KAAS Christelijke school Heinkenszand bestaat maandag vijftig jaar Gesprek met de nieuwe burgemeester van Krabbendijke Deltaplan: Bij veranderend beeld doorwerking der Chr. gedachte Sigarenbandjes met verkeersborden Gelukste'egram uit nieuwe gemeente ,,Goed begin" De heer Cnossen kent de Zeeuwen en komt daarom graag Steunpilaar van de CHU en chr. organisatieleven O Welkom Aan de inwoners van Krabbendijke Eindles Chr. Lagere Landbouwschool Schippersknecht bij Sluiskil verdronken MIDDELBURG Wijkverpleegster voor vier Zws-Ylaamse gemeenten Actie voor veilig verkeer Fortuinlijke zege van Will van Zoelen Feestelijke herdenking op 6 april Aantal leerlingen bleef in de loop der jaren constant Fraaie modeshow van 'Berco' in Goes Vrijdag 29 maairt 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 (Van één onzer redacteuren) „NEE, IK KAN NIET ZEGGEN, dat ik Krabbendijke werkelijk ken. Ik ben er een paar keer op doorreis geweest, maar meer ook niet. Ik ken de Zeeuwen echter, en daarom ben ik ervan overtuigd, dat ik me ook in Krabbendijke thuis zal voelen". We zitten tegenover de heer L. Cnossen in zijn gezellige huiskamer aan de Torenweg nummer 2 in Nederhorst den Berg. Onze gastheer is nog maar nauwelijks bekomen van de verrassing van enkele uren geleden. Toen bereikte hem n.l. het bericht, dat hij met ingang van 16 april tot burgemeester van Krab bendijke was benoemd. dig hebben", zei de Commissaris der Koningin, jhr. de Casembroot lachend tegen haar, toen de huis vesting ter sprake kwam. „Maar we zijn hier met ruimte niet ver wend en dus zal dat zeker wel meevallen"zo zei mevrouw Cnos sen ons. „Het is allemaal erg on verwacht en we zullen wel een drukke tijd tegemoet gaan. Maar ik ben erg blij, dat we naar Zee land gaan en kennissen, die het weten kunnen, zeggen allemaal dat Krabbendijke een gezellige plaats is om te wonen". „Volgende week hopen mijn vrouw en Ik een kijkje te gaan nemen in mijn nieuwe gemeente. We zien nu al in spanning naar deze dag uit", zegt de heer Cnossen. Lolke Cnossen is een Fries, zoals zijn naam al duidelijk zegt. Hij werd geboren in Hemelum-Olde- terd, maar hoewel hij nog slechts 35 Jaar oud is, heeft hij toch al in heel wat streken van ons land ervaring op gedaan. De heer Cnossen begon zijn ambte lijke loopbaan op de gemeente-secre tarie van Woerden, waar zijn vader jarenlang hoofd van de chr. landbouw school is geweest. Daarna werkte hij op de gemeentehuizen van Barradeel, Zoetermeer en Beverwijk. Thans is hij als commies le klas werkzaam op de gemeente-secretarie van Nederhorst den Berg, het aardige plaatsje aan de Vecht in het plassengebied op de grens van Utrecht en Noord-Holland. Gelukstelegram Tijdens ons gesprek brengt mevrouw Cnossen een gelukstelegram binnen, afkomstig van het gemeente-personeel uit Krabbendijke. „Dat doet me nu echt goed en dat lijkt me een goed begin", zegt de heer Cnossen. De nieuwe burgemees ter, die lid is van de Ned. Hervorm de Kerk, is in zijn huidige woon plaats een steunpilaar van de Chr. Historische Unie: voorzitter van de kiesvereniging en van de C.H. Sta ten- en Kamerkring. Maar hij is ook voorzitter van het bestuur der Chr. school en secretaris-penningmeester van de Chr. Woningbouwvereniging. Liefde bijgebracht Zijn vader, de heer W. P. Cnossen, was jarenlang secretaris van de Utrechtse C.B.T.B. die hij thans als voorzitter dient, terwijl hij vice-voor- zitter is van de landelijke C.B.T.B^ Zo werd de zoon al vroeg liefde bijge