HEER HET NOG ZIN OM ZELF RENTEZEGELS TE PLAKKEN? Voorzitter Z.D.B.: „Jeugd belangstelling voor de krijgt meer damsport" Eindelijk rust Tweeduizend Hongaren gaan over enkele maanden naar Canada Alle leiders nog ongeslagen in Zeeuwse lafellenniscompetiiie Waaraan dankt Aspirin zijn reputatie! Hoopvolle" uitspraak van de heer M. F. de Jonge Op twintigjarige leeftijd onttroonde hij vijfvoudige kampioen Boogaart Nieuwe vrachtauto voor gemeentewerken Geen invloed op normale emigrate Belangrijke vraag n.av. S E.R.-advies herziening Invaliditeitswet FLITSEN Hoofdboekhouder pleegde verduistering Tllotitiedy Maandag 25 februari 1957 ZEEUWSCH WEEKEND Pagina 5 HET IS EEN VERHEUGEND VERSCHIJNSEL, dat ook de jeugd steeds meer belangstelling krijgt voor de damsport." Deze „hoopvolle" uitspraak kregen we te horen van de heer M. F. de Jonge te Middelburg, de voorzitter van de Zeeuwse Dam- bond en de derde prominente Zeeuwse dammer, die we op deze plaats onder de „sportloep" willen nemen. MARIEN DE JONGE Kloetingenaar van geboorte heeft reeds veel baanbrekend werk voor de damsport verricht en als bovengenoemd ver schijnsel iemand deugd doet, dan is het hem wel. Zelf was hij al op jeug dige leeftijd beoefenaar. Zijn vader heeft daartoe het nodige bijgedragen en zo gebeurde het, dat een „jonge" De Jonge naar de clubavond van de Goese damclub stapte om zich als lid aan te melden. het kersttoernooi, dat in de Zeeuwse hoofdstad voor de middelbare scholie ren en de leerlingen van de lagere scholen wordt gehouden. Niet minder dan honderd en vijftig leerlingen ne men hieraan deel en tenslotte heeft ook bij deze sport de jeugd de toe komst. Nieuwe titel voor hertog van Edinburgh Koningin Elizabeth heeft haar echt genoot, de Hertog van Edinburgh, de titel Prins van het Verenigd Konink rijk van Groot-Brittannië en Noord- Ierland verleend. De hertog zal in het vervolg worden aangeduid als „Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Philip, Hertog van Edinburgh". Uit officiële bron wordt vernomen, dat het voorstel om de titel te ver lenen is uitgegaan van premier Harold Macmillan. De premier en de rege> ring zijn van mening, dat deze onder scheiding de hertog toekomt wegens zijn verdiensten voor het land. Toen hij veertien jaar was had hij het al zo ver gebracht, dat hij regel matig in het tweede mocht uitkomen en weldra was ook de weg naar het „eerste" niet zo zwaar meer voor hem. Een prestatie om trots op te mogen zijn leverde hij in 1938: voor de eerste maal nam hij toen deel aan het per soonlijk kampioenschap en hij eindig de als tweedeHet jaar daarop, toen hij twintig lentes telde, overtrof hij zichzelf door de Middelburger W. Boogaard, die vijfmaal in successie de titel had behaald, te onttronen. De Coming-man Toen reeds had De Jonge een groot aandeel in de clubwedstrijden en die Van de Zeeuwse Dambond, maar daar naast hield hij zich volijverig bezig inet de „kweek" van een coming-man aan het damfirmament: Jan Sinke, die lijn dam-opvoeding voor een niet on belangrijk deel van De Jonge kreeg. In de oorlogsjaren nam De Jonge piet deel aan het persoonlijk kampioen schap, maar na de bevrijding trad hij achter weer regelmatig in het strijd perk, zonder opvallende prestaties Overigens. Op het ogenblik weerhou den zijn functies hem van deelname aan een dergelijk toernooi. M. F. de JONGE „Jeugd interesseert zich voor het damspel". In 1943 vestigde De Jonge zich in Middelburg; twee jaar later werd hij benoemd tot secretaris van de Zeeuw- :e Dambond, terwijl hij zich het jaar 'aarop aansloot bij de Middelburgse „amclub. Voor deze vereniging han teert hij nu weer al geruime tijd de voorzittershamer; vier jaar geleden volgde hij de heer H. M. Slabbekoorn op als voorzitter van de Z.D.B. Meer samenwerking De visie