In mei wordt modern gemeentehuis in Hoedekenskerke geopend Vijftienduizend Russen werden gedoopt In principe krijgt hervormde school waterdicht dak en een kwastje Handen met Uamea-Gelei verzorgd,worden luxe handen Mozaïek in raadszaal Sorry tafeltenniskampioen van Zeeland Van krot naar paleis" Voor het eerst een dorpscentrum Met kluis beroemde geneesmiddelen in I tablet doen wonderen! Chefarine „4" V.V.V. en gemeente gaan wandelpad in de duinen maken DE KERK VANDAAG Joan Haanappel voor derde maal Ned. kampioene Woensdag 20 maart 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 HET DORP HOEDEKENSKERKE heeft de laatste tijd grondige ver anderingen ondergaan. Niet alleen zorgen nieuwe woningen en ver brede straten voor een verfraaid dorpsbeeld, maar niet in het minst Zal hiertoe straks het nieuwe gemeentehuis met zijn omgeving toe bij dragen. Want hier is het nieuwe dorpscentrum van Hoedekenskerke ontstaan en of de dorpsgemeenschap deze centrale plaats op haar luiste waarde zal weten te schatten moet in de toekomst blijken. Om trent de vraag of een nieuw gemeentehuis noodzakelijk was zal geen twijfel behoeven te bestaan als men het tegenwoordige binnen treedt. Maar gelukkig zal deze wantoestand in Hoedekenskerke spoedig be ëindigd zijn. In mei a.s. wordt het het nieuwe gemeentehuis geopend. „Gelukkig is het leed nu spoedig ge leden", zo verzuchtte gisteren burge meester Mr. H. J. M. Stieger, toen wij een gesprek met hem hadden over de vorderingen bij de bouw van het nieu we gemeentehuis. Over dit nieuwe ge meentehuis is burgemeester Stieger enorm enthousiast. Uiteraard is hij dat omdat hij na mei in een heej wat re presentatiever omgeving zal kunnen werken. Maar er is nog een andere re den voor het enthousiasme van de bur gemeester. Deze ligt in het feit dat het tra tevens is gelukt eindelijk 'n dorps- Sentrum in Hoedekenskerke te krijgen, d eens eerder zijn plannen gemaat voor een nieuw gemeentehuis. Waren deze evenwel uitgevoerd dan was geen dorpscentrum ontstaan en „nu hebben we twee vliegen in een klap gevangen" aldus de burgemeester. Dorpscentrum Wat Hoedekenskerke dus tot nu toe miste, was een centrale plaats in het dorp. Het is moeilijk om in enkele zin nen ta omschrijven wat de eigenlijke functie van een dorpscentrum is, maar door een vreemde wordt het ontbreken Van een dergelijk centrum als een ze kere karakterloosheid van de plaats gevoeld. Een gemeentehuis zonder hieer vormt niet de plaats waarnaar 't dorpsleven zich richt. De omgeving van zo'n gemeentehuis kan hiertoe evenwel zeer veel bijdragen. En dat is Au juist het geval in Hoedekenskerke. Doordat een dorpsbewoner naar de N.O.P. vertrok, kwam het gemeente bestuur in de gelegenheid een verval len schuur, die het dorpsbeeld ontsier de en bovendien een gedeelte van de toegangsweg naast het haventje in be slag nam, aan te kopen. Behalve deze schuur kon tevens een grote opper vlakte grond worden verkregen. De plaats waar eens de schuur stond, werd bestemd voor (parkeer)plein, een ge deelte van de erbij behorende grond voor het nieuwe gemeentehuis, terwijl de rest een plantsoentje moest vormen als goede achtergrond. De woning die hier stond bleek, na verbouwing dienst te kunnen doen als ambtswoning voor de burgemeester en twee krotten in de buurt zouden na verloop van tijd moeten worden ont ruimd en afgebroken. Tot heden kon aan dit laatste plan nog geen uitvoe ring worden gegeven, daar er voor de bewoners nog geen ander onderkomen is. Modern gebouw Vond in februari van het vorig jaar da aanbesteding van het gemeente huis plaats, precies een jaar later kon reeds worden bekend gemaakt dat de opening er van in mei a.s. zou plaats vinden. De bouw heeft een zeer vlot verloop