Europa heeft dringend behoefte aan meer elektrische centrales HOE IS HET IN COLUMBIA? M Eindelijk rust rs SNELPON voegtdegekstedingensamen BURGERLIJKE STAND SD,e ïlodia ft&etiqi 11 Beperking markt van olieproducerende landen Import van steenkool en olie dient gestabiliseerd te worden Middelburg Euratom is zeer belangrijk Goes 1erneuzen In één nacht Uw handen gaaf en zacht DE KERK VANDAAG INDUSTRIE-OUDERLINGEN Vltssingen Donderdag 7 maart 1957 ZEF.TIWSCH DAGBLAD Pagina 5 VELE EN GECOMPLICEERD zijn de vraagstukken, die thans reeds en in stijgende mate in de naaste toekomst aan de leiders van Europa worden gesteld ter zake van de energievoorzieningen. De import van fossiele brandstoffen (steenkool en olie), waarvan de voorraden trouwens uitgeput raken, neemt steeds toe. Daarmee stijgt de afhankelijkheid van dit gebied, waarmee stijgen ook de moeilijk heden in de staathuishoudingen dezer landen. Elke geïmporteerde ton steenkool kost thans 20 dollar. Voortgaande op de tot nu gevolgde weg zou Europa in 1975 alleen aan energie steenkool voor zes miljard dollar moeten importeren. ceerd en voorts circa vijf jaar later 15 miljoen kilowatt per jaar. Als Europa dat bereikt, is de verlangde stabilisatie een feit. Euratom Teneinde dit te verwezenlijken wordt „Euratom" gesticht. Euratom zal bepaald niet zelf produceren. Zijn taak kan het best worden vergeleken met die van de Engelse atoomenergie commissie. De voorwaarden, die door de zes landen voor „Euratom" werden gesteld, zjjn: 1. het moet een orgaan zijn, dat de levering van de nodige grondstof fen aan de centrales garandeert; 2. dat in alle opzichten controle uit oefent ook bijv. op de beïnvloe ding der volksgezondheid; 3. dat relaties onderhoudt met Ame rika en Engeland; 4. dat op de betrokken complexe ge bieden leiding gevend, stimule rend en coördinerend optreedt. Over de positie van Europa in het atoomtijdperk hebben de „Drie wijzen" van Euratom een rapport samenge steld. Hieruit zijn bovenstaande inlich tingen geput. Stalen Russen vistuig? Volgens in Stockholm binnengeko men rapporten zouden Russische vis- vers in de Oostzee, in internationaal water, vistuig hebben gestolen van Scandinavische vissersschepen. Men meent, dat het er de Russen in de eerste plaats omgaat, te weten te ko men hoe het vistuig vervaardigd is Enige malen zouden de Russen, toen zij op heterdaad betrapt werden, hun lichten hebben gedoofd en verdwenen zijn. Verbouw van haver, gerst en tarwe De vraag, of de verbouw van haver, gerst en tarwe bij de thans geldende prijzen lonend is, kan in het algemeen in bevestigende zin worden beant woord, aldus minister Mansholt. Zoals bekend zal zijn, wordt voor de voe- dergranen, waartoe ook de rogge be hoort, het stelsel van minimumprijzen en monopolieheffingen toegepast. De opbrengstprij zen van gerst en haver zjjn gemiddeld hoger geweest dan de geldende minimumprijzen. Ingezonden Mededeling (adv.) Geboren: Gerrit, z.v. G. L. Schunse- laar en J. Spijkerman; Margot C., d.v. W. M. Quist en C. Neuféglise; Jan, z.v. C. Doeleman en P. Verbeek; Nicolaas, z.v. N. Davidse en E. Barentsen; Irma I., d.v. D. I. Koole en N. van Riet; Jozina M., d.v. L. van Eenennaam en T. J. M. van Luijk; Maria P. M., d.v. J. M. Ever- sen en M. P. Rijn; Pieternella C., d.v. J. J. van der Slot en C. Leijnse; Cornelia J., d.v. A. C. de Vries en A. Baaijens; Leun- tje, d.v. J. Corré en