BEURS MARKT VEILING Nieuws uit de Provincie In Sl. Annaland heerst een grote bouwactiviteit Zeeuwse atletiek maakt goede vooruitgang en is kerngezond Egalisaiiewerken op Tholen I Raad in vergadering bijeen Uii Zze-Zcuidó JUedeti Middelburg Goes Uien hebben hoog uitval percentage Eén van moeilijkste problemen in naaste toekomst: geen leiders Vaste beurs ep herkapitalisatiewet Aanbestedingen SPORTPROGRAMMA VOOR MORGEN Voetbal Junioren Vrijdag 8 maart 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 - a DE VOLTALLIGE RAAD van St Annaland kwam in openbare raadsvergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. van den Bos, die er in zijn nieuwjaarsrede op wees, dat een het inge nieursbureau Witteveen en Bos opdracht is verleend tot het beste- dingsgereed maken van de nieuwe haven. In 1956 werd er een grote bouwactiviteit geconstateerd, terwijl er voor 1957 ook een flink aantal woningen op het programma staat. Indien mogelijk zullen dit jaar nog verschillende straten van een nieuwe riolering worden voorzien. Ook de straatverlichting zal in plaats van H.P.L. lampen nu T.L. verlich ting krijgen. Van de'inspecteur van het lager onderwijs werd de me dedeling ontvangen, dat St. Annaland voor de bouw van twee nieuwe lagere scholen niet op de urgentielijst kon worden geplaatst. Aan het verkeersonderwijs wordt vol doende aandacht besteed. Ook de Be scherming burgerbevolking loopt goed. De nieuwjaarsrede werd beantwoord door wethouder G. Goedegebuure. WONINGBOUW Met het voorstel tot de bouw van woningwetwoningen ging de raad eveneens akkoord. Een veertiental per sonen hebben medegedeeld, een eigen woning met de premieregeling parti culiere woningbouw te willen bouwen. Globaal komen deze woningen op ƒ11,500. Het bedrag tot voorlopige vaststelling der vergoeding voor de bijzondere kleu terschool werd vastgesteld op 1937,50. Men zal een perceel grond aankopen, teneinde het uitbreidingsplan „Achter de bogerds" bouwrijp te maken. Aan de wed. Johs. Slager en aan de heer P. J. Hage, in de Voorstraat en aan de heer C. K. Slager in de Ooststraat zal schadevergoeding worden toegekend in verband met ontstane schade door de ri olering van de Ooststraat. De woning in de Weststraat werd onbewoonbaar ver klaard. De ontruimingstermijn is zes maanden. De raad wees het voorstel van de heer J. de Goffau, inzake vergoeding artikel IR der l.o. wet 1920 van de hand. Nu in het uitbreidingsplan „Curee- landen" alle beschikbare grond voor woningbouw is uitgegeven, is het nood zakelijk, dat binnen de kortstmogelijke tijd wordt overgegaan tot het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan onder deel „Achter de Bogerds". Verder is aan het technisch-adviesbureau der vereniging Nederlandse gemeenten te Amersfoort verzocht een plan voor de riolering en straataanleg op te maken. RONDVRAAG Bij de rondvraag vroeg de heer M. Moerland nog, of de put in de tegelpad bij de woning van wed. mevr. Biert kan worden weggewerkt, terwijl hij opmerkte dat de haag voor de nieuwe woning van Voetbaltoernooi - in Domburg De voetbalvereniging Domburg or ganiseert op 2de Paasdag een toernöoi, waaraan naast de organiserende ver eniging wordt deelgenomen door Noormannen uit Westkapelle, een jeugdelftal van de tweede