Wolfaartsdijk effende te Kats het pad naar de eindzege (3-4) UIT ZEELANDS STEDEN Nieuws uit de Provincie Sluimerende bouwcapaciteit in Zeeland nog niet volledig benut Krabbendijke op voorlaatste plaats Veere en Colpl. Boys liepen nog verder uit; verrassingen in II D Twaalf ringrijders door Z.R.V. voor 1957 geschorst Arnemuiden en Nieuwdorp maakten weer geen enkele fout.... De junioren Traningsrit „Theo Middelkamp" Met algemene stemmen Zij namen deel aan V.V.V.-wedstrijd te Middelburg Middelburg Wijziging beleid had gunstig resultaat Goes Maandag 25 februari 1957 ZEEUWSCH DAGBl.AD Pagina 2 GOES, 23 februari. De meest spannende strijd in de zaterdag competitie is vandaag ongetwijfeld geleverd op Noord-Bevelandse grond. In de tweede klasse C bekampten Kats en Wolfaartsdijk elkaar met als inzet de leiding en een redelijke kans op de „eind zege". Wolfaartsdijk, dat de laatste weken enorm hard is komen opzetten, heeft uiteindelijk aan het langste einde getrokken, maar (afgaande op de cijfers (34) mogen we wel aannemen, dat de scheidsrechter hier het „verlossende" woord heeft gesproken. De Wolfaartsdijkenaars hebben zodoende 't pad naar de titel geëffend. In de „hoofdklasse" kwam in de kopgroep weinig wijziging. Zowel Nieuw dorp als Arnemuiden wisten op de punten beslag te leggen. Arnemuiden heeft waarschijnlijk de meeste tegenstand ondervonden, want Krabbendijke heeft de zege niet cadeau gegeven (3-1). Rillandia heeft Nieuwdorp, dat met deze zege zijn geringe kans op de titel heeft kunnen behouden, niet veel in de weg kunnen leggen (0-4). Overigens deden zich in de eerste klasse toch enkele wijzigingen voor. Krabbendijke kwam door de nederlaag tegen Arnemuiden op de voorlaatste plaats terecht. Tern. Boys, dat Colpl. feoys een 20 nederlaag bezorgde, klom ten koste van de Noordbevelan- ders een plaats op de ranglijst. Zaam- glag liet Krabbendijke achter zich dank zij een gelijk spel tegen V.C.K., dat echter de onderste plaats wel niet meer vaarwel zal kunnen zeggen. In de eerste klasse luidt de stand: Arnemuiden Kieuwdorp A.Z.V.V. Wemeldinge Tern. Boys Colpl. Boys Rillandia fcaamslag Krabbendijke V.C.K. Tweede klasse In de tweede klasse C kon koploper Colp. Boys II nog verder uitlopen dank 15 13 1 1 27 65-22 12 10 0 2 20 46-26 14 8 1 5 17 42-35 15 7 2 6 16 42-36 14 5 3 6 13 35-33 13 6 0 7 12 37-36 11 4 2 5 10 24-31 13 3 2 8 8 18-30 15 4 0 11 8 30-55 12 1 1 10 3 22-57 Groep Al: Serooskerke AlMeeu wen Al afg.; Middelburg AlMiddel burg A2 24; Vlissingen AlRCS A 1 23; Zeel. Sport AlWalcheren Al 0—0. Groep A2: Patrijzen AlGoes Al 13; Rillandia AlGoes A2 60. Groep BI: Zeelandia BIArnemui den BI 42; Middelburg BIBeve landers BI 121; Walcheren BIRCS BI afg.; Vlissingen BIZeel. Sp. BI 8—0; Groep B2: Domburg BIZeel. Sp. f2 afg.; Middelburg B2Vlissingen B afg.; Oostkapelle BIRCS B2 afg. Groep B3: Middelburg B3Middel burg B4 22; RCS B3Vlissingen B3 1—1; VCK BI—Zeelandia B2 5—1. Groep B4: Kruiningen BIGoes B 1 1—2; Kapelle BIRobur BI afg.; Wolfaartsdijk BIKloetinge BI afg. Groep B5: Krabbendijke BIHans- weertse Boys BI 10; Wemeldinge BI —Goes B2 110; Yerseke BI—Rillan dia BI 3—3. Groep B6: Lewed. Boys BIKwa- dendamme BI afg.; Luctor BINieuw dorp BI 40; Patrijzen BISVD BI GOES, 22 febr. De ren- en toer club „Theo Middelkamp" heeft van daag in Wilhelminadorp de eerste trai- ningsrit gehouden. Ondanks het koude gure weer was de belangstelling be vredigend. Bij de profs, onafhankelij- ken en amateurs die gezamenlijk van Start gingen bleek