CREGHEL Rokers leggen hun karakter bloot ^(ÏM XXX maggi land Kabouters Foma Vrouwen met sigaretten zijn te doorgronden.... enige personen Wek de gal in uw lever op Aanbesteding PROFESSOR Het is geen man, Erven Gabriëlse groot pand a. Bureelambtenaar b. Schrijver c. Typist(e) H.V. Waterleidingmaatschappij „Midden Zeeland" Donderdag 7 maart 1957ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 6 - en a zult morgens kiplekker uil bed springen Elke dag moet uw lever een liter gal In uw Ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet. Het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam wordt vergiftigd, u bent hu meurig, voelt u n&dr en loom. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. Neem CARTERS LEVER PILLETJES - onschadelijk, plantaardig en zacht - om de liter gal op te wekken, die uw liohaam dagelijks nodig heeft. U zult zich weer een ander mens voelen. Vraag Carters Leverpilletjes, f. 1.20 per flacon. Officiële Publikatie Gemeente Middelburg Herziening Wederopbouwplan Het hoofd van het Gemeen tebestuur van Middelburg maakt bekend, dat de Ge meenteraad van die ge meente in zijn vergadering van 4 dezer heeft bepaald, dat een herziening van het Wederopbouwplan voor wat betreft Lange Giststraat, St. Pieterstraat, Korte Delft en Lange Delft (alle ge deeltelijk) wordt voor bereid. Middelburg, B maart 1957. Herziening Uitbreidingsplan Het hoofd van het gemeen tebestuur van Kruiningen maakt bekend, dat de op 4 maart 1957 vastgestelde plannen tot herziening van net plan in hoofdzaak .en het plan in onderdelen voor de kom Hansweert, in uit voerige kaarten uitgewerkt, met bebouwingsvoorschrif ten, ter secretarie der ge meente voor een ieder ter inzage liggen van 822 maart 1957 en dat belang hebbenden, die zich met be zwaren tot de gemeente raad hebben gewend, vóór 4 mei 1957 hun bezwaren tegen de plannen tot her ziening en de bebouwings voorschriften kunnen indie nen bij Gedeputeerde Sta ten dezer provincie. Kruiningen, 5 maart 1957. Het hoofd van het ge meentebestuur voornoemd, A. SCHIPPER Enige technische kennis niet vereist, doch strekt wel tot aanbeveling. Ook gepensioneer den kunnen hiervoor in aanmerking komen. Sollicitaties met opgaaf van vroegere en tegenwoordige betrekking aan de Directeur van bovengenoemde N.V., Verkuyl Quakkelaarstraat 11-13 te Vlissingen. Het Bestuur der Water kering van de calamiteuze Leendert Abrahampolder zal op vrijdag 22 maart 1957, des voormiddags 11 uur, in café „Het Wapen van Kats" te Kats, volgens par. 2 der A.B., onder nadere goed keuring van Ged. Staten van Zeeland in het open baar trachten aan te besteden: Het aanleggen en herstel len van steenglooiingwer- ken, het aanbrengen van steenbestorting en het on derhouden tot 31 decem ber 1957, van de water- kerende en andere wer ken aan de waterkering van bovengenoemde cala miteuze polder. Het bestek ligt vanaf 14 maart a.s. ter lezing ten kantore van de secr.-ont- vanger te Kortgene en is vanaf die datum aldaar ver krijgbaar 2,50 per exem plaar. Betaling per postwissel. Aanwijzing der werken op maandag 18 maart en op woensdag 20 maart a.s., tel kens des voormiddags van 10 tot 11 uur. Samenkomst in bovengenoemd lokaal. Buitendien geschiedt geen aanwijzing. Het Bestuur voornoemd, J. S. DE REGT, Voorzitter. J. J. DE LOOFF, Secr.