bracht voor het chr. organisatie-leven. Ook hjj is in de kring van de maat schappelijke organisaties geen onbe kende. De nieuwe burgemeester is n.l. secretaris van de Ned. Bond van Prot. Chr. Wasindustriëlen, die bij het Ver bond van Prot. Chr. Werkgevers aan gesloten is, en tevens secretaris van de Federatie van de Wasindustrie in Ne derland. Veel plaatselijk werk zal nu in kor te tijd aan anderen overgedragen moe ten worden. En het landelijke werk? „Ik weet nog niet, of ik dat kan voort zetten. Natuurlijk gaat het burgemees terschap voor", zegt de heer Cnossen. Mevr. Cnossen: „Erg blij" Mevrouw Cnossen is ook erg be nieuwd naar haar nieuwe woon plaats. En natuurlijk ook naar haar nieuwe woning, want het burge meestersgezin heeft vijf kinderen in leeftijd variërend van VI2 tot 9 jaar. „U zult het huis dus wel no- ONS BLAD KAN vandaag melden, dat tot burgemeester van Krab bendijke is benoemd de heer L. Cnos sen. Wij heten de heer Cnossen op deze plaats gaarne van harte welkom in Zeeland als burgemeester van één onzer belangrijke gemeenten. Wij kennen de heer Cnossen per soonlijk nog niet, maar wel zijn fami lie en met name zijn vader, die een belangrijke plaats inneemt in het pu blieke leven en die zich daarin altijd heeft doen kennen als een man van grote soliditeit en met een bezonnen en bezonken oordeel, die zich steeds laat leiden door zijn beeinsel, maar die toch ook een ruim standpunt in neemt, zodat hij voor samenwerking voortdurend openstaat. Van zijn zoon, de nieuwe burge meester van Krabbendijke, is ons wel zoveel bekend geworden, dat wij kun nen zeggen, dat hij de voetsporen van zijn vader drukt. Dat is voor Krabbendijke en voor ons gehele provinciale leven van grote betekenis. Van huis uit brengt hij begrip mee, met name voor de vragen van het platteland. Hij is bij het bespreken daarvan en het werken daarvoor groot geworden. Daarom kan naast het welkom aan de heer Cnossen een woord van harte lijke gelukwens staan aan Krabben dijke met d nieuwe burgemeester, die onze Koningin als hoofd van de ge meente benoemde. We mogen hem met goede verwach tingen tegemoet zien. Nu mij de vraag gesteld wordt om mij met een enkel woord tot U, inwoners van Krabbendijke te wenden, is het niet eenvoudig om hier aan in kort bestek te voldoen. Immers wanneer een benoe ming nog maar slechts enige uren oud is, dan is het van zelfsprekend erg moeilijk alle facetten rond een dergelijke gebeurtenis terstond te over zien. Laat ik daarom volstaan met U te zeggen, dat mijn vrouw en ik en ook onze kin deren zeer verheugd zijn. Wij willen niets liever dan zo spoedig mogelijk met U kennis maken, opdat wij ons straks direct bij U thuis zul len voelen. L. CNOSSEN. 's-Heer Arendskerkc In het Verenigingsgebouw te 's-Heer Arendskerke is gistermiddag de open bare eindles gehouden van de Chr. La gere Landbouwschool. Deze laatste les van het cursusjaar, waarvoor een goe de belangstelling bestond, werd o.m, bijgewoond door het bestuur, de Com missie van Toezicht en de secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer C. Baar. Door de voorzitter van het school bestuur, de heer A. de Jager, werden de genodigden en de leerlingen aan wie een diploma kon worden uitgereikt welkom geheten. In het bijzonder feli citeerde de heer De Jager het hoofd van de Landbouwschool, de heer C. Blauw. Nadat de leerlingen enige vragen betreffende bemestingsleer, planten teelt en plantenziekten waren gesteld werden hen de diploma's