Nieuw orgel voor Geref. kerk te Serooskerke Districtsbureau Rijkspolitie geopend met door speurhond gevonden sleutel Ook geen chr. technische school te Middelburg Zeeland wenst een eigen politie-opleiding Uitbreidingsplan Aagtekerlce door G.S. goedgekeurd Fraai gevestigd in Abdijgebouwen Bestuursbeleid ter sprake in Nevobo vergadering Bouw van acht woningen hierin Wethouder wordt secretaris - penning meester van B. A. Vlissingse ijsclub kreeg clubgebouw Chr. kleuterschool te Middelburg tijdelijk in Ulo Nederstraat Binnenmiddag van Walcherse C.J.H.V. Onderhandelingen om tot vorm van samenwerking te komen Middelburg, Vlissingen, Goes en Zierikzee vóór; Terneuzen tegen Jaarvergadering „Zebra" Goes Middelburg Dinsdag 26 maart 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD .1 Pag, 2 Commissaris de Casembroot verrichtte officiële opening IN TEGENWOORDIGHEID van zeer vele autoriteiten o.w. poli- tie-funktionarissen uit België is maandagmiddag het districtsbu reau van de Rijkspolitie in Zee land, dat sedert enige tijd in de abdijgebouwen is gevestigd (over de fraaie inrichting schreven wij reeds eerder) officieel geopend door de Commissaris der Konin gin, jhr. mr. A. F. C. de Casem broot. Deze opening was wel op zeer politiële en originele leest ge schoeid: Tien personen werden in het bezit gesteld van een sleutel. Deze sleutels werden later weer op het grasveld tussen de Statenzaal en de Nieuwe Kerk nabij de Groenmarkt gedeponeerd, op ge lijke afstanden. Hiertussen kreeg ook de (goede) sleutel, die de Com missaris der Koningin ter hand was gesteld, een plaatsje. Toen duwde een speurhond van de rijkspolitie, die werd „voorge leid" door wachtmeester Van de Vreede uit Axel, zijn snoet in de handen van jhr. De Casembroot. Zijn ontwikkeld en getraind reuk orgaan voerde de hond zonder veel dralen naar de goede sleutel, die hij keurig aan de Commissaris appor teerde! Jhr. De Cacembroot klopte de prachtige hond goedkeurend op de rug. Gevarieerd verleden als', admiraliteitshuis muntgebouw gerechtshof concertzaal De Commissaris kon zodoende de officiële opening verrichten, waarna de talrijke genodigden het fraaie in terieur van het districtsbureau konden bezichtigen. „Centrale punt" Tevoren was er gesproken in de Statenzaal, waar het gezelschap, o.w. leden van de gerechtelijke macht, le den van ged. staten, Burgemeesters van Zeeuwse gemeenten en vele an deren, was ontvangen. Na een inleidend woord van jhr. De Casembroot sprak de districts-com- commandant van de rijkspolitie in Zeeland, de majoor W. H. van Balle- goyen de Jong. Deze noemde het te openen districtsbureau het „centrale punt in Zeeland" de funktionele betekenis is dus zeer groot. Hij rele veerde de geschiedenis van de ruimte, die o.m. eens de Zeeuwse admiraliteit herbergde, de munt onderdak ver schafte; het gerechtshof zetelde er de ruimte diende zelfs als concertzaal! Bij de restauratie van dit abdijgedeel te werden, waar het het historische aanschijn van het exterieur betrof, geen concessies gedaan. In het interi eur werd een grote doelmatigheid na gestreefd. Dank bracht de majoor Van Ballegoyen hiervan aan de architect van de rijksgebouwendienst, ir. H. de Lussanet de la Sablonière. In de Prins van Oranje te Goes hield de afdeling Zuid-Beveland der Nevobo ♦en enigszins verwarde algemene leden- Vergadering, waarbjj over en weer hef- fi* van gedachten werd gewisseld over het bestuursbeleid. Toen later alles ult- gepraat was, bleek, dat men In principe etzelfde bedoelde: het organiseren en samenstellen van wedstrijden blijft In handen van de competltlelelder, de heer J. Goedee, die In dit geval los staat van het bestuur, maar daar toch zitting in heeft. De samenstelling van het be stuur, waarvan mej. S. van Strlen (se cretaresse) niet herkiesbaar was, zal door de leden twee weken bekeken wor den, waarna kandidaatstelling mogelijk Is. Het voorlopig batig saldo van de ver eniging bedraagt f 271.50. Artikel 4 van het