Middelburg moet opnieuw kasgeldleningen sluiten Argeloze lezers gisteren bij de „neus" genomen Tapverbod tijdens kermis Middelburg gehandhaafd Bestedingsbeperking niet van invloed op textielhandel Bindingsavond van „Steunt Wettig Gezag" Raad besloot: UITBREIDING CHR. NOOD- H.B.S. SPOEDIG GEWENST MIDDELBURG Overijssel-expositie in Kunstmuseum TERNEUZEN Zeeuwsch Drankweer- comité bijeen Twee jongens wilden naar Vreemdelingen legioen Op het platteland In langdurige discussie bespraken raadsleden het voor en tegen MIDDELBURG Aantrekkelijk tooneelspel Zeeuwsch Dagblad puzzle Het achtste probleem: „Koppelraadsel' ?B A G E R to A L E N W 1 L 1 E R V E N E E R A D E „Spoor"programma op 17 April Bloesemrit L.J.G. Dinsdag 2 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 ZOLANG geen vaste leningen tegen het vastgestelde rentegamma kunnen worden afgesloten, zal de gemeente Middelburg, noodgedwon gen de voortdurend toenemende behoefte aan kasmiddelen (in ver band met de in uitvoering zijnde kapitaalswerken) moeten dekken door ht aangaan van kasgeldleningen. In verband met de in de eerstkomen de maanden te investeren bedragen is het noodzakelijk, opnieuw vlot tende middelen aan te trekken tot een bedrag van 500,000, De raad hechtte hieraan maandagmiddag zijn goedkeuring; de heer B. A. Hesselink (VVD) stelde hierbij de vraag, of deze lening ook werkelijk te effectueren zal zijn. Inderdaad is het moeilijk aan kas geldleningen te komen, zo deelde de wethouder van financiën, de heer J. W. Kögeler mee, maar over het aan gaan van een lening van 250.000, bestaat reeds grote zekerheid. Om re denen van taktische aard moest een drietal voorstellen worden aangehou den: het inbrengen van gronden na bij de Griffioen in grondbedrijf, het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwrijp maken van gronden nabij de Griffioen en de verkoop van grond aan de Ver. voor Chr. Middel baar- en Voorbereidend Hoger Onder wijs. Dit werd betreurd door de heer J. S. Hoek (A.R.), die uiteraard elk uitstel „te betreuren" noemde. De hou ten noodschool, waarin de Chr. H.B.S. voor Walcheren is gehuisvest, is het departement een doorn in het oog; uit breiding zal reeds binnenkort noodza kelijk zijn. KREDIET VOOR WONINGEN B. en w. betreuren dit ook, zei bur gemeester mr. dr. N. Bolkestein in zijn antwoord; in een onderhoud kwam men echter met de voorzitter van ge- nemd schoolbestuur tot een akkoord: de thans te bewandelen weg is tak- tisch gezien de juiste. De raad ging akkoord met het ver strekken van een krediet van 497.000 voor de bouw van 30 arbeiderswonin gen in het plan Stromenwijk. De heer P. Meliefste (A.R.) pleitte voor meer kasten in de woningen van dit plan. De woningen zijn inderdaad „uitge kleed" om de kosten te drukken, zo gaf de wethouder van openbare wer ken, de heer L. J. van 't Westende, toe; hij onderschreef hiermee tevens de opmerkingen van de heer I. van Loo (P.v.d.A.). De wethouder verzocht de raad het voorstel wel aan te nemen en b. en w. de vrijheid te geven alsnog te proberen een betere kwaliteit wo ningen te projecteren. ANDERE BESLUITEN Voorts nam de raad nog de volgende besluiten: Mej. H. B. Th. Schouten werd eervol ontslag verleend als lerares van het gymnasium (mej. Schouten zal tot het einde van de lopende cursus in functie blijven); drie lokalen van de v.m. ulo-school voor jongens a&n de Nederstraat werden in bruikleen gegeven aan de ver. Chr. Bewaar- en Voorberei dingsschool (het pand Singelstraat 8, waarin deze kleuterschool thans ze telt, is zeer ongeschikt en afgekeurd; het wachten is op de bouw van een nieuwe school aan het Veerse Bol werk) ten behoeve van dr bouw van kan tor voor het Districts- en Geweste lijk Arbeidsbureau werd een terrein, grenzende aan