RANG is alleen RANG als er RANG op staat. Eindelijk rust Nieuwdorp liet zich ook tegen V.C.K. niet verrassen Chr. Korfbalbond zoekt contact met jeugdorganisaties Wielrenners binden strijd aan om provinciale titel Dames van Marathon handbal kampioen van Zeeland N ELPO NI i jmtder aarstestukkenaaneen VELPON 0^ Een slappe vertoning Thuisclub behaalde 6—0 overwinning EEN GREEP Van Hees en Goethart winnaars bij de nieuwelingen Een bondsplan zal gemaakt worden Zaterdag a.ste Lewedorp M.V.C. moesi leiding afstaan aan Zuidwesters Aankoop van tuingrond voor straatverbreding C B.T.B.-bondsdsgen in Arnhem Kruidenkracht! Strijd nadert het einde Laatste wedstrijden zullen meer beslissingen brengen 43> Chr. Zangverenigingen vergaderden Dinsdag 26 maart 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Ingezonden mededeling (adv.) 33p 0°"N- Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje RANG, een product van de Kingfabrieken NIEUWDORP HEEFT zich ook in de thuiswedstrijd tegen V.C.K. niet laten verrassen en een grote 60 overwinning behaald op de mannen uit Koudekerke. Voor de rust zag het er niet naar uit dat de score zo hoog zou op lopen. De eerste helft werd dan ook besloten met een weliswaar 20 voorsprong voor de gastheren maar qua spel dat Nieuwdorp ten toon had gespreid was deze nog weinig overtuigend. Met opportunistisch spel hadden de gasten zich n.l. in de eerste helft goed verdedigd. Na de hervatting was het echter hopeloos mis met V.C.K.. Het tempo begon nu een woordje mee te spreken en hoewel dit bij de thuisclub deze middag ook niet zo bijster groot was lag het toch aanzienlijk hoger dan dat der bezoekers. SLAP. Het geheel was een slappe verto ning. Aan weerskanten miste men spelers die zich wisten aan te passen aan het door de lichte regenval glad geworden terrein. uit het voetbalprogramma V.C.K. dat we dit seizoen nog niet eerder aan het werk zagen deed ons wel de conclusie trekken dat het geen verwondering behoeft te wek ken dat deze ploeg als hekkesluiter fungeert. Practisch alle spelers mis sen „feeling" voor het spel Er werd vaak erbarmelijk slecht geplaatst, ook wanneer men in gunstige positie stond om de bal te spelen. Het gehele team blijft technisch en tactisch ver beneden de middelmaat, Ingezonden mededeling (adv.) Voorkom en blus die zuurbrand op de maas. Met Rennies. Wacht niet tot Uw maag door over tollig maagzuur,, opstandig" wordt. Smoor dat pijnlijk zuurbranden in de kiem. Met Rennies. Uw apotheker of drogist heeft Rennies voor U in drie verpakkingen: klein groter grootst en iedere Rennie is apart ver pakt. Hygiënisch en practisch om bij U te steken! Rennies helpen iedereen altijd direct en.... zij.zijn nog smakelijk ook. Clubkampioenschap „Theo Middelkamp" Zaterdag werd in de omgeving van Heinkenszand de tweede rit verreden voor het clnbkampioenschap van de Zeeuwse wielerclub „Theo Middel kamp". Meer dan 20 nieuwelingen verdeeld in een A- en B-klasse verschenen aan de start, terwijl ook een tiental adspiranten acte de precanse gaf. Grote verrassingen deden zich niet voor. Bij nieuwelingen in de A-klas se was Van Hees de grote man ter wijl Raes uit 's-Heerenhoek op een zeer eervolle tweede plaats beslag wist te leggen: Dick v. d. FÏier uit Hansweert en Korstanje uit Goes, twee renners die ongetwijfeld eveneens op eervolle plaatsen beslag hadden gelegd werden uitgeschakeld. Eerstgenoemde sloeg 'n verkeerde weg in terwijl Korstanje werd gedeklasseerd omdat hij tijdens de rit Van Hees als trekpaard had la ten fungeren terwijl het reglement bij een tijdrit voorschrijft dat men alleen op zichzelf is aangewezen. De B-klassers der nieuwelingen kre gen Goethardt als winnaar met Van Belzen als goede tweede met slechts drie seconden achterstand. De eerste plaats bij de adspiranten was voor de Goesenaar Geense. De uitslagen waren: Nieuwelingen: A-klasse: 1. Van