Zweedse boot ,Vittangi' bijna niet meer te bij Vlissingen redden kaas Zeeuwse hoofdstad biedt voldoende parkeergelegenheid Op Schouwen-Duiveland eind '56 achttienhonderd koeien Landbouw moet zelf eerst op zaken stellen orde Commentaar van de bergers: „Als ie komt, komt ie hard'' In directe omgeving centrum Provincie richt stichting beschuttende werkplaatsen in Zeeland op ZEEUWSCH DAGBI.AD Pagina 2 Maar er wordt doorgewerkt Nieuwe lijndienst te Vlissingen begint maandag Dader van inbraak te Tholen gegrepen Koene Middelburger redde jong meisje Jaarvergadering Landbouw Coöperatief Centrum Vlees? Doé-intéér met Deltaplan: gevaar voor Belgisch bedrijfsleven Rundveefokdag op 17 sept, te Goes V.V.V.-kalender Meer subsidie voor restauratie van Middelburgs Oostkerk Vrijdag 22 februari 1957 Pogingen om het schip vlot te krijgen mislukten (Van onze speciale verslaggever) VLISSINGEN, 21 februari. De mannen van Leen Smit, Van der Tak en Van 4en Akker hebben in de afgelopen uren koortsachtig gewerkt om de „Vittangi" bij Vlissingen vlot te krijgen. Er was een kleine, theoretische kans, dat de zwaar slagzij makende ertsboot recht zou komen door het inpompen van lucht in de tanks. Welnu, deze kleine kans heeft men getracht, zo goed mogelijk te benutten. Het lukte echter niet. Integendeel, het schip zet zich bij ieder tij dieper vast met het voorschip. Wel heeft men met het inbrengen van lucht de slagzij van het schip grotendeels weten op te heffen: van middag bedroeg de slagzij „slechts" 24 graden. Woensdagavond om elf uur gingen wij aan boord van het bergingsvaar tuig „Dolfijn", dat langs de Zweedse tanker lag. De bergers zouden n.l. trachten, het schip omstreeks drie uur 's nachts weg te trekken om het in de Buitenhaven van Vlissingen aan de grond te zetten. Van 's middags half twaalf af draai den onafgebroken vijf compressors, die moesten trachten lucht in de zes stuurboordtanks te pompen, die vol water waren gelopen. Men trachtte de druk in de tanks op te voeren tot één atmosfeer, waardoor het water terug zou worden gedrongen en geen kans meer zou krijgen om opnieuw binnen te dringen. Men had uitgerekend, dat men totaal 15000 kubieke meter lucht in de tanks moest pompen, om het schip zich uit zijn slagzij te doen her stellen. Twaalfduizend hiervan was voor het oprichten nodig, de resterende driedui zend werd als reserve genomen voor lekkage's. GEEN OPTIMISME Liter na liter pompten de com pressors in de tanks en langzaam aan kwam het schip rechter. Aan bak boordzijde had men twee tanks vol water laten lopen, opdat het schip meer evenwicht zou krijgen. Maar hoe meer tijd verstreek, hoe meer het optimisme van de bergers zakte. Ernstig werd men gehandicapt, door dat het opkomende water verhinder de, dat de twee eerste tanks aan Stuurboordzijde, - die reeds onder druk waren gezet, afgesloten konden worden. Om half één 's nachts was het laag water. De slagzij van het schip be droeg toen nog 27 graden. Even later kwamen de Scaldis en de Poolzee bij de Vittangi, die zouden trachten het schip om drie .uur weg te trekken. Er was echter geen schijn van kans, dat dit kon gebeuren. De beide sleepboten konden hun activiteiten beperken tot het in positie houden van het achter schip. Hoewel deze poging lot vlottrekken niet was geslaagd, had men deson danks bereikt, dat de slagzij van de ertsboot minder was geworden en dat langrijk door de ingebrachte tanks was het water in de stuurboordtanks be- weggedrukt. IN ROOK De compressoren bleven echter doordraaien. Hun aantal werd in de loop der nacht uitgebreid tot zeven stuks. Met spanning werd uitgezien naar het hoogwater van gisteren. Men hoopte, dat dan de „Vittangi" recht zou komen, zodat zij gemakke lijk versleept kon worden. Ook deze verwachting verdween in rook. Het schip kwam iets uit zijn