het Abdijcomplex en Coos van Hoboken brengt „Judas" Op maandag 15 april zal onder aus piciën van de „De Open Deur", het Opendeur-werk van de Herv. gemeen te, Coos van Hoboken, de novelle „Ju das" van F. A. Brunklaus voor het voetlicht brengen. De keuze is niet alleen op dit stuk gevallen vanwege de toepasselijkheid in de week voor Pasen, doch ook omdat Brunklaus ge poogd heeft de figuur van de verrader Judas te plaatsen in het licht van de huidige problematiek. Hij is een dis cipel met een absoluut geloof in Jezus, joch tevens de man met een door zijn arme afkomst begrijpelijke begeerte naar materiële zaken. In het daaruit voortvloeiend conflict zoekt hij naar een verzoening tussen de waarde van de geest en le waarde van de materie. Dit compromis is onmogelijk en ein digt dan ook met het verraad met een kus. Vandaag zal om zeven uur in het kunstmuseum aan de Schuttershof straat de gedeputeerde, mr. dr. A. J. J. M. Mes, een expositie openen van wer ken van Overijsselse schilders. Dit is een „uitwisselings-expositie"; de Zeeuwse kunstenaars exposeren op hun beurt in Zwolle, in het Hopmans huis. Hier is werk te zien van de Zeeuw se kunstschilders Raymond Kimpe, Jac. Prince, Piet Rijken, Andries Min- derhoud en mr. J. C. van Schagen en van de schilderessen mevr. Wiegers Wiersma en Sarika Goth. Na Zwolle zal deze tentoonstelling van de Zeeuwse Kunstenaarskring naar Deventer gaan, waar de doeken in de „Muntentoren" te zien zullen zijn. OOK TE ROTTERDAM De Zeeuwse Kunstenaars Kring zal deze zomer, in juli, in het groothan delsgebouw te Rotterdam, een expo sitie van werk van haar leden hou den. In augustus is er dan weer de be kende expositie in Middelburg. WEMELDINGE Rijkspostspaarbank. Per 31 maart was de stand als volgt: Inlage f 9529.25, terugbetaald f 15462, 8 nieuwe boekjes werden uitgereikt. gelegen aan de St. Pieterstraat, ver kocht; er werd met de mening van b. en w. akkoord gegaan, dat aansluiting van de gemeente bij de gemeenschappe lijke regeling voor de organisatie van de opleiding van het politieper soneel gewenst is; er werd, ten behoeve van de restau ratie van de Kuipersgildehuizen een aanvullend krediet toegestaan van 14.000,—. Donderdag raadsvergadering Op donderdag 4 april om zeven uur komt de raad in vergadering bijeen. De agenda vermeldt het voorstel van b. en w. tot wijziging van het salaris van het gemeentepersoneel, tot wijzi ging van het besluit tot verhuur van een industriehal aan het betuurs van de uitgebreid technische school voor Zeeuws Vlaanderen, tot het onbewoon baar verklaren van twee woningen, tot verkoop van gronden, tot voorlopige goedkeuring van een plan tot onteige ning van gronden in de Zuidlandpol- der, tot vaststelling van het exploi tatieplan Louisapolder en tot wijziging van de begroting grondbedrijf. IN „DE GOUDEN POORTE" te Middelburg vergaderde zaterdagmid dag het Zeei.wse Drankweer Comité o.l.v. de heer J. Castel van Vlissingen. De voorzitter herdacht de overleden mevr. Evers-Slager te Goes, die veel gedaan heeft in de Blauwe-beweging en geregeld de vergaderingen bezocht. De secretaris deed mededelingen over de door het Middelburgse Drank- weer Comité gevoerde actie met te kenplaten voor de leerlingen van on derwijsinrichtingen. De le en 3e prijs werden gewonnen door leerlingen van de B.L.O.