KAAS KWATTA Duizenden Goese scholieren doen mee aan N.S.-tekenwedstrijd |tr>' °^SÊI Een jood uil Israël sprak over zijn werkende vaderland Nieuw seinhuis te Goes Ritthems muziekkorps vraagt koninklijke goedkeuring Bouw van dertig huizen in Colijnsplaat y riffle De elektrifikatiefeesten ie Goes Modelbouwers verlenen medewerking Expositie van 17-19 april Jeugdige dieven in de kraag gepakt Spaanse predikant spreekt in Zierikzee T. Staat ten grave gedragen umerie Lemen Walcherse Chr. platte landsvrouwen bijeen Reflecterende verlichting in de Schaar te Yerseke ,Amsteldijk' nam op de Schelde drenkeling aan boord Voorlopig dan maar 2e hands materiaal Heel Waarde aange sloten op elektriciteitsnet f 't is weer In C.J.M.V.-gebouw fe Goes Neder/ands sympathie sterkt de Israëliërs Geen lening meer van bouwkas Ned. Gemeenien doe méér met Raad Kortgene bijeen Haven wordt verbeterd Haven te Goes wordt uitgebreid Paasfruitveiling te Kapelle Nede^and voert appels in g If maart 19#f ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina I i DUIZENDEN SCHOLIEREN in Goes, van de kleinste kleuters tot de hoogste klassers vah de lycea, zijn druk bezig hun beste tjeken- „beentje" voor te zetten in de grote tekenwedstrijd, uitgeschreven door de Goese Evenementencommissie, in 't kader van de Elektrifica- tiefeesten. Op 1 7april, wanneer de feesttrein uit Utrecht Zeeland is binnengerold, zal te Goes officieel de grote tentoonstelling worden ge opend, waarna de vele autoriteiten de tekenprestaties van de school jeugd alsmede het fraaie werk van miniatuur-spoorwegbouwers zullen bezichtigen. Tot en met vrijdagavond 19 april blijft de expositie voor belangstellenden geopend. zien, met talrijke rijdende treintjes, werkende wissels, lampen, etc. Ook zullen enkele importeurs van speel goedtreintjes, etc. met een prachtige collectie aanwezig zijn. Den tentoonstelling wordt woensdag 17 april geopend om 4 uur, waarna het publiek 's avonds toegang heeft van 79 uur. Donderdag 18 april: van 25 en van 79 uur, en vrij dagmiddag 19 april van 25 uur. De Evenementencommissie heeft met de hoofden der Goese scholen dit on derwerp doorgepraat. Toen reeds bleek dat er 'n geweldige deelname is en dat de jeugd, zowel op de lagere als de middelbare, technische en nijverheids scholen, met groot enthousiasme aan de tekenwedstrijd deelneemt. Groepen De scholieren zijn in verschillende leeftijdsgroepen ingedeeld: onder de 8 jaar, kinderen van 9 en 10 jaar, van 11 tot 13 jaar, van 14 tot 16 jaar en van 17 jaar en ouder. Het thema is: het vervoer in het algemeen en de spoor wegen in het bijzonder. Voor alle groe pen zijn fraaie prijzen beschikbaar ge steld. Er zijn drie juryleden aange zocht uit Middelburg en Terneuzen. Aan de expositie nemen tevens een half dozijn amateur-model bouwers van spoorwegmateriaal deel. Zo zal men prachtige station-emplacementen met enorme railsknooppunten kunnen Tien jongens van 10 tot 13 jaar oud ■uit Bergen op Zoom zijn ter beschik king van de kinderpolitie gesteld, om dat zij al enige tijd sportterreinen on veilig maakten. Tijdens de drukte van de voetbalwedstrijden stalen zij uit de kleedkamers portefeuilles en porte- monnaies. Zij haalden het geld eruit, en verstopten daarna de voorwerpen. Op maandagavond 18 maart hoopt In de Chr. Geref. Kerk te Zierikzee ds Mario Cignoni Pennella, predikant te Barcelona in Spanje, te spreken over „Boodschap van een kerk onder het kruis aan de vrije christenen van Nederland". De avond wordt georga niseerd door de Stichting „De Spaan se Evangelische zending" te Den Haag. Promotor is prof. G. Wisse te Doorn. De spreker is een afstammeling van een oud Waldenzengeslacht en heeft zeer veel moeten doorleven in Spanje. In 1939 wilde men hem te rechtstellen, doch de Italiaanse con sul nam