Zes weken gevang voor laffe mishandeling Feestelijke viering van zestig jaar landbouw Krabbendijke s Bejaarde vrouw te Vlissingen omgekomen „VOLGENDE PATIËNT riep de tandarts, maar... CONFLICT BEËINDIGT IN RfNGRIJDERSWERELD Ledental kring Zeeland van KNZB daalde aanzienlijk AMSTLEVEN levensverzekering Aspirin*) De heer L. Th. Vogelaar erevoorzitter Van Nieuwenhuijzen koninklijk onderscheiden Oesterteelt op de Oude Tongse Bank Grote belangstelling voor Paasf jittentoon- stelling te Kapelle Zeeland houdt de kiezen op elkaar weer was de wachtkamer leeg Zeeuwse cliënten klagen hun nood Avondschool voor Nijverheid te Middelburg Politierechter Middelburg Vandalisme en dronkenschap Moeilijkheden opgelost Samenwerking tussen V.V.V., Z.R.V. en ,,Nieuw Walcheren" Klachten over zwembaden [Woensdag 3 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Voor de heer G. A. van Nieuwen huijzen te Krabbendijke heeft de viering van het 60-jarig bestaan van de landbouwvereniging EMM te Krabbendijke ongetwijfeld de prettigste herinnering opgeleverd. De waarnemend burgemeester, de heer W. P. Gebraad kon namelijk de verblijdende mededeling doen, dat het H.M. de Koningin had be haagd de heer Van Nieuwenhuij zen, die 60 jaar lid van de vereni ging is, waarvan 58 jaar bestuurs lid, te onderscheiden met de ere medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. On der applaus speldde de heer Ge braad de onderscheiding hem op de borst. Ook voor de heer L. Th. Vogelaar, die als voorzitter voor de laatste maal leidde, bracht deze feestverga- dering een onderscheiding. Het be stuur stelde n.l. voor de heer Voge laar, na een 12-jarig voorzitterschap, te benoemen tot ere-voorzitter. Met hartelijk applaus namen de talrijke leden dit voorstel aan. De feestvergadering droeg een zeer prettig karakter; dat begon al tijdens het officiële gedeelte, toen een twee tal onderscheidingen uitgedeeld werd. Na de officiële vergadering volgde een diner, tijdens welke verschillende per sonen de vereniging gelukwensten met dit jubileum. Tot slot brachten de le den de revue: „Verleden, heden en toekomst" op de planken. Herdenking Voorzitter Vogelaar kon in de met bloemen versierde zaal van de heer Verburg een grote schare verwelko men, o.a. wnd. burgemeester Gebraad :n de gemeente-secretaris H. Bos, oud- urgemeester Vader, de tweede voor zitter van de Z.L.M., de heer P. J. J. Dekker uit Wemeldinge, en dr. ir. C. W. C. van Beekom, rijkslandbouwcon- sulent. In zijn herdenkingserede stond de heer Vogelaar uitvoerig stil bij het wel en wee in de afgelopen 60 jaar. Een Uitvoerig artikel hierover hebben wij reeds in ons blad van vorige week woensdag gepubliceerd. Bijzondere woorden richtte hij tot de heer Van Nieuwenhuijzijen en feliciteerde hem met lijn mooie staat van dienst. De heer Gebraad bracht namens het gemeentebestuur naar voren, dat de vereniging veel heeft gedaan in het belang van de land- en tuin bouw, maar vooral in het belang van de gemeente. Waardering en dank is hier op zijn plaats", zo zeide de heer Gebraad. Zich tot de heer Vogelaar wendend, De schorren, slikken en platen in de Grevelingen, de zgn. Oude Tongense bank, zullen weer in cultuur worden gebracht voor oesterteelt. Deze schor ren enz., vormen een gedeelte van het- eiland Goeree Overflakkee, beho rende tot de Ambachtsheerlijkheid van Grijsoord en Klinkerland en zijn als zodanig eigendom van gravin de Sam- blure