-school en de 2e prijs door een leerling van een Chr. school op 't Zand. Besloten werd in te gaan op een aan bieding van een chocoladefabriek voor het vertonen van films, waarbij toe spraken kunnen worden gehouden over de drankstrijd. Voorts kon worden medegedeeld, dat deze zomer, zodra de goedkeuring van de minister is verkregen, het consul tatie-bureau voor drankzuchtigen te Middelburg kan worden geopend. Tot directeur is benoemd de heer R. Vis ser, adjunct-directeur van een derge lijk bureau te Leeuwarden. Breedvoe rig werd besproken de actie in de z.g. Blauwe-week. De secretaris de heer M. A. L. Hu- brgtse van Middelburg, memoreer de de werkzaamheden in het verslag jaar, terwijl de penningmeester de heer J. Boogaard te Aagtekerke, zijn jaar verslag met een klein batig saldo kon afsluiten. Tot bestuurslid werd de heer J. Boogaard herkozen. Tenslotte kon nog worden medege deeld, dat er te Goes een volledig Drankweer-Comité kon worden her opgericht. OOSTBURG C.J.B.T.B. Tijdens de in de Eenhoorn gehouden ledenvergaderingg van de C.J. B.T.B. heeft de heer Rooze, adjunct-direc teur van het C.B.T.B. boekhoudbureau gesproken over het onderwerp: „Ons geldwezen". Na de pauze kwamen vele vragen los. Jo Hosté uit Nieuwvliet le verde nog een verslag van de bondsdag te Sneek. Voor een wedstrijd in het kost- prijsberekenen voor aardappelen en bo nen gaven zich reeds 16 leden op. In steden en dorpen, in noord en zuid, overal was het gisteren 1 april hetzelfde. Half Nederland was er opuit, om de andere helft bij de neus te ne men. En sportief als wij Nederlanders zijn, is er nadien hartelijk om gelachen. Zoals het gebruik wil hebben de meeste dagbladen en ook een der beide in de lucht zijnde radioverenigingen daar naar hartelust aan meegedaan. Zo was het ook in Zeeland. Ons 1 april-verhaal, dat U natuurlijk direct door had, heeft toch nog wel en kele tientallen lieden, die niet zo op hun hoede waren, verschalkt. In Mid delburg, Goes en de andere stations plaatsen verschenen slechts enkelen, zo met een gezicht van „stel je voor, dat het toch geen mop is", maar alras sloop men steels weer weg. In Kapelle was de belangsteling wel het grootst. Op andere stations werd nogal eens ge beld door een twijfelaar, die eerst eens terrein kwam verkennen. Humor Ook op de redactie stond de telefoon niets til. Enkelen informeerden heel voorzichtig of het verhaal iets met de roemruchte datum te maken had, maar de meeste lezers kwamen heel triom fantelijk vertellen dat die Braziliaan maar op zijn kop moest gaan staan. Waarmee ze maar wilden zeggen, dat ze hadden begrepen, dat de naam P. Omlirpa het omgekeerde van „april mop" is. Het waren dan ook hoogst ge zellige minuutjes, die wij zo met de al dan niet gefopte lezers mochten tele foneren, waarbij weer eens duidelijk bleek, dat ook in Zeeland het begrip humor nog in grote mate aanwezig is. Tegenvaller Eén meneer, die zich in anonimiteit hulde, bleek zo op het gratis week- kaartje te hebben gevlast, dat hij geen ogenblik aan de kalender dacht. Hij vloog er vierkant in, maar miste helaas de nodige dosis humor, om dit financiële tegenvallertje te kun nen dragen. Briesend kwam hij de redactie zijn teleurstelling vertellen. Het toeval wilde, dat hij juist te- woord werd gestaan door de redac teur, wiens vrouw er enkele uren te voren even hard was ingetippeld Dagblad De Stem schotelde zijn le zers eveneens een actueel fopverhaal voor. Zeeuwsch-Vlaanderen zou in vier gemeenten worden verdeeld, zo schreef het blad zaterdag. Nu men daar toch druk doende was met grenswijzigingen, zou de minister hebben besloten dan maar radicaal de knoop door te hak ken: het wetsontwerp zou Zeeuwsch- Vlaandereri zodanig verdelen, dat er alleen nog maar de (zeer grote) ge meenten St. Janssteen, Axel, Water landkerkje en Aardenburg zouden be staan. De namen waren door het lot beslist, aldus De Stem, die tenslotte meedeelde, dat alle inwoners van Z. Vlaanderen maandagmiddag hun be zwaren konden kenbaar maken op de gemeentehuizen. Zoals altijd, kwamen er ook nu weer verstrooide of argeloze lezers aange sneld. Maar hartelijk lachend nam men van de gemeente-ambtenaren weer af scheid, want een echte Zeeuwschvla- ming is wel voor een grapje te vinden. Ooievaars..... Zo ging het overal in ons land. De Haagsche Courant had zijn lezers wil len wijsmaken, dat er een ooievaar op het nest in de Hofvijver was neerge streken. 