gehad en momen teel is men zover gevorderd, dat al leen binnenshuis de laatste puntjes nog op de i gezet moeten worden. Wanneer het gebouw straks voltooid zal zijn, zal het één van de modernste, zo niet het modernste gebouw in de wijde omgeving zijn. In alle opzichten is hier met de niet omschreven tradi ties gebroken. Om goed aan te passen heeft de architect, de heer J. H. v. d. Valk uit Goes, het gebouw in de eer ste plaats laag gehouden. Dit kon zon der bezwaar gebeuren daar men over voldoende grond beschikte. Naast deze „verdiepingloosheid" van het gebouw vallen ook meteen de ramen op. Deze zijn van een speciale constructie en wekken de indruk van een venster in een venster. Hierdoor heeft men be reikt dat bij de eerste aanblik direct wordt gedacht aan een gebouw met een speciale functie en niet aan ieder ander willekeurig gebouw. Twee aparte vleugels, verbonden door een gang met glazen wanden, vormen samen het geheel. De ene vleugel zou men de werk- en de ander de vergaderruimte kunnen noemen. In de rechtse bevinden zich n.l. de bur gemeesterskamer en de secretarie en in de andere de raadzaal, die tevens dienst zal doen als trouwzaal. In deze laatste vleugel bevindt zich ook de enige trap van het gehele gebouw. Te- Ingezonden mededeling (adv gen de achterwand is n.l. een kleine galerjj met daarvoor een wand ge bouwd. Publieke tribune zou men het kamertje door welke ramen men in de raadzaal kan kijken, kunnen noe men. Officieel heeft het echter de naam Commissiekamer gekregen. Evenals in de meeste nieuwe gebou wen wordt ook in dit gebouw met kleurschakeringen gewerkt. In dit op zicht dus geen traditieverbreking, voor zover men dan in dit geval van tradi tie kan spreken. Een speciale houtsoort (Coromandel) waarvan enkele deuren en wanden zijn gemaakt, werken deze kleurschakering in de hand. Een be langrijk onderdeel van het nieuwe ge meentehuis is uiteraard ook de kluis. Natuurlijk zal men zeggen, maar zo natuurlijk is het niet als men weet dat tot nu toe in Hoedekenskerke geen kluis aanwezig was. Zo lang de ge meente bestaat heeft men het er zon der moeten stellen! Bejaardensociëteit? Diegenen in Hoedekenskerke die ook van deze veranderingen zullen profite ren zullen zeer waarschijnlijk de be jaarden zijn. Hoewel het nog niet vast staat, bestaan er plannen om het hui dige gemeentehuis zodanig te verbou wen dat het dienst zal kunnen doen als bejaardensociëteit. Mochten deze plannen echter niet doorgaan, dan nog blijft er een winstpunt voor de ouden van dagen, want bij het nieuwe ge meentehuis is ook een grote bank ge plaatst. Wanneer we nog vele zomerse dagen tegoed hebben, zullen zij hier herinneringen kunnen ophalen uit ver vlogen jaren, onderwijl genietend van de natuur en het plantsoentje achter 't gemeentehuis. De bank zal zich na tuurlijk ook lenen voor het bespreken van de „dorpsbelangen" Ingezonden mededeling (adv.) Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefaroi. Stand der werkloosheid in Zeeland De stand der werkloosheid was vol gens de gegevens van het districtsbu reau voor de arbeidsvoorziening in de provincie Zeeland te Middelburg bij de onder dit bureau ressorterende ge westelijke arbeidsbureaus per 15 maart j.l. als volgt: Totaal aantal ingeschre ven mannelijke werkzoekenden 1951, waarvan 713 werkzaam op objecten voor aanvullende werkgelegenheid en 359 tewerkgesteld op gemeentelijke so ciale werkvoorzieningsobjecten, zodat geehel werkloos zijn 879 ingeschreve nen. Het aantal aanvragen van werk gevers is 504. Het totaal aantal ingeschreven vrou welijke werkzoekenden bedraagt 285 en het aantal aanvragen der werkge vers 237. Geheel werkloos zijn 137 vrouwen. Muziekschool-debat in raad Koudekerke Zoals