MAGGI Veel bezwaarschriften ingediend tegen concentratie polders en waterschappen Baas en knecht raakten slaags in auto na meningsverschil Voorschip gezonken „Fendel 134', bij Hansweerl aan de grond gezet Ged. Staten: „Van aantasting autonomie is geen sprake'' Verhoog 1 M'burg elektriciteits tarieven Koningin 6n Prins komen naar Vlissingen Een verrassing van Alice uit V Maggi Land Zeeuwse garnalenvisserij boekte gunstig resultaat Voorzitter Polder Walcheren sprak over waterschappen ZEEUWSCH DAGBLAD Ir. L. Appelman nam afscheid van Culiuur Technische Dienst Voor De Ruyterherdenking Potige douanier voorkwam in Hansweert broedermoord VERMICELLISOEP Na Elke week geslacht vee in Vlissingen Aantal visdagen nam sterk toe Opbrengst steeg tot 6,1 miljoen gulden Lak 't zelf met NEDO-MEX Transparante klenrlak iWoensdag 27 februari 1957 Pagina 2 Prov. Siaten voor belangrijke beslissing E LEDEN VAN PROVINCIALE STATEN van Zeeland hebben van het college van Ged. Staten een aantal zeer uitvoerig toegelichte voorstellen ontvangen betreffende de concentratie van polders en waterschappen op Schouwen-Duiveland, Noord-Beveland en Tholen. Over deze voorstellen heeft Zeeuws Dagblad in januari j.l. de lezers reeds uitvoerig kunnen inlichten, aan de hand van gegevens, die wij toen hadden ontvangen. De adviezen komen overeen, met hetgeen wij reeds publiceerden. Tegen de voorstellen tot concentratie van de waterschappen, als mede tegen het voorstel tot wijziging van het reglement voor de calamiteuze polders of waterschappen, welke ter kennis van de Waterschapsbesturen zijn gebracht en voor betrokkenen ter visie hebben gelegen, is een aantal bezwaarschriften ingediend. De polders Maria, Rip en Wissekerke maken bezwaren kenbaar tegen de on derbrenging van de scheidingsdijken, waarop Ged. Staten antwoorden, dat ook na de realisering van het drie- eilandenplan een belangrijk gedeelte van de zeewering van het waterschap nog blijft behoren bij het tweede dis trict. De polders Geersdijk, Heer-Janz. Spiering, Willem en Wissekerke, als mede de gemeente Wissekerke verzoe ken het beheer van havens, wegen e.d., welke voor de samenvoeging in be heer waren bij andere publiekrechte lijke lichamen dan polders of water schappen, niet aan het beheer van die lichamen te onttrekken. Ged. Staten antwoorden hierop, dat de concentratie geen verandering brengt in de onder houdsplicht. Voorts blijkt uit de in gekomen bezwaarschriften dat een aantal polders op Noord-Beveland van oordeel is dat elke polder in het be stuur van het nieuwe waterschap moet zijn vertegenwoordigd, doch Ged. Sta ten menen dat het bestuurscollege dan te groot zou worden. Rijksbijdrage Dit de antwoorden van Ged. Staten op gemaakte opmerkingen en inge diende bezwaarschriften blijkt voorts dat omtrent de door het rijk te ver lenen bijdrage in de kosten van verho ging en verzwaring der waterkerin gen, nog geen positieve mededelingen kunnen worden gedaan. Het bedrag van de rijksbijdrage in die kosten wordt door de minister vastgesteld. Tholen Ged. Staten zijn dit in antwoord op een ingediend bezwaarschrift van mening, dat de gemeente Tholen niet buiten de concentratie kan wor den gehouden. Het primaire doel van de concentratie, verdediging tegen de zee, zou dan niet verwezenlijkt kun nen worden. Overigens heeft, aldus Ged. Staten, de gemeente Tholen reeds thans belang bij de zeewater- kerende werken van de omliggende polders of water chappen, zodat het, volgens Ged. Stater billijk moet ge acht worden, dat dit gebied bijdraagt in de algemene lasten van zeewering en oeververdeling. Het is billijk, merken Ged. Staten voorts op, dat de onderhoudsplicht van het thans in onderhoud bij de gemeen- TJit de voorstellen van Ged. Staten blijkt dat men op Noord-Beveland, Schouwen-Duiveland en Tholen nieu