DE HERDENKING OP 4 HEI, A.S In de Canadese wooncentra heerst een ontstellend huizentekort Woensdag 20 maart 1957 ZEF.TIWSCH DAGBLAD Pagina 3 Eigenaardige schrik D Hoge heren, gebrekkige accomodate Kritiek op regeringspolitiek Tweede doorbraak partij Ook tentoonstelling van De Ruyter in Rotterdam Veel krotten Werkloosheid Toenemende woningnood Tractorbestuurder verongelukt Bouwen Drie maanden voorwaardelijk tegen Roeslan Abdulgani geëist Roosevelt deed beroep op Mussol'ni Duitse ministers op handelspad Puzzle-wedstrijd Hugo niet in de kist Kadar naar Rusland Kerkdiensten en .stille tocht" Kapitale boerderij door brand verwoest De nieuwe „Bijenkorf" te Rotterdam geopend Geen muziek en film Herstel Huis Bourbon? dieAeepdyfongen u-an de 'YYlag^tauWi 2' Ui £eicLen a£ó een u-aMt ontvangen Vragen in tweede kamer over veewagens Agent schoot dronken man in de buik Brits benzinerantsoen wordt verhoogd e bladen van de Parool-groep, die geheel aan de zijde van de P. v. d. A. staan, zijn geschrokken. Met grote letters vermeldden zij bo ven een correspondentie uit de West- duitse hoofdstad Bonn: „Bijbelse ci taten in sociale politiek". En in het stuk zelf leest men: „Men heeft zelfs geopereerd met argumenten, die rechtstreeks aan de Bijbel waren ont leend". Ja, daar zou een vroegere liberaal en moet dus ook een rechtgeaard so cialist in deze tijd van schrikken. Maar scherts terzijde wat was er aan de hand? In West-Duitsland, nader in Noord- rij n-Westf alen, is 'n nieuwe c.a.o. voor de ijzer- en staalindustrie afgesloten, waarin het drieploegenstelsel wordt vervangen door het vierploegenstel- sel. Dat betekent dus: inplaats van 8 uur werken per etmaal, met de zondag vrij 6 uur per etmaal, maar dan doorlopend. Het aantal werkuren wordt hierdoor teruggebracht van 53 tot 42. De arbeiders behoeven dus 11 uur per week minder te werken. Dat lijkt een voordeel. Maar het grote na deel is, dat ze in een jaar ten hoog ste 9 vrije zondagen hebben. Wij zouden zeggen: het is heel be grijpelijk, dat de kerkelijke autoritei ten en dat ook de Christelijke vak beweging hiertegen in verzet kwam. En dat zij wezen op het Bijbels ge bod. Maar in de ogen van de Duitse socialistische vakbeweging en partij is dat helemaal verkeerd. En dat standpunt wordt aan de Nederlandse Parool-lezers als het wel heel juiste voorgehouden. Waarbij dan als toppunt van dwaas heid wordt vermeld, dat er „zelfs" Bijbelse argumenten werden aange voerd door hen, die de zondag als rustdag voor de arbeiders willen be schermen. SI E hypotheekmarkt in Canada ontwikkelt zich ongunstig, het aan- ;bod is schaars en dienovereenkomstig stijgt de interest snel. Het resultaat is, dat er dit jaar aanzienlijk minder gebouwd zal wor den dan vorig jaar en de exploitatiekosten van de nieuwe huizen hoger zullen zijn dan voorheen. Daar komt dan de ook dit jaar in Metro politan Toronto weer te verhogen grondbelasting bij. Er is nog steeds een ontstellend tekort aan woonruimte in vrijwel geheel Canada. Het tekort was bij het begin van de tweede wereld oorlog reeds aanzienlijk, omdat er door de geweldige crisis gedurende de dertiger jaren niets gebouwd werd, aldus een artikel in „The Dutch- Canadian Paper". 4i. De heer Burger heeft in een refe raat op het vorige week gehou den congres van de Partij van de Arbeid zijn leedwezen erover geuit, dat er naast de P. v. d. A. geen twee de doorbraakpartij in Nederland be staat. Hier komt het oude ideaal van een aantal doorbraakmensen om de hoek gluren, dat we in Nederland het voor beeld van Engeland zouden moeten volgen en slechts twee partijen zou den moeten hebben: een conservatieve en een vooruitstrevende, die dan bei de doorbraakpartijen zouden moeten zijn. Onder dit laatste verstaat men dan in de P. v. d. A., dat het partij en zijn met een „werkgemeenschap" voor de verschillende principiële stro mingen. Wij kunnen maar moeilijk verstaan, waarom men er van socialistische zijde zo