hem in bescherming. Ds. Cig noni heeft een lange staat van dienst. Hij is al 26 jaar werkzaam als zen deling, evangelist, Bijbelcolporteur en tenslotte als predikant. Hij bedient zich in Zierikzee van de Spaanse taal. Zijn wo'orden wor den vertaald door een tolk, die ook geruime tijd in Spanje werkzaam is geweest. ONDER GROTE belangstelling is gistermiddag op de nieuwe begraaf plaats te Nieuw- en Sint Joosland het stoffelijk overschot van de heer T. Staat ter aarde besteld. De heer Staat was in vele kringen een gezien fi- guur. Hij was ouderling van de Geref. erk te Arnemuiden, secretaris van het provinciaal bestuur van de V.U. en secretaris van de afdeling Arnemui- den-Nieuw- en Sint Joosland van de C.B.T.B. Voort bekleedde hij nog vele andere functies in het kerkelijke le ven. Aan de geopende groeve werd gesproken door ds. H. K. Poelman, Geref. predikant te Arnemuiden en door ds. J. C. Streefkerk van Veere. Woorden van waardering werden uitgesproken voor het werk, dat de heer Staat in zijn vele functies heeft verricht. Verder jyaren aanwezig: de predi kanten ds. J. H. de Boer en ds. W. J. Meister, beiden uit Middelburg, ds. Lindeboom uit Zwijndrecht en vrien den van de overledene uit zijn vroe gere woonplaats Rijsoord. De oudste broer van wijlen de heer Staat, dr. A. Staat uit Amsterdam, dankte de aan wezigen voor de bewezen laatste eer. Ingezonden mededeling (adv.) Alle soorten Gezichtsmaskers Zuurstof- Klei- Gist- Vitamine- Parafine- en Astrigerende Maskers KLOKSTRAAT 4 GOES ST. ANNALAND Collecte. De te Sint-Annaland gehouden collecte ten bate van het t.b.c.-fonds „Zonnegloren" heeft 192,28 opgebracht, huizen. IN DE BOGARDZAAL te Middel- hurg waren gistermiddag de dames van de afdeling Walcheren van de Chr. Plattelandsvrouwenbond bijeengeko men om te luisteren naar de heer J. J. Strijk, de directeur van een borstel- fabriek uit Groningen. De heer Strijk demonstreerde voor de dames de nieuwste soorten borstels, die, zoals hij aantoonde, een revolutie teweeg kunnen brengen in de „bor stelmethodiek", zoals die thans nog in zwang is. De borstelfabrikant liet het niet bij woorden; hij demonstreerde zijn produkten op enkele stoelen en diverse andere zaken. De heer Strijk toonde daarbij aan, op welke wijze men vlug en gemakkelijk kan schoon maken. Zo konden de dames met eigen ogen de bijzondere eigenschappen van deze nieuwe borstelsoort aanschou wen. Het stof wordt door deze borstels niet verplaatst, maar vernietigd. Het werk kan er veel vlugger mee wor den gedaan. De artikelen worden gro tendeels geïmporteerd uit Engeland. Aan het eind van de vergadering deelde de secretaresse mee, dat de Bondsdag dit jaar op 7 en 8 mei a.s. te Hoofddorp zal worden gehouden. De vergadering stond onder leiding van mevr. Lorier-Lorier uit Souburg. In de Goed-Zo-actie WASMACHINE VOOR SOUBURGER EEN BEETJE nerveus stond gister avond de heer De Wolf uit Souburg op het podium in de N.C.R.V.-studio. te Hilversum. De Goed-Zo-actie was aan de gang en Johan Bodegraven ver telde glunderend hoe veel er nu al binnengekomen was voor het gebrek kige kind. Dhr De Wolf uit Souburg had, met de vele duizenden, ook een slagzin ingestuurd. Hij had helemaal niet meer op een prijs gerekend. En toch kwam die prijs. Daarom stond hij gisteravond op het N.C.R.V.