W. Boone. Ondertrouwd: A. H. S. Commelin, 24 j. en W. de Bruijn, 22 j.; B. Slof, 20 j. en J. M. de Coninck, 26 j. Gehuwd: P. Burgs, 25 j. en A. M. La- roes, 20 j.; C. R. Scholtz, 32 j. en P. Koo- man, 25 j. Overleden: A. Groen, 65 j., m.v. D. Flipse; C. Cornelisse, 82 j., m.v. G. Schip- uer; P. J. Evertse, 84 j.; L. Lorier, 75 j., v.v. A. Bostelaar; A. van der Jagt, 60 j., m.v. C. M. Klaasse; C. Matthijsse, 76 j.; M. D. den Decker, 76 j., wed. v. J. Mesu. Het grote belang van stabilisatie kan worden verduidelijkt door een meer politieke argumentatie. De Suez- crisis heeft geen catastrofale invloeden doen gelden op de Europese markt. Naarmate de importen stijgen, groeien de gevaren voor zulke invloeden. Euro pa zou in een situatie kunnen komen, dat machtshebbers in de olieproduce rende gebieden (het gaat dan om honderden miljoenen tonnen) Europa naar de keel kunnen grijpen. De vraag: hoe de import te stabili seren?" kan slechts worden beant woord met; „bouw van elektrische centrales", waar dat economisch ver kieslijk is met gebruikmaking van waterkracht, elders, en dat is in verre weg de grootste gebieden, met ge bruikmaking van de kernenergie." Men heeft zich echter daarbij gereali seerd, dat indien van nu af slechts atoomcentrales werden gebouwd, de stabiliserende invloed daarvan eerst circa 1961 bespeurbaar zou worden. President Nasser van Egypte heeft een bevel uitgevaardigd, waardoor een einde wordt gemaakt aan de algemene mobilisatie in Egypte. In oktober was bevel gegeven tot mobilisatie. De noodtoestand en de bepalingen inzake de staat van beleg blijven ge handhaafd. Het demobilisatiebevel wordt 1 maart van kracht. Het maakt een einde aan het rege- ringstoezicht op de sleutelindustrieën, de handel en het vervoer. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, John Poster Dulles, gelooft: 1. dat Egypte de opruimingswerk zaamheden in het Suezkanaal wel heeft vertraagd, doch nu bereid zal zijn volledig mee te werken; 3. dat Egypte discriminerende maat regelen zal nemen met betrekking tot het varen van Franse, Britse of Israëlische schepen door het Suez kanaal; 8. dat de Amerikaanse regering niet van plan is een schip door de Golf van Akaba te laten varen, om zo doende het recht van doorvaart vast te stellen. „Dit is een zaak voor de particuliere scheepvaart maatschappijen. Ik vermoed ech ter dat een of ander schip in elk geval door de Golf van Akaba zal varen, aangezien men in scheep vaartkringen kranten leest en op de hoogte is van het standpunt der Verenigde Staten", aldus Dulles. Streven Er wordt naar gestreefd dat van Geboren: Sylvia M., d.v. C. Ch. L. Her mes en R. F. Verbeem; Jacoba, d.v. J. de Vrieze en W. van Koeveringe te Borsse- le; Cornelis J., z.v. M. C. Hamelink en J. M. Louwerens; Cornelia J., d.v. J. Wal- hout en J. C. den Hollander te Wol- phaartsdijk; Dirk C., z.v. M. van Zanten en P. Boutens; Betsy F. P., d.v. G. P. de Maaijer en J. H. R. Kalle; Elisabeth, d.v. S. Baar en H. "Werkman; Daniël, z.v. E. A. Taihutu en J. L. W. Engelsman te Kruiningen. Ondertrouwd: C. Caljouw, 28 j. en L. W. M. Becude, 21 j.; C. v. d. Guchte, 23 j. en J. P. v. d. Weele, 19 j.; H. Capello, 25 j. en H. P. Sohier, 19 j. Gehuwd: J. Polderdijk, 31 j. en M. L. Luijk, 42 j.; J. de Wolff, 24 j. en J. C. M. P. Foudraine, 21 j.; J. Marijs, 35 j. en J. N. Zwartepoorte, 31 j. Overleden: W. Duvekot, 60 j.; N. de Koning, 26 j. te