Hieuws uit de Provincie BEURS MARKT VEILING UIT ZEELANDS STEDEN Fruitteelt voor- noch nadeel van gemeenschappelijke markt Te lage prijzen door te grote aanvoer Dinsdag 26 februari 1957 ZEEUWSCH DAGBI.AD Pagina 5 Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk GROTE VAART Aandelen De Schelde Middelburg Jaarvergadering Centrale A.R. Kiesvereniging Goes Geitenhoudersvereniglng Zterikzee Gemeenteraad vergadert Biddag voor gewas en arbeid St. Philipsland Nagekomen advertentie Vaste stemming, onder leiding van olie VEILINGBERICHTEN Volleybal: E.V.V.C. verloor en won BORSSELE Filmavond. De korfbalvereniging V.O. P.O. heeft zaterdag de film van Borssele vertoond. Enkele andere films vulden het programma aan. BRUINISSE Tienjarig bestaan. Zaterdagavond gaven de Padvindsters en Kaboutergroepen van Bruinisse een uitvoering in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Deze avond werd ge opend door de heer C. H. van de Linde, die naast gemeentesecretaris, op Brui nisse, de man is die voor de padvinderij het onmogelijke mogelijk maakt; hij sprak er zijn vreugde over uit dat de padvin derij ondanks de sombere voorspellingen, bij-het-begin nog steeds bestond. Mevrouw Du Croo-Vogelzang felici teerde in een toespraak de Bruinisser ver enigingen. Een toneelstukje „Zusters Robbedoes",een éénacter, die door de Padvindsters uitstekend werd vertolkt hield het publiek in spanning. Volksdansen zijn eveneens een vast on derdeel van een Padvindsterprogramma en ontbraken dus ook hier niet. Een pauze met verloting bracht wat ontspanning, na deze pauze kwamen de padvindsterkabouters als echte kabou ters op het toneel terwijl het toneel ver volgens weer werd gebruikt voor de gro tere padvindsters, die alweer een één acter opvoerden: „De Nieuweling" en waarin werd meegeleefd met de beleve nissen van een modern meisje dat op een zeer ouderwetse kostschool terecht komt. Ook In dit stukje frappeerde weer het goede spel van de medespelenden. Na een „Kampvuur met muziek van guitaren", werd aan mevrouw Van der Linde-Bezemer een cadeau overhandigd omdat ook zij nu 10 jaar lang al, haar beste krachten aan de Padvindsters heeft gegeven. De baten van deze avond zijn voor de Goed Zo-actie. COLIJNSPLAAT Uitvoering „S.D.G." Het Chr. Mu ziekgezelschap „Soli Deo Gloria" gaf ln de zaal der Chr. Bewaarschool haar jaar lijkse uitvoering voor donateurs. Nadat onder leiding van haar directeur enkele nummers waren gespeeld, werd op ver dienstelijke wijze het toneelstuk „Als de morgen gloort" opgevoerd. 's GRAVENPOLDER Kerkrestauratie. Onvoorziene omstan digheden voorbehouden, zal begin april a.s. een aanvang worden gemaakt met de restauratie van het kerkgebouw van de tied. Herv. gemeente. Het ligt in de be doeling op zondag 17 maart a.s. voor het laatst vóór de restauratie ln dit gebouw te kerken. Daarop zal enige tijd gebruik Worden gemaakt van de door de kerke- raad van de Gereformeerde kerk gebo den gastvrijheid totdat onderdak kan worden gevonden in een te plaatsen hou ten noodkerk. Deze noodkerk zal in Oost burg beschikbaar komen en worden ge plaatst aan de Ambachtsstraat. 's-HEER ABTSKERKE Koninklijke onderscheiding. Zaterdag, avond is door burgemeester J. D. Jansen de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver uitgereikt aan de heer Adriaan Minnaard, oud- aecretaris van 's-Heer Abtskerke's Ge mengd Koor. Vanaf de oprichting nu bijna veertig iaar geleden is de gedecoreerde wer end lid van de vereniging geweest. 