In slechte wedstrijd versloeg Oranje met 4-1 Luxemburg UIT ZEELAKDS STEDEN Nieuws uit de Provincie Kabouters £e>de,n man, HeJw». tyeme&nte, êc/ieyen, pAeeti tduió MetSNELPONziejeergeenbarstvan Zeeuwsch Dagblad Om de Coupe Jules Rimet' Nederlandse voorhoede faalde dikwijls ondanks vier goals te Middelburg Parkeerprobleem op Groie Markt Goes onder de loep Dreinend conflict in de garagebedrijven Goes Gift voor Groene Kruis te Rilland Kon. olies vast VROOM DREESMAN Uw advertentie in hei doet het altijd! Donderdag 21 maart 1957 ZEEUWSCH DAGBI.AD Het Nederlands elftal heeft voor de eerste maal na de oorlog een over winning behaald, waarbij het stadion F eyenoord niet geheel en al was gevold. Had het publiek er een voorgevoel van, dat het geen spectaculaire strijd zou worden tegen Luxemburg? Ds cijfers zouden misschien het tegendeel doen vermoeden, in ieder geval is de 41 overwinning een goed begin van de strijd om het wereldkampioen- Ischap, waar het gaat om de „Coupe Jules Ramet". Met de rust hadden de Nederlanders een 21 voorsprong, nadat na een half uur spelen Cor van der Gijp tweemaal had kunnen scoren. Ons elftal heeft gewonnen, maar dat mag nauwelijks een verdienste worden genoemd, want de Luxem burgse ploeg was bijzonder zwak. In dividueel lieten de bezoekers soms aardig spel zien, maar de combinaties waren veelal te doorzichtig om onze verdediging in moeilijkheden te brengen. Een festmatch voor onze achter hoede is het dan ook beslist niet ge worden. Het enige Luxemburgse doel punt kon slechts worden gescoord na een grote blunder van Cor van der Hart. Bram Appel echter faalde als „ech te" middenvoor volkomen en het pu bliek liet zijn misnoegen daarover herhaaldelijk op duidelijke wijze blij ken. Daarbij kwam nog, dat de beide binnenspelers Brusselers en Bosselaar er ook al niet bijzonder in waren. De P.S.V.'er maakte veel goed door een uitstekend doelpunt, maaa de Spar taan kwam niet verder dan een kogel tegen de lat. Alleen van rechtshalf Nolermans kan worden gezegd, dat hij boven de middelmaat uitkwam. Hij bouwde uit stekend op en was een van de wei nigen, die de bal goed plaatste. Overwicht De wedstrijd begon met een Neder lands overwicht en er kwamen vele goede kansen. Geen der voorwaartsen bleek echter in staat om voor de goede afwerking te zorgen. Achtereenvolgens zagen we Appel, Brusselers, Dillen en Bosselaar falen. Aan de andere kant kwam Schmidt een keer alleen voor De Munck, maar hij schoot naast. Letsch kreeg hierna een scoringskans, doch nu greep De Munck juist op tijd in, In de 26ste minuut kwam het eer ste doelpunt. Toen Appel alleen was doorgebroken wierp doelman Michaux zich moedig op de baL Deze kwam echter door Notermans weer terug, die Cor van der Gijp een niet te mis sen kans gaf. Hard en laag schoof de bal in de hoek (10). Vier minuten later was het reeds 20. Appel, die zich op de rechter vleugel goed had vrij gespeeld, plaat ste de bal goed voor het doel, waar Bosselaar gereed stond om Cor van der C 'jp voor de tweede maal te sco ren. Ook nu schoot de Feyenoorder raak (20). Luxemburg bleek niet ontmoedigd en toen Cor van der Hart blunderde, profiteerde rechtsbuiten Haisdorf daar handig van (21). Geannuleerd Twee minuten na de hervatting scoorde Cor van der Gijp voor de derde maal en de Duitse scheids rechter Treichel wees reeds naar het midden. Bosselaar had echter hands gemaakt en op advies van één dei- grensrechters werd het doelpunt dan ook geannuleerd. Oranje was nu heer en meester, Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepbaarstelling: K. J. Plasman, vic. te Groningen. Aangenomen naar Kerkdriel, J. A. Poelman, kand. te Wassenaar, (lie be dankte voor Kethel en Rinsumageest Benoemd tot vicaris te Krimpen aan de IJssel, G. J. Weernerkers, kand. te Bennekom. Geref. Kerken Beroepen te Bozum, H. Langenburg, kand. te Emmercompascum; te Al phen aan de Rijn, H. van Benthem te Wieringerwerf. Beroepen te Kampen, A. W. Meeder te Spijkennisse. Bedankt voor Hazerswoude, J. Ban- ga te Vleuten-De Meern. Aangenomen naar Bruinisse, kand. C. A. Wielemaker te Siivolde. Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) Aangenomen naar Niezijl-Kommer- zijl, J. M. Goethart. kand. te Kampen, die bedankte voor Buitenpost, Nijver- dal, Zalk- en Veecaten. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Midwolda-Oltambt, M. Vlietstra te Eemdijk. GROTE VAART AMELAND: 19 vn Abadan n Las Pal- mas. AARDLfK: 18 vn Beaumont nr New Orleans. ANNENKERK: 19 te Ceuta. HOOGKERK: 19 30 mijl n.n.o. Am sterdam eiland. JO v. OLDENBARNEVELDT, 20 690 m w. Melbourne. KATELYSIA, 19 te Namonal. MAASDAM: 19 270 m z.z.w. Halifax. NIEUW AMSTERDAM: 19 te Havanna ORANJE: 19 520 m uzw. Diego Gar cia PEPERKUST: 20 vn Matadi n Luanda. RIJNDAM: 19 480 m o. ten z. kp Race. RIDDERKERK: 19 vn Antwerpen n Amsterdam. RIJNKERK: 19 360 n.o. St. Helena. STRAAT COOK: 20 vn Beira n Fanga. SCHIE: 19 120 m n.o. Sombero eil. SIBAJAK: 19 125 m n.t.w. Dakar n Las Palmas. ZUIDERKRUIS: 450 m n.o. vn Azoren. voeren. maar de voorhoede bleek niet instaat om de talloze kansen te benutten. Pas in de 29ste minuut werd het 3—1, toen Dillen uit een schermutseling plotseling de bal voor zijn voeten kreeg. Ditmaal reageerde hij snel en op de juiste wijze. Keihard kogelde hij de bal langs Michaux (31) Zes minuten later kwam het mooi ste doelpunt van de hele wedstrijd. Een prachtige combinatie tussen Dil len, Notermans en Brusseler werd door laatstgenoemde speler met een enorm hard schot afgewerkt. Kort voor het einde kwam Appel nog een keer vlak voor het verlaten doel te staan. Hij kogelde echter hoog over, hetgeen hem een fluitconcert bezorgde, waarin het eindsignaal van de scheidsrechter bijkans verloren ging- (Ingezonden mededeling) De snelste VE8.PON Nederlands elftal in Eerste Kamer De komst van een twintigtal be zoekers op de publieke tribune van de Eerste Kamer heeft woensdag morgen enig opzien gebaard. Spoe dig herkenden de journalisten in hen de spelers en de officials van het Nederlandse elftal, dat in de middag te Rotterdam tegen Lu xemburg zou spelen, en zij stonden onmiddellijk in het middelpunt van de belangstelling. Nadat de ongewo ne bezoekers een kwartier naar de minister van oorlog en marine, Ir. C. Staf, die vragen van kamerleden beantwoordde, hadden geluisterd, vertrokken zij weer, waarna de rust weerkeerde. Jonge Kerk In de Bogardzaal hield de Centrale Jonge Kerk een interne vergadering. Op deze vergadering werd de film vertoond „God heeft de mensen no dig". Voordat de film werd vertoond vertelde ds. Dijckmeester het een en ander over de inhoud er van. Het is in alle opzichten een aparte film. Het gebeuren dat zich honderd jaar geleden afspeelde op een afgelegen eiland waar de pastoor der kerk de vlucht nam wegens de losbandigheid Gemeentewerken maakt plan HET PARKEERPROBLEEM in Goes wordt momenteel onder han den genomen. B. en W. hebben op dracht gegeven aan de directeur van Gemeentewerken, de heer J. Oranje, een plan te ontwerpen voor een betere parkeergelegen heid op de Grote Markt. Dit heeft burgemeester mr. W. C. te Kate gisteravond in de gemeente raadszitting meegedeeld, in antwoord op een vraag van de heer E. N. C. van Riesen (V.V.D.), die dit onderwerp reeds verschillende