Grote spoorwegtentoonstelling op 17, 18 en 19 april te Goes brylcreem Door een verslappende belangstelling een bedenkelijke ontwikkeling bij onderwijs Ambonezen in Westkapelle krijgen (proef)bewegingsvrijheid MET BOEK Drie broers uit Arnemuiden op Noordzee omgekomen? Ter gelegenheid van de electrificatie Jeugd en knutselaars zetten hun beste beentjes voor Driehonderd eregasten „Massaal" ontslag bij brandweerkorps Eerste zege van Ned. militair elftal (4-1) Visserij-weekend te Vlissingen Normale toestand keert terug en kinderen gaan weer naar school Uil Z&elandi iPl&den Middelburg gezond. Uw hoofdhuid fris - Uw haar heeft „voedingswaarde" voor Uw haar Schepen en vliegtuigen ingezet voor reddingspogingen V.U.-correspondenien vergaderden fe Goes Ondanks groei, schuilen er toch grote gevaren Hulp en steun van voorstanders nodig Donderdag 7 maart 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 TER GELEGENHEID VAN DE elektrificatie van de spoorlijn Bergen op ZoomVlissingen worden in Goes diverse festiviteiten gehouden. Aan de voorbereiding hiervan wordt dagelijks gewerkt en naar het zich laat aanzien, zal door de feestelijkheden, die in Goes zullen plaats vinden ondubbelzinnig de blijdschap van de Zeeuwse bevolking over de elektrificatie van de Zeeuwse lijn tot uitdrukking komen. staande uit tal van prominente fi guren uit de kring van de Ned. Spoorwegen en provinciale en ge meentelijke bestuursorganen vanaf het N.S.-station naar „Het Schut tershof" zal wandelen. Naar men ons nog mededeelde wor den nog tal van andere evenementen voorbereid, zodat de spoorwegen in deze stad enkele dagen in het centrum van de belangstelling zullen staan. Op 17, 18 en 19 april wordt in „Het Schuttershof" te Goes een grote ten toonstelling gehouden van werkstuk ken, betrekking hebbend op het rail- vervoer. Leerlingen van alle scholen In de gemeente Goes zijn bezig met het vervaardigen van werkstukken, die met de spoorwegen in verband staan. Naar wij vernemen zijn buitengewoon mooie inzendingen te verwachten, o.a. op het gebied van wagons, koelwagens etc., terwijl ook diverse tekeningen worden vervaardigd. Een jury, be staande uit niet Goesenaren, zal 't ge- exposeerde beoordelen. Knutselaars Deze tentoonstelling zal echter niet alleen bestaan uit werkstukken van scholieren, ook knutselaars, die in hun vrije tijd miniatuur-treinen, wissels e.d. vervaardigen, zullen het resultaat van hun knutselzin naar „Het Schut tershof" brengen. Voorts zal men daar dan nog een compleet emplacement met rijdende elektrische treinen, te be dienen wissels, seinen etc. kunnen zien, dank zij de medewerking, die en kele grote importeurs van speelgoed artikelen aan deze grote expositie zul len verlenen. Goes: gastvrouwe De eerste elektrische trein (de feesttrein) zal op 17 april met onge veer 300 genodigden van Bergen op Zoom naar Vlissingen rijden. De trein vertrekt daarna weer naar Goes, waar het gezelschap, o.a. he in Hoedekenskerke: Dinsdagavond kwam het brandweer korps van Hoedekenskerke bijeen in het gemeentehuis, om afscheid te ne men van een zevental leden. Dit als gevolg van het feit dat er te Kwaden- damme een volledige bluseenheid is gestationneerd, waardoor te Hoede kenskerke kan worden volstaan met een hulp-korps. Door het gemeentebestuur is het aantal leden te Hoedekenskerke dien tengevolge in overeenstemming ge bracht met de nieuwe status van het korps. In zijn openingswoord sprak de scheidende commandant, de heer A. Jacobusse, een woord van welkom tot de burgemeester, die deze avond even eens bijwoonde. Hij richtte woorden van dank tot de overige leden van het corps voor de prettige samenwerking gedurende de tijd dat hij commandant was. Hierna schetste de burgemeester uitvoerig de redenen, die tot dit „mas sale" ontslag hebben geleid. Hij wees er speciaal