Hees (Hoogerheide) in 33 min. 42 sec.; 2. Raes ('s-Heerenhoek) 34,39; 3. Rijn (Schore) 34,55; 4. Van Espen (Axel) 35,7; 5. De Schipper (Kapelle) 35,27; 6. Naessens (Koewacht) 35,46; 7. Verhoef (Goes) 36,10; 8. Dees (Terneuzen) 36,40 Nieuwelingen B-klasse: 1. Goethardt (Arnemuiden) 36,34; 2. Van Belzen (Arnemuiden) 36,37; 3. De Haze (Kam perland) 36,42; 4. De Visser (Hans- weert) 36,59; 5. Willems (Terneuzen) 37,31; 6. Wieles (Terneuzen) 37,54; 7. Tolhoek (Wemeldinge) 37,56; 8. Wattel (Middelburg) 38,36; 9. Van Zoelen (Souburg) 39,04; 10. Phil. (Middel burg) 39,32. Adspiranten: 1. Geense (Goes) 17,13; 2. Moelker (Philippine) 17,52; 3. Boon man ('s-Heerenhoek) 17,59; 4. Lamers (Kloetinge) 18,06; 5. Verbart (Goes) 18,36; 6. Van Dalen (Goes) 19,00; 7. Westdorp (Ovezande) 19,35; 8. Van Poeke (Koewacht) 19,50; 9. Snoep (Yerseke) 22,27. hoewel men toch over enkele jonge spelers beschikt die in ieder geval bij geschaafd k'mnen worden. Of de oude kern dit nog zal aanleren menen wij te moeten betwijfelen. In de eerste helft gaven Dekker en Polderdijk de thuisclub een 20 voor sprong. Na de hervatting was het Wisse die de stand op 30 bracht en V.C.K. was toen reeds geslagen. Dekker verhoogde de score tot 40 en nadat De Kok enkele goede kansen om zeep had gebracht waren het Min- derhoudt en Polderdijk die de stand tot 60 opvoerden, waarmee het ein de kwam. De opstellingen: Nieuwdorp: Traas, L. Traas Jz.; De Jonge; M. Dekker, v. d. Dries, Minderhoudt, J. Dekker, Dom misse, Polderdijk, W. de Kok en C. de Kok. V.C.K.: De Witte, Wisse, Luteijn, P. van Breda, Smit, Simons, Van der Heijden, Beunen, T. van Breda, Flipse en De Jonge. Nederlands B-elftal voor woensdag a.s. Het Nederlands B-elftal, dat woens dag a.s. op het terrein van Rotweiss te Essen tegen Duitsland B speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Pieters Graafland (Ajax), ach ter: Walhout (Noad) en Veldhoen (Feijenoord), midden: N.N., van der Hoek (Feijenoord) en Van Wissen (M VV), voor: Van der Kuil (Ajax), Krui- ver (KFQ, Bleijenberg (Ajax), Tim mermans (ADO) en Moulijn (Feijen oord). Reserves: Van der Voort (RCH), Coenen (M\ V), Janssen (Spel. En schede) en Tol (Volendam). Eén halfspeler zal nog nader worden aangewezen. Voor deze wedstrijden waren geen spelers beschikbaar van Amsterdam en Fortuna '54, die woensdagavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam een competitiewedstrijd spelen. Ingezonden mededeling (adv.) an nurnu i üu hier dan daar? fleem Kruschen - •n Uw pnnen verdwijnen. In vele gevallen van rheumatische pijnen krijgt ons wisselvallig klimaat de schuld. Maar veeleer is de oorzaak ook: onzuiver bloed. Menigeen die een bloedzuiverende kuur met Kruschen begint, onder vindt al na korte tijd de wel dadige gevolgen daarvan. Naarmate Kruschen de wat traag geworden bloedzuiverende organen weer op nor male kracht brengt, gaat het bloed sneller stromen. Onzuiverheden daar in krijgen geen kans meer, want ze worden langs natuurlijke weg afge voerd. En daarmede de oorzaak van Uw rheumatische pijn. (Van één onzer verslaggeefsters) „Ons Calvinistisch karakter dreigt te worden aangerand door een zeker Amerikanisme dat zich meester maakt van de jeugd". Dit stelde de voorzitter van de Chr. Korfbalbond, de heer J. Kuilman, op de algemene vergadering die zaterdag te Utrecht werd gehouden. Het gaat om de toekomst van het Christendom in Nederland en de leden van de chr. sportbeweging zullen zich dan ook ernstig moeten afvragen, of er voor hen geen taak ligt op het terrein der vrije christelijke jeugdvorming. Het probleem zal door de jeugdbeweging op geestelijke-zedelijke grondslag samen met de principiële sportbeoefenaars moeten worden aangepakt en opgelost. HET PROVINCIALE KAMPIOENSCHAP van Zeeland voor Ama teurs en de Nieuwelingenwedstrijd, die zaterdag a.s. in Lewedorp worden verreden, vallen dit jaar wel