slagzij terug, doch het kwam niet recht. Het voorschip zakte wederom iets iieper en de sleepboot „Gele Zee", die de „Poolzee" gistermorgen vroeg af loste, kon met de Scaldis het achter schip van de Vittangi in positie hou den. In de afgelopen dagen is de po sitie van het ertsschip iets veranderd, want het ligt thans méér in de vaar geul dan ooit het geval was. TELEURSTELLING De berger boekten ook een grote teleurstelling. Werd het water in de nacht van woensdag op donderdag goeddeels uit de tanks gedrukt, don derdag kon men het met moeite de baas blijven. Men pompte uit alle macht doch kon slechts met uiterste krachtsinspanning voorkomen, dat het binnengedrongen water in de tanks steeg. Desondanks gaat men onafgebroken voort met de voorbe reidingen voor het vlot krijgen van het schip. Het getuigt van een zeker optimisme dat men vanuit Rotterdam enkele gro- Doorvoer geslacht vee VLISSINGEN, 21 febr. De nieuwe regelmatige lijndienst voor de aanvoer van geslacht vee te Vlissingen gaat maandag, a.s. van start. Het cargadoors- en expedi- teursbedrijf De Grooff Co. be handelt voortaan het vervoer van geslacht vee uit de Ierse haven Dublin via Vlissingen naar het Amerikaanse leger in Duitsland. Wekelijks komt dan In Vlissingen 150 tot 160 ton vlees aan. Het wordt daar overgeladen in koelwagens. De aanvoer geschiedt door een speciaal hiervoor gebouwd koelschip, de Neder landse kustvaarder Henry Denny, groot 500 ton. te kranen liet afkomen waaronder er enkele zijn met een grijpvermogen van 8 ton welke straks het schip moeten lossen, zodra dit in de buiten haven zal zijn gebracht In scheepvaartkringen is men min der optimistisch. De overtuiging wint steeds meer veld, dat de „Vittangi" niet meer te redden is. PRIJSGEVEN: NOOIT! Het schip, ruim zestienduizend ton groot en met een lading van twee en twintig duizend ton, ligt in een uiter mate moeilijke positie. Het heeft een scheur aan stuurboordzijde van vijftig meter en regelmatig breidt deze scheur zich uit. Uit de romp klinken vrijwel onafgebroken klappen en knal len: klinknagels, die losspringen en ijzer dat verder scheurt. Wie een kijk je aan boord van dit schip heeft ge nomen, is geneigd de „pessimisten" gelijk te geven. Doch dat Leen Smit, Van den Akker en Van der Tak dit nieuwe schip, dat er uitziet alsof het pas van de helling is gelopen en ge schat wordt op een waarde van twee en twintig miljoen, uitgezonderd de waarde der lading, prijs zullen geven en er in uiterste noodzaak toe zullen overgaan het achterschip met zijn kostbare machines los te branden, valt voorlopig nog niet aan te nemen. „Als ie komt, komt ie hard" luid de het commentaar van één der ber gers. „We blijven optimistisch en we hebben wel eens moeilijker kar weitjes gefikst". Voorlopig houden we het daarop. En de ergers gaan weer kalm door met hun pogingen. THOLEN, 21 febr. In verband met de inbraak bij de alleenwonende heer Van Dijke in-de Walstraat is door de Rijkspolitie een uitgebreid onderzoek ingesteld en is naar aanleiding daar van de heer P. uit Tholen door de po litie aangehouden. In verband met het onderzoek konden nog geen verdere gegevens worden verstrekt. Aanrijding te Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM, 21 sept. Op de Antwerpsestraatweg had een aan rijding plaats tussen een bakfiets be stuurd door M. de K. uit Bergen op Zoom en een auto besturd door J. K. uit Rilland Bath. De aanrijding ont stond doordat K. plotseling naar rechts uitweek. Aan beide voertuigen ont stond schade. MIDDELBURG, 21 febr. Gister avond omstreeks half elf heeft de heer J. Arnoldus, een boekhouder, die aan de Oude Werfstraat woont, op heldhaftige wijze een 17-jarig meisje gered, dat ter hoogte van de Houtkade te water was geraakt. Het meisje dreef reeds naar het mid den van het kadewater, toen