Coöp. Boerenleenbank ,Wemelclinge' viert vijftig jaar bestaan Prettige flou-lijn in modeshow te H'burg De route van het Kon. Paar in Middelburg en Vlissingen Overtreder van zondagsrijverbod kreeg f 40.- boete Zeeuwse dammers streden weer om Zeeuwsch Dagblad-beker Gratis vacantiereizen voor twaalf Zeeuwse jongens en meisjes lezers Woensdag 20 maart 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Met twee feestavonden volgende week zal het jubileum worden herdacht Gestrande ,Rhenus 25' naar Wemeldinge gesleept Voorjaarsvergadering van afd. Zeeland Geref. Jongelingsbond Verpleeghuis op Zuid-Beveland gelijk aan Der Boede Jongen boeren(innen) vergaderen Successen voor twee jeugdige Krabbendijkenaars Geen uienveilingen meer op Tholen Maten van 36 tot 46 Walcherse chr. bakkers patroons bijeen Recht op bestaan bewezen HET LIGT IN DE BEDOELING, om in het Jeugdgebouw van de Ned. Herv. Gemeente te Wemeldinge volgende week twee feest avonden te organiseren. Bestuur en leden van de Coöperatieve Boe renleenbank hebben n.l. besloten om het vijftig jarig bestaan van deze bank op woensdag- en donderdagavond (27 en 28 maart) feeste lijk te herdenken. Feestelijk, omdat de jubilaresse in al die jaren aan de aan haar gestelde verwachtingen heeft beantwoord. Ze bewees haar recht op bestaan en is daarom immer reden tot vreugde geweest voor oprichters en leden. Eigenlijk is het de volgende week niet de juiste datum als men het jubileum van de bank zal herdenken. Volgens de notulen althans, passeerde op 11 maart van het jaar 1907 de oprichtingsacte door notaris Liebert uit Kapelle in de bovenkamer van het voormalige gemeentehuis te Wemeldinge. De gedachte om in Wemeldinge een eigen spaarbank voor de boeren te hebben, kwam voor het eerst naar voren in een vergadering van de plaatselijke afdeling van de Coöpe ratieve Landbouwvereniging. Breedvoerig werd dit idee besproken en het resultaat was dat er een com missie werd samengesteld, die ten doel had de mogelijkheden voor de oprich ting van een Boerenleenbank te on derzoeken en indien deze aanwezig ge acht werden, hiertoe over te gaan. Deze commissie bestond uit de heren P. Lindenbergh Azn, F. Dominicus, C. de Bac, C. van Oosten, Jac. de Zeeuw, W. Dekker en V. Wabeke Azn. Het eerste werk van de commissie was de kassier van de naburige boe renleenbank te Yerseke, die pas een laar bestond, de heer Rietveld de Hond uit te nodigen om in Wemel dinge een lezing te komen houden. Deze voldeed aan het verzoek van de heren en blijkbaar heeft hij zijn toehoorders weten te overtuigen van het nut en de noodzaak van een bank, want, na gehouden discussie werd besloten tot oprichting over te gaan. Als bestuursleden werden gekozen de heren P. Lindenbergh, voorzitter; f. Dominicus en C. de Bac, bestuurs leden. In de Raad van Toezicht werden benoemd de heren Jac. de Zeeuw, C. van Oosten en W. Dekker, terwijl de heer V. Wabeke werd aangesteld als kassier. Zijn honorarium bedroeg f 50 t>er jaar! Het kantoor werd gevestigd In het woonhuis van de kassier en Iedere woensdag en zaterdag hield de heer Wabeke zitting. Uit de oude ver- Slagen blijkt dat de rentevoet toenter tijd 3 pet. voor de spaargelden be droeg. Geleidelijke groei Ruim een jaar nadat de heer Wabe ke tot kassier was benoemd op 14 oktober 1908 moest hij reeds ontslag nemen wegens ziekte. Zijn plaats werd toen ingenomen door de heer A. Do- piinicus, die zijn functie vervulde tot 1 september 1937. Tot 1912 werd het kantoor gevestigd bij diens zuster, de weduwe G. Meu- lenberg. In dit jaar werd