klasser Zwyndrecht en een combinatie van de lagere elftallen van de VC Vlisingen. Gedurende de maand maart wordt in de Leeszaal der Prov. Biblioteek een tentoonstelling gehouden van boe ken en plaatwerken over de stad Rome. Jaarvergadering C.B.B. De Chr. Be sturenbond hield zijn jaarvergadering o.l.v. voorzitter C. Boucherie die er in rijn openingswoord op wees dat 1956 voor de Chr. vakbeweging een jaar is geweest van veel arbeid, maar dat de- re o.m. een ideaal waarnaar jaren is gestreefd, de invoering van een alge mene ouderdomswet per 1 jan. 11. in vervulling zag gaan. De heren C. M. v. d. Griek en J. van Gilst brachten resp. als secretaris en penningmeester hun jaarverslagen uit. De aftredende bestuursleden J. van Gilst en A. Oele werden herbenoemd. De districtsbestuurder van het C.N.V. de heer W. P. van Leeuwen te 's-Gra- venhage gaf een uitvoerige toelichting op het aan de regering uitgebrachte SER-advies. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde De Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde hield een vergadering in zaal Krijger onder voorzitterschap van de heer K. Goudzwaard. Deze hield een lezing over de kweek van lathyrus mede in verband met de wedstrijd, die georganiseerd is en die waarschijnlijk zal eindigen op 10 juli. In de vacature van de heer C. J. Dagevos werd als be stuurslid gekozen ir. Inia te Kloetinge. Een discussie ontstond over het wel of niet meedoen aan het fruitcorso. De uitslag van de bioembollenwed- strijd werd bekend gemaakt. Over het geheel werd met kleine puntenvoor- sprong winnaar de heer J. Bakker, 2e de heer Verlinden en 3e de heer M. J. Everse. In de klasse tulpen werd le J. Geldhof, bij de hyacinthen de heer Bakker, terwijl de heer D. Fokke de beste narcissen toonde. De voorzitter merkte nog op, dat wat betreft de komende show in sa menwerking van het schoolcomité en Vogelvrienden, laatstgenoemde ver eniging de verwachtingen soms wel wat al te hoog heeft gespannen. In Dienst der Kerk Onder leiding van de heer J. J. Du- vekot vergaderde in de Prins van Oranje de Herv. mannenvereniging „In Dienst der Kerk". Ds. J. W. Coen- raad hield een causerie over zijn werk als viootpredikant tijdens de oorlogen in Korea en Indonesië. Enige weken geleden hebben wij dit onderwerp reeds besproken, toen ds. Coenraad «prak voor de leden van de Jonge Kerk. wethouder Moerland zijn woning erg ont siert. Het raadslid J. den Engelsman wees op de onhoudbare toestand bij de vuilnis belt. Da heer Adr. Dorst verzocht, om de blauwe zerken, die aan de kant van de haven ligen te verwijderen. De heer Fr.. J. Stols wees er op, dat de buitenmuur van de woning van dhr M. Bruijnzeel een binnenmuur is en deze last krijgt van inwateren. Er zal naast deze woning nog een huis komen. In de Suzannaweg zal het slop tegenover de woning van de heer Voshol worden voorzien van tegels. Wethouder G. Goedegebuure sprak nog over de nieuwe haven en drong bij de raad op aan op een goede beveiliging tegen het water en tevens om alsnog bij de minister een voorstel, betreffende de bouw van 2 nieuwe scholen aanhangig te maken. