaar uw g^ede kleding en koopt een keurige japonschort met rits, maat 42 tot 52. Speciale prijs f 7,95 Met zulk. een schort bent U direct gekleed. iiokstraat 21 - tel. 2447 Goes Ja, sla op de trommel en laat ieder het weten: De Spar geeft gratis guldens aan haar klanten. Geheel gratis dus echt voordeel. En elke week verlaagde prijzen met ook nog 10% korting. Deze week (4-11 april) én nog 10% korting in Sparzegelsi Vanille toffees, 200 gramvan 56 voor 49 ct, 10 zegels Petit Beurre, per pak van 36 voor 32 ct, 6 zegels Chocolade-pasta, per potvan 100 voor 90 ct, 18 zegels Maizena, 2 pakkenvan 48 voor 44 ct, 9 zegels Kandijkoekvan 60 voor 54 ct, 11 zegels Huishoudzeep, 2 stavenvan 54 voor 49 ct, 10 zegels Tomatenpuree, 2 blikjesvan 66 voor 59 ct, 12 zegels Wafels, met een aparte vulling, 250 gram 65 ct, 13 zegels Tongkaas, 10O gramvan 50 voor 45 ct, 9 zegels Hampunt, 100 gramvan 58 voor 52 ct; 10 zegels Bij hele hampunt, p. 10O gramvan 58 voor 48 ct, 10 zegels Bij 1 pak CACAO (Spar) a 60 ct nu het 2e voor de en toch 10% korting lf5r4NolOf KRUlDt****' BIJ 250 gram KAAS naar keuze van 29 voor 24 ct en toch 10% korting OP VERSCHILLENDE PLAAT SEN is gebrek aan leiding er de oorzaak van dat er in die betref fende plaatsen geen C.J.M.V. jon genswerk is. Dit verklaarde de C.J.M. V.-districtssecretaris de heer Jac. Sinke op de zaterdag in Goes gehouden vergadering van de Provinciale Jongenswerkcommis sie van het C.J.M.V. in Zeeland. De heer Sinke schenkt speciaal aandacht aan de mogelijkheden tot het oprichten van jongens clubs in die plaatsen waar er geen is. Het blijkt dat er wel overal jon gens te vinden zijn, die op de clubs kunnen en willen komen maar er zijn geen leiders te vinden. Toch kon de heer Sinke ook meedelen dat er gelukkig geen sprake is van teruggang van het C. J. M. V.- jongenswerk in Zeeland. Het blijft goed op peil. Besloten werd op 6 en 7 juli a.s. in s-H. Arendskerke een Leiders- en Bestuurdersweekend te houden. Het programma zal bestaan uit on derwerpen, over leiding geven, de kunst van vertellen en welk boek lezen we? Hierover zal worden ge sproken door de C.J.M.V.-jongens- werksecretaris de heer H. Verhaar. Verder zal ook worden gesproken over de vraag hoe de C.J.M.V. haar jaarfeesten dient te vieren en zal Van IN HET WINKELPAND naast het Schuttershof te Middelburg, waar tot voor kort de kantoorhandel van de fa. Roskam was gevestigd, heeft de heer J. M. Kooien het „Stoffenhof" geopend. De boeken en schriften maakten dus plaats voor verborgen elegance, die de vele rollen stof, die hier werden binnen gedragen, in zich dragen. Het „Stoffenhof" is een speciaal zaak: men treft er louter stoffen, het geen dus reeds uit de naam valt op te maken. Het voordeel hiervan is: een enorme sortering, die zo'n slordige duizend rollen omvat! Deze stoffen variëren van tinneroy, via merita (deze stof alleen is reeds In veertig kleuren voorhanden), het tweed en de aardige imprimé's in half nylon/half katoen „meronile" tot verselle En wat hier nog tussen ligt, is voor de leek wel visueel waar te nemen, maar moeilijk b(j de naam te noemen Yerselle is echter en dit uit