B. en w. van techn. school Goes achten Chr. nu niet verantwoord Nieuws uit de Provincie Zeeuwse CJ.M.V.-ers bepaalden zich bij hun werk Noord-Bevelandse successen op solistenconcours te Middelburg Onze landbouw komt goed voor de dag op BRUSSEL '58 Duitse coaster gezonken Het college betreurt het verzoek De cijfers van de prot.-chr. vereniging zijn onjuist Bevestiging en intrede ds Van Liere Sotry, tafeltennis- kampioen van Zeeland Sportweekend met heel weinig voetbal Nederlands elftal tegen Luxemburg Echtgenote van Nieuwlandse taxi chauffeur vrij Een weekend-reis naar België Tuinbouw, landbouwkundig onderzoek, levende haven en cultuurtechniek 7 er neuzen grienden van Veere' ie Bergen op Zoom bijeen Goes Engeland geeft meer uit voor kernenergie Waterman kwam in Brest aan Tsjechisch diplomaat moet Oostenrijk uit J. J. Fens kandidaat in Straatsburg Maandag 18 maart 1957 ZEF.TIWSCH DAGBLAD Pagina 2 B. EN W. VAN GOES achten, zoals wij deze week reeds schreven, het thans niet noodzakelijk de mogelijkheden voor nijverheidsonder wijs in Goes uit te bréiden. Daarom adviseren zij de raad afwijzend te beschikken over het verzoek van de Stichting voor Prot. Christ, technisch onderwijs in Zeeland de noodzakelijkheid uit te spreken van de oprichting van een christelijke lagere technische school. In een begeleidend schrijven hebben b. en w. van Goes hun stand punt nader uiteengezet. B. en w. betreuren het in ernstige mate, aldus de brief, dat dit verzoek is inge diend op het tijdstip (13 febr. '57), waar op het bestuur van de vereniging „De Ambachtsschool" te Goes bijna gereed staat zijn plannen tot de bouw van een grote, nieuwe school te realiseren. Reeds gedurende een vrij groot aantal jaren is aan deze plannen gewerkt, zijn teke ningen gemaakt, gronden aangekocht, etc., terwijl thans door inwilliging van het ver zoek ernstige afbreuk hieraan zou wor den gedaan. Afgezien hiervan stellen b. en w. zich op het standpunt, dat de stichting van een tweede technische school op dit mo ment niet verantwoord. De eerste en tweede leerjaren op de Amachtsschool te goes hebben thans 396 leerlingen, en de topklassen 107. ONRENDABEL Het college is van mening, dat de cij fers van de prot. chr. vereniging niet juist zijn en dat het gestelde aantal van 213 niet zal worden bereikt. Bovendien zouden dan, volgens b. en w. In plaats van één bloeiende school twee scholen met beperkte mogelijkheden ko men. Vele hulpmiddelen zouden ook on rendabel zijn. Niet noodzakelijk Het college voert aan, dat ook de minister van onderwijs zich op het standpunt stelt, dat algemeen grotere scholen de voorkeur verdienen boven kleine. Grote bieden meer mogelijk heden voor de leerlingen. Wel is de minister van mening, dat de noodzakelijke medewerking behoort te worden verleend, wanneer op grond van gerechtvaardigde wensen van levensbeschouwelijke aard kleinere scholen niet kunnen worden ont beerd. In dit geval achten h. en w. ech ter de eis van noodzakelijk niet Hervormde gemeente Wolphaartsdijk Na gistermorgen te zijn bevestigd door ds. Plantinga uit 's-Heer Arends- kerke met een prediking n.a.v. Lukas 8 vers 18 a: „Ziet dan hoe gij hoort", heeft ds. K. van Liere, gekomen uit Oudega, zich gisteravond verbonden aan de Hervormde gemeente te Wol phaartsdijk. Tekst van de intredepreek was Exodus 33 vers 1F: „En hij zeide tot Hem: indien Gij zelf niet mede- gaat, doe ons van hier niet optrekken". Toespraken werden gehouden door ds. Metselaar