een woon huis in de Dorpsstraat gekocht en na vertimmering hierin de bank geves tigd. Gedurende de periode dat de heer Dominicus kassier was, werden de werkzaamheden geleidelijk aan om vangrijker en steeg, eveneens in even redig tempo, het bedrag in ontvangst en uitgaaf aan het eind van ieder jaar. In 1937 werd de heer J. Slaakweg tot kassier benoemd, nadat hij gedu rende een aantal jaren reeds in de avonduren werkzaamheden op de Boe renleenbank had verricht. Reeds na de oorlog bleek dat de heer Slaakweg al het werk niet alleen kon verrichten en het gevolg was dat en kele jaren geleden de heer J. Hame link hem kwam assisteren. Beide heren zijn momenteel nog werkzaam op de Coöp. Boerenleenbank in Wemeldin ge. Dat de taak van de kassier belang rijk groter is geworden, blijkt o.a. wel uit de nuchtere cijfers die de versla gen vermeldde: na 't le jaar gaf de rekening een bedrag in ontvangst en uitgaaf aan van f 37.104,40'/2. Aan het einde van het afgelopen jaar stond hiervoor genoteerd f 4.798.237,63. Ook de toename van het aantal leden doet dit overigens wel vermoeden: de bank werd opgericht met 19 leden en mo menteel telt ze 263 leden. Het huidige bestuur bestaat uit de heren M. C. Lindenbergh, voorz. (zoon van de oprichter) P. A. Lindenbergh, secr. en neef van de voorzitter en Joh. Hamelink, bestuurslid. In de Raad van Toezicht hebben zitting de heren J. E. Kole, voorzitter; Th. J. Visser, secretaris en A. Kosten, lid. Geen pistolen! In een onderhoud, dat wij met de heer Slaakweg hadden, vertelde hij ons dat er eigenlijk niets bijzonders valt te melden uit de afgelopen 50 jaar. Nimmer werd een roofoverval gepleegd en evenmin werd één der kassiers ooit door pistolen van gang sters bedreigd! Dergelijke gebeurte nissen rekent men in Wemeldinge niet op: wie zou er nu in dat rustige dorp zoiets in zijn hoofd halen! Enkel valt nog,te vermelden, dat de Boerenleen bank in 1951 werd verbouwd en dat Kattendijke ook tot het werkgebied van de bank gerekend moet worden. o HET DUITSE motorschip „Rhenus 25" uit Ruhrort, schipper P. Kessel uit Hernsheim, dat zaterdag door het stormweer op de Vondelingeplaat in de Oosterschelde was gestrand, is gistermiddag om vier uur de haven van Wemeldinge binnengesleept door de sleepboot „Adja" en het motor schip van schipper Duyvendijk uit Zierikzee. Het schip, dat geen water maakte, werd ligplaats aangewezen aan de nieuwe loswal, omdat daar de lading, bestemd voor Antwerpen, over geladen kan worden in een andere boot. Naar België Het Zuid-Bevelands dameskoor te Goes, dirigent Jac. M. Tamminga, is uitgeno digd om a.s. vrijdagavond op te treden in de concertzaal „Anciene Belgique" te Antwerpen. De voorjaarsvergadering van het be stuur van de afdeling Zeeland van de Geref. Jongelingsbond werd o.l.v. de heer 3. P. Balkenende van Kapelle te Goes ge houden. Breedvoerig werd besproken het ont- werp-rapport Bondsbezoek 1956-1957, dat als titel heeft: „In opleiding of stoot troep?" (De J.V. In het volle leven). 36 verenigingen en een aantal gecombineer de verenigingen hadden dit bondsbezoek ontvangen. De rapporteur, A. van Vlaan deren (Koudekerke) gaf een nadere toe lichting. Het rapport gaat nu naar de ver enigingen en zal op de jaarvergadering, te houden op Paasmaandag in Middelburg, nader aan de orde komen. In de jaarvergadering zal voorzien moe ten worden in de verkiezing van een voorzitter (aftredend J. P. Balkenende, herkiesbaar) en van een vrij-gekozene (moderamenlid) wegens aftreding van M. Timmerman (Zierikzee), die niet her- ki' "ir