bijzonder vroeg. Het zal meer dan in voorgaande jaren weggelegd zijn voor de renner met de beste con ditie, omdat over een afstand van 170 km sprintcapaciteiten en tactiek op het tweede plan komen. Gezien de recente prestaties die de verschillende Zeeuwse amateurs in de vroege Belgische klassieke wedstrijden bereikten mag verwacht worden dat de strijd om de titel hoofdzakelijk zal gaan tussen Jaap Huissoon uit Heinkenszand, Piet Rentmeester uit Yerseke, Jan de Poorter uit Hoek, Emiel Verstraete uit Eede, Jo de Roo uit Schore en Piet Verschuure uit Hansweert. Een ernstige kandidaat voor de ti tel is verder Hektor Middelkamp, zoon van de oud-wereldkampioen, 2e in het nationale kampioenschap 1956. Nieuwelingen De Provinciale nieuwelingenwed strijd zal ruim veertig renners aan de start brengen; zij rijden over een af stand van 75 km. De krachten liggen hier niet zover uit elkaar, maar de uitslagen van de voorgaande club- en clubkampioensritten doen verwachten dat de strijd zich voornamelijk gaat af spelen tussen Jan Korstanje uit Goes, Piet Rijn uit Schore, Kees Raas uit 's- Heerenhoek, Gilion Naessens uit Koe wacht, Jan van Espen uit Aeel, W. Willems uit Terneuzen, Jan van Bel zen uit Arnemuiden en Debbaut uit Goes. Daar aan het Provinciaal kam pioenschap tevens de laatste rit van het clubkampioenschap van de Ren en Tourcvlub „Theo Middelkamp" is verbonden, zullen behalve de ama teurs en nieuwelingen, ook de profs, onafhankelijken en adspiranten met inbegrip van de Brabantse randle- den van start gaan. Adspiranten De strijd van de adspiranten is vol komen open en zoals gewoonlijk kan men daar veel strijd verwachten. Bij de profs en onafhankelijken gaat het tussen Jaap Bruggekamp. Jan Westdorp, Theo van Wijchen, Bram van Sluys, Kees van der Zande, Tinus van Overveld. De volleybalcompetitie IN DE EERSTE KLASSE van de Walcherse volleybalcompetitite bonden MVC en Zuidwesters de strijd om de eerste plaats aan. Het werd de eerste nederlaag voor de Middelburgers, die daardoor de leiding moesten afstaan aan de Souburgers, die een iets beter gemiddelde hebben. Michie] de Ruyter was kennelijk nog in feeststemming. De zeelieden verloren eerst met 03 van VCU en zagen zich daarna de bei de punten ontnomen door Marathon (1—3), waardoor zij de competitite op de onderste plaats beëindigden. Ln de tweede klasse werd slechts een wedstrijd gespeeld. Koploper EMM moest een puntje afstaan aan Zuidwes ters II (2—2). In de derde klasse bleef EWC III met flinke voorsprong aan de kop, dankzij een 30 overwinning op MTS in. MVC III was niet opgewassen te gen Marathon n (13), waardoor bei de ploegen op de ranglijst van plaats verwisselden. Het parkoers is 6800 meter lang en loopt vanaf de Burgm. Lewestraat (start en finish) via de Lewedijk Schenkeldijk—Havenweg—Lewedijk— KasteelwegMolenwegBurg. Lewe- De start van de profs, onafhanke lijken en amateurs is te 1 uur, terwijl de adspiranten en nieuwelingen een uur later starten om 2 uur. „Zou het niet mogelijk zijn om in de diverse verenigingen, die samen een centrale of een jeugdverband vormen, plaats te maken voor een christelijke korfbalclub? Een club, die een attrac tie kan vormen voor alle aangeslote nen en wellicht ook nog jeugd kan trekken, die anders voor deze jeugd- groepering verloren gaat?" zo vroeg de heer Kuilman zich af. Wanneer de crristelijke sport zó door protestants- christelijk Nederland zou worden ont vangen, zou hij een veel belangrijker bjjdrage kunnen leveren aan de chris telijke jeugdvorming in ons land dan tot nu toe het geval is geweest. Raad Nieuwland DE RAAD VAN Nieuw- en St. Joos- land kwam bijeen onder voorzitter schap van burgemeester F. S. K. J. Graaf van Randwijck. Een verzoek van de ophaler van het huisvuil om ver hoging van de vergoeding per 1 april a.s. werd ingewilligd. Een drietal ver zoeken om toekenning van premies voor