te Hoogerheijde. Wijlen de heer A. J. van den Berg, vorig rentmeester van genoemde Am- bachtsvrouwe, wiens familie enige ge slachten deze bank had gepacht en met deze bank goed bekend was, be gon enige jaren terug een gedeelte der bank voor oesterteelt te gebruiken. Vroeger had deze bank reeds daarvoor gediend, doch in de jaren 19301950 werd aan de oestercultuur op de Gre velingen door de toenmalige pachters niet de aandacht besteed, die zij ver diende. De opzet van de heer Van den Berg Slaagde. Bovendien vielen op de bank oesters in de vrije natuur wat o.m. tot resultaat had, dat voor het noordwes telijke deel van deze gronden thans in oesterkwekerskringen te Yerseke en Tholen weer grote belangstelling be staat. Steeds meer percelen, die vele ia ren voor de mosselcultuur waren be- temd, worden thans weer in cultuur gebracht voor de oesterteelt. Voor de volgende week dinsdag in Kapelle te houden Paasfruitveiling blijkt van de zijde der kwekers een grote belangstelling te bestaan. Vol gens de op het ogenblik bekend zijn de gegevens zal er een aanvoer zijn van pim. 30 ton verpakte Jonathan; 25 ton verpakte Golden Delicious en 5 ton verpakte diverse rassen. Verder Ï;al er nog een aanbod zijn van 30 ton os export geschikt fruit van de ver schillende rassen. Verder zal er een belangrijke hoe veelheid keuken- en fabriekskwaliteit van genoemde rassen worden aange boden. Zowel voor kopers als voor kwekers zijn aan deze veiling weer verschil lende attracties verbonden. De prijs uitreiking aan de kwekers begint om twee uur. De verkoop van het aange voerde fruit zal om drie uur beginnen. In de morgenuren is het fruit te be zichtigen voor elke belangstellende. Een gedeelte van het aangevoerde fruit za] rechtstreeks worden verpakt in eenmalige fust. Verder zal ook een gedeelte worden aangeboden in plas- ticzakken van 1 kg netto inhoud. zei hij: „U zal dit feest ongetwijfeld met gemengde gevoelens bijwonen, daar u afscheid neemt. U kan terug zien op een rijk verleden. Tot de heer Van Nieuwenhuijzen zei hij: „Het is een grote dag voor u. God heeft u vele jaren gespaard". Daarna maakte hij melding van de koninklijke onder scheiding. Nadat de heer Vogelaar zijn felicita ties had uitgesproken, sprak de heer Van Nieuwenhuijzen een dankwoord. De heer I. Smallegange, even de voorzittershamer hanterend (hjj volgt trouwens de heer Vogelaar op) vertelde, dat de heer Vogelaar een stempel heeft gedrukt op de Krab- bendijkse gemeenschap. Hij bood hem een boekwerk aan. Voor me vrouw Vogelaar, die haar man tot grote steun is geweest, waren er bloemen. „God geve U, dat het in de toekomst wel mag gaan", zo zei hij. Het oficiële gedeelte was hiermede ten einde. Felicitaties Tijdens het diner werden gelukwen sen uitgesproken door de heer P. J. J. Dekker, namens het hoofdbestuur en ring O. Zuid-Beveland (hij bood no tulenboek aan); mevr. Woutersen, na mens de plaatselijke Bond van Platte landsvrouwen (overhandigde bloem stuk), oud-burgemeester Vader, dr. ir. van Beekom, de heer W. C. v. d. Werff, namens de zustervereniging te Rilland en namens de veiling; de heer C. Mol namens zustervereniging te Waarde en de heer B. Alink, namens de coöpe ratie te Wemeldinge. Tengevolge van een ernstige kolen damp-vergiftiging kwam de 19-jarige mevrouw K. uit de Nijverheidsstraat te Vlissingen om het leven. Haar man, ruim tachtig jaar oud, verkeert in zorgwekkende toestand. Dinsdagmorgen