malen eerder ter sprake had gebracht. „Ik zou nu wel eens willen weten, wat er eigen"jk voor bezwaar tegen mijn voorstel, om op de Grote Markt witte steentjes aan te brengen, be staat," aldus het liberale raadslid. „Dat lijkt mij de enige oplossing, want daar door zouden er zes rijen auto's kunnen staan." De heer van Riesen zeide verheugd te zijn over het feit, dat B. en W. nu eindelijk tot stappen zijn overge gaan, „want zo'n janboel als het hier is, heb ik bijna nergens in Nederland ontmoet." o Naar we van op dit punt goed- ingelichte zyde vernemen, dreigt er een conflict in het automobiel- en garagebedrijf, zoals dat georganiseerd is in de zgn. Bovag. Reeds geruime t(jd bestaat er in deze bedrijfstak een collectieve ar beidsovereenkomst, die echter eind voig jaar afliep. Omdat de besprekin gen nog gaande waren, werd deze e.a.o. verlengd tot 1 maart. In de besprekingen was een grote mate van overeenstemming bereikt en verwacht werd, dat de nieuwe c.a.o. spoedig ter goedkeuring aan de rijksbemiddelaars zou kunnen worden gezonden. Helaas bleek dit een illusie te zijn, tóen begin van deze maand de werkgeversdelga- tie voorstelde, de oude overeenkomst maar zonder meer te verlengen tot 31 december a.s. Het bezwaar was, dat men met name de positie van de benzinepomp bedienden, die voorheen niet in de c.a.o. waren opgenomen, niet wilde regelen, voor bekend was, wat de regering doet met de benzineprijzen. Voorts wil men de verhouding tot de tractorreparatiebedrijven, die voor 'n deel bij de smedenpatroons zijn onder gebracht, nog nader bezien. De drie metaalbewerkersorganisa ties, die aanvankelijk verheugd wa ren over de in het overleg bereikte resultaten, meende dit voorstel van de werkgevers tot dit ruime uitstel niet te kunnen aanvaarden. Met name vinden zij het een ernstige grief, dat het voordeel voor de werknemers, dat uit de invoering van werkclassificatie zou voortvloeien, verloren gaat. Gis teren hebben de besturen overleg ge pleegd over de mogelijkheid, om een ultimatum te stellen. Zij staan op het standpunt, dat zo nodig hard tegen hard gesteld moet worden, om de re sultaten van het overleg alsnog in te van de bewoners, laat de toeschou wers zien hoe de bewoners de koster der kerk tot hun priester willen ma ken, met alle problemen die daar aan verbonden zijn. Hetgeen de film ac tueel maakt, zo zei ds. Dijckmeester, is dat het ook bij ons vragen op roepen met name, de verhouding van kerk en sacrament en de functie van het ambt. Ongetwijfeld zullen de jongeren van deze film hebben genoten. Tuin- en Plantkunde Gisteravond werd in het Ned. Kof fiehuis te Middelburg voor de Afde ling Walcheren van de Kon. Ned. Mij voor Tuin- en Plantkunde een praatje gehouden door de heer J. L. M. Ver hoeven, lid van het hoofdbestuur over „Kegeldragende Naaldgewassen". Een uitvoeriger verslag zult U kun nen lezen in de krant van morgen. T oneeluitvoering De Middelburgse turnvereniging „Wilhelmina" geeft vrijdag a.s. haar jaarlijkse uiwoering. Het programma dat vijftien punten omvat vermeldt ondermeer vrije-, knots- en hoepel oefeningen. Filmavond over fruitcorso In „De Prins van Oranje" is een filmavond gehouden voor de commis sieleden, fruitfee en haar gevolg met genodigden. De film over het fruit corso trok uiteraard aller aandacht. Ook werden enige films over bloemen corso's vertoond om het verschil aan te tonen enom er nog wat van op te steken. De heer M. Haasdonk deed 'n hartstochtelijk beroep op de fruittelers om de nodige steun te verlenen. „Het is niet alleen een zaak voor Goes alleen, maar voor geheel Zuid-Beve land," zo zei hij. Het ligt in de