van de heer De Jonge op de Zeeuwse damsport in het algemeen is niet bepaald ongunstig, hoewel hij Van oordeel is, dat met eendrachtige samenwerking nog veel meer te berei ken is. Aan de Zeeuwse competitie S'ordt momenteel met achttien clubs eelgenomen, die ongeveer 26 tien tallen in het strijdperk zenden. Al deze clubs vindt men echter op Walcheren en Zuid-Beveland. Op Schouwen en Duiveland zijn, evenals op Noord-Be- Veland, veel aanhangers van de dam- Sport, maar toch is de animo daar niet So groot, dat er clubs opgericht wor den. De reismoeilijkheden spreken pier natuurlijk weer 'n hartig woordje mee, hoewel bij oprichting van en kele verenigingen de mogelijkheid van een „eiland-competitie" ruimschoots bestaat. Spelersmateriaal Wat het spelersmateriaal in ons ge west betreft, is de heer De Jonge van Raad Axel AXEL, 21 febr. In een uur tijds heeft de gemeenteraad van Axel de jongste agenda afgewerkt. Alle punten konden z.h.s. worden aanvaard. De dienst Gemeentewerken krijgt 'n nieuwe vrachtwagen (DAF-kipwagen) ter waarde van ƒ20.595,waardoor de oude dumpwagen, die niet meer verantwoord gerepareerd en gerevi seerd kon worden, wordt vervangen. De Chr. Nat. schoolvereniging werd voor haar kleuteronderwijs verblijd met gelden voor het aanschaffen van 60 schoolbanken en voor leermiddelen. Bij de vaststelling der voorschotten werd besloten de Chr. Nationale school voor onderhoud schoolgebouw ƒ2.925 en voor onderhoud meubilair ƒ882,11 toe te kennen. De Bijzondere Scholen werden even eens voorschotten toegekendChrist. Nat. school (Nieuwstraat) 17.454,23, Geref. lagere school te Spui 4.113,60, voor Chr. Nat. Ulo 7.184,57. Voorts voor beloning vakonderwijs voor Chr. Nat. school Nieuwstraat 1.550, Geref. l.o. te Spui ƒ623,49, Chr. Ulo (lich. oef.) 2.700,en (handwerken) 300,—. mening, dat vele Zeeuwen zich voor treffelijk met spelers van boven de Moerdijk kunnen meten. Opvallend is echter wel, dat het een zevental spelers tot nu toe steeds is gelukt zich aan de top te handhaven. Anderson, Sinke, Rijkse, Blom, Strooband Jr., de veteraan Willem Boogaard (die de laatste tijd om gezondheidsredenen min of meer verstek moet laten gaan) en De Jonge, die wij zelf aan dit rijtje hebben toegevoegd. Rijkse beschouwt de heer De Jonge als de meest begaafde speler van het ogenblik. Wat de kracht van de Zeeuwse spe lers betreft wees de heer De Jonge nog op het feit, dat de Middelburgse damclub in de strijd om het clubkam pioenschap van Nederland met slechts 119 van het Rotterdamse Constant verloor en dan te weten, dat Piet en Wim Roozenburg deel uitmaakten van dit tiental. „De toekomst" De jeugd gaat de heer De Jonge na aan het hart en hij is dan ook een grote voorstander van het jeugdkam pioenschap van Zeeland. Een goede propaganda voor de damsport is voorts Momenteel in Nederlandse kampen VERWACHT WORDT DAT de 2000 Hongaarse vluchtelingen die in afwachting van hun emigratie naar Canada, thans nog in Neder landse kampen verblijven, in juni van dit jaar allen naar dit land zullen zijn overgebracht. Aldus verklaarde de Canadese emigratie- officier J. Mackenzie. Het betreft hier die groep van Hongaarse vluchtelingen die reeds door de Canadese regering zijn ge accepteerd doch die, in afwachting van het zachtere jaargetijde in Ca nada en ter voorbereiding van hun komst, nog enkele maanden in Ne derland zullen vertoeven. Naar de heer Mackenzie verder nog mededeelde, benutten zij deze tijd met het leren van de beginselen van En gels en worden zij tevens bekend ge maakt met de levenswijze der Cana dezen. Canadese onderwijzers alsmede een tweetal in Canada opgegroeide Hongaren verlenen hierbij hun mede werking. Met de luchtvaartmaatschappijen is een overeenkomst getroffen op grond waarvan alle niet-verkochte plaatsen in de