op dat deze niets te maken hebben met de capaciteiten van be trokkenen, maar een noodzakelijk ge volg van de inkrimping zijn. Het ge meentebestuur heeft in de eerste plaats ontslag verleend aan hen, die de bij verordening gestelde leeftijd reeds hebben overschreden, en vervol gens hen, die kunnen worden geacht niet steeds, speciaal overdag, beschik baar te zijn. Tot slot dankte de burgemeester pommandant Jacobusse en de overige leden, voor het door hen verrichte werk en sprak de hoop uit, dat de blij- venden, onder leiding van hun nieuwe commandant, de heer A. Scheele, met ijver hun taak zullen blijven vervul len. Na het uitreiken van ontslagakten aan A. Jacobusse. J. Looij, A. Marijs, H. W. Minderhoud, L. A. Minderhoud, M. v. d. Ree en M. Wieekhardt, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Wat in januari tegen België niet is gelukt, en waartoe de Nederlandse militaire voetballers ook in Luxem burg niet in staat bleken, dat is op „Houtrust" in Den Haag eindelijk ge beurd: het Nederlandse militaire elf tal heeft zijn eerste zege behaald in het internationale militaire voetbal toernooi. Voor ongeveer 3000 toeschouwers, en in aanwezigheid van de ambassadeur van Luxemburg, versloegen de Neder landers het Luxemburgse militaire team met 41. Bij de rust hadden zij met 20 dr leiding. GEEN GROOTS SPEL Toch is het geen wedstrijd geweest waar men lang over zal praten. Want na een goed egin, waarin beide teams tot verrassende combinaties kwamen, wat de aanwezigen het laatste halfuur te zien kregen was allerminst aantrek kelijk. Daargelaten dan nog, dat voor al van Luxemburgse zijde herhaalde lijk te fors, en zelfs wel eens te ruw werd gespeeld. Ondanks zijn zes in ternationals heeft de Luxemburgse ploeg niet kunnen imponeren, daar voor was het spel te simpel, de tech niek te gebrekkig. Wijziging veilingdag te Kapelle In verband met de biddag voor het gewas zal volgende week woensdag in Kapelle de veiling gesloten zijn. Daarom zal de fruitveiling in deze week niet op woensdag worden ge houden maar op dinsdag en wel om half vier na afloop van de veiling in Goes. Op 8 en 9 maart. DE TWEEDE visserijbijeenkomst van de Zeeuwse Volkshogeschool, te houden in de jeugdherberg te Vlis singen, op 8 en 9 maart, belooft goed te worden. Het programma ziet er tenminste zeer aantrekkelijk uit. Om vijf uur worden de deelnemers verwacht. De cursusleider, de heer H. H. Heringa, zal hen verwelkomen. Na de brood maaltijd zal de heer A. L. S. Locke- feer, voorzitter van „Zevibel", het weekend officieel openen. Dr. P. Kor- ringa zal het onderwerp: „Welke mo gelijkheden resten er nog voor de oester- en mosselcultuur bij voltooi ing van het Deltaplan?" behandelen. Na de discussie zullen lichtbeelden over de oester- en mosselcultuur in Frankrijk vertoond worden, alsmede de film: „En de zee was niet meer". Zaterdagmorgen spreekt de heer H. S. Drost, inspecteur der visserijen, over „De harde noodzaak van visse rij onder wijs". De directeur van de visserij school te Katwijk aan Zee zal tenslotte een lezing houden over het onderwerp: „Hoe werkt een visserij - school?" Des middags geeft de secre taris van de Zevibel een nabeschou wing. Halstarrige houding verdwenen NA DE GESPANNEN toestand in het PNMS Ambonezenwoonoord West kapelle is thans een merkbare ontspanning ingetreden. De bevolking heeft zijn halsstarrige houding laten varen en formulieren ter ondersteuning ge tekend, waardoor zij zich onderwerpen aan de geldende regeling voor de Ambonezen. Woensdag werd een belangrijk ondersteuningsbedrag uitgekeerd. Dit vari eert van twintig gulden per week voor een alleenstaande tot vijftig zeventig gulden voor een gezin. Bovendien heeft men, om deze groep terwille te zijn, hen een „achterstallige vergoeding" over twee weken uitgekeerd. Donderdagmiddag krijgt de