Jaap Huissoon vol ledig hersteld te zijn van zijn ziekte en won van kop af de eindsprint voor Tinus Overveld en Miel Verstrate die samen met Huissoon ongeveer half- koers waren weggesprongen. Bij de nieuwelingen werd Dick van der Flier winnaar en als de voorteke nen niet bedriegen gaat deze renner In het nieuwe seizoen zijn woordje meespreken in genoemde categorie. Tolhoek werd winnaar bij de adspi- ranten. De uitslagen waren. Profs, onafhankelijken en amateurs: 1. J Huissoon (Heinkenszand), 42 km In 1 uur 1 min. 2. M. van Overveld (Hoogerheide) zelfde tijd; 3. E. Ver strate (Ede) zelfde tijd; 4. op 50 sec. J de Poorter (Hoek); 5. J. Westdorp Cs-Heerenhoek)6. A. van Sluys (Vlissingen); 7. M. Dominicus (Nieuw dorp). Nieuwelingen: 1. D. v. d. Flier te Hansweert, 34 km in 57 min.; 2. op 1 min. P. Rijn (Schore); 3. A. Dees (Ter- neuzen); 4. C. de Schipper (Kapelle); 5. De Haze (Kamperland); 6. Raas te 's-Heerenhoek; 7. Wieles (Terneuzen); P. Korstanje (Goes. Adspiranten: 1. Tolhoek (Wemeldin ge) 21 km in 40 min.; 2. Verbart te Goes. Zeeuwse Theologische studie dag uitgesteld GOES, 25 febr. De theologische studiedag, die vandaag te Goes zou worden gehouden, is wegens ziekte van ds. J. Wit uitgesteld tot maandag 25 maart. Nagekomen advertentie Wegens sterfgeval zal Boekhandel Van Benthem en Jutting dinsdag 26 februari a.s. de gehele dag gesloten zijn. zij een 3-5 zege op Kapelle II. Wemel dinge II, dat Rillandia II met 3-0 over won, „wipte" van de vijfde naar de tweede plaats. Krabbendijke II werd derde, ook al moest een kostbaar punt bij Wissekerke II achterblijven (2-2). Serooskerke II deed de onderste plaats over aan Kapelle II. De Serooskerkena- ren bleven Kloetinge II op eigen veld met 2-3 de baas. In de tweede klasse B werden slechts twee wedstrijden gespeeld. Koploper Veere klopte R.C.S. IV met 5-1 en vergrootte zijn voorsprong tot 7 punten. Arnemuiden II, dat bij Nieuw dorp II de volle winst weghaalde (1-5), kwam op de derde plaats. Serooskerke bleef voorlopig goede tweede. Strijd beslist? Het ziet er naar uit, dat Wolfaarts dijk in de tweede klasse C met de titel zal gaan strijken. Het is weliswaar nog niet zover, maar wanneer de Wolfaarts dijkenaars op dezelfde wijze voortgaan als te Kats, dat zaterdag de „genade slag" waarschijnlijk heeft moeten in casseren, dan maken ze weer een goede kans om in de eerste klasse terug te keren. Kats verloor niet alleen, maar werd tevens door Mevo, dat Kapelle met 4-1 versloeg, van de tweede plaats verdrongen. Goes IV slaagde erin Kloe tinge de winste te ontnemen en steeg een plaatsje op de ranglijst.. Yerseke III bleek niet opgewassen tegen S.V.D. (1- 3) en Heinkenszand verloor voor de twaalfde maal in successie. Wisseker ke I won met 4-5. De stand van de kopgroep luidtMiier: Wolfaartsdijk 12 11 0 1 22 58-22 Mevo 14 10 1 3 21 88-32 Kats 13 9 1 3 19 63-25 Wissekerke 14 7 2 5 16 50-42 Twee verrassingen In de tweede klasse D vielen twee verrassingen te noteren. Koploper Dui- veland verloor met 4-3 van Burgh III en nummer twee van de ranglijst, Bruse Boys, moest toezien, dat het door Zierikzee IV met 3-2 werd ge klopt. Mevo II heeft in deze klasse thans de beste papieren. In de tweede klasse E won leider Spui met grote cijfers van Tern. Boys II (7-0). A Z.V.V. II boekte een mooie 5-1 zege op Zaamslag II, dat evenals Heinkenszand (2-C) nog geen enkele werdstrijd heeft gewonnen. In de tweede klasse F werden alle wedstrijden afgelast. GEEN OBSTAKEL GEVONDEN VLISSINGEN, 23 febr. De