is. Aangezien geen der vereni- gi gebruik heeft gemaakt van het ree i. om candidaten te stellen, heeft het afdelingsbestuur de volgende dubbeltal len opgesteld: voorzitter J. P. Balkenen de en W. J. Sanderse (Serooskerke-W.); vrij-gekozene W. de Jager (Kapelle-Bie- zelinge) en H. Tissink (Bergen op Zoom) Verder werd besproken het programma van de gezamenlijk met de Zeeuwse meis jesverenigingen te houden middagbijeen komst op Paasmaandag in de Noorder- kerk te Middelburg, waarin Ds. G. Meij- nen (Utrecht) zal spreken en mej. W. de Jager (Nieuwdorp) zal declameren. „Mu- sica" van Kamperland zal de muzikale opluistering verzorgen. Tenslotte zal het bekende gezelschap van Peter Ruijf uit Dedemsvaart de honderden jongeren, die verwacht worden, in de avonduren een ortspanningsprogramma aanbieden. De jaarrekening over 1956 en de begro ting voor 1957 vroegen breedvoerig de aandacht en werden voorlopig goedge keurd. De contributie werd opnieuw be paald op 50 cent per lid. Over de vijf bondskaderbijeenkomsten, waarin aan de orde kwam een referaat over het studiemateriaal, werd een nabe spreking gehouden. Het bezoek aan deze bijeenkomsten viel wat tegen, maar toch was dit nieuwe kaderwerk geslaagd, want tal van rr oeilijkheden, die zich op de ver enigingen voordoen, werden besproken. Besloten werd, in het seizoen 1957-1958 opnieuw een aantal kadercursussen te or ganiseren. De heren W. de Jager (Kapelle) en K. Janse (Oostkapelle) brachten verslag uit van een op „De Witte Hei" gehouden V.U.-weekendconferentie, waarin mede aan de orde kwam de verhouding Jeugd- V.U. DE ROUTE, die H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard vrijdag zul len volgen tijdens hun bezoek aan Zee land en Vlissingen voor de herden kingsplechtigheid van de 350ste ge boortedag van Michiel Adriaanszoon de Ruyter is thans bekend. Het Koninklijk Paar maakt per vliegtuig de tocht naar het militaire vliegveld Woensdrecht, waar men even voor elf uur zal aankomen. De commissaris der Koningin in Zee land, Jhr. Mr. A. F. C. de Casem- broot zal het Koninklijk Paar aldaar begroeten. De tocht naar Vlissingen wordt in auto's gemaakt. Om elf uur zal de stoet de Zeeuwse weg op de driesprong bij Bergen op Zoom indraaien. Tus sen kwart over elf en half twaalf pas seert men Goes. De aankomst bij de ambtswoning der Commissaris der Ko ningin te Middelburg werd gepland op kwart voor twaalf. Middelburg De route, die de Koningin en de Prins in Middelburg zullen volgen, luidt: 12.05 aankomst grens der gemeente, Nieuwlandse weg, Kanaalweg, Sta- tionsbrug, Stationsstraat, Houtkade, Segeerstraat, rechts af de Lange Delft in, Onder de Toren, Groenmarkt, om rijden langs het plantsoentje op de Ba lans en uitstappen bij de woning van de Commissaris der Koningin om kwart voor twaalf. Hier zal het Kon. BURGEMEESTER Vermet van 's-H. Arendskerke heeft tijdens de gister middag gehouden jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Vereniging van Burgerlijke Armbesturen (Instel lingen van Maatschappelijke Zorg) op Zuid- en Noord-Beveland, rapport uit gebracht namens de commissie ter voorbereiding van plannen tot het stichten van een verzorgingshuis voor chronische zieken voor de beide Beve- landen. Het initiatief daarvoor is in dertijd uitgegaan van de Vereniging van Armbesturen. Verschillende in stanties hebben medewerking toe gezegd. Er is contact opgenomen met de Stichting Rusthuizen Walcheren, met welke stichting samengewerkt zai worden en daartoe haar statuten en naam zal wijzigen in Stichting Rust huizen Zeeland. Te