Nieuws u>t de Provincie Staan negen woningen in Baarle-Nassau op Nederlands of op Belgisch gebied? Eindelijk rust Kinderzegel-actie heeft bedrag van 1.800.000 gulden opgebracht Na verkoop van huizen waren bewo ners plotseling „Belgen" Internafiona'e arbeids organisatie en arbeidsduur de In blijde Verwachting Bespreking voor het vertrek Ruim 550000 kinderen werkten mee PRISMA f 97.50 Burgerlijke Stand Zaterdag 9 maart 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Merkwaardig grensgeschil" voor Internationale Hof De Nederlandse minister van buitenlandse zaken en de Bel gische ambassadeur hebben op het ministerie van buitenlandse zaken een overeenkomst getekend op grond waarvan Nederland en België besluiten het nu reeds en kele jaren bestaande „grensge schil" in de Belgische enclave Baarle-Hertog nabij het Neder landse Baarle-Nassau, waarbij eni ge woonhuizen zijn betrokken, aan het internationale Gerechtshof in Den Haag voor te leggen. In 1953 kocht de Belgische veekoop man F. van der Eynde uit Weelde (B.) negen woningen, die gelegen waren onder het gehucht Zondereigen nabij Baarle-Nassau. Hij meende en had daar een bevestiging van, afgegeven door het betrokken departement te Brussel dat de huizen in een Belgi sche enclave lagen. Hij stelde de bewo ners van de huizen er van in kennis, dat ze op Belgisch gebied woonden en hij dientengevolge gedwongen was de huur voortaan in francs te innen het geen inhield dat de huurprijs plotse ling steeg van fr 216 tot fr 800 per maand.. Er deed zich nog een andere complicatie voor doordat een van de huurders, raadslid van Baarle-Nassau was. Een ambt dat door deze plotselin ge „emigratie" naar België een abrupt einde dreigde te nemen. De papieren zeggen.. De heer Van der Eynde heriep zich op de in 1843 opgestelde conventie van Maastricht waarbij de grenzen tussen Nederland en België werden vastge legd. In deze conventie zou bepaald zijn dat de bewuste negen woningen behoren tot het Belgische grondgebied Baarle-Hertog. De bewoners van de betreffende woningen beriepen zich echter op hun Nederlanderschap en voerden aan dat zij tot nu toe trouw hun belastingen hadden betaald aan de Nederlandse staat en bun huishuur ge regeld aan de Nederlandse Spoorwegen had voldaan, die de huizen tot dan toe ln eigendom bezaten. Geen enkel gezin ken zich boven dien de hoge Belgische huishuur ver- Bespreking in internationaal verband (Van een speciale verslaggever.) In de najaarszitting van 1956 heeft de Raad van Beheer van het Intern. Arbeidsbureau een voorstel van ar beiderszijde verworpen, om het vraag stuk van de werktijdverkorting te plaatsen op de agenda van de Interna tionale Arbeldsconferentle van 1958. In de thans te Genève plaatsvindende 134e zitting van de Raad van Beheer, «telde de directeur-generaal voor, een commissie van vijf deskundigen te be noemen om een overzicht samen te stel len van de situatie inzake de arbeids duur in de verschillende landen. De arbeidersgroep voelde niets voor dit voorstel, dat de zaak alleen maar zou kunnen vertragen. Verschillende regeringsgedelegeerden schaarden zich echter achter het voor stel en de werkgevers zwegen in alle talen. Van deze situatie maakte de Rus sische regeringsafgevaardigde handig gebruik, door voor te stellen, het besluit van de vorige ziting van de Raad van Beheer in te trekken en het punt van de arbeidsduur alsnog op de agenda van 1958 te plaatsen. De arbeidersgroep had echter geen behoefte aan Russische pro pagandastunts. Dit voorstel zou immers toch verworpen worden, waarmede dan de zaak zelve geenszins gediend was. Tot verrassing van de Rus stelde toen de arbeidersgroep voor. het voorstel van de directeur-generaal aan te houden tot de november-zittlng van de Raad van Beheer, dus tot na de Internationale Arbeldsconferentle