kreeg een familielid op herhaald bellen geen gehoor wat zij ietwat vreemd vond en zich tot de politie wendde. Deze forceerde de toe gang en constateerde onmiddellijk een sterke kolendamp die het hele huis had doortrokken. In de voorkamer stond een nog brandende kachel, val antraciet, doch waarvan de sleutel totaal dicht stond. In de achterkamer, welke het bejaarde echtpaar als slaapkamer gebruikte en die met open deur in verbinding met de woonkamer stond, trof men de bei de mensen bewusteloos te bed aan. Dr. Bouwman verleende terstond eerste hulp en met spoed werden de bejaar de mensen naar het ziekenhuis „Be- thesda" overgebracht. De vrouw is in middels overleden, de man verkeert nog in zorgwekkende toestand. Munitie gevonden bij IJzendijke Bij het graven van het uitwaterings kanaal De Linie nabij IJzendijke met draglines van het waterschap het Vrije van Sluis stootte men op een grote partij munitie uit de oorlog. Omwo nenden herinneren zich dat de Duit sers hier 15 grote kisten munitie leeg- stortten. De mijnopruimingsdienst stelt een onderzoek in. MOCHT U, geachte lezer(es), vandaag of morgen een wel wat erg vroege vakantieganger tegenkomen, uitgerust met kijker, zonnebril of ander kenmerkend vrijetijds-instrument, tien tegen een, dat het een tandarts is. Zo staan de papieren momenteel. Zoals U weet is er een conflict ontstaan tussen de tandartsen en de ziekenfondsen. Wie het zal win nen is nog niet zeker. Maar wel staat als een paal boven water, wie de verliezer is: de patiënt, U en wij, de verzekerden. Want zoals ons blad de vorige week reeds meldde de tandartsen werken alleen nog maar tegen contante betaling. We zijn gisteren eens op reis gegaan langs verschillende Zeeuwse steden en dorpen en stapten zomaar her en der zo'n tandartsenwachtkamer binnen. Bij die kakendokters, waar we tijdens het spreekuur onze neus om de hoek van de deur staken, kwam ons een weldadige rust tegemoet. Hoegenaamd overal hetzelfde beeld lege wacht kamers. De keurig op een stapeltje lig gende tijdschriften anno-1947 bevestig den onze eerste indruk: geen cliënten. De roemruchte bordjes met de evenzo hooggeprezen moraliteitsfrasen als „Een mens vreest dikwijls 't meest, Door 't lijden dat hij vreest, Maar dat nooit op komt dagen..." Thans komende patiënten niet meer opdagen. Althans niet, het merendeel der fondscliënten. Zeker, er zaten wel wat mensen in de wachtkamers. Jawel, en we hebben hun „gevreesde lijden" nog wat kunnen verzachten door en- passant een babbeltje te maken. „Niet onaardig" In de Zeeuwse hoofdstad ploften we naast een heer van middelbare leeftijd neer. Kennelijk een zakenman, flitste het door ons hoofd, toen we de dikke sigaar in zijn mondhoek ontwaarden. Zo was het. „Niet onaardig, zo'n ru zietje", sprak hij desgevraagd, „nu ko men wij zakenmensen tenminste nog eens vlot aan de beurt." En behaaglijk als de lachende derde, nestelde hij zich in zijn met leer beklede balpotenfau- teuil. „Nou, voor ons, fondspatiënten, 1» het lang niet aardig". Interrumpeerde de tweede (en laatste) wachtende „Ik verging van de kiespijn, want mijn vulling was eruit. Nu kan ik het uit mijn eigen portemonnaie betalen". We hebben het even nageslagen: vulling f 4,25 en trekkingen 2, En wilt U een heel nieuw gebit? Even kijken Dat wordt dan tien of twaalf of zoveel maal f 2,voor het trekken, plus f 95,voor het kunst gebit. „Precies gepast, meneer, dank U beleefd", en