uitgereikt. De geslaagden waren: M. A. Karelse, Goes, P. L. de Kunder, Borssele, J. Kolman, Wolfaartsdijk, J. P. Markesse, Kortgene, J. M. Meulenberg, Elle- woutsdijk, H. Moerdijk, Nieuwdorp, J. de Wild, Kats en Joh. Kloosterman, Oudelande. Deze acht leerlingen boden op hun beurt de heer Blauw een boekenbon aan. Tenslotte werden een tweetal films vertoond. De eerste: Jong geleerd, oud gedaan, handelde over hand- en slag vaardigheid terwijl de twee.de over Canada handelde. Overboord geslagen De 36-jarige schippersknecht G. Richard wonende te Rotterdam en werkzaam aan boord van het binnen vaartuig „Flottilje" van de Ned. Rijn vaartvereniging is donderdagmorgen omstreeks half elf in het kanaal bij Sluiskil door verdrinking om het leven gekomen. De man was gehuwd en va der van vier kinderen. De schippersknecht is vermoedelijk bij het opstappen van de luiken op de bolders tewater geraakt. Niemand aan boord heeft dit bemerkt alleen een man aan de overzijde van het kanaal, die tevergeefs trachtte door roepen de aandacht te trekken. Toen men de ver dwijning van de schippersknecht aan boord bemerkte waren minstens vijf kostbare minuten verstreken. Na een half uur dreggen werd het ontzielde lichaam opgehaald. BURGEMEESTER L. CNOSSEN Feestavond geref. jeugdclubs In de Schouwburg hielden de geref. jeugdclubs die gevormd worden door jongens en meisjes van 12 tot 18 jaar hun jaarlijkse feestavond. Na de ope ning werd een lekespel opgevoerd han delend over de brief van Paulus aan Filemon betreffende de ongehoorzame slaaf Onesimus. Daarna pas sprak de heer J. P. Wat- tel, die op deze avond de leiding had, een kort openingswoord, waarin h(j wees op het grote tekort van leiders en leidsters voor de jeugdclubs. Bijzonder geslaagd mag genoemd worden het opvoeren van het sprookje van sneeuwwitje, waarbij de heer P. v. Liere de verteller was. Vermeldens waardig is wel dat hierbij gewerkt werd met fluoserend licht waardoor het geheel een zeer aardig effect ver kreeg. De lampen hiervoor, die zeer kost baar zijn, waren gratis in bruikleen gegeven door Philips. Het toneelstuk Pinokkio, dat spe ciaal voor kinderen is geschreven, werd door de jongens en meisjes zeer aardig gespeeld. Zondagsschoolvereniging district Walcheren De Nederlandse Zondagsschoolver eniging, district Walcheren, houdt za terdag 6 april haar voorjaarsconferen tie in de zaal Koorkerkhof te Middel burg. De vergadering, die onder lei ding zal staan de heer Chr. Schipper, wordt toegesproken door ds. H. M. Strating te Goes die het onderwerp: „Zondagsschool in een veranderende wereld" zal behandelen. Voorts ver meldt het programma een filmstrip Over Bijzonderheden omtrent de jeug dige staat Israël. Onder meer zal gesprok enworden over de jaarvergadering, de buiten- middag op zaterdag 20 juli a.s. en het weekend te Hedenesse op 7 en 8 sep tember a.s. 0 De Groene Kruisbesturen uit Cad- zand, Zuidzande, Sluis en Retranche- ment vergaderden gemeenschappelijk onder voorzitterschap van burgemees ter Everwijn van Zuidzande. Besloten werd de wijkverpleging in de vier gemeenten te combineren, zulks met een proeftijd van twee jaar. Dit betekent, dat de werkzaamheden van zuster De Jong, die reeds wijk verpleegster is van de wijk Cadzand- Zuidzande, zich ook zullen uitstrekken over de gemeenten Sluis en Retran- chement. Voor deze nieuwe combinatie moest een nieuwe bestuursvorm in het leven worden geroepen. Het volledige bestuur zal bestaan uit de gezamen lijke