voorlopig reglement voor wed strijden en toernooien, handelende over het uitstellen van wedstrijden, onder vond enige tegenstand. Besloten werd twee weken voor de eerste wedstrijd het programma van een maand ken baar te maken. Alleen daarvoor ls re clame mogelijk. Daarna kan geen wed strijd meer uitgesteld worden. De Installatie van de A(fdellngs) T(echnische) C(ommissie) ondervond geen moeilijkheden. Gekozen werden de heren M. Speelman (voorzitter) en als leden de heren Johannessen en Brusse. Het organiseren van toernooien ls eeD taak van de verenigingen, maar het af delingsbestuur zal haar medewerking hieraan verlenen, aldus maakte de voor- gitter, de heer B. van der Weerd, be kend. 's Avonds werd in het Schuttershof ♦en gezellig programma aangeboden. De belde kampioensploegen (EGVC bij de heren en AV'56 bij de dames) wer den gehuldigd. Waterleiding in polder Bruinisse De aansluiting van 26 percelen in de polder Bruinisse aan het waterleiding net zal de gemeente Bruinisse f 13.000 gaan kosten, t.w. tien procent van de aansluitingskosten. Mobilofoon Moeilijkheden waren er te overwin nen, maar plaatsing van de mobilofoon op de „Lange Jan" werd mogelijk ge maakt. Tenslotte bood de districtscomman dant jhr. De Casembroot een foto album aan, dat gewijd is aan de werk zaamheden van de rijkspolitie in Zee land. Er is voor dit abdijgedeelte gezocht naar waardige bewoners, zo zei de Commissaris der Koningin, die vervol gens het woord voerde. Voor een eventuele vestiging van de Griffie was het complex te klein; de rijkspolitie, die even slecht gehuis vest was als de griffie thans nog is, vindt er een prachtig onderkomen. Hulde bracht jhr. De Casembroot aan architect, aannemer en alle medewer kers, „Opzichter" „Vanuit m'n slaapkamer was ik een soort opzichter op de achtergrond", grapte de Commissaris en feliciteerde tenslotte de rijkspolitie: „Werk pret tig in dit bureau in het belang van de provincie Zeeland". Voorts spraken nog de procureur- generaal bij het gerechtshof te Den Haag, mr. Van Gilse, de kolonel J. Gerritsen, wnd. inspecteur-generaal van de rijkspolitie en commandant van het gewest 's Gravenhage, de bur gemeester van Tholen, mr. A. J. van der Hoeven (namens de Zeeuwse bur gemeesters) en de heer M. A. Rene- man, commissaris van politie te Mid delburg, namens de korpschefs. Aan het eind van de maandagmiddag te Aagtekerke gehouden raadsver gadering heeft de heer S. de Visser Pzn. (Partijloos) meegedeeld te hebben geconstateerd, dat de werkzaamheden aan het Molenwegje thans zijn voltooid. Hij sprak een woord van dank aan het adres van de Herverkaveling voor deze langverbeide wegverbetering, die in samenwerking met andere instanties thans is verwezenlijkt. De raad onderstreepte deze dankwoorden. Verbetering Molenwegje thans gereedgekomen Burgemeester J. Geuze had tevoren meegedeeld, dat het Uitbreidingsplan door Ged. Staten is goedgekeurd, be houdens enkele kleine wijzigingen. Getracht zal worden op zo kort moge lijke termijn te komen fct de bouw van acht woningwetwoningen in dit plan. Ter realisering van een straatge deelte naar dit complex zal nog 9 m2 grond worden aangekocht (van dhr. J. Vos), alsmede 804 m2 bouwgrond (van de heer S. Wisse) gelegen achter de Diaconieschool. Mogelijk kan hier in de toekomst een verenigingsgebouw geprojecteerd worden. Voorts werd door de raad besloten: de kindertoelage voor het gemeen- tepersoneel te verhogen; het tarief voor het gebruik van het vergaderlokaal te brengen op 2,50 per vergadering; een bedrag van 63,60 te voteren aan de A.N.W.B. als bijdrage in de kosten voor het plaatsen van weg wijzers in de gemeente; Raad Wemeldingc IN WEMELDINGE doet zich een uniek verschijnsel voor. Daar is name lijk een wethouder benoemd tot secre taris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur. De raad besloot hiertoe in de vorige week gehouden vergadering door de heer M. C. Lindenberg Pz. in deze functie te benoemen. De heer ï.fn- denbergh