marine- duikploeg heeft vandaag, gebruik ma kend van rubberbootjes, in het Oost gat zeer nauwkeurig dreglodingen verricht om na te gaan op welk ob stakel de „Vittangi" eventueel kan zijn gestoten. Men heeft echter niets kun nen vinden. PREST ATIET OERNOOI „SWIFT" MIDDELBURG, 23 febr. Voor hel prestatietoernooi van de Middelburgse Korfbalvereniging „Swifl" kon einde lijk het vastgestelde programma in zijn geheel worden afgewerkt. De uitslagen waren: Swift2-Volhar ding 5-1; Swift 3-Zuidwesters 45; Swift 5-Volharding 2 3-5; Swift A-Vol harding A 4-2; Swift C-Ondo adsp. 3-0; Swift D-Zuidwesters adsp. 0-2; Swift E. Volharding B 0-4. Ingezonden Mededeling (adv.) MIDDELBURG, 23 febr. De twaalf ringrijders, leden van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging, die in de afgelopen zomer aan de door de V.V.V. te Middelburg georganiseerde ringrijderij een kamp om koninklijke bekers hebben deelgenomen, zijn voor 1957 geschorst. Dit besluit viel in de vergadering van de Z.R.V., die van middag in de Bogardzaal is gehouden. Eén van deze rijders werd voor de tweede maal geschorst. Het zomerse ringsteekfestijn van de V.V.V. in de Zeeuwse hoofdstad wordt zoals bekend door de Z.R.V. „geboycot"; het is de leden van de Z.R.V. verboden hieraan deel te nemen. Er waren 23 stemgerechtigde leden, vertegenwoordigers van de afdelingen. Hiervan waren er 19 in de vergadering aanwezig, die allen voor de schorsing stemden. De uitslag werd door de leden van de Z.R.V. die in grote getale waren opgekomen, met applaus begroet. Aan de vertegenwoordigers van de provinciale pers heeft de voorzitter, de heer P. Brasser, in grote lijnen uiteen gezet, welke de grieven zijn, die de Z.R.V. tegen de wedstrijd van V.V.V. heeft. Door de ringrijders is zo'n 40 jaar voor de V.V.V. te Middelburg ge reden, Om redenen, die meer in de persoonlijke sfeer liggen, aldus de heer Brasser, begonnen in 1936 reeds de moeilijkheden: goede ringrijders wer den hierdoor uitgeschakeld. V.V.V. koerste op de z.g.n. „Boerencommis- sie", die oppermachtig was. In de ja ren na de oorlog stapelden de klach ten zich op. „Willekeur was er tot en met", zo vervolgde de heer Brasser, in 1950 was het helemaal „hommeles" en werd de Z.R.V. opgericht. Men wil de het oude laten rusten en opnieuw beginnen. „Maar we zijn getreiterd", zo riep de heer Brasser uit „toen zijn we het moe geraakt. We hebben gezegd: Nu moet het veranderen!" Vergadering Jagersvereniging Zaterdagmiddag hield de Kon. Ned. Jagers vereniging afd. Middelburg haar jaarvergadering in restaurant Wöhler. In zijn openingswoord deed de voorzit ter, dr. H. Frima, enkele mededelin gen betreffende het Jagersblad. Het le dental is in het afgelopen jaar geste gen van 179 tot 183. Uit het jaarver slag van de secretaris de heer J. J. Huyssen maakten wij op, dat de ha zen en patrijzenstand, met name op Walcheren, in het afgelopen seizoen niet best was. De oorzaak hiervan wordt voornamelijk toegeschreven aan de weersomstandigheden en aan het bespuiten van het veldgewas. Bij ac clamatie werden de heren C. J. J. Arenthals en E. N. C. van Riesen in het bestuur herkozen. De heer J. J. Huyssen, secretaris,; stelde zich niet meer herkiesbaar, in zijn plaats werd bij acclamatie be noemd de heer E. P. Lenshoek te Krabbendijke. Uit dank voor het vele De op 1 maart 1956 Ingevoerde wij ziging in het ministerieel beleid ten aanzien van de subsidiëring van de woningbouw heeft voor Zeeland zeer gunstige resultaten opgeleverd. Een groot aantal