Bruinisse; C. Duvekot, 81 j., e.v. W. Boutens; L. Oom, 85 j., wedn. v. M. van Dijke; I. Pantus, 58 j. Ingezonden mededeling ladv Prijssteun consumptie aardappelen Betreffende de wijze van prijssteun in de aardappelsector, aldus minister Mansholt aan de Tweede Kamer, kan worden medegedeeld dat zowel voor consumptieaardappelen als voor fa brieksaardappelen voor de oogst 1956 garantieprijzen zijn vastgesteld. Voor consumptieaardappelen geldt een garantieprijs van 4,75 per 100 kg veldgewas bij aflevering in de herfst. Bij de aflevering op een later tijdstip wordt deze garantieprijs verhoogd met een bewaarvergoeding, die van 0,60 in december tot 1,20 per 100 kg in mei oploopt. Telers van aardappelen zullen tweemaal per seizoen geduren de een bepaalde periode in de gelegen heid worden gesteld hun aardappelen bij het aan- en verkoopbureau voor akkerbouwprodukten aan te bieden. Naast deze garantie is er een afzon derlijke garantie voor fabrieksaard appelen vastgesteld, welke 6,50 per 100 kg veldgewas bedraagt. Aan deze garantie is een beperking verbonden van deze produktie van aardappel meel t.w. tot 180.000 ton. Deze toeslag zal via de aardappelmeelfabrieken aan ET SPANJE BEHOORT inzonderheid de Zuidame- rikaanse staat Columbia tot de r.k. landen, waarin het protestantisme te lijden heeft van plagerijen en druk. De Ar gentijnse bisschop van de me- thodistenkerk Santé Uberto gebruikt om een campagne te voe ren tegen de protestanten; zij heeft daarbij geen acht geslagen op de pauselijke encyclieken, waarin op matiging wordt aangedrongen. De rooms-katholieken hebben gezegd, dat de zuiverheid van het christe lijk geloof in Columbia beschermd moet worden tegen protestantse sekten, die meestal van Noordame- rooms-katholieke missionarissen uit NoordAmerika ontmoeten verzet van de kerkelijke overheid in Co lumbia. In antwoord op protestantse be schuldigingen hebben de rooms- katholieken gezegd, dat honderden van hun eigen mensen in Columbia gedood zijn. Bisschop Barbieri wil- Barbieri, heeft hij de presiden- de dit niet ontkennen, maar vestig- 1 dn «n dn nnmdonb4 nrt dot do ten van de Wereldraad te Ge- nève een boekje opengedaan over de situatie in Columbia. Niettegenstaande allerlei ont kenningen van r.k. zijde stelde hij vast, dat de berichten over onderdrukking der protestanten in Columbia in de meeste geval len absoluut waar zijn. Scholen, zendingsposten en kerken zijn door de autoriteiten gesloten, kerkdiensten verstoord en men sen gevangen genomen. Bisschop Barbieri zei ook, dat de r.k, hiërarchie de politieke situatie rikaanse afkomst zijn. Bisschop Barbieri, zei, dat de in Columbia ge vestigde protestanten niet tot de sekten behoren maar tot de Her vormde kerk, die er al langer dan een eeuw bestaat. Vermoedelijk moet men de ge beurtenissen in Columbia zien als een vorm van nationalisme, dat dat zich verzet tegen elke invloed vanuit Noord-Amerika. Want ook de er de aandacht op, dat de roomsen alleen van politieke ver volging hebben te lijden, terwijl de protestanten zowel om politieke als om godsdienstige redenen vervolgd worden. De protestantse kerken in de meeste andere Zuidamerikaanse landen zijn min of meer vrij; van openlijke vervolging is althans ner gens sprake. Wel bestaan er in Mexico, Peru en Venezuela enkele beperkende bepalingen ten aanzien van protestantse arbeid. In sommige plaatsen geven de radiostations geen gelegenheid voor protestantse uitzendingen, terwijl geen toe stemming wordt verleend voor de stichting van eigen radiozenders. 