woningverbetering werd toege staan. Aan de Stichting Vorming Be- drijfsjeugd werd een subsidie van f 12 per leerling verleend; de Vereniging Het Groene Kruis kreeg eveneens sub sidie in de kosten van de wijkverple ging. Besloten werd van de door de Bouw- kas Ned. Gemeenten te sluiten geld lening van 7 miljoen een bedrag ad f 10.000 te garanderen. Op voorstel van b. en w. werd be sloten over te gaan tot aankoop van stroken tuingrond aan de Molendijk ter verbreding van de straat die naar het uitbreidingsplan leidt. Bij de rondvraag vestigde de heer Polderdijk de aandacht op de kade, waar het bietenslijk nog niet verwij derd is. De heer Lukasse wees op het stuk bouwland tegen de oude begraaf plaats, dat thans geen uitweg meer heeft, zodat over het trottoir gereden moet worden met landbouwwerktui gen. B. en W. zullen aan deze zaken hun aandacht besteden. In het jaarverslag van de secreta ris, de heer A. Bovenberg, werd de hoop uitgesproken, dat er meer mo gelijkheden zullen komen om in de volgende winter het zaalkorfbal te beoefenen, omdat micro-korfbal een krachtig wapen is in de concurren tiestrijd met andere takken van sport. Met dankbaarheid memoreer de de secretaris, dat het ministerie van O., K. en W. na overleg een be drag beschikbaar heeft gesteld voor het juniorenwerk. Momenteel zijn bij de C.K.B. 149 verenigingen aangesloten met in totaal 4.278 leden en 2.677 junioren. De vergadering accepteerde het voorstel, een bondsfilm te maken. De kosten zullen 4 a 5000 gulden bedra gen. Voor dit doel is een filmfonds ingesteld. Een contributieverhoging werd eveneens aanvaard. De contri buties zullen in het komende honds jaar niet meer per maar per twaalftal geheven w< De hef fing voor 1957 bedraag. u 35 gulden per senioren- en 20 gulden per ju niorenteam. Fruittelers vergaderen te Utrecht op 27 maart De Nederlandse fruitteiersorganisa- tie zal op woensdag 27 maart in het Jaarsbeursrestaurant te Utrecht haar algemene vergadering houden. In de ze vergadering zullen twee inleidin gen worden gehouden. De secretaris van de Nederlandse Chr. boeren- en tuindersbond en lid van de Tweede Kamer mr. B. W. Biesheuvel zal spre ken over de betekenis Van de West- europese integratie voor de Neder landse fruitteelt. De heer P. A. Spoor van het landbouw-economisch insti tuut zal het woord voeren over de be drijfseconomische eisen, welke aan het fruitteeltbedrijf gesteld moeten worden, mede in verband met de W. Europese integratie. De nationale C.B.T.B.-bondsdagen zullen ditmaal in Arnhem worden ge houden en wel van 24 tot en met 26 juni. Op maandagavond 24 juni is de huishoudelijke, vergadering, op dins dag 25 juni de grote bondsdag en op woensdag 26 juni de excursie. Ingezonden mededeling (adv.) In kruiden zit de kracht van de natuur» En de natuur blijft voor mens en dier DE bron. óók van genezing. Klachten ett kwaaltjes, zoals moeheid, hoofdpijn, puist» jes. verstopping, vale teint, enz., zijn het gevolg van onnatuurlijke leefwijze. Be houd Uw gezondheid, zuiver Uw lichaam met HERBESAN, Kruidenthee. Verkrijg baar bij Uw apotheker of drogist d f 1.79 ïer groot n^k vnWn»nde voor maanden DE DAMES van Marathon hebben, zoals te verwachten was, de be slissende wedstrijd om het zaalhandbalkampioenschap van Zeeland, tegen Hellas gewonnen. De Vlissingse dames scoorden zes maal, ter wijl de Goese dames slechts drie treffers wisten te noteren, waardoor zij ongeslagen en met slechts één verliespuntje de titel veroverden. De eindstand luidt: Marathon Zeeland Sport Hellas EMM 11 9 2 2 36—11 24—17 16—25 10—33 Marathon 2 deed het in de beslissen de wedstrijd tegen Tonido niet zo goed. Bij een overwinning zouden de Vlis- singsen eveneens kampioen geweest zijn. Zij trokken echter aan het kortste Ingezonden mededeling (adv.) FEUILLETON Naar het Engels maar Vlak onder het venster waren de hechtwortels van de klimop zo