zal nu als wethouder en raadslid ontslag nemen. Op voorstel van Ged. Staten zullen de wethouderssalarissen verhoogd wor den tot f 645 per jaar. Voordien was dit f530. De woning Prinses Irenestraat 7 zal verhuurd worden aan de heer S. West- veer tegen een huur van f 6.65 per week. Het voorstel tot het verhuren van de tuingrond achter de woningwet woningen aan de Prinses Irenestraat ondervond geen bezwaren bij de raads leden. Ook ging de raad akkoord met het voorstel tot aankoop van een per ceel grond aan de Bonzijweg van de fa. Jb. Burger voor de prijs van f28.000; evenals met de voorstellen tot het aan hangig maken van een onteigenings procedure; tot beschikbaarstelling van een krediet van f 1000 voor uitvoering van de regeling voor sociaal-economi sche hulpverlening aan zelfstandigen (dit betreft kredietverlening aan de heer D. F. Huijssen voor het aanbren gen van een winkelpul)tot toetreding tot de gemeenschappelijke regeling in zake de verdeling van kosten van de Zeeuwse Muziekschool; tot het verhu ren van een perceeltje grond aan de Wemeldingse Zandweg aan de heer P. J. Dekker en tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer J. Burger als secr.-penningmeester van het B.A., in gaande 1 mei 1957. o HET CLUBGEBOUW van de Vlis singse IJsclub, dat enige tijd geleden gereed kwam, is thans officieel door de aannemer aan de ijsclub overge dragen, Het gezellige gebouwtje biedt een prachtig uitzicht op de baan. De voorzitter van de ijsclub, de heer A. Korteweg, dankte het gemeentebe stuur voor de medewerking. Hij deelde mede, dat men de ijsbaan in de zomer wil bezigen voor wedstrijden met mi niatuur-zeilbootjes, een sport, waar voor in Engeland reeds grote belang stelling bestaat. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder M. A. van Popering. Hij feliciteerde de ijsclub met dit prach tige clubgebouw en dankte haar voor alles, wat zij ten behoeve van de sport in Vlissingen doet. Hü zegde ook voor de toekomst de steun van het gemeen tebestuur toe. de jaarwedde der beide wethou ders per 1 januari 1957 te verhogen; de door de gemeente uitgekochte graven tegen een vergoeding van 6,per jaar te onderhouden of tegen storting van een bedrag van 150,ineens. Voor de reeds be staande graven kan een desbe treffend verzoek bij b. en w. wor den ingediend. Getuigen van ongeval gevraagd De groepscommandant der Rijks politie te Kloetinge verzoekt een ie der, die getuige is geweest van het verkeersongeval op 23-3-'57 om onge veer 15 uur op de Rijksweg even ten oosten van het viaduct te Kloetinge, zich met hem in verbinding te stellen. Telefoon K 1100—2829 of 2740. Ook kan men contact opnemen met de po litie in zijn woonplaats. Publieke verkoping In café De Veiling werd maandag morgen publiek verkocht ten verzoeke van de heer J. de Keyzer, een woon huis aan de Stationsstraat 23, groot 3 are 10 ca. Hoogste inschrijver was de heer M. de Witte te Zuidzande voor 9687,—. Koper A. de Jager Johzn. te Biezelinge voor f 10.700, (Ingezonden mededeling) Huidige school afgekeurd DRIE LOKALEN van de voormalige Uloschool voor jongens aan de Neder straat zullen tijdelijk in bruikleen worden afgestaan aan de vereniging Chr. Bewaar- en Voorbereidingsschool te Middelburg ten behoeve van de school, die thans is ondergebracht in de Singelstraat no. 8, wanneer het voorstel van b. en w. door de gemeen teraad wordt aangenomen. Het huidige pand aan de Singel straat is dermate ongeschikt, dat de geneeskundig inspecteur van de volks gezondheid dit gebouw als school heeft afgekeurd, zodat tot ontruiming moet worden overgegaan. Als noodoplossing zal daarom een drietal lokalen van de Uloschool kunnen worden afgestaan. o EEN JAARLIJKS terugkerend eve nement voor de leden van de Wal cherse jongensclub voor het C.J.M.V. vormt de jongensbinnendag. Dit keer waren zij te gast in het verenigings gebouw te Serooskerke. De jongens club van 't Zand verzorgde enkele schetsjes en een wat groter toneelstuk, wat