-Ontvanger. Gemeente Krabbendijke Uitbreidingsplan Het Hoofd van het gemeen tebestuur van Krabbendijke brengt, krachtens artikel 36, 4e lid, der Woningwet, ter openbare kennis, dat door de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 28 fe bruari 1957 is besloten te bepalen, dat de vaststelling van een plan van uitbrei ding voor deze gemeente in hoofdzaak en onderdelen wordt voorbereid. Krabbendijke, 5 maart 1957 Het Hoofd van het ge meentebestuur voornoemd, W. P. GEBRAAD, wnd. Het bestuur van het water schap „De Breede Watering bewesten Yerseke" maakt bekend, dat de lijst van stemgerechtigde ingelanden vanaf 7 maart 1957 gedu rende 14 dagen ter inzage ligt ten kantore van de Ontvanger-Griffier, Grote Marki 3. P. J. J. DEKKER, Dijkgraaf A. MOL, Ontvanger-Griffier Goes, 7 maart 1957 Plaatst Uw familieberichten in het „ZEEUWSCH DAGBLAD"! TE KOOP: mm Pracht witte bruidsjapon z.g.a.n. met bijpassend kapje. M. 40-42. Adres te bevragen onder nummer A 4843 bur. v. d. blad te Goes. b Mooie Zelka schokkers voor de zaai. P. HUGENSE, Aagte- kerke. Een beetje teleurgesteld omdat haar niet één hapje uit de blozende tomaten werd gegund, vervolgde Alice haar weg door Maggi Land. Ineens hoorde ze een gekakel van geweld en kijk, daar stond ze al vlak bij de Maggi Kippentuin. „Wat een druktemakers zijn jullie, het lijkt wel een kleuterschooltje", zei Alice tegen een parmantig hennetje van amper 6 maanden. „Gunst kind, mógen we asjeblieft", pikbekte het kipje venijnig terug, „we zijn hier immers allemaal nog maar nèt kuikentje af, want wil je in aanmerking 1 komen voor die lekkere kippensoep van Maggi, dan móét je jong zijn I" m Inderdaad». Maggi trekt de bouillon voor deze verrukkelijke soep uitsluitend van het malse, blanke vlees van jonge kippen. Trakteer U op de kippen- f soep zonder weerga - eis die van Maggi I l 1 ADVIES VAN ALICIt Ga vast Maggi Zilverzakjes sparen. U hebt ze straks nodigt voor H diepe borden Dakvensters, 2e soort be- tonklinkers, nieuwe trottoir tegels, gfesbuizen, betonplan- ken, betonschutting, 10 duizend metseisteen. Alles franco. W. DE VOOGD, tel. 446, Domburg Weipalen 70 et, ijzeren wei hekken, damhorden, dumpkar, lamoenkar, bandenwagen, landslepers, onkruidegge 4 m, kromtandeggen, molbord. W. DE VOOGD, Domburg. Scheurtandegge 2 zaagma chines, 2 m breed weidesleep, zaadeggetjes, wendploegen, kantploegen, cultivators, vo rentrekkers (ook voor tractor). W. DE VOOGD, Domburg. Garelen, paardentuig, rij- zadel, luxe tuigen, borsttuigen en gevraagd grote garelen 70 cm lang, open en dichte gare len. W. DE VOOGD, Dom burg. Gevraagd: Zeeuwse moppen 27-30 cm lang, 6'A cm dik, blauwe plavuizen, straatklin kertjes en grote klinkers. Blauwe hardsteen en marine ren tegels. W. DE VOOGD, tel. 446, Domburg. Zaterdag na 2 uur thuis. TE HUUK: Twee gemet bouwland, grondonderzoek, geschikt voor uien. St. Laurens, 304. PERSONEEL GEVRAAGD: Net meisje van 8-12,30 uur. Mej. HOFMAN, Lange Noord straat 25, Middelburg. 4) Aan de rand van de stad lag het mooie paleis van hertog Jan. Créghel stapte flink door met Sniffel en het duurde dan ook niet lang of hij kon het paleis met zijn hoge torens zien liggen. Hij liep regelrecht op de hoofd ingang toé en zag daar twee soldaten van de hertog op wacht staan. „He ren", sprak Créghel, „ik wou graag deelnemen aan de hardloopwedstrijd voor honden." „U bedoelt misschien, dat u uw hondje mee wilt laten lopen", merkte een van de soldaten op, „men selijke personen mogen niet meedoen, snapt u." „Ha, ha, ja, dat snap ik", lachte Créghel, „neem me niet kwalijk, dat ik het verkeerd zei." „U moet u aanmelden op de binnenplaats", ver volgde de soldaat, „als u door deze poort naar binnen gaat, ziet u van zelf een lakei aan een tafeltje zitten. Die moet u hebben." „Dank u heren", zei Créghel en stapte langs de solda ten de poort door naar binnen. DIVERSEN) Oostkapelle. Opvoering l.v. m. 10-jarig jubileum door to neelclub „Onder Ons", van het toneelspel „Je hebt 't. of je hebt 't niet". Op zater dag 9 maart a.s. in het ver enigingsgebouw. Aanvang 19.30 uur. Entrée ƒ1, Trouw- en verlovingsringen levenslange schriftelijke ga rantie. D. LIEVENSE, Lange Vorststraat 87, Tel. 3280, Goes. Heer in 't verkeer? Bij Jas- perse in de leer! Specialisten in autorijles, motorrenschool JASPERSE, erkend en gedi plomeerd door de