te Goes namens de ring, ds. Bouwknegt namens de Ger. Kerk te Wolphaartsdijk, door burgemeester Ter Haar Romeny en door de heer Koeman namens de kerkeraad. Op zijn verzoek zong de gemeente ds. Van Liere Gezang 94 (gewijzigd) toe. Twee kampioenen in zaal handbal IN DE ZEEUWSE zaalhandbalcom petitie zijn nu vijf van de tien kam pioenen bekend. De nieuwe kampioe nen zijn Marathon III in de derde klasse heren en Tonido bij de dames- Junioren. Nagekomen Adverfentiën De Heere verblijdde ons met de ge boorte van een dochtertje en zusje CATHARINA SUZANNA W. LOUWERSE. P. LOUWERSE-LOUWERSE. WIM. CO. Serooskerke (W.), 16 maart 1957 Kleine Putweg 2 Heden overleed, zacht en kalm, in haar Heer en Heiland, onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder PIETERNELLA DE RIJKE Wed. van S. de Vos in de ouderdom van ruim 73 jaar. Vllssingen: C. DE VOS. F. DE VOS-VAN ZALEN. Middelburg: D. DE VOS. F. DE VOS-BOONE. Den Helder: A. S. DE VOS. Krabbendijke: L. VOGEL-DE VOS. M. VOGEL. Middelharnis: S. DE VOS. G. DE VOS-WIEGEL. Middelburg: C. JOOSSE-DE VOS. J. JOOSSE. Waarde: J. DE VOS. T. P. DE VOS-HOOGESTEGER. Kruiningen: J. DE VOS. J. DE VOS-VAN HOUDT. Krabbendijke, 17 maart 1957. Wilhelminastraat 70. De begrafenis zrl plaats hebben te Krabbendijke, woensdag 20 maart, des middags 13 uur. aanwezig. Hoewel de prot. chr. ver eniging aanvoert, dat (daar 49 der Bevelandse bevolking op chris telijke partijen stemt) ook voor de helft der bevolking een chr. am bachtsschool moet zijn, kunnen b. en w., lettende op de praktische om standigheden in soortgelijke geval len, niet aanvaarden, dat voor 49 der leerlingen christelijk onderwijs zou worden verlangd. Geen bezwaren Daarbij denken b. en w. ook aan de omstandigheid, dat de huidige nij verheidsschool eveneens een bijzon dere onderwijsinstelling is. „Nimmer zijn ons overwegende bezwaren ge bleken tegen de wijze, waarop het onderwijs wordt gegeven", aldus het college van b. en w. T.a.v. de mogelijkheid tot het op richten van 3-jarige cursussen merkt het college op, dat het onjuist is er bij deze uitbreiding rekening mee te houden, dat het aantal leerlingen met 50 zal toenemen. Volgens deskun digen zal dit maximaal 25 zijn. IN DE ZEEUWSE tafeltenniscompe- titie zijn de eerste beslissingen geval len. De Vlissingse derby tussen Spirit en Sorry bood Spirit een laatste kans om nog kampioensgegadigde te blij ven. De kans bleef echter onbenut, want Spirit zag zich in eigen huis met 37 geklopt, zodat Sorry ongeslagen en zonder een enkel verliespuntje kampioen van Zeeland werd. (vervolg van pag. 1) In een café in Westkapelle werden de schipbreukelingen van droge kleren en voedsel voorzien. Omstreeks tien uur 's morgens kon den de mannen van de reddingsploeg naar huis. Met vereende krachten had den zij negen mannen in veiligheid kunnen brengen. Op klompen en in confectie-kleding leverden zij een bij na bovenmenselijke prestatie. In West kapelle spreekt men over die mannen HET RESULTAAT van dit natte voetbalweekend is slechts drie wed strijden, wier uitslagen min of meer van ondergeschikt belang zijn. In de eerste klasse werden alle ont moetingen afgelast, op A.Z.V.V.Col- pl. Boys na. De Axelenaars slaagden er in heer op eigen veld te blijven door een 32 overwinning te be werkstelligen. Het is nu zo goed als zeker, dat de derde plaats de actieve Zeeuws-Vlamingen niet meer kan ont gaan. In de tweede klasse A werd slechts gespeeld Krabbendijke IIWemeldiin- ge