's-Nachts hadden de betrok ken journalisten een namaak-ooievaar op het nest bevestigd, zodat de Hage naars zich maandagmorgen de ogen uitwreven Een groep studenten, die de mop had gelezen, ging diezelfde nacht naar het nest, en trof daar alreeds een pseudo- Zondagmiddag kreeg de politie te Bergen op Zoom een telefoontje van de B.B.A. autobusdienst dat er twee jongens van circa 15 jaar in een autobus zaten die naar de rich ting België ging. Zij hadden aan de conductrice gevraagd hoe zij op ille gale wijze de Ned. Belgische grens zouden kunnen passeren, omdat zij naar Frankrijk wilden gaan om daar dienst te gaan nemen in het Vreem delingen Legioen. Beide knapen die uit Hillegom af komstig waren, werden door de poli tie aangehouden. De ouders van de jongens werden van het gebeurde in kennis gesteld en deze kwamen hun zonen 's avonds ophalen. Voor de textielhandelaren in de overwegend agrarische plattelandsstreken is van betekenis het feit, dat 150 miljoen ten goede komt aan de boeren en de landarbeiders, waardoor de afzetmogelijkheden vergroot worden. Dit was de belangrijkste conclusie, waartoe drs. A. W. Overwater (Amsterdam) kwam, toen hij in een vergadering van de provinciale afdeling Zeeland van de Chris telijke Bond van Textielhandelaren sprak over het onderwerp „Bestedingsbe perking". Hij ging in zijn betoog de ontwikke ling sinds de oorlog na. Na de periode van herstel en opbouw en na de eerste inzinking in 1951 als gevolg van de ER ONTSPON zich maandagmiddag in de raad Middelburg een aardig debat over het voor stel, de tapverbod-verordeningen gedurende de kermisweek en op de dag, waarop de verjaardag van H.M. de Koningin wordt gevierd, in te trekken. Aardig, omdat er uit het P.v.d.A.-kamp twee stemmen waren opge stegen, die zich tegen de intrekking verklaarden. De heer M. A. L. Hubregtse hield een zeer sympathiek betoog, dat door het rechtse kamp, bij monde van de heer J. S. Hoek (AR) met vreugde werd begrget. De heer Hubregtse vroeg zich namelijk af of de kermis in deze tijd nog wel op zijn plaats is. Hij noemde de kermis, die spoedig ontaard in een gokpartij, uit de tijd. Met alle stemmen van de fracties van de S.G.P., AR en CH en die van de heren Hubregtse en de wethouder A. J. Berenpas (beiden P.v.d.A) tegen werd het voorstel ver- worpen. ooievaar aan, die zij onmogelijk kon den verwijderen. Him ooievaar gaven ze toen maar een plaatsje op het eilandje, en de tot zeemeermin omge toverde etalagepop die ze ook had den meegezeuld plantten ze naast de pers-ooievaar in het nest. Er is die morgen veel gelachen. Een onzer redacteuren, die eveneens bij de neus was genomen, zint nu reeds op zoete „wraak", waarschijnlijk even als de andere gefopten. Maar ze zullen toch nog 364 dagen geduld moeten heb ben. Afscheid W. J. P. Beekman Nadat aan de heer W. J. P. Beekman, administratief ambtenaar B le klasse ten parkette van de Officier van Jus titie in het arrondissement Middelburg eervol ontslag was verleend wegens 't bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, werd een dezer dagen van deze ambtenaar afscheid genomen. Daartoe waren in de zittingszaal van het kantongerecht vele justitiële auto riteiten, collega's en ander belangstel lenden bijeen. Na een inleidend woord van de kan tonrechter, Mr. Moolenburgh, heeft de Substituut-Officier van Justitie, Mr. Schenkenberg van Mierop, Beekman dank gebracht voor de wijze, waarop deze meer dan 46 jaren bij dezelfde tak van dienst was werkzaam geweest, tot 1 januari j.l. ten parkette van