woningen boven het voor dien geldende richtcontingent kon in uitvoering worden genomen, terwijl op 31 december 1956 een nog groter aan tal in een gevorderd stadium van voor bereiding was. Dit optimistische geluid weerklinkt in het jaarverslag over 1956 van de Directie van de Volkshuis vesting en de Bouwnijverheid in deze provincie. Het aantal woningen, dat in 1956 gereed kwam, was belangrijk hoger dan het jaar daarvoor. Er kwamen in Zeeland 2.090 woningen klaar tegen 1.708 in 1955. Men moet tot 1949 terug gaan om een hoger cijfer voor deze provincie aan te treffen. Sluimerende bouwcapaciteit De hoofdingenieur-directeur van de Volkshuisvesting en de Bouwnijver heid in Zeeland is echter van mening, dat met het bereikte bouwcijfer nog niet alle sluimerende bouwcapaciteit voor de woningbouw is benut. In 1950 werd door vele particulieren premie voor het bouwen van wonin gen aangevraagd. Het nieuwe goed- keurings- en subsidiebeleid voor de woningbouw heeft aan vele particu lieren, die anders lang moesten wach ten, een kans gegeven tot snellere bouw te geraken. Voor 263 woningen werd subsidie toegezegd op grond van de regeling voor halve premie. De voorlopige uitslag van de wo ningtelling heeft voor Zeeland een te kort van 2.600 woningen uitgewezen. Daarnaast zullen op korte termijn ech ter ongeveer 1.800 noodwoningen moe ten worden vervangen, terwijl ook ca. 3.000 krotwoningen op vervanging wachten. Er werden in het afgelopen jaar in Zeeland 72 woningen onbe woonbaar verklaard. Van 12 reeds eer der onbewoonbaar verklaarde wonin gen werd als gevolg van het woning tekort geadviseerd de ontruimingster mijn te verlengen. Noodwoningen gesloopt In acht gemeenten werden in totaal 124 noodwoningen verkocht en ge sloopt. Voor de bouw van 39 woningen werd boven de premie met jaarlijkse bijdrage een toeslag voor krotoprui ming toegezegd. Er kwamen in 1956 in Zeeland 32 zelfstandige woningen voor bejaarden tot stand. In Goes kwam een tehuis voor bejaarden met een capaciteit van 56 bedden gereed en te Vlissingen werd met de bouw van een pension tehuis voor 152 bedden annex 48 zelf standige woningen voor bejaarden be gonnen. Subsidie werd toegezegd voor de verbetering van 780 woningen en voor de splitsing van 21 woningen. In 1956 werd de financiering gere geld van 649 herbouwgevallen en wel voor 545 woningen en 104 bedrijven. Er werden 326 aanvragen voor finan ciering van herstel van oorlogsschade afgedaan. Van 201 aanvragen voor herbouw op grond van de wet op de watersnood- schade 1953 werd de financiering ge regeld. Van de 229 geschenkwoningen, welke aan particulieren werden toege wezen, zijn er in het afgelopen jaar 153 in eigendom overgedragen. Boerderijen Wat het herstel van de oorlogsschade aan boerderijen aangaat kan worden gemeld, dat in 1956 de bouw van 23 boerderijen werd aanbesteed. Voorts werd het herstel of de nieuwbouw van 51 door de ramp van 1953 getroffen boerderijen aanbesteed, waarvan 45 op Schouwen en Duiveland. De bouwcapaciteit werd in 1956 ge hinderd door een minder gunstige ma- terialenpositie dan in voorgaande ja ren. In het bijzonder leverde de aan voer van gevelsteen en pannen enige moeilijkheden op. werk dat de secretaris in al de jaren dat hij de functie vervulde heeft ver richt, werd hem een klein geschenk aangeboden. Na afwerking van de agenda werd de film „Jagersparadijs" vertoond. Verkoop grond voor woningbouw De fa. Verstelle en Verhage te Vlis singen heeft de gemeente verzocht gronden te mogen