van dit jaaT. Dan heeft dus het hoogste orgaan van de Internationale Arbeidsorganisatie be slist of het punt al dan niet op de agen da van de conferentie van 1958 zal ko men. Dit voorstel werd aanvaard. Intussen blijft het standpunt van de Nederlandse regering merkwaardig. Zij is tegenstandster van behandeling van deze belangrijke zaak ln 1958. Wij kun nen ons begrijpen, dat zij voor de Ne derlandse verhoudingen aan andere vra stukken een hogere prioriteit geeft. Te denken valt o.m. aan de lo nen, de woningbouw en de weduwen- en wezenpensioenen. Doch daarom behoeft zij nog geen bezwaar te hebben tegen een behandeling van het vraagstuk op internationaal niveau, teminder omdat plaatsing op de agenda van de Interna tionale Arbeidsconferentie van 1958 be tekent, dat op z'n vroegst ln 1959 een aanbeveling of conventie kan tot stand komen. Een klein land als Nederland heeft ook op sociaal gebied groot be lang bfj internationale samenwerking. Ingezonden mededeling (adv 1 Zo heet het Doktersboek met élle raad voor Moeder en Baby. Gratis bij de Babyderm Super-Babyset, waarin poe der - zalf - olie - zeep - shampoo, f 5 90 Weten is gerust zijn. oorloven. Het gevolg was dan ook dat de huurders weigerden de huishuur aan de nieuwe eigenaar te voldoen en deze de zaak aan het „vredegerecht" van het nabij gelegen Belgische Hoog straten voorlegde. Vrederechter De zaak kwam in 1953 voor de vre derechter Het merkwaardige was daarbij dat elk van beide partijen zich beriep op de conventie van Maastricht om te bewijzen dat het omstreden ge bied haar toebehoorde. De Belgische pleiter overlegde een afschrift van het verdrag uit de gemeente Popel (B.) waarin stond dat de percelen gelegen zijn in het Belgische Baarle-Hertog. Ook toonde hij een stuk van de Belgi sche minister van buitenlandse zaken waarin wordt verklaard dat betreffen de gronden „inderdaad onder Belgische soevereiniteit zyn geplaatst." De Ne derlandse raadsman en de burgemees ter van Baarle-Nassau voerden even wel aan dat slechts de gemeente Baar le-Nassau in bezit was van de originele conventie en hierop de bewuste per celen als eigendom van de Nederland se staat staan aangegeven. In deze con ventie uit het archief van de gemeen te Baarle-Nassau was de naam „Her tog" echter doorgestreept en vervan gen door „Nassau". Geen uitspraak Het vredegerecht besloot uiteindelijk geen uitspraak in deze zaak te doen. Thans hebben beide partijen besloten het internationale gerechtshof te ver zoeken een uitspraak te doen. Aange zien het hier gaat om een eventuele afstand van grondgebied zal de over eenkomst waarbij besloten wordt de zaak aan het internationale gerechts hof voor te leggen, allereerst door de parlementen van Nederland en België moeten worden goedgekeurd. Voor Nederland zou de oud-minister van buitenlandse zaken Mr. E. N. van Kleffens, voor België de oud-minister van justitie M. Gregoire als pleitbezor ger optreden. Verhoging ziekenhuistarieven in Den Haag In verband met nieuwe kostenver hogende factoren heeft de minister van economische zaken aan de ge meente 's-Gravenhage toestemming verleend om de tarieven voor verple ging in gemeenteziekenhuizen te ver hogen tot nog wat hogere bedragen dan reeds door de gemeenteraad zijn goedgekeurd. B. en w. stellen de raad nu voor het algemeen verplegingsta- rief te stellen in de eerste klasse op 30,per dag, in de tweede klasse op f 23,50 per dag, in de derde klasse op 19,95 per dag. Kamerlid Brandenburg overleden Te Amsterdam is overleden de heer 3. Brandenburg, lid van de Amster damse gemeenteraad voor de C.P.N. en lid van de Eerste Kamer sinds 1946. DE OPBRENGST VAN de kinderzegel- actie heeft in 1956 een rekord-hoogte bereikt. De directeur van de Stichting Voor het Kind, de heer J. A. Cassee heeft ons het