's HEER HENDRIKSKINDEREN Jaarfeest. Zaterdagavond vierden de meisjesclub „Nog in Knop" en de jongensclub „Eben Haezer" haar jaar feest in het Verenigingsgebouw. Na het openingswoord van mej. A, Beroepen te Culemborg: J. R. Meijer te Olst. Bedankt voor Meerkerk: G. J. Jan sen te Daarle. Beroepbaarstelling: H. W. Obbink, vic. te Utrecht. Benoemd tot voorganger van de afd. Beest der Ned. Prot. Bond: H. W. Bloemhof, em. pred. te Heiloo. Geref. Kerken Tweetal te Utrecht-zuid (3e pred. plaats) H. van Benthem te Wieringer- tverf en J. van Reeven te Hardenberg. Beroepen te Hazerswoude: J. Ban- ga te Vleuten-De Meern. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Midwolda-Oldambt: M. Vlietstra te Eemdijk. Bedankt voor Driebergen: J. König te Barendrecht. Doopsgez. Broederschap Beroepen te Leeuwarden (vac. F. v. d. Wissel): J. Th. Nielsen te Warns. Geref. Gemeenten Tweetal te Aagtekerke: H. v. Gilst te Dirksland (beroepen) en A. F. Hon- koop te Goes; te Middelburg H. van Gilst te Dirksland en W. Hage te Nun- Speet. AARDIJK: 24 bij Halifax. AMSTELDIJK: 24 te Le Havre. AAGTEDIJK: 23 bij Kp. Guardaful. AMERSKERK: 23 bij Durban. DELFSHAVEN: 23 van Durban naar Colombo. ENA: 24 van R'dam nr. Londen. GROOTE BEER: 23 bij Kp. Race. HERA: 24 bij Flores. HELICON: 24 te Palma. HESHA: 24 te Barbados. KATELYSIA: 24 van Philadelphia nr. Curasao. KINDERDIJK: 23 van R'dam naar Hamburg. MAASDAM: 24 bij Valentia. NW. AMSTERDAM: 24 van Marti nique naar La Guaira. NESTOR: 24 te Amsterdam. PEPERKUST: 25 van Madeira naar P. G. THULIN: 25 te Buenos Aires. RIJNKERK: pas. 24 Guernsey naar Marseille. RIDDERKERK: 24 te Kaapstad. SIBAJAK: 24 bij Str. Soenda. SOESTDIJK: 23 te Antwerpen. TJIPONDOK: 23 van Hongkong naar Tj. Priok. WATERMAN: 24 bij Monrovia. WILLEM RUYS: 23 van Colombo nr. Kaapstad. ZUIDERKRUIS: 24 by New York. de Bruyn, onderwijzeres aan de Her vormde school, brachten de leden yan de meisjesclub hun jaarverslag op geestige wijze voor het voetlicht. Hier uit bleek, dat zij thans dertien leden hebben, terwijl de jongensclub vijftien leden telt. Voor de pauze vertolkte de jongens club het toneelstuk „De Wandelclub op stap". Na de pauze bracht het C.J.M.V. het stuk „De Gebroeders Kalkoen" op amusante wijze op de planken. Het geheel werd afgewisseld door schetsjes, die door de meisjesclub vro lijk werden verzorgd. KAMPERLAND Jeugdavond. Vrijdag hielden de jonge lingsvereniging en de meisjes vereniging op gereformeerde grondslag een jeugd avond in „Renata". Na een openingswoord door de voorzit ter de heer M. A. Filius, werd door twee leden, gekleed als Arabieren, de situatie in het Midden Oosten tot uitdrukking ge bracht. Voorts gaven zij een overzicht van het verenigingswerk in het afgelopen jaar. Na de pauze werd het lekenspel „Tot dat de oogst komt" opgevoerd. Declama tie, muziek en samenzang completeerden het programma. KAPELLE Verkoping. Dezer dagen is bij inschrij ving verkocht het woonhuis, aan de Oude Bosstraat 3, thans nog bewoond door de heer Joh. Zegers. Koper hiervan werd de heer J. J. van Willegen. Wijkverpleging. In alle bescheidenheid zal op 26 febr. a.s. het veertigjarig be staan van de vereniging wijkverpleging worden gevierd. Het gemeentebestuur heeft voor deze gelegenheid de raadzaal aangeboden. Ook de dames der leden zijn voor deze bijeenkomst uitgenodigd. N.C.L.B. Onder leiding van de hr. P. Minnaard hield de N.C.L.B. haar jaarvergadering. Door de hoofdbe stuurder, de heer M. D. de Hollander, werd een toespraak gehouden en ver der was er voor de pauze een wed strijd mastklimmen gehouden, die ge leid werd door de heer Minnaard. Het programma na de pauze werd gevuld met de opvoering van het to neelstuk „De Vluchtelinge", 'n prach tig spel dat door de eigen toneel groep op zeer goede wijze voor het voetlicht werd gebracht. KRABBENDIJKE Damcompetitie. Voor de onderlinge