Solistenconcours te Middelburg Nieuwdorp en Arnemuiden hadden geen moeite met tegenstanders Noord-Bevelandse C.J.B.T.B. en C.P.H.B. vierden 10-jarig bestaan BURGERLIJKE STAND Voor militaire oorlogsslacht offers is 1957 een jubeljaar Geslaagd toneel- en muziek concours van LJ.G. te Goes Maandag 11 maart 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Afdeling Zeeland ie Goes bijeen Opwekkende toespraak van jhr. de Casembroot De Scania' weer in de vaart Jonge Kerk sprak over het werk B.0.V.A L.-diploma's uitgereikt Eerste prijzen naar Zeeuwsch-Vlaanderen Glasgerinkel Zaierdagmiddagvoeibal Bescheiden programma Voorlopig Ned. elftal tegen Du sburg De junioren Jubileumrede van de heer A. Vingerling Nieuws uit de Provincie E.G.V.C.-heren kampioen Slijpsteen sprong in stukken Scheepvaartbeweging door kanaal van ZuidBeveland 7 holen 7 erneuzen Pagina 2 Ingezonden mededeling (adv.) NEGENTIEN HONDERD ZESENVIJFTIG was nog een jaar van teleurstelling, maar 1 januari 1957 kwam het keerpunt en zo werd dit jaar toch een jubeljaar, waarin ons recht gedaan werd. Deze uit spraak kon de heer P. Paree (Axel) doen, toen hij zaterdagmorgen in de vergadering van de afdeling Zeeland van de Bond van Ned. Mili taire Oorlogsslachtoffers (BNMO) zijn jaarrede hield. Zoals ieder jaar was weer een groot aantal van deze mannen, maar ook vrouwen, weduwen en wezen van mannen van de Nederlandse land- en zeemacht en van het KNIL naar Goes gekomen voor de jaar lijkse toogdag. De ere-voorzitter der afdeling, de Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, woonde ook weer de ge hele dag de vergadering bij en stond velen te woord. Een hoogtepunt was daarbij, dat hij op verzoek van de voorzitter de onder- Scheidingstekens voor meer dan 10 jaar lidmaatschap uitreikte. Meer dan één van hen, die deze medaille kreeg, is reeds veel langer lid tot 17 jaar toe en behoorde tot de pioniers, die deze or ganisatie hebben gebouwd. De gedecoreerden waren: de dames J. Westdijk-Lechner (Goes), E. Leen- knecht-Huissen (Terneuzen), C. Bak ker-Bakker (Westenschouwen), S. de Valk-Knuit en G. Reyerse-Holleman (Vlissingen)de heren J. Fondse (Zie- rikzee), K. Flipse (Koudekerke), P. Glas (Kapelle), J. Gijzel (Kruiningen), J. Maraisse (St. Laurens), Th Sey (Terneuzen), A. de Smit (Hulst), en J. van Velthoven (Zierikzee). Het jaarverslag ven de secretaris, de heer M. de Dreu (Goes) gaf aan, dat er 141 leden zijn, waaronder 49 we duwen en 92 invaliden. Het ligt in de bedoeling, dit jaar een grote leden werfactie in te zetten. EEN KLACHT Eén klacht was er: de sportbeoefe ning, die juist zo belangrijk is voor de leden, kwam in Zeeland niet tot haar recht. Onze provincie is op dit punt de minste in het land. Besloten werd, de jaarlijkse verga dering voortaan te houden op de laat ste zaterdag in februari. De W(ereld)-V(eteranen)-F(edera- tie)-dag zal dit jaar gehouden worden on 22 juni op het militaire kerkhof te Kapelle. In de middagvergadering gaf de heer P. W. Kroezen (Den Haag), lid van het hoofdbestuur en secretaris van de pen sioen- en sociale commissie, een uit eenzetting over het punt, dat dit jaar tot een jubeljaar maakte: de verbete ring der pensioenen, waarvan de grondslag werd opgetrokken tot 2850, waarop later nog 17 procent verhoging kwam en de verzachting der anti-cu mulatiebepalingen, waardoor bij een inkomen van 4.000,geen korting wordt toegepast. Toch bepleitte spr., zoals het hoofdbestuur ook altijd