-po- dium. De prijs was lang zo mis niet, want de heer de Wolf mocht kiezen tussen een televisietoestel en een was machine. Hij koos het laatste, omdat hij, zoals hij zei, zijn vrouw er veel plezier mee kon doen. Het is wel een reisje naar Hilversum waard! DE RAAD van Yerseke, gisteravond onder leiding van burgemeester Wil- lemsen bijeen, heeft van de directeur van het loodswezen, betonning, beba- kening en verlichting de mededeling ontvangen, dat de betonning van het Schaar te Yerseke thans voorzien is van reflecterende toptekens, zodat met schijnwerpers uitgeruste schepen in 't donker de vaargeul kunnen vinden. Een verzoek om subsidie van de Zeeuwse Muziekschool werd afgewe zen. Tot secretaris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur werd ge kozen de heer Jac. Mol, gemeente-ont vanger. Zijn jaarwedde bedraagt 1500,met drie jaarlijkse verhogin gen van 100,De raad besloot ver der tot aankoop van een pakhuis en erf, Langeville 8. HET S.S. „Amsteldijk" van de Hol- land-Amerikalijn heeft op weg van Antwerpen naar Rotterdam op de Schelde een drenkeling aan boord ge nomen. Deze bleek afkomstig te zijn van de „Hador", een Israëlisch schip, dat op weg was naar Antwerpen. In opdracht van de Holland-Amerikalijn, zette de gezagvoerder van de „Amstel dijk", kapitein T. H. J. Timmer, koers naar Vlissingen waar de drenkeling aan land zal worden gezet en door de zorgen van de agent van deze maat schappij naar Antwerpen zal worden gebracht, waar hij zich weer bij zijn kapitein zal kunnen melden. Kandidaat Bondsbcstuur C.J.M.V. Door het vertrek van de heer C. J. de Jonge te Yerseke komt er een Zeeuwse vacature in 't bondsbestuur van het C.J.M.V. Naar wij vernemen heeft Zeeland als kandidaat voor het C.J.M.V.-bondsbestuur in deze vaca ture gesteld de heer Johs. Kaboord te Wolfaartsdijk. De heer Kaboord is lid van de Prov. Commissie Zeeland van het C.J.M.V., voorzitter van de C.J. M.V. in Wolfaartsdijk en tevens jon gensleider in deze gemeente. RITTHEM Concerten 1957. Tijdens de jaarvergade ring is een voorlopig programma bekend gemaakt van uitvoeringen van de muziek vereniging ONDA, olv. de heer C. Ce- vaal. Het eerste concert zal waarschijnlijk niet op 30 april, maar op 6 mei worden gehouden. Op de vooravond van Pinkste ren volgt het traditionele concourscon cert. Verder op 29 juni en 31 augustus. Ook zal getracht worden een gewijd con cert te geven op de muziektent op een zondagmorgen. In Goes, bij de overweg ter hoog te van hotel Nieuw-Goes is een nieuw seinhuis gebouwd, dit in verband met de elektrificatie van de Zeeuwse spoorlijn. Links ziet u het nieuwe gebouw en rechts het oude seinhuis. Op de achtergrond kunt u hotel Nieuw-Goes nog ont- Ingezonden mededeling (adv.) Instrumenten-misère OP DE JAARVERGADERING van de Ritthemse muziek ver. „O.N.D.A." is opnieuw de kwestie van de nieuwe instrumenten besproken. Zoals be kend wilde de gemeenteraad destijds f 10.000 beschikbaar stellen voor de Ook kolentoeslag voor inwonende bejaarden OOK DE INWONENDE bejaarden (boven de 65) in Waarde krijgen een kolentoeslag van de gemeente, en wel de helft van de normale toeslag, die 40,bedraagt. Dit is gistermiddag in de gemeenteraad van Waarde be sloten, tijdens welke behalve de be grotingsbehandeling een respectabel aantal punten aan de orde kwam, doch die binnen enkele uurtjes onder de hamer van burgemeester A. Lokker doorgingen. De begroting 1956 werd goedgekeurd en de begroting 1957 werd aangeno men. De totale inkomsten en uitgaven beliepen 256.616,50 met een post on voorzien van 3.638,70. De kapitaal- dienst heeft een nadelig saldo van 140.244,10. Verdere punten van belang waren: de gemeente-regeling voor de Zeeuwse Muziekschool werd m.a.s. af gewezen; de V.V.V. De Bevelanden krijgt een subsidie voor 1956-1957 van 50 ct per leerling voor het Veilig Verkeer- examen; de openbare kleuteropleiding te Middelburg krijgt een subsidie van 150,—; de nog niet aangesloten percelen zullen, behoudens goedkeuring van G.S., op het elektriciteitsnet worden aangesloten. Dit in het kader van de herverkaveling. Een bedrag van 18.000,is hiervoor beschikbaar ge steld; aan het Groene Kruis is een per ceel grond van 325 m2 in erfpacht ge geven voor 3 cent per m2 per jaar; een krediet van 55.000,werd verleend