de H.H. tandartsen strijken met een vriendelijke glim lach de zuurverdiende papiertjes op. „Niet sympathiek" In Goes troffen we een moeder met een zoontje: ,,'t Kan niet langer wach- Nieuwe pachtovereenkomst voor oesterkwekers Dinsdagmorgen werden de oester kwekers door het bestuur der visse rijen verblijd met de nieuwe huur overeenkomst van hun percelen. Over het algemeen werd ende oude pach ters nieuwe pachters. De pachtsommen werden over het algemeen 1015 pCt verhoogd. Van verschillende zgn. dro- gegronden werd de pacht verlaagd. De verhuring geschiedt van 1 april 1957 31 maart 1969. Er zijn nog een 200 percelen waarvoor gegadigden zich voor 15 april tot het bestuur in Mid delburg moeten wenden. ten, meneer, maar ik tel de gulden tjes niet met plezier neer". Mevrouw X. kan het best betalen, daar niet van. Maar deze methode vindt ze niet sym pathiek. „Vooral voor de minder draagkrachtigen is het funest', zei ze zeer beslist, „en ik kan het niet waar deren, dat dit conflict op onze ruggen moet worden uitgevochten. Want zo is het toch, waar of niet". We zijn verder gegaan, naar Vlissin gen, Terneuzen, Axel, Breskens, Krui- ningen, Krabbendijke. Overal hetzelf de. Nergens een volle wachtkamer. Ontevreden patiënten. Inderdaad, de vakantietij d voor de tandarts is aan gebroken. Een goede methode om va kantiespreiding in de hand te werken; er zit echter zo'n naar bijsmaakje aan. De tandarts zelf We hebben ook met tandartsen ge sproken. „Ook wij vinden het verre van prettig", aldus een van deze medi ci, „maar er zat niets anders op. Zo kon het niet langer. En door onze hou ding zal er nu wel spoedig een oplos sing komen. Alleen jammer, dat de ge wone man momenteel de dupe wordt. Maar ja En om onze geëerde H.H. tandartsen ook het volle pond te geven, willen we even citeren, wat een collega van een Amsterdamse krant schreef, die de verdiensten van de tandarts niet te hoog vond: „Vergelijken we zijn tarie ven met die van een fietsmaker. Twee lekke banden en het oppompen plus nieuw ventieltje f 2,(trekken van een kies ƒ2,nieuwe binnen- en buitenband 4,50 (vulling kies ƒ4,25), nazien rijwiel 1,50 (controle tandarts ƒ1,nieuwe fiets ƒ210,(kunstge bit ƒ95,Ik begrijp oprecht niet, dat er nog tandartsen zijn, en zo wei nig rijwielherstellers". Een ramp Het laat zich aanzien, dat er dezer dagen een oplossing zal worden ge vonden. 't Wordt tijd ook. Want de volksgezondheid mocht dan zijn ge schaad zoals de tandartsenbond aan voert door het grote aantal patiën ten, dat in een bepaalde tijd moet worden afgewerkt, om op een redelijk salarispeil te komen, de ramp zal niet te overzien zijn, wanneer er niet zeer spoedig een oplossing wordt gevonden. Nu zijn er tientallen mensen, die zo wel uit financieel als uit principieel oogpunt, pertinent weigeren naar de tandarts te gaan. „Ik laat nog liever alles eruit rotten, dan dat ik die elke week mijn premie moet betalen ook maar één gulden extra zou beta len", barstte een timmerman uit N.