we gisteren reeds meldden heeft de raad van Koudekerke in principe besloten medewerking te verlenen aan het herstel van het gebouw van de ver. Herv. Chr. School. Hoewel de financiële conse quenties in dit stadium nog geen rol spelen, worden de kosten op 20.000,geraamd. Plafond en muren zullen na het gereedkomen van de restauratiewerkzaamheden een experiment op rijkskosten een nieuw verfje krijgen; voorts heeft een technisch onderzoek uitge wezen, dat de constructie van het dak zodanig is, dat lekkages in de toekomst niet uitgesloten zijn. De raad ging er dus mee akkoord, in principe ook dit lekken tegen te gaan. De heer P. Flipse (G.B.) was niet bijster opgetogen over dit voorstel van b. en w. Hij vroeg zich af, of het wel verantwoord was, hieraan medewer king te verlenen. Ten zeerste betreur de de heer Flipse de destijds gemaakte constructiefouten. Ook met het schil derwerk wilde de heer Flipse voor zichtig zijn. Burgemeester J. L. Dregmans was van mening, dat men vertrouwen moet hebben in het wetenschappelijk expe riment, dat op de muren is losgelaten. Bij het voorstel tot deelneming aan de gemeenschapelijke regeling tot verdeling van de kosten van de Ingezonden mededeling (adv.) HET gemeentebestuur van Hoedekenskerke wilde in het nieuwe ge meentehuis eens wat anders dan de traditioneel geworden muur- of wandschilderingen. Maar wat? Men besloot contact op te nemen met de Zeeuwse Kunstenaarskring. Na overleg bleek mevr. C. Messer uit Vlissingen bereid te trachten het „iets anders" van het gemeentebestuur te verwezenlijken. En deze pogingen van mevr. Messer zijn bijzonder geslaagd. Op de grote „blinde" muur vervaardigde zij een prachtig mozïek. Van tientallen kleine tegeltjes wist zij een keurig geheel te maken, voorstellende de zgn. „zak" van Zuid-Beveland die rechts abrupt wordt afgebroken door het water van de Schelde. Op de voor grond is het wapen van Hoedekenskerke aangebracht terwijl de achtergrond wordt gevormd door twee kerktorens (van de beide kerkdorpen: Kwadendamme en Hoedekenskerke). In het Schelde- water spartelen enkele vissen terwijl in de wolken boven dit alles een paar vogels zweven. Zonder de mozaïek zou de raadzaal een vrij saaie aanblik geboden hebben, terwijl het interieur er nu helemaal door wordt opgevrolijkt en men wordt getroffen door de artistieke kwaliteiten van deze tegel-tekening. V.S.V. eerste in 2e klasse Zoals wij gisteren reeds meldden zijn in de Zeeuwse tafeltenniscom- petitie de eerste beslissingen ge vallen. De Vlissingse derby tussen Spirit en Sorry bood Spirit een laatste kans om nog even kampi oensgegadigde te blijven. De kans bleef echter onbenut, want Spirit zag zich in eigen huis met 37 geklopt, zodat Sorry ongeslagen en zonder een enkel verliespuntje kampioen van Zeeland werd. Sorry II won met dezelfde cijfers van het bezoekende Sla Raak en bezet nu de derde plaats op de ranglijst, die er als volgt uit ziet: Sorry 10 10 0 0 20 74—26 Spirit 12 9 1 2 19 78—42 W. v. Zoelen II 8 4 2 2 10 43—37 Sorry II 10 4 1 5 9 47—53 Sla Raak 8 2 1 5 5 30—30 Luctor 9 1 0 8 2 32-58 Be Fair 9 0 1 8 1 26—64 TWEEDE KLASSE In de tweede klasse zorgde Wilno II voor de verrassing door het nog onge slagen VSV een 64 nederlaag te be zorgen. Dat kon echter niet verhin deren, dat VSV kampioen werd, want de Vitritemensen veroverden de daar voor benodigde punten in de wed strijd tegen Spirit II, dat in eigen zaal met 3—7 onder ging. PZEM behaalde de volle winst uit twee wedstrijden en klom daardoor een plaatsje op de ranglijst. De electriciteitsploeg stuur de eerst Sorry III met een 73 neder- laga naar Vlissingen terug om vervol gens met 8—2 baas te blijven over RTC. Sorry III zag zich ook nog met 46 geklopt door Will