op gebrand is, terwijl men zo tegen „verzuiling" strijdt, een zuilen partij te zijn. Tenzij men er de voor keur aan geeft, de principiële strijd van het publieke erf te verbannen naar de binnenkamer. Maar ook in dit opzicht herinneren de socialisten ons dan typisch aan de liberalen van de vorige eeuw, die de zelfde wens koesterden. Nu hebben wij altijd gemeend, dat de liberale partij ook een doorbraak partij was. Reeds veel eer dan de P. v. d. A. Heel veel Protestanten en Roomsen, ook kerkelijke ambtsdragers, gaven er hun steun aan. Daar zat toch het doorbraakelement in. Er was zelfs een vaste uitdrukking, dat in de verkie zingstijd die kerkelijke steunpilaren van de liberale partij „de witte das" omdeden en dan de boer op gingen, om stemmen te winnen. Iets dergelijks doen thans ook de mensen van de Prot. Christelijke Werkgemeenschap, die voor de P. v. d. A. op leden- en kiezersvangst gaan? Onze ervaring met de liberalen van de vorige eeuw leert ons echter, dat zoiets wel tijdelijk doch op den duur geen resultaat geeft. Ons volk heeft nu eenmaal meer oog voor het principiële dan menig ander. En het beseft: dat moet niet in de binnenkamer besloten blijven, maar in het publiek, in de keuze van partij en organisatie tot uiting komen. o TER GELEGENHEID VAN de her denking van de 350ste geboortedag van Michiel Azn de Ruyter zal in het ma ritiem museum „Prins Hendrik" te Rotterdam een aan deze vlootvoogd gewijde tentoonstelling worden gehou den, die op 24 maart a.s. zal worden ge opend. Er zullen prenten uit de ver zameling van de Stichting Atlas van Stolk te zien zijn, alsmede enkele schilderden uit het bezit van Jhr. E. Elias, een nazaat van De Ruyter. De havenstad Toronto, met een imposante „skyline", die aan New- York denken doet. Maar ook hier heerst een ontstellende woningnood. Gedurende de oorlogsjaren werd er natuurlijk ook niet gebouwd en al die jaren vond de natuurlijke aanwas van de bevolking, overschot van geboor te boven sterfte, ongeacht migratie, voortgang. Eerst na de oorlog begon men weer te bouwen, maar inmiddels was het tekort natuurlijk fantastisch geworden. Toen kwam de grote inva sie der immigranten en de natuurlij ke aanwas werd fris en vrolijk voort gezet. De particuliere kapitaalmarkt stelde onvoldoende middelen ter be schikking; een overheidsregeling bracht enig soulaas, maar het grote woonruimtetekort bleef bestaan. De immigrantenfamilies liepen bij hon derdduizenden in de val der hoge hu ren en gebrekkige aecomodatie der eenkamer-woningen in de grote ste den. Wanneer men in aanmerking neemt, dat er momenteel veel werk loosheid is, kan men zich een beeld vormen, hoe een dergelijke situatie, druk uitoefent op het levensniveau van een groot deel der bevolking. Op zichzelf is een huur van 12 pond per week in een grotere stad in Canada niet veel, maar meestal is de tegen prestatie dermate gering en zo be neden de minimale normen, welke men voor een woning moet stellen, dat dit peperduur is. Dit alles deed een medewerker van het blad uitroepen: Ik begrijp die regeringspolitiek in deze aangelegenheid niet. Natuurlijk ziet elk weldenkend regeerder in, dat een voldoende aantal goede en goed kope woningen een levensbelang voor de bevolking is. Men beroept zich op kapitaalschaar- ste, verhoogt de interest van de staats- hypotheken tot 6 procent en denkt op deze wijze het particulier initiatief tot verstrekking van deze hypotheken voldoende geprikkeld te hebben. Ver der doet men niets. Men verwacht dit jaar circa 200.000 immigranten, het zou een all time record worden, wat wil zeggen, dat boven en behalve de bestaande tekor ten en de natuurlijke aanwas extra nog 50.000 woningen nodig zijn. Aan het eind van dit jaar zal de woning nood vrij zeker groter zijn dan aan het begin. Maar we krijgen een record investering in produktiemiddelen en De bestuurder van een landbouw trekker, de 48-jarige K. Riemersma uit Amsterdam-Noord is gistermorgen