bedoeling om in alle plaatsen op Zuid- en Noord-Beveland de fruitcorso-film te draaien. Jubileum Bejaardenbond In „Het Schuttershof" vierde gister avond de Bond van Ouden van Dagen onder enorme belangstelling haar 10- jarig bestaan. Na opening door voor zitter J. J. M. Kuijper, zorgde een bont programma voor de nodige amuse ment De heer en mevrouw Van Willigen vertoonden en film van hun reis naar Italië. Een gopchelaar vertoonde ver bluffende staaltjes, „Animato", het ge zellige accordeongroepje onder leiding van de heer J. B. van Sprang, liet enkele geslaagde nummers horen. De voorzitter van de bejaardenbond, district Zeeland, de heer König, sprak een jubileumrede uit. In de zaal van de heer A. v. Hoek is maandagavond de alg. ledenvergadering gehouden van het Groene Kruis. Na een welkomstwoord van de voorzitter burge meester J. C. W. Jobse, deelde deze mede dat het bestuur de heugelijke tijding ont ving, dat er een gift van ƒ10.000,be schikbaar is gesteld, door het Watersnood comité, voor de verbouw en inrichting van het wijkgebouw. Door dit feit is het mogelijk de schuldenlast van het gebouw af te lossen. Tevens deelde de voorzitter nog mede dat de gemeente-subsidie vanaf 1 jan. }.l. is verh'rgd tot ƒ1300,— per jaar. Uit het jaarverslag bleek dat thans het ledental 588 bedraagt. Uit het verslag van de wijkverpleging bleek grote toe wijdingvan de wijkzuster in haar om vangrijk werk. Ruim 0400 bezoeken heeft ze afgelegd. Ei- was een batig saldo van ƒ2693,63. De heer J. J. Goeree hield een uitvoerig verslag over de alg. vergade ring van de Prov. Zeeuwse Vereniging. Een bestuursvoorstel het ledental van 11, te brengen op 12, werd met alg. stemmen aangenomen. Als nieuw bestuurslid werd met grote meerderheid gekozen de heer C. v. Her cules, die tevens als penningmeester zal fungeren. De aftredende bestuursleden de heren 3. v. Damme, A. Weststrate, J. Wal raven en R. Rijk werden bij acclamatie herkozen. Na sluiting der vergadering werd de nieuwste film over Rheuma en Rheuma- bestrijding gedraaid, gevolgd door de film „De goede aarde". KRABBENDIJKE Schoorsteenbrand. Gisterochtend brak in de woning van het gezin Krijger, Dorpsstraat, een schoorsteen brand uit. De brandweer was spoedig ter plaatse en bedwong het vuur. Daarna werd de schoorsteen door de brandweer schoon gemaakt. VEILINGBERICHTEN Goes, 20 maart. Groenten: Witlof AI 40—51, All 34—38, BI 26—45, afw. 12—30. Spinazie: 1761; Andijvie: 2659; Prei: 13—28; Peen: 7—8; Uien 10—12; Rode kool: 914; Kropsla: 1618; Radijs: 15— 22. KRABBENDIJKE, 19 maart 1957. Golden Delicious H 75-80 7994, 70 -75 62—90, 65-70 51—73, 60-65 40— 60, 55-60 27—42, H II 11—14, K 38— 53, F 26—37. Jonathan H 70-75 62, 65-70 50—57, 60-65 36—43, 55-60 29, H II 13, K 2535, F 1424. Lombarts Calville H 75-80 56, 70-75 57, 65-70 46, 60-65 34, 55-60 25, H II 12, K 36, F 21. Goudreinette K 3031, F 2226, H II 14. St. Remy H 75-85 30—31, 65- 75 30, 60-65 26, H H 25, K 27—28, E 24, Kr. 22. Verpakt fruit: Golden Delicious H 75-80 87—101, 70-75 79—100, 65-70 72 —85. Jonathan H 70-75 73—75, 65-70 6869, 60-65 4950.Goudreinette H 85 -90 56, 80-85 57, 75-80 54, 70-75 35, 65-70 27. Winston 60-65 67. BERGEN OP ZOOM. Groenten- en friutveiling 20 maart. Rode kool 719, Witte kool 8, Prei 1318, Sla 1822, Spruiten 33112, Boerenkool 6—22, Witlof 6—28, Radijs 9—19, Raapstelen 28. Rabarber 3137. Spinazie 4755. Appelen: Jonathan 10—53, Golden Delicious 2429, Winston 2640. Peren: Saint Remy 1638, Comtesse de Paris 21. De eerste Bergen op Zoomse asper ges van de koude grond zijn woens dagmiddag op de Bergen op Zoomse groenten- en fruitveiling aangevoerd. Teler was de heer C. Huijgens, Berg- sebaan te Bergen op Zoom. Eiernotering van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom, in gaande donderdag 21 maart 1957. Klasse 0. 