- Beveland tegenover ons los Het hoeft geen betoog, dat een dergelijke situatie op de duur een ramp zou betekenen voor ons zo uitstekend opgebouwde volksgezondheid. En daarom hopen we, dat spoe dig de wachtkamers weer vol zit ten. En dat het afgelopen zal zijn met onnodig voortziekende kiezen envervroegde vakantiegangers. EIERBERICHT HANDELAREN. Goes, 2 april. Kipeieren 9; eendeieren 8; ganseieren 20. Ingezonden mededeling (adv.) Is één van de weinige middelen die helpen bij verkoudheid. Elk tablet Is voorzien van het merk liet symbool van vertrouwen Er bestaat geen Aspirin*)-zonder Bayerkruis Gedeponeerd handelsmerk In aansluiting op ons bericht over de geslaagden aan de avondschool voor nijverheid te Middelburg publiceren wij nog de geslaagden voor de B- cursus. K. Huibregtse, Westkapelle; W. S. de Ja ger, Serooskerke W.; J. van Keulen, Vee- re; J. Melse, Vrouwenpolder; W. B. J. de Meij, Ritthem; J. van Sluijs, Zoutelande; J. de Vrieze, Souburg (prijs); C. M. A. van Malland, Vlissingen. 4 niet bevorderd. Metaalbew. II: J. P. Huiszoon, Middelburg; H. Kip, Oost- kapelle; C. L. Leijdekker, Middelburg; C. de Poorte, Middelburg (prijs). Niet gediplomeerd: 1 leerling. Gezellen: W. A. Broeksma, Middelburg; W. van de Putte, Middelburg (prijs)P. Riemens, Se rooskerke W.; J. Stroo, Koudekerke. Niet gediplomeerd: 2 leerlingen. Elektrotechniek n: P. Boons, Koudekerke; P. J. Boucherie, Vlissingen (prijs); M. J. P. A. S. Falha- ber, Vlissingen; L. Francke, Oostkapelle; A. Goedhart, Souburg; C. W. Heeren, Middelburg; J. Lous, Zoutelande; M. de Munck, Middelburg; H. A. de Voogd, Mid delburg. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Autotechniek II: M. van Baaien, Grijpskerke (prijs); J. Floresse, Vlissingen; A. J. Jacobse, Bigge- kerke; C. Kaljouw, Souburg; A. Matthqs- se, Veere; J. Polderman, Middelburg. Niet gediplomeerd: 1 leerling. Bouwvakken II 3-jarig diploma: J. Versluijs, Veere. Schilderen II gediplomeerd: J. Griep, Middelburg. ZES WEKEN onvoorwaardelijke gevangenisstraf heeft de chauffeur- vlashandelaar A. A. de N. dinsdag morgen van de Middelburgse politie rechter gekregen voor een zeer ern stige mishandeling. Even daarvoor had de officier van justitie, mr. J. L. An- dreae, één maand geëist. Hoewel de bewijzen als rijpe vruchten op de tafel van Vrouwe Justitia vielen, bleef De N. het gebeuren van 23 februari jl. ontkennen. De politie rechter ging toen nog twee weken bo ven de eis, zodat De N. gedurende een zestal weken In de stilte van het mar kante gebouw aan de Middelburgse Blauwedijk zijn snode daad kan gaan overpeinzenHij moest overigens dinsdagmorgen nog maken, dat hij als een haas de rechtszaal uitkwam, want mr. F. van Empel voelde er veel voor, hem onmiddellijk achter de tralies te stoppen. 's Was ook een „laffe en zeer kwa lijke mishandeling", zoals de officier in zijn requisitoir zei, waarvoor De N. zich moest verantwoorden. Met een dronken kop stapte hij in een café op de fabrieksarbeider H. van V. af die hem niets in de weg had gelegd, diende deze een paar stompen toe en sleurde hem naar buiten. De N. sloeg zo hard, dat men het binnen in het café hoorde Omstanders verklaarden later, dat Van V. kermde als iemand, die ster vende is. In het ziekenhuis werd de balans opgemaakt: een blauw oog, een hersenschudding en een gebroken neusbeen. Van V. mocht het zieken huis eerst na 26 dagen verlaten; de rekening kwam in totaal op een dikke driehonderd gulden, waarvoor Van V.'s verzekeringsmaatschappij De N. nog wel zal weten te vinden! „De N. is een ruziezoeker, die prat gaat op zijn sterkte en hiervan een zeer onjuist gebruik maakt" bracht de officier naar voren het bleek de tweede keer te zijn, dat De N. voor mishandeling terechtstaat. Op dc velo Dronken op zijn velo had de grond werker A J. de H. het hele dorp op stelten gezet. Een oud liedje, dat door hem