II, een ontmoeting, welke een ver rassende zege opleverde voor de thuis club, die daarmee zijn positie ietwat kon verstevigen. De derde en tet/ens laatste wedstrijd welke zaterdag werd gespeeld, vond plaats te Wissekerke, waar de club van die naam als gastheer optrad van Bevelanders. Ook hier was de uitslag erg klein: 01 voor Bevelanders. Het Nederlands elftal, dat woens dag in Stadion-Feijenoord voor de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap tegen Luxem burg speelt, is als volgt samen gesteld: Doel: De Munck (Fortuna '54), achter: Wiersma (P.S.V.), aanvoerder, en Kuys (N.A.C.), midden: Noter- mans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (V.V.V.), voor: Dillen (P.S.V.), Brusselers (P.S.V.), Appel (Fortuna '54), Bosse- laar (Sparta) en C. van der Gijp (Feijenoord). Reserves: Pieters Graafland (Ajax) en Schaap ('tGooi). en in het bijzónder over kustwacht A. Starrenburg, commandant S. W. Post- ma van de reddingsbrigade, bergings- man Rijnders uit Vlissiingen en de Belgische loods Leyns. Een lange lijn wrakgoederen wees, bij het aanbreken van de dag, waar de coaster was ondergegaan, 't Schip ligt op het strand bij Westkapelle. Van daag zullen bergingspogingen worden gedaan. Nog kaarten verkrijgbaar voor interland Er zijn nog kaarten verkrijgbaar voor de wedstrijd Nederland-Luxem burg. Deze zullen woensdagmiddag aan de loketten van Stadion-Feijen oord worden verkocht. De televisie-uitzending van de wed strijd Nederland-Luxemburg gaat door. De K.N.V.B. had aanvankelijk als voorwaarde gesteld, dat alleen 'n reportage mocht worden uitgezonden, indien alle toegangskaarten waren verkocht. Deze voorwaarde heeft de Bond voor dit duel laten vervallen, tenende de kijkers niet teleur te stellen. M.s. „BAIKAT" te water gelaten ZATERDAGMIDDAG is op de werf van de N.V. Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen het m.s. „Baikal" te water gelaten. Dit 6500 ton metende schip is het laatste van een serie die voor Russische rekening in aanbouw is, volgens het Nederlands-Russische handelsverdrag. 0 Zaak spoedig voor de rechter ZATERDAG is de echtgenote van de taxichauffeur L. H. uit Nieuw- en St. Joosland op vrije voeten gesteld. Kort na de arrestatie van haar echt genoot was ook zij in het Huis van Bewaring te Middelburg ingesloten op beschuldiging van medeplichtigheid aan de verduistering van gelden van de op mysterieuze wijze om het leven gekomen Wed. Kodde-Rooze te Nieuw- land. Er waren geen termen aanwezig haar langer in hechtenis te houden. Ondertussen is het onderzoek in deze zaak in handen van de Rijkspolitie afgesloten. De taxichauffeur L. H. zal bin nen afzienbare tijde naar schatting over een maand voor de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg te recht staan. Hem wordt de moord of doodslag op Wed. K.-R. ten laste gelegd alsmede verduistering van geld, dat de weduwe behoorde. Mr. P. C. Adriaanse te Middel burg heeft de verdediging van H. op zich genomen. In Prins van Oranje ie Goes De Zeeuwse C.J.M.V.-ers kwamen zaterdagmiddag in de „Prins van Oranje" bijeen onder leiding van de P.C.-voorzitter, de heer C. Leunis uit Terneuzen. In zijn openingswoord sprak hij zijn dankbaarheid uit, dat in het afgelopen jaar het C.J.M.V.