ge daan heeft, algehele afschaffing van DE „SCANIA", het uit 1921 date rende Zweedse stoomschip, dat op 21 januari in de Vlissingse buitenhaven zonk, na aanvaring door het Franse -chip „Chili", zal hoogstwaarschijnlijk weer in de vaart worden gebracht. Het bergingsbedrijf Van den Akker is er inmiddels in geslaagd de lading van 2200 ton fosfaat uit het gezonken schip te halen. De lading werd in zee jestort. Vier luchttanks zijn inmiddels bij het gezonken schip aangekomen. Zij zullen worden bevestigd aan stuur- en bakboordzijde. Door het inpompen van lucht en met behulp van deze luchttanks hoopt men het zwaar be schadigde schip te bergen. De bergers hebben goede hoop, dat het lichten van de Scania binnen twee maanden gebeurd zal zijn. Na het lichten wordt een noodher- stel aangebracht, waarna het schip voor algehele reparatie naar een werf wordt versleept. Op 16 en 30 maart OP 16 EN 30 MAART a.s. organi seert de Bond van Harmonie- en Fan fareverenigingen in Zeeland een Troot concours voor solisten, duetten, trio's en kwartetten, in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg. Jurylid is de bekende Rotterdamse musicus Piet van Mever. Als begelei ders fungeren de heren P. de Rooy en W. L. Harthoorn. Het aantal deelnemers is dit jaar groter dan anders: ruim 150. Het is verheugend, dat hieronder een zeer groot aantal jeugdige muzikanten zijn. Het programma is zeer afwisselend, daar er ongeveer 125 verschillende nummers ten gehore zullen worden ge bracht. Naast eenvoudige soli zijn er composities van Mozart (hoorn en cla rinet concert) von Weber, Haydn, Men delssohn en vele anderen. De Bond heeft met deze concoursen steeds succes en men rekent op 'n flin ke belangstelling, niet alleen uit Mid delburg, maar uit geheel Zeeland. deze anti-cumulatiebepalingen. Ver blijdend was ook de invoering van een vakantietoeslag. Met dankbaarheid deze verbeterin gen besprekend, betreurde spr. het, dat t.a.v. de algemene ouderdomswet wel een „aanpassing" wordt toegepast. Hij wilde hopen dat dit nog eens veran derd wordt. OPWEKKING De Commissaris der Koningin hield in de middagvergadering nog een op wekkende toespraak, waarin hij ge tuigenis aflegde van zijn diep mee leven met de leden. Hij bracht dank voor het present, dat hij had gehad bij de viering van zijn 50e verjaar dag. Voorts huldigde hij mevrouw Franke voor de wijze, waarop zij leiding heeft gegeven aan de Zeeuw se delegatie bij de onthulling van het verzetsmonument op de Dam te Am sterdam. AFGEVAARDIGDEN van districten en plaatselijke groepen van de Jonge Kerk in Zeeland kwamen zaterdag middag in „De Landbouw" te Goes bijeen onder leiding van ds, G. van Schuppen uit Kortgene. Van de landelijke leiding waren aanwezig mej. wika Koolhaas, ds. Bar- tels en ds. Keja. Het doel van deze bijeenkomst was om gedachten uit te wisselen tussen de provinciale en de landelijke lei ding. De Jonge Kerk-pers schrijft momen teel in het weekblad „De Hervormde Kerk". Dit blad moet volgens de ver gadering nog veel meer op het platte land gelezen worden. Onder meer werd uitvoerig gespro ken over het kampwerk, hetwelk voor de Jonge Kerk van groot belang is. Voorts werd medegedeeld dat het lid maatschap op twee gulden zal wor den gebracht. o Van verdrinkingsdood gered HET TWEEJARIG zoontje van de familie Van Elsacker te Krabbendijke raakte zaterdagmiddag al spelende in de brandput op de Groente De heer Moerdijk uit Gawege kon tijdig het ventje uit het water bevrijden, waar door het aan de „verdrinkingsdood is ontsnapt. Zuid-Bevelandse N.C.L.B.