bestuursleden van alle afdelin gen, die tweemaal per jaar vergade ren. Het dagelijks bestuur bestaat uit een voorzitter en een lid van elke afdeling. Burgemeester Everwijn werd gekozen als voorzitter. De proef- combinatie gaat 1 april a.s. in wer king. Voor de Geref. Kerken dreigt grote achterstand „Het Deltaplan zal heel veel doen veranderen In onze provincie, maar bij dit veranderend beeld zullen wij moeten meehelpen aan de doorwerking der christelijke gedachte", aldus for muleerde de heer Jacq. de Smit te Goes de opdracht, die er ligt voor de Prot. Kerken in Zeeland. Een opdracht waarover reeds nu moet gedacht en gesproken worden binnen de kring der Kerken. Tot deze gedachte kwam de heer De Smit in een causerie over het Delta-; plan ln de jaarvergadering van de Ring Vlissingen van J.V.'s op G.G. Na breedvoerig getekend te hebben de gro te veranderingen, welke straks in de provincie Zeeland verwacht kunnen worden, werd gepoogd de middelen aan te geven, waarlangs geleidelijk deze veranderingen kunnen worden opgevan gen. Duizenden vreemde arbeiders ko men straks Zeeland binnen. INDUSTRIE. Gezien de ontworpen recreatiemo gelijkheden zullen duizenden toeris ten Zeeland bezoeken. De mogelijk heid van vestiging van nieuwe indu strieën ls duidelijk aanwezig, terwijl door de veel kortere verbinding met Rotterdam vele arbeiders uit Zeeland werk zullen vinden in deze stad en onmiddellijke omgeving. De betreffen de industrieën zorgen er wel voor, dat deze arbeiders dagelijks thuis worden afgehaald en teruggebracht. Het zwaartepunt der veranderingen moet worden gezocht op de eilanden Noord-Beveland, Schouwen- en Dulve- land en ln Walcheren rondom Veere- Vrouwenpolder. NIET „PASSIEF". Vóór alles zullen de Zeeuwen zelf moeten meehelpen de veranderingen in maatschappelijk en sociaal opzicht Ingezonden mededeling (adv.) Publ. Ned. Zuivelbureau - Den Haag ledereen smulf van gebakken kaasbolerhammen Zeeuwse jeugd enthousiast „WIE DE JEUGD heeft, heeft de toekomst", aldus een oud pn wijs gezegde! Dit idee stond de heer N. M. Kooman uit Bergen op Zoom voor ogen, toen bij hem het plan rijpte de jeugd buiten de ver keerslessen op school hobby te geven, waarbij zij als het ware spelenderwijze vertrouwd wordt gemaakt met de geldende verkeer borden. Én wat leende zich daar toe beter, dan het aanleg gen van een verzameling sigarenbandjes? Een „sport" die destijds door onze va ders en grootvaders werd beoefend. Deze sport, die reeds weer enige jaren in het vergeetboek is geraakt, zal ongetwijfeld op een ware verzamelwoede uit lopen, omdat de door de heer Kooman ontworpen sigarenbandjes, in plaats van allerlei grote en be langrijke voorvaderen. thans worden bedrukt met de tegenwoordig zeer be langrijke verkeersborden. HET BLEEK DE organi sator, die voor het voeren van de actie overleg pleeg de met het Verbond voor Veilig Verkeer, dat er bij de jeugd een enorme be langstelling voor de siga renbandjes bestaat. Van de partij van 10 miljoen exemplaren, die dezer dagen van de pers kwam, zijn n.l. enkele hon derden bandjes gebruikt voor het nemen van steek proeven. De jeugd begon verwoed te verzamelen en al heel spoedig bleek, dat ze van dit verzamelen bo vendien veel leert. Deze ervaring droeg er toe bij, dat de heer Koo man onmiddellijk met de actie Veilig Verkeer-Siga- renbandjes startte en er werd een begin gemaakt in Vlissingen, Middelburg, Goes, Terneuzen, Bi;eda, Den Bosch en Rotterdam. NA BRABANT EN ZEE LAND en een