we waterschappen wil oprichten en Voorts dat G.S. de calamiteuze polders pis zodanig en de waterkeringen voor die polders eerst willen opheffen met Jngang van de dag, waarop de wet op Öie polders (tot stand gekomen in 1870) wordt vervangen, met dien ver stande, dat de calamiteuze polders feeds van de aanvang af worden op genomen in de op te richten water schappen. De voorstellen van Ged. Staten be doelen verder administratief en juri disch de nieuwe vorm te regelen. Bezwaarschriften Het is het waterschap Oud- en Nieuw- Noord-Beveland opgevallen, dat z.i. vele bevoegdheden van het be stuur sterk zijn beknot. Ged. Staten fouden teveel zaken aan zich willen trekken. Ged. Staten merken in hun commentaar op dat in het alge meen niet van aantasting van de auto nomie kan worden gesproken. Voorstel van ,'B, en W. HET COLLEGE van B. en W. van de gemeente Middelburg stelt de raad voor de elektriciteitstarieveu voor kleinverbruikers met anderhalve cent te verhogen met ingang van na de meteropnamen over maart-april. In de begroting van het elektriciteits bedrijf voor 1957 is, wat de post stroomaankoop betreft, gerekend met een kolenprijs van 80,per ton. Thans dient rekening te worden ge houden met 85,— per ton. Een en ander zal tot gevolg hebben, dat de ingekochte kWh 0,3 cent duurder wor den. De geraamde winst van 45,900 zal nu 3700 gaan bedragen. B. en W. achten het verder gewenst dat thans reeds rekening wordt gehouden met de lasten, die in de toekomst verbon den zullen zijn aan de wijziging van het voltage, een materie, waaraan niet te ontkomen zal zijn. Het in de huidi ge begroting opgenomen bedrag van 15.000 als storting in het voltage- ombouwfonds is te laag. De kosten van wijziging van de apparaten bij de ge bruikers worden geraamd op 1 mil joen Daar B. en W. het noodzakelijk achten de financiële uitkomsten voor 1957 ongewijzigd te laten, stel len zij voor een tariefsverhoging voor kleinverbruikers toe te passen. Een uitzondering wil het college maken voor particuliere gebruikers, die uitsluitend elektrisch koken (9 cent per kWh onder verhoging van het thans voor hen vastgestelde vastrechtbedrag met 4,80 per jaar.) Voorts willen B. en W. de eenheids prijs van 5 op 6 ct voor het nacht- stroomtarief brengen. Door deze ta riefsherziening wordt een meerdere stroomopbrengst van 75.000, verkregen. De Cultuur Technische Dienst heeft gistermiddag in het gebouw van de Herverkaveling te Goes in intieme kring afscheid genomen van haar hoofdingenieur-directeur ir. L. Appel man, wegens zijn benoeming in gelijke functie van de provinciale directie N. Brabant per 1 maart a.s. Aanwezig was het secretariaatspersoneel en het personeel van de bureaus te Zierikzee, St. Maartensdijk, Middelburg en Goes. De heer J. Wisse sprak een inlei dend woord tot de heer en mevrouw Appelman en begroette de nieuwe di recteur-hoofdingenieur, ir. J. van der Zaal. Ir G. Frieling sprak namens het ge hele personeel woorden van erkente lijkheid en waardering tot de schei dende „baas" en bood hem een aqua rel van de Campveerse toren aan. Me vrouw Appelman kreeg een boeket anjers geoffreerd. Als laatste sprak ir. Appelman een afscheidswoord. „De Utrechtse direc tie heeft de kaarten geschud en ge trokken", zo zei hij, „en toen kwam mijn kaart op Brabant terecht". Met het gevolg dat ir. Appelman nu naar Tilburg vertrekt. Hij zei terug te kun nen zien op vier bijzonder prettige jaren in Zeeland en erkende ook hier veel te hebben mogen leren. Vandaag neemt de Herverkavelings commissie Zeeland officieel afscheid van ir. Appelman. Morgen hopen wij daar verslag van te geven. te Tholen zijnde gedeelte der zeewe ring, met uitzondering van de haven werken, overgaat naar het waterschap. Zetel Ged. Staten blijken er niet voor te voelen de wens van het waterschap St. Annaland e.a. in te willigen en de zetel van het waterschap Tholen te vestigen te St. Annaland. Enkele an dere waterschappen geven de voor keur aan St. Maartensdijk of aan Scherpenisse. Ged. Staten houden echter vast aan Tholen. A.M.Z.