competitie van de damclubcombinatie „Oostdijk" te Krabbendijke werden de vol gende partijen gespeeld: G. Hollestelle M. de Bat 02, Jac. van IwaardenJoz. Boone 20, Jac. MeeuwsenM. Sinke 0—2, Jac. NeelsL. Nieuwenhuize 02, A van Weele—Hennekij 11, M. Sin ke—L. Boone 20. Herv. mannenvereniging. De Hervorm de mannenvereniging hield haar jaarver gadering onder leiding van haar voor zitter, de heer M. Schouten. Ook de echt genoten waren op de vergadering aanwe zig. De heer J. van Baren hield een in leiding. Voorts werden nog enige voor drachten gedaan. De heer A. de Pagter vertoonde tenslotte films. Jeugdclub. De jeugdclub „Van knop tot bloem" hield haar jaarvergadering in zaal Verburg. Na een openingswoord door ds. Van Leeuwen werden verschillende voordrachten, gedichten, enz. ten beste gegeven. KOUDEKERKE C.B.T.B. In het verenigingsgebouw vergaderde de plaatselijke afdeling van de C.B.T.B. Ir. van 't Leven hield een interessante lezing over het onder werp: „Betekenis van de ontzilting voor land- en tuinbouw". Spreker wees op een intensief onderzoek naar het zout in de bodem. In verband met het Deltaplan zijn er grote voordelen te be halen bij een ruime zoetwatervoorzie ning. Een drukke bespreking volgde. MELISKERKE A.R.-kiesvereniging. Vrijdag vergader de de A.R.-kiesvereniging onder waarne mend voorzitterschap van de heer P. Sinke. De heer Schout, lid van Ged. Sta ten, sprak over verschillende politieke vraagstukken. Hij memoreerde o.a. de jongste kabinetskrisis. Ook werd gespro ken over het Delta-plan. Op de verschil lende vragen die loskwamen werd een duidelijk antwoord gegeven. VLISSINGEN. De Raad van Be heer van de N.V. „Nationaal bezit van aandelen Koninklijke Maatschappij De Schelde deelt mede, dat door het Administratiekantoor van de Centrale Trust Compagnie N.V. te Amsterdam een administratie van haar aandelen zal worden geopend, waarbij tegen die aandelen royeerbare certificaten ad 100 gulden zullen kunnen worden aangemaakt Het is de bedoeling om indien de op 4 maart a.s. te houden jaarvergadering van 10 procent uit kering in aandelen goedkeurt, aan deelhouders in de gelegenheid te stel len tegen inlevering van 't dividend bewijs no. 27 desgewenst een certifi caat groot 100 gulden in ontvangst te nemen. De aan deze uitgifte ver bonden aanmaak- en zegelkosten zal de vennootschap voor haar rekening nemen. OOSTKAPELLE Filmavond. De voetbalvereniging Oost- kapelle organiseerde zaterdag in het ver enigingsgebouw een filmavond. Helaas was door het slechte weer de belangstel- 'ling maar matig. De leden en supporters konden genieten van de wereldkampioen schappen 1954, afgewisseld door een tweetal humoristische strips. Bovendien had de bekende goochelaar „Mystic Mar co" zijn medewerking verleend, waarbij hij enkele knappe staaltjes van magische kunst weg gaf. RILLAND-BATH Uitvoering. Vrijdagavond gaf de mu ziekvereniging een uitvoering in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland". Na opening door voorzitter J. Koppejan, werd eerst het muzikale gedeelte afgewerkt onder leiding van dirigent J. J. Rijnberg. Ver volgens werd een toneelstuk opgevoerd, getiteld: „Een geheim tussen jou en mij", gespeeld door leden van de muziekvereni ging EMM te Kruiningen. SEROOSKERKE (W.) ZAAI. Onder voorzitterschap van de heer P. de Buck vergaderde de afdeling Serooskerke (W.) van de Z.L.M. De Z.L.M.