deel van Zuidholland komt Limburg aan de beurt en zo zal ver volgens het gehele land rayonsgewijze worden be werkt. De sigarenbandjes zullen tegen zeer lage prijs worden verkocht in win kels, die kenbaar zijn aan een plakkaat dat aangeeft, dat de bandjes aldaar ver krijgbaar zijn. Er zijn 153 verschillende bandjes, die in zakjes van 15 stuks verkocht worden Daarbij kan men een arachtig album aanschaf fen, waarin de bandjes ge plakt kunnen worden. Een aardig verhaal illu streert het geheel, waarbij ran de jeugd ook nog de ïodige kennis op het gebied /an verkeersveiligheid wordt meegegeven. In de landelijke overgangsklasse van de tafeltenniscompetitie heeft Will van Zoelen een 100 overwin ning geboekt op Tilburg. De gasten kwamen met twee invallers en „ge loofden het kennelijk wel". De Mid delburgers klommen dus op fortuin lijke wijze een plaatsje op de rang lijst ten koste van Wilno, dat niet op gewassen bleek tegen het bezoekende Dordrecht (46). Overigens moet toch één van de twee Zeeuwse clubs degradatiewedstrijden spelen en de beslissing hieromtrent zal wel vallen in het onderling treffen. Carbon 3 was tegen Irene kansloos en kwam door een 100 nederlaag nog steviger op de onderste plaats. Atoom had een goede dag. De lei ders behaalden een duidelijke 91 overwinning op nummer twee van de ranglijst, Eendracht. Bovendien zag de tweede concurrent, Wifra 2, zich met 82 geklopt door USV en werd daar door meteen definitief uitgeschakeld. Atoom heeft nu aan één puntje uit de beide resterende wedstrijden genoeg om kampioen te worden. De stand is nu: Atoom 1832; Een dracht 18—28; Wifra 2 18—27; USV 18 —24; Irene 19—24; BSM 18—23; Dord recht 1816; Tilburg 1912; Will van Zoelen 186; Wilno 185; Carbon 3 18—3. Maandag a.s. zal het precies vijftig jaar geleden zijn dat de Christe lijke school te Heinkenszand werd geopend. Tot 1907 was er noch in Heinkenszand, noch in Nisse, noch in 's-Heer Arendskerke een Chr. school. Wel bestonden er toen al vele jaren plannen voor de oprichting ervan, maar deze begonnen pas in 1904 vastere vormen aan te nemen. Toen werd nl. de schoolvereniging opgericht en een .bestuur samen gesteld. Op 8 november 1906 was het zover, dat Ds. K. Anken, de eerste steen voor het schoolgebouw kon leggen. En deze eerste steen zit nog steeds in de school, want sedert dien werd geen nieuw of ander gebouw betrokken. Alleen vonden er enkele interne verbouwingen plaats. Lange jaren heeft het dus geduurd voordat de bewoners van deze omge ving een eigen Chr. school kregen. Kregen, is eigenlijk het juiste woord niet want het heeft veel moeite en fi nanciële offers gekost, alvorens Ds. Anken de eerste steen kon leggen. Me de uit dank hiervoor heeft het tegen woordige bestuur besloten het gouden jubileum niet ongemerkt voorbij te la ten gaan. Daarom zal volgende week zaterdagavond een feestelijke herden kingsbijeenkomst worden gehouden in het Verenigingsgebouw Maranatha te Heinkenszand. Constant leerlingenaantal Het eerste bestuur was als volgt sa mengesteld: Ds. D. Hoek, voorz.; A. Vogelaar, vice-voorz., L. van Vessem, secre., J. Blok, penningmeester, A. Eckhardt, 2e secr., D. Kloosterman, 2e penn.m. en J. Dominicus. Ds. Hoek werd als voorzitter opgevolgd door Ds. Anken (1909) en de heren C. de Schip per 1918), A. Slabbekoorn 1946) en P. v. d. Guchte heden). De eer ste secretaris, de heer Van Vessem bleef zijn functie vervullen tot 1946. Hij werd opgevolgd door de heer A. Geelhoed, die in 1949 op