verrassende resultaat meegedeeld: de ver koop van de postzegels en de prentbriefkaar ten heeft een netto resultaat opgeleverd van 1.600.000,Dit bedrag kan nu dus verdeeld worden on der de instellingen, die zich bezig houden met de verzorging van het behoeftige kind. In 1953 juichte men, toen voor de eerste maal een miljoen gulden bijeen kwam. In 1955 was de opbrengst f 1.400.000. Thans had men minder hoge verwachtingen, aangezien de actie juist viel in de periode, dat veel voor Hongarije werd gevraagd en ook veel geld in hamstervoorra den werd omgezet. Toch werd juist nu een record opbrengst bereikt. Het Nederlandse volk heeft het behoeftige kind niet minder bedacht, omdat ook andere noden de aandacht vroegen. Het kocht meer postzegels dan ooit, rul. ruim 26 miljoen. Dit succes is voor een niet gering deel te dan ken aan de honderddui zenden gezonde school kinderen, die er in weer en wind op uit zijn ge gaan om bestellingen voor zegels en kaarten te plaatsen. Dit keer heb ben niet minder dan 550.000 leerlingen van 7000 scholen spontaan hun medewerking ver leend in de actie „voor het kind door het kind". Ook de damescoxnité's in steden en dorpen ont plooiden een enorme ac tiviteit. Het was dit jaar de dertigste keer, dat de kinderzegel-actie werd gevoerd. Aan dit jubi leum is op verschillende manieren aandacht be steed. Deze top-opbrengst is echter wel het mooiste jubileumgeschenk, dat de ■Stichting Voor het Kind en het Nederlands Co mité voor Kinderpostze gels konden krijgen. In deze 30 jaar heb ben de speciale postze gels en kaarten nu f 13.500.000 voor het mis deelde kind opgeleverd. Wie zal becijferen, hoe veel warm kindergeluk I voor dit koude geld kon worden gekocht? Het was in elk geval een heel goede ruil. i,eze foto toont de Amerikaanse presi dent Eisenhower (midden) tijdens een bespreking te Washington met (links) de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, John Foster Dulles, en (rechts) James P. Richards die aan het hoofd zal staan van een Amerikaanse missie naar het Midden-Oosten. De missie zal besprekingen voeren naar aanleiding van plannen van Eisen hower ten aanzien van dit gebied. BORSSELE Ongeval. Donderdagmorgen had de chauffeur M. in dienst bjj de fa. van de Ende het ongeluk, dat een verend ijzer, terwijl hij van de tractor stapte, tegen zijn hoofd vloog. Een gapende wonde was het gevolg. Hij verloor tamelijk veel bloed. De wijkzuster legde een nood verband, waarna de geneesheer later de wonde hechtte. KAMPERLAND Ouderavond. De hervormde school heeft in Renata de ouderavond gehou den .De voorzitter, ds. A. Postma, heet te de talrijke aanwezigen hartelijk wel kom, ln het bijzonder burgemeester van Halst. Het hoofd der school, de heer C. Looyen bracht verslag uit; het bleek dat er 107 leerlingen zijn en dat de zen ding op school voor de protestanten in België f 205 heeft opgebracht. Ook sprak het hoofd der school over het on derwerp: Opvoeding van huisgezin en school. De onderwijzer Vavier behan delde het nazien van de rapporten en haar problemen. Mej. M. S. Oele, de onderwijzeres, besprak het globaal leren lezen. Met deze methode is in septem ber 1956 een begin gemaakt tot volle tevredenheid. Vele kinderen voerden hierna schetsjes op. Een drietal ouders nam deel aan de hersengymnastiek El, ei. De kippen van de heer L. Reynhoudt doen het bijzonder goed, al thans we kunnen aannemen dat zjj goed leggen. Er was deze week één kip, dat toch wel de kroon spande. Dit dier pres teerde het namelijk om een ei te produ ceren van maar liefst 160 gram KAPELLE 15 jaar NCVB. Onder leiding van mevr. Sandee-Staal hield de plaatse lijke afdeling van de NCVB haar 15e jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek dat er een goed verenigingsleven is. Er zijn 63 leden en er is een zeer