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen te Rinsumageest, J. A. Poelman, vic. te Wassenaar. Aangenomen naar Tolbert, B. W. B. Haseloop te Dokkum. Bedankt voor Haamstede, H_ Brons te Sleeuwjjk. Benoemd tot geestelijk verzorger van de stichting te Rekken, dr. B. Breek te Kattendijke; benoemd tot geestelijk verzorger voor de probleem gezinnen van „Het Witte Dorp" te Voorthuizen, ds. T. J. van der Windel te Hoenderloo. Geref. Kerken Beroepen te Drijber, P. van Breu ghel, kand. te Amsterdam. Geref. Kerken fond. art. Sl K.O.) Beroepen te Buitenpost, J. M. Goed hart, kand. te Kampen. Het blijft de laatste weken een som bere boel in de uienhandeL Af en toe lijkt het alsof er een opleving zal ko men maar steeds opnieuw loopt het op een teleurstelling uit. De telersprijs van de goede uien ligt op het ogenblik niet hoger dan rond 10 ct. per kg. en de prijs van de exportgeschikte mid delkwaliteit, U.C.B.klaar geleverd kan ook niet boven 15 ct per kg. uitkomen. Er is nog steeds sprake van een vrij ruim aanbod en in de afgelopen weken bedroeg het kwantum dat werd ge ëxporteerd nog meer dan 3 miljoen kg. per week. Engeland is daarbij de voornaamste afnemer. Het meest te leurstellende is op het ogenblik wel dat de kwaliteit van de uien uit de ge wone en de luchtgekoelde bewaar plaatsen zo hard terug loopt. Uitval percentages van 50 pCt zijn geen zeld zaamheid en het is onnodig te zeggen dat er in dergelijke gevallen niet veel overblijft voor de teler of handelaar. Deze achteruitgang van de kwaliteit komt door het zachte weer en verder wordt het ook steeds later en is voor verschillende partijen het moment waarop ze geruimd moesten zijn reeds overschreden. De kwaliteit van de uien in de koelhuizen is heel wat beter en degene, die dit produkt hierinhebben opgeslagen hopen nu maar op een gunstiger prijs tegen dat zij moeten Waar zijn onze schepen AAGTEDIJK 5 van Hongkong naar Sjanghai AARDIJK 6 te Baltimore verwacht AMSTELDIJK 6 van Rotterdam naar Londen en Antwerpen ENA 6 van Rotterdam naar Gotenburg HELICON 6 W. Fayal naar Emden HOOGKERK 6 O. van St. Helena JOH. VAN OLDENBARNEVELT 6 Z. ten W. van St. Mary KATELYSIA 6 Z. Monapassag# KINDERDIJK 6 van R'dam naar New York LAURENSKERK 7 te Rotterdam MAASDAM 8 van Bermuda NESTOR 6 W.N.W. Finisterre ORANJE 6 N.W. Freetown naar Kaap stad PEPERKUST 7 te Lagos verwacht RIDDERKERK 6 Z.W. Freetown RIJNKERK 6 van Genua naar La« Palmas RIJNDAM 6 van Kaap Clear naar Cob. SOLON 7 te Puerto Cabello SCHIE 6 N.O. Fayal naar St. Martha SOESTDIJK 6 Z.W. Azoren WATERMAN 6 naar Rotterdam Het jaarverslag van het district Zeeland van de KNAU (Kon. Ned. Atletiek Unie) is met enige vertraging dan toch verschenen. Voorzitter Frans Kolijn gewaagt daarin van de vooruitgang, welke de Zeeuwse atletiek in nauwelijks tien jaar kon boeken. Tien jaar geleden zongen de Zeeuwse atleten In hun strijdlied: „Geen groter moeilijkheid bestond, dan op de vette Zeeuwse grond; geen stadion, geen slntelbaan" enz. Er is wel iets veranderd. Van de zo mer wordt in Middelburg de derde grote slntelbaan in Zeeland geopend met de officiële landenwedstrijd Ne derlandBelgië. Er Is ln de laatste 10 jaar door goede samenwerking veel goodwill voor de atletiek gekweekt en ARNEMUIDEN C.B.B. Eergisteren belegde de Chr. besturenbond van Arnemuiden een familieavond ter herdenking van het 10-jarig bestaan. Districtsbestuurder Krooshof