-vraagpunten werden behandeld. Als spreker trad op de heer J. de Lange, secr. van de afd. verzekeringen der ZAAI-, die een causerie hield over: Het verzekeringswezen. Voorts werd de film „Een dag op de boerderij" vertoond. ST. ANNALAND Kijkavond. Vrijdag is in de School met den Bijbel de jaarlijkse kijkavond gehou den waarvoor zeer grote belangstelling bestond van de zijde der ouders. De door de leerlingen vervaardigde tekeningen en bordtekeningen gaven aan de lokalen een bijzonder aardig cachet. Ook de afde ling nuttige handwerken was weer een lust voor het oog, terwijl ook bij het vak Handenarbeid gemaakte voorwerpen zich in een grote belangstelling mochten ver heugen. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES Ned. 1953 9114 92 De Oostkust 109 Borneo-Sum. Ned. 1953 9114 9254 Serbadjadi 40 3754 Internatio 9354 85 Ned. 1947 H. Amer. Lijn 179 18114 Albert Heijn 235 23354 Dollarl. 1947 9454 9314 KJav.Ch.Pktv. 185 185 Wilson 1354 1354 Ned. 1962-'64 92 9255 Kon. Boot 164 16554 Baltimore Grootb. 1946 K. Paketv. 156 156 Ches. Chio 6354 6354 Cultuurb. 45 4454 K. Rott. Lloyd 176 M. Kans. Texas 10 N. Handelsb. 104 105 N. Schpv. Unie 165 16514 N. Y. Central 2834 N. Handel Mij. 167 16754 Omm. Scheepv. 20054 200 Pennsylv. 20é4 2034 AKU 19954 20054 St. Mij Ned. 17514 Can. Pacific 3254 3254 Berkels Pat. 166 16954 HVA 9054 90 Am. Motors 554 554 Calvé Delft 290 293 Jav. Cultuur 56 5054 Am. Radiator 17 1654 Gelder Zonen 19654 195 NISU 7554 7654 Anac. Copper 6054 60 K. Hoogov. 29554 300 Vorstenl. 2654 Am. Smelting 5154 52 Ned. Ford 296 290 Ver. Deli Mij 95 9254 Bethl. Steel 174 174 N. Kabelfabr. 269 268 Senembah 6854 69 Curt. Wright 44 4454 Philips Gloei! 24354 24554 Muller Co. 30454 305 Gen. Motors 3934 40 id. 6 pet. pref. 148 14714 Amst. Bank 20854 209 Jones Steel 4854 4854 Unilever 34314 35014 Esc. Bank Int. Nickel 10154 10154 Wilton-Fiien. 21714 218 Rott. Bank 17 254 17444 Kenn. Copper Rep. Steel 10654 10754 Biliton II rubr. 21454 215 Twentse Bank 177 175 5054 5034 Dordtse Petr. 82354 83354 Tel. Electr. 1254 1254 Stand. Brands 4154 4154 id. 7 pet. pref. 82154 833 K. Zwanenb. 293 U.S. Steel 6154 6154 Kon. Olie 166.70 De Schelde 212 210 Cities Serv. 6155 6154 id. 1000,—) 164.75 167.20 R.S. Stokvis 15854 15854 Cont. Oil 56 Moeara Enim 1403 V. Machine! 16514 165 Philips Oil 9354 Amst. Rubber 7854 7754 Aniem 57 Shell Oil 79 7954 Bandar Rubber 125 12554 Overz. Gas 14954 14954 Sunray Oil 2554 2514 Filmavond. Vrijdag werd In de o.l. School de jaarlijkse filmavond gegeven voor de oudleerlingen van de Sint-Anna- landse o.l. school. Begrafenis. Vrijdagmiddag is op de al gemene begraafplaats te Tholen het stof felijk overschot van de heer J. Biert uit Sint-Annaland ter aarde besteld. Nadat ds. A. Koning, Gereformeerd predikant te Oou-Vossemeer, waarvan de overle dene ouderling was, de rouwdienst aan huis te Sint-Annaland geleld had, volgde de begrafenis. Aan de geopende groeve sprak ds. Koning woorden van troost tot de familie. Als tweede spreker voerde Mr. J. J. Versluis, burgemeester der ge meente Oud-Vossemeer het woord als vriend van de overledene. Een zwager van de overledene dankte namens de fa milie. ST. MAARTENSDIJK Baad. Op de agenda van de raadsverga dering, die 27 februari wordt gehouden, komt o.m. het volgende voor: de verle ning van rijkssubsidie in uitvoering in dustrieterrein, een mededeling van cen trale dienst Inzake mislukking van ge- zamelijke woningbouw, een voorstel van b. en w. tot het verhuren van de oude kleuterschool voor industrievestiging en een voorstel van hetzelfde college tot het aangaan van een geldlening van ƒ50.000 bij de boerenleenbank. ST. PHILIPSLAND S.GT. De kiesvereniging der S.G.P. hield in de Chr. school haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer J. Wagema- ker, sprak een openingswoord, waarna De Centrale AR. kiesvereniging „Mid delburg" kwam zaterdagmiddag in jaar vergadering bijeen o.l.v. de heer J. de Wolf van