1962 af drie miljoen kilowatt per jaar de telers van fabrieksaardappelen ten uit kernenergie zal worden geprodu- goede komen. Kerkdienst op 1 mei OP VERSCHILLENDE PLAAT SEN pleegt men op 1 mei een gods dienstoefening te houden in een Hervormde kerk, soms aangekon digd als „de kerk spreekt tot de 1- mei-vierders". Op verzoek van de Westerkerkgemeente heeft de cen- rale kerkeraad der Hervormd ge meente in Amsterdam goedgevon den, dat op 1 mei des morgens een kerkdienst wordt gehouden „tot dankzegging voor geestelijke en ma teriële verworvenheden door de arbeid". Bij het besluit werd de bepaling gevoegd, dat deze kerk dienst niet in de politieke sfeer mag worden getrokken. Contact over de grens TE NIJMEGEN ZAG MEN IN, dat het toch een eigenaardige toe stand is wanneer men als protes- H. Quistorp, predikant te Kleef (die in Utrecht heeft gestudeerd en goed Nederlands spreekt) dezer dagen te Nijmegen een lezing over de protestantse kerk in Duitsland in deze tijd. Antisemitisme in Rusland EEN ENGELS COMMUNISTISCH hoogleraar, prof. Levy, een Jood, heeft na een studiereis in Rusland in World News, orgaan van de communistische partij in Engeland, verklaard, dat de Joden in de Sov jet-Unie het in de jaren 1948—1952 zwaar te verduren hadden. Velen zjjn vervolgd en gedood. Op hoge posten bleven geen Joden gehand haafd. Sedert 1948 is geen Joodse publi catie in het Jiddisj meer versche nen. De grote Sovjet-encyclopedie, welke in 1932 ongeveer 160 kolom men aan de Joden had gewijd, tel de in de nieuwe druk van 1952 slechts 4 kolommen bijzonderheden over de Joden. Ook zijn in de en cyclopedie van zeer veel belang rijke Joden de biografieën wegge laten of vervalst. Karl Marx wordt b.v. niet meer als Jood geken schetst. DIJ DE GEREFORMEERDE KERKEN in de Zaanstreek is men er toe fovergegaan om „industrie-ouderlingen" te benoemen. Dit zijn ambts- tant wel contact onderhoudt met dragers met een evangelisatorische taak. Zij moeten in het beroepsleven geloofsgenoten in Amsterdam of van hun mede-arbeiders in de fabrieken getuigen van de Blijde Bood- Den Haag, maar niet met protestan ten, die een paar kilometer van Nijmegen af over de grens wonen. Reeds hebben enige Nijmegenaars de kerkdag der evangelische ge meenten in Goch verleden jaar be zocht. Maar men wil de contacten gaan versterken. Daarom hield dr. - JLJ| getuigen van de Blijde Bood schap van Jezus Christus. De onkerkelijkheid en het ongeloof is groot in de Zaanstreek. De chris telijke arbeiders werken er altijd samen met mensen, die voor het meren deel ongelovig zijn. Te Koog aan de Zaan heeft men tegenover elke tien onkerkelijke arbeiders één gereformeerde. Te Zaandam arbeiden momen teel negen industrie-ouderlingen. Voor hen is door de stichting „Evan gelie en Industrie" een korte cursus georganiseerd. Ook hun echtgenoten kregen een avond les. Geboren: Cornelia M., d.v. A. Dekker en A. J." de Jonge; Cornelia M. T„ d.v. J. K. Slabbekoorn en I. F. Dhanis; Lam- bertus, z.v. H. Visser en M. de Witte; Gerritje H., d.v. G. C. Aarnoudse en H. Bergsma; Santina P., d.v. J. M. Zegers en J Wolfert. Ondertrouwd: R. E. M. de Rijk, 25 j. te 's-Gravenhage en M. L. Cammaart, 24 j. Gehuwd: A. M. Witte, 22 j. te Axel en A. H. de Jonge, 20 j. Overleden: A. Leijs, 82 j. te