in de Beemsterstraat onder de tractor terecht gekomen en aan de opgelopen ernstige verwonding overleden. Het defect raken van de stuurstang was de oorzaak, dat de trekker waarachter een met grond geladen aanhangwagen gekoppeld zat, naar rechts af ging wij ken. De trekker botste teg enhet trot toir, kantelde en de bestuurder raakte bekneld. o De Franse luchtvaartmaatschappij Air France, heeft maandag besloten de vliegtuigen van het type Viscount aan de grond te houden voor een technisch onderzoek. Men hoopt dit onderzoek maandagavond of dinsdag voltooid te hebben. De Britse B.E.A. had zondag een der gelijk besluit genomen, in verband met het verongelukken van een Viscount, de vorige week, bij Manchester. publieke werken. Verleden jaar was dit rond 8 miljard, dit jaar misschien 9 miljard. Maar voor de aecomodatie van 't mensenmateriaal, dat voor de ze geweldige expansie van het econo misch leven van Canada nodig is, wordt onvoldoende gezorgd. Is dat hier bijzaak? Het is een groot raadsel, waarom er in dit land, waar zoveel buiten lands kapitaal binnenstroomt en waar zoveel grote winsten gemaakt worden, kapitaaischaarste zou moeten heersen. Het bruto-inkomen van het land be droeg in 1956 meer dan 29 miljard dollars op een bevolking van 16 mil joen, een all time record en de be- leggin in nieuwe kapitaalgoederen was meer dan 8 miljard. Het bouwen van fabrieken moet ge stopt worden, wanneer er voor de nieuw te zetten arbeiders geen wonin gen beschikbaar zijn. Er mag volstrekt niet minder ge bouwd worden, er moet veel meer ge bouwd worden, want de enige blijven de oplossing van het woningvraag- tuk is bouwen, bouwen en nog eens bouwen. Alle andere maatregelen ook die der huurprijscontrole en -beperking zijn slechts tijdelijke lapmiddelen, welker doorvoering grote inspan ning zou kosten. De enige afdoende oplossing is bouwen op grote schaal van goedkope volkswoningen en daar toe de beschikbaarstelling van hypo theken tegen lage interest. Het heeft geen zin, Canada vol te gooien met prachtige betonnen high ways, uitstekend gemechaniseerde en georganiseerde Amerikaanse fabrie ken en mijnondernemingen in exploi tatie te brengen, wanneer een zo groot deel van de bevolking in de nabij- heidw van al dat waardevolle moois opgepropt zit in krotten, voor welker gebruik zij dan nog als citroenen wordt uitgeperst. De grote voordelen, welke het ene voor de bevolking kan afwerpen, wor den meer dan tenietgedaan door de tekortkomingen op het andere ter rein. Canada zal nooit werkelijk een welvarend land voor zijn bevolking zijn, wanneer het zijn sociale proble men niet meester wordt. En dat moet toch maar een kleinigheid zijn voor een land met zulk een groot nationaal inkomen. Op het Canadese platteland is het woningtekort veel geringer, Velen ver trekken van het platteland naar de steden, waar meer wordt verdiend. Mede daardoor neemt het woningte kort in de wooncentra voortdurend toe. De openbare aanklager in de zaak tegen de Indonesische minister van buitenlandse zaken Roeslan Abdulga ni, heeft tegen de beklaagde een ge- vangenistraf van drie maanden voor waardelijk geëist. Minister Roeslan, die zodra zjjn zaak aan het hooggerechtshof werd over gedragen, uit eigen beweging op non activiteit ging en ter terechtzitting schuld ontkende, stond terecht wegens overtreding der deviezenbepalingen, namelijk het ongeoorloofd uitvoeren van een enveloppe met Amerikaanse dollars en andere geldwaardige papie ren toen hij deel uitmaakte van het gezelschap van president Soekarno, tijdens diens reis naar de Verenigde Staten. In april zal uitspraak worden ge daan. o Uit door de Amerikaanse regering gepubliceerde documenten over de betrekkingen van de Ver. Staten met Europese landen, uitgezonderd de Sowjet-Unie, blijkt, dat president Roosevelt zes maanden voor de twee de wereldoorlog uitbrak een indirect beroep op Mussolini deed om een oorlog te voorkomen. In een gesprek met de