-werk ongestoord doorgang kon vinden. „Geen enkel lid kan in ons werk gemist worden. De jongensleider heeft de C.J.M.V. nodig en de C.J.M.V. de jongensleider," zo zei hij. Het ene hangt met het andere samen. Tot die noodzakelijke samenwerking roep ik u allen op. Eensgezind voorwaarts De secretaris, de heer L. Evertse, en de penningmeester, de heer C. J. de Jonge, brachten de jaarverslagen uit. Verschillende mededelingen over 't werk en de toekomstige plannen vroegen de aandacht van de verga dering. Tweede Paasdag trekt de Zeeuwse C.J.M.V. naar Ronse in België om met de Belgische vrienden de bondsdag te houden. ZEEUWSE REIS Aandacht wérd gevraagd voor het komende leiders-weekend. Medege deeld werd, dat de P.C. voornemens is een Zeeuwse reis te maken naar België, een z.g.n. weekend-reis. Ge logeerd zal worden in het buitenhuis van het C.J.M.V. in Lustin in de prachtige omgeving van Dinant. In de Concert- en Gehoorzaal HET SOLISTEN-CONCOURS van de Bond van Harmonie- en Fanfare verenigingen in Zeeland, waarvan zaterdag het eerste gedeelte met de wel willende medewerking van de muziekvereniging „Excelsior" te Middelburg in de Concert- en Gehoorzaal werd gehouden, leverde drie zeer goede prestaties van Noord-Bevelandse muzikanten op. De heer W. Dingemanse, Besclarinet van E.M.M. uit Kortgene, behaalde in de hoogste ere-afdeling solisten met 75 punten (het maximum was 80) een eerste prijs met lof. In dezelfde afdeling behaalde de heer M. Leempoel, esbas, 74 punten, een eerste prijs met lof. De heer Leempoel blaast bij „Ons Genoegen" in Kam perland. In de ere-afdeling wist de heer Jac. Welleman, bariton met een zelfde aantal punten een eerste prijs met lof in de wacht te slepen. De heer Welleman maakt deel uit van E.M.M. uit Kortgene. De volledige uitslag hopen wij morgen te geven. De plaatsruimte ont breekt ons. DE NEDERLANDSE AFDELING op de Wereldtentoonstelling Brussel 1958 zal onder meer een belangrijke agrarische inzending om vatten, die de bezoekers een indruk zal geven van hetgeen ons land in deze sector presteert. De vier elementen rondom welke deze inzending zal worden opgebouwd zijn de tuinbouw, de levende have, de cultuur techniek en het landbouwkundig onderzoek. De werkzaamheden van de agrarische adviescommissie, die door de Stichting Wereldtentoonstelling Brussel 1958 Afdeling Nederland is ingesteld, zijn zover gevorderd, dat thans en en ander omtrent de vormgeving van de landbouwinzending kan worden meegedeeld. Siamboekvee uit Nederland Dat de buitenlanders, die de Neder landse afdeling zullen bezoeken, daar een weelde aan bloemen en planten in allerlei soorten te zien zullen krijgen, staat wel vast. Maar ook zullen zij er het wereldberoemde Nederlandse stamboekvee kunnen bewonderen. Het Friese Rundvee Stamboek en het Ne derlandse Rundvee Stamboek zullen er met 24 van hun beste dieren vertegen woordigd zijn. Gedurende de zes maanden dat de Wereldtentoonstelling zal duren, zullen onze rood- en zwart bonten op de Heysel-vlakte een prima verzorging krijgen. Daarbij zal gebruik gemaakt kunnen worden van de nut tige ervaringen, die met de verzorging van het rundvee op de E55 In Rot terdam zijn opgedaan. RILLAND-BATE Jaarvergadering „Rillandia". Donder dagavond werd in de zaai van A. v. Hoek de jaarvergadering gehouden van de mu- ziekver. „Rillandia" onder leiding van de wnd. voorzitter de heer J, Koppejan. De boeken sloten met een batig saldo van ƒ262,52. 