Hoek, wed. v. E. Oppeneer; F. M. van Doeselaar, 50 j., e.v. M. Riemens; J. Vermeulen, 84 j., wedn. v. F. Andries; L. Willemsen, 79 j., wedn. v. M. M. de Wilde; J. C. Elenbaas, 83 j., wedn. v. H. E. van Veen. Ingezonden mededeling (adv.) De snelste VELPON FEUILLETON Naar het Engels 27) „En mag ik u ook vragen op welke wijze?" „Nee, dat mag u niet. Ik wil er u alleen op wijzen, dat de bezittingen van Miss de Roseville in het Graaf schap Leicester slechts een deel uit maken van haar totaal bezit. Behalve haar landgoed in Bretagne had zij huizen in Parijs, een huis in Londen, een villa in Cannes en talloze gelds waardige papieren." Keith Walden vroeg niet meer. Hij overlegde bij zichzelf, dat Jeanne dus nog rijk was en hij niet langer arm. Zou dit een nieuw plan van Miss de Roseville zijn geweest om hen tot el kaar te brengen? Op dat ogenblik zcu hij onmogelijk gezegd kunnen hebben of die gedachte hem welkom was of niet. Kort daarna nain hij afscheid van Mr. Richardson. Op het laatst vroeg Keith nog of hij soms het adres van Miss Landon zou kunnen krijgen. Maar dit verzoek weigerde de zaakwaarne mer beleefd. Hij was er op voorbereid geweest. Terwijl de trein hem naar Suttent- hoeve terugbracht, dacht Keith nau welijks aan zijn erfenis, maar wel aan de vrouw, die het hem duidelijk had gemaakt, dat zij geen deel wilde heb ben in zijn lot. Met onbeschrijfelijke teleurstelling besefte hij dus dat Jean ne hem niet vergeven had en dat zij wenste, dat zij in de toekomst vreem den zouden blijven. In de herfst hadden de Waldens al hun intrek genomen op de Hall. Het verhuizen was heel gemakkelijk ge- alles gelaten zoals het was. Tegen Kerstmis waren de buren enigszins be komen van hun verrassing en de Wal dens waren nu ook gaan begrijpen, dat hun tegenwoordig leven werkelijkheid was en geen droom. En de voorspoed bedierf hen niet; ze bleven eenvoudig, ofschoon hun afkomst en opvoeding meebracht, dat zij zich volstrekt niet misplaatst voelden in hun omgeving. Lance was naar Oxford en Fulke en Gill waren op de King Henry School. Winnie was naar een goede kostschool gestuurd en voor Lallie was een interne gouvernante aangenomen, een zeer bekwame jongedame, die ook Esmay kon helpen met haar muziek en andere studie, die zij door gebrek aan tijd wel wat had moeten verwaar lozen. Nog was Keith niet rijk te noemen en hij wist, dat de jongens hem jaren lang veel zouden kosten; dus kon hij het geld volstrekt niet over de balk gooien, ofschoon dit ook geenszins in zijn aard lag. Hijzelf had Suttenthoeve beheerd tot het voorjaar en had toen geen moeite gehad om het te verhuren. On der degenen, die zich daarvoor aan meldden was ook Herbert Scott ge weest. Miss de Roseville had hem zijn ontslag gegeven zonder getuigschrift; kort nadat zij hem een gedeelte van het rentmeesterschap had ontnomen, door rechtstreeks de zaken van Sut tenthoeve met Keith te behandelen. Ze had hem laten roepen gedurende de Kerstdagen die zij op Walden had door gebracht, en had hem toen meegedeeld, dat zij een onderzoek had ingesteld naar de beschuldiging, die tegen hem weest, want Miss de Roseville had was ingebracht, en dat zij die bevestigd had bevonden. Dit was nu een jaar geleden en Scott had sindsdien niet meer gewerkt, maar was in allerlei slechte gewoonten vervallen, die hun sporen op zijn uiterlijk hadden achter gelaten, zodat hij nog slechts een wrak was. Zwijgend had hij de