van Zoelen III, zodat er om de onderste plaats nog fel gestreden zal worden. De stand is: VSV 12 12 1 1 25 98—42 MTTC 12 8 2 2 18 74—46 Wilno II 12 8 2 2 18 72—48 W. v. Z. III 13 7 3 3 17 66—62 PZEM 12 5 2 5 12 64—56 Spirit II 13 5 2 6 12 67—63 Sorry III 13 1 2 10 4 54—76 RTC 13 1 2 10 4 45—85 Be Fair II 10 1 0 9 2 18—82 DERDE KLASSE In de derde klasse kwam de kam pioen nog niet uit de bus. Luctor II zorgde hier voor een verrassing, want het team uit Heinkenszand zag kans om PZEM II in eigen koffiekamer de eerste punten te ontfutselen (46). Will van Zoelen IV verbeterde haar lositie enigszins door een 64 zege op het bezoekende Spirit IV. De stand is hier: PZEM H 12—22; Luctor II 12 —18; Rodelaja 10—16; Spirit III 9—11; Wilno III 12—8; Spirit IV 12—5; Will van Zoelen IV 104; Sorry IV 92._ In de vierde klasse werd slechts één wedstrijd gespeeld. Rodelaja II eiste in Vlissingen de volle buit op van Sorry V (28) en handhaafde zich dus in de kopgroep. De stand is nu: MTTC 12—23; Luctor III 12—22; Ro delaja II 1017; Will van Zoelen V 11—11; PZEM III 9—10; Luctor IV 13 9; Sorry V 106; Spirit V 114; Will van Zoelen VI 140. Na meer dan honderd insluipingen gepakt Meer dan honderd keer zijn twee jongens van dertien en twee van veer tien jaar te Rotterdam kerken, kan toren, rusthuizen, banken, woningen en winkels binnengeslopen met de be doeling geld weg te nemen. De knapen, die tenslotte tegen de lamp zijn ge lopen, zouden erin geslaagd zijn op de ze manier een bedrag, dat vermoede lijk ver boven de duizend gulden ligt, bij elkaar te krijgen. De kinderrechter heeft zich over hen ontfermd. Uitslagen tafeltenniscompetitie Klasse A.: AstraQuick 55; Goes IVeiling I 9—1. Klasse B.: WaterleidingRapide II 55; P.Z.E. M. II—N.S. 5—5; Goes II—Waterlei ding 73. Klasse C.: P.T.T.Goes Dames II 73; Goes IV —Veiling III 7—3; P.T.T.—'Veiling II 46; Goes IVGoes Dames II 37. DS. YAKOV ZHIDKOV, president van de Unie van Baptistengemeenten in Rusland, heeft aan de wereldfederatie van Baptisten geschreven, dat er door de gemeenten in Rusland in 1956 on geveer 15.000 personen zijn gedoopt; zij waren allen achttien jaar of ouder. Ook 1957 zal een belangrijk jaar voor de Russische Baptisten zijn. Hun kerkelijke gemeenschap bestaat dan negen tig jaar, welk feit in september feestelijk wordt gevierd. Belangrijker is echter, dat een nieuwe druk van de bijbel een dezer weken van de pers komt. Reeds eerder werd het nieuwe gezangboek der Baptisten gedrukt; het is door tal van ge meenten al in gebruik genomen. Twee doopvonten meer In de binnenstad van Utrecht vindt men op een afstand van vijf minuten lopen drie grote hervormde kerken: de Dom-, Jans- en Buurkerk. De laatstgenoemde kerk wordt alleen voor jeugddiensten gebruikt; doop- en avondmaal houdt men er nooit. In de Dom- en Janskerk wordt alleen het avondmaal bediend. Thans besloot de centrale kerkeraad om in de Janskerk voor de wijkgemeente in de city de bediening van de doop weer mogelijk te maken. Het is heel wat jaren gele den, dat de hervormde kerk hier doopte. Wèl zijn er in de periode 1945 1956, toen de vrijgemaakte gerefor meerden er bijeenkwamen, kinderen gedoopt. In de Domkerk zal dit sacra ment niet worden bediend; de laatste aldaar gedoopte baby was H.K.H. Prinses Marijke. Toch is er in de onmiddellijke na bijheid van de Domkerk ook een doopvont opengegaan. In de aula der aan de Domkerk grenzende Rijksuni versiteit wordt elke zondagavond een studentenkerkdienst gehouden. De hervormde studentenpredikant ds. E. J. Beker heeft hier zondagavond kin deren gedoopt van ouders, die lid zijn van de universitaire gemeenschap. Éénmaal per maand gaat de studen tenkerkdienst uit van de gereformeer de kerk; haar