vliegtuigen ter beschikking wor den gesteld van de Hongaarse emi granten. Op deze wijze werden reeds 150 vluchtelingen naar Canada vervoerd. De andere Hongaren zullen met Ne derlandse schepen voor rekening van de Canadese regering naar de nieuwe wereld worden overgebracht. In totaal zal Canada uiteindelijk 33.000 Hon gaarse vluchtelingen hebben opgenomen, die, gezien de grote vraag naar ar beidskrachten, allen een plaats zullen kunnen krijgen in het arbeidsproces. De normale emigratie uit Nederland en andere landen zal, aldus de heer Mackenzie, geen enkele invloed onder vinden van deze invasie van Hongaren aangezien er nimmer meer vraag naar arbeidskrachten bestond dan juist thans. De kosten van het verblijf der Hon garen in de opvangkampen in Neder land worden, met uitzondering van behuizing en voeding gedragen door Canada, welk land ook het verplegend Onze „derde kamer", want zo wordt de Sqciaal Economi sche Raad wel eens genoemd, heeft opnieuw een zeer belangrijk stuk werk verricht. Het hier bo ven genoemde advies is een boek werk geworden van 114 bladzijden. Het is bovendien een zeer leesbaar boek, ook voor niet-deskundigen begrijpelijk. Het geeft een duide lijk beeld van de door deze raad gedachte wijzigingen van dit on derdeel der sociale verzekerings wetten. Uit dit advies kan de re gering de bouwstoffen verzamelen voor het ontwerpen van wetsvoor stellen ter behandeling in de Sta- ten-Generaal. Verschilpunten met be staande wetgeving Als belangrijke verschilpunten kun nen genoemd worden: le. Het voorstel, de invaliditeitsverze kering in een aparte wet te rege^ uit de sociale sector len. De tegenwoordige invalidi teitswet omvat ook een ouder- doms-, weduwe- en wezenverzeke ring. 2e. De verzekering op collectieve ba sis, de thans bestaande wet heeft het stelsel van individuele verze^ kering. 3e. De financiering krachtens een om slagstelsel. Deze weg is men reeds opgegaan bij de nieuwe algemene ouderdomswet. 4e. Een differentiatie in de uitkerin gen, samenhangende met de mate van invaliditeit. Dit systeem is van de aanvang toegepast in de onge vallenwet. In de bestaande Inva liditeitswet is een scherpe grens getrokken tussen validiteit en in validiteit. (De beruchte 1/3 grens.) In het voorstel van de S.E.R. gaat deze grens er uit en vindt een in- validiteitsschatting in klasse plaats, n.l. in vier, met een invaliditéits- grens tot 25, 50, 75 en 100 pet. 5e. Het optrekken der uitkeringen tot een niveau dat overeenkomt met de uitkeringen van ziekte- en onge vallenwet, bij een invaliditeit van 75100 pet., volgens een methode van dagloonberekening als bij deze wetten, met evenredige verminde ring bij lagere invaliditeitsschattin- gen. 6e. In tegenstelling met de huidige wet een beperkte mogelijkheid tot voortzetting der verzekering op vrijwillige basis. 7e. Einde der uitkeringen op 65-jarige leeftijd, in verband met het ouder domspensioen van de nieuwe wet, dus geen cumulatie meer van inva liditeitspensioen en ouderdomspen sioen. Er zijn ook nog andere verschillen, zoals b.v. het betrekken van het over heidspersoneel in deze verzekering. Voorts het wegvallen van de loon grens, zoals dit ook voor de ongeval lenwet het geval is, eveneens met be houd van een premie- en uitkerings- grens. Zo is er nog meer te noemen, doch wij moeten thans .aan de ons ge stelde vraag beginnen, die reeds door diverse I.W. verzekerden is gesteld. Enige rentekaart-bezitters, die geen plakplichtige werkgevers hebben en zelf plakken, stelden deze vraag: „Heeft het nu nog zin om door te gaan met zelf te plakken?" Dit is een zeer belangrijke vraag. Hoe zal het gaan met de inuitzicht gestelde rechten der tegenwoordige rentekaartbezitters? In het advies van de S.E.R. heeft hoofdstuk VIII het opschrift: Grond slagen van