Serooskerke. De voorzitter me moreerde in zijn openingswoord de poli tieke gebeurtenissen van de laatste tijd en wees speciaal op de verhouding Is raëlAmerika. De secretaris-penningmeester, de heer A. Meulbroek van Middelburg, bracht het jaarverslag uit wat getuigde van veel activiteit. Er was een kassaldo van ƒ255. Herkozen werd als bestuurslid de heer P. Ton te Grijpskerke. Voorts werden gekozen in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer C. Mooiman en we gens uitbreiding, de heren D. Kasse van Veere en H. H. Uijl van Middelburg. De heer J. S. Hoek deelde mede, dat de kiesverenigingen te Middelburg en 't Zand besloten tot reorganisatie. Er ko men nu kiesverenigingen in Middelburg- Noord en -Zuid. Beide met een ongeveer gelijk aantal leden. De heer P. Boon Sr. te Sint Laurens hield een pleidooi voor het A.R.-week- blad „Nederl. Gedachten". Het aantal Beweging in uienmarkt BRUINISSE. Voor het eerst kwam er aan het begin van verleden week weer wat beweging In de uienmarkt. De telers kunnen weer leveren, ztf het dan tegen een prys die ten opzichte van de vorige maand met 100 procent is gedaald en voor een derde van de prijs in de tweede helft van december. Sommigen leveren voor 9 cent per kg, anderen die wat gelukkiger zijn leve ren voor 10 cent per kg. Het is jammer dat het zo gelopen is, want het komt ons voor dat de prijs daling mede in de hand is gewerkt door geruchten over grote ulenvoorraden die in werkelijkheid in het geheel niet be stonden. Wel was er nog een flinke voorraad, maar bij de bepaling van die voorraad werd geen rekening gehouden met de grote uitval die uienafleverin- gen na nieuwjaar altijd kenmerkt en ln het bijzonder als het zacht weer is, ter wijl ook de voorraad zelf zeker te hoog was aangeslagen. Het gevolg zal nu wei zijn, dat medio maart de Nederlandse uien uitverkocht zijn, terwijl er in de tweede helft van maart zeker nog wat vraag zal komen. Het valt toch niet te verwachten dat de Egyptische ui in Engeland dit voorjaar even enthousiast bij zijn komst op de markt zal worden be groet dan andere jaren, terwijl het voor de Egyptenaren zelf al evenmin aanlokkelijk is, aan Engeland te le veren. Niemand levert graag als hij van te voren weet, dat zijn geld op een geblokkeerde rekening wordt vastgezet. Groter concurrent op de Engelse markt ls op het ogenblik Spanje, ter wijl ook Italië eveneens aflevert. Ook in Duitsland doet de Italiaanse concur rentie ons natuurlijk weinig voordeel. Eens te meer is nu gebleken hoe on zeker de uienmarkt eigenlijk is, want niemand zou omstreeks Kerstmis heb ben durven voorspellen dat de prijs nog geen twee maanden later tot ongeveer 10 cent per kg zou zijn gedaald. En ook wordt opnieuw bevestigd, hoe verstandig het is in de ulenbranche nooit alles op één kaart te zetten, dwz. alles tegelijk te verkopen of te wach ten, tot de markt een prijsniveau heeft bereikt, dat men graag voor zijn uien zou willen ontvangen. Alleen hy die dit jaar geleidelijk heeft verkocht en dus ook heeft geprofiteerd van een prys die in de buurt van 0,25 of daarboven lag, zal aan het einde van het seizoen dat nu met rasse schreden nadert, tevreden kunnen zijn over zijn uienteelt van dit jaar. En die zal ook nu nog niet hals over kop alles behoeven te verkopen, maar kan nog altijd het verloop van de markt medio maart afwachten, met daarvoor gereserveerde kleine partijtjes. Intussen steeg door een export in januari van ruim 18,5 miljoen kg de totale export in dit seizoen tot boven de 105 miljoen kg. Engeland was weer onze voornaamste afnemer, met ruim 10,5 miljoen in januari. Duitsland nam ruim 6 miljoen kg en België ruim één miljoen. Naar Noorwegen gingen ruim een half miljoen kg, terwijl Afrika bijna 150.000 kg voor zijn rekening nam. Zweden nam 117000 kg, het Engelse le ger in Duitsland ruim 90.000 kg en W.