gehele bevolking bij wijze van proef gedu rende drie uren volledige bewegings vrijheid. Blijkt dat zij zich aan de gel dende regels houden en geen wanor delijkheden zoals kopen zonder be talen of stroperij bedrijven, krijgen zij de gehele zaterdag bewegingsvrij heid. Kinderen naar school Inmiddels werd aan de Ambonezen bekend gemaakt, dat zij het in eigen hand hebben voor het spoedig verkrij gen van hun algehele bewegingsvrij heid. Het ligt voorts in de bedoeling van de ouders in het woonoord, de kinde ren maandag weer naar school te zen den, zodat aan deze ongewenste toe stand, die sinds mei 1956 duurde, een eind zal zijn gekomen. Normale toestand Het kamp zelf neemt langzamerhand weer een normale aanblik aan. Rom mel en afval worden langzaam aan op- Uit de wereld van DE PASTORIE VAN HINTON, door Frank Baker. Vertaling uit het Engels door E. M. Tier Trout en Elize de Visser. Uitg.: Bosch Keuning N.V. te Baarn. Dit boek sluit zich aan bij twee vo rige boeken van dezelfde uitgeefster „Morgen zie ik je weer" en „In hoger Beroep". Ook deze roman vertelt van een predikant, die, lijdende aan een hartkwaal, van de arts de aanzegging kreeg, dat hij nog slechts hoogstens een jaar te leven had. Hoe hij dat jaar be steedt, hoe hij zichzelf ontdekt, ook in zijn ambtswerk, vertelt ons deze roman, die blijkens de vele foto-illustraties, ook verfilmd is. Het is een ernstig verhaal, dat menigeen tot zelfinkeer kan bren gen, ook al zetten wij een vraagteken bij de tendenz van deze roman. Immers, dat het nodig is voor een talrijk gehoor van jeugdigen op de preekstoel, demon stratief zijn preek te gaan verscheuren, waarop men weken lang gezwoegd heeft ,om dan een „woord uit het hart" te gaan spreken, komt ons bedenkelijk voor. We zijn niet voor verdorde, ab stracte dogmatische verhandelingen op de kansel. Er zijn tijden geweest dat de kerk er dood mee gepreekt werd, maar de zuivere Schrift-exegese, het uitpuren van de boodschap uit een tekst, komt ons zuiverder „dienst des Woords" voor, dan de boodschap, die een prediker uit „eigen hart" opdelft. Predikant zijn wil zeggen trompet zijn, meer niet. Hij geeft het geluid door. De Trompetter is de Geest, Die spreekt door het Woord. Deze Schriftuurlijke gedachte komt ln dit boek niet tot zijn recht. Maar we willen ons realiseren dat het een En gelse kerkgemeenschap is en dat men daar de betekenis van Woorddienst en Kerkgemeenschap niet meer opvat, zo als onze belijdenis ons die leert. Overigens een diep ernstig en op me nige pagina aangrijpend boek, dat ons heel wat sympathieker aandoet dan me nige roman uit deze tijd, die speculeert op de onzuivere hartstochten der jonge mensen, in zwoele sfeer zich afspeelt en waarbij de zgn. „driehoeksverhou dingen" schering en Inslag zijn. De ver taling was in goede handen en de uit voering is keurig. Gaarne aanbevolen. geruimd. Woensdagmiddag, toen een opkoper langs het kamp kwam en geld bood voor de vele honderden lege blik jes, die over het kampterrein verspreid lagen ging het opruimeil in ijltempo. De jeugdige Amboneesjes beijverden zich om het hardst om lege blikken in te zamelen en bij de opkoper af te le veren AAN ONZE CORRESPONDENTEN Wij maken onze corresponden ten er op attent, dat de predik beurten voor BIDDAG (woensdag 13 maart a.s.) uiterlijk maandag morgen in ons bezit moeten zijn. Redactie. C.H. Vrouwengroep. De C.H. vrouwengroep hield dezer dagen een ledenvergadering onder leiding van mevr. Strubbe-Van Veen. Na de pauze behandelde de heer J. F. Bastiaanse het onderwerp: „Het be stuur van de gemeente". Ouderavond Woensdagavond werd in de Concert en Gehoorzaal ouderavond gehouden van de Chr. Landbouwhuishoudschool. De voorzitter van het schoolbestuur de heer Jac. Wattel te Gapinge sprak er zijn blijdschap over uit dat zovelen door hun aanwezigheid