toenmalige Italiaanse ambas sadeur in Washington verklaarde Roosevelt, dat de sympathie van het Amerikaanse volk naar de aangeval len landen zou gaan. In het Midden-Oosten, Azië en Afrika wordt door West-Duitsland een krachtige exportcampagne gevoerd, die door de regering der bondsrepu bliek wordt gesteund door het leggen van persoonlijke contacten met de lan den in deze gebieden. Zo gaat bonds kanselier dr. Adenauer aan het einde van deze maand naar Perzië, terwijl de minister van buitenlandse zaken, Von Brentano, in Australië vertoeft en later een bezoek zal brengen aan In dia. De vice-kanselier, Bluecher, brengt op het ogenblik een bezoek aan Pakistan. o STROMEN briefkaarten zijn reeds op onze bureaus binnenge komen. Wel 'n bewijs, dat de eer ste puzzle in de smaak is ge- valllen. We gaan dan ook op de oude voet voort. Morgen vindt U in ons blad puzzle no. 3, die weer geheel anders is dan de beide vorige. In puzzle no. 2 is een foutje ge slopen, dat niet is opgemerkt. No. 10 („Ik stik bijna in die kist," riep Hugo de Groot) is onjuist, daar „stsik" geen zuivere omke ring is van „kist". Daarom laten we no. 10 vervallen, en wordt het aantal opgaven (en dus ook het puntental) teruggebracht tet veertien. Puzzle-ze! PIET PLUIZER De Hongaarse premier, Janos Kadar, zal woensdag in Moskou aankomen, al dus is officieel in de Sowj et-hoofdstad meegedeeld. Bij eerdere gelegenheden is ver klaard, dat tussen beide landen be sprekingen zulen worden gevoerd over de politieke, economische en militaire kwesties. Als de sommen zó ingewikkeld worden, gebruikt slimme Pietje liever z'n rekenmachine. Richtlijnen Commissie Nationale Herdenking De commissie Nationale Herdenking heeft, onder goedkeuring van de mi nister-president Dr. W. Drees, de vol gende richtlijnen voor de nationale herdenkingsavond op zaterdag 4 mei 1957 vastgesteld: 1. herdacht zullen worden de mi litairen van de Nederlandse strijd krachten, de zeelieden, de verzets strijders, de geallieerde militairen, en alle overigen, die waar ook ter wereld in de jaren van de oorlog te land, ter zee of in de lucht voor de vrijheid van het ko ninkrijk zijn gevallen, dan wel als Nederlander of als Nederlands on derdaan ten gevolge van tegen hen gerichte vijandelijke actie zijn om gekomen. 2. van des avonds 18 uur tot zons-ondergang zullen van alle openbare gebouwen, particuliere woningen en vaartuigen de vlag gen halfstok worden gehangen. 3. te 19.30 uur zal een ieder kunnen deelnemen aan een „stille tocht". 4. van 19.45 uur af tot 30 seconden vóór 20 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. 5. te 20 uur precies, zal, nadat 30 se conden tevoren door middel van het voor elke gemeente meeste geschikte signaal dit tijdstip is aangekondigd, op de plaatsen der herdenking gedurende twee minuten volkomen stilte in acht worden genomen. Aan de burgerij wa re te verzoeken, deze plechtige stilte overal en algemeen te betrachten. 6. in overeenstemming met de geest, welke onze gevallen helden, die naam loos streden, bezielde, zullen geen toe spraken worden gehouden. De weg naar de plaats der plechtigheid zal te voet en in volkomen stilzwijgen zon der vlag of vaandel worden afgelegd. 7. toegestaan zou kunnen worden het brengen van een eenvoudige hulde door het strooien van bloemen op de plaats der herdenking door de deel nemers. HERDENKINGSDIENSTEN 8. deze „stille tocht" kenne rang noch stand, alleen de rechtstreekse nabe staanden der gevallenen of de verte genwoordigers der bevriende mogend heden zullen een bijzondere plaats aan het hoofd van de stoet kunnen inne men. 9. in aansluiting aan en in overeen stemming met vorenstaand programma zullen in de kerken of andere gebou wen van elke gemeente herdenkinsbij- eenkomsten worden belegd. 