weigering van Keith aangehoord om hem Suttent hoeve te verhuren en toen hij daarna nog even roerloos bleef staan vroeg Keith hem hoe hij er eigenlijk toe ge komen was om zich daarvoor kandi daat te stellen. „Je kent mijn opinie, Scott. Had je ooit een ander antwoord verwacht?" „Ja zeker. Ik had gedacht, dat je zo tenminste weer enigszins had wil len goedmaken, dat je mij uit mijn betrekking hebt verjaagd. Want ik weet, dat alles jouw schuld is; niemand anders had zo iets durven zeggen en Miss de Roseville is nooit meer de zelfde geweest, sinds jij op die dag met haar gesproken had." „Daar vergis je je toch in! Miss de Roseville heeft op eigen initiatief on derzoek ingesteld. Door je eigen wan gedrag heb je je betrekking verloren en dat weet je ook heel goed!" Scott ontkende het niet, maar wilde het nu nog eens over een andere hoek proberen. „Nu je zelf zo gelukkig bent ge weest, dacht ik dat je eerder geneigd zou zijn een ander eens te helpen, c!ie niet zo voorspoedig is geweest. Ik heb nu al in een jaar niets te doen gehad en mijn vrouw tobt er ook zo over." „Ik wilde, dat ik je helpen kon, Scott of liever dat je hulp waard was. Maar je drinkt en verspeelt alles. En je vrouw, nu, daar schijn je je an ders ook niet zoveel van aan te trek ken! Er zijn toch altijd nog meer boer derijen dan Suttenthoeve die je zou kunnen beheren. Wil je er een van hebben, dan zal ik je helpen zoveel ik kan." (Wordt vervolgd) VRIJDAG 8 MAART 1957. HILVERSUM I (402 m.): VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO; 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 Gram. 10.30 V. d. kleuters. 10.50 Omr. koor en orgel. 11.15 Het tweejaarlijks congres v. d. Partij v. d. Arbeid. AVRO: 12.00 Orkestconc. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Spoien prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Orgelconc. 14.25 Literaire progr. 14.45 De sportman van het jaar 1956. VARA: 16.00 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.00 Lichte muz. 17.30 Het tweejaarlijks congres v. d. Partij v. d. Arbeid. 18.00 Uws. 18.15 Act. 18.20 Verz.-progr. 18.50 De puntjes op de i. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Wat geloven Vrijzinnig Protestanten?, caus. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.05 De nationale inzameling v. h. Leger des Heils. 20.10 Boeken. 20.15 Pianorecital. 20.35 Ronde van België, caus. 20.45 Het gezin als levenscentrum, caus. VARA: 21.00 Dansmuz. 21.30 Het tweejaarlijks congres v. d. Partij v. d. Arbeid. 22.10 Exotische klanken. 22.25 Buitenl. overz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, caus. 22.50 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.): KRO; 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 School radio. 10.05 Gram. 10.30 Lichte muz. 10.55 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 12.00 Angelus. 1203 Klassieke muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Nederlandse muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Zang en piano. 14.30 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 Altviool en piano. 16.00 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 Kin derkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Viool, cello en fluit. 18.05 Lichte muz. 18.30 Vragenbeantw. 18.45 Gram. 18.50 Cur sus Openbaar Kunstbezit. 