bijzonder werd gewaardeerd. In een wedstrijd, het raden van sprook jes bekampten de clubs elkaar voor enkele prijzen. Een spannend verhaal vertelde de heer Schoenmaker uit Zoutelande en de samenzang stond on der leiding van de districtssecretaris, de heer Jac. Sinke. De middag werd bijgewoond door ongeveer 150 jon gens. Advies van fa. en w. aan de raad B. EN W. VAN MIDDELBURG willen onderhandelingen openen met de besturen van de Stichting voor Prot. Chr. technisch onderwijs in Zeeland en van de vereniging „De Ambachtsschool", om te trachten te komen tot een vorm van samenwerking tussen beide organisaties, teneinde op deze wijze versnippering te voorkomen en uiteindelijk deze vorm van onderwijs te perfectioneren zonder dat zoals bij op richting afzonderlijke scholen grote bedragen zullen moeten worden geïnvesteerd. B. en w. van Middelburg schrijven dit aan de raad, n.a.v. het verzoek van de Prot. Chr. Stichting om de vereiste wettelijke medewerking tot de stichting van een protestants christelijke technische school (ambachtsschool). Samen met Zuid:Holland DE HUIDIGE TOESTAND met betrekking tot de opleiding van het lagere politiepersoneel der gemeenten is niet bevredigend, zo schrijft de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein aan het college van B. en W. Er bestaat hiervoor geen centrale opleiding. Wel hebben de vier grootste gemeenten in ons land een eigen opleiding, maar de overige gemeenten verzorgen zo goed en zo kwaad als het gaat een eigen opleiding. Thans bestaat de wenselijkheid tot oprichting van één of meer scholen voor lager gemeentelijk politieperso neel. Op het ogenblik bestaan er drie van dergelijke opleidingen, n.l. te Was senaar, te Overveen en te Heerlen. Die te Wassenaar is de beste, omdat deze permanent beschikt over 'n eigen ge bouw, dat zowel school als internaat is. Deze politieschool wordt geëxploiteerd door een rechtspersoonlijkheid bezit tend publiekrechtelijk lichaam, zij is opgericht door een aantal burge meesters van Zuid-Hollandse gemeen ten. De Zeeuwse gemeenten met gemeen tepolitie hebben tezamen per jaar mis schien een behoefte van vijf of zes la gere politieambtenaren. Uiteraard is het uitgesloten hiervoor een school op te richten. Vandaar, dat het plan is opgekomen, dat de Zeeuwse en Zuid-Hollandse en eventueel nog andere gemeenten zul len samenwerkinen. Deelname gewenst Met de Commissaris van Politie is de burgemeester van Middelburg van mening, dat het gewenst is, dat ook Middelburg gaat deelnemen aan deze gemeenschappelijke regeling. Onder voorzitterschap van de heer F. G. Lemmers uit Vlissingen hield de Zeeuws-Brabantse Turnkring te Goes haar jaarlijkse algemene ledenverga dering. In zijn openingswoord deelde de heer Lemmers mede, dat de be langstelling voor het turnen in Zee land en West-Brabant nog steeds toe neemt. Door de aansluiting van de gymnastiekvereniging Serooskerke bedraagt het aantal bij de Zebra aan gesloten verenigingen thans 32, ter wijl het ledental de 6000 reeds ruim gepasseerd Is. In het komende zomerseizoen zal de propaganda worden voortgezet met demonstraties in verschillende Zeeuwse plaatsen. De aftredende bestuursleden V. H. A. C. Sio, L. Soeting en S. J. Klompe werden allen herkozen, terwijl mevr. I. Nooteboomde Leeuw, die reeds enige tijd als secretaresse fungeerde, in deze functie werd benoemd. In de plaats van de heer P. Sturm, die zich niet herkiesbaar had gesteld, koos de vergadering de heer P. van Boven tot bestuurslid. Aan de heer D. Dreyer, oprichter en leider van de gymnastiekvereni ging Dreischor, die langer dan een kwart eeuw als leider is opgetreden, werd de ere-speld van het K.N.G.V. uitgereikt. Voordat de vergadering begon hield de heer L. Trouw uit Den Haag een inleiding over de „organisatie in kring en vereniging", waarbij 'lij wees op de belangrijke taak, die de sport ver vult in de vrijetijdsbesteding. N.C.V.B. bijeen De plaatselijke vereniging