Een jaar geeist tegen toevallijder wegens moord op krantenbezorger Kabouters Kabouters Nieuwtjes van alle eilanden Ik herinner me nog vaag iets van mijn plan..." Nieuwe Sp aanse kabinet liberaler dan het vorige Aansporingen werkten averechts Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! Chefariive 4 Alle aandacht voor landbouwonderwijs Na moord rustig bij TV-toestel gezeten KRE0FLAV0H RHEUMIN 20 tabletten slechts65c G. Schep Reistassen Goudswaard Woensdag 27 februari 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 SXe> Radio bAenqt oni DONDERDAG 28 FEBRUARI 1957. HILVERSUM I (402 m) AVRO: 7.00 ws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 'agopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 00 Gym. v. d. huisvr. 9.10 V. d. huisvr. 6.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. huisvr. 11.15 Lichte muz. 11.45 Welke vogel Is dat?, hersengym. 12.00 Orgel en «ello. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en Juinb.meded. 12.33 Westindisch ork. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 18.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 18.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.20 De man lil de schaduw, hoorsp. 14.45 Instr. trio.' 18.15 V. d. zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voor- flr. 16.30 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld. Een nieuwe koers in de Unesco, door Prof. C. Berg, lid van de Nederlandse Delega tie naar de 9e Algemene conferentie van de Unesco te New Delhi. 18.00 Nws. 18.15 Bportproblemen. 18.25 Lichte muz. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Cabaret. 19.25 Lichte muz. 19.45 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gelders ork. en sol. I. d. pauze: (21.1021.30): De plaats van Nederland in het huidige Eu ropa, caus. 22.15 Act. 22.25 Dansmuz. 22.50 Eportact. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. 23.15 Onze buitenl. correspondenten melden. 83.2524.00 Jazzmuz. HILVERSUM n (298 m) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Ange lus. 12.03 Instr. Octet. 12.20 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinb.- meded. 12.38 Lichte muz. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Alt en piano. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Prome nade ork. en soliste. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Kerkkoor en soliste. 15.30 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Pianoduo. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Ritm. muz. 17.40 Koer sen. 17.45 Omr. ork. en solist. 18.45 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.20 „Sociaal per spectief", caus. 19.30 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 82.00 Tijdschriftenkron. 22.10 Muz. caus. 82.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 83.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weerber. KRO: £0.15 V. d. jeugd. 20.55 a. Fragm. Weense IJsrevue. b. Theaternws. c. Epiloog. BRUSSEL (324 m) 12.00 Amus. muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Orgelspel. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 School radio. 15.30 Vlaamse liederen. 15.45 Duit- fie les. 16.00 Koersen. 16.02 Pianorecital. 16.45 Boekbespr. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.15 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Lied v. d. week. 19.45 Viool en piano. 19.50 Pol. caus. 20.00 Gram. 20.10 Missiemontage. 20.40 Verz. progr. 21.30 Kamermuz. 22.00 Nws. 22.11 Intern. Radio Universiteit. 