zijner tijd, indien het overleg verder slaagt, zal op Zuid-Beveland een tehuis verrijzen gelijk aan Der Boede te Koudekerke. Reeds eerder is in ons blad hierover uitvoerig ge schreven. Na afdoening der huishoudelijke zaken (de aftredende voorzitter, de heer J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge werd herkozen) is door de heer W. van Strien een causerie gehouden over de nieuwe steunnormen en wat daar mee verband houdt. NISSE Collecte. De Biddagcollecte in de Ned. Herv. kerk te Nisse heeft opgebracht een bedrag van ƒ394,— en de Zendingscol lecte heeft opgebracht ƒ63,50. Paar een korte rust houden, waarna om circa vijf minuten over twaalf de tocht naar Vlissingen wordt voortge zet. Vlissingen Men rijdt dan de volgende route: Groenmarkt, Onder de Toren, Lange Delft, Segeerstraat Houtkade, Sta tionsstraat, Blauwedijk, Poelendale Singel, Poelendale weg, Koudekerkse weg, via Lammerenburg naar de grens der gemeente Vlissingen, Koudekerkse weg, Pres. Rooseveltlaan, Boulevard Bankert, waar bjj „Britannia" de aan komst werd gepland op vijf minuten voor half een. Raad Nieuw- en Sint Joosland De raad van Nieuw- en Sint Joosland hoopt donderdag a.s. in openbare verga dering bijeen te komen. De volgende pun ten zullen in behandeling komen: Wijzi ging der begrotingen 1956 en 1957. Aan vraag gelden voor verlichting Chr. school. Wijziging aannemingsvoorwaarden op haaldienst van huisvuil. Aanvragen om premies voor woningverbetering. Subsi- die-aanvraag Stichting Vorming Bedrijfs- jeugd. Subsidie-aanvrag „Het Groene Kruis". Voorlopige vaststelling gemeente- rekening 1952. Garantie geldlening Bouw- kas Nederlandse Gemeentenen grondaan koop aan de Molendijk voor straatver breding. Donderdag 21 maart a.s. organiseren de afdeling van de C.P.M.B. en de C.J.B. T.B. op Zuid- en Noord-Beveland een Ring-Kring in „De Prins van Oranje" te Goes. De directrice van de Chr. Land- bouwhuishoudschool te 's-Heer Arends kerke, mej. A. v. d. Wetering en mej. C. de Wilde, N.A. lerares aan dezelfde school hopen dan het onderwerp „Ons Christe lijk Landbouwhuishoudonderwijs" in te leiden. Voorts zal er een bestuursverkie zing moeten worden gehouden. Aftredend zijn mej. R. de Smit en de heer A. Vin gerling, de laatste niet herkiesbaar. Voor de pauze vermeldt het program ma gezelschapswedstrijden en de opvoe ring van een schetsje over het tekort van landarbeiders. WOLPH AARTSDIJK Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor cos- tumiere mej. M. A. Proos te Wolphaarts- d'ijk. De B-wedstrijd is in een fantastische zege geëindigd voor twee leden van de damvereniging „Oostdijk". De gebroe ders Jac, en Jan van Iwaarden uit Krabbendijke wisten namelijk in deze afdeling de eerste (lauwertak) en de tweede prijs (medalje) in de wacht te slepen. Met gering tijdsverschil wisten zij de geenszins gemakkelijke oplossing tot een goed einde te brengen. Ko (18 jaar oud) speelt aan het vijfde bord in zijn vereniging), was zijn negen jaar oudere broer (die aan het derde bord in „Oostdijk" speelt) echter net iets te vlug af in deze „familie-race". De derde prijs (eveneens een medal je) ging naar de heer J. C. Nijssen, lid van de Vlissingse damvereniging, die in de finale van de eerste oploswed- strijd een tweede prijs wist te be- Economische politierechter HOEWEL het zondagsrijverbod thans definitief van de baan is, heeft zich dinsdagmorgen voor de economi sche politierechter te Middeibarg, mr. P. van Empel, nog een overtreder moeten verantwoorden. Het was de landbouwer J. M. uit Nieuw- en St.