F.N.O.P., Vlissingsestraat 1, Koudeker- ke. Tel. K 1185—343. Voor medicijnen naar de dokter, voor het mooie Milana Interlock ondergoed naar de speciaalzaak de naam zegt het al 't INTERLOCKHUIS, L. Vorststraat 45, Goes. Neem autorijles bij VAN ZWEEDEN, Domburg. Erkend en gedipl. door de B.E.A. en ie F.N.O.P., tel. K 1188—370. Gratis gehaald en thuisge bracht. u«u gclJ niet weg aan adverten ties in alle mogelijke blaadjes en programma's Adverteer uitsluitend in Utv DagklaJ die niet roken kan". Dit is een al lang bestaand gezegde, dat in vele gevallen waarheid kan zijn. De roker wil hiermee al degenen, die nooit roken, typeren om zelf meer man te schij nen. Waarmee hier dan ge zegd wil zijn, dat iemand die wél rookt, zichzelf daarmee nog niet tot een echte kerel heeft gepro moveerd. Onder de rokers zijn er, die per sé moeten roken. Dit is dan de grote groep van gewoonterokers. Zij kunnen niet buiten hun sigaret, omdat zij dit als een middel zien om hun zenuwen af te reageren, of om zichzelf een hou ding te geven. Een andere en kleinere groep bestaat uit mensen, die niet dikwijls roken en dit alleen doen om een bepaalde pose aan te ne men of omdat „iedereen" rookt. Tenslotte zijn er dan de echte rokers, degenen, die alleen roken wanneer zij ervan kunnen genieten. Wanneer men b.v. in een trein de rokers observeert, dan is het heus niet denk beeldig dat in één coupé enkele rokers duidelijk la ten zien tot welke groep zij behoren. Zij spreiden daar mee bovendien enkele van hun karaktereigenschappen duidelijk ten toon, schrijft „De Tabaksdetailhandel". EEN MAN, die een doos sigaren uit zijn binnenzak trekt, er een sigaar uit graait, het cellofaan er af rukt, zo'n man kent het ge not van een goede sigaar niet. Hij weet ook niet, dat aan een sigaar heel wat zorg wordt besteed. De sigaar verdwijnt een klein stukje tussen de tanden en het af gebeten stukje tabak komt op de grond terecht of ver dwijnt door het geopend couéraampje. Een vlammen werper wordt gebruikt om het dekblad mooi zwart te maken. Een kneep van een paar grove, dikke vingers vernielt het dekblad aan het vuureinde grondig en de sigaar is veranderd in een bezemsteel met aan bei de einden een bezem. Nog maals wordt de vlammen werper gebruikt en dan stijgen dikke rookwolken omhoog. ZO'N MAN HEEFT geen smaak, noch op het gebied van sigaren, noch op een ander terrein. Hij is een lomperd en een „vechtjas" te pas en te onpas. Ver moedt hij concurrentie, dan zal hij trachten de ander te vertrappen zonder ook een spier van zijn gezicht te vertrekken. Een goede raad: houd zulke mensen in de gaten. In een gezelschap rookt men nooit alleen. Iemand, die van zijn rokertje geniet, of dat nu een sigaar of si garet is, geeft anderen aan leiding eveneens een sigaar op te steken. DE MEER BESCHEIDEN man zal rustig zijn sigaren koker tevoorschijn brengen en van de met zorg geko zen sigaar netjes maar iets te vlug 't cellofaan verwij deren. De sigaar verdwijnt geheel in de ene hand en de andere hand frommelt het cellofaan tot en klein propje, dat in een asbakje verdwijnt. Een klein gedeelte van de sigaar wordt zichtbaar en een sigarenknipper doet zijn werk. Geen aansteker, maar een lucifer wordt ge bruikt en de man blaast beschaafde, kleine rook wolkjes in een richting waar niemand er enige hin der van zal hebben. Bescheiden dus. Een zacht karakter. Bij zijn voorgan ger steekt hij heel gunstig af Een tikje zelfvoldaan, maar staat niet helemaal met beide benen op de grond. Een dromer mis schien. Jammer voor hem, maar hij zal geen al te gro te successen boeken. DE MAN, DIE zijn siga ret eigenlijk achterstevoren tussen duim en middelvin ger houdt, kan men heel vaak aantreffen op bouw werken, havens e.d. Zij hangen tegen alles wat niet omvalt. Zij zijn dikwijls lui en schamen zich voor niets. Zij hebben