17: I. 16: II. 15: III. 14: TV. 13: V. 12. Er was vandaag levendige handel in aandelen Kon. Olie. Van tijd tot tijd plegen er geruchten ter beurze de ronde te doen over een bonusuitkering. Dit was ook vandaag het geval. Voor Londense rekening (waar het bonus gerucht vandaan kwam) werd in de morgenuren reeds gekocht en liep de koers op van f 170 tot f 171. Bij ope ning vanmiddag werden de aankopen voortgezet en toonden nu ook Parijs en Brussel belangstelling voor het fonds. Tussen een prijs van f 170.80 en f 171.30 werden de stukken verhan deld. In verhouding tot gisteren bete kent dit een verhoging van circa f 2 en ten opzichte van pariteit New York lag Kon. Oli ruim f 1.beter. In de overige internationale waarden ging hoegenaamd niets om. Philips —2 op 247, AKU's eveneens 2 op 86 het geen voor dit fonds een laagterecord sinds een jaar geleden betekent. Uni levers prijshoudend. Van de cultuurwaarden kon Deli Mij. zich 2 punten herstellen en kwam op 93 pet. Amsterdam rubber onver anderd. Staatsfondsen goed prijshoudend. Scheepvaartwaarden fractioneel lager behalve voor Rotterdamsche Lloyd, die 172 pet. ex 121/4 pet. dividend no teerde, tegen gisteren 183 pet. De aan delenemissie van de N.V. Indola te Rijswijk, groot f 555.500, alsmede de uitgifte van 5% pet. obligaties, groot f 1 Yi miljoen, was voor de beurs een grote verrassing. Het dividendvoorstel van de N.V. Indola van 12 pet. in con tanten over 1956 tegen 12 pet. (waar van 10 pet. in aandelen) in 1955 had op de koers van de aandelen hoege naamd geen invloed. Vandaag was de laatste dag van de handel in claims Ned. overzee bank: adviesprijs f20. Prolongatie 3% pet. AXEL N.C.V.B. Onder leiding van mevr. Boor-De Graaf hield de afd. Axel van de Ned. Chr. Vrouwenbond de jaar vergadering. Mevrouw W. Veldman- Kei uit Colijnsplaat sprak over dr. A. Schweitzer. Het programma bestond voorts uit koorzang, verslagijn en een humoristische bijdrage. Aan het slot van de vergadering werd door de pre sidente dank gebracht aan mevr. A. W. van Rijswijk-Schouten voor haar vele werk acht jaar lang als secreta resse verricht. De nieuwe secretaresse, mevrouw C. Dekker-Vermeulen werd welkom geheten in het bestuur. BRUINISSE Cabaret-avond. Namens het Ministerie van Sociale Zaken is maandagavond aan de Hongaren in het kamp Stoofpolder een cabaret-avond aangeboden, waarbij tevens waren uitgenodigd allen die zich voor het ontvangen van de Hongaarse vluchtelingen verdienstelijk hadden ge maakt. De heer Haveman, hoofd van het Ge west Zeeland, van het Ministerie van So ciale Zaken, heeft hierbij een inleidend woord gesproken. Het gezelschap De Witte Kraaien uit Amsterdam heeft daar na een uiterst beschaafd en goed verzorgd programma ten beste gegeven. Namens het gemeentebestuur van Brui nisse heeft de heer C. H. van de Linde, gemeentesecretaris zijn vreugde er over uit gesproken, dat men te Bruinisse wat heeft mogen doen om het leed van de vluchtelingen te verzachten. Collecte. De te Bruinisse gehouden collecte voor de Rheuma-bestrijding bracht 180,op. BORSSELE A.R.