- Joosland, die een boete van f 60, subs. 12 d. tegen zich hoorde eisen. Het vonnis werd bepaald op f 40, subs. 8 d. M. overtrad het verbod op 16 dec. j.l. Hij was in het bezit van een ver gunning om zijn vader naar de kerk te brengen. Toen hij na enige ver traging bij het huis van zijn vader arriveerde, bleek deze reeds op de bromfiets naar de kerk te zijn ver trokken. M. is toen doorgereden met een invalide nichtje, dat hij onderweg had opgehaald. Mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, de officier van justitie, vond, dat de ontheffing was aangevraagd grypen naar da Spaanse Evangelische zending Korte tijd geleden heeft zich in Middelburg een comité gevormd van de Stichting „De Spaanse Evangelische Zending", gevestigd te 's-Gravenhage. Het doel van deze stichting is o.a. het steunen van de Evangelieprediking in Spanje en in andere roomse landen, alsmede het verlenen van steun aan protestanten in die landen. Genoemd comité bestaat uit leden van verschillende kerken van Gere formeerde belijdenis. Voorzitter is Ds. W. J. Meister, Gereformeerd predi kant te Middelburg; secretaris-pen ningmeester W. Jobse, Oude Koude- kerkseweg 55, Middelburg. Reeds kan worden medegedeeld, dat opnieuw een Spaanse prediker, de ex- pater José Borras, thans in één der Gereformeerde kerken van Middel burg, een lezing komt houden. Deze zal hoofdzakelijk spreken over zijn overgang uit de kerk van Rome tot de Reformatie en wat hem bewogen heeft van zijn rooms priesterschap af stand te doen. Voorlopig is bedoelde spreekbeurt bepaald op vrijdag 3 mei a.s. Gcrcf. Zeeuwse ouderlingen conferentie In tegenstelling met het vorig bericht moet thans worden medegedeeld, dat de conferentie van gereformeerde Zeeuwse ouderlingen is vastgesteld op woensdag 17 april a.s. te Goes. o Maranathaconferentie Uitgaande van Het Zoeklicht zal op woensdag 3 en donderdag 4 april een tweedaagse maranathaconferentie worden gehouden in de Bogardzaal te Middelburg. Het algemeen onderwerp is „De geeste lijke en politieke achtergrond van de te genwoordige wereldgebeurtenissen. Spre kers zijn ds. Karelse uit Goes, ds. W. Oosthoek te Westkapelle en evangelist J. van Oostveen te Driebergen en ds. H. R. Timmerman, Yerseke. Leider der confe rentie is ds. J. Karelse. Diverse zangko ren hebben hun medewerking" toegezegd. Voor hen die van buitenaf komen, bestaat gelegenheid tot deelname aan een koffie tafel. De heer J. L. Strooband werd winnaar OOK DE FINALE van de tweede Zeeuwsch Dagblad-oploswedstrijd dammen is een enorm succes geworden. Met een grote dosis door zettingsvermogen en dito enthousiasme gingen gisteravond in „De Eendracht" te Middelburg in het clublokaal van M.D.C. negen A-oplossers (gevorderden) en vijf B-oplossers beginnersaan de slag om elkaar de „sportieve" loef af te steken en vooral bij de beginne ling en-in-het-vak ging het er spannend toe op het bonderdruitige bord, het zeer geliefde sportobject van deze „piekeraars". halen. De heer Nijssen vond echter zijn goede oplossing pas nadat onze damredacteur, de heer J. L. Stroo band, de eerste zet bekend had ge maakt. Bij de cracks Bij de cracks de grote broers van de deelnemers in de B-groep ging de eerste prijs (de wisselbeker) naar de heer J. L. Strooband, een neef van onze damredacteur, die in zijn vereniging M.D.C. de begerenswaardi ge eerste plaats bezet en voor vele van zijn Zeeuwse damcollega's een groot „probleem" betekent. De heer Stroo band wist het A-probleem na een uur en 23 minuten op te lossen. De tweede prijs in deze groep was voor de