zijn beurt weer werd opgevolgd door de heer J. Nieuwenhuize, die momenteel nog het secretariaat waarneemt. Achtereenvolgens zijn als hoofd aan de school, die twee leerkrachten heeft, verbonden geweest de heren: J. v. d. Zou wen, tot 1920, C. Westveer, tot 1946, J. van Belle, tot 1955 en C. Waar denburg, die momenteel nog hoofd is. Het leerlingenaantal is in de loop van de jaren vrijwel constant geweest. Toen de school werd geopend bedroeg het aantal 52, terwijl er thans ongeveer 50 kinderen de school bezoeken. Een keer heeft men overwogen nog een derde lokaal bij de school te bouwen, dat was in 1929. In dat jaar was het leerlingenaantal nl. gestegen tot 86. Echter naderhand liep het weer terug. Wel was er in de jaren tot 1929 nog een derde leerkracht aan de school verbonden, een zgn. kwekeling met acte. Verbeteringen Uiteraard moesten er in de loop der jaren beschillende reparatie werkzaam heden worden uitgevoerd. Zo kwam er o.m. een nieuw plafond. Eveneens werd nog een rijwielbergplaats ge bouwd, terwijl dit jaar voor ongeveer f 3500,aan nieuwe meubelen in het gebouw geplaatst werden. Voor deze zelfde prijs kon de school vijftig jaar geleden bijna worden gebouwd. Samen met de woning voor*de hoofdonderwij zer, kosttte de nieuwbouw in 1907 f 7050.—! Tot 1947 heeft men het zonder schoolplein moeten stellen, maar toen kon hierin gelukkig verbetering wor den gebracht. En binnen afzienbare tijd hoopt men ook dat de sloot voor de school zal verdwijnen. Doordat de gemeente er thans bezig is riolering aan te leggen zal deze sloot waar schijnlijk worden gedempt. Het huidige bestuur van de school is samengesteld uit vier Gereformeerden, twee Ned. Hervormden en een lid van de Geref. Gemeente. Voorzitter is de heer P. v. d. Guchte, vice-voorz. de heer B. van Damme, secr. de heer J. Nieuwenhuize en verder de heren H. van Damm, J. Slabbekoorn, J. van Sabben en J. Muilbroek. in een goede weg te lelden. Gewaakt dient er voor te worden, dat deze veranderingen niet „passief" over de Zeeuwse bevolking komen. Verschillende instanties en commis sies bezinnen zich reeds op dit veran derend beeld van ons gewest. Zeer op merkelijk Is, dat tot nu toe de Geref. kerken niets hebben gedaan. Als daar in niet snel verandering komt dreigt voor deze kerken een niet te verant woorden achterstand. De Zeeuwse bevolking mobiel maken voor de grootse werken die bezig zijn in Zeeland uitgevoerd te worden, is een zaak van eerste orde. En dan een mo biel maken, waarbij voorop staat, dat in de nieuwe „bedeling", die Zeeland te gemoet gaat, de christelijke gedachte een beheersende plaats Inneemt. In de op deze causerie volgende dis cussie konden verschillende detailpun ten nader belicht worden. (Van onze mode-redactrice) DE FIRMA BERCO toonde donder dagavond voor een volle zaal een zeer uitgebreide collectie zomermodellen. In hoofdzaak is de modelij n wel de zelfde gebleven als het vorig jaar, maar de dessins zijn nu wel uitzon derlijk mooi te noemen. Waren or vorig jaar slechts enkele japonnen, waarbij een jasje werd gedragen, dit jaar komt dit veelvuldiger voor, wat in ons klimaat wel te waarderen valt. Over het algemeen zijn de mouwen heel kort, zodat een bijpassend jasje op kille dagen goed te stade komt. Zo wel van stof, alswel van de coupe valt van de getoonde modellen veel goeds te zeggen. Bij een enkele japon hoorde een korte cape, wat zeer charmant stond en aan het geheel een zeer ge kleed cachet gaf. Vooral in fleurige