al vaak is gezongen. Onder in vloed van geestrijk vocht vertoont hij de vreemde neiging allerlei nobele fi guren, de burgemeester incluis, uit te schelden. Nu zijn er lieden, die deze bijzondere eigenschap van De H. ken nen. Zij „voeren" hem, speculerend op het effect. Later staan zij aan de kant te brullen van het lachen. Het is echter een vorm van humor, waarvan aan de waarachtigheid te twijfelen valt. He1 moge voor hen een waarschuwing zijn. dat politie en justitie het kwaad me! wortel en al uitroeien- Tegen De H. is ondertussen door dt officier twee weken gevangenisstraf geëist; tevens heeft hij nog een maand van een voorwaardelijk opgelegde straf tegoed. Het wordt nu dus, 't vonnis was conform zes weken. Vandalisme Een Belgisch matroos, C. F. van H. uit Burgh verwoestte met zijn acht tien jaren met een grote kei op 17 febr. jl. een niet minder grote spiegelruit. Het grapje is inmiddels door hem ge financierd: ƒ105,— Daar komen nu nog drie tientjes bij (conform). Een andere wakkere varensgezel, F. J. P. uit Goes, legde in zijn woonplaats ook al een bijzondere voorliefde aan de dag voor dit doorzichtige materiaal. Hier was het ruitje van het aanplak bord van de korfbalver. „Togo" het slachtoffer. Wel, P. stak een sigaret op, keek eens naar de mededelingen achter het ruitje en sloeg toe.... louter ter- wille van de slag. De bemoeiingen van een zekere 'meneer G. K. uit Goes wer den door een' ander lid Van het wak kere gezelschap, een zekere M. geho noreerd met twee trappen. Met ziet dat niet graag. P. kreeg een boete van 20 voor M. werd het 40,(conform). Veertig gulden boete kreeg ook do landarbeider M. A. S, uit Zierikzee, die in aug. jl. zijn hond ,een bouvier, me- npnde, dat deze dol was geworden, met een eind hout bewerkte, totdat de dood er op volgde. De jonge hond, die lange tijd had binnen gezeten was dolgelukkig en dwaas toen hij buiten kwam. Het schuim, dat hem van het rennen op de bek kwam, deed zijn baas, een die renliefhebber overigens, aan dolheid denken. Dronken Niet voor de eerste maal had de han delaar S. B. uit Goes dronken achter het stuur gezeten. Zijn manier van rij den, op 18 maart jl., door het goede Hulst was enigermate dwaas, waar door dit de rijkspolitie opviel. De offi cier eiste in dit geval drie weken ge vangenisstraf en vier maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid, waarbij hij rekening hield met de tenuitvoerleg ging van de voorwaardelijke straf, dia nog loopt: een ontzegging van de rij bevoegdheid, waarbij hij rekening hield met de tenuitvoerlegging van da voorwaardelijke straf, die nog loopt: een ontzegging voor de tijd van acht maanden. Het vonnis luidde: twee we ken gevangenisstraf en vier maanden ontzegging. Inve7nnden rncria^e1mg CpHv' MIDDELBURG krijgt nog dit jaar een „folkloristische commissie", die d organisatie zal overnemen van de bekende ringstekerij met sjezen van „Han delsbelang" en van de eveneens befaamde traditionle ringrijderij op het Mo lenwater, die tot dusver werd verzorgd door V.V.V. Deze beide verenigingen hebben namelijk besloten in samenwerking met de Stichting Nieuw Walcheren tot instelling van deze nieuwe commissie over te gaan, waarbij zij kunnen rekenen op de volledige medewerking van de „vak-organisatie" op dit terrein, namelijk de Zeeuwse Ringrijdersvereniging. Deze mededeling deed dinsdagavond tijdens de jaarvergadering van de Mid delburgse V.V.V. de voorzitter, de heer Blaauw, bij het agendapunt „ringrij derij". De heer Blaauw toonde zich zeer verheugd over deze gang van za ken omdat daardoor mede een eind komt aan het reeds geruime tijd be staande conflict over de Molenwater- ringrijderij tussen V.V.V. en de Z.R.V., terwijl bovendien tegemoetgekomen wordt aan een wens, meermalen geuit in vroegere V.V.V.