- Indië ongeveer 50.000 kg. IJsland, Ier land en Luxemburg namen resp. ruim 30.000 kg, ruim 12000 en 11.000 kg, terwijl de export naar Frankrijk prak tisch zonder betekenis was (3000 kg). abonnementen kan in verschillende plaatsen nog aanmerkelijk worden op gevoerd. In de na de vergadering gehouden be stuursvergadering werd besloten, dat de heer H. H. Uijl zich zal belasten met het penningmeesterschap. De kring Zuid-Beveland van de ver eniging van geitenhouders hield in „De Landbouw" har jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer D. Hannewijk. De penningmeester moest tot zijn spijt een nadelig saldo mel den. Het aftredende bestuurslid, de heer D. Hannerwijk, stelde zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd benoemd de heer M. Riemens. Beslo ten werd» om deel te nemen aan de jaarlijkse fokdag. Ook zal men een jonge reservebok fokken. Medegedeeld De gemeenteraad van Zierikzee vergadert woensdag 27 febr., 's avonds acht uur. De agenda vermeldt o.a. een voor stel tot aan- en verkoop van grond, gemeenschappelijke regeling Zeeuw se muziekschool, wijziging verorde ningen straatbelasting en vermake lij kheidsbelasting. Te .St. Philipsland wordt a.s. woens dag de Biddag voor gewas en arbeid gehouden. Ned. Herv. kerk: 9.30 en 2 uur ds. Van Dieren, Geref. Gemeente: 10, 2.30 en 6 uur ds. Honkoop, Goes, Oud-Geref. Gemeente: 9.30, 2.30 en 6 uur de heer Gebraad. Na een kort ziekbed is heden ontslapen onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder, zuster en tante, mevrouw ADRIANA SMALLEGANGE wed. van Corn. Mol in de gezegende ouderdom van ruim 88 jaar. Heinkenszand: C. A. MOL P. A. MOL-ECKHARDT Adri en Ko Driewegen: A. M. MOL J. E. MOL-KOEMAN Kees en verloofde. Zeist: M. J. MOL J. C. MOL-JUMELET Adie. Driewegen, 25 februari 1957. Molen, Wolfhoekseweg 2. De begrafenis zal plaats hebben te Driewegen op vrijdag 1 maart. de heer L. Gebraad een inleiding hield over de grondbeginselen der partij: „Het leven naar Gods geboden." In de vacature J. Sonneveld werd als bestuurslid gekozen de heer L. Gebraad. Herkozen werden de heren C. Nieuwen- link en A. Boone. De contributie werd vastgesteld op ƒ2,50 per jaar. De vereni ging telt thans 63 leden. Jaarvergadering. Voor de eerste maal hielii de vereniging tot voorbereidend lager onderwijs der Chr. kleuterschool „Prinses Marijke" een jaarvergadering. Deze stond onder voorzitterschap van de heer J. van Hekken. De secretaris bracht in zijn jaarverslag de belangrijkste ge beurtenissen van het afgelopen jaar naar voren. De bestuursleden mevrouw Zwa- gemaker en de heer J. Reijngoud werden herkozen. De voorzitter wees erop, hoe moeilijk het is leerkrachten te krijgen. Thans is alleen de hoofdleidster bevoegd. Binnen afzienbare tyd zal mej. De Ruij- ter examen doen. Wanneer zij slaagt, zul len de moeilijkheden voor de school aan zienlijk verminderd worden, daar zij een werkelijk goede kracht is. WEMELDINGE „Helpt Elkander". Vrijdagavond verga derde de Coöp. aan- en verkoopvereniging „Helpt Elkander" onder voorzitterschap van dhr. J. Hoogesteger. Op grond van een gehouden controle werd door het be stuur met het verliessaldo van ƒ433,44 accoord gegaan. Tijdens de bestuursver kiezing werd in de vacature F. Wabeke Zz. de heer M. Noussen gekozen. De heer P. Sonke werd herbenoemd. De heer Th. Visser is belast met de boekhouding. Twintig jaar „Groene Kruis". Donder dagavond vergaderde onder voorzitter schap van de heer Jac. Burger Fzn in het verenigingsgebouw