22.30 Orgel- Oonc. 22.5523.00 Nws. (Van onze medische medewerker) HET KOMT DIKWIJLS VOOR, dat ouders op het spreekuur van de dokter komen met de klacht, dat hun zoontje of dochtertje zo slecht eet. Het kind begint er slecht uit te zien en het is geen wonder, dat de ouders zich hierover ongerust maken. De arts begint dan met het kind te onderzoeken en tot verwondering van de vader of moeder blijkt het, dat bij deze afwijking vaak geen lichamelijke stoornissen te vinden zijn. De arts zegt dan, dat men zich vooral niet ongerust moet maken en dat men het kind moet laten begaan. Aansporen om meer te eten heeft een averechts gevolg. Er ontwikkelt zich dan een gesprek tussen de arts en de ouders, waarbij de laatsten zich meermalen niet kun nen verenigen met het advies van de dokter, omdat deze zich niet voor kunnen stellen, dat het kind zal gaan eten als er niets meer van gezegd wordt. Omdat dit een veelvuldig voorko mende afwijking is, lijkt het mij goed hier iets nader op in te gaan. De eet lust is, ook voor volwassenen, afhan kelijk van verschillende factoren, wel ke samen moeten werken om een zo gunstig mogelijk effect te sorteren. Een smakelijk bereid maal is op zich zelf al een aansporing om goed te eten, terwijl een aangebrande maaltijd de eetlust van te voren al bederft. Een keurig gedekte dis nodigt uit van het gebodene te genieten. Vuile borden wekken een walging op. En dit zijn nog maar de uiterlijke dingen. Een gezellig tafelgesprek animeert, terwijl een onaangename stemming ieder, die aan de maaltijd deelneemt ertoe noopt deze zo spoedig mogelijk te beëindi gen. Deprimerend Dit zijn allemaal dingen, die wij als volwassenen heel goed weten al den ken wij daaraan dikwijls weinig of niet. Een kind voelt verschillende din gen veel scherper aan dan de volwas senen dit doen. De laatsten hebben vaak in hun leven al zoveel teleur stellingen moeten verwerken, dat ze over kleine moeilijkheden zich niet meer druk maken. Bij een kind is dit heel anders. Juist kleine speldeprik- ken, een onachtzaam gemaakte en op zichzelf niet eens kwaad bedoelde op merking bezorgt hun soms een geeste lijke schok of een onaangename stem ming, die deprimerend werkt en de eetlust bederft. Een maaltijd, waarbij het gezin als geheel aanwezig is (meer malen het enige uur van de dag, waar op dit kan geschieden) moet op zich zelf al iets feestelijks zijn. Bij slecht etende kinderen zonder lichamelijke afwijkingen, is dikwijls het tegenge stelde het geval. Soms heeft een kind zich eens een paar dagen minder lek ker gevoeld en gaat daardoor minder eten. Dit is de aanleiding, dat er een opmerking wordt gemaakt, dat het toch meer voedsel tot zich moet ne men. Maar het kind voelt dit als een verwijt. Het kan dit toch niet doen en moeder begrijpt dit niet. Cirkel Maar moeder weet dit niet zegt de volgende maaltijd weer deze aanspo ring (voor het kind vertaald als: „weer dat verwijt"). De reactie is dan bij het kind, dat na een paar dagen wel weer eetlust heeft gekregen, dat de maal tijd als een onaangename bezigheid wordt gevoeld, waardoor de eetlust wordt bedorven, omdat moeder alweer zit te beweren, dat ze moet gaan eten. En een verwijt, dat door het kind als zodanig wordt gevoeld en dat door de moeder als 'n goedbedoelde aanspo ring wordt bedoeld heeft tot resultaat, dat het kind hoe langer hoe minder gaat eten. U ziet, de cirkel is nu ge sloten. Het kind eet niet meer, omdat de moeder er telkens over gaat „zeu ren" en de moeder spoort het kind met de allerbeste bedoelingen aan om te