voor het bouwrijp maken van een gedeelte van het uitbreidings plan. Hier komt een straat met 12 aanschaf van nieuwe instrumenten, die dan eigendom van de gemeente zouden blijven. Ged. Staten van Zee land staken hier echter een stokje voor, i.v.m. de bestedingsbeperkingen, e.d. Nu zal de vereniging eerst ko ninklijke goedkeuring moeten aanvra gen, waarna ze dan een geldlening kan trachten te sluiten van f 10.000, tegen een rente van pl.m. i/2 pet. Dit zal over een looptijd van 20 jaar een bedrag van f7000 a f8000 aan rente last uitmaken, waarbij de gemeente zich garant moet stellen. TWEEDEHANDS. De leden vroegen zich af, of de handelwijze van G.S. nog wel be stedingsbeperking genoemd kan wor den. Omtrent het renteloos beschik baar stellen van kapitaal door inwo ners van Ritthem koestert men wei nig verwachtingen. Tenslotte werd be sloten direct koninklijke goedkeuring aan te vragen, waarmee wel ander half jaar gemoeid zal zijn. In tussen tijd zal men trachten enkele tweede hands instrumenten aan te kopen, teneinde de allerslechtste te kunnen vervangen. Leerlingen kunnen voor lopig echter niet meer worden aan genomen, bij gebrek aan instrumenten. Desondanks werd besloten deel te nemen aan het concours 1957 te Kapelle. In zijn openingswoord had voorzit ter J. J. Schout Jr dank gebracht aan allen, die de lompen- en oud-papier actie hebben doen slagen. Bij de be stuursverkiezing traden de heren A. Poelman Jr (penn.) en A. M. Delle- beke (secr.) af. Laatstgenoemde stel de zich herkiesbaar onder voorwaar de, dat hij assistentie kreeg van een 2e secretaris. Hiervoor werd benoemd mej. C. T. de Visser. Beide bestuurs leden werden herkozen. Gevraagd werd of de gemeente subsidie ad f200,niet kan worden verhoogd, daar dit bedrag grotendeels wordt opgeslokt door de huur van het gebouw. Het bestuur wilde echter geen aanvraag om subsidieverhoging indienen, daar al zo veelvuldig een beroep op de medewerking van het gemeentebestuur wordt gedaan. Bur gemeester, de erevoorzitter, sprak ten slotte nog een kort woord. WEMELD1NGE N.C.V.B. De afdeling van de Ned. Chr. Vr. Bond vergaderde op dinsdag 12 maart aonder leiding van mevr. van der Male- Cruq. Na afhandeling van de huishou delijke zaken en pauze was het woord aan de heer J. Suurmond uit Middelburg met als onderwerp „De Reclassering" waarop een geanimeerde bespreking volgde. S.G.P.-overheidspersonen in Zeeland vergaderden Dezer dagen vergaderde bovenge noemde vereniging onder leiding van burgemeester D. Kodde van Zoute- lande in „De Landbouw" te Goes. Na opening van de vergadering door de voorzitter met schriftlezing en ge bed, verkreeg de heer J. J. Verhage uit Serooskerke (W.) het woord ter behandeling van het onderwerp: „Sa menwerking van gemeenten". De ver schillende vormen van samenwerking werden door spreker nader onder de loep genomen, terwijl ook de vraag: „Samenwerking of samenvoeging" ter sprake werd gebracht. Op deze zeer gedegen inleiding volgde een aange name gedachtenwisseling. Daarna werden nog verschillende andere onderwerpen (o.m. subsidies voor kerkrestauraties, saneringsplan nen, concentratie van polders e.d.) be handeld. De vergadering werd door de heer A. J. Schot te Middelburg met dank gebed gesloten. Koop Kwatta 100 gram EEN VAN DIE VELE JODEN, die zijn eigen land verliet om naar Palestina te trekken, om de Jood se staat te helpen opbouwen, de heer Mandel, momenteel weer in Nederland verblijvende, heeft gis teravond voor een klein, maar aan dachtig gehoor in het CJMV-ge- bouw te Goes verteld over het Is raël van vandaag. Niet in hoofd zaak van het politieke en militaire Israël, zoals men dat uit de krant dagelijks leert kennen, maar van het echte, het werkende volk. Na te hebben verteld van de grote na-oorlogse moeilijkheden, die ont