het „Groene Kruis", alhier. Spr. heette de aanwezige 38 leden hartelijk welkom er aan herinnerende dat de vereniging „Het Groene Kruis" 20 jaar bestaat. Spreker zei dat alle moeilijk heden omtrent de bouw etc. nog niet zijn opgelost, doch hij hoopt dat het bestuur daarin wel zal slagen. Spr. denkt ook aan de prettige samenwerking onderling en verklaart de vergadering voor geopend. De secretaris de heer M. Florusse gaf een overzicht in zijn verslag over het af gelopen jaar. Het wijkgebouw kon in 1956 in gebruik worden genomen. Zuster Borns bezoek aan de patiënten bedroeg 2369 maal. Het ledental der vereniging bedraagt momenteel 630. De samenwer king in het verenigingsleven is goed ge weest. Na de ledenvergadering in 1956 heeft het bestuurslid A. Kosten ontslag genomen. In zijn plaats is gekozen de heer P. Sonke Pz. die zijn benoeming heeft aangenomen. Het bestuursvoorstel om de minimum kontributie te stellen op ƒ7,50, werd aangenomen. Ook werd aan genomen wanneer het bedrag 7,50 te hoog wordt geacht in sommige gezinnen, ook gehalveerd kan worden, echter niet zonder voorkennis van het bestuur. Daar na werd. gepauzeerd. Na de pauze wer den op initiatief van zuster Fuikschot twee filmpjes vertoond: „Jimmie de 65- jarige" en „Water werd land". De penningmeester A. I'. Schouwenaar gaf verslag van zijn gehouden beheer. Er was een nadelig saldo Groene Kruis van 272,29; voordelig saldo T.B.C. 1621,41; Wijkgebouwraming 77.767,19; Batig sal do ƒ254,04. W O LPH AARTSDIJK Chr. school. In de gehouden ledenver gadering van de Chr. schoolvereniging Papeweg zijn de aftredende bestuursle den, de heren J. Katsman Pz. en J. A. van Damme herkozen. De heer J. P. Elenbaas, onderwijzer, sprak over; „Het onderwijs in de loop der tijden". YERSEKE N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond heeft gisteravond de jaarvergadering gehou den onder leiding van mevr. Bogaards. Zij deed dit voor de laatste maal, daar zij zich niet meer herkiesbaar stelde als bestuurslid. Mevr. Glerum-de Jon ge wordt nu presidente; in het bestuur werd nog gekozen mevr. van de Vree- deVisser. Mevr. Ytsma leverde een onderwerp over; „Vrouwen in de hei lige linie". Verder waren er voor drachten en zang. ZOUTELANDE „Eensgezindheid". De brandstof- fenvereniging „Eensgezindheid" kwam bijeen- onder leiding van de heer K. Kleinepier. De financiële toestand is gunstig. De heren L. Minderhoud, H. Melis en K. Wouters werden in het bestuur herkozen. Muziekuitvoering. De muziekver- AMSTERDAM. Het langdurige weekend in Wallstreet (de markt bleef drie dagen gesloten) heeft de onzekerheid van het Damrak in da hand gewerkt. Het was echter de in ternationaal stevige positie van da oliewaarden die voor een vaste stem ming wist te zorgen, geruggesteund door voortdurende aankopen voor Parijse rekening. Men sprak ter beur ze veel over de olievondsten in de Sa hara, die groter schijnen te zijn dan aanvankelijk werd gedacht. Vandaar de herleefde en aanhoudende vraag naar Koninklijke in Parijs, die het fonds opdreef tot f 167.50, een stijging van bijna f 3.ofwel van 15 j unten op de oude noteringsbasis. Daar kwam bij dat ook Unilever vraag ontmoette in sympathie met de Londense positie van Unilever Ltd. AKU kwam boven de 2 maal parikoers en Philips trok 3 punten aan maar had een verlaten aanblik. Toch was de markt niet ongunstig, al beperkte de handel zich in hoofd zaak tot de hoeken van Olie en Uni lever. Van de scheepvaart was Holland- Amerika Lijn prominent. Na het ver slag trok de koers 3 punten aan tot 182. Cultures bleven weifelend en on betekenend. Bankaandelen hadden een vast aanzien. Van binnenlandse indu strieën trok Spanjaard