-kiesvereniging. Alhier werd de jaarvergadering gehouden van de A R. kiesvereniging onder leiding van de voor zitter, de heer I. Fraanje. Na de gebruikelijke verslagen van se cretaris en penningmeester volgde een gespreksforum waaraan door allen werd deelgenomen. Het raadslid M. de Meij gaf duidelijke toëlichtingen op het ge meentebeleid. Ook de a.s. uitbreiding van Borssele kwam ter tafel en alle mogelijkheden en moeilijkheden welke er zijn voor land bouw, middenstand en werknemers, wer den besproken. Tot penningmeester werd gekozen A, Na afscheid Ds. Van Roon ie Zierikzee ALLE LEDEN van de Herv. Gemeente te Zierikzee hebben maan dag de af scheids-predikatie, die ds. J. P. van Roon, Ned. Herv. predi kant, zondag heeft gehouden, ontvangen. hoorzaam is, die zal het leven niet Ds. Van Roon nam zondag, na een verblijf van 6% jaar te Zierikzee, af scheid van zijn gemeente. Na een kort overzicht van zijn werk zaamheden te hebben gegeven, sprak hij over Gods roeping, die zijn weg naar Ermelo leidt. Hij was in Zierik zee nog niet uitgewerkt, aldus de scheidende prediker, maar hij meende in Gods weg te zijn, zo hij daar zijn arbeid in Gods koninkrijk zou voort zetten. Hierna bediende hij Gods Woord naar aanleiding van Joh. 3 36: „Die in de Zoon gelooft die heeft het eeu wige leven, maar die de Zoon onge zien, maar de toorn Gods blijft op hem." Hij bepaalde de vele aanwezigen bij: 1. het geloof in de Zoon; 2. het leven door de Zoon; 3. de dood buiten de Zoon. In stille aandacht werd dit schoon-verklaarde gedeelte beluisterd. Na de dienst werd ds. v. Roon toe gesproken door de heer Krijger na mens het breed moderamen der Herv. Gemeente; door ds. Westerhof namens de Classis; door ds. M. v. d. Klis na mens de plaatselijke kerken en colle ga's; door ouderling Posttna namens de gehele kerkeraad en namens de rechtzinnige kerkeraadsleden. f jj vragen voor spoedige indiensttreding een vrouwelijke administratieve kracht voor gevarieerd en verantwoordelijk werk Gegadigden moeten over ruime kantoor- ervaring beschikken. Wij bieden een goed salaris en uitstekende vooruitzichten aan. Voor de afdeling chocolaterie vragen wij een geroutineerde eerste verkoopster Voor de tapijtafdeling vragen wij een goede verkoper en een leerling-verkoopster Schriftelijke of mondelin deling Personeelszaken, ge sollicitaties aan de af-Lange Delft, Middelburg. MIDDELBURG VLISSINGEN TE KOOP: mm Een in goede staat zijnde Bedford vrachtwagen 1951, 56000 km gelopen met een kentekenbewijs van 6 ton. Elk gewenst deskundig onderzoek toegestaan. Fa. Gebr. DE JONGE, Hofstraat 37-39, Tho- len. Tel. 121. Eén- en tweejarig warm- bloedpaard. B. MEYER, „De Eendracht", Serooskerke (W.). Een vaarskalf en twee ga relen (65 cm lang). JAC. DE NOOD, Veerseweg B 155, Veere. Tweejarig vosmerrie paard (ingeschreven). Schroeweg 55, Middelburg. Drachtige zeug (ingeschre ven). Wed. J. DEKKER-MAAS Biggekerke. - Vaarskalf. C. DE VOOGD, „Westdijk", Vrouwenpolder. Wegens egalisatie, beste melkkoe. C. J. DE SCHIPPER, Groeneweg 7, Koudelcerke. pracht afgeharde bloem- koolplanten in perspot. Van Citterstraat 5, St. Laurens. PERSONEEL GEVRAAGD: Gevraagd: Nette werkster voor 1 of 2 dagen in de week. Parapluielïuis, Lange Vorst- straat 43. Goes. Tel. 2137. WONINGRUIL: J. P. Coenstraat (beneden woning) no. 56, Goes voor woning in de Tulpstraat, Goes. Brieven onder no. A 4857 bur. Zeeuwsch Dagblad, Goes. DIVERSEN: H.H. Landbouwers. Weder om beleefd aanbevelend voor het zaaiklaarleggen van land met verschillende eggen of nieuwe frees. A. ROOSE, Oostkapelle, tel. 01188374. Comité voor Geestelijke Opwekking. Vrijdag 22 maart hoopt de heer A. Paulus uit 's Heer Arendskerke te spre ken in het gebouw Turfkade no. 1 te Goes, 's Avonds half acht. Komt allen en brengt anderen mee. Trouw- en verlovingsringen levenslange schriftelijke ga rantie. D. LIEVENSE, Lange Vorststraat 87, Tel. 3280, Goes. Heer m 't verkeer? Bij Jasperse in de leer! Specialis ten in autorijles, motorrijles en