-ers bijeen DE LEDEN VAN de Ned. Chr. Landarbeiders Bond uit het district Zuid-Beveland kwamen zaterdagmid dag in de Opril te Goes bijeen onder voorzitterschap van de heer Chr. Maas uit Krabbendijke. Tijdens deze laatste vergadering werd onder meer ds; propaganda be sproken. Medegedeeld werd dat in Ovezande een nieuwe afdeling is op gericht. Voorts kwamen aan de orde de nieuwe looncijfers en de veranderin gen in de bedrijfsverenigingen. Dit laatste punt werd belicht door de hoofdbestuurder, de heer M. D. den Hollander uit Goes. Hij belichtte even eens de aanvullende C.A.O.'s voor de land- en tuinbouw. De in juli te hou den toogdag zal in Middelburg of Goes worden georganiseerd. IN „DE LANDBOUW" te Goes is zaterdagmiddag aan vijftien cursisten het diploma „Vakbekwaamheid loon- spuiten in de landbouw" uitgereikt. Deze cursus, welke werd georgani seerd door de B.O.V.A.L. werd in twee termijnen gehouden. Vorige win ter werd als stof de plantenziekten en bestrijdingsmiddelen behandeld, ter wijl deze winter de techniek onder de loupe werd genomen. De volgende cursisten ontvingen het diploma: A. C. David, Rilland, H. M. Dek en M. H. Dek uit Kruiningen, C. J. Dekker, Kloetinge, C. Goeree en M. Goeree uit Driewegen, J. Harthoorn en M. Harthoorn uit Krabbendijke, C. Huissen uit Oudelande, A. J. Lokerse en J. Lokerse uit Schore, S. van Noort uit Goes, F. Nieuwenhuijse uit Bors- sele en D. J. de Regt en M. G. de Regt uit Kamperland. UIT ALLE DELEN van Zeeland kwamen zaterdagmiddag de leden van de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zeeland naar „De Prins van Oranje" te Goes om het Toneel- en Muziek concours bij te wonen of er aan deel te nemen. Tot het begin van de avond kamp te een zestal toneelgroepen en een drietal muziekensemble's om het hoogste aantal punten. De jury, die de hun opgedragen taak ongetwij feld niet eenvoudig gevonden zal hebben, wees de toneelgroep uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen als eer ste aan. Met het toneelstuk „Arme Rijken" door Nono behaalden zij voor 't derde achtereenvolgende jaar een eerste prijs, zodat de wimpel thans voorgoed meeging over de Schelde. Schouwen en Duiveland behaalde een tweede prijs met het stuk „De Klemptomanen" door J. J. Rentmees- ster en een derde prijs werd toege kend aan de afdeling Zuid-Beveland voor het stuk „In de val", door Ga- rivarius. Voorts deden nog aan dit to- HET KRITIEKE moment voor J. Landman te Biezelinge nader de. Met een enorme klap op de ruit zou hij zijn carrière als „man achter de schermen" maken. Vol vuur en elan brachten de leden van de C.J.M.V. vóór hem het toneelstuk „Verdronken land" op de planken en wachtten in ge spannen aandacht op het eminen te bijgeluid, waarvan zij tijdens de generale repetitie al zoveel van genoten hadden. In de zaal was het doodstil. Dan een groot kabaal, een gesmoorde gil en glasgerinkel. De heer Landman heeft bij voorbaat zijn imitator carrière opgegeven neelconcours mee, de afdelingen Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, Walcheren en Noord-Beveland. MUZIEKPRIJS Het muziekensemble uit Hoek be haalde 110 punten, waarmee zij een eerste prijs in de wacht sleepten. Groede volgde met 101 punten en een tweede prijs, terwijl Tholen 64 punten behaalde, hetgeen niet vol doende was om voor een prijs in aanmerking te komen. De