dik als haar vinger. Het was mogelijk, dat ze het ineengedraaide laken daaraan kon vastmaken Het was een dolzinnige onderne ming, maar met een bede zo vurig als zij, die in doodsangst verkeerd hebben zich die kunnen voorstellen, liet zij zich zakkenLangzaam en zich telkens stotend en hakend aan scherpe uitsteeksels aan de muur of aan een klimoprankMaar tenslotte be reikte zij toch de grond. Toen moest zij even op adem komen, sloop langs het huis en stond zo op de stikdonkere laan, echter met een hart, overvloeiende van dankbaarheid voor de zegen, die tot nog toe op haar vlucht had gerust. Nu was ze alleen maar bang, dat ze de verkeerde weg zou nemen; de Hall kon wel niet zover meer af zijn, als zij maar de juiste richting insloeg. De gedachte, dat iedere stap haar immers verder van Keith zou kunnen voeren was te verschrikkelijk, om er bij stil te staan. Op goed geluk koos zij dus de rich ting en ijlde voort.Met veel moeite haalde ze adem; haar armen en benen waren verstijfd van de kou en pijn, en af en toe voelde zij een steek in de zij, of ze met een mes gestoken werd. Daar hoorde zij onmiskenbaar dui delijk op de hard bevroren grond het naderbij komen van zware voetstap pen Dus wist ze, dat Herbert Scott haar op het spoor was en dat het inderdaad een vlucht werd op leven en dood. Voort ijlde ze, kreunende en huilen de als een kind, struikelend en ineens languit vallende op een hoop opge waaide sneeuw. Zou Scott haar nog inhalen, eer zij de Hall bereikte? Zij was licht en rap ter been en werd niet belemmerd door zware kleren; ook over de" bevroren vijver, ineens het bestuur gekozen. had zij een goede voorsprong wat gaf dit op den duur tegen zijn lange stappen?Liefde en vrees schenen haar vleugels te verlenen, maar wat zou zij beginnen tegen een krankzinnige? Op dat ogenblik herkende zij het begin van het ijzeren hek, dat het park insloot, en even later vloog zij een oprijlaan op, niet de hoofdoprij laan, waar de portierswoning was, maar een, die langs een omweg toch de Hall bereikte. Over de hoofdweg durfde zij niet gaan, omdat die zo open was, dat hij haar zou kunnen neerschieten als een konijn; en wat zou er dan van Keith worden? Nu hoopte zij maar, dat haar ach tervolger niet bemerkt had welke weg zij gegaan was; en daar zij zijn voet stappen ook hoe langer hoe minder duidelijk hoorde, meende ze tot haar grote vreugde dat dit dan wel het geval zou zijn. Maar Herbert Scott wist zeer goed, wat hij deed; hij wist, dat beide lanen in elkaar uitliepen en dat hij haar dus toch zou weerzien! In zijn woede over haar vlucht had hij alle gedachten aan zelfbehoud uit het oog verloren en had hij haar slechts achtervolgd met het éne doel in zijn waanzinnige brein; haar neer te schieten bij Keith Walden op de drempel en dan te wachten, tot die ook verscheen om hem te begroeten met een tweede kogel Toen Jeanne de helling had bereikt, waar de beide wegen samenkwamen was haar kracht nagenoeg uitgeput. Scheen de maan maar niet zo helder, dan kon zij beter verborgen blijven voor haar vijand! Ze zag reeds het licht branden door het venster van de bibliotheek; overigens was het grote huis in duisternis gehuld. Op dat ogenblik daagde er een don kere gestalte op uit de, oprijlaan. Nu begreep zij zijn bedoeling: hij wilde, negem werd de heer J. Bakker in het terras bereiken, precies onder het ven ster Hoe zij nog de afstand aflegde, die ze voor zich had, heeft Jeanne later nooit begrepen. Zij viel dan ook neer aan de voet van de balkondeur en ha merde daartegen met gebalde vuisten. Keith Walden, die op de rustbank had gelegen, met de rug naar de deur, sprong op en deed onmiddellijk open. Daar zag hij een geestverschijning voor zich; een doodsbleke vrouw met een wit mutsje en een witte schort. Maar hij herkende haar; het was Jean ne! Hij wilde haar in de armen sluiten, maar met holle, klankloze