de mond van de vakman weer iets anders dan yersey. Het is niet gebreid, maar geweven, hetgeen het „doorhangen" tegengaat. De stoffen variëren uiteraard niet alleen in kleur, soort en hoedanigheid. Er zijn mantel, japon en blazer-stof fen. De winkel heeft een nieuw, fraai interieur gpkregen in lichte tinten. Modem en aantrekkelijk zijn de éta lages met ruimtewerking. Het „Stof fenhof* mag een eldorado worden ge noemd voor de vrouw, die uit stukjes van deze fraaie rollen iets weet te toveren, wat haar ongetwijfeld het predikaat zal verlenen: goed gekleed! er handenarbeid worden beoefend. Het kampwerk voor de Zeeuwse jongens is in voorbereiding. KAMPWEEK. Het zal weer een kampweek worden in het C.J.M.V.-jongenskamp in Leus den voor in totaal 120 jongens of wel licht twee weken met 60 jongens Dat zal afhangen van de deelname. Ook hiervoor is het een grote puzzel om voldoende leiders te pakken te krij gen welk" genegen zijn een kampweek mee te maken. Voorop wordt echter gesteld dat er bij de jongens voldoen de leiding moet zijn als ze gaan kam peren. In Walcheren en Zuid-Beveland heeft de Zeeuwse districtssecretaris Sinke deze winter leiderscursussen gegeven. Deze zijn thans bijna afge lopen. Over het algemeen was er een goede deelname aan deze cursus sen. Op verzoek van de Prov. Jon- genswerKcommissie zal voor het vol gend winterprogramma een aantal van dergelijke cursussen worden ge houden op Schouwen en Duiveland en in Oost Zeeuws Vlaanderen. Het gerestaureerde kerkgebouw van de hervormde gemeente te Aagtekerke zal op woensdag 10 april a.s. in ge bruik worden genomen. Des middags om drie uur zal de officiële overdracht van het gerestaureerde gebouw plaats vinden en des avonds om half acht wordt dan het gebouw in gebruik ge nomen. De vrolijke avonturen van 19. Zo, Pelle, zullen we dan maar beginnen met de bouw van ons nieuwe schip? Oké, Petsie. Maar waar zullen we het stuurrad plaatsen? Ha-ha-ha, och Petsie het is nog veel te vroeg om aan het stuurrad te denken. Eerst moeten we de romp van het schip bouwen. Kijk, deze boom kan prachtig als kiel dienen. Dan hebben we nu eerst de ribben no dig. Esther, d.v. P. W. Koorneef en H. Bol, Antonia E, J„ d.v. J. F. Stok en J. Oost- dijk; Willem, z.v. W. F. Keur en M. de Vries; Richard T. P. J., z.v. P. J. Kauff- mann en J. M. v. Riet; Cornelia M., d.v C. Mertens en C. C. J. Pasveer; Abraham A., z.v. I. de Muijnck en C. Goeree; Esther, d.v. P. E. Lens en E. Panhuyzen; Wilhelmina, d.v. A. Wielemaker en M v. Belzen; Alexander J O., z.v. A. J. Boom en A. J. Aalders; Helena J., d.v. J. M Verboom en J. M Kommers; Maria N., d.v. F. A, Waas en C. Verplanke; Hendrik J., z.v. J. Altena en R. J. Westrik; Mari anne E., d.v. A. Snoek en J. Provoost. Shirley, d.v. G. Bots en A. Labrie. Ondertrouwd: F. de Kok, 23 j. en S. C. de Rijcke, 21 j.; A. R. Polet, 26 j. te Schie dam en M. J. A. Prince, 20 j.; S. Steutel, 27 j. te Goes en E. H. Gooijen, 23 j. Gehuwd: A. Dingemanse, 37 j. en C. A M. Elich, 33 j. Overleden: M. C. v. Zalen, 74 j., wedn v. J. H. v. Beusichem; P. van Sorge, 81 wedn. v. C. Oele; M. C. J. Koper, 63 j., e.v. C. M. Lammens; S. Wanjon, 77 j., wed v. M. Riemens. AARDENBURG Overleden; L Poppe, 73 j., wed. van P Louwerse. ARNEMUIDEN Geboren: Janneke C. J., d.v. J. Schroe- vers en G. de Nooijer; Grietje K.. d.v. H K Poelman en IJ. Tilma, Maria, d.v. J. J. de Smit en Chr. Marijs; Bernhard J., z.v. J. Meerburg en L. de Ridder; Dina J., d.v. P. Dekker en J. Dekker; Joost J., z.v. J de Nooijer en M. W. Dieleman. Gehuwd: L. van Belzen, 25 j. en P Kodde. 