hield een korte toespraak, waarin hij het bestuur feliciteerde Later sprak de heer Krooshof over „De ander en ik". De film Rembrandt van Rijn werd vertoond. De opkomst was zeer goed. De collecte, die voor de D.E.L. werd gehouden,, heeft op gebracht f 9,97. BRU1NISSE Geslaagd. Bij het te Zierikzee ge houden examen na een gevolgde cur sus over plantenziekten en insecten- kunde en de bestrijding daarvan, slaagde de heer M. Meeuwsen te Brui- nisse. Actie voor Hongaren. De oproep van het comité ter behartiging van de belangen van de Hongaarse bewo ners van het kamp Stoofpolder, om door het verlenen van kleine atten ties het leven van deze mensen te veraangenamen bleef niet onbeant woord. Door een actie van de bestu ren der Herv. en Geref. vrouwen vereniging werden eieren ingezameld, met ais gevolg, dat aan de kamp beheerder ruim 300 kippeprodukten kon worden overhandigd. Ook kon aan ieder gezin een stuk toiletzeep worden uitgereikt. Door de uitsteken de zorgen van voornoemd comité werd voorts een televisie-apparaat voor het kamp beschikbaar gesteld. GR1JPSKERKE Jaarvergadering. De Geref. J.V. en M.V. hielden de gecombineerde jaar vergadering in de Geref. kerk, onder leiding van de voorzitter der J.V., de heer J. Francke. A. Groot-Nibbeling hield een inleiding over jeugd en ver antwoordelijkheid. Na de pauze werd het stuk „Niet onze wegen" opge voerd. Ouderling L. Vlieger sprak een slotwoord. N.C.V.B. De Ned. Christen Vrou wenbond hield haar jaarvergadering onder leiding van de presidente, me vrouw Hondius. De beide jaarversla gen werden voorgelezen. Het declama- torium „Gods Woord houdt stand in eeuwigheid" werd opgevoerd. Mej. E. Marinusse hield een bijbelinleiding over Mirjam. Een duet zong enkele liederen. HEINKENSZAND Bouwsteenactie. De bouwsteenactie ten bate van de bouw voor een nieu we pastorie der Hervormde gemeente alhier is goed geslaagd Een bedrag van bijna f 4000 werd opgehaald, ver der werden voor f 2700 renteloze aan delen geplaatst. Uitvoering. De muziekver „Euter pe" gaf met medewerking van de toneelver. „Kunst naar kracht" een uitvoering. De voorzitter van „Euter pe", dr. Van Maanen, opende de bij eenkomst, waarna een aantal muziek werken werden ten gehore gebracht De toneelvereniging voerde met suc ces op „Telefoon voor meneer en tele foon voor mevrouw". Gebedsdag. Hedenavond wordt de gebedssamenkomst voor alle prote stantse vrouwen gehouden in de Geref. kerk. Aanvang 7.30 uur. N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield onder leiding van mevrouw Amesz- Francke een vergadering. Mejuffrouw Strubbe, luitenante der Luwa, hield een causerie over de drie vrouwelijke onderdelen van het Ned. leger. Ter I verduidelijking werd een film ge draaid, die de opleiding der Milva's toonde. Groepscommissie padvinders. In het clubgebouw heeft „Kadogro" van de padvindersvereniging „Schout bij Nacht Doormangroep" een groeps commissie opgericht die onder voor zitterschap staat „van, groepsleider J. de Regt. Deze commissie zal de lei ding van de groep by het oplossen van diverse problemen terzyde staan. In de commissie hebben zitting de heren N. C. de Regt secr.