wederom de aandacht door tot ca. 91 op te lopen. BERGEN OP ZOOM, 25 febr. Groenten- en fruitveiling; rode kool 718; witte kool 6—9; savoye kool 12 46; kroten 4%16; prei 2339; spruiten 421.16; witlof 1649; boere- kool 2142; raapstelen 1012 per bosje. Appelen: Jonathan 928; Lom- bart Caolville 2041; Peren: Saint Re- mij 2535. GRAANBEURS ROTTERDAM ROTTERDAM. Binnenlandse granen, ochtendbeurs officieuze noteringen per 100 kg franco Rotter dam. Tarwe iets beter. Rode op vochtconditie van f 27,75f 28, Voedergranen. Zomergerst ge drukt - naar kwaliteit f22,75f 23,75, extra daarboven. Haver prijshou dend naar kleur, droogte en kwa liteit f21,tot ƒ23,Extra blanke f 23,50. Rogge goed prijshoudend doorsneekwaliteit f22,tot f22,50, gedroogde ca. f23,Bakrogge ge schoond ca. f24, Peulvruchten kalm. Bruine bo nen prima geschoond ca. f 50, groene erwten f 30,tot f 40,schok kers f40,tot f63,alles boeren- schoon. AARAPPELBEURS ROTTERDAM. ROTTERDAM. Kleiaardappelen 35 mm. opwaarts, Eigenheimers f 10,- tot 15,Bintjes f 8,tot f 8,25, Bevelanders f 13,tot f 13,50, Koop- mans blauwe f 11,tot f 12,Meer- landers f 10,tot f 11,—, Furore f 10,50. Kleiaardappelen 40 mm. opwaarts: Olpha's f7,— tot f7,50. Bintjes ex port: geen aanbod. Zandaardappelen 35 mm. opwaarts: Libertas fg 90,Noardeling f 8, Voeraardappelen f 4.50. Prijzen zijn berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappe len op wagon schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM ROTTERDAM. Aanvoer in totaal 1855. Vette koeien en ossen 1142. Varkens 713. Prijzen; Vette koeien 310—320, 280— 300, 274287, Varkens (levend ge wicht) 180, 178, 172. eniging „Luctor et Emergo" hield een. zeer geslaagde uitvoering. Na een wel komstwoord in het bijzonder tot de ere-voorzitter, de heer M. J. Verhage, bracht het korps onder leiding van de heer J. Joosse een serie nummers ten gehore; na de pauze wat lichtere klan ken. De toneelclub „De Golfbrekers" voerden het stuk „Wie is Henry Jo nes?" op, dat zeer in de smaak viel. WESTKAPELLE Collecte. De collecte ten behoeve van de blindeninrichting „Bartimeüs", heeft te Westkapelle ƒ388,50 opgebracht. VLISSINGEN. Het ziet er naar uit, dat het Vlissingse EVVC zich in de zuidelijke hoofdklasse van de volleybalcompetitie zal weten te handhaven. De Scheldestadbewoners speelden twee thuiswedstrijden op één middag en begonnen met 13 neder laag tegen PSV uit Eindhoven. Op Madjoe wisten zij echter na spannen de stryd de beide punten ete verove ren (32), waardoor hun totaal op zes punten kwam. In de derde klasse van de Zeeuwse competitie raakte VCU II weer wat verder achter op het leidende EVVC III, want de Ulo-scholieren moesten tegen EMM II met een 22 gelijk spel genoegen nemen. De strijd om de rode lantaarn tussen MTS III en EVVC IV eindigde in een 31 zege voor de tech nici, zodat EVVC IV alleen hekkeslui- ter werd. De stand is nu: EVVC III 9 —15; VCU II 7—11; EMM II 7—7; M VC III 8—6; Marathon II 6—5; MTS III 8—5; EVVC IV 7—3. UTRECHT De voorzitter van het Produktschap van groenten en fruit heeft gisteren op een te Utrecht ge houden vergadering geconcludeerd, dat de gemeenschappelijke markt voor de Nederlandse fruitsector waarschijn lijk geen directe grote voor- of nade len zal opleveren. Hij verwacht dat de Nederlandse re gering al het mogelijke zal doen om te zorgen dat de handel in de over gangsperiode, niettegenstaande de in vloed van de door de importerende partners te nemen maatregelen, niet achteruit zal gaan. Door de gemeen schappelijke markt wordt de fruit teelt niet langer bedreigd door het on berekenbare ingrijpen der nationale overheden.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5