21 j. Overleden: C de Nooijer, 70 j., e.v. M Wijkhuijs; B J. la Soe, 55 j., weduwn van C J. de Hamer. BORSSELE Geboren: Cornells, z.v. C. Karelse en E de Muijnck; Maria A., d.v. J. van de JOHN. HIDDENS vervolgverhaal 4) Ja, Wiecher heeft dat nu wel be grepen. Het is jammer voor haar. Maar hij kan werkelijk niet verder gaan. Als hij eens nagaat, hoeveel hij er nu nog bij inschiet Albertien haast zich te knikken, vanzelf, zij vindt het ook heel gul van hem.... Maar ja, zie je.... Zij hoeft niet te zoeken naar een betere plaats, er wordt er haar al spoedig eentje aangeboden. Door Jan Kamps, een boer die wj' een huishoudster gebruiken kan. Ze komt graag en de kinderen zo moge lijk nog liever. Maar als de dag van de verhuizing is genaderd, voelt Evert toch ver driet, omdat hij afscheid moet nemen van dit vertrouwde plekje, waar hij gewoond heeft en gespeeld met zijn zusje en met vader.Als vader nu nog leefde, waren ze vast niet weg gegaan. Treurig dwaalt hij over het erf langs de oude oven en dan staat hij ineens tegenover Lumina Linning, het vriendinnetje van zijn zusje. Ze is bijna tegen hem opgebotst. „Hé", zegt ze, „ik zocht naar Jan tien." „Die is hier niet", mompelt hij stug. Zij kijkt '.em onderzoekend aan. „Wat is er, Evert?" vraagt ze be langstellend. „Niks". „Jawel. Zal ik 't eens zeggen? Ie vindt 't slim dat ie hier weg gaat. Hè?" Het klinkt zacht. Hij zwijgt. Hij schaamt zich een beetje, maar in Lumina's woorden klinkt niets plagerigs, wél iets anders. Net of ze met hem meevoelt en dat doet hem goed. „Ik zou 't ook slim vinden, hoor", zegt ze, „als wij uut ons huus moes ten. Ik kan best begriepen hoe of ie 't vindt." „Ochpraat hij, om zich groot te houden, „later ga ik tóch weg. He lemaal hier uut 't dorp." In Lumina's ogen komt iets dat op ontsteltenis lijkt. „Helemaal weg?" vraagt ze ongelo vig. Hij knikt vastbesloten. „Als ik bij een baas kom. Ik wil timmerman worden." „O", zegt ze verwonderd. Hjj vraagt of Jantien haar dat niet verteld heeft. „Nee, ze heeft er nog nooit iets van gehoord. Dan bedenkt hjj, dat hij het zélf nog niet lang weet. Hij wilde wel tim merman worden en ook wei boer, 't lokte hem allebei. Maar nu ze hier weggaan, kan hjj eigenlijk niet meer boer worden, want moeder heeft ge zegd, dat het huis en het land van oom Wiecher zijn. En daarom wordt hij timmerman! In Lumina's mooie blauwe ogen ziet hij bewondering en hij voelt zich ge streeld. ,,'t Duurt niet zo lang meer", zegt hij. „Met een paar jaar?" „Ja". „Dat duurt nog lang!" vindt zij. Hij schudt ontkennend met zijn hoofd. Zij knikt heftig. Op dat ogenblik klinkt uit het huis de boze stem van Wiecher. Of Evert geen hand kan uitsteken? Vooruit, de