de Ambtenaar van het O.M. bij de kan tongerechten in het arrondissement Middelburg, na die datum tengevol ge van de samenvoeging der parketten op het arrondissementsparket. De Officier van Justitie, Hoofd van het parket, Mr. Van der Dussen heeft bij dit afscheid Beekman geluk ge wenst met zijn staat van dienst. Mede namens de Substituut-Officieren van Justitie, de kantonrechter, de griffier van het kantongerecht en de Vice-Pre sident der rechtbank, onder wie Beek man werkzaam was geweest, toen Mr. Van Empel ambt. van het O.M. was, heeft Mr. Van der Dussen aan Beek man een boekwerk aangeboden uit er kentelijkheid voor zijn werk geduren de zo vele tientallen jaren. Namens de balie werden woorden van afscheid gesproken door Mr. P. C. Adriaanse. De heer C. Engelsman, bureelchef ten parkette, die meer dan 33 jaren met Beekman heeft samengewerkt, sprak namens alle collega's bij recht bank en kantongerecht. Wij hebben, aldus spreker, zo vele jaren met el kander kunnen praten, zodat het nu bij dit afscheid niet nodig is veel woorden te gebruiken. Hij wenste Beekman vele goede jaren van rust toe en bood hem namens alle collega's een tweetal boekwerken aan. Namens de bond van ambtenaren bij de rechterlijke instanties werd nog het woord gevoerd door de heer A. H. Ver beek. Voor Mevrouw Beekman waren ér bloemen. Na afloop van de plechtigheid is men nog enige tijd gezellig bijeen gebleven. De heer Hubregtse opende het de bat. Hij noemde het tapverbod een maatregel, die jaren achtereen met succes werd toegepast. Hij zag in het geringe aantal processen-verbaal, dat in de jaren 1955 en 1956 gedurende de kermisweek wegens openbare dron kenschap moest worden opgemaakt (resp. één en twee) in het voorstel werd hierin aanleiding gevonden het verbod op te heffen juist meer aan leiding tot handhaving van de verorde ning. GEEN REM Het vreemdelingenverkeer is voor Middelburg zeer belangrijk, zo ver volgde het P.v.d.A.-raadslid, „dat het tapverbod het vreemdelingenverkeer zal afremmen wil er bij mij niet in." Nimmer had de heer Hubregtse een V.V.V.-folder gezien met de leuze „Kom in de kermisweek naar Middel burg. Wel wist de heer Hubregtse te ver halen van mensen, die Middelburg gedurende de kermisweek verlaten, vanwege het kabaal De voorzitter, burgemeester mr. dr. N. Bolkestein, deelde mee, dat de ker- keraad van de Geref. Gemeente het stadsbestuur heeft verzocht het tap verbod te handhaven, omdat de open bare orde en de zedelijkheid er door bevorderd zullen worden. Adressen kwamen ook binnen van het Leger des Heils en het Zeeuws drankweercomité. „Het betoog van de heer Hubregtse is mij uit het hart gegrepen", zo zeide de heer Hoek de rechtse woord voerder had betoog met bewondering beluisterd en wilde hieraan graag ad hesie betuigen. De heer L. J. Breel (U.v.d.A.) wilde een ander geluid laten horen. Het tap verbod stamt uit een tijd, die anders was dan deze, zo zei hij. Het drank misbruik is teruggelopen. Het gespaar de geld moet in deze dagen niet meer stukgeslagen worden. Het V.V.D.-raadslid, de heer B. A. Hesselink wilde „geen dingen verbie den" de mensen moeten zelf maar eens verstandig worden. Een verbod leidt vaak tot uitbreiding van het ge bruik. Om het misbruik tegen te gaan moeten andere wegen worden bewan deld. Door de verbeterde sociale om standigheden kent men niet meer „de vlucht in de drank", aldus de heer Hesselink. B. en w. waren het ook hier niet stein, de wethouders Kögeler (A.R.) en Berenpas waren tegen het voorstel. Burgemeester Bolkestein zag geen ar gumenten om het tapverbod te hand haven. „Allerlei volwassen mannen drinken limonade" men moet niet met kanonnen op mussen gaan schie ten de dronkaards zijn mussen ge worden. De verbodsbepalingen in de Verenigde