de heer Arnoldus het ontdekte. Hij ontdeed zich onmiddellijk van zijn bovenkle ding en sprong pardoes in het ijskou de water. Het mocht hem gelukken het meisje al zwemmend naar de kant te trekken. Ijlings toegeschoten voorbijgangers as sisteerden de moedige redder bij het op de kade helpen van de drenkelin ge. Aanvankelijk werd het meisje bij de kapper L. binnengebracht; hier adviseerde dokter H. Ruiter overbrenging naar het ziekenhuis. BRUINISSE, 21 febr. Op Schouwen- Duiveland waren eind 1956 1800 koeien, tegen 1500 in het jaar daarvoor. Dit is medegedeeld in de te Bruinisse gehouden vergadering van de Coöp. melk en melkproductencentrale. Voorts bleek dat het kwaliteitsverbete ringsfonds is aangegroeid tot ƒ5404,45. De eerste korting wegens geconstateerde gebreken zal worden verlaagd; vertoont de melk echter meer gebreken dan zullen verdere kortingen op de prijs extra wor den berekend. Vervolgens werd een overzicht gegeven van de werkzaamheden van de contro leur, de heer Van der Sluis in het afge lopen jaar. Om de medewerking aan de controle te animeren, is besloten dat naast de ƒ2, subsidie per gecontroleerde koe, die de C.M.M.C. beschikbaar stelt, ook door de V.Z. ƒ2,per koe zal worden gegeven. Het verlangen van de slijters, die pro paganda voor verse boter hadden gevoerd, om de V.Z. boter van een speciaal wikkel te voorzien kon niet worden voldaan. Aangedrongen werd op een goede boek houding ook voor de slijters, waarmee eventueel foutieve berekeningen van het L.E.I. zouden kunnen worden weerlegd. De heer C. Zee, secretaris van de C.M. M.C. en de Zeeuwse Melkfederatie sprak daarna over het melkprijsbeleid. De" heer C. Bolijn, die als plaatselijke vertegenwoordiger van de slijters aan de beurt van aftreden was, werd herkozen. Ir. M. A. Geuze ie Bergen op Zoom: BERGEN OP ZOOM, 21 febr. In de „Korenbeurs" heeft vanmiddag het Landbouw Coöperatief Centrum voor Zuid West Nederland de algemene jaarvergadering gehouden. Er was veel belangstelling. In zijn openingswoord en inlei ding wees de voorzitter, ir. M. A. Geuze er op, dat de landbouwpoli tiek zoals die gespeeld wordt een tweeledige indruk geeft. Aan de ene kant is er wel een tevredenheid te bespeuren omdat er in ieder geval wat bereikt is, maar aan de andere kant kan er geen tevredenheid zijn in verband met het principe van de aanpassing. Allereerst zal de landbouw orde op zijn eigen zaken moeten stellen en de eigen werkzaamheid primair en die van de regering secundair moeten stel len. In verband de rechtvaardige eisen, die zelfs door de regering niet wor den erkend en die door het parti culier bedrijfsleven worden tegen gewerkt, meende de voorzitter er wel op te moeten wijzen, dat de particuliere handel nooit kan be staan zonder de landbouw en de boerenstand en eigenlijk niet zonder een welvaren de landbouw en boe renstand. ENQUETE Hierna belichtte ir. Geuze de door Wageningen gehouden enquête iri verband met de vraag hoe de gemid delde boer over de coöperatie denkt, waarbij door hem de wenselijkheid werd geopperd om in eigen kring een dergelijke enquête te houden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden ir. M. A. Geuze, J. W. van Nieuwenhuijzen, C. Minderhout, P. J. J. Dekker, herko zen terwijl namens de Zecovo geko zen werd de heer M. J. v. West uit St. Philipsland. INTEGRATIE Het belangrijkste punt van de agen da was wel de lezing van prof. dr. E. Ingezonden Mededeling (adv.) Gauw klaar; kies jij maar! Waar U ook eet, thuis of in 'n restaurant, Uw warme maaltijd is pas compleet met Hollandse kaas. Heerlijk in de groente, als dessert voor elke fijnproever een feest. Morgen meteen proberen! Soep? Geen idee: ik eet wel mee! Dessert? Wat 'n vraag KAASèn graag Publifcatl* r»n H«| NadarUndt Zulvalburaau J Commissaris van Politie is van mening: MIDDELBURG, 21 februari. In de vergadering van „Handelsbelang" heeft de Commissaris van Politie, de heer M. A. Reneman, het onderwerp „Het stadsverkeer en de middenstand" behandeld, waarbij hij de parkeer problemen aanroerde, die zich met name in de zomermaanden (donder dagen) in de Zeeuwse hoofdstad voordoen. Het was echter de mening van de Commissaris, dat de Zeeuwse hoofdstad over voldoende parkeergelegen heid beschikt. De moeilijkheden worden alleen veroorzaakt, omdat de auto bezitters en toeringcars hun vervoermiddel persé in het centrum van de stad willen parkeren, terwijl daarvoor volop gelegenheid is in de direc te nabijheid van het centrum. Parkeerplaatsen, waar relatief een gering gebruik van wordt gemaakt zijn b.v. de Houtkaai, de Londense Kaai, de Rouaanse Kaai, de Dwars- kaai en de Dam. Vele autobezitters schuwen evenwel de waterkant Daarom zal een eenvoudige afschei ding hier wonderen gaan doen, omdat zo'n ding een gevoel van veiligheid geeft. Demping Naar aanleiding van een vraag uit de vergadering deelde dhr Reneman mee, dat het indertijd al eens is voor gesteld, een klein gedeelte van de grachten te dempen. De reactie hierop was: aantasting van het stedeschoon. Het architectenbureau Schat en Schut heeft thans de opdracht de verschillende verkeerssituaties in Middelburg onder de loep te nemen. De heer Reneman zei o.m. in zijn betoog, dat de toenemende verkeers intensiteit en de toenemende ver keersonveiligheid de overheid soms noodzaken maatregelen (zoals het in stellen van een wachtverbod) te nemen. Sprekende cijfers Sprekend waren de cijfers, die de Commissaris dienaangaande gaf. Zo sneuvelden er in de tweede wereld oorlog 1.070.000 Amerikanen; in het zelfde tijdsbestek eiste het verkeer er 3.300.000 slachtoffers. In 1955 waren in Nederland 1650 verkeersslachtoffers te betreuren. In Middelburg gebeurden in dat jaar 86 verkeersongelukken, waarbij twee doden vielen; 21 personen liepen ver wondingen op. Deze Middelburgse cijfers steken gunstig af bij overig Nederland. Thans bestaan er zoals bekend plan nen voor de verbreding en eventuele verlegging van de Koningbrug. Of dit plan spoedig zal worden uitgevoerd is, gezien in het licht van de beste dingsbeperkingen, een open vraag. Voorts zijn er plannen voor de ver breding van het gedeelte Lange Delft tot aan de Nieuwstraat, waar momen teel enkele panden voor worden afge broken. Plannen zijn er ook, deze ver breding door te voeren tot de St. Pië- terstraat, waaraan voor de Korte Delft nadelen zijn verbonden. Een wisselwachtverbod kan zo is uit de praktijk gebleken een be hoorlijke oplossing brengen. In de Lange Delft voldoet deze regeling bij zonder goed. Voor de Nieuwe Burg bestaat een zelfde regeling, maar eigenlijk is deze straat hiervoor te smal. Thans is er voor de donderdagen éénrichtingsverkeer ingevoerd. De Middelburgers trokken zich tot voor kort weinig van dit verbod aan; voor BRUSSEL, 21 febr. Bij de behan. deling in de Belgische senaat van een ontwerp tot verbetering van de Bel gische waterwegen heeft het lid Se- gers gesproken over „het gevaar van het Deltaplan voor het Belgische be drijfsleven". Hij betreurde het dat de technici on derling van mening verschillen over de middelen om dit gevaar te bezwe ren en ook dat de minister het belang van de Maas als verbindingsweg heeft onderschat. Hij wees op Franse initia tieven op dit gebied. 