-bus botste tegen melkauto Reeds verschillende keren heeft een botsing plaats gevonden in de Bieze- lingsestraat te Kapelle ter hoogte van de woning van de heer Leys waar de bocht scherp en onoverzichtelijk is. Gistermiddag was 't een lijnbus van de A.M.Z. die op dit punt in botsing kwam met een melkauto van de heer H. uit Wemeldinge. De A.M.Z.-bus werd hierbij lelijk beschadigd aan de linkervoorzijde, maar de melkauto kwam er zonder kleerscheuren af. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Dader van inbraak bekend Naar de politie ons meedeelde, is de 30-jarige J. P., die verdacht wordt van de inbraak in de woning van de heer Van Dijke in de Walstraat te Tholen overgebracht naar de rijkspo litie te Middelburg. Daar heeft hjj een volledige bekentenis afgelegd. VLISSINGEN, Officieel is thans meegedeeld, dat zoals men te Vlis singen reeds hoopte, H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard naar Zeeland zullen komen, om daar op vrijdag 22 maart a.s. de plechtige her denking van de 350e geboortedag van Michiel Adriaensz. de Ruyter, in de St. Jacobskerk te Vlissingen bij te wonen. Prettige Paese"wens voor polHierechier DE OPKOPER W. de V. uit Domburg is een kras manneke, dat weliswaar bij „de heren van 't gerecht" de deur niet platloopt, maar hiervoor toch, door zijn betoogtrant en zijn uitlatingen een opvallende verschijning is. Zo terloops, tussen de justitiële zakelijkheid door, deelde hij gistermorgen de politierechter te Middelburg mee, dat hij vandaag, woensdag, zijn 70ste verjaardag viert. Voor de rest wenste hij de heren achter de groene tafel weer een „Prettige Paese", een heilswens, die hij vorig jaar tot de kantonrechter richtte. 't Gebeurde op Schouwen. De V. reed daar in zijn wagen, die be stuurd werd door de chauffeur C. F. S. uit Middelburg. De laatste gaf de voorkeur aan de boot van acht uur, De V. had er zijn zinnen op gezet om vijf uur van het veer gebruik te maken. En zo blijkt het in 1957 mo gelijk te zijn dat heer en knecht hierover een „bekgevecht" begin nen Het karakter van het gevecht wij zigde zich, toen De V. een zakmes te voorschijn toverde, gaf S. toen de eer ste klap, maar deed toch zelf aangifte bij de politie; hij had zich te verdedi gen tegen het mes, zoals hij zei. „En ik heb de eerste klap gekregen" weerlegde De V., „als dat mes een lu cifersdoosje was geweest, had ik het Ingezonden mededeling (adv.) 1000 PRACHTIGE BALPUNTPENNEN VOOR UW KINDEREN I Zó kunt U er een winnen t Haal 3 Zilverzakjes verrukkelijke Maggi Vermicellisoep. Knip de 3 rode dwarsbandjes met de naam uit de zakjes en ïeg ia een 2-regelig rijmpje, waarom Uw kind zo graag zo'n mooie Maggi Balpuntpen heeft. Doe het versje met de dwarsbandjes in een envelop en zend. die aan ALICE IN MAGGI LAND. POSTBUS 8007. AMSTERDAM. In linkerbovenhoek vermelden: BALPUNTPEN. Duidelijk in blokletters Uw naam en adres opgeven. Een' jury beoordeelt alle inzendingen en beloont de 1000 beste. Laatste datum van inzending 10 MAART 1957 Alleen de winnaartjes krijgen bericht en wel vóór 1 april 1957. dè soep om vaak te etenl 's Heer Abtskerke verleende bijdrage voor elektrificatie De Raad van 's Heer Abtskerke, gis teravond in vergadering bijeen, heeft besloten een bijdrage van 163,te verlenen voor de elektrificatie van de Bosseweg. De raad ging akkoord met het voorstel tot plaatsing van een straatlantaarn in de vorm van een arm aan het poststation. Voorts zullen twee bomen op het Dorpsplein wor den verkocht, daar zij in verband met de wegverbetering opgeruimd moeten worden. Tenslotte