stem, die in het geheel niet de hare scheen, riep zij: „Achteruit.... in de schaduw; an ders ziet hij je en schiet!" Als een waanzinnige begon ze toen de ouderwetse luiken te voorschijn te klappen uit de nissen aan keerskanten; en met de hand slap langs het lijf, was al, wat zij nog kon uitbrengen: „Het is Herbert Scott! Hij is geko men met de bedoeling je neei te schieten; maar ik was hem voor!" „Heeft de liefde je eindelijk ge bracht Jeanne?" IN „DE OPRIL" kwamen de afge vaardigden van de verschillende krin gen van de Kon. bond van zang- en oratoriumverenigingen bijeen. Het voornaamste punt van de agenda was wel of niet houden van het zangcon- couds. Op voorstel van enige leden werd besloten er een zaalconcours van te maken. Door de korte tijd van voor bereiding moest er echter van afge zien worden dit jaar nog een dergelijk concours te organiseren. Wel zullen er dit seizoen enkele zangavonden worden gehouden en wel in Goes en Middelburg, resp. in De Prins van Oranje en in de Concert- en Gehoorzaal. De leiding berust in Goes in handen van de heer P. van der Wiele en in Middelburg bij de heer A. Goedhart. In de plaats van de heer I. van Ha- eind, waardoor Tonido niet alleen de leiding kon overnemen, ,maar nu in de laatste wedstrijd, tegen hekkesluiter Hontenisse, reeds aan een gelijk spel genoeg heeft om de vlag te kunnen hijsen. In de tweede klasse heren had Tonido 2 weinig moeite met EMM 2. De Goese- naren wonnen met 72 en kwamen daar door aan de kop, terwijl zij ook al in hun laatste wedstrijd, tegen Olympus, aan een gelijkspel genoeg hebben om kampioen te worden. In de derde klasse heren verzekerde Tonido 3 zich van de tweede plaats door een stevige 4—13 overwinning op Neptu nes. Bij de heren-junioren tenslotte behaal de Tonido een verrassende 35 zege op koploper Hellas. Olympus verloor van Marathon en kwam daardoor definitief op de onderste plaats. De stand is: Hellas 812; EMM 6—10; Tonido 87; Marathon 65; Olympus 8—2. DE RADIO BRENGT U WOENSDAG 27 MAART 1957 HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 8.50 V. d. vrouw. (9.35 9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 10.45 Idem. 11.30 Ge- var. progr. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Promenade-ork. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 14.30 V. d. jeugd. 16.00 V. d. zieken. 16.25 Die Schöpfung, oratorium (2e deel). 17.10 Pianoduo. 17.25 Lichte muz 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee. Jeugduitz. Kennen jullie Nieuw- Guinea? door W. A. L. van Doorenmaa- len. 8.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.40 Act. 18.50 Pianospel. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Toespraak. 19.25 VARA- Varia. VPRO. 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 Ritm. strijkork. 20.45 De beslissing, hoorsp. 21.45 Pianorecital. 22.20 Tussen mens en nevelvlek, caus. 22.35 Jazzmuz. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23 5024.00 Soc. nws. in Esperanto. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.25 Waar voor uw geld. 9.30 Gram. 9.35 Lich te muz. 10 00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 De bevrijder, hoorsp. 12.25 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram 12.37 Muzikale middagpauze- dienst. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Vrouwenkoor. 18.20 Viool en piano. 18.45 Spectrum van het Chr. organisatie- en verenigingsleven. 19.00 Nws. en weer ber. 19.10 Orgelconc. 19.30 Buitenl overz. 19.50 Gram. 20.20 Kamerork. 21.15 Lij densmeditatie. 21.45 Kamermuz. 22.10 Filmbeschouwing. 22.20 Lichte muz. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaal sportuitslagen 23.2024.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S KRO: 17.00 V. d. kind. AVRO: 20.00 Te- levizier. 20.10—22.00 De wenende Madoa- na, TV-spel.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4