Staten en Zweden zijn uit gelopen op grote mislukkingen. De voorzitter vond het daarom ook van uit drankbestrijdersoogpunt bezien, beter, niet met verboden te werken. Bij stemming bleek tenslotte dat ne gen raadsleden voor handhaving van het tapverbod waren; de overige zeven stemmen waren niet voldoende om het voorstel er door te krijgen. Koreacrisis, kwam de periode van ex pansie in 195354. Maar in 1955 kwa men al de eerste tekenen van over spanning, die toen leidden tot de eer ste afremmingspoging door temporise ring van de afschrijvingen, versnelde inning van de vennootschapsbelasting, beperking van de verkoop op afbeta ling door een verplichte eerste stor ting van 30 pCt en verhoging van de discontorente In 1956 werden echter eerst de verkiezingen afgewacht, eer de regering over verdere maatregelen ging praten. Benedenwaarts De bestedingsbeperking, die nu is aanvaard, geeft aanleiding tot een be weging naar beneden, beperking, dus, door de verhoging van belastingen, het afschaffen van subsidies en ver hoging van tarieven. De bestedingen van het publiek voor de eerste levens behoeften stijgen, waardoor er kans is, dat het bezuinigt op de tweede groep der bestedingen, waaronder ook tex tiel valt. Voor het platteland wordt echter dit bezwaar weer opgeheven door de verschuiving, welke de beste dingsnota ook aankondigde van 150 miljoen van het nationaal inkomen naar de boeren en hun arbeiders. De heer Overwater sprak verder over de prijsstabilisatie, die een be langrijk grondmotief van de regerings- politiek blijft. Ook voor de textiel brengt die moeilijkheden. Voor brei- wol en wollen dekens bijv. zijn ver hogingen van de prijzen toegestaan, omdat de wolprijzen op de wereld markt stegên. Maar de regering heeft er nu bezwaar tegen, dat de procen tuele marge voor de winkeliers over de gestegen fabrieksprijzen wordt be rekend en wil die vastleggen op de geldmarge, zoals die voor de prijzen van maart 1956 gold. Daartegen heb ben de winkeliers ernstig bezwaar, omdat hun onkosten belangrijk geste gen zijn. Over dit punt wordt nog on derhandeld. De voorzitter, de heer P. I. Ham ming, (Middelburg), stelde in zijn ope ningswoord vast, dat het momenteel niet overstelpend druk is in de zaken. Sommigen spreken zelfs van een „kopersstaking". In een halfvolle zaal van de Prins van Oranje te Goes hield de Zuid-Bevelandse afdeling van „Steunt Wettig Gezag" een jaarlijkse bindingsavond. In zijn ope ningswoord sprak bindingsofficier P. de Kam zijn ontevredenheid uit over de genomen beslissing van de betrokken minister t.a.v. det bestemming der Natio nale Reserve. „Met de opoffering en liefde voor het vaderland van deze men sen wordt gespeeld", aldus spreker. De mening van de minister, dat de Nationale reserve niet leeft bij het volk, achtte spreker aanvechtbaar. „In tegendeel, de 60 70 duizend aanmel dingen zeggen wel iets anders", zo sprak de heer De Kam. „Intussen moe ten wij de tegenslagen als mannen in casseren, zoals wij dat reeds meerdere malen gedaan hebben", zo vervolgde hij. „Daarom ook gaan wij door met het houden van verschillende oefenin gen. Wij blijven paraat". Toneel De gehele avond werd verder in be slag genomen door de opvoering van het stuk „De dochters van de baas", dat ten tonele werd gebracht door „De Reserve", geheel bestaande uit Zuid- bevelandse krachten. Een blijspel, dat met spirit door C. van der Linden is geschreven. De spirit bleken de spelers over eens, aldus burgemeester Bolke- en speelsters over het algemeen wel te PIET PLUIZER PRESENTEERT: De Zeeuwsch Dagblad puzzelwed strijd nadert zo langzamerhand zijn einde. Zoals U weet, zijn er in totaal 14 opgaven. De helft van al die moei lijke en minder moeilijke problemen zijn we thans réeds gepasseerd. We beginnen daarom vol goede moed aan PUZZEL No. 8. (Oplossingen insturen voor vrijdag middag 5 anril). 