een overgangsregeling. Doch dit hoofdstuk beslaat slechts ruim één bladzijde. Daarin stelt deze Raad, dat het beter is, het gehele over gangsrecht van de in de huidige wet geregelde verzekeringen (ouderdoms-, invaliditeits-, weduwen- en wezen verzekeringen) in een apart advies weer te geven. En wel op zo kort mo gelijke termijn. Het slot van dit hoofd stuk luidt: „Ingevolge het individuele karakter van de huidige Invaliditeitswet is ter dekking van eventuele toekomstige aanspraken een vermogen opgebouwd, ten dele bestaande uit vorderingen op het rijk. Indien het niet mogelijk of niet gewenst mocht blijken toekom stige aanspraken krachtens de huidige Invaliditeitswet te handhaven, zal het daardoor vrijkomende deel van het in validiteits- en ouderdomsfonds op eni gerlei wijze aan de verzekerden krach tens de huidige Invaliditeitswet ten goede moeten komen." Het Invaliditeits- en Ouderdoms fonds heeft vele honderden miljoenen. Men kan het moeilijk anders stellen, dan dat dit kapitaal is, dat de verze kerden toekomt. Wij mogen veronder stellen dat de Staten-Generaal zal wa ken van de belangen der verzekerden en dat dit in een eventuele overgangs regeling tot uitdrukking wordt ge bracht. Wij wensen daarom,, dat de zelfplakkers er goed aan doen, deze vorm van sparen te handhaven. Met verlopen bankbiljetten betaald De gemeentepolitie van Onstwedde heeft een inwoner van Rotterdam aan gehouden, die na gebruik van enkele consumpties in een der café's betaal de met een bankbiljet van f20, welk biljet na onderzoek reeds twaalf jaar uit de circulatie bleek te zijn. De café houder waarschuwde de politie, die de man aanhield. Op het politiebureau bleek, dat hij nog meer ongeldige bankbiljetten, tot een totaalbedrag van ongeveer f 1000 in zijn bezit had. De Rotterdammer was voor zaken naar Duitsland geweest en vertelde deze ongeldige bankbiljetten daar van een kennis te hebben gekregen. O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O Ingezonden Mededeling (adv.) ooooooooooooooooooooo U zult zien dat een ASPIRIN*)-tablet on middellijk Irt een glas water uiteenvalt. De kleine Asplrln*)-deeltjes, die onontieed de maag passeren, beginnen eerst vanuit de darm hun heilzame werking. De maag wand wordt dus niet aangetast. Dit snelle uiteenvallen is één van de kenmerken van Aspirin*). Neem daarom tegen hoofdpijn, griep, verkoudheid en reumatische pijnen het beproefde onschadelijke Aspirin*). Elk buisje en elk tablet Is voorzien van het Bai)erkruis, het garantiemerk voor hoog waardige en betrouwbare geneesmiddelen. wettig gedeponeerd. ooooooooooooooooooooo O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O personeel ter beschikking heeft ge steld. Naar het politieke verleden van de emigranten wordt een onderzoek ingesteld, doch daar niet precies be kend is waar zij vandaan komen is het moeilijk tot de achtergronden daar van door te dringen, aldus de heer Mackenzie. Onder de 3000 Hongaren die Ne derland zelf heeft geadopteerd wordt, zo zeide de heer Mackenzie tenslotte geen bijzondere propaganda gemaakt voor emigratie naar Canda hoewel zij die de wens daartoe te kennen geven worden geregistreerd. Engeland niet voor ontwape ningsconferentie In een schrijven aan de Russische onder-minister van buitenlandse za ken, Koeznetsof, heeft de Britse mi nister van staat Allan Noble gezegd, dat de tijd „niet gunstig" is voor een bijeenkomst van de ministers van buitenlandse zaken der landen die zit ting hebben in de subcommissie der ontwapeningscommissie van de V.N. De advocaat-generaal bij het ge rechtshof te 's-Gravenhage heeft een gevangenisstraf van één jaar gerequi- reerd tegen de 36-jarige hoofdboek houder A. J. G. C. uit Oude Wetering, die in de jaren 1951 tot 1955 bijna wekelijks een greepje deed in de