1 jan. jl. heeft de politie volstaan met het geven van waarschuwingen na de jaarwisseling is men begonnen te bekeuren, hetgeen zo'n 25 verbalen per donderdag oplevert De Lange Viele is ook een moeilijke straat. Het was de mening van de heer Reneman, dat hier op de duur toch éénrichtingsverkeer zal moeten ko men. Rijwielen Voor de middenstand is het van groot belang, dat het publiek rustig kan winkelen. Behoorlijke trottoirs zijn daarvoor een voorwaarde. De vele fietsen, links en rechts neergezet, vor men een probleem apart. De commis saris vroeg zich af, of dit zuinigheid van de wielrijders is, of dat dit komt, doordat de rijwielstallingen niet vol doende capaciteit hebben. Burgemeester van Zierikzee bestuurslid Ver. van Ned. Gemeenten UTRECHT, 22 febr. In de giste ren gehouden vergadering van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten is mr. F. Th. Dijkmeester, burge meester van Zierikzee, gekozen tot bestuurslid. 0 GOES, 21 febr. De Rundveefok- dag-1957, te organiseren door de rege lingscommissie voor Zuid-Beveland 1957, zal niet op 10 september, maar op dinsdag 17 september a.s. worden gehouden op de Grote Markt te Goes. Dit i.vjn. de omstandigheid dat op de 10e ook de grote jaarlijkse paardendag in 's-Hertogenbosch wordt gehouden. Voorstel van Ged. Siaien MIDDELBURG, 21 febr. Ged. Staten stellen Prov. Staten voor te besluiten over te gaan tot de oprich ting van de Stichting „Federatie van beschuttende werkplaatsen in Zee land". Ook wordt voorgesteld voor de vorming van het kapitaal voor de stichting een bedrag van 100,uit de geldmiddelen der Provincie af te zonderen en Ged. Staten, indien no dig, wijzigingen in de statuten te la ten aanbrengen. Hoewel het college het blijft betreu ren, dat de oprichting der Stichting niet door de gemeente Middelburg die naar de mening van G.S. als pro vinciale hoofdstad de aangewezen ge meente voor het verrichten van deze formele handeling zou zijn geweest kan geschieden, ontmoet het bij Ged, Staten geen overwegende bezwaren, indien de oprichting thans door de Provincie geschied. Het gaat er slechts om voor de directeur van de Stichting en eventueel voor het verder te be noemen personeel, de mogelijkheid te scheppen hun de status van ambtenaar in de zin van de Pensioenwet 1922 te verschaffen. GEVOLGEN Indien de Stichting zal worden geregeerd, door de statuten, zal de oprichting voor de Provincie slechts tot gevolg hebben, dat een bedrag 100,van de Provincie wordt afgezonderd ter vorming van het stichtingskapitaal, dat de leden van het stichtingsbestuur door G.S., zul len worden benoemd en dat het per soneel namens G.S. wordt benoemd. Het bestuur zal uitsluitend bestaan uit vertegenwoordigers van de deel nemers aan de Stichting (de werk plaatsen in Zeeland). Het provinciaal subsidiebeleid t.a.v. deze stichting staat los van het feit, dat de Stichting om formele redenen door de Provincie wordt opgericht. De commissie van de stichting had eerst de gemeente Middelburg ge vraagd de oprichting van de federatie ter hand te nemen. Dit college gaf als zijn mening, dat het werk van de stichting zich op provinciaal niveau beweegt en het niet op haar weg ligt, zelf de oprichting te bewerkstelligen. Vandaar het verzoek aan Ged. Staten. 0 Waterschap Vrije van Sluis 's-GRAVENHAGE, 21 febr. Bij Kon. Besluit zijn in de provincie Zee land benoemd tot gezworene van het Waterschap het Vrije van Sluis: R. E. A. de Badts te Schoondijke en A. J. Cambier te Breskens. J. Frietema, directeur van de National# Coöperatieve Raad. Als onderwerp had hij gekozen „Europese integratie en de Nederlandse landbouw". In zes landen is er nu een streven gekomen om samen te werken. Daar door wil men komen tot een betere produktie en meer arbeidsverdeling. Wel vroeg spreker zich af hoe ons land tegenover deze problemen staat. Hij noemde het wel zeer be langrijk dat zo iets tot stand komt ook voor ons land, vooral wat da nationale economie aangaat, daar Nederland vrijwel helemaal afhan kelijk is van de export met name da landbouwartikelen. Dan is het ook nog van belang voor ons land de bevolkingsdichtheid. Ver ruiming van het internationale han delsverkeer is in beginsel noodzake lijk. Verschillende pogingen