iets, dat veel lijkt op gierigheid. DE MAN, DIE weet hoe hij een sigaar moet behan delen, hoe hij het hoogste genot van zijn rokertje kan hebben, dat is iemand die bij zijn voorgangers heel gunstig afsteekt. Een nauw gezet en trouwe medewer ker. Een scherpe opmerker, die niet in de eerste plaats de fouten bij anderen zoekt. Een prettig mens dus om mee om te gaan. VROUWEN ZIJN niet te doorgronden, zegt men. Hun karaktereigenschappen zijn moeilijk vast te stellen, maar de manier varoken kan hierbij heel góed hel pen. Vrouwen doen vaak dingen, welke helemaal niet met hun karakter of hun uiterlijk overeenstemmen. Met roken is dat bij hen echter niet het geval. De vrouw rookt, zowel de mo derne, de vlotte vrouw, als het bakvisje en het meisje, dat graag „mondain" wil doen. j De vrouw, die met de grote wereld mee wil doen, het roken misschien hele maal niet prettig vindt en geen al te beste toneelspeel ster is, maakt een uitge sproken belachelijke indruk als zij een sigaret tussen de vingers neemt. Haar houding, haar manieren worden onnatuurlijk. HAAR ROKEN KOMT voort uit een zucht om an deren te behagen en zij meent, dat zij behoort tot de kleine categorie vrou wen, die met een zeldzame hoeveelheid vrouwelijk schoon zijn bedeeld. Het pakje sigaretten, dat de vrouw uit haar tasje te voorschijn haalt kan al heel wat van haar eigenschap pen vertellen. EEN RUWWEG open gescheurd pakje typeert haar slordigheid, ook al ziet zij er voor een bijzondere gelegenheid keurig netjes uit. Zij zal in gezelschap dank zij haar uiterlijk een goed figuur kunnen slaan. reinigt I tapijten autobekleding tafelkleden, lopers kledingstukken Verkrijgbaar bij t.o. Postkantoor L. Ncordstraat 41 Middelburg Gevraagd: Knecht ol aankomende nette loopjongen L. KOOLE, Noordweg 102, St. Laurens. Tel. K 1180-2296. TE KOOP GEVRAAGD in Middelburg of direc te omgeving. Brieven met opgaaf groot te, ligging en prijs aan Bu reau „De Faam", Spanjaard straat 47, Middelburg, on der letters J. S. zonder schadelijke laxeermiddelen Op het bureau van de Directeur van de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland te Vlissingen worden gevraagd: Vereist wordt: het bezit van het Mulodiploma en het diploma boekhouden van de Nederlandse Asso ciatie voor praktijkexamens. Het diploma Moderne Bedrijfsadministratie en het diploma Nederlandse Handelscorrespondentie strekken tot aanbeveling. Salarisnormen: ƒ3814,tot ƒ5628, Het maximum-salaris wordt bereikt met 10 jaar lijkse verhogingen. Vereist wordt het bezit van het Mulodiploma, ter wijl het diploma Boekhouden van de Nederlandse Associatie voor praktijkexamens en het diploma Nederlandse Handelscorrespondentie tot aanbeve ling strekken. Salarisnormen: 2390,tot 3787, Het maximum-salaris wordt bereikt met drie jaar lijkse verhogingen van ƒ215,en vier jaarlijkse verhogingen van 188, Het bezit van het diploma Machineschrijven is vereist. Salarisnormen: 2175,tot 3035, Het maximum-salaris wordt bereikt met 4 jaar lijkse verhogingen. In genoemde functies genieten gehuwden, die de 23- jarige leeftijd hebben bereikt, een huwelijkstoelage van f376,per jaar, indien er voor zover het bedrag van het salaris, vermeerderd met deze huwelijkstoelage, niet uitgaat boven het maximum-salaris van de voor de betreffende functie geldende schaal en evenmin een bedrag van ƒ4164,overschrijdt. Voor zover de 21-jarige leeftijd nog niet is bereikt geldt de jeugdloonregeling. Kindertoelage als voor Rijksambtenaren. De indiensttreding geschiedt voorlopig op arbeidsover eenkomst naar burgerlijk recht. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de Directeur van de Provin ciale Stoombootdiensten in Zeeland, Prins Hendrikweg 10, Vlissingen. Geen bezoek dan na oproeping. vraagt voor tijdelijke werkzaamheden

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 6