kas van zijn werkgeefster, een machine fabriek te Leiden. In totaal beliepen deze verduiste ringen ongeveer f9000. De Westduitse minister voor atoom energie, Balke, heeft in het parle ment te Bonn een wetsvoorstel ver dedigd, waarin tien jaar gevangenis straf is gesteld op misbruik van atoom energie en radio-actieve stoffen. Dit wetsontwerp is bedoeld als regeling van het vreedzame onderzoek en ge bruik van atoomenergie in de Duitse bondsrepubliek. VLISSINGEN, 22 febr. Met nog drie wedstrijden te spelen staat Sorry nog steeds ongeslagen en zonder verliespunten aan de kop van de eerste klasse van de Zeeuwse tafeltenniscompetitie. De Vlissingers hebben bovendien drie punten voorsprong op de naaste concurrent, zodat zij de beslissing geheel in eigen handen hebben. Deze week bezorgden zij hekkeslui- ter Be Fair in eigen huis een 1—9 ne derlaag. Spirit had alle moeite met Ineezonden mededelin? 1 Wèg keelpijn v keeltabl. helpen direct FEUILLETON Naar het Engels 18) „Wat is er kind? Toe, een beetje gauw) Ik heb nog wat af te schrijven en ik wil niet graag, dat het zo laat wordt." „Het is over zuster Jeanne. Toen ze vanmiddag met mij uit was, kwam er een heer op haar afO, hij zag er zo voornaam uit! Hij was zeker van adel. Hij schudde haar beide handen en praatte zo opgewonden, dat hij al weken lang naar haar had uitgezien en waarom zij toch voor hem uit de weg gegaan was!Maar zij keek in het geheel niet verast. Ik liep na tuurlijk door, maar toen ik eens even omkeek, kuste hij haar eerbiedig de hand of ze een prinses was!" Keith was op dit ogenblik bezig een brief in de enveloppe te sluiten met de vulpen tussen de tanden. „En wat wilde je nu van mij mij, Winnie?" „Ik wilde niets van je; maar ik dacht, dat je het weten moest. Ik be grijp niet, hoe zuster Jeanne zulk een voorname heer als verloofde kan heb ben! Ik geloof, dat zij in het geheel geen verpleegster is, maar dat zij een rol speelt." Het was allesbehalve licht in het vertrek, maar toch niet zó donker, dat Winnie niet de flikkering kon waar nemen in de ogen van haar oom. Zijn blik rustte onafgewend op haar, maar hij sprak geen woord. Het kind bleef staan met een snel- kloppend hart. Toen ze zich eindelijk afvroeg, of ze nu niet stilletjes kon wegsluipen, sloeg hij de arm om haar heen en trok haar naar zich toe. „Waarom is mijn klein meisje zo anders dan anderen?" vroeg hij. „Waar komt die ondeugd vandaan, Winnie? Niet van je lief moedertje en je vader was de edelste mens, die ik ooit ge kend heb. Het is niet voor het eerst, dat je zulke dwaze, spijtige dingen hebt gezegd van zuster Jeanne, die toch altijd zo goed en zo vriendelijk voor je is geweest. Hoe komt dat zo?" Winnie klemde zich aan hem vast en snikte of haar het hart zou breken. „O, Keith, ik ben jaloers op haar, jij houdt meer van haar dan van ons. Je wilt met haar trouwen. De ande ren zien het niet, maar ik wel. En wat zullen we beginnen zonder jou?" Er volgde een zolangdurige stilte, dat Winnie zich steeds angstiger ging voelen. Toen sprak hij, met strenge nadruk: „Winnie, je moet nooit meer zo iets zeggen en ook moet je het niet den ken. Ik zal nooit met zuster Jeanne trouwen of met iemand anders. Ik zal altijd voor jou en de anderen zorgen, hoor je? altijd! Ik heb toch nooit mijn woord gebroken, is 't wel?" „O, neen, neen, 't spijt mij zo!" „Zo is het dan goed. Maak nu, dat je weg komt. Dat is een geheim tus sen ons. Je weet wat mijn belofte is, dus kwel er je maar niet verder mee." Keith was er de man niet naar, om veël van liefkozingen te houden, maar nu kuste hij haar toch, eer hij haar liet gaan. Zij sloop dan ook stil weg, maar voelde zich neel ongelukkig. Keith zat nog een uur lang roerloos voor zich uit te turen, toen eerst keer de hij tot de werkelijkheid terug. HOOFDSTUK