verenigden de raadsleden zich met de voorstellen tot wijziging der wedden van verschillende ge meentefunctionarissen. STAVENISSE Geslaagd. Te Breda is geslaagd voor het examen coupeuse, mej. C. Dourlein. moeizame pogingen VLISSINGEN, 26 febr. Langzaam lieten gistermiddag de mach tige drijvende bokken „Kolossus" en „Meeuw" het twintig meter lange voorschip van de „Fendel 134" onder aan de dijk van de Vlucht- haven bij Hansweert zakken. Het eerste deel van het negen en zestig meter lange schip, geladen met Chili-erts, kwam na uiterst moeizame en langdurige pogingen klaar. Thans resten nog 47 meter van het Duitse sleepschip, dat in november ter hoogte van Walsoorden zonk, doordat het in aanraking kwam met 't voor anker liggende Russische zeeschip „Kolomna". De Fendel 134 raakte de strak gespannen anker ketting en verdween binnen enkele minuten onder water. begonnen te tillen. Het Het is één van de moeilijkste ber gingen, die Van der Tak heeft ge had. Het schip ligt midden in het vaarwater. Slechts twaalf meter on der het wateroppervlak, doch zwa re getijstromen beletten het normaal doorwerken. Een duiker kan slechts een half uur, hoogstens drie kwar tier, zijn werkzaamheden per etmaal verrichten. MOEILIJK In november begonnen de mannen van Van der Tak met het bergings werk. Rijkswaterstaat had het gezon ken schip en lading in beslag geno men en de bergingsmaatschappij had dit moeilijke werk aangenomen. Toen men eenmaal begonnen was, bleek eerst hoe moeilijk de werkzaamheden zouden worden. Aanvankelijk dacht men het bijna zeventig meter lange schip mét lading in zijn geheel te kunnen lichten. Het bleek onmogelijk. Toen probeerde men de ruim 900 ton Chili-erts door kra nen te lossen. Ook dat bleek onmoge lijk, want de knijpers kregen geen houvast in het geklonterde erts. Uit eindelijk werd besloten het schip in drie a vier delen te snijden en het deel voor deel naar boven te brengen. GELUK Vrijdagmiddag had men na moei zaam zwoegen de stroppen onder het voorschip gekregen. De Kolossus en de Meeuw lukte niet. Zaterdagmorgen begon men op nieuw en in de afgelopen dagen ge lukte het eindelijk het twintig meter lange voorschip te lichten. Het was echter te zwaar om het ineens te vervoeren, zodat het tegen een zand plaat onder Waarde aan de grond werd gezet. Een deel der lading en het binnengedrongen zand werd uit het voorschip verwijderd, totdat de machtige bokken het werk aan kon den. Langzaam voer men in de rich ting Hansweert, waar men gister morgen omstreeks half negen in de vluchthaven binnenliep. 's-Middags was het werk gereed. In de nacht van maandag op dins dag liep in de Vlissingse buitenhaven het speciale koelschip Henry Denny binnen met een lading van 170 ton geslacht vee. Onmiddellijk werd be gonnen deze lading over te slaan in koelwagens voor afvoer naar de Ame rikaanse troepen in West-Duitsland. Wanneer deze „proef" slaagt, zal de Henry Denny wekelijks een dienst on derhouden van Dublin naar Vlissin- Rapport van L.E.I., afd. Visserij verschenen GOES. Het jaar 1955 is gunstig geweest voor de garnalenvisserij, zo luidt een der conclusies uit het zo juist verschenen rapport van de afd. Visserij van het L.E.I. over de bedrijfsresultaten van de garnalen visserij in 1954 en 1955. Als oorzaken hiervoor noemt het rapport: de liberalisatie van de invoer in Frankrijk (1 april 1955), de grotere con tingenten voor de export naar België en de (sedert 1951) bestaande garnalenregeling, krachtens welke de vissers, aan wie een vergunning is uitgereikt, het gehele jaar door op garnalen kunnen vissen. gedraaide le kwal. binnenlandse is over dat jaar een toeslag verleend van 45 ct. per kg en voor de 2e kwal. 30 ct. per kg. Voor export garnalen is 10 ct. extra uitbetaald. In de Zeeuwse zeegaten werd in '55 door 57 vaartuigen de