blijk gaven van hun belangstelling. De directrice Mej. A. M. Boudeling vertelde het een en ander over het schoolleven. Wat betreft de studietoelage voor leerlingen kon de directrice nog geen mededelingen doen. Na nog een over zicht gegeven te hebben van de moge lijkheden die er op de school zijn wat betreft het onderwijs in verschillende takken, zei de directrice dat er plan nen bestaan om dit jaar drie dagen in klasse-verband te gaan kamperen, in plaats van het jaarlijkse schoolreisje. De kosten daarvoor zullen heel laag zijn. De heer P. A. Bouwens A.V.O. leer kracht der school vertoonde een film die opgenomen was op de school en liet zien de verschillende vakken waarin de leerlingen les krijgen. In de pauze was ruimschoots gele genheid voor de ouders om met de leerkrachten over hun kinderen te spreken. Lezing Het is altijd prettig te constateren dat een vereniging meer doet dan al leen de voorgeschreven vergaderingen te beleggen. Voorlichting is toch wel een van de eerste vereisten voor een vereniging, en toch zeker voor een aquariumvereniging. Vandaar dat het bestuur de heer dr. J. M. Lodewijks uit Den Haag had uit genodigd om voor de vereniging Bar bus Conchonius te spreken over sala manders. Wonderlijke dieren zijn salaman ders, zo zei de heer Lodewijks. Het is ook wonderlijk dat deze dieren zo wei nig bekend zijn bij de mensen vooral wanneer men weet dat er meer sala manders zijn dan mensen. Salaman ders leven in alle stréken van de we reld en komen in zeer Veel soorten voor. De heer Minderhoud voorzitter der vereniging sprak een kort openings woord. Ingezonden Mededeling (adv.) OMDAT Brylcreem waardevolle, versterkende stoffen en zuivere, uatnurlijke oliën bevat. OMDAT de oliën in Brylcreem geëmulgeerd zijn voor smetteloze haarverzorging. OMDAT massage met Brylcreem een dubbel voordeel geeft: mooi haar en gezond baar! Bttcham (Nrdtrland) N.V. Voor Eagros: /acq. Hoi N.V* Anutmdam IJmuidense viskotter vermist DRIE BROERS UIT ARNEMUIDEN hebben zeer waarschijnlijk en naar algemeen wordt aangenomen, in het begin van deze week da dood gevonden in de golven van de Noordzee. Sedert dinsdag wordt nl. de viskotter „IJmuiden 23", waarmee de broers maandag ter gar- nalenvangst waren gegaan, vermist. Reeds aangewende reddings pogingen van de reddingboot „Neeltje Jacoba", een vliegtuig van da basis Valkenburg en een amfibievliegtuig, zijn tot nu toe zonder re sultaat gebleven. Vanuit IJmuiden zijn alle vissersschepen alsook een aantal havenstations gewaarschuwd naar de vermiste Arnemuidenaren uit te zien. De namen van de drie broers, die allen ongehuwd zijn, luidenJo van Belzen, 27 jaar; Klaas van Belzen, 23 jaar en Jan van Belzen, 16 jaar. Drie a vier weken geleden kocht de oudste broer Jo, die reeds geruime tijd de visvangst beoefende vanuit IJmui den, de viskotter IJmuiden 23. Zijn jongere broers wist hij toen over te halen om gezamenlijk ter visvangst te gaan op de Noordzee. Voor één dag proviand Maandag jl. voeren zij uit jen hadden het plan om dinsdag terug te keren. Althans zij hadden slechts voor één dag voedsel aan boord. Toen het scheepje evenwel in de loop van dins dag niet in de IJmuidense haven te rugkeerde, werd groot alarm geslagen en een grootscheepse reddingsactie on dernomen. De reddingboot „Neeltje Jacoba" HET EXPERIMENT van het Provinciaal Comité van de Vrije Uni versiteit, om de correspondenten een gehele dag en daaraan aan sluitend de leden in vergadering bijeen te brengen, is uitnemend geslaagd. Zeker een zeventig correspondenten waren gisteren in de Korenbeurs te Goes de gast van de wetenschappelijke instelling, waarvoor zij met veel liefde werken en hun aantal werd 's middags door een zeer ruime groep leden versterkt. In de middag sprak prof. dr. L. Geschiere, hoogleraar aan de V.U., over de strijd voor de