heer G. de Jager uit Seroos- kerke, die vroeger de damsport in clubverband heeft beoefend, maar daar voor thans geen tijd meer kan vinden. Hij is evenwel zijn sport getrouw ge bleven en slaat dan ook geen enkele damrubriek in onze krant over. De heer W. Heijdra uit Vlissingen ook een trouw deelnemer aan onze oplos wedstrijd wist beslag te leg gen op de derde prijs (eveneens een medalje). Ook hij kwam eersst tot een goede oplossing nadat de eerste be- ginzetten bekend waren gemaakt. Prijsuitreiking De prijsuitreiking werd verricht door onze hoofdredacteur, de heer R. Hagoort, die na afloop van de „finale" de deelnemers en de vele bezoekers in een geestige speech zijn visie op de damsport gaf en o.m. te berde bracht, dat het „Zeeuwsch Dagblad" het als een grote eer beschouwt om op deze wijze iets voor de Zeeuwse damsport te kunnen doen. Bijzonder hartelijke woorden van dank richtte hij tot de damredacteur, de heer Strooband, die ook aan deze tweede oploswedstrijd zijn beste krach ten heeft gegeven. Ook de heer H. M. Slabbekoorn, die voorheen de dam rubriek verzorgde, werd in deze dank woorden betrokken. Tenslotte reikte de heer Hagoort aan de winnaar van vorig jaar, de heer P. de Visser uit Aagtekerke, die het dit jaar niet tot de finale had kunnen brengen, een herinneringsbeker uit. o voor wassen neuzen". De raadsman, mr. P. C. Adriaanse had hier andere gedachten over. Later werd voor het vervoer van het nichtje ook een ver gunning verkregen. Mr. Van Empel zei, dat een tijdelijk verbod altijd in acht moet worden genomen. In deze zitting van de eco nomische politierechter moest zich 'n aantal middenstanders verantwoorden, dat de vestigingswet had overtreden. DE UIENVEILINGEN op het eiland Tholen hebben thans praktisch geen aanbod meer en zijn daarom gestopt met het veilen van uien. Nog steeds is er echter weinig vraag naar uien, hoewel er toch heel wat weg gaat. De prijs ligt dikwijls niet hoger dan 78 rt. per kg. voor exportgeschikte uien. Er is dan ook sprake van een waar uiendebacle. Ge weldige verliezen worden er door de telers, meer nog door de handelaren geleden. De opbrengst van dit ogen blik maakt niet eens de bewerkings- kosten meer goed. Engeland blijft de voornaamste afnemer van onze uien. In de week van 29 maart bedroeg de totale export 2,7 miljoen kg. Hier van ging naar Engeland 1736 ton en naar West-Duitsland 624 ton. C.J.B.T.B. 25 jaar De Zeeuwse Christelijke Jonge Boeren- en Tuinderbond bestaat 2 juli a.s. vijfl en-twintig jaar. Dit heugelijke feit zal op 29 juni a.s. in „De Prins van Oranje" te Goes worden herdacht. Nadere bijzonder heden hierover volgen binnenkort in ons blad. DAT IS NOG EENS GOED NIEUWS voor onze jongens en meisjes! Heb je het al gehoord? Je kunt je eigen vakantiereis verdienen! Het ZEEUWSCH DAGBLAD gaat aan twaalf Zeeuwse jongens en meisjes een gratis vakantiereis uitdelen. Je mag zelf kiezen waarheen. Naar Schiermonnikoog, naar Val kenburg, naar de Veluwe, ja, naar welke plaats in Nederland je wilt. GRIJP DIE PRACHTIGE KANS! Hoe je die gratis vakantiereis kunt krijgen? Dat kun je zater dag in onze krant lezen. VRAAG DAAROM ZATERDAG DIRECT NAAR HET ZEEUWSCH DAGBLAD". Redactie Zeeuwsch Dagblad. Modehuizen ,,De Duif" en Kriek" presenteerden DE MODEHUIZEN „De Duif" en „Kriek" uit Middelburg gaven giste ren een tweetal modeshows in hotel „De Burg", die buitengewoon druk bezocht waren. Vandaag, woensdag, worden de 75 modellen nogmaals twee maal getoond; a.s. donderdag geven genoemde modehuizen twee shows in Oostburg, in hotel „De