-penn., mr. dr. A. J. J. M. Mes, ds. C. J. Amesz, G. Grotenhuis, H. P. van Maanen, G. de Reiger. Er is tevens een plaatselijke com missie opgericht, bestaande uit de heren mr. dr. A. J. J M. Mes, N. C. de Regt en H. P. van Maanen. Oubaas Van Dy k en akela J. van Riet waren namens het district Zee land aanwezig om verschillende vra gen te beantwoorden. De oubaas schet ste in het kort de taak en de func tie van de groepscommissie en van de plaatselijke commissie. OOSTKAPELLE Promotie. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is tot doctor in de genees kunde gepromoveerd op het proef schrift „Purpura hypocoagula bilica" de heer J. Roos. OVEZANDE Aanstelling. Daar de nieuwbenoem de onderwijzeres aan de School met de Bijbel, mej Augustyn, eerst 1 april in dienst kan treden, is thans tijde lijk als zodanig werkzaam mevr. Van der Meer te Ovezande. men kan dan ook met vertrouwen vooruit zien. KERNGEZOND Het district Zeeland dreigde vorig jaar, na precies 30 jaar te hebben be staan, zijn zelfstandigheid te zullen verliezen. Juist in dat jaar traden er twee nieuwe verenigingen toe, t.w. 't Zwin te Retranchement en Delta Sport te Zierikzee. Het ledental steeg van 228 tot 346, dus met ruim 50 procent. En dat, terwyl alle andere districten ledenverlies moesten boeken. Het dis trict Zeeland is kerngezond. Het be schikt over nationale jeugdkampioe nen, internationale crossers en een aantal harde werkers, zodat het zelf standig voortbestaan, waartoe tenslotte is besloten, volkomen logisch moet worden geacht. GEEN LEIDERS Het moet worden betreurd, dat er onder de jongerenzo wëinig animo is om een of andere functie te aan vaarden. Toch zullen er leiders moe ten komen, want de jeugd staat zich als het ware te verdringen om sport te gaan beoefenen. Dit zal een van de moeilijkste problemen in de naas te toekomst worden. In 1956 organiseerde het district propagandawedstrijden in Oostburg en Sas van Gent. Tot de oprichting van nieuwe clubs in deze plaatsen kwam men nog niet, doch men hoopt, dat deze er in de naaste toekomst toch zullen komen. Verder wenst men steunpunten te krijgen in Terneuzen, Yerseke en de Zak van Zuid-Beveland. 27 RECORDS Goede propaganda, vooral onder de jeugd, waren de vele wedstrijden, wel ke Marathon en EMM organiseerden. Beide clubs staan dan ook qua leden tal, met het jeugdige Delta Sport, aan de kop. Niet minder dan 27 Zeeuwse records moesten er in 1956 aan geloven. Nog heeft de Zeeuwse atletiek achterstand by de overige districten, doch het Is deze duidelijk aan het inlopen. Voor dit jaar vermeldt het program ma naast vele wedstryden, een jeugd weekend te Hedenesse, dat op 16 en 17 maart wordt gehouden. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N V. GOES Ned. 1953 B2&i Ned. 1953 93 Ned. 1947 90J4 Dollarl. 1947 94:4 Ned. 1962-'64 92!4 Grootb. 1946 Cultuurb. N. Handelsb. N. Handel My 16«4 Berkels Pat. 171*4 AKU 19854 Calvé Delft 300 Gelder Zonen 189 K. Hoogov. 296 Ned. Ford 285 Philips Gloeil. 