VI. ,De zee heeft haar paarlen, De hemel zijn sterren, Maar zijn hart mijn hart Heeft zijn liefde!" Esmay's frisse, jeugdige stem klonk helder in de stille avond en trilde na in het gemoed van Jeanne, want zij was verbazend gevoelig voor het zin gen van een haar sympathieke stem. Zij was die avond anders niet be paald opgewekt gestemd, want haar vakantie was bijna om. Die ochtend had zij een brief gehad van Miss de Roseville, waarin ze haar verzocht twee dagen later in Londen te komen. Zij voelde zich niet zo goed, was moe van de reis en hoopte, dat zuster Jeanne nu met haar naar Schotland wilde gaan; maar zo niet, dan zou zij haar toch zeker in Londen willen ver zorgen, zoals zij in het voorjaar had gedaan. Jeanne trachtte zichzelf al moed in te spreken: ze had immers een langere vakantie gehad, dan ze had mogen verwachten; ze keerde terug naar een werkkring, die ze lief had en ze zou immers de vriendschap blijven behou den van de Hasselltjes, waar zij onge kende gezelligheid had genoten. Maar ze wist wel, dat de eigenlijke aanlei ding tot haar droefheid was gelegen in de veranderde houding van Keith Walden. Ze had gedurende vier dagen niets van hem gezien; ze hadden geen avondwandeling gemaakt en hij had ook geen ogenblik getracht, eens met haar alleen te spreken. Hij was zo voor het uiterlijk hetzelfde: even hoffelijk en vriendelijk en zelfs spraakzamer dan gewoonlijk. Ook had hij het druk, want het was midden in de koren oogst. (Wordt vervolgd) het bezoekende Sorry. Het werd ten slotte een benauwde 64 overwinning, zodat het kleine kansje nog behouden bleef. De stand is nu: Sorry 9 9 0 0 18 67—23 Spirit 9 7 1 1 15 60—30 W. v. Zoelen II 8 4 2 2 10 43—37 Sla Raak 6 2 1 3 5 26—34 Sorry II 7 2 0 5 4 28—42 Luctor 7 1 0 6 2 2545 Be Fair 8 0 0 8 0 21—59 Tweede klasse VSV heeft nog steeds ongeslagen de leiding in de tweede klasse. Ditmaal moest RTC er in Rilland Bath met 28 .aan geloven. Toch klommen da Rillanders nog een plaatsje op de rang lijst, want zij zagen kans om het be zoekende Will van Zoelen III een 55 gelijk spel af te dwingen. Spirit II had met Be Fair II niet de minste moeite. De lantaarndragers gingen in eigen huis met 010 kansloos onder. De stand is hier: VSV 11 10 1 0 21 77—33 MTTC 10 7 - 2 15 63—37 Wilno II 9 7 0 2 14 56—34 W. v. Z. III 11 6 2 3 14 57—35 Spirit II 11 4 2 5 10 58—52 PZEM 9 3 1 5 7 44—46 RTC 11 1 2 8 4 39—71 Sorry III 9 1 1 7 3 38—52 Be Fair II 9 1 0 8 2 18—72 In de derde klasse werd slechts één wedstrijd gespeeld. PZEM II is ken nelijk te sterk voor deze klasse. De elektriciteitsmensen stuurden Spirit IV met een 100 nederlaag naar Vlis- singen terug en behielden dus onge slagen, zonder verliespunten en met ruime voorsprong de leiding. De stand is: PZEM II 10 10 0 0 20 80—20 Rodelaja 8 7 0 1 14 53—27 Spirit III 9 5 1 3 11 47—43 Luctor II 8 5 0 3 10 5030 Wilno III 9 3 1 5 7 46—54 Spirit IV 9 1 1 7 3 29—61 W. v. Z. IV 8 1 0 7 2 24—56 Sorry IV 7 0 16 1 21—49 Vierde klasse In de vierde klasse tenslotte had Luctor III weinig moeite met he eigen vierde team. Door een 91 zege ble ven de mannen uit Heinkenszand on geslagen op de eerste plaats. Maar ook MTTC II bleef ongeslagen, want het bleef met 100 baas over Will van Zoelen V en behield dus de beste pa pieren. Will van Zoelen VI speelde twee maal, maar kwam ook nu niet tot punten. Van het eigen vijfde team verloren de hekkesluiters met 100, waarna zij van PZEM III nog een 82 nederlaag te slikken kregen. De stand is: Luctor III 11 9 2 0 20 87—23 MTTC II 10 9 1 0 19 80—20 Rodelaja II 8 6 1 1 13 64—16 W. v. Z. V 11 5 1 5 11 55—55 PZEM III 9 5 0 4 10 42—48 Luctor IV 11 3 1 7 7 41—69 Sorry V 8 3 0 5 6 29—51 Spirit V 10 2 0 8 4 36—64 W. v. Z. V. 12 0 0 12 0 7—113

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5