't Bestuursvoorstel om enige artikelen van het reglement te wijzigen werd aan genomen evenals het voorstel om bij uit voeringen, van de donateurs een gedeelte van de entree te heffen. De aftredende bestuursleden, de heren J. Koppejan en J. J. v. Gorsel werden bij acclamatie herkozen. Als nieuw bestuurs lid werd gekozen de heer J. Blok Rooze. Vervolgens werd gestemd (door de wer kende leden) om uit het bestuur een voor zitter te kiezen. De heer J. Koppejan werd gekozen doch deze nam de benoeming in beraad. ST. LAURENS Jaarvergadering Groene Kruis. De af deling Sint LaurensSerooskerke van het Groene Kruis kwam vrijdagavond in jaar vergadering bijeen o.l.v. de heer A. C. Schipper. De voorzitter wenste de secre taris de heer J. Versluijs Szn. geluk met zijn herstel na een ernstige operatie. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek o.a. een ledental van 735. Voor de wijkzuster werd een nieuwe auto aange kocht. Zij legde in totaal 3022 bezoeken af. In de badcellen werden 1800 baden genomen. Betreurd werd dat gezien de hoge kos ten, te Sint Laurens geen lokalen zullen kunnen gebouwd worden in de nieuw te bouwen kleuterschool voor consultatie bureau en badgelegenheden. 't Bestuur werd opgedragen alsnog contact op te nemen met het getrokken gemeente-be stuur. De rekening 1956 van het Groene Kruis sloot met een batig slot van ƒ66,71, die van de T.B.C.-bestrijding met een nadelig saldo van 10,65. Zowel deze rekeningen als de begrotingen voor 1957 werden goedgekeurd. Als bestuursleden werden bij acclamatie herkozen de voorzitter de heer A. C. Schipper en de heer H. Janse. WOLPHAARTSDIJK Verkoping huizen. In hotel Ossewaarde •werden door not. Jonkers verkocht: een huis aan de Friessestraat ten verzoeke van dhr. J. P. Plateeuw, koper werd dhr J. Katsman alhier voor ƒ7200, Een huis aan de Boomdijk ten verzoeke van dhr M. v. d. Kreeke, hiervoor werd ingeschreven 1475,door dhr D. San- dee, maar werd ingehouden. Sluiting winterwerk. De Hervormde Jeugdraad heeft zaterdag éen uitste kend geslaagde bijeenkomst gehouden als besluit van het winterwerk. Op voortreffelijke wijze werd het toneel stuk „Boer zonder land" opgevoerd. De zaal was tjokvol. ZOUTELANDE Raadsagenda. Vanavond om half acht vergadert de raad. Op de agenda staat o.m.; verbetering woning Kerkplein 36, aankoop panden, verbreding Kerkplein, aankoop gronden voor het uitbreidings plan, verkoop woningwetwoningen en onteigening. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia A., d.v. W. de Kra ker en C. D. de Feijter; Joseph W. F., z.v. F. Hagenaar en W. M. J. van den Berg: Gerardus K. M., z.v. F. Hagenaar en W. A. J. v. d. Berg; Geertruida A., d.v. W. A. Nieuwelink en J. J. Sturm; Marti- nus J., z.v. P. Hamelink en C. M. Dekker; Sonja M. P., d.v. A. Maas en E. C. Tiele- man; Nicolaas, z.v. P. J. van Doorn en A. J. Lobbezoo; Maria M., d.v. P. F. de Dijcker en E. van Gimst; Wilhelmus D. C., z.v. J. D. Wolfert en L. A. C. H. Clee- ren; Marinus, z.v. M. van Ham en G. M. Maas; Dorothea C., d.v. M. J. Renaud en J. W. Dogger; Siebina A., d.v. A. den Dikken en N. E. Schilperoort; Jacobus F., z.v. R. Jurriëns en S. M. Beulens; Jan, z.v. M. J. de Putter en C. N. Wieles; Marloes J. P., d.v. M. E. van Acker en C. A. M. Wullems. Ondertrouwd: P. Nieuwelink, 27 j. en A. L. Troost, 29 j.; G. Klaassen, 29 j. en J. L. Nieuwenhuijse, 27 j. Gehuwd: G. van Leiden, 26 j. en L. Rie- mens, 19 j.; J. A. Neve, 23 j. en J. E. van Gelderen, 29 j.; P. D. Marijs, 31 j. en G. den Hamer, 29 j.; C. P. Sutin, 22 j. en L. Bijl, 20 j. Overleden: A. van Dijk, 81 j., geh. gew. met F. Erpelinck; M. C. Dieleman, 74 j.; E. E. A. Stockman, 58 j., e.v. M. M. van Hecke; A. Dees, 31 j. Botwinnik (wit) heeft de vijfde partij gewonnen van de tweekamp om het wereldkampioenschap, die zater dagavond was afgebroken. Bij de 54e zet streek Smyslov de vlag. De stand is thans: Botwinnik 3 pnt, Smyslov I pnt. Fokvce De inzending van fokzeugen, biggen en mestvarkens zal de nadruk leggen op de hoge graad van ontwikkeling van de Nederlandse varkensfokkerij, die zich in een toenemende belang stelling van het buitenland mag ver heugen, Dat deze inzending niet mag ontbreken, zal duidelijk zijn, wanneer men bovendien bedenkt, dat vooral na de oorlog de Nederlandse export van varkensvlees van zeer grote betekenis is geworden. Pluimvee Ook het pluimvee zal vertegen woordigd zijn. Nederland is het be langrijkste eieren-exporterende land ter wereld, dank zij een sterk ont wikkelde pluimveehouderij. Op het gebied van de fokkerij worden hier zeer moderne inzichten ontwikkeld. Het testbedrijf in Putten, waar com binaties van rassen of stammen op weerstand, eierproduktie en voeder- verbruik worden onderzocht, is in zijn soort het modernste van geheel Euro pa. In de Nederlandse afdeling zal de bezoeker een inzicht kunnen krijgen van het werk van dit testbedrijf. Aardappelen In het onderdeel, dat aan het land bouwkundig onderzoek gewijd zal zijn, wordt een van onze meest spectacu laire export-produkten, de aardappel, het middelpunt. Toevallig is die keu ze niet, want in praktisch geen enkel land heeft het wetenschappelijk onder zoek ten behoeve van de poot- en consumptie-aardappel een hoger peil bereikt dan hier. In Brussel zullen de meest interessante aspecten van dat onderzoek op aanschouwelijke wijze worden uitgebeeld. Deltaplan „Cultuurtechniek" is voor de bui tenlander en niet voor hem alleen een nog te weinig bekend begrip. De Cultuurtechnische Dienst zal in Brussei, in samenwerking met parti- culieie ondernemingen op dit gebied laten zien, wat het begrip cultuur techniek omvat: de reconstructie van verouderde landbouwgebieden met de daaraan gepaard gaande wijzigingen op sociaal terrein. Hre deze gebieden een nieuwe agra rische structuur krijgen, zal niet al leen in het landbouwpaviljoen, maar ook in de koepel worden uitgebeeld, die in het midden van de Nederlandse afdeling zal worden gebouwd. Zoals bekend, zal in deze koepel onder meer een indruk worden gegeven van de Zuiderzee-drooglegging, van het Delta plan en van de wetenschappelijke achtergrond, die onmisbaar is voor de uitvoering van dergelijke werken. Verbetering geitenras in Zeeland. Deze vereniging hield haar algemene jaarverga dering o.l.v. de voorzitter, de heer J. M. Cevaal. Aanwezig waren 9 bestuurs leden, 9 afgevaardigden en 4 leden. Van de Kring Noord-Beveland had in het bestuur zitting genomen mevr. V. d. Heiden-de Regt. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat er 517 leden zijn (met 871 geiten en 25 bokken). De contri butie werd verhoogd tot ƒ2,per lid. Verder werden er nog enkele films ver toond. Het weekend op de Ernst Sillem- hoeve was zo goed geslaagd, dat ver wacht mag worden, dat herhaling zal plaats vinden in de winter van 1957- 1958. Na de pauze voerde de heer O, Duvekot te Goes de aanwezigen mee naar Amerika. Middels een forum werd tenslotte stilgestaan bij het ga- mengde werk. De dagsluiting verzorgde de heer hl Allewijn te Goes. HET BESTUUR van de onlangs op gerichte vereniging „Vrienden van Veere" kwam zaterdag te Bergen op Zoom bijeen. Op zaterdag 25 mei zal in de Grote Kerk te Veere een