daartoe zijn er geweest in de loop van het jaar. Door de samenwerking van alle mi nisteries van buitenlandse zaken is men gekomen tot het verdrag waar aan de naam van minister Spaak zeer nauw verbonden is. Tenslotte wees prof. Frietema op de belangrijkste punten van het verdrag. Het gaat er hoofdzakelijk om rondom deze zes landen een „buitenmuur" op te trekken en in een periode van 12 tot 15 jaar de binnenmuur af te bre ken. Van de zijde van de Provin ciale Zeeuwse V.V.V. ontvingen wij het volgende kalendertje: „SLUIS PRESENTEERT". De Middenstanders van Sluis (West Zeeuws-Vlaanderen) organi seren van 27 april tot en met 1 mei 1957 een grote tentoonstel ling. De naam van deze tentoon stelling is „Sluis Presenteert". De tentoonstelling Is voor de Industrie, Handel, Middenstand, Horeca en Landbouw. Op deze tentoonstelling zal o.a. het eerste Jeugddrumbandconcours gehouden worden. Iedere dag van de duur van de tentoonstelling, zal een bepaald cachet dragen, zoals een speciale landbouwdag, speciale Vrouwendag, Beneluxdagen enz. De evenementen en congressen spelen zich af in een daarvoor speciaal ingerichte hal. „MINIATUUR WALCHEREN" In 1957 zullen de poorten van „Miniatuur Walcheren" voor het vierde jaar geopend worden. Tot op heden bezochten ruim 600.000 personen de kleine afbeelding van het eiland Walcheren. Vrijdag 18 april a.s. kunnen de bezoekers weer op het „Minia tuur" terecht. Tot eind september blijven de poorten geopend. In één der gebouwen van Miniatuur Walcheren zullen dit jaar een groot aantal aquaria te bewon- ren zijn. „DE RUYTERHER- DENKING 1957". Op 22 Maart a.s., 14.30 uur: Of ficiële herdenking van het 350ste geboortejaar van Michiel Adri- aansz. de Ruyter te Vlissingen. Op deze bijeenkomst zal o.a. het woord gevoerd worden door Prof. Milo uit Leiden en door de waarnemend Hoofdvlootpredi- kant, ds. Sepmeyer. Na afloop van deze bijeenkomst zullen kransen gelegd worden bij het monument van De Ruyter. 's Avonds zal in de Sint Jacobs- kerk de eerste uitvoering plaats vinden van de Cantate, geschre ven in 1907 door de heren Leyse en Hasselbach. 500 schoolkinde ren zullen deze Cantate brengen. De feestelijke herdenking zal plaatsvinden in de week van 1— 8 juli a.s. Een der hoogtepunten zal dan zijn de landing van Mi chiel Adriaanszoon de Ruyter vanaf de „Zeven Provinciën". FRUITCORSO TE GOES. Het ligt in het voornemen op zaterdag 21 september a.s. voor de derde keer een groot fruit- corso in Goes te houden. Voorstel aan Prov. Staten MIDDELBURG, 21 febr. In 1954 hebben de Prov. Staten voor de restauratie van de Oostkerk te Mid delburg een subsidie toegekend van 6.215,Inmiddels moest de uit 1952 daterende restauratiebegroting worden verhoogd; de kosten zijn nu geschat op 127.600,hierin is echter een bedrag van 5.500,begrepen we gens aanleg van een verwarming, welk bedrag niet voor subsidiëring in aanmerking komt. Het rijkssubsidie is vastgesteld op 58 pCt van 122.100,—. De kerkvoogdij heeft aan de provincie gevraagd niet alleen in de hogere kos ten te subsidiëren, maar over de ge hele linie een bijdrage van 10 pCt te verlenen. De kerkvoogdij heeft nu rond 17.000,bijeengebracht, zodat bij een provinciale bijdrage van 10 pCt nog ruim 15.000,ongedekt zou zijn. Bij een normale provinciale bijdrage van 10,5 pCt zou dit tekort stijgen met 5 pCt van f 92.100,— of 4.605,—. Volgens een schrijven van de kerk voogdij „leeft men blijkens de begro ting reeds aan de rand van het moge lijke" en bij beschouwing van die be groting bleek, dat er inderdaad geen speling is. De bijdragen van de leden moesten omhoog en bovendien vergt het onderhoud var drie monumentale kerkgebouwen belangrijke bedragen. Het college van Ged. Staten stellen dan ook voor het verzoek in t willi gen.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2