25016 id. 6 pet. pref. 15054 Unilever 36214 WUton-Fyen. 21754 Biliton n rubr. 21854 id. 7 pet. pref. 82854 Kon. Olie 167.50 ld. (ƒ1000,—) 167.50 Moeara Enim 1402 Amst. Rubber 7854 Bandar Rubber 12554 Borneo-Sum. 7554 4214 108 9354 9214 9054 94 9214 8754 4354 108 16654 171 19914 30254 189 296 289 25254 150 21614 232B 837» 169.40 169.50 7754 125 De Oostkust Serbadjadi H. Am. Lijn K.Jav.Ch.Pktv. Kon. Boot K. Paketv. K. Rott. Lloyd N. Schpv. Unie Omm. Scheepv. St. Mij Ned. HVA Jav. Cultuur NISU Vorstenl. Ver. Deli My Senembah Müller Co. Amst. Bank Esc. Bank Rott. Bank Twentse Bank Tel. Electr. K. Zwanenb. De Schelde R.S. Stokvis Aniem Overz. Gas 108 4054 166 184 15554 15854 178 17054 280 203 93 56 79 2854 9354 66 312 20554 17054 178 1254 296 195 161 57 157 109 3954 166 184'/» 15554 15954 17854 17154 280 204 9354 56'/» 78'/» 9354 6554 309 20554 17054 178 1254 295 160'/» 57 160 Internatio Albert Heijn Wilson Baltimore Ches. Chio 9354 233 1354 M. Kans. Texas 1351 6254 63 3054 20 H 32'/» 554 1654 N. Y. Central Pennsylv. Can. Pacific Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting 5254 Anac. Copper 6354 Bethl. Steel Gen. Motors Int. Nickel Jones Steel Kenn. Copper Rep. Steel Stand Brands U.S. Steel Cities Serv. Cont. Oil Phillips Oil Shell OU Sunray Oil Tide Water 17454 4054 10254 49 11454 5154 4254 61 63 5854 8254 26 3634 3054 2054 3254 554 1654 6454 175 41 10454 4954 11154 52 4134 61'4 6354 5854 8334 2554 3654 DE BEKENDMAKING van de her kapitalisatiewet was vandaag van in vloed op het koersverloop ter beurze. Ónder ruime handel speciaal bij de opening, lagen Koninklijke Olies vast in de markt door grote aankooporders van een bankinstelling, alsmede arbi- tragevraag voor buitenlandse rekening inzonderheid Parijs. Kon. Olie fluc tueerde vrijwel de gehele middag rond 169,60 hetgeen ruim 1 boven New Yorkse pariteit is. Ook voor Unilever bestond publieke vraag en wer er van daag meer belangstelling voor het aandeel dan vorige dagen het geval is geweest. Na een opening van 366 trok het fonds verder aan tot 367 het geen 3 punten hoger is dan gisteren. In de Philipshoek was het vrij rus tig doch vast. Verhandeld werd het fonds op 253 (250%), ter-wijl het ver lies voor A.K.U. van de voorafgaande dagen tengevolge van het teleurstel lende slotdividend vandaag met 2 punten werd ingelopen. De scheepvaarten lagen prijshou dend tot iets beter in de markt. Scheepvaartunie 172 (17014), Holland Amerikalijn en K.N.S.M. onveranderd op resp. 166 en 156. Cultures prijshoudend behalve voor Amsterdam Rubber, dat anderhalf pCt moest prijsgeven. Deli 93%, H.V.A. 94. In de staatsfondsen was het vandaag erg kalm met vrijwel onveranderde koersen vergelijken met de vorige dag. N.V. BUliton Maatschappij, waarop door een bekend commissiehuis van daag de aandacht was gevestigd, werd geadviseerd op 230 (218%). De indie ning van de herkapitalisatiewet kwam pas vandaag voor enkele binnenlandse industriefondsen tot uiting, waardoor met name enige vraag ontstond naar motoren, Thomassen, Rotterdamse Droogdok, Van Vlissingen en anderen. ST. MAARTENSDIJK. Uien mid del 15,10, drielingen 15,bonken 16,20. Aanvoer 30 ton. ST. PHILIPSLAND Benoemingen. In de vacature van mej. Elenbaas aan de Chr. school is thans voorzien door de benoeming van mej. Dey uit Barneveid. Wegens ziek te van de heer Labruijère zal de heer A. Reijngoud deze vacature vervullen. WAARDE Baden. In het gemeentelijk bad lokaal werden in februari 517 douche- baden genomen. 