3 5 7 9 Het probleem van vandaag is een koppelraadsel. Met tussenvoeging van een letter moet U de onderstaande lettergrepen zo in het diagram plaat sen, dat 9 woorden van zeven letters ontstaan. Bij goede oplossing vormen de tussengevoegde letters van boven naar beneden gelezen de naam van 'n edelsteen. De lettergrepen: aar, bal bel, den, koe, oot, pas, tel, ver. Ieder goed woord wordt weer be loond met een punt. De Pluizer-Pieker Pot. De stand is thans als volgt het hoogst aantal te behalen punten (55) hebben thans: te Aagtekerke: A. Ver- hage; EllewoutsdijkClasien Stout- hamer; Goes: Adri Verburg; Koude- kerke: M. J. Besuijen; Kruiningen: H. C. Maat; Nieuwdorp: W. Vreke, P. Deurloo; Schore: Chiel in 't Anker; Wemeldinge; J. A. StompBeeftink; Yerseke: P. J. de Kam. Zij, die het maximum aantal punten hebben en toch niet vermeld zijn, maakt U niet ongerust. Ik maak in verband met de tijdnood, die er altijd „bij de krant" heerst, de balans nogal vroeg op. Uw inzending is misschien later binnengekomen. Zij die niet het hoogst aantal te be halen punten hebben, komen natuur lijk ook in aanmerking voor een prijs. OPLOSSING VORIGE PUZZEL. De oplossing van puzzel no. 6 is als volgt: 1 Driewegen, 2 's Heerenhoek, 3 Bruinisse, 4 Nieuwland, ook Nieuw vliet, 5 Westdorpe, 6 Waarde, 7 Kat- tendijke, 8 Biervliet, 9 Eikerzee, 10 Domburg. En dit was het dan weer voor van daag. Tot donderdag. Uw PIET PLUIZER. kunnen opbrengen. De wonderlijke escapades van Anne-Miek (mej. J. Steenbakker), de jongste van de wel gestelde familie Wortel, oogstten veel bijval. De heer A. Burghs bracht een ons inziens onaannemelijke Jhr. Archi bald van Hoogharen op de planken, maar door enkele aardige mimische scènes wist hij zijn rol wat bij te fleu ren. De indruk, die het spel als geheel maakte is zowel toneeltechnisch als verhalend, zeer geslaagd te noe men. Regisseur P. Schrier (tevens grimeur) heeft hiermede wel een op merkelijk succes mee geboekt. De extra trein van de spoorwegen, waarmede op 17 april de geëlektrifi ceerde spoorlijn RoosendaalVlissin gen in gebruik wordt genomen, zal circa half tien van de Brabants-Zeeuw se grens vertrekken.aankomst Ril land 9.36, vertrek 9.43; aankomst Krab- bendijke 9.47, vertrek 9.57; aankomst Kruiningen 10.03, vertrek 10.15; aan komst Kapelle 10,21, vertrek 10.30; aankomst Goes 10.35, vertrek 10.37; aankomst Arnemuiden 10.48, vertrek 10.49, aankomst Middelburg 10.53, vertrek 10.55; Vlissingen aankomst 11.01. Ne aankomst aldaar zal in de hai van het station het geschenk van de langs de spoorlijn gelegen Zeeuwse gemeenten aan de spoorwegen worden aangeboden. Daarna begeven de ge nodigden zich naar „Britannia" voor een ontvangst door het gemeentebe stuur. Vervolgens vertrekt men naar Middelburg, waar 't gezelschap wordt ontvangen in de Burgerzaal van het Stadhuis. Na aankomst te Goes om 15.27 zal een korte plechtigheid volgen op de Stationsweg. Vervolgens een bezoek aan een tentoonstelling in het Schut tershof. De Landbouw Jongeren Gemeen schap-Zeeland zal dit jaar een bloe semrit organiseren door de mooiste ge deelten van Zuid-Beveland. Reeds meer dan 50 deelnemers meldden zich aan voor deze rit, die van Rilland Bath naar Kapelle zal gaan. Deelgenomen kan worden door le den van de L.J.G., Z.P.M., Z.L.M. en Bond van Plattelandsvrouwen. Naast een wisselbeker en 3 medaljes voor elke categorie: auto's, motorfietsen en bromfietsen, zijn nog een aantal prij zen beschikbaar. Voor bromfietsen be draagt de lengte van het parcours 21, voor andere voertuigen 60 km. Da da tum waarop de rit gehouden zal wor-

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2