aankopen, gelegen aan de Banckertstraat, Koudekerkse- weg en Dorus Rijkersstraat. De opper vlakte van het aangevraagde terrein bedraagt 2289 vierkante meter. De prijs van de grond is vastgesteld op negen gulden per vierkante meter, zo dat de totale verkoopprijs f 20.601, bedraagt. B. en W. hebben tegen ver koop van deze percelen geen bezwaar en geven de raad in overweging tot verkoop te besluiten. Genoemde firma Wil de grond kopen voor het daarop bouwen van woningen. Voorzieningen aan drie kleuterscholen Het bestuur van de Ver. Christelijke School aan het Zand heeft de gemeen te verzocht medewerking te verlenen bij de aanschaffing van linoleum ten behoeve van de kleuterschool aan de Koudekerkseweg 76. Het schoolbestuur raamt de kosten op f 1471,20. Wegens uitbreiding van het aantal leerlingen is het voor de gemeentelijke kleuterschool op het Zanddorp nood zakelijk, dat een tiental zitplaatsen met tafelruimte wordt aangeschaft. Volgens begroting zullen de kosten daarvan f 390,bedragen. Ook voor de gemeentelijke kleuter school aan de Vlasmarkt is het nodig, dat op korte termijn een aantal voor zieningen wordt getroffen. Hoewel het college van B. en W. ervan overtuigd is, dat zo spoedig mogelijk ook voor deze school een nieuwe moet worden gebouwd, is het college toch van me ning, dat een aantal verbeteringen en aanschaffingen geen uitstel gedoogt. Er dient vloerbedekkingen in de lo kalen te worden gelegd; hiervan wor den de kosten geschat op duizend gul den. Elk lokaal zal een wasbak met een aanrechtje moeten krijgen; ge raamde kosten: f 980, Verder verkeert het meubilair in zeer slechte toestand. De meubeltjes zullen worden geschilderd. Bovendien zal een aantal meubeltjes moeten aan geschaft worden. Totale kosten: f7180. B. en W. verzoeken de raad in alle gevallen medewerking te verlenen. Uitbreiding fietsenrek school Nieuwe Haven Het bestuur van de Ver. voor Geref. onderwijs te Middelburg heeft voor de bij haar in bruikleen zijnde school aan de Nieuwe Haven de gemeente ver zocht, de rijwielbergplaats uit te brei den met honderd plaatsen. De rekken, die thans aanwezig zijn, bieden slechts plaats aan 30 rijwielen, terwijl er 130 plaatsen nodig zijn. Het schoolbestuur heeft verklaard 15 pet. van de te ma ken kosten als waarborgsom in de ge meentekas te zullen storten. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. De kosten worden geschat op f 9000 (betoncon structie). De Ver. voor Geref. onderwijs heeft de gemeente tevens verzocht, twee lo kalen van het schoolgebouw aan de Nieuwe Haven in bruikleen te mogen ontvangen boven de lokalen, welke zij reeds in gebruik heeft. Het schoolbe stuur vraagt dit in verband met de uitbreiding van het aantal leerlingen per 1 sept. 1956. Hiervoor is één lokaal nodig. Het tweede lokaal zou het be stuur ingericht willen zien als hoof den- en leraarskamer. Ook hierin zal het schoolbestuur 15 pet. van de ge schatte waarde als waarborgsom beta len. De geraamde kosten bedragen f 4600,—. Contactavond N.C.H.V. In intieme kring kwam de afdeling Goes van de Nederlandse Christelijke Handelsreizigers- en vertegenwoordi gersvereniging vrijdagavond in de „Opril" bijeen om haar feestelijke contactavond te vieren. De voorzitter, de heer A. Riedijk uit Krabbendijke, opende het uitgebreide programma met een hartelijk wel komstwoord. Zowel het hoofdbestuur als de afde lingen Middelburg en Bergen op Zoom waren afgevaardigd door enkele leden. De voorzitter van de contactavond- commissié, de heer C. A. van