boel moet opgeladen worden! Gram sleurt Evert zijn konijnenhok naar oom Wiechers wagen en samen met Lumina torst hij het er op. Jantien zoekt zorgvuldig haar speel goed bij elkaar, scherven van komme tjes, prachtig versierd. Ze knoopt ze in een zakdoek en als ze tenslotte vertrekken voert ze het schatten- bundeltje behoedzaam mee in haar hand. Achteraf blijkt dat maar goed te zijn geweest ook, want men kan nooit voorzichtig genoeg zijn, dat on dervindt haar moeder. Die mist haar gouden ketting. Ze had die in een doosje gedaan, dat ze op de wagen had gezet Niet erg verstanig. Dat zegt iedereen. Het ding moet er afgetuimeld zijn en ze zijn langs een moddersloot gereden wie zal zeggen waar zo'n ketting terecht gekomen is. Ze wil er niet over blijven klagen, maar het spijt haar toch wel erg. Hef was een heel antiek, bijzonder kost bare ketting, een erfstuk van haar moeder en haar grootmoeder. Een goudsmid had haar er indertijd een groot bedrag voor geboden. Ze was aan de ketting gehecht, ze was er uiterst zuinig op, altijd, be halve met die verhuizing. Dat kwam natuurlijk door de druk te, door de rompslomp, 't Hoofd liep haar om. Als Evert en Jantien niet zelf het doosje op de wagen hadden zien staan, even voordat ze vertrok ken, zou ze nog haast denken, dat ze 't ding vergeten had. Ënde en C. A. ciuissen; Elizabeth P., d.v G. van Koeveringe en J. C. Walhout; Dingenis, z.v. C. Hofman en C. van Sluijs. Ondertrouwd: A. Zweemer, 24 j. en J. M. Koojj, 20 j. Gehuwd: R. A. Boelens, 22 j. te Water vliet (België) en M. Ars, 28 j. Overleden: J. L. Elsman, e.v. A. van de Velde te Goes. BIGGEKERKE Overleden: W. van Sluijs, wed. van R. Boogaard, 81 j.; S. de Bree, e.v. K. Mari- nisse, 88 j. DRIEWEGEN Geboren: Cornells A., z.v. A. Goetheer en M. de Rijger; Adrians J„ d.v. C. de Jonge en J. Wagenaar; Cornells, z.v. W. Bak en G. Wijnholds; Rachel L., d.v. M. M. Does en C. J. Maat. Gehuwd: P. J. Lepoeter, 23 j. en J. de Bue, 26 j. 's-GRA VENPOLDER Geboren; Janna N„ d.v. G. de Jonge en M Schipper Marinus A., z.v. M. J. Braam en J. M Kareis; Martinus J., z.v. J. Wis se en H W Boogert. Gehuwd: M, van der Weele, 31 j. en C. D Anthonise Overleden: P. Stroosnljder, 59 j., e.v. L. Hoekman s HEER ABTSKERKE Geboren: Adriaan C., z.v. C. L. Braam se en A C. Oele. Gehuwd: A. I. van de Vrie, 34 j. en P. C. van Liere, 23 j. KAPELLE Geboren: Stoffel P., z.v. J. Slabbekoorn en S. Groenleer; Elena M., d.v. J. v. Ha- negem en M E. de Kunder; Cornelia J., d.v. C. M. v. Dijke en P. Rottier; Wilie- mina J., d.v. C. M. v. Dijke en P. Rottier. Biem J., z.v. A. S. van Liere en L. Salm; Maria E., d.v. C. Burger en M. Nieuw dorp; Jacomina M., d.v. I. Kole en A. Rot tier; Marinus J., z.v. C. J. van Hoorn en A. K. van Oosten. Gehuwd: J. M. de Koster, 23 j. te 's-Gra- venpolder en W. M. Poortvliet, 24 j.; L. I. Bijl, 26 j. te Poortvliet en M. Snijders, 21 j- KLOETINGE Geboren: Neeltje M., d.v. M. A. D. Bo- lier en H. C. Boogaard; Jacob M., z.v. J. Daniëlse en J. P Blomaard; Alexander, z.v. M Lamers en P. M. Korstanje. Ondertrouwd: J H. Beenhakker, 26 j. te Goes en J. W. Lankester, 26 j.; C. M. Proos, 29 