van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield in de Prinh van Oranje de maandelijkse vergadering onder leiding van mevr. van der Rest-Jongepier. Mej. M. de Vries uit Goes hield een interessante lezing over de kinderbescherming. Bode ziekenfonds In de vac. J.van de Schraaf, die de gepensioneerde leeftijd heeft bereikt is tot bode-incasseerder van het Alge meen Ziekenfonds Zuid- en Noord- Beveland benoemd de heer L. Zwarte- poorte. Vanavond in gebruik tijdens officiële dienst HEDEN DINSDAG AVOND wordt in de Ge ref. kerk te Serooskerke op Walcheren tijdens een speciale dienst het nieu we orgel in gebruik ge nomen. Voor deze gele genheid komen de heren Houtman en Vos, advi seurs van de Geref. orga nistenvereniging zij adviseerden tevens bij de keuze het nieuwe or gel bespelen. Het oude orgel, dat in 1908 in ge bruik werd genomen, ge raakte door de minder goede eigenschappen van het pijpwerk spoedig ontstemd. Dit orgel be vatte tien stemmen, het nieuwe heeft er 21! Het volume is eens zo groot en de organist van de Geref. Kerk van Seroos kerke, de heer J. de Vis ser Pzn., die zijn vingers al eens over de speeltafel liet glijden de monta ge van het orgel kwam donderdag j.l. gereed is verrukt over de bijzon der mooie klank van het orgel. Het is voor de heer De Visser, die nu al sedert 1926 (van 1922 tot 1926 was hij assistent bij zijn voorgan ger, de heer Paulus Melis) organist is, een hele veran dering. Hij moet zich uiter aard geheel „omschakelen". ,,'t Zal moeten wennen, maar er komen verrassende klanken uit", is zijn com mentaar, dat een belofte in houdt. Menig avontuur De heer De Visser, die op 22-jarige leeftijd toen nog in de dracht van Wal cheren de heer Melis op volgde, heeft vanzelfspre kend menig avontuur met het oude orgel beleefd, 't Is al weer heel wat jaartjes geleden, dat zo'n knaap van een jaar of zeventien hij heette Piet Schoe, een naam die men trouwens op Se rooskerke nog wel kent het orgel al trappend van lucht voorzag. De balg was bepaald slecht en Piet Schoe werd het beu. „Als het niet meer gaat, hou je er maar mee op", had organist De Visser hem gezegd en midden in een Psalm hield hij er mee op Hoewel later de balg elektrisch werd aange dreven, was toen reeds gebleken, dat het orgel „zo best niet was". De inundatie van Walcheren, waardoor het orgel gedu rende een jaar in het wa ter kwam te staan, deed er al heel weinig goed aan. Prachtig instrument Zo kregen de heren De Visser en H. Geldof (sedert 1932 assistent) een prach tig, nieuw mstrument om te bespelen en met hen na tuurlijk de gehele Geref. Kerk van Serooskerke. Het is wat „kaler" dan het oude orgel, dat een schitterend front had; maar het gaat uiteraard bovenal om het geluid. Het orgel staat ach terin de kerk; de speeltafel daarentegen bevindt zich vooraan. Het orgel is zgn. half- elektrisch en voor de „ken ners" zij hier vermeld, wat het bevat: Prestant 8; holpijp 8; oc taaf 4; ged. fluit 4; octaaf 2; mixtuur 1 1/35 sterk; trompet 8; Manuaal 2; zali- cionaal 8; boudon 8; pres tant 4; roerfluit 4; flageolet 2; quintfluit 2 1/3; sexual- ter 2 sterk; dulciaan 8. Pedalen; subbas 16; ge dekt 8; octaafbas 8; quint- bas 5 1/3; koraalbas 4; fagot 16. Verder diverse koppe lingen. Het 2e manuaal is an de zwelkas gebouwd. Terneuzen voelt niet voor deelne ming. Goes, Vlissingen en Zierikzee wel. De kosten van de opleiding zullen ongeveer ƒ1100.per adspirant-agent bedragen. De burgemeester verzoekt thans het college er mee akkoord te gaan, dat Middelburg zich bij een gemeenschap pelijke regeling aansluit en hiervan kennis geeft aan de raad. Jeugdnatuurwacht Voor jeugdige natuurwachters uit de 6e klas der lagere scholen werd gisteravond in de burgerzaal in het stadhuis te Middelburg enkele na- tuurfilmen van en door de Ned. Heide Mij vertoond. Voor het vertonen van de natuur- filmen konden de kinderen nog genie ten van een zeer aardig tekenfilmpje De schoenmaker en de hoedenmaker. Aan het begin van de avond sprak de heer