vrijheid van het onderwijs, ook van het hoger onderwijs, in 75 jaar. Nu wordt het wetenschappelijk werk van de V.U. in collegezalen en laboratoria hoog gewaardeerd. De V.U. profiteert van de huidige vooruitgang in belangrijke mate, mee door de ruime subsidies. Alles bijeen genomen lijkt de si tuatie dus moedgevend. Bestaan en toekomst van de V.U. schijnen vol komen onbedreigd. Maar deze volledige overwinning moge verheugend zijn er schuilt ook een groot gevaar. BEDENKELIJKE ONT WIKKELING. Het gaat de voorstanders van de V.U. niet om een materiële overwin ning. Ogenschijnlijke vooruitgang kan ook een achteruitgang camoufleren. Er doet zich hier en daar bij het onderwijs een bedenkelijke ontwikke ling voor. Nu de offers voor de scho len niet meer nodig zijn, is er een verslappende belangstelling. Dat is een groot gevaar voor het eigenlijke doel van het bijzonder onderwijs. De grotere mogelijkheden, ons ge schonken, brengen grotere verant woordelijkheid mee. Daarom blijft de belangstelling van ieder ouder voor 't onderwijs nodig. Het hoger onderwijs kan niet rond komen, zonder de hulp en steun van z'n voorstanders. Daarom moet ieder, die met de V.U. te maken heeft, zijn beste krachten blijven geven. De V.U. behoort bij de maatschappij. Ze zou sterven, als ze daar hoog boven kwam te zweven. De president-directeur, dr. J. Schou ten, sprak over de recente ontwikke ling van de V.U. ONTGROENEN Naar aanleiding van een gestelde vraag gaf hü allereerst zijn oordeel In de morgen werd onder leiding van ds. A. Verschoor (Vlissingen) een meer huishoudelijke vergadering ge houden. VROUWENWERK. Mevrouw R. Pestma-Van Kempen (Terneuzen) vertelde hierin op aan trekkelijke wijze van de oorsprong en de ontwikkeling van het vrou wenwerk voor de V.U., dat door zijn bekende busjes een groot bedrag bijeen bracht. De heer B. Faber, administrateur van de V.U., liet zijn gehoor weer in de keuken van deze instelling kijken. Hij wees daarbij op het unieke ver schijnsel, dat „gewone mannen en vrouwen" werken voor „hun univer siteit" en een dag uit hun werk bre ken, om daarover met elkaar te pra ten. Tienduizend mensen houden zich bezig met het winnen van contribuan ten, het innen der bijdragen, het plaatsen en legen der busjes. De eerste 70 jaar lag de gehele universiteit voor hun rekening. Maar de V.U. groeide, langzaam, maar zeker, ondanks tegenwerking, smaad en hoon. Thans heeft de V.U. zes facultei ten, 100 docenten en ruim 2200 stu denten. Ze kreeg invloed in ons volksléven. Andere universiteiten, ook in het buitenland, stelden hun katheders open voor leerlingen van de V.U. De tijd, dat de V.U. geheel voor eigen rekening lag, is voorbij. Toch legde spr. er de nadruk op, dat het offer voor haar nodig is. Vooral ech ter is van betekenis, dat de band met het calvinistische volk bewaard blijft. Dat er nog steeds veel belangstel ling is, bleek wel uit de geanimeerde discussie. over het ontgroenen. Daaraan zitten goede, maar ook schaduwkanten. Zodra zou blijken, dat het niet mogelijk is, het kwade weg te werken en het goede te be houden, zullen aan de V.U. stellig maatregelen genomen worden, om het in de huidige vorm af te schaf fen. Hij zette hierna uiteen, dat van de kosten van de V.U. 10 van de kosten van alle faculteiten, 4 van de alge mene kosten, de gehele theologische faculteit en de verenigingsuitgaven voor eigen rekening blijven, terwijl ook bepaalde andere uitgaven buiten de subsidieregeling blijven. Daarom mag de financiële medewerking aan de V.U. niet verminderd worden. Het bedrag, dat wij thans zelf te dragen hebben, is hoger dan het to- taal-onkosten-bedrag van de V.U. in 1946, vóór de inwerkingtreding en ruime subsidie. Voor dit jaar zijn de uitgaven be groot op 7 miljoen 6 ton. Dat bete kent, dat wij dit jaar 500.000, moeten bijdragen. Binnen