stonden, toen de Joden uit heel de we reld zochten naar 'n eigen plekje om rustig te kunnen leven. Ook de spreker behoorde tot hen, die illegaal het Palestijnse land trachtten binnen te komen. Zijn schip werd ech ter aangehouden en met vele tiendui zenden rasgenoten kwam hij in een der Engelse kampen terecht. Harde leven Toen de staat Israël werd gesticht trok ook de heer Mandel naar het Beloofde Land en werkte daar vijf jaren. Van dat leven wist hij gis teravond veel beluisterenswaardigs te vertellen. Een der kenmerkendste dingen in I| aël is de kibboets, zoals de arbeidsgemeenschappen worden genoemd. Dit was nodig om de structuur van 't Joodse volk te kunnen omvormen. Handelaars en intellectuelen moesten uit hun midden ook de broodnodige ar beiders en boeren naar voren brengen. Het bleek, dat de kibboets een zeer ge slaagde vorm van samenleving voor het Joodse volk was. Zo bleef kibboets- vorm, ook nu het niet meer zo nodig is. Men vond deze instelling idealer, ra tioneler, meer gespecialiseerd, hoe vreemd andere volken hier ook tegen over mogen staan. De raad der gemeente Stavenisse, die dezer dagen bijeen kwam, heeft besloten met een boerenleenbank een rekening-courant overeenkomst aan te gaan ad f50.000, met een minimum rente van 5 pet. Op aandrang van raadslid A. Tazelaar (G.B.) zal geen lening meer worden gesloten met de bouwkas Nederlandse gemeenten. Dit besluit werd vooral genomen nu Sta venisse een garantiestelling moet po neren van f 10.000. De heffing van het omroepgeld werd van f 0.75 op f 1 ge bracht. Aan de heer C. L. Quist werd een premie toegekend voor vervan ging van het tonnenstelsel door een normaal toilet. Aan de eerste ambte naar werd een prestatietoeslag toege kend van f 500 per jaar. ZOUTELANDE Gemeenteavond. Woensdagavond werd door de gemeenteleden in de Ned. Herv'. kerk een gemeente-avond ge houden onder leiding van Ds. J. F. Wa- gener. Voor de pauze werden allerlei gemeentezaken besproken, waarna aan de hand van enkele fraaie lichtbeel den Ds. E. Durkstra vertelde van zijn reis naar Nieuw-Guinea. Ingezonden mededeling (adv.) Publ*N«d. Zulvclbureau. Den Haag IN HET UITBREIDINGSPLAN te Colijnsplaat zullen in de toekomst 30 woningen worden gebouwd. De raad gisteravond bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Schuit, besloot hiervoor een ontwerp te laten maken door de Centrale Dienst Bevelanden. Ook besloot men grond aan te kopen in het uitbreidingsplan met een opper vlakte van 10.400 vierkante meter. Tot werkster voor het gemeentehuis werd benoemd mej. C. J. de Fouw; be loning 1080,— per jaar. Bij de behandeling van het voorstel tot het opnieuw instellen van een wachtverbod voor een gedeelte van de Hoofdstraat te Kortgene opperde de lieer Welleman 't plan om van nieuwe strepen gebruik te maken. De voorzit ter deed hem de toezegging, dit nader te zullen bestuderen. VERBETERING HAVEN De haven te Colijnsplaat zal verbe terd worden. Het werk zal in eigen beheer worden uitgevoerd en er zal in mei of juni mee begonnen wor den. De kosten worden op ca 15.000 geraamd. De schade aan de kade muur te Colijnsplaat, die op 28 maart van het vorig jaar werd aangericht door de coaster Cobri is met de Ver eniging Zeevaart te Groningen gere geld. De vereniging zal 15.000 be talen. Aan de Ned. Heide Mij zal verzocht worden een plan te maken voor de spuikom te Kortgene, daar deze niet Een ander kenmerk is het werkende leger, dat grote voordelen biedt. Zelfs nu nog is een groot deel van de sol daten in de landbouw werkzaam. Vluchtelingen Tenslotte wijdde de Joodse spreker enige aandacht aan het probleem van de Arabische vluchtelingen. En bij al de moeilijkheden van oorlog en oor logsdreiging, spark de heer Mandel zijn vreugde er over uit, dat Ned. zich aan de kant van Israël stelt. Om