gaan eten. Het resultaat is voor beide teleur stellend. De genezing is vrij eenvoudig. Zorg voor een plezierige stemming aan tafel, praat niet telkens over het eten. Schenk geen aandacht meer aan de hoeveelheid voedsel, dat het kind tot zich neemt. Hoe prettiger de stem ming en hoe vrolijker het aan tafel toe gaat, hoe meer de eetlust wordt bevordert. Dit gaat bij slecht etende kinderen niet in een keer. Immers het kind kijkt eerst de kat uit de boom. Na verloop van kortere of langere tijd komt de zaak dan weer vanzelf in or de. En de moeder achtte het haar grootste beloning, dat de dekschalen na de maaltijd leeg zijn. Zij geve ook niet het kind een pluimpje, dat het hu eens goed heeft gegeten, want dan be gint de ellende opnieuw. F. D. 0 Bij een recent opinie-onderzoek in Zweden heeft slechts 13 procent van de ondervraagden zich uitgesproken voor een republikeinse regeringsvorm. 70 pro cent is het eens met de monarchie. Om geld voor bioscoop ie krijgen Ingezonden mededeling (adv.) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderenI De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld mei uil- stekend resultaat gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer duidelijk bewezen en millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen (alen. UHC2EZZEZSMK Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, went die wordt beschermd door het bestanddeel Chefaro*. Minister Mansholt DEN HAAG, 22 febr. Slechts door verhoging van de arbeidsproduktiviteit zal de ontwikkeling van de landbouw- lonen gelijke tred kunnen houden met die in de industrie, zegt minister Mans- holt in zijn memorie van antwoord over de begroting. Naast de landbouw- technische en bedrijfseconomische dient daarom ook de agrarisch-sociale voorlichting voortgang te vinden. In het geheel daarvan moet aan de uit bouw van het landbouwonderwijs alle aandacht geschonken worden. Het praktijkonderwijs in de hoogste twee klassen der lagere land- en tuin bouwscholen zal de aanloop gaan vor men tot een leerlingenstelsel. De eer ste leerlingen, die daaraan zullen kun nen deelnemen, zullen in 1958 kunnen worden opgenomen. Voor de oudere boeren en landar beiders zal een bijscholingscursus worden ontworpen, die in het bijzon der aandacht zal schenken aan de be drijfseconomische en arbeidstechnische vraagstukken. Voor de middelbare landbouwscholen wordt gestreefd naar het verbinden van specialisaties aan dit onderwijs. Ook aan de programmavernieuwing en verbetering van de methodiek der landbouwwinterscholen wordt alle zorg besteed. II AMSTERDAM. Een nerveuse, keurig geklede jongeman, de 21- jarige elektriciën Henk M. uit Amsterdam hoorde vanochtend een jaar gevangenisstraf met aftrek van de zes maanden preventief en onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling tégen zich eisen wegens moord op de 71-jarige krantenbezorger W. Eijkes, die dermate met een hamer op het hoofd was geslagen dat hij tien dagen later in het ziekenhuis is overleden. Voor de rechtbank te Amsterdam is het droevige drama, dat zich op 25 augustus van het vorige jaar afspeelde in de Czaar Peterstraat te Amster dam, nog eens geheel uit de doeken gedaan. De rossige Henk, die in de buurt bekend stond als „toevallijder" en die in de psychiatrische rapporten „lijden de aan epileptie" wordt genoemd, had geldgebrek tengevolge van werkloos heid door zijn ziekte. Hij wilde op de avond van de 25ste augustus naar de bioscoop met zijn broers, doch hij had geen geld. Toen vatte hij het plan op, een