verkeerscursus. Autorij school JASPERSE, erkend en gediplomeerd door de F.N.O. P„ Vlissingsestraat 1, Koude- kerke. Tel. K 1185—343. v. Westen. Deze zeer geslaagde avond kon door meerderen worden bezocht, ook in hun belang. OLIJNSPLAAT Stichting Dorpsgemeenschap. De enige tijd geleden opgerichte Stichting Dorps gemeenschap kwam dezer dagen in ver gadering bijeen. Als voornaamste punt stond op de agenda het kiezen van een dagelijks bestuur. Uit de 21 afgevaardig den van de verschillende aangesloten ver enigingen werden de volgende personen gekozen: de heer P. G. van der Weele, voorzitter; dr. L. P. Maas, ds. F. J. Veld man, ds. A. Schippers, H. Siemons, J. van Gilst Jaspz. en A. P. de Wit. Verder werd een commissie benoemd die belast is met de regeling van de contributie, daar men er van uit gaat, dat deze naai- de draag kracht der verenigingen geregeld wordt. 's GRAVENPOLDER Verkoping. Dezer dagen werd de wo ning Langeweg 36, met bijbehorende grond verkocht aan Jac. Vermue te 's Gravenpolder, voor de prijs van 11.400,— KAPELLE Fruitkwekers bijeen. Tijdens een dinsdagavond in het kantoor van de veiling gehouden vergadering van telers van appels van het ras Golden Delicious, is besloten over te gaan tot het openen van een gascel waarin een kwantum van 95 ton Golden Delici ous is opgeslagen. Deze appels zuilen dan naar verkiezing geveild kunnen worden. Een tweede gascel met een inhoud van 100 ton zal over veer tien dagen volgen, terwijl een derde kwantum dat dan nog aanwezig is, groot 30 ton, al naar gelang de kwa liteit, later geruimd zal worden. Ouderavond o.I. school. In het CJMV- gebouw werd een druk bezochte ouder avond gehouden van de al. school. Na de opening door de voorzitter van de ouder- commissie, de heer J. M. Huissoon wer den enkele toneelstukjes opgevoerd door leerlingen van de vijfde klas. Het hoofd der school, de heer C. L. Duininek sprak daarna over de omwenteling der dorps jeugd. De heren P. v. d. Have en Chr. van Zweden werden herkozen als leden van de oudercommissie. Na de pauze werd gesproken over het werk van de Ned. jeugdherbergcentrale en werden enkele films hierover ver toond. SCHOONDIJKE N.C.V.B.-vergadering. De afd. W.Z. Vlaanderen van de N.C.V.B. hield gister avond te Schoondijke haar ledenvergade ring. Er werd een Bijbels onderwerp be handeld, waarna een inleiding over het leven van de Ruyter volgde. Tot slot werd besproken het leven van de werken de vrouw. VEERE A.R.-kiesvereniging. Onder leiding van de heer A. P. Kasse hield de A.R.-kies vereniging te Veere een vergadering in de Geref. Kerk. Het Tweede Kamerlid, H. van Eysden sprak over het onderwerp: Regering en Welvaart". Welvaart als een menswaardig bestaan moet rusten op ge meenschapszin, sociale gerechtigheid en naastenliefde. Hij stelde als uitersten het socialisme dat de staat op de eerste plaats stelt om de welvaart te bevorderen en het liberalisme dat het individuele stre ven naar welvaart op de voorgrond stelt, overheid en bedrijfsleven om te komen tot een goede en rechtvaardige verdeling der welvaart. Sprekende over de beste- dingseperking, stelde spreker dat de over heid zelf een duidelijk voorbeeld geve, door waar mogelijk te bezuinigen. Voor de consument resulteert de bestedingsbe perking in prijsverhoging. Welvaart is een hachelijke zaak, die we niet in de hand hebben. Politieke gebeurtenissen en spanningen kunnen hieraan spoedig een einde maken. Het nieuwe Ierse parlement heeft woensdag op zijn eerste vergadering in Dublin Aamon de Valera gekozen tot premier. De stemverhouding was 78 tegen 53.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4