dat het de zijde van het recht kiest en zich niet door economische belangen laat leiden. „Een prachtig en uniek ge- baai", aldus de spreker, „dat sterkt de Israëliërs, nu zij van bijna alle landen zijn verlaten". BINNEN NIET al te lange tijd zal moeten worden overgegaan tot uitbrei ding van de haven te Goes door het aanleggen van een of meer insteekha- vens. De gemeente heeft hiervoor grond nodig. Met het Burgerlijk Armbestuur is overeenstemming bereikt over de ver koop van enkele percelen grond tussen de Oosthavendijk in het westen en de Oude Singel in het oosten, terwijl de noordelijke bgrenzing wordt gevormd door de Kattendijksedijk. De eigenares is bereid de grond aan de gemeente te verkopen voor 10.000,per ha, bet geen neerkomt op een totaal van 57.663. B. en w. achten deze prijs re delijk en stellen daarom voor in ver band met uitbreiding van het haven complex ten behoeve van het grondbe drijf de percelen aan te kopen. OP 9 APRIL, a.s. zal in Kapelle een speciale paasfruitveiling worden ge houden. Uit de voorlopige opgaven van de kwekers hiervoor blijkt reeds dat er veel belangstelling voor is en dat er een groot aanbod zal zijn van appels, speciaal van de ras sen Jonathan en Golden Delicious met daarnaast nog wat Goudreinette. Vooral de kwaliteit van de Golden Delicious zal zeer goed zijn want deze zijn allemaal afkomstig uit da gascellen van de veiling, die nu ge opend worden. Het fruit op deze paasveiling zal wor den aangeboden in een aantrekke lijke verpakking. Het doel is om da handel tijdens de paasdagen te voor zien van voldoende fruit van prima kwaliteit. De paasfruitveiling in Ka pelle begint een traditie te worden. In voorgaande jaren was er steeds een bijzonder grote belangstelling voor. Kapelle is de enige veiling in ons land, die de speciale paasveilin- gen kent. Wel worden in december in ons land kerstveilingen gehouden. In Krabbendijke is er steeds de be kende St. Nicolaasveiling. MET INGANG van 16 maart a.s. zal het mogelijk worden dat er in ons land appels worden ingevoerd. Tot nu was Nederland enkel een fruitexporte- rend land maar dat gaat nu voorlopig weer veranderen. Of er een veelvuldig gebruik gemaakt zal worden om ap pels In ons land te importeren moet op het ogenblik nog worden afge wacht. Op het ogenblik worden er reeds Amerikaanse appelen te koop aange boden maar deze noteren toch ook al tijd nog op de importveiling 6070 ct. per kg en dan is de smaak nog lang niet zoals die van het eigen fruit. Op 16 maart vervalt de minimumprijzen regeling voor appels tussen ons land en België-Luxemburg. Dit houdt in dat met ingang van deze datum voor lopig geen heffing meer betaald moet worden wanneer de appels vanuit ons land naar deze landen worden ge ëxporteerd. AAGTEKERKE C.J.V.F. en C.J.M.V. De C.J.M.V. en de C.J.V.F. gaven samen met de knapenver- eniging en de kleine meisjesvereniging een geslaagde uitvoering in het gebouw „Irene". Het programma vermeldde twee toneelstukjes die werden opgevoerd door de verenigingen van knapen en meisjes. Na enkele voordrachten werd het toneel stuk „Excuseer ik ben m'n zus" opge voerd. De heer Gouloze, die ter secretarie werkzaam was, is na zijn examen, als tijdelijk onderwijzer te Westkapelle geplaatst. Besloten werd afstand te doen van het erfpachtsrecht, rustende op een perceel grond in de Willem Adriaanpolder, waarop zes door de ramp van 1953 verwoeste woningen gestaan hebben. De jaarwedden van de wethouders werden van ƒ640,— op 780,per jaar gebracht. Aan de commissie tot het houden van voor drachtsmiddagen werd een subsidie verleend van ƒ50,—. Deze commissie zal voor de leerlingen van de scholen in de gemeente een voordrachtmiddag meer dient voor haar oude bestemming organiseren.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2