kennis van zijn moeder, de be jaarde heer Eijkes (die volgens de verhalen „over een aardig duitje moest beschikken) bewusteloos te slaan en hem van een tientje te beroven. „Ik herinner me vaag nog iets van dit plan", antwoordde verdachte op vragen van de president. Abonnementsgelden Verdachte nam een hamer uit zijn voorraad gereedschappen mee en be gaf zich naar de Czaar Peterstraat, waar hij vriendelijk door de oude man werd ontvangen. Deze zat op dat tijdstip abonnementsgelden van een dagblad te tellen. Beide mannen maakten een praatje. Op een ge- Ingezonden Mededeling (Adv.) voorkomt en geneest Geen snoepje, maar't he/pC MADRID, (AFP). De Ingrijpende wijzigingen in het Spaanse kabinet, waarvan al enige tijd sprake was, zijn een feit geworden. Volgens een offi ciële bekendmaking zijn alleen de mi nisters van justitie, industrie, onder wijs en voorlichting aangebleven. Ge neraal Franco, het staatshoofd van Spanje, blijft voorzitter van de minis terraad. Franco niet meegerekend, telt het kabinet achttien ministers. Hiervan zijn er vijf Falangist, drie katholiek, twee monarchist en acht partijloos. De eerste indruk van waarnemers te Madrid is, dat het nieuwe kabinet zowel op politiek als op economisch terrein liberaler is dan het vorige. In monarchistische kringen is men zeer tevreden over het nieuwe kabi net. Generaal Vigon is een vooraan staand monarchist en verscheidene an dere leden van het kabinet hebben monarchistische denkbeelden. Te Hoeng Song in Korea is door het eerste Koreaanse leger een gedenksteen opgericht ter nage dachtenis aan luitenant-kolonel Marinus den Ouden en de solda ten van het Nederlandse detache ment in Korea, die tijdens de strijd om Hoeng Song op 12 en 13 fe bruari 1951 om het leven kwamen. MtfA&fue! WelneeI 3 zorgvuldig ge kozen geneesmiddelen de den mijn hoofdpijn snel en zeker verdwijnen. Dat is geen mysterie, doch de werking van een betrouw bare pijnstiller. Vraag dus net als ik stee'ds Rheumin van Brocades helpt bijpii»-' Nieuw- en Sint Joosland UITVOERING Dames- en Kinderkoor 27 en 28 februari .anvang 7.30 uur, in het Verenigingsgebouw. Alleen nog kaarten voor 28 februari aan de zaal. ARTS vrijdag na spreekuur en zaterdag AFWEZIG Spoedgevallen: Dr. Bom, Oostkapelle. GR/EPHOEST? pak PACTOLAN Ondergetekende maakt zijn geachte cliëntèle van Se- •ooskerke en omgeving be kend, dat hij vanaf 4 maart a.s. zijn BAKKERIJ EN WINKEL heeft overgedaan aan de heer CHR. RIEMENS. U vriendelijk dankend voor 30 jaar genoten gunst en vertrouwen. R. J. DRONKERS. In aansluiting op boven staande bericht ik het ge achte publiek van Seroos- kerke en omgeving, dat ik de BROOD- EN BANKET BAKKERIJ van de heer R. J. Dronkers heb overgenomen. Door een vlugge en correc te bediening en prima kwa liteit hoop ik het vertrou wen, wat mijn voorganger zovele jaren genoten heeft, waardig te maken. Beleefd aanbevelend, CHR. RIEMENS v/h Dronkers van prima zwaar lin nen, geheel met tuig leer afgewerkt, met zij- of voortassen, in 4 kleuren. Grote maten, in prij zen van 12,75. Koopt goed en voor delig bij Korte Noordstraat 6 MIDDELBURG TE KOOP: Beste 8-jarige vos (stam boekmerrie) Geschikt voor alleen werk. Tevens gevraagd voederbieten en tarwestro. A. HUISMAN, tel. 2305, St. Lau rens. Schrijfmachine (kl. model), 1- en 2-pers. Eng. ledik., tuin bank, wringer met bok, 2-pers. spiralen, emaille vulkachel, uittrektafels, 2-pers. 3-dlg. bedden, vloerkleed, kinder stoel, „Singer" trapnaaimachi- ne, jongensfiets 8-10 j., cilin derschrijfbureau, meisjesfiets 