verschillende toneelstukken wer den beoordeeld door mevrouw A. Schelten-Koops, de heren A. L. A. Borst, J. Lemaire, voorzitter, en mr. J. C. J. van Schagen. Het muzikale gedeelte werd onder de loupe genomen door mevrouw J. Scherphuis-Voogd en de heren mr. F. Adriaanse, G. A. de Kok en H. G. Stam, voorzitter. ZATERDAG is slechts een beschei den voetbalprogramma afgewerkt kunnen worden; diverse velden kon den niet bespeeld worden. In de eer ste klasse vonden de meest belang rijke wedstrijden echter doorgang zonder een wijziging in de stand op te leveren. Koploper Arnemuiden won in Colijnsplaat met 24, terwijl Nieuw dorp In Wemeldinge eveneens een ze ge bewerkstelligde (25). A.Z.V.V. derde op de ranglijst handhaafde zich prachtig door een 57 overwin ning te Rilland. In de tweede klasse A kwam Krab bendijke II op de tweede plaats door een prachtige 21 zege op Rillandia II, dat vorige week koploper Colpl. Boys versloeg. Wissekerke II bleef met 31 baas over Serooskerke II. In de tweede klasse B werd niet ge speeld. In de tweede klasse C moest Beve landers zijn meerdere erkennen in Kapelle (26), evenals Heinkens- HET VOORLOPIG Nederlands elf tal, dat ter voorbereiding op de in terlandwedstrijd tegen Luxemburg op 20 maart a.s. woensdag a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam een oefenwedstrijd speelt tegen de Duitse Oberliga-club Duisburger S.V., is als volgt samengesteld: Doel: De Munck (Fortuna '54); ach ter: Wiersma (P.S.V.) en Kuys (N.A. C.); midden: Schaap ('t Gooi), Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (V.V.V.); voor: Dillen (P.S.V.), Bos- selaar (Sparta), Cor v. d. Gijp (Feije- noord), Voges (S.C. Enschede) en Moulijn (Feijenoord). Reserves zijn: Pieters Graafland (Ajax), Notermans (Fortuna '54), Ap pel (Fortuna '54), Van der Linden (D.O.S.) en Walhout (N.O.A.D.). Groep A n: Patrijzen A IGoes A II 24; Rillandia A IWolfaartsdijk A I 4—2. Groep B I: Bevelanders B IMiddel burg B I 14. Groep B V: Yerseke B IKrabben dijke B I 0—4; Wemeldinge B IRil landia B I 21. Groep B VI: Lewed. Boys B ILuc- tor B I 23. In de Korenbevrs te Kortgene TER GELEGENHEID van het tien jarig bestaan van de Noord-Bevelandse C.J.B.T.B. en C.P.M.B. heeft de heer A. Vingerling tijdens een bijeenkomst, ge houden in „De Korenbeurs" te Kortge ne, een jubileumrede uitgesproken. Het onderwerp luidde: „Hoe voelt U zich?" „Er z(jn veel problemen, waar jon ge mensen mee te maken hebben en krijgen. Deze problemen vragen om bezinning, om ernstig onder ogen ge zien te worden, vragen om een per soonlijke houding", zo bracht spreker naar voren, na eerst gewezen te heb ben op de aandrang, die een ieder lid voelt, om op deze avond samen met het bestuur bl(j te zijn. BIEZELINGE C.J.M.V. Onder leiding van de heer W. Bierens hield de C.J.M.V. Jehovah Nizzi haar 53ste jaarvergadering. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter dat het dezer dagen ook 45 jaar geleden is dat de plaatselijke jongens club werd opgericht. Deze mag zich verheugen in een goede belangstelling van de zijde der Biezelingse jongeren. Ds. D. Schneider sprak vervolgens een inleidend woord en na de gebruikelij ke verslagen kwamen de leden der jongensclub voor het voetlicht met en kele kluchtjes wat zeer aardig was. Na de pauze werd door de C.J.M.V. opgevoerd het toneelstuk „Verdronken land". HANSWEERT Herv. jeugdraad. De herv. jeugdraad organiseerde in samenwerking met di verse verenigingen een