garnalenvangst als hoofdvisserij uitgeoefend. Neven visserijen werden uitgeoefend door de Zeeuwse garnalenvissers. Bij alle drie groepen de sardijnvisserij en bij de groep met de sterkste motoren ook de kleine trawlvisserij. De hoofdzaak van de Zeeuwse be drijven waren exportgarnalen (85-92 pet.), in deze categorie de eerste, na de Zuidhollandse bedrijven (53 en 43 pet). Excelsior Het netto-overschot was in '54 per vaartuig het grootste by de Wadden- zeebedrijven van Harlingen met 4900 terwijl de bedrijven van Zuidholland- Stellendam met 174,het laagst uit kwamen. Over 1955 behaalden de Zeeuwse bedrijven met 8085,het gunstigste netto-overschot. In 1955 werd het hoogste totaal-in komen behaald door de Zeeuwse schippers van de vaartuigen met mo- Er werden in 1955 ruim 2 miljoen kg consumptiegarnalen meer aange voerd dan in de drie voorgaande ja ren. De opbrengst steeg van 3,4 mil joen (1954) tot 5,3 miljoen. De aanvoer van drogerijgarnalen beliep 13,5 miljoen kg in 1955 voor 'n waarde van 0,8 miljoen. (In 1954 waren de cijfers 10,2 miljoen kg en 0,6 miljoen. In totaal dus een op brengst van 6,1 miljoen. In 1955 werden, ondanks het ruwe weer en de vorst, door 338 vaartuigen in totaal op 40.194 garnalen aange voerd, hetgeen voor bijna alle vissers een stijging van het aantal visdagen betekende. Voor de grootste bedrijven van Zeeland was deze toename naar verhouding het grootst. Bruto-overschot De belangrijke stijging van het bru to-overschot bij de vaartuigen van Zeeland en Zuid-Holland in 1955 is enerzijds te danken aan de toename van de bruto besomming en anderzijds aan het feit, dat van de bedrijfskosten alleen het „deel" en de afleverings- kosten vrijwel evenredig met de be somming stijgen. De gemiddelde bruto-opbrengst aan de afslag bedroeg voor de Zeeuwse zeegaten (voornamelijk exportgarna len) in 1955: 102 ct (24—40 pk), 107 ct (5070 pk) en 106 cent (80110 pk). De gemiddelde kosten waren in '55 resp. 84, 87 en 84 ct per kg, terwijl de minimum-afslagprijzen voor alle cate gorieën 65 ct per kg bedroegen. Doorgedraaid In 1955 werden doorgedraaid 453.249 kg binnenlandse garnalen, waarvan eerste kwaliteit. (Dit was in '54: 267.319), en 63.296 kg exportgarnalen (in '54: 63.296), waarvan eveneens le kwaliteit. Vanaf 1 Maart '55 zijn de garnalen, die de minimumprijs niet haalden, op kwaliteit gekeurd. Voor de door gen, zodat de haven van Vlissingen 'n opleving krijgt. De aanvoer van slacht vee uit Ierland en bestemd voor het geallieerde leger in Duitsland gaat normaal door. Volgende week ver wacht men weer een schip Ierse ossen. Ingezonden Mededeling (adv.) Product van Ceta-Bever ook gepakt, 'k Heb nog nooit een klap gehad, als van m'n vader en moeder". KLEINE JONGENS „U bent aan het bakkeleien ge weest als kleine jongens", zei de of ficier van justitie, mr. J. L. Andreaa het mes wilde de officier niet zo serieus nemen, want het werd door De V. niet opengeklapt. Tegen beiden want zowel S. als De V. moesten zich voor mishande ling verantwoorden.eiste hij een geldboete van f 20,subs. 4 d. Mr. P. van Empel veroordeelde de verdachten conform. Op het schip van zijn broer ging op 19 dec. j.l. de sleepbootkapitein H. M A. B. uit Amsterdam ruzie met dit familielid zoeken. Hij hanteerde hier bij een hamer. B. zwaaide hiermee ver vaarlijk in de richting van zijn broe der, B. was niet vrij van alcohol die voor de slag wegdook en thans met de blote vuist een tegenaanval ondernam. De sleepbootkapitein wa3 nog steeds in het bezit van de hamer en de potige douanier, die zich tussen de broers stortte en zodoende met veel kracht een verwijdering wist te ver oorzaken, kan niet genoeg geprezen worden. Want, zoals de politierechter zeide, in deze zaak is sprake van een broedermoord in aanleg". Ondertussen waren er meerdere douaniers