goede opkomst naar de maandelijkse vergaderingen. Het zangkoor o.l.v mevr. Balkenen- de-Sandee zong verschillende liederen en verder werd het programma van deze avond gevuld door mevr. van Kamer-van Driel uit Middelburg. Zij declameerde verschillende gedichten van Alice Nahon en Guido Gezelle en andere. Ook gaf zij verschillende hu moristische stukjes uit eigen reportoire ten beste. Damwedstrijd. Voor het damkampi oenschap van de plaatselijke damclub werden deze week de volgende wed- strijden gespeeld: Ingezonden Mededeling (adv.) lady calendar NIEUWi Datum aanwijzing 'n moderne winding thans ook in dameshorloges. *«21 G. Lepoetei' -N. Lokerse 2—0; C. BlankenburghD. Nijsse 20; J. de NeefJ. Pais 20; W. de JagerJ. de Neef 20; A. v. d. SchraafD. Nijsse 20; A v. d. SchraafC. v. d. Schraaf 20; J. C. van LiereJ. Walhout 20; J. WalhoutJ. de Neef 02; C. van LiereJ Walhout 20; J. Ganseman C. van Liere 0—2; Chr. Korstanje— D. Nijsse 20; J. de NeefD. Nijsse 20; M. de Jager—J. de Neef 1—1; Chr. Korstanje—J. C. van Liere 20; J. GansemanD. Nijsse 20; J. Gan semanW. de Jager 20; C. v. Liere D. Nijsse 2—0. OOST- EN WEST-SOUBURG Ritthemse straat. In de zaal van de heer Verbeem hield de buurtvereniging Rltthemsestraat en omstreken het jaarfeest onder leiding van de heer J Melse. Vier jonge dames brachten het buurtlied ten gehore; componist van dit lied is de buurtvoorzitter. Na dit openingslied volgden enkele schetsjes door de schoolgaande leden. De jonge accordeonist W. Koole leverde een extra-bijdrage. Na de pauze werd het stuk „De Sukkel" opgevoerd. Het 18 gespeeld met eigen krachten. RÏL LAND-BATH Gebedsdag. De gezamenlijke vrou wenorganisaties houden hedenavond de bidstond in de Ned. Herv. kerk in verband met de Wereldgebedsdag. Aanvang half adht. Filmavond. Door -de C.J.V.F. „Irene" en de C.J.M.V. „Uw Koninkrijk kome" is in de zaal van „'t Wapen van Ril land" een filmavond gehouden. Als hoofdnummer werd vertoond de be kende film „Roman Holiday". De voorzitter van de C.J.M.V., da heer J. P. Walrave, sprak een inlei dend woord. In de pauze werd een verloting gehouden. ARTSENDIÉNST Middelburg: J. C. B. Simons, Vlis- singsesingel 38, tel. 2191; Ylissingen: J. Vader, Badhuisstraat 88, tel. 2472; Goes T. F. van der W-erff, Wijngaardstraat 43 tel. 2121; ThDlen, Poortvliet, Oud en Nieuw Vossemeer en -St Philips)d: Dr. Looysen, Tholen, tel. 49 en Dr. nes, Oud-Vossemeer; Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen en Rilland- Bath: J. P. Roos, Krabbendijke, teL K 1134544; Hoedekenskerke en Kwa- dendamme: A. P. Kole, Hoedekensker ke, tel K 1193262; Borssele, Driewe gen, 's-Heerenhoek, Lewedorp en FEUILLETON Naar het Engels 29) Keith en zij waren onafscheidelijk. Hij had haar een paard gekocht en had haar leren rijden. In de regel vergezelde ze hem op zijn wandelin gen en zijn ritten. Ze kon uren lang met hem op zijn studeerkamer zitten, doodstil bezig met haar tekenen. Ook kwam hij niet zelden bij haar op de kamer, die zij als atelier had ingericht en zat dan daar zijn krant te lezen. Lance had zijn grote vakantie in Duitsland bij een vriend doorgebracht, dus was deze stand van zaken voor hem nog nieuw; en op een goede mid dag in het nieuwe jaar, toen ze allen gezellig bijeen zaten aan de thee en Sir Hubert Creyke de enige vreemde was in de familiekring, kondigde hij aan: „Nu ben ik er achter, waarom Winnie altijd bij Keith blijft: ze be waakt hem! Jammer, dat jij niet zo'n zuster hebt Creyke! Je had eens de vernietigende blik moeten zien, die zij Miss Tennant toewierp,'omdat ze met Keith uit de kerk terugwandelde!" „O, maar Miss Tennant is heel aar dig!" viel Esmay in. „En ze is zo goed voor de armen, vandaar dat Keitb haar zo graag ljjden mag". „Zie daar heb je 't al! En dat vindt Winnie natuurlijk veel te