1 winst thuisclub; 2 winst bezoekers; 3 gelijkspel le klasse ColpL Boys IArnemuiden I Rillandia I—AZVV I VCK IKrabbendijke I Wemeldinge INieuwdorp I Tern Boys IZaamslag I 2e klasse A Kloetinge II—'s-H.H.kind. I 2 Kapelle nWemeldinge n 2 Krabbendijke IIRillandia II 3 Wissekerke IISerooskerke H 1 2e klasse B Arnemuiden IIM'burg IV 1 RCS IVMeeuwen I Serooskerke INieuwdorp II Zeeland Sport VIOostkap. I 2e klasse Bevelanders I—Kapelle I Heinkenszand IGoes IV SVD IKloetinge I Wolf aartsdijk I—Mevo I 2e klasse D Mevo IIIBruse Boys II Burgh ni—Mevo II Duïveland IZierikzee IV 2e klasse E Hoek I—AZVV II Zaamslag II—Spui I 2e klasse F AZVV III—Tern. Boys Hl Driewegen IIBeren I Spui II—SVD II Groep A I Middelburg A IMeeuwen A I Walcheren A ISerooskerke A I ZeeL Sport A IVlissingen A I Groep A H Partijzen A 1Goes A II Rillandia A IWolfaartsdijk A I Groep B I Arnemuiden B IWalcheren B I Bevelanders B IMiddelburg BI RCS B IVlissingen B I Zeel. Sport B I Zeelandia B I Groep B H Middelburg B HDomburg B I Zeel. Sport B IIOostkap. B I Vlissingen B II—RCS B II Groep B III Zeelandia B IIM'burg B IV Vlissingen B HI—VCK B I Groep B IV Goes B IRobur B I Kloetinge B IKapelle B I Wolf.dijk B IKruiningen B I Groep B V Goes B IIHansw. Boys B I Yerseke B IKrabbendijke B I Wemeldinge B IRillandia B I Groep B VI SVD B IKwadendamme B I Lewed. Boys B ILuctor B I Nieuwdorp B IPatrijzen B I DOOR DE Ned. Heide Mij, zijn in opdracht van de Herverkavelingscom missie egalisaitewerken op Tholen aan besteed. De volgende aannemers schre ven in. (Bestek T. D. 1148): M P Verjaal Co., Berg en Terblyt 51.800,P. J. v. d. Elshout, 's-Gra- venhage 53.700; Alg. Bouwonderne ming Ir. A. v. Engelen, Nijmegen 54.750 Hussens Aann. bedr., Culemburg 57 000; Fa J. D. Janse, Middelburg 58 000; N.V. de Geruisloze weg, Heem stede 58.260; Fa. D. v. d. Steen, Nieu- werbrug a. d. Rijn 58.700; C.V. v. h. J. v. 't Verlaat Zn, Hardinxveld; P. v. Dongen, Haamstede 59.280; M. de Oude K. T. de Jonge, Zierikzee 59.900; Fa. Buitendijk, Etrijen, 60.000; G. van Herk Tz., Nieuwerkerk a. d. IJssel 60.900; N.V. Aug. van Dijck-Petxt, Bergen op Zoom, 61.400; C.V. Gebr. v. 't Verlaat, Hardinxveld 61.600. Begro ting f 57.150, Bestek T. D. no. 1149; Fa. J. D. Janse, Middelburg f 295.750; CV v h J. v. 't Verlaat Zn, Har dinxveld 299.400; J. v. Vossen en K. J. Moerland, St. Annaland 302.000; M. de Oude K. T. de Jonge, Zierikzee 302 000; N.V. Aann. Mij. Hillen Roo- sen Amsterdam 304.500; Fa. Jansen Co. Lepelstraat 305.000; N.V. Gebr. v. Oord, Werkendam 306.500; H. de Ja ger Co., Sliedrecht 307.000; W. Uil, Amsterdam 310.000; Aann. bedrijf Zeeland" N.V. Middelburg 310.000; M. Uil, M'burg 316.000; A. en D. C. v d Werff, St. Maartensdijk-Scherpe- nisse 320.000; Gebr. Hakkers en C. Schermers Zn., Werkendam-Nieu- wendijk 321.000; N.V. Gebr. C. en Th. Wijnands, Werkendam 333.300; G. v. Herk Tz., Nieuwerkerk a. d. IJssel 350.000. Begroting f 307.300. Bestek T. D. no. 1084; Aann. bedrijf „Zeeland" N.V., Mid delburg f 265.200,—; J. A. v. Housselt, Bergen op Zoom 269.344; J. A. Leys, Kapelle 273.000; G. Schermers Zn, Nieuwendijk 279.985; Aann. bedrijf H. Stouten, Brouwershaven 289.000; M. de Oude K. T. de Jonge, Zierikzee 291.550; A. Muler-Franke, St. Maar tensdijk 294.000; J. H. Eleveld Zn., Groningen 294.650; Fa. Colijn en Ippel, Nieuwendijk 294.650; Fa. Verstelle Verhage, «Vlissingen 295.000; Bouwbe