19.00 Nws. 19.10 Regeringsuitz.: Rubr. Verklaring en toelichting. Kom mee naar buiten, allemaal! Vrijetijdsbesteding in de openlucht door B. M. Vansgriethuijsen, hoofd Bureau Alg. Zaken en Vrije tijdsbesteding van het Ministerie van O. K. en W. 19.20 Regeringsuitz. Emi- gratiebur. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Verz. progr. v. d. mil. 20.30 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Amateursuitz. 21.15 Utopia, hoor spel. 22.00 Kamerkoor en instr. ens. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. BRUSSEL (324 m.): 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Muz. bij de thee. 17.45 Duitse les. 18.00 Pianorecital. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Ork. conc. 20.40 Kunstkaleidoscoop. Geboren: Mattheus H., z.v. P. Kloos terman en J. Verheij; Rudolf, z.v. L. v. Haaf ten en H. v. Maanen; Johannes H., z.v. W. J. Sinke en C. Schoe; Renco A., z.v. A. v. Iren en F. 3. de Geus; Ronald, z.v. K. F. Moens en C. Boer; Martina M„ d.v. A. A. Jobsen en J. Marinck; Bernar- dus T., z.v. J. Heijkoop en B. L. Leusen; Gabriëlle C., d.v. G. v. Emden en C. A. B. v. Berkom; Maria C„ d.v. A. Hartog en Y. M. Lenaerts; Willem, z.v. C. de Smit en N. P. Wisse; Wilhelmus A. G., z.v. J. H. F. U. M. de Lange en J. Wal- rave; Geertruida B., d.v. C. J. Lenaerts en A. C. de Rijke; Marjon C„ d.v. D. H. Knol en W. Lute; Wiebrands M., z.v. J. H. Ei kenaar en S. de Boer; Johan, z.v. A. de Pagter en E. A. Kerkhove; Helena, d.v. J. P. v. Hoeijdonk en P. J. H. de Croo. Ondertrouwd: I. v. d. Buuse, 24 j. en D. P. Sinke, 18 j.; H. B. C. Knoop, 25 j. en A. C. v. Zweeden, 26 j.; A. J. Nooij- ens, 24 j. en J. M. Karelse, 23 j. Gehuwd: P. Steenaard, 31 j. en J. v. d. Berg, 23 j. Overleden: A. Bakker. 64 j., e.v. C. Neyssel; L. Willeboordse, 82 j., e.v. J. Maas. AXEL Burgerlijke stand. Geboren: Elisa beth C., d.v. M. Koekkoek en C. Koster; Anneliese P., d.v. L. Vink en M. J. Ph. Vergeer; Paulina L. M., d.v. A. de Splen- ter en H. M. van Eek; Jacoba J., d.v. A. F. Rinn en J. Simon! Maria A. A„ d.v. R. F. Duijm en M. E. Nieulande. Ondertrouwd: C. J. Wieland, 21 j. en E. Schieman, 18 j.; H. de Groote, 58 j. en M. A. Verberkmoes, 60 j.; J. Witte, 26 j. en G. A. den Hamer, 28 j. Gehuwd: J. J. Steel, 24 j. en I. M. van Bastelaar, 21 j.; M. den Engelsman, 28 j. en C. J. de Feijter, 23 j.; J. C. Scheele, 24 j. en D. Pel, 25 j.; M. Dieleman, 26 j. en M. A. van Fraaijenhove, 22 j.; R. E. de Vliegere, 29 j. en C. J. van Es, 23 j.; C. J. Wieland, 21 j. en E. Schieman, 18 j. Overleden: M. M. van Langevelde, 72 j., v.v, J. W. Bakker; M. de Pooter, 73 j., wed. v. L. Schieman. BRUINISSE Burgerlijke stand. Geboren: Pieter, z.v. A. Maaskant en A. M. van der Weele; David, z.v. D. van den Berge en J. C. Ca- pelle; Pieternella, d.v. J. Verkamman en W. den Herder; Elizabeth C., d.v. P. T. Veth en M. van der Klooster; Adrianus J., z.v. A. J. Schults en M. Hage; Marina W„ d.v. C. L. Jumelet en P. M. Griep; Marina, d.v. M. de Ronde en E. J. Wes- dorp. Overleden: J. M. Kik, 80 j„ e.v. H. Ver- strate. ELLEWOUTSDIJK Burgerlijke stand. Geboren. Marga- retha J., d.v. J. A. Smallegange en J. M. Jobsen, GRIJPSKERKE Burgerlijke stand. Geboren: Aar- noud, z.v. G. Davidse en P. S. Dommisse. NIEUWLAND Burgerlijke stand. Ondertrouwd: P. Vader, 28 j. en M. Francke, 23 j. Gehuwd: M. Marteijn, 26 j. te Arnemui- den en J. W. Poppe, 24 j. Ingezonden mededeling (adv

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5