langszij gekomen om bij eventualiteiten te kunnen ingrijpen. De officier eistse één maand onvoor waardelijke gevangenisstraf. De sleepbootkapitein werd verde digd door mr. F. K. Adriaanse, die vo rige moeilijkheden tussen de broeders belichtte. De politierechter veroordeel de B. tot 1 maand voorw. met een proeftijd van 2 jaar en een onvoor waardelijke geldboete van f 100, subs. 10 dagen. Teneinde zonder optische moei lijkheden de voetbalwedstrijden te kunnen volgen, zette de timmerman J. W. L. uit Oostburg het mes in 'n aantal struiken, dat aan de gemeen te behoorde; de beplanting rond het sportterrein dus. Die struiken, zo zei verdachte, werkten niet alleen be lemmerend op het uitzicht, zij na men ook zon en licht weg; „het leek meer op een oerwoud dan op een plantsoen". „Een oerwoud heeft ook z'n attrak- ties", repliceerde de politierechter qn veroordeelde L. conform de eis tot f 50,subs. 10 d. Van zijn buurman vernielde da landbouwer P. M. v. d. B. uit Haam stede een prikkeldraadafrastering. Het was geen opzet, zo verhaalde v. d. B., „ik zat met m'n trekker in een dwang positie. Naderhand heb ik het weer in orde gemaakt". Vijftien gulden werd de^boete (conform). Nabij Waterlandkerkje was de ver tegenwoordiger P. M. de J. uit Goes aangetroffen, terwijl hij kort tevoren onder invloed een personenauto had bestuurd. De politie vond vreemde - remsporen, onderzocht de zaak en trof De J. in een woonhuis aan. De verte genwoordiger, die het reeds drie maan den zonder rijbewijs heeft moeten' doen, werd (conform) veroordeeld tot een voorw. gevangenisstraf van één maand met een proeftijd van 3 jaar, een voorw. ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van zes maan den, een onvoorw. boete van f 50, subs. 10 d. en ondertoezichtstelling voor de tijd van drie jaar. toren van 80-110 pk, n.l. f 13794,In het jaar daarvoor werd het hoogste totaal-inkomen behaald door de vis sers van Harlingen. De netto-opbrengsten van drogerij garnalen en bijvis daalden in 1955, vergeleken bij het jaar daarvoor, per 100 kg consumptiegarnalen bij de Zeeuwse en de grootste Lauwerszee- bedrijven. Voor de Zuidhollandse vis- vers valt een zeer geringe en voor dia van Harlingen en de Lauwerszee, groep 2024 pk, een vrij grote stij ging te constateren. Kring Walcheren Z.L.M. vergaderde IN ZIJN OPENINGSWOORD heeft de voorzitter van de kring Walcheren van de Z.L.M. gistermiddag in de Sociëteit te Middelburg, de heer A. W. Cevaal uit Grijpskerke, de grote verliezen in herinne ring geroepen, die de agrarische collega's in het noorden tengevolge van de uitermate natte zomer hebben geleden. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat deze boeren met subsidies en renteloze voorschotten uit hun nood geholpen zouden worden. Hieruit blijkt weer eens, dat de „ruk aan de bel",'die agrarisch Nederland via het Landbouwschap doet, zeker voor wat betreft de boeren in het noorden van ons land, het luiden van een noodklok is. De gewassen zijn in het afgelopen jaar door de strenge winter en de koude zomer in groei achtergebleven. De heer Cevaal kon dan ook geen optimistische geluiden laten horen. De opbrengst was matig; de prijzen waren laag. De heer Cevaal sprak de -hoop uit, dat de benoeming van ir. M. A. Geuze tot lid van de Eerste Kamer voor het agrarische volksdeel vruchten zal afwerpen. tijd moest worden Hij stipte aan, dat de herverkave lingswerkzaamheden zich naar het einde spoeden. De verwachting is gezien de bestedingsbeperkingen dat het werk in 1958 gereed zal ko men. Jammer noemde de heer Ce vaal het, dat de herverkavelingsren te in de „lage" betaald. Na alle mineur-geluiden wilde de heer Cevaal besluiten met „Wat de toekomst brenge moge, mij geleid des Heren hand". (Vervolg op pag. 5).

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2