gevaarlijk!" „Heb je het over mij, Lance?" Ze hadden geen van allen gehoord, dat de deur was opengegaan en dat de bewaakster nu op de drempel ston. „Juist, over joul antwoordde GilL .Maar doe alsjeblieft die deur dicht, want we hadden het hier zo heerlijk warm! Ze lachten allen en toen Lance zag, hoe verontwaardigd Winnie keek, vloog hij op en trok het zusje mee naar het groepje bij de haard. We zeiden juist, hoe goed jij hem bewaakte, Winnie. Maar hij is uit met moeder, dus hoef je je niet ongerust te maken. Waarom wil je toch, dat hij ongetrouwd blijft?" „Ik?Wat bedoel je?Hoe kom je daar bij?" „Nu, het was maar een grap, kind! Maar jullie zijn onafscheidelijk. Je kunt geloof ik de gedachte niet uit staan, dat er iemand tussen jullie bei den zou kunnen komen. Maar je zou het natuurlijk ook niet prettig vinden, om hier weg te moeten, net zo min als een van ons allen." Met vlammende blik zei Winnie: „Na al wat Keith voor ons gedaan heeft, zouden we allen in ons eigen onderhoud kunnen voorzien, behalve Esmay, en die zal wel trouwen; voor moeder en Lallie zou hij zeker nog zorgen. En wij zouden wel heel zelf zuchtig zijn, ais we hem dat niet gun den. Maar wat geeft het eigenlijk of we het al al wensen: Keith zal toch nooit trouwen!" „Ik wil je wel eerlijk bekennen, dat het een hele verlichting voor mij is dat te horen!" riep Lance. „Maar, als je ooit ziet, dat een vrouw zich bij zonder voor hem interesseert, roep mij er dan maar bij en ik zal haar on middellijk van hem overnemen!" „Je schijnt dan wel een hoge dunk te hebben van je eigen aantrekkelijk heid, net of ooit iemand naar zo'n jon gen als jij zou omkijken, als ze kans had Keith te krijgen!" „Toch was er een vrouw, die de wan smaak toonde hem boven mij te ver kiezen!" „Wie was dat dan" vroeg Fulke nieuwsgierig. „Zuster Jeanne!" Een lange stilte volgde. Die naam, die op Suttenhorpe al haast niet meer genoemd werd, was angstvallig vermeden, sinds ze op de plaats waren gekomen, die bijna de hare was geweest. Esmay durfde niet naar de man kij ken, van wie zij wist, dat hij Jeanne het hof had gemaakt. Ze dacht, dat zij alleen zijn geheim kende, maar Winnie keek Sir Hubert recht in het gelaat en hun ogen ontmoetten elkaar. „Was zij maar hier", zuchtte Lallie. „Het was van de zomer al drie jaar geleden, dat ik haar gezien heb", luidde de overpeinzing van Lance. „Maar ik ben haar in het geheel niet vergeten en ik heb nooit iemand ont moet, die ook maar half zo mooi is. Er is een tijd geweest, dat je haar steeds tekende, Winnie. Heb je geen enkele van die schetsjes meer over?" „Ja, de beste heb ik bewaard, maar die is lang niet mooi genoeg!" „Toe, laat ze ons eens zien!" „Zal ik ze halen, Lance?" Ofschoon ze die vraag tot Lance richtte, zocht haar blik Sir Hubert en ze wachtte ook haast niet af wat Lan- CB ZBÏ. „Hè ja, doe dat kind!" Toen zij er mee terug kwam, ging de schets van hand tot hand. Het was een serie-tekening, knap gedaan, en bij allen riep ze de herinnering aan het stralende gelaat weer boven. (Wordt vervolgd) Nieuwdorp: W. H. C. J. Lucas Luycks, 's-Heerenhoek, tel. K 1105282 en J. J. Gelderblom, Nieuwdorp, tel. K 1195- 275; Kapelle-Biezelinge, Kloetmge en Wemeldinge: E. F. Fagee-Schaeffer, Kapelle, tel. K 1102260; Heinkens- zand, 's-IIeer Abtskerke en Wolfaarts- djjk: A. J. Zonnevijlle, *s Heer ATends- kerke ,tel. K 1106202; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: L. Sloos, Koudekerke, tel. K 1185231Kapelle- Biezelinge: L J. Risseeuw, Kapelle, tel. K 1102290; Oostkapelle, Serooskerke en Veere: G. Scheps, Serooskerke, tel. K 1189—212. Ziekenauto te Goes: tel. 3153. Apotheken In de week van 916 maart zijn de volgende apotheken voor avond- en nachtrecepten geopend: Middelburg: Nonhebei; Vlissmgen: Van der Sande, Goes: Numans. Zondagsdienst