Alten, mocht na een kort overzicht van de tweede-secretaris, de heer A. Koole, de goochelaar „Mr. Frigo" inleiden, die op voortreffelijke wijze de aanwezi gen wist te boeien. Voorts werden enkele interessante culturele Amerikaanse geluidsfilms vertoond, welke onder meer hande len over de staat Nevada. Deze contactavond van de afdeling Goes is de eerste in haar geschiede nis. Op 15 juni 1956 werd zij opge richt uit leden van de afdeling Zee land, thans afdeling Middelburg en de afdeling Bergen op Zoom. Telde zij bij de oprichting zestien leden, thans is het ledental reeds gestegen tot vier- en-twintig. De avond kenmerkte zich door een gezellige sfeer. KAPELLE Plattelandsvrouwen. Onder leiding van mevr. Van Suylekom-Lindenbergh is vrij dagavond de maandelijkse vergadering gehouden van de plaatselijke afdeling van de bond van plattelandsvrouwen. Op deze bijeenkomst heeft mevr. Van Willi- gen-Everse uit Goes lichtbeelden ver toond over haar reis naar Frankrijk en Italië en daar ook op zeer onderhouden de wijze over verteld. kNllINlNGEN In memoriam W. de Back. Onder grote belangstelling werd vrijdagmiddag 12 uur het stoffelijk overschot ter aarde besteld van wijlen Willem de Back. De Back is meer dan 50 jaar actief lei der der zondagsschool geweest, wat vaak onder zeer moeilijke omstandigheden ge schiedde. Ds. v. Burgeier dankte als predikant en voorzitter der plaatselijke zondagsschool de familie. Een schoonzoon der overlede ne sprak woorden van dank aan predi kant, personeel en zondagsschoolkinde ren. VROUWENPOLDER N.C.V.B. De afdeling van de N.C.V.B. alhier hield o.l.v. mevr. De Kam haar maandelijkse vergadering. De spreekster van deze avond mevr. Johannes uit Vlis singen sprak over „De jonge staat Israël". Op deze actuele rede, die met aandacht gevolgd werd, volgden vele vragen, die uitvoerig beantwoord werden door de spreekster. WESTKAPE LLE Christelijke wijkverpleging. De Chr. wijkverpleging te Westkapelle hield on der leiding van de voorzitter ds. W. Oost hoek een ledenvergadering in het Jeugd- gebouw der Herv. Gemeente. Besloten werd om koninklijke goedkeuring aan te vragen, en het bestuur te machtiger» alle werkzaamheden betreffende deze goed keuring te verrichten. WOLPHAARTSDIJK Blindenhond. De avond van de Blinden- bond die in Tavenu gehouden werd is ten volle geslaagd. De zaal was geheel gevuld met belangstellenden. Burgemees ter B. H. G. ter Haar Romenij opende de avond. Films en zang van Looft den Heer en het kinderkoor wisselden elkander af. De plaatselijke geneesheer dr. A. I. Vos, sprak het slotwoord. A.R. kiesvereniging. Op dezelfde avond hield de A.R. kiesvereniging >en familie avond. Dhr. M. v. d. Vrede opende de ver gadering. Mevr. Remijnse-op 't Hof sprak over „Hoe denken wij over de Chr. poli tiek", waarna dhr. C. S. Smallegange het onderwerp „Hoe moet ik weten dat wij A.R. moeten zijn" behandelde. Het slot woord was van dhr. K. de Kam over onze alarmstrijd. Er was een drukke bespre king. Het was een goede avond, die ook goed bezocht was. „Landbouwbelang". De coöp. landbouw- vereniging „Landbouwbelang" alhier, hield op dezelfde avond in Hotel Osse- waarde een druk bezochte (70 personen waren aanwezig) algemene vergadering, na afloop van de huishoudelijke zaken sprak de Weled. heer H. J. Stuvel te Voor burg over het Deltaplan, SUGGESTIE Voordat de stemming over da schorsing plaats vond deed de heer L. Huijszoon, lid van de adviescom missie de suggestie, de betreffende ringrijders geen schorsing op te leg gen, als zij hieromtrent een verzoek tot het bestuur richten, waarin da belofte is vervat, dat zij niet meer aan de V.V.V.