Commerce". Verheugend was het uit deze shows te kunnen opmaken, hoe zeer de flou-lijn, een typisch vrou welijke lijn, is doorgebroken. Uitgevoerd in deze lijn werden toi letjes getoond in het materiaal tery- lene, een synthetische stof, die bij zondere kwaliteiten bezit. Het is 'n mengsel van 55 terylene en 45 wol. De stof bezit vele voordelen. Zij behoeft na het wassen niet ge streken te worden, is daarbij nog sneldrogend. Het opvallende daar bij is, dat de plissé toch blijvend is. Vier Amsterdamse mannequins in troduceerden voor het vrouwelijke deel van het Middelburgse publiek deze flou-lijn en het was buiten gewoon prettig, dat de organiseren de modehuizen dit niet alleen door de „maatjes" 36 en 38 lieten doen. Twee van de mannequins bezaten de maten 44 en 46, maten, die de Ne derlandse en dus ook de Zeeuwse vrouw, goed liggen. Tevens was er een jeugdig Mid delburgs mannequintje, dat meer sportieve kleding liet zien. De shows werden geopend met een speciale Bleyle-kleding couture collectie, eveneens in de flou-Ujn. Deze nieuwe lijn !s een zeer ver trouwde. Taille en heup zijn op de normale plaatsen teruggebracht. Er is dus teruggegrepen op een oud principe, een principe zonder moei lijk te verwerken buitenissigheden. De flou-lijn zal bij het Nederlandse damespubliek zeker warm ontvan gen worden! IN DE BOVENZAAL van het C.J. M.V.-gebouw te Middelburg vergader de gisteravond de Christelijke bak- kerspatroonsvereniging, afdeling Wal cheren. In zijn openingswoord zei de voorzitter, de heer I. de Wolf, met dankbaarheid te mogen terugzien op het afgelopen jaar. In het komende jaar zal er echter een strijd gevoerd moeten worden door de middenstand, aangezien er vele problemen zich voordoen mede in verband met de bestedingsbeper king en vele andere zaken. Uit het kort en zakelijke overzicht van de secretaris, de heer A. v. d. Broeke, maakten wij op dat het leden aantal 36 bedraagt. Het afgelopen jaar, aldus de secre taris, stond in het teken van de prijs- stabilisatie. De poging tot klantenruil heeft in het afgelopen jaar nog geen succes gehad. Met het voorstel van het hoofdbestuur tot verhoging van de contributie was de afdeling akkoord gegaan. Ondanks het vele werk dat door de afdeling werd gedaan is er toch een gevoel van teleurstelling dat er niet meer gedaan kon worden, zo zei de heer v. d. Broeke. Besloten werd een reis te maken langs de kust van België en een be zoek aan het verlichte Brugge. Deze reis zal plaats hebben op 21 mei a.s. De heer Doeleman zorgde door zijn voordrachten en goochelkunsten voor ontspanning. Tevens was er 'n verkeerswedstrijd georganiseerd door het bestuur waar enkele prijzen aan waren verbonden. Terloops werd nog gezegd, dat de bondsdag dit jaar zal gehouden wor den in Rotterdam op 26 juni. WAARDE Succes. De muziekvereniging „Vooruit" te Waarde heeft tijdens het concours te Middelburg een groot succes gehad. Twee eerste prijzen met lof, twee eerste prij zen en twee tweede prijzen werden in de wacht gesleept. Nagekomen Advertentiën Dankbaar en blij geven wij kennis van de geboorte van onze dochter JACOMINA MAATJE I. KOLE. A. KOLE-ROTTIER. Kapelle, 18 maart 1957. Met leedwezen geven wij ken nis van het overlijden van mej. C. BRASSER, Onderwijzeres aan de Marnix- school. Dankbaar herdenken wij, dat zij ruim 25 jaar het C.V.O. mocht dienen. Namens bestuur en personeel: G. J. JANSE, voorzitter. W. SINKE, secretaris. S. WIJKHUIS en J. DEY, Hoofden C.V.O.-scholen. Souburg, 18 maart 1957.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2