dierenartsen De zondagsdienst dierenartsen in Zuid-Beveland wordt waargenomen door Joh. Klaassen, Heinkenszand, teL K 1106-288 en G. Boneschanser, Krui ningen, tel. K 1130233. Niet alleen 's zomers is het mooi in de bossen. Ook nu valt er te genieten als het zonlicht door de bomen speelt. ZOUTELANDE Ondertrouwd: H. Boogaard, 26 j. en J. de Witte, 21 j. Overleden: B. H. Meijers, 73 j. ST. ANNALAND Voorlichtingsavond. Uitgaande van het Ned. Zuivelbureau en de Zeeuw se melkfederatie werden 5 en 6 maart voorlichtingsavonden gegeven. Er werd 'n populaire causerie gehouden over „een goede gezondheid vraagt een volledige voeding". Vertoond werd de geluidsfilm „Land en melk". Een praatje over „Hoe voed ik mijn gezin goed en goedkoop?" besloot deze leer zame avonden, die zich in een grote belangstelling van de huisvrouwen mocht verheugen. OngevaL Woensdagmiddag gebeurde in de Bierensstraat een vrij ernstig ongeval. Het driejarig zoontje van de landbouwer A. Duijzer stak de straat over, juist toen een luxe wagen pas seerde. Een aanrijding kon niet meer voorkomen worden. Ondanks krachtig ■emmen van dè bestuurder werd het ventje een eind meegesleurd, waar- loor het ernstig aan de hals werd ge wond. Ook liep het knaapje een lich te hersenschudding op. Dokter Van Es moest de wonde met enkele kram- nen hechten. ITT HE M ttolenvereniging. De coöperatieve aan koop- en verbruiksverenlging „Eensge zindheid' 'hield een ledenvergadering. De voorzitter, de heer L. van Eeneu- naam somde de moeilijkheden op, die het bestuur ondervond in 1956 bij de aankoop van brandstof. De heer L. Osêé* kon als secretaris-penningmeester mee delen, dat ook nu weer een batig saldo aanwezig ds. In totaal is 70.475 kg brandstof omgezet. In het bestuur wer den herkozen de heren J. Cevaal, W. Oevaal en J. Barentsen. Nieuw-Guinea. In de Ned. Herv. kerk is een bijeenkomst gehouden, die gewijd was aan Nieuw-Guinea. Ds. Durkstra vertelde over dit !and, waarna hij licht beelden in kleuren vertoonde. Ds. van 't Hof had de leiding. WEMELDINGE Baden. Het aantal baden, genomen in de maand februari bedroeg 1447. WOLPHAARTSD1JK Toneelavond. Het Nutsdepartement Wolfaartsdijk gaf een toneelavond in Tavenu. Door de toneelgroep Cortgene werd het stuk: „De gevaarlijke bocht" opgevoerd. De zaal was goed bezet. YERSEKE Voordracht. De voordracht voor da functie ontvanger Burgerlijk Armbe stuur bestaat uit de heren P. Duinker- ke en D. J. Patmos. Volgende week donderdag of vrijdag zal de raad da beslissing nemen. STAVENISSE Geboren: Jannetje W., d.v. J. C. Boomsluiter en J. M. Janse; Johannes P. M., z.v. M. Moerland en W. Ver maas; Adriaantje, d.v. J. Boon en U. A. van der Weg; Elisabeth D., d.v. W. Brouwer en N. de Bruine. Ondertrouwd: H. J. Wichmann, 37 j. en A. J. Hendrikse, 34 j. Overleden: H. Goedegebuure, 63 j., wedn. v. J. H. van Beveren; D. Dane, 66 j., e.v. D. Geluk. KORTGENE Geb:ren: Leendert A., z.v. A. Deur- loo en M. P. Kramer; Marinus A., z.v. A. J. de Looff en D. E. W. Markusse; Dirk J., z.v. I. Versluis en E. C. de Smit; Johannis, z.v. J. Huissoon en E. W. van Goudswaard. Ondertrouwd: A. H. Zuijdweg, 25 j. en S. P. de Fouw, 23 j. Gehouwd: L. L. Wisse, 26 j. te Wis- senkerke en L. L. Markusse, 20 j.; J. P. Verburg, 24 j. en J. M. Alebregtse, 22 j. Overleden: H. Huige, 75 j., e.v. Chr. Noordhoek; P. Kramer, 82 j. wed. v. C. Janse. WESTKAPELLE Geboren: Adriana, d.v. P. Geene en C. Louwerse; Jacobus, z.v. J. Faasse en M. Wisse; Huibregt, z.v. J. Westerbeke en A. Houmes; Elizabeth, d.v. A. Strin ger en E. Bijl; Willem, z.v. L. Huiszoon en L. de Kam. Gehuwd: W. van Vaardegem, 26 j. en K. Huibregtse, 25 j. N1SSE Geboren: Francina, d. v. J. de Pree en P. Harinck; Marinus J., z. v. J. Qtte en J. Capello.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4