-wedstrijd zullen deel nemen. Andere leden waren echter van me ning, dat de schorsing voor de tijd van één jaar, gezien het feit, dat de over treding bij herhaling is gebeurd, een veel te milde straf is. Velen kantten zich tegen de suggestie van de heer Huijszoón. BEDANKT De heer A. Dingemanse, die ook tot de te schorsen groep behoorde, heeft intussen als lid van de Z.R.V. bedankt. In zijn openingswoord was de heer Brasser ontstemd, omdat van de zij da van de gemeentelijke overheid van Nieuw- en St. Joosland geen mede werking was ondervonden bij de orga nisatie van de 2e klasse kampioen schappen. De uitlatingen van de heer Brasser maakten, dat de bijeenkomst weinig het karakter droeg van een openbare vergadering. De wedstrijden te St. Laurens, Mid delburg en Vlissingen waren een suc ces. De heer Brasser zag de Z.R.V. als een boom, die in bloei staat. Hij sprak echter ook over „wormen en insecten, die aan de bloesems knagen". De pen ningmeester, de heer Joh. Maljaars uit Oostkapelle, gewaagde in zijn jaarver slag van een batig saldo van f 912,14. Tijdens de zitting van de bestuurs raad werden herkozen de heren P. Brasser te Kleverskerke, L. Dourleijn te Domburg, D. van de Voorde, Kou- dekerke en P. Lampert, Biggekerke. In de plaats van de heer B. Arendse uit Gapinge werd de heer A. Jansa uit Biggekerke gekozen. De juryleden, de heren J. Koole Dzn. te St. Laurens en J. S. Koene te Meliskerke werden eveneens herkozen. Als vijfde lid werd aan de jury toegevoegd de heer B. Arendse te Gapinge. Medegedeeld werd dat de Z.R.V. thans 476 leden telt. WEDSTRIJDDATA Op 22 juni zullen de eerste klasse kampioenschappen te Veere worden verreden. Op 13 juli is de 2e klasse aan de beurt; de rijders komen te Kou- dekerke in de baan. Te Domburg ko men op 24 of 31 augustus de 3e klasse rijders in de baan. Eind juli is er een ringrijderij in sjezen te Middelburg. Vermoedelijk zal er op 17 augustus te Vlissingen een vrije wedstrijd worden gehouden. Nieuwe voorzitter over „Chr. Historisch nu?" De Christelijk-Historische kiesver eniging „Koningin en Vaderland" te Goes heeft zich, nu de heer C. F. v. d. Peijl zich niet meer als zodanig be schikbaar kon stellen, een nieuwe voorzitter gekozen: de heer C. J. Buur man, directeur van de Technische School alhier. „Christelijk Historisch nu?" luidde het onderwerp, waaraan de nieuwe voorzitter zijn causerie op de algeme ne ledenvergadering in de Prins van Oranje had gewijd. Een oproep tot be zinning op de C.H.-gedachte die vele nieuwe aspecten biedt. Om de oorsprong van de menselijke normen aan te tonen plaatste de heer Buurman zijn onderwerp tegen een historische achtergrond, teruggaande tot de Griekse oudheid. Hij liet als 'n rode draad door zijn causerie het chris- telijkdenken lopen. Grote wijsgeren als kerkvader Augustinus en Acquino werden in een duidelijk licht gesteld. Sartre, die de christelijke gedachte verwerpt en daarom voor de christe nen onaanvaardbaar is, passeerde eveneens de revue. De heer Buurman meende dat Sartre voor de christen toch niet geheel zonder betekenis is; hij voert de mens als het ware tot be zinning. Naar aanleiding van de_ causerie, die bedoeld was als een inleiding op een gezamenlijk gesprek, werd uitvoerig van gedachten gewisseld door de le den. Het was een geanimeerde bijeen komst.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2