drijf P. de Raat, St. Philipsland 299.000; J. W. Verdooren, Papendrecht 300.250; Ph. de Koning Jr., Papendrecht 310.350 K. J. de Winters Aann. bedrijf N.V., Rotterdam 315.500; Geerdink Aann. be drijf, Rotterdam 324.700; A. M. van Oosterout-Mol, Breda 336.000; A. KLOETINGE N.C.V.B. Onder grote belangstelling vierde de Afd. van de N.C.V.B. haar eerste jaarfeest. De presidente, mevr. Kole-Blomaard sprak een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, hierbij de hoop uitsprekende dat het voor degene, die voor de eerste keer hiermede aan wezig waren, zeker niet enkel belang stelling voor het jaarfeest mocht zijn. Het aftredende bestuur werd met al gemene stemmen herkozen. Er werd door de leden een stukje opgevoerd: „De Elf Provinciën". Verschillende attracties vulden ver der, afgewisseld met zang, de avond. KRABBENDIJKE Feestavond. Voor haar leden heeft de buurtvereniging „De Baan" een ge zellige feestavond georganiseerd, i.v.m. het 20-jarig bestaan van de vereni ging. Deze avond werd gehouden in het stationskoffiehuis. Het gezelschap Rien de Jonge uit Kloetinge luisterde de avond op met muziek en toneel. Everaers en J. v. d. Berg, Steenbergen 349.005. Begroting t 250.550, Bestek T. D. no. 1137. M. Uil, Middelburg f 158.400,W. M. A. Bastians, H;|'steren 163.671; J. A. Leys, Kapelle 172.000; Aann. bedr. H. Stouten, Brouwershaven 172.550; M. da Oude K. T. de Jonge, Zierikzee 174.150; Fa. Verstelle Verhage, Vlis singen 183.500; Fa. Am. van Oosterhout Mol, Breda 187.550; G. Schermers Zonen, Nieuwendijk 190.967; Gebr. J. en M. Moerland, St. Annaland 192.550: J. H. Eleveld Zn., Groningen 198.150 Geerdink Aannemersbedrijf, Rotter dam 202.700; K. J. Winters Aann. bedr. N.V., Rotterdam 212.000; Volker Beton N.V., Sliedrecht 218.500; Bouwbedryf P. de Raat, Sint Philipsland 225.800; Fa. Colijn en Ippel, iNeuwendijk 229.457; Fa. Gebr. Everaers v. d. Berg. Steenbergen 252.420; Ph. de Ko ning Jr., Papendrecht 253.750. Begro ting f 189.300.—. STAVENISSE Kleine M.V. De kleine meisjesver eniging „Wees een Zegen" hield ter gelegenheid van het 9-jarig bestaan haar jaarvergadering in het Dorps huis. Na een welkomstlied, gezongen door de meisjes, sprak de plaatselijke pre dikant, ds. H. Bouter, een welkomst woord. Willy Stoel hield een inleiding over Lucas 15 1132. Daarna volgde de clamatie, afgewisseld met zang. In de pauze wérden handwerken verloot. Benoeming. Met ingang van 1 juni 1957 is mej. J. van As, thans werk zaam aan de Van der Lek de Clerque- school, benoemd tot hoofdleidster aan de Chr. kleuterschool „Jong Goes" ta Goes. WILHELMINADORP Jeugddienst. Zondagavond om zeven uur zal wederom een jeugddienst in de Ned. Herv. Kerk worden gehou den. Voorganger zal zijn ds. D. Keu- Nagekomen Advertentiën Na een bezit van bijna vyf maanden nam God ons lief zoon tje en broertje JAN MARKUS weer tot Zich. N. POORTVLIET A. C. POORTVLIET—OP 'T HOF LENIE ELLA Oost- en West-Souburg, 7 maart 1957 Marnixplein 2a Heden werd, tot onze diepe droef heid, van ons weggenomen, na een kortstondig bezit van slechts en kele uren, ons geliefd zoontje en broertje ADRIAAN. M. MOENS L. MOENS—PEENE en kinderen. Nieuw- en St. Joosland, 7 maart 1957. Korteweg 11.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 7