6-8 j., studieaceordeon, petro leumkachel. Vliss. singel 34, Middelburg, tel. 3513. Voor de boerenstand. Witte avonddoekjes 7,25 en ƒ7,75. M. KLAVER, Manufacturen- handel, Nieuwe Haven 47, Middelburg. Definitief of voorlopig in geschreven stier. Keur uit. L. VERHAGE, Middelburgseweg 51, Koudekerke. Kippenhok 8 bij 4 meter, te bevragen bij P. BROUWER, Wemeldinge. PERSONEEL GEVRAAGD: Terstond of met mei een knecht of aankomende knecht. „Swanenburg", Oostkapelle. In zakengezin van volwas sen personen wordt gevraagd een degelijke huishoudster. Brieven met volledige inlich tingen en verlangd salaris aan mevr. WAMSTEKER, Parall- lelweg 15, Bergen op Zoom. DIVERSEN: DAMES! Alles voor de baby. Jurkjes, pakjes, jasjes, truitjes, capes, doopjurken, sloopjes, lakentjes, dekentjes, zeiltjes, plastic broekjes, en luiers, dekenklemmen enz. Mejuffr. POPPE, Gravenstraat 86, Middelburg. Comité voor Geestelijke Op wekking, Goes. In het gebouw Turfkade 1 te Goes wordt vrij dagavond 1 maart 's avonds half acht een bijzondere sa menkomst gehouden waarin hoopt voor te gaan de alom bekende spreker Ds. Van Dam uit Willebrouk (België). Kom zelf en breng anderen mee. Telers gevraagd voor Pick les en vroege plantuien. (Ge prepareerde plantuitjes gratis). Inlichtingen bij M. ROTTIER, Claraspad B 55, Tel. K 1106 315, Heinkenszand. Voor medicijnen naar de dokter, voor het mooie Nestor Super edeldons Interlock on dergoed naar de speciaalzaak de naam zegt het al 't INTER- LOCKHUIS, Lange Vorststr. 45, Goes. „Cassettes". Vlekvrij door en door. D. LIEVENSE, Lange Vorststraat 87, Telf. 3280, Goes. Neem autorijles bij VAN ZWEEDEN, Domburg. Erkend en gediplomeerd door B.E.A. en F.N.O.P. Tel. K 1188—370. Gratis gehaald en thuis ge bracht. H Paardenhaar en koehaar, de hoogste prijzen. W. FLIPSE Zn. Lange Geere, M'burg. U snapt niks van de politiek? Waarom leest u dan niet in de Bijbei? Alles is voorzegd! Mare. 13 23, Zach. 12 3, Joël 3 2, Ezech. 36 24 e.a.! Laat eens zo'n mooie kin derserie bij U thuis maken. Foto IES LAMAIN, Lange Noordstraat 27, Middelburg. Van een kalenderplaat ma ken wij voor U een keurige wandversiering. DEN BOER, L. Vorststraat 110, Goes en Nieuwediepstraat 36, Terneu- zen. PFAFF. Fa. VAN OEVELEN en Zn, L. Delft 113, M'burg. Tel. 3864. Wij repareren alle merken naaimachines. Alle onderdelen van alle soorten voorradig. Wasmachinefabriek heeft snelwasmachines met lichte emaillebeschadiging, gloed nieuw met garantie 145, lang- zaamwassers 259,—, centri fuges 150,Desgewenst af betaling. Depöt: Nieuwstraat 28, Terneuzen, tel. 2410. dfren hei! geven ogenblik nam Henk de ha mer en gaf de man enkele klappen op het hoofd. De man liep schreeu wend met een bloedend hoofd naa* de deur en zakte daar in elkaar. De jongeman nam de benen, liep naar zijn grootouders, waar hij het bloed van zijn handen en kleren ver wijderde en ging bij zijn vriend een televisie-uitzending bekijken. De vol gende dag werd hij gearresteerd. Medelijden Direct na het gebeurde snelden de buren de oude man te hulp. Men zag een „rossige" jongeman weghollen en toen enige uren later de oude man in het ziekenhuis de naam vai. Henk M. noemde („Ik heb zo'n medelijden met hem") had de politie de dader snel te pakken. De bejaarde man ig later overleden. Volgens de als ge- tuige-deskundige gehoorde patholoog anatoom dr. J. Zeldenrust bestaat er degelijk oorzakelijk-verband tussen het overlijden en de toegebrachte sla gen aan het hoofd. De psychiater noemde de verdach te „ernstig verminderd