J. W. Kögeler, wethouder van onderwijs, enkele woorden van dank uit aan het adres van de Ned. Heide Mij, de Coöp. Veilingvereniging en aan de Fa. Alberts voor hun belan geloze medewerking. Op 9 april zal in de Bogardzaal te Middelburg door de heer C. H. Voor hoeve, directeur van de stichting „Na tuur en jeugd" een film worden ge draaid voor de kinderen van de 4e en 5e klas van de lagere scholen. Hiermede worden een viertal voor stellingen gegeven. Verder zal op 16 april in de Burgerzaal van het stad huis wederom een installatie plaats hebben van nieuwe jeugdnatuur wach ters, terwijl diezelfde avond voor de kinderen een film van de Ned. Heide Mij vertoond wordt. Vermeld zij ver der, dat deze zomer onder deskundige leiding groepsgewijze bezoeken zullen worden gebracht aan het duinterrein te Oostkapelle. Geslaagde uitvoering van Wilhelmina De Middelburgse gymnastiekvereni ging „Wilhelmina" gaf in het „Schut tershof" haar jaarlijkse uitvoering on der leiding van de heer Willeboordse. Deze mocht uit handen van voorzitter R. van Roo een fraaie ets ontvangen als dank voor zijn vele werk voor Wil helmina. De dames Rijswijk-de Kam en Bouwense, die voor de achtste maal de vaardigheidsproeven hadden afge legd, kregen het gouden KNGV-insig- ne, terwijl zij door haar clubgenoten in de bloemetjes werden gezet. Pianist Hugo Reinders zorgde voor de muzi kale begeleiding. C.J.B.T.B, en C.P.M.B. bijeen IN HET GEBOUW De Gouden Poor- te te Middelburg hielden de C.J.B.T.B. en de C.P.M.B. hun gecombineerde jaarvergadering. Uit het openings woord van do wnd. voorzitter de heer J. Harpe vernamen wij dat er bloei is waar te nemen in het verenigingsle ven. Dat bewijst niet alleen, dat het ledenaantal, hetzij gering, toeneemt, maar voornamelijk de activiteit die op de gewone vergaderingen is te con stateren. De heer J. Crucq zorgde voor een jaarverslag van beide verenigin gen, waarin hij betoogde dat de ver enigingen kunnen terugzien op een goed jaar. Wat de financiën betreft moesten wij horen da; de dames beter met geld om kunnen gaan daar de C.J.B.T.B. met een nadelig saldo het boekjaar moest besluiten. Ds. J. H. de Boer sprak over het on derwerp De boer en het mysterie van het Koninkrijk". Ds. de Boer betoogde dat er reden te over zijn om over dit onderwerp te spreken. Er is een tijd geweest waarin men zei: „Gaat het de boer goed dan gaat het allen goed". In vroeger tijden was de landbouw nummer 1 in het maatschappelijk leven. In deze tijd is dit niet meer het geval. De industrie en de techniek neemt een dusdanige ontwikkeling dat de belangstelling voor deze dingen groter is dan voor de landbouw. Het grote gevaar dat aanwezig is, is dat wij, nu het alles, zo gemakkelijker gaat dan vroeger God niet meer nodig hebben. Wij behoeven ons niet onge rust te maken dat God terrein verliest, zo zei spreker, maar er is wel reden om ons ongerust te maken over ons zelf. Zien wij God nog wel in ons be drijf, en voelen wij ons nog wel af hankelijk van hem? Wij zijn dikwijls zo ongeduldig en mopperen zo gauw wanneer niet alles meewerkt, wanneer wij niet direct vruchten zien op onze arbeid. Laten wij bedenken dat Gods voor zienigheid gaat over alle dingen, zo besloot de spreker. Het muzikale gedeelte werd ver zorgd door leden van de vereniging onder leiding van de heer J. v. d. Ka mer. Na de pau;e konden de aanwezigen genieten van het toneelstuk „Het huis houden van de kolonel." Beiaardconcerten In de maanden juli en augustus zul len beiaardconcerten gegeven worden telkens op de woensdagavond van 20 tot 21 uur en wel door de volger.de beiaardiers; 3 juli: Ferd. Timmermans, R'dam. 10 juli: A. J. de Groot, Bergen op Z. 17 juli: Sjef van Balkom, Den Bosch. 24 juli: Th. Ferwerda, Middelburg. 31 juli: G. v. d. Bergh, Mechelen. 7 aug.: P. H. Broerse, Vlissingen. 14 aug.: Ferd. Timmermans, R'dam. 21 aug.: Th. Ferwerda, Middelburg. 28 aug.: Sjef v. Balkom, Den Bosch.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2