j. te Wolphaartsdijk en M van de Velde, 25 j. Overleden: A C. Hollestelle, 47 j., e.v H. M Kieboom; A. A. de Keulenaar, 70 j.; C. Caljouw, 75 j., e.v P Beekman KRABBENDIJKE Geboren; Maria, d.v. A. Meeuwsen en J. Overbeeke; Jacobus C., z.v. A. W Joos- sen en J. L. Snoep; Elizabeth J., d.v G van Koeveringe en S. Versprille; Jan J., z.v. W van Elsacker en P Visscher; Dina, d.v. A, van den Berge en L. Hart- hoorn; Machalina W„ d.v C. Sinke en P M. C. Sinke; Cornelia A., d.v. C. Goud en M. C. Hollestelle; Joost, z.v. H. A Breker en E. J. Sinke; Johan S., z.v. K. Tuininga en S. F. M. Cok. Ondertrouwd: Q. Pieper. 28 j. en E. Buteijn, ;5 j.; J. J Hoogstrate, 23 i en J. P. Schouten, 21 j. Gehuwd: C. M. Lobbezoo, 26 j. en C. J. Markusse, 25 j.; A. Hirdes, 24 j. en C. J. Boone, 2 3j. Overleden: D. van de Vreede, 58 j.; P. de Rijke, 73 j., wed. van S. de Vos. MELISKERKE Geboren: Neeltje, d.v. P. J. Koene en P. Brand. Ondertrouwd: F. Houterman, 22 j. en N. Meijer, 24 j. te Biggekerke. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND Geboren: Sara J. A., d.v. A. J. P. Boek hout en E. M. Maljers. Gehuwd: P. Vader, 28 j. en M. Fran- cke, 23 j.; J. M. D. A. Barendse, 26 j. en I Knuijt, 28 j. Overleden: 1. Hage, 91 j. OUD VOSSEMEER Geboren: Arend D„ z.v. A. Aarnoudse en J den Haan; Catharina A., d.v. A. Ca- pelle en A. van As te Delft. Gehuwd; J. D. Poelman en A. Duine. Overleden: M. J. Steijns, e.v. J. H. Ha- vermans, te Goes. OVEZANDE Geboren: Johannes J. C., z.v. P. Rijk en J. Vermue; Albertus M., z.v. L. J. Rijk en C. J. Vermue; Adrianus M. L., z.v. J. Rijk en H. M Verbeem. Overleden: J. van Gessel, 79 j. wedn. v. C. van 't Westende; A. van Loenhout, 74 j., wedn. v. D. de Jonge. POORTVLIET Geboren: Wilhelmina R„ d.v. M. J. IJzerman en K. van der Klooster; Pieter- nella M., d.v. C. Ph. van der Male en M. Heijboer. Overleden; A. van Moort, e.v. C. P. Uijl, 75 j.; S. van der Jagt, 16 j. WOLPHAARTSDIJK Geboren; Marinus L., z.v. C. M. Schier en K. M. Weezepoel; Leendert F., z.v. J. Verstrate en L. N. Verwei; Corrine B., d.v. J. B Koert en P. Reijnhoudt, Ondertrouwd: K. de Kam, 28j. en M. Geene, 21 j De West-Zeeuws-Vlaamse Vogelbe- schermingswacht kwam dezer dagen te Yzendijke bijeen. De voorzitter, de heer C. M van de Broecke uit Aardenburg sprak zijn vreugde er over uit, dat zo- velen opgekomen waren. Besloten werd aan de heer B. J. J. R. Walrecht een ge lukwens te zenden voor de toekenning van de Heimans-Thijsseprijs. Het leden en donateursaantal bleek in enkele maan den van 12 tot 63 te zijn gestegen. Ver schillende Zeeuws-Vlaamse gemeenten verlenen subsidie. Uit alles blijkt, dat de vogelbeschermingsgedachte steeds meer veld begint te winnen in West-Zeeuwsch Vlaanderen Ook landelijk bestaat er be langstelling voor de Wacht. Tijdens deze vergadering is een definitief bestuur ge kozen: voorzitter C. M. van de Broecke, Aardenburg; secretaris-, H. Enkelaar, Oostburg; penningmeester F. A. Coppens te Sluis; commissarissen: G. van de Driest te Oostburg en J. Dieleman te Biervliet. Na de pauze werden enige films ver toond.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5