-vergaderingen, nl. om te komen tot een bepaalde instel ling, die als voornaamste taak heeft belangrijke toeristische evenementen te organiseren. Deze nieuwe commissie zal dus be staan uit bestuursvertegenwoordigers van de oprichtende verenigingen, die daarbij tevens hun „eigen" evenement als een soort aandelenkapitaal inbren gen. Uiteraard zijn daarbij enkele voorwaarden gesteld, die met name voor de ringrijderij van belang zijn. Een van de belangrijkste is wel, dat deze ringrijderij te allen tijde een „open wedstrijd" zal zijn, zodat deel neming ook kan geschieden door ring rijderij geheel buiten het competitie verband vallen van de Z.R.V., maar- wel mag gerekend worden op de vol ledige medewerking en de technische adviezen van deze organisatie. Het feit, dat deze ringrijderij zoals trouwens steeds het geval is geweest geheel „open" zal zijn, is vooral van belang voor de bekers, die geschonken zijn door de leden van het koninklijk huis. De huidige bezitters van deze wissel- bekers zullen hun bezit derhalve In een volkomeh vrije wedstrijd kunnen verdedigen. Men kan dus reeds dit jaar rekenen op twee folkloristische dagen in Mid- rendracht zal zijn, en van de tweede dag de irngrijderij op het Molenwater. De heer Blaauw deelde voorts nog me de, dat het V.V.V.-bestur heeft beslo ten het bezit van de vereniging aan boerenwagens, dat thans opgeeslagen staat in de Grote Kerk van Veere, voor deze dagen in bruikleen af te staan aan de nieuwe commissie voor het houden van optochten enz. Spreker zag een breed werkterrein voor de nieuwe in- delburg, waarbij de hoofdmoot van de stelling en hoopte, dat zij belangrijk eerste dag de sjezen-rijderij in boe- en nuttig werk zou kunnen verrichten. De secretaris van de Kring Zeeland van de K.N.Z.B. heeft zijn jaarverslag uitgebracht. Daaruit blijkt, dat het aantal aangesloten verenigingen door de oprichting van een nieuwe club te Goes tot acht is gestegen. Het leden tal daalde echter met ruim 11 pCt van 640 tot 565. De zwemclubs te Terneu zen en Sluis zijn tot niets doen ge doemd, omdat, hun zwembaden zijn af gekeurd. De zwemvereniging te Goes beschikt wel over een bad, dat echter zeven kilometer buiten de gemeente is gele gen en waarvan de accomodatie zelfs niet aan de minste eisen voldoet. Niettemin was de deelname aan de wedstrijden alleszins bevredigend en het enthousiasme hoopvol voor de toe komst. Jammer genoeg was de be langstelling voor het werk van de bondstrainer, die een maand lang in Zeeland vertoefde, vrij gering. Het kampioenschap ging ook dit jaar weer naar Luetor uit Middelburg. De Zeeuwse waterpolo-competitie kon zowaar in zijn geheel worden afge werkt. De titels gingen naar de da mes van S.Z.V. uit Souburg en de heren van Zeehond uit Vlissingen. Bruinvis, S.Z.V. en Luctor kwamen met hun heren-zeventallen in de lan delijke competitie uit. De Scheldebekerzwemwedstrijd vond geen doorgang, doch de Ronde van Sas en de havenwedstrijd te Breskens trokken grote belangstelling. (Ingezonden mededeling)

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2