toerekenings vatbaar' en adviseerde opneming in een gesticht voor eplileptici. Het rap port van de deskundige, die door de verdediger was geraadpleegd ging nog verder. Hierin wordt gesteld, dat Henk niet toerekeningsvatbaar was op het moment dat hij het delict beging. Spuitje „Hoe ig het mogelijk dat u na de daad nog rustig naar een televisie programma kon kijken?" zo vroeg de president. „Ik was erg zenuwachtig", zei verdachte zacht. Hij stond voor de rechtbank te tril len op zijn benen en kreeg van een hem vergezellende ziekenbroeder een injectie ter kalmering. De officier van justitie, mr. G. R. Nubé, sprak van „voorbedachte rade" en achtte moord bewezen. De raadsman mr. H. P. van Duiken, betoogde, dat noch de opzet tot moord noch het opzettelijk doden was bewe zen. Hij betwijfelde het verband tus sen de klappen met de hamer en de dood van de bejaarde man. Hij vroeg vermindering van de gevangenisstraf. Uitspraak dinsdag 12 maart a.s. BR U1NISSE Herverkaveltngspijnen. Men noemt de herverkaveling dikwijls een operatie en dat deze hervekavelingsoperatie niet zon der pijn verloopt, wordt duidelijk wie thans na de regens van de laatste week een kijkje neemt, op de pas door de draig- lines bewerkte blokken, in de nabijheid van het dorp. Nu de drainage daar nog in modderpoelen waarop het water blijft staan, iets wat tot structuurverval aan leiding geeft. Ook uit de zojuist geëindigde zoge naamde wenszittingen waar ieder gege- digde zijn wensen naar voren kon bren gen, werd duidelijk, dat in sommige ge vallen niet zonder pijn, voor de betrok kenen, een herverkaveling tot stand komt. DOMBURG Raad. Op donderdag 28 februari komt de raad bijeen. Gesproken zal worden over het voeren van een rechtsgeding tot onteigening van gronden, de verhuur van een perceel grond en de aanschaf van een rolcastenpelmachine. Ook het punt: bouw bergplaats is op de agenda vermeld. KRABBENDIJKE Raad. Donderdag a.s. komt de raad in openbare zitting bijeen. De agenda telt 18 punten, waaronder: aankoop van bouw gronden, aanschaf nieuwe lijkauto en aanschaffing van luchtfoto's. ST. ANN ALAND Collecten. De collecte voor de Geref. zendingsbond bracht 183,40 op, voor de kerkvoogdij bracht de extra collecte ƒ217,79 op en voor Hemova is ƒ29,91 bij een gebracht. SEROOSKERKE (W.) Jaarvergadering ZLM. De plaatselijke afdeling der ZLM kwam in jaarvergade ring bijeen onder voorzitterschap van de heer K. de Buck. In zijn jaarverslag sprak de secretaris over een moeilijk jaar voor de boeren. Niet alleen het binnenhalen van de oogst ging met vele moeilijkheden gepaard, doch ook de bedrijfsuitkomsten waren zorgelijk, al was de Suezkwestie tijdelijk van gunstige invloed. Hij wees op het landbouwbeleid en de daaruit voortvloeiende moeilijkheden bij de for matie van het huidige kabinet. De afde ling telt momenteel 76 leden. De pen ningmeester meldde een batig saldo in kas. Bij de bestuursverkiezing werden de heren K. de Buck en K. Poppe Jzn. her kozen. De uitgebreide rapporten over de vraagpunten „Bodemverbetering" en „Vestigingseisen voor de landbouw" ont lokten een levendige bespreking. De heer L. van Nieuwenhuizen te Goes, ass. Rijkslandbouw voorlichtingsdienst, sprak hierna over landbouweconomie. Hij gaf verschillende bedrijfsuitkomsten over 1955. Uit de statistieken is bewezen, dat Walcheren, met zijn akker- en weide- bouwtypen gunstiger uitkomsten gaf als andere streken. Hij waarschuwde tevens voor te ver doorgevoerde mechanisatie.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4