zomerjaponnetjes was de keuze zeer groot. Een heel enkele maal werd een prijs genoemd, waardoor men kon zien, da! ook voor bescheiden beurzen zeker iets smaakvols te krijgen is. De klassieke tailormade en vlottere mo dellen wisselden elkaar af. Dat men met blouse en rok toch goed gekleed kan zijn werd getoond mits. men zorgt dat kleur en lijn har moniëren. In lange mantels waren mooie modellen te zien. En ook de voor alle doeleinden geschikte tweed mantels waren er bij. Ook voor 't kroost Twee aardige meisjes lieten zien, dat men voor het kroost ook bij Berco goed terecht kan. Veel japonnen waren van katoen glacé vervaardigd, wat evenwel niet kreukt en dat in fijne dessins bedrukt was. Bij alle japonnen, mantels, pak jes werden bijpassende hoeden gedra gen, welke door de firma Eversdijk— Schijver hierbij werden vertoond. Een inderdaad zeer goede collectie van hoeden, maakte daardoor het geheel tot iets smaakvols. De bekende Fle- chet-hoeden zijn ook deze zomer en voque. Op regendagen behoeven we er niet meer als grauwe vogels uit te zien, want Berco vertoonde regenmantels in fleurige kleuren, waardoor het zal lijken of er toch nog zonneschijn in de buurt is. Trouwens over heel de linie is er veel kleur en fleur te zien, wat niet uitsluit, dat er enkele zeer gedistingeerde lange zwarte mantels werden getoond. Het driekwart jasje is deze zomer de grote mode. Hieronder staat zowel de klassieke zwarte rok als elk zomer japonnetje uitstekend. Attractie Een attractie van deze show is ze ker, dat over vier vertoonde modellen de dames een uitspraak mochten doen, welke zij het mooiste vonden. De bekroonde japon werd onder da dames verloot, die door mej. M. in vreugde kon worden meegenomen, evenals de bijpassende hoed van de firma Eversdijk—Schrijver. Een grote bijzonderheid van deze show is, dat er drie bruidjes in statige stap hun gang langs de dames maak ten. De toiletten waren prachtig. Een der kapjes was van een opvallende mooie lijn, wat het bruidje zeer flat teerde. De slotstand met de drie brui den, met de bruidsmoeder en de twee snoezige bruidsmeisjes werd door de dames met een langdurig applaus be loond. Wie aandachtig heeft toegezien, weet dat een zeer uitgebreide collectie bij de firma Berco tot haar dienst staat en ook heeft men kunnen leren, wat wél en wat niét bij elkaar past. Dat is toch ook de les van een goede show. Dr. A. Grijns bevorderd. Bij K.B. is, m.i.v. 1 januari 1957 be vorderd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar bij het bestuur der Visse rijen op de Zeeuwse Stromen, ter standplaats Bergen op Zoom: dr. A. Grijns, voordien ambtenaar le klas aldaar (bacterioloog). Bestuur plattelandsvrouwen In de Prins van Oranje kwam het bestuur van de bond van plattelands vrouwen bijeen. De leiding was als gewoonlijk weer in handen van de presidente, mevrouw HuismanGriep. Gesproken werd over de komende Z.L.M.-tentoonstelling te Zierikzee. De bond krijgt samen met de L.J.G. Z.P.M. en de landbouwhuishoudschool een tent toegewezen. Geëxposeerd zal worden een miniatuurkeuken van de landelijke bond en iets over diepvries. Ook werden enkele woorden gewijd aan het pas opgerichte adviesbureau voor woninginrichting. Elke afdeling krijgt een bon ter waar ie van 25,—, waarvoor zij een spreker kunnen uit nodigen. Het provinciaal secretariaat zal een lijst met sprekers en spreek sters opstellen, waaruit een keuze ge daan kan worden.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2