avond, tijdens welke ouders, wier kinderen op een ver eniging zijn, uitgenodigd waren. Na het openingswoord van de heer van Liere vertelden enkele leiders en leidsters iets over hun werk. Bij monde van de heer den Hollander kon men horen, dat de Zondagschool met een tekort aan leiders isters) kampt. Na de pauze kregen de aanwezigen gelegenheid vragen te stellen over het jeugdwerk. Tot besluit werden enige films vertoond. KAPELLE Jongekerkgroep. Op de maandelijkse vergadering van de plaatselijke jonge kerkgroep is onder leiding van de voor zitter ds. Jebbink eerst een bijbelgedeelte uit Phil. 3 besproken. Daarna heeft de voorzitter een inleiding gehouden over de Jehova's getuigen, waarop een goede be spreking volgde. KRABBENDIJKE Jaarvergadering C.B.B. De Chr. Be sturenbond hield zijn jaarvergadering o.l.v. voorzitter C. Boucherie die er in zijn openingswoord op wees dat 1956 voor de Chr. vakbeweging een jaar is geweest van veel arbeid, maar dat de ze o.m. een ideaal waarnaar jaren is gestreefd, de invoering van een alge mene ouderdomswet per 1 jan in ver vulling zag gaan. De heren C. M. v. d. Griek en J. van Gilst, brachten resp. als secretaris en penningmeester hun jaarverslagen uit. De aftredende bestuursleden J. van Gilst en A. Oele werden herbenoemd. De districtsbestuurder van het C.N.V. de heer W. P. van Leeuwen te 's-Gra- venhage gaf een uitvoerige toelichting op het aan de regering uitgebrachte SER-advies. (Door misverstand herplaatsing) 's GRAVENPOLDER Geref. vrouwen. Voor de derde maal sedert de oprichting hield de geref. vrou wenvereniging „Het Mosterdzaadje" de jaarvergadering. Na afdoening der huis houdelijke zaken hield mevr. op 't Hof Meyaard een inleiding over het onder werp: „Het Geloof". Een koortje zong diverse liederen. Verder bestond het pro gramma uit zang en voordracht, gepeperd met Amerikaanse verkoop ten bate van de kas, een lach- en snurkwedstrijd en een vragenspel. ST. LAURENS School met de Bijbel. De vereniging „Een school met de Bijbel" hield onder leiding van ds. C. Boon de jaarvergade ring. Uit de jaarverslagen van het hoofd der school, deheer G. F. Weeda, de secre taris, de heer C. Geldof en de boekhou der C. Joose bleek o.m. dat het ledental met 6 verminderde en 114 bedraagt, dat het leerlingenaantal eveneens terugliep en nu 87 bedraagt en dat de financiële toestand gunstig is. De rekening sloot met een saldo van ƒ259,22. Tot bestuursleden werden herkozen de heren ds. C. Boon en C. Janse. In de vac. van de heer C. Gel dof die zich niet herkiesbaar stelde werd gekozen de heer W. Besuijen. Wethouder Riemens zegde ook voor dit jaar de volle medewerking van het gemeentebestuur toe. Gemeente-avond. In het verenigings gebouw is een gemeenteavond van de ned. herv. kerk gehouden onder leiding van ds. W. A. Kalkman. De rekeningen over 1956 en de begrotingen voor 1957 werden besproken. De herv. vrouwenver eniging verkocht in de pauze de vervaar digde handwerken. Door de kinderen van de zondagschool is onder leiding van de heer J. W. Davidse en mevr. Z. Nijpjes van Slooten het gebarenspel: „Van de morgen tot de avond" opgevoerd. Dit spel, dat het leven in Israël in de Bijbel se tijd uitbeeldde had aller bewondering. VROUWENPOLDER N.C.V.B. Onder leiding van mevr. De Kam hield de Ned. Christen vrou wenbond haar maandelijkse vergade ring. De heer D. J. Jansen uit Rot terdam sprak over de primitieve volksstammen van Zuid Nieuw-Gui- nea. De vele