buitengewone ver gadering worden gehouden. Dan zul len o.m. de statuten van de vereniging worden samengesteld. De voorzitter, dr. mr. W. Hugenholtz uit Leiden, zal een lezing houden onder de titel „Da Heere van Veere". Daarna zal een rondwandeling door het stadje worden gemaakt, terwijl de beiaardier zal spe len. Van 17.15 tot 17.45 wordt door 't bestuur gerecipieerd in de raadszaal van het stadhuis. In de Grote Kerk zal des avonds een gezamenlijke maal tijd worden genuttigd, waarna weer 'n korte wandeling volgt langs de ver lichte kerk, stadhuis en haven. Het ledental der vereniging is reed» gestegen tot 106, onder wie 15 Belgen. Uitvoering Volharding In het Schuttershof gaf de Goesa Gymnastiekvereniging „Volharding* vrijdag, zowel als zaterdag, een uit voering, die door zeer velen werd be zocht. De leiding van deze avonden was in handen van de heren Sturm en Mijnsbergen. Het programma, be staande uit vele meerder en minder moeilijke oefeningen, werd vlot af gewerkt. Er heerste een bijzondere wedstrijdssfeer, die de toeschouwers in spanning en de gymnasten in con centratie hield. Bij de vrije oefeningen van dames en meisjes, evenals de knots-, hoepel en rytmische oefeningen mankeerde er sorns wel iets aan de teamsamen werking, maar wat op het paard, rek en de brug werd vertoond, was ab soluut het aanzien waard. De prestaties, die de jongens III bij de springkast lieten zien, ontlokten een daverend applaus. Uit door de regering gepubliceerde ramingen blijkt, dat Engeland In het begrotingsjaar 1957/58 een bedrag van 98.795.790 pond sterling zal besteden aan uitgaven op het gebied van kern energie .Dit is 26.796.400 pond sterling meer dan in het voorafgaande jaar. De regering heeft onlangs aangekondigd, dat zij voornemens is het produktiedoel voor elektriciteit, opgewekt in atoom krachtcentrales, tegen het einde van 1965 te verdrievoudigen. Het regeringsschip „Waterman", dat deze week op de Atlantische Oceaan een aanvaring heeft gehad met een Ita liaans vrachtschip, is zaterdagochtend om kwart over zes veilig en wAl in Brest aangekomen. Zoals bekend, is het de bedoeling, dat het emigrantenschip op eigen kracht verder zal varen naar Rotterdam, waar het gerepareerd moet worden. Jlrl Stejskal, een secretaris van de Tsjechische delegatie in Wenen, moet op beschuldiging van spionage, Oosten rijk verlaten. Zelfs gelooft men in Oos tenrijkse diplomatieke kringen, dat Stejskal meerdere spionnen in dienst had. Volgens een officiële verklaring van een Oostenrijks politieman heeft de Tsjech aanzienlijke bedragen betaald voor gegevens uit de kampen voor da Hongaarse vluchtelingen. De Nederlandse regering heeft, naar van bevoegde zijde wordt medegedeeld, het Tweede Kamerlid J. J. Fens bij het comité van ministers van de Raad van Europa voorgedragen als kandidaat voor de functie van secretaris-generaal van deze organisatie. De beslissing over de bezetting van deze post zal worden genomen door de raadgevende vergade ring van de Raad van Europa, die op 29 april in Straatsburg bijeen komt. 7).o-mUieeóAtemmen Het volgende vertelt dr. O. Gilhuis in het „Kerkblad" van de gereformeer de kerken in Den Haag: Ik heb nog al eens even naar domi- neesstemmen gehoord voor de radio, zonder in de gids te kijken van wie ze waren. Alleen aan het geluid heb ik ze dan wel eens gerubriceerd: hervormd, gereformeerd, chr. gereformeerd enz. Ik was er niet vaak naast.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2