studentenpredikant, dr. J. M. van Minnen, is dan eveneens ge rechtigd de doop (aan kinderen van gereformeerde ouders uiteraard) te bedienen. Geen formulier Zondagmorgen j.l. ging Ds. H. A. Visser voor in de hervormde Westerker k te Amsterdam, zijn wijkkerk. Er was die morgen dopen. Op een plaatsje dichtbij de preek stoel mochten de kinderen van de zondagsschool en van de kinder- kerk zitten. Zij waren daartoe uit- nodigd, omdat velen van die kin deren nooit een doopsbediening hadden gezien. lnplaats van het formulier te le zen, vertelde Ds. Visser op eenvou dige wijze aan de kinderen wat er nu eigenlijk precies gebeurt bij de doop. Daarna stelde hij de vragen aan de ouders. De kinderen van de zondagsschool zongen een lied. Eenendertig In een rondschrijven van de gere formeerde kerk (ond art. 31 k.o.) in de Noord-Oostpolder lezen wij, dat heel de gemeente vorig najaar heeft meegedaan aan een aardappelraap- actie, welke ruim ƒ1000,— opbracht voor kerkbouw in Creil. Ook de kin deren waren erbij. Eén kind moest wegens een ontsteking aan de voet op bed blijven. Maar dat maakte zich ver dienstelijk door 31 vliegen te vangen, waarmee het 31 cent verdiende! Of het kind expres ophield, toen het ge naderd was aan het in het postale adres zijner kerk vermelde getal, zegt het rondschrijven niet. De onbekende Habakuk „Ik wist niet dat Habakuk zo prach tig mooi was! zeide mij een vrij jeug dig kerkganger". Aldus schrijft ds. F. Kuiper van Amsterdam in het Doops gezind Weekblad. „Deze jeugdige kerkganger, die, zoals alle jonge leer lingen wel gelachen zal hebben, toen hen voor het eerst op zondagsschool of katechisatie de naam Habakuk hoorde, is niet de eerste, die deze verrassende ontdekking doet. Van Benjamin Fran klin wordt verteld, dat, toen hij deze profetie gelezen had, zo verrukt was dat hij iedere bekende aanhield en vroeg: Heeft u Habakuk al gelezen? Overigens, het moois van de Bijbel is met dit boek niet uitgeput". Een hand van de kerkeraad Ds. Groenberg van Amsterdam, schrijft in Hervormd Amsterdam over het gebrek aan gemeenschapszin bij kerkgangers. Ze zitten bij voorkeur alleen op een plekje, achten contact met medekerkgangers althans niet nodig. Zo vormen de kerkgangers eigenlijk geen gemeenschap. In kleine kerken, waar de dominee bij de uitgang iedere bezoeker een hand geeft, staat het er misschien iets beter voor, ofschoon het gunstiger zou zijn, wanneer de kerkgangers elkaar een hand gaven, vind ds. Groenenberg. Nog waardevoller zou hij het achten, wanneer de kerkeraadsieden die toch eigenlijk de gemeente ontvangen voor het begin van de dienst (bij elke deur een paar) de gemeenteleden met een handdruk verwelkomden. „Dan werd het kerkeraad-zjjn op de zondag zeer levend. Dan kon je ook ontdekken wie er voor het eerst waren en kon je hun adres noteren. Dan kon men even een kort gesprek hebben. Maar als ik dit voorstel weet ik al, dat „men" zal zeggen: we vinden het toch gek", besluit ds. Groenenberg. Zeeuwse Muziekschool vroeg de heer Flipse of er enige zekerheid bestaat, dat de jaarlijkse uitgave de geschatte vijfhonderd gulden niet te boven zal gaan. Brede blik Die zekerheid is er niet, moest de burgemeester antwoorden, het hangt van de deelname af. De burgemeester vroeg de heer Flipse, die zich hierdoor enigszins geschokt toonde, de zaken breed te willen zien. De heer Dreg mans noemde het een voorrecht, dat er in Zeeland thans in breder kring muziekonderricht kan worden gegeven. Alle onderwijs kost veel geld. Deze tak van onderwijs is nog niet wettelijk op gelegd, des te dankbaarder behoort men te zijn, dat ze er toch is. Radio en televisie werken de massaficatie in de hand; het muziekschoolonderwijs werkt aktiverend. De heer Dregmans