vragen, die gesteld wer den, werden uitvoerig door spreker beantwoord. WOLPHAARTSDIJK C.B.T.B. De plaatselijke afdeling van de C.B.T.B. hield een familie-avond in Ta- venu. Na het openingswoord van de heer J. Dees sprak de heer C. Blaauw, hoofd van de chr. landbouwschool te 's Heer Arendskerke over het onderwerp: „Ons gezin in deze tijd". De vrouwen van de leden zorgden voor proza en poëzie. Ds. Bouwknegt, geref. predikant sprak een gloedvol slotwoord. Het leven vraagt om paraat te zijn midden in deze drukke wereld, vol ang sten en zorgen. Wanneer wt) beseffen, dat God ons in deze ontzaglijke tijd ge plaatst heeft, hoe voelt U zich dan?", vroeg spreker zich af. Voelt U zich thuis in een Chr. organisatie, waar de Bflbel open op tafel ligt en waar God je confronteert met het leven van deze tijd? Dit organisatiewerk draagt van avond een kroon van tien jaar. Er is een mooie tijd afgesloten. Zij heeft U allen bewust laten worden, dat het lid maatschap een grote betekenis heeft voor het persoonlijk leven als mens en als christen. De heer Vingerling vervolgde: „Jarig zijn houdt in, dat wij een cadeautje verwachten. Welnu, God geeft aan een ieder vanavond een enveloppe met in houd. De Inhoud is een briefje, niet van goed voor dit of voor dat, maar op alle briefjes staan dezelfde vier woorden: „Klaarmaken voor de start". We heb ben de eerste tien etappes achter de rug en mogen even uitblazen om daar na mee te mogen doen in de start naar de finish. Wat een grote genade schuilt er in dit hemelse geschenk. We mogen meedoen. We staan niet aan de kant. Integendeel, God geeft ons een kans". Na dez8 ernstige en aangrijpende rede volgde het ontspanningspro gramma. Verschillende wedstrijden wisselden elkaar af. Het slotwoord werd gesproken door de heer M. van der Maas, oud-voorzitter en mede oprichter van de C.J.B.T.B., afdeling Noord-Beveland, Na de opening had de penningmeester van deze bond nog een voordelig saldo van f 61.63 kunnen melden. zand, dat tegen Goes IV niets in da melk te brokkelen had (18). In de tweede klasse D bleef Duive land aan de leiding dank zij een 20 zege op Zierikzee IV. In de tweede klasse E versloeg Spul Zaamslag II, waardoor het de leiding van Driewegen kon overnemen. In de tweede klasse F verrichtte Be ren een prachtige prestatie door Driewegen II met 24 te verslaan. Tern. Boys III, dat A.Z.V.V. III met 13 versloeg, kwam op de tweeda plaats. Driewegen II werd vierde en Spui, dat S.V.D. II met 41 da punten ontnam, kwam op de derde plaats. Volleybal Zuid-Beveland DOOR EEN gelijk spel tegen AV'56, tweede op de ranglijst, zijn de heren van de Eerste Goese Volleybalvereni ging kampioen geworden in de eerste competitite van de afdeling Zuid-Be veland der Nevobo. De wedstrijd, die zaterdagmiddag in het chr. lyceum werd gespeeld, stond op hoog peil. Uit de setstanden (15-8). 12-15, 12-15 en 15-12) blijkt wel, dat beide ploegen elkaar weinig toegaven. In de eerste sets vielen de goede smashes van de EGV-aanvoerder Mey er op. In de AV '56 ploeg, waarin Doe- kes ontbrak, bleken Nederveen en Van der Meer hard en zuiver te kunnen smashen. Zwartepoorte verdedigde weer uitstekend. Na de wedstrijd werd door captain Nederveen van AV '56 bloemen aan de kampioensploeg en de scheidsrechter aangeboden De verder gespeelde wedstrijden zullen wij in ons blad van morgen be spreken. Man gewond TOEN zaterdagmiddag de heer C. de Jonge uit de Kerkstraat te Tholen bezig was werk te