10. met het oog op het karakter van deze nationale herdenkingsavond is 't gewenst, dat de burgemeesters het daarheen leiden, dat die avond van 18 Vanmorgen heeft een felle brand de kapitale boerderij „De Moespot", ge legen in de gemeente Diepenveen, na bij het landgoed „De Hoek" verwoest. Tegen zes uur raakte de op de deel op gestelde en door benzine gedreven melkmachine in brand. De direct ge bruikte brandblusapparaten konden niet verhinderen dat een steekvlam 't opgeslagen hooi aantastte, waarop al gauw het gehele perceel in lichte laaie stond. Bewoners en buren konden het vee naar buiten krijgen, maar het woon huis en de inboedel gingen geheel ver loren. De Diepenveense brandweer, spoedig ter plaatse, kon evenmin als de ter assistentie geroepen Deventer brandweer meer uitrichten dan het be houden van de belendende schuren. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. o Het nieuwe gebouw van de „Bijen korf" te Rotterdam is vandaag in ge bruik genomen. Met een druk op een knop heeft burgemeester Van Walsum vanmorgen de roltrappen in werking gesteld. Tegelijk floepten door heel 't gebouw de grote lichten aan en schalde er triomfmuziek door de ruimte. On der gejuich en applaus van genodig den en personeel zag men nu de bur gemeester van Rotterdam met zijn echtgenote en de directieleden als eer sten omhoogstijgen naar de volgende etages. o 9 De rivierpolitie te Rotterdam heeft gisteren in de Waalhaven te Rot terdam het stoffelijk overschot aan getroffen van de 7-jarige jongen H. A. A. Poppelier, die thuis hoort aan boord van het sleepschip „Le Havre", dat in die haven ligt. uur af geen openbare vermakelijkhe den worden geboden en alle verkoop lokaliteiten zijn gesloten. DE NEDERLANDSE BONDEN van werkgevers in hotel-, restaurant-, ca fé- en aanverwante bedrijven hebben aan haar leden het volgende advies ge geven. „In overleg met de commissie Natio nale Herdenking wordt de leden ver zocht, in de avond van zaterdag 4 mei 1957 van 19.00 tot 21.00 uur vooral het cafébedrijf of de cafe-afdeling tot de kleinst mogelijke omvang te beperken. Van 19.00 uur af zal de buitenver lichting, zoals neons en lichtbakken gedoofd moeten zijn en wordt in de inrichting geen andere muziek ten ge hore gebracht dan die van de officiële Nederlandse radioprogramma's." De „Nederlandse bioscoopbond heeft aan haar leden geadviseerd om op za terdag 4 mei de theaters van 18.00 uur tot 21.00 uur te sluiten en gedurende die avond, zowel tijdens als na dit tijd stip, geen neon- of andere lichtrecla-^ me te bezigen. Het hoofdbestuur van de bond vertrouwt dat men in ge meenten, waar de herdenking op ande re tijdstippen geschiedt, daarmee in deze zin rekening zal worden gehou den. o Generalissimus Franco heeft in een vraaggesprek met een verslag gever van het Amerikaanse blad „New York Times" gezegd, dat hij overweegt het Spaanse volk „meer vrijheden" te geven „en het in staat te stellen loyale en construc tieve" politieke kritiek te leveren. Ook gaf de Spaanse staatschef ta verstaan, dat een herstel van het Hui» Bourbon onder leiding van Don Juan thans „meer is dan een ver verwijder de mogelijkheid". De kritiek op het bestuur zal wor den toegestaan binnen de bestaands politieke instellingen. Er zal niet wor den teruggekeerd naar het stelsel van vijftién politieke partijen, zoals dat bestond voor de val van het konink rijk in 1931 tot aan Franco's revolts van 1936, aldus Franco in het vraag gesprek met de verslaggever. De 17-jarige Amerikaan- banden die in het verleden Namens de burgemeester Kinschot, die telegrammen se jongen Joseph Meany, die tussen Nederland en Ame- van New York bood hij de stuurde aan zijn ambtgeno- als scheepsjongen de reis rika gelegd zijn, in de toe- burgemeester een vlag van ten in Amerika, overhandig- met de „Mayflower 2' mee de een oude kaart van Lei- zal maken, is vandaag in T~~ |~j den voor de burgemeester Leiden aangekomen om die Bezoek aan plaatsen, waar 'rilgrimtathers van New York en persoon plaatsen te bezoeken, waar lijk aan Joe een asbak van de „Pilgrim fathers" hebben leefden Leiden en een boek over geleefd. de „Pilgrim Fathers Het gemeentebestuur heeft Na ontvangst in het stad- aan dit bezoek een officieel komst verstevigd zullen -de gemeente New York aan. huis begaf men zich naar tintje willen geven en een worden, mede door dit be- Verder overhandigde hij de Pieterskerk voor een kor- ontvangst georganiseerd in zoek. brieven van de burgemees- te rondleiding. Daarna ver- de burgerzaal van het stad- GESCHENKEN ter van New York en Walt- zamelde het gezelschap zich huis. De burgemeester sprak Joe Meany dankte in en- ham, de plaats waar Joe in de oude doopkapel, waar een kort woord van welkom kele woorden voor de har- woont. de gedenkplaat van John tot Joe Meany, in wie hij de telijke ontvangst en zeide, Bovendien had hij voor de Robinson, predikant van de vertegenwoordiger zag van in de enkele dagen dat hij burgemeester een horloge „Pilgrim Fathers is aan- de gehele Amerikaanse reeds in Nederland is, een bij zich van de burgemees- gebracht. Joe Meany legde jeugd. De burgemeester zeer prettige indruk van het ter van deze laatste ge- een bloemstukke op het grat sprak de hoop uit, dat de land te hebben gekregen, meente. Burgemeester Van van John Robinson. Het Tweede Kamerlid de heer Van der Weijden heeft aan de ministers van verkeer en waterstaat en van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Zijn de ministers niet van oordeel, dat aan de eisen van de rijksdienst voor het wegverkeer aangaande vee wagens, houdende o.a. voorschriften betreffende de banden, de laadvloer, de laadruimte, de bevestigingsorganen en de wielkasten, vrijwel geen enkele, zelfs moderne landbouwwagen vol doet? 2. Kunnen de ministers mededelen, of het desbetreffende besluit van 5 nov. 1956 is genomen in overleg met of ge hoord de georganiseerde landbouw? 3. Kan het dc bedoeling zijn ge weest, dat, indien door een landbouw trekker een aanhangwagen wordt voortbewogen, waarin zich herkau wende dieren, eenhoevige dieren of varkens bevinden, deze trekker dan moet zijn voorzien van een kenteken, waardoor thans weer landbouwtrek kers met of zonder kenteken op de weg komen? 4. Weten de ministers, dat door de verplichtstelling van het kenteken nu bovendien de ontsmettingsvoorschrif ten voor veevervoer automatisch van toepassing geworden zijn op het vee- vervoer met landbouwtrekker en aan hangwagen, terwijl deze voorschriften niet van toepassing zijn, als de aan hangwagen met een paard wordt voortbewogen? 5. Kunnen de ministers bevorderen, dat deze ongewenste gevolgen voor veevervoer met aanhangwagen wor den opgeheven, indien deze door een landbouwtrekker worden voortbewo gen? o In Alblasserdam is zondagavond een man door een politieman in de buik geschoten. Omstreeks zeven uur kwam de 21-jarige A. B. dronken bij zijn ouders thuis. Er ontstond een woor denwisseling en daarbij bedreigde de man zijn ouders met een mes. Dezen vroegen assistentie van de rijkspolitie. Twee politiemannen trachtten B. tot rede te brengen en sommeerden hem het mes waarmee hij hen bedreigde neer te leggen. In plaats van dit te doen kwam de man met het mes op de politiemannen af, dreigend hen te zul len neersteken. De politiemannen ken den B. zeer goed en achtten hem in derdaad in staat zijn bedreigingen waar te maken. Daarom trok een hun ner zijn pistool en vuurde op B. Deze werd in de buik getroffen en zwaar gewond. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis te Dordrecht, waar hij werd geopereerd. Op het ogenblik maakt B. het naar omstandigheden redelij'' wel. In het Engelse Lagerhuis is mede gedeeld, dat het benzinerantsoen van particuliere automobilisten met 50 pCt vergroot zal worden. Door de verbe terde voorraden kunnen de rantsoe nen thans zodanig vergroot worden, dat zij voldoende zijn voor het afleg gen van 300 mijl (480 km) per maand. Tot nu toe waren zij voldoende voor 200 mijl (320 km) per maand. De ver groting gaat op 17 april a.s. in.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3