een be trekkelijk klein aantal jaren wordt dit hoger en moet de V.U. aan eigen inkomens 1 miljoen per jaar hebben. NAAR MEER „TONNEN" De vrouwen brengen 2,5 ton bijeen. Dat moet groeien naar 3 ton in 1958 De mannen moeten dus zorgen voor 7 ton! Maar op het ogenblik zijn zij pas aan de 3,5, de helft ervan dus. Men zal geleidelijk, maar snel tot de verdub beling moeten komen. Directeuren doen het uiterste, om de uitgaven te beperken. Maar de groei gaat voort en stelt eisen aan ge bouwen, laboratoria. Buiten de eigen kring staat men er over verbaasd, dat we met zo weinig middelen zo veel kunnen doen. Maar toch moest bijv. het hospitium verdwijnen, om ruimte te vinden voor de literaire faculteit, die met Frans werd uitgebreid en bin nenkort ook Duits zal gaan onder wijzen. ZIEKENHUIS Een ziekenhuis is voorwaarde voor een medische faculteit. Spr. ver wacht, dat maart-april de fundering daarvoor gereed is en met 't beton- skelet begonnen kan worden. De aankleding en inrichting daarvan zal nog veel vragen. Intussen is nu aan de architecten gevraagd, het plan te maken voor de bouw van een paar laboratoria. Om dit alles te kunnen doen, is het voer onmiddellijk uit en tevens steeg een vliegtuig op van het vlieg kamp Valkenburg om aan het op sporingswerk deel te nemen. Een „Catalina" amfibievliegtuig van de MLD. dat zich in de lucht bevond toen de mededeling over de IJmui den 23 binnenkwam, heeft daarop onmiddellijk koers gezet naar het zeegebied, twintig mijl uit de kust. In tussen heeft men echter geen spoor van de kotter kunnen ontdek ken en moet wel aangenomen wor den dat de broers op zee zijn om gekomen. Ontsteltenis In het dorp Arnemuiden heerst diepe ontsteltenis, aldus deelde de burgemeester mee. Met spanning worden door de bevolking berich ten omtrent het lot van hun mede dorpelingen tegemoet gezien. Maar ook hier koestert men weinig hoop op een levend terugzien van de broers. GROTE VAART AAGTEDIJK: 5 te Bombay verwacht. AARDIJK: 6 te Baltimore. BANKA: 5 z.w. Diego Garcia. GROOTE BEER: 5 van Rotterdam nr Halifax en New York. HELICON: 5 z.w. Fayal nr Emden. JOH. VAN OLDENBARNEVELT: 5 o.z.o. East London. KATELYSIA: 5 van Bajo Grande nr. Perth Amboy. LAURENSKERK: 5 van Hamburg nr Rotterdam. MARATAM: 5 vn Colombo nr Napels. NESTOR: 5 w.z.w. Quessant. ORANJE: pass. 5 Kp Blanco nr. Kaap stad. RIJNDAM: 5 o. Kp. Race nr Cobh. RIJNDAM: 8 te Cobh verw. RIDDERKERK: 5 z. Monrovië. SCHIE 5: n.w. Finisterre nr St. Martha. SIBAJAK: 5 z. Madagaskar. SOESTDIJK: 5 n.o. Horta. WILLEM RUYS: 5 z. Walvisbaai. WATERMAN: 6 Dover nr. Rotterdam. ZUIDERKRUIS: 5 w. Flores. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk. Benoemd tot voorganger van de Vrijzinnige Protestanten Bond te Bre da H. N. Bierman, voorganger van de Ned. Protestanten Bond te Voorburg, die het beroep ook aannam. Geref. Kerken. Beroepen te Leeuwarden (7e predi kantsplaats) H. van Benthem te Wie- ringerwerf; te Oudewater J. Banga te Vleuten-De Meern. Aangenomen naar Minnertsga E. Haverkamp, kand. te Grootegast, die bedankte voor Hasselt. Bedankt voor Klasinaveen (2e pre dikantsplaats) G. M. W. Steen te Marknesse (N.O.P.). Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Beroepen te Vrouwenpolder J. Stra- ting, kand. te 's-Gravenhage; te Nieu- weramstel B. J. F. Schoep, kand. te 's-Gravenhage. nodig, dat de geloofsgemeenschap, die de V.U. draagt, niet verzwakt. Die ge loofsgemeenschap te versterken, is onze opdracht van Godswege. Ook op het gebied van de weten schap dient Gods naam verheerlijkt te worden en naar de door Hem ge stelde normen te worden geleefd. Daarom moeten wij liefde en steun aan dit werk geven. Aanhet slot van de bijeenkomst werd de terecht als „bijzonder ge slaagde" geluidsfilm „V.U.-festival 1955" vertoond.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2