verrichten met een slijpsteen sprong de steen plotseling in stukken, waardoor de heer De Jonga ernstig aan het hoofd werd gewond terwijl ook een der wegvliegende stuk ken zijn oog raakte. Het slachtoffer werd direct naar het Algemeen Bur ger Gasthuis te Bergen op Zoom ver voerd waar operatief moest worden in gegrepen. Mogelijk zal het slachtoffer het oog moeten missen. IN DE MAAND februari 1957 pas seerden er in totaal door het kanaal van Zuid-Beveland 5823 schepen wel ke een inhoud hadden van 2.843.734 ton. Daarvan waren 3948 schepen van 2.116.196 ton geladen en 1875 schepen van 727.538 ton waren ledig. Bij deze schepen waren o.a. 3453 geladen mo torschepen van 1.522.636 ton en 1572 ledige van 510.578 ton en 485 geladen sleepschepen van 599.274 ton en 176 ledige van 204.087 ton. Verder passeerden er 598 sleepboten en 36 coasters van welke laatste er 8 geladen en 28 ledig waren. Tot^de rijn vaart behoorden 216 geladen sleep schepen van 271.244 ton en 5 ledige van 6060 ton en 672 geladen motor schepen van 384.468 ton en 66 ledige van 63.926 ton naar België en 114 ge laden sleepschepen van 144.042 ton en 3 ledige van 2418 ton en 431 geladen motorschepen van 290.910 ton en 81 ledige van 39.403 ton van België. In totaal passeerden er naar België 2053 geladen motorschepen van 909.653 ton en 517 ledige van 136.365 ton en 308 geladen sleepschepen van 393.111 ton en 38 ledige van 28.653 ton en van België 1400 geladen motorschepen van 602.983 ton en 1055 ledige van 374.213 ton en 177 geladen sleepschepen van 206.163 ton en 138 ledige van 175.434 ton. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 3688 Nederlandse, 1254 Belgische, 296 Franse, 229 Zwitserse, 1 Engelse, 341 Duitse, 10 Luxemburgse, 3 Oostenrijkse en 1 Zweedse. Geboren; Jacob, z.v. M. Schot en J. van der Vlies; Elizabeth A., d.v. H. Bout en P. van den Boogaart; Lena A., d.v. J. J. van Dijke en W. de Hond; Jannetje M., d.v. F. Bout en J. de Kok. Gehuwd: A. Jansen, 27 j. en A. M. de Heer, 29 j.; A. A. Kerkhoff, 21 j. te Kerk wijk en W. J. de Korte, 17 j.; L. P. Stok man, 18 j. te Poortvliet en P. W. van der Jagt, 17 j. Overleden: P. A. Schipper, 79 j., wedn. v. M. Baaij; A. Hage, 80 j., wed. v. P. Baaij. Geboren: Leendert, z.v. J. de Braai en F. de Putter; Maarten W. J., z.v. P. Kos ter en C. Huijssen; Cornelis, z.v. P. de Zeeuw en S. Pijpelink; Paulina B. J., d.v. R. E. van Hecke en F. M. Verhoosel; Adri- aan W., z.v. W. A. van der Mark en J. F. Kolijn; Anthonie J., z.v. W. Riemens en M. C. H. Weeda; Ludwig F. L., z.v. R. E. Cortvriendt en M. I. de Vos. Ondertrouwd: J. A. Neve, 23 j. en J. E. van Gelderen, 29 j.; W. de Rijk, 30 j. en V. van Wijck, 25 j. Gehuwd: P. van Hoeve, 23 j. en T. de Kraker, 23 j.; C. A. de Feijter, 23 j. te Woensdrecht en M. van de Velde, 19 j J. C. den Hamer, 23 j. en C. Verhelst, 18 j Overleden: P. Jansen, 67 j., e.v. D. Jan sen; C. M. S. de Vries, 66 j., te Axel, geh gew. met A. L. de Winne; G. J. Reven berg, 50 j.; H. Kiel, 78 j., e.v. C. Deur waarder; A. Jansen, 57 j., e.v. L. Oppe neer. KATTENDIJKE Geboren: Jan J., z.v. A. Dalebout en E. J. op 't Hof; Johanna P., d.v. J. Kaai- steker en M. Smits. Gehuwd: A. Bosselaar, 27 j. te Rotter dam en J. Grootjans, 21 j.; M. Otte, 24 j. te 's Heer Arendskerke en A. Mol, 20 j. Overleden: A. Spruit, 88 j., te Wemel dinge, wed. v. J. A. Hoogstrate; J. Dale bout, 78 j. wed. v. L. Heijboer.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2