dacht ook aan de organisten en de le den voor harmonie- en fanfarekorp sen, die aan de muziekschool hun ken nis zullen opdoen. De zaak behoort door al deze facto ren tot het verzorgingsgebied van d® gemeente, aldus burgemeester Dreg mans. Voorts bestaat er de rem, dat ook de ouders een behoorlijke duit in het (muziek)schoolgeld-zakje zullen moeten doen. Het voorstel werd zon der stemming aangenomen. Bij de goedkeuring van het voorstel tot het verlenen van een garantie ten behoe ve van de N.V. Bouwkas Ned. Ge meenten informeerde de heer Flipse naar de mogelijkheid, hierbij de boe renleenbank in te schakelen. Op het ogenblik is dit nog uitgesloten, zo deel de wethouder J. de Kroo hierop mee. Koudekerke krijgt nu ook z'n nieu we vrachtauto, geheel volgens de keu ze van b. en w. Krotopruiming Aan de heren G. van de Voorde en J. Steutel werd een premie voor krot- opruiming toegekend, voor de percelen Dorpsplein 13 en 14. Deze premie kan worden geschat op ƒ3.800,per wo ning. In het belang van de volkshuis vesting werd van de heren Mr. P. Loeff te Middelburg en P. Flipse te Koudekerke grond aangekocht. De raad ging er verder mee akkoord, aan de Zeeuwse Ringrijders, die op 13 juli a.s. te Koudekerke om het kam pioenschap van de tweede klasse strij den een medalje beschikbaar te stellen. Voorts nam de raad een belangrijk beginselbesluit: de plaatselijke V.V.V. heeft het plan een tegelpad in de duinen aan te leggen van Dishoek in de richting Zoutelande. Een trap zal tot 't wandelpad toegang geven. In de eerst volgende vergadering van V.V.V. zal hierover een beslissing worden ge nomen. Met de aanleg is een bedrag van ƒ4.000,gemoeid. De gemeente nu, heeft zich bereid verklaard de helft de financieren en het resterende be drag, voor zover V.V.V. hiertoe de middelen ontbreken, voor te schieten. o Kunstrijden JOAN HAANAPPEL heeft voor de derde achtereenvolgende maal het nati onale kampioenschap kunstrijden voor dames veroverd. Na de verplichte figuren had zij reeds een ruime voorsprong op haar rivale, Sjoukje Dijkstra en hoewel het blonde meisje uit Amstelveen een betere keur reed dan de titelverdedigster, werd Joan daardoor toch niet meer van de eerste plaats verdrongen. Met plaatscijfer 3 en 539,6 punten pro longeerde zij haar titel, terwijl Sjoukje Dijkstra met plaatscijfer 6 en 532,1 pun ten met de tweede plaats genoegen moest nemen. In de voortdurende sportieve strijd tussen de beide Nederlandse rijdstertjes had Sjoukje haar tegenstandster dit sei zoen tweemaal verslagen. Tijdens de in ternationale wedstrijden te Londen in het begin van het seizoen eindigde Sjoukje op de eerste plaats, terwijl Joan tweede werd en bij de wereldkampioenschappen te Colorado Springs was het eveneen» Sjoukje die vóór de Nederlandse kampi oene in het klassement geplaatst stond. Joan heeft op de Haagse kunstijsbaan echter revanche genomen. Alg. vergadering van leraren Chr. V.H.M.O. De 40e algemene vergadering van de vereniging van Ieraren bij het Chr. Voorbereidend Hoger en Middelbaar Onderwijs zal 16, 17 en 18 april a.s. in het Chr. Lyceum te Utrecht, onder presidium van Dr. A. la Fleur uit Bloemendaal, worden gehouden. De eerste dag is gewijd aan huis houdelijke zaken. O.m. komt aan de orde de verkiezing van een bestuurslid wegens periodiek is. Kandidaten zijn de dames Mej. Dra. J. Schepel te Zwolle en mej. Dra. S. Simonides te Groningen. De tweede dag houdt drs. G .A. Jansen, rector van het Chr. Ly ceum te Delft, een lezing over: „Het Eindexamen", waarover men in groe pen discussieren zal. Donderdag 18 april zal de H. Berkhof van Drieber gen spreken over: „De heerschappij van Christus over de cultuur".

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 7