Rijk bezuinigt tweehonderd miljoen op uitgaven Van bedrag voor landbouw wordt kwart geblokkeerd MAKEN WIJ ER ERNST MEE? PUZZLE Kruidenkracht I M.T.S. verloor eigen toernooi M.Y.C. op de eerste plaats Gemeenten honderd miljoen Honderd miljoen extra vennootschapsbelasting Frans-Tunesische besprekingen afgebroken KRUISWOORDRAADSEL Oplossing vorige puzzel Particuliere investeringen Hei loon van de boer Beiaal benzine contant Boer wordt beter beloond voor bedrijfsleiding en handenarbeid DE KERK Oecumene en zending Wandeltochten te Goes in seizoen 1957 Dinsdag 19 februari 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 18 febr. Ook de rijks overheid gaat bezuinigen en zij brengt ook een offer aan de landbouw. Zij zal voor de begroting van 1951 haar uitgaven met ƒ200 miljoen verminderen. Er is reeds gevonden een bedrag van 197 mil joen, waarvan 162 miljoen op de lopen de dienst en 35 miljoen op de kapitaals- dienst. Deze uitgavenvermindering zal als volgt tot stand worden gebracht: 1. Bezuiniging op aanvullende werken ƒ20 miljoen. 2. Geen uitkeringen bij bevallingen 6 miljoen. 3. Afschaffing consumentensubsidies suiker en melk ƒ43.5 miljoen. 4. Vermindering uitkeringen oorlogs schade aan gemeenten 10 miljoen. 5. Investeringen 57 miljoen. 6. Andere lopende uitgaven ƒ40.5 mil joen. Totaal 177 miljoen. Tevens zal het nadelig saldo van de P.T.T. kunnen worden weggewerkt door de verhoging van de tarieven. De zieken fondsraad heeft zich akkoord verklaard met het vervallen van de kraamgelduit kering. Het ligt in de bedoeling de uitke ring bij bevalling over te hevelen naar de verplichte ziekenfondsverzekering. Be halve de bezuinigingen opgenoemd in bovennoemd staatje zal dus gestreefd worden naar grotere efficiency. Investeringen De ƒ35 miljoen op de kapitaaldienst tal gevonden worden door investerings beperking. Op deze dienst komen ook posten voor die bestemd zijn als subsidie voor investeringen die niet door het rijk geschieden. Ook deze subsidies worden verlaagd. Zo zal de cultuurtechnische dienst 14 miljoen minder krijgen en zul len de uitgaven voor de versterking van de bestaande hoogwaterkeringen met Kleding van jongen vloog in brand AMSTERDAM, 18 febr. Toen de 15-jarige kantoorbediende H. Fransen In de magazijnruimte van een bedrijf te Amsterdam zijn aansteker met ben zine had gevuld, stak hij het apparaat aan, zonder dat hij eerst de benzine- fles had gesloten. Een gevolg hiervan was een explosie en een begin van brand. Ook de kleding van de jonge man vatte vlam. Hij rende in paniek een trap af en werd opgevange door collega's die hem in jassen wikkelden, waardoor het vuur werd gesmoord. Het slachtoffer is met ernstige brand wonden aan het bovenlichaam direct overgebracht naar het Binnengasthuis. Het vuur in het magazijn kon door het personeel worden geblust. TUNIS, 16 febr. Reuter. Frans- Tunesische besprekingen te Tunis, die tijdens een bezoek van vier dagen van de Franse staatssecretaris van buiten landse zaken, Maurice Faure, werden gevoerd, zijn zaterdagavond geëindigd, zonder dat de voornaamste problemen, die tussen beide landen bestaan, zijn geregeld. In een gemeenschappelijk communi que, dat na de slotbesprekingen tus sen Faure en de Tunesische premier, Habib Bourguiba, werd uitgegeven, wordt meegedeeld, dat overeenstem ming is bereikt over de grondslagen van een juridisch akkoord, dat nog na der zal worden uitgewerkt, maar dat de besprekingen over de grote mili taire, economische en financiële pro blemen zullen worden voortgezet. Er werden geen bijzonderheden over het juridische akkoord bekendgemaakt. 1 VANDAAG EENS HORIZONTAAL: 1 Jong dier, 3 rus tig, 7 harssoort, 9 aanslibbing, 10 geur, 12 streling, 14 vochtig, 16 Ind. rivier, 19 staaf, 20 voorgaand, 22 futloos, 23 grendeltje. VERTICAAL: 1 Brood, 2 coupon stof, 4 Ind. drukte, 5 moeite, 6 drank, 8 lied, 11 vereniging, 13 welpenleidster, 15 leerwerkerspriem, 17 water doorlaten de, 18 punt, 21 grote toeloop op de bank. HORIZONTAAL: 1 Mops, 3 olijf, 5 lor, 7 kamer, 9 dor, 11 ent, 13 laf, 14 opa, 15 ama, 17 erf, 19 graal, 22 ara, 23 toom, 24 smet. VERTICAAL: 1 Mild, 2 sla, 3 ore, 4 fret, 6 oma, 7 kraag, 8 repel, 10 olm, 12 nar, 15 ambt, 16 bar, 18 flat, 20 ram, 21 aas. 8 miljoen worden beperkt. Daar kan nog bij gevoegd worden 10 miljoen aanvul lende werken. De totale Investeringsbe perking via de rijksbegroting bedraagt dus In werkelijkheid ƒ67 miljoen. Gemeenten De lagere publiekrechtelijke organen (hoofdzakelijk de gemeenten) zullen 100 miljoen moeten bezuinigen. De investe ringsbeperking zal 75 miljoen bedragen, de consumptiebeperking ƒ25 miljoen. Dit laatste bedrag zal worden verkregen door het niet verder verhogen van het uitke ringspercentage uit het gemeentefonds. De regering heeft reeds maatregelen genomen om de Investeringen te beper ken. Het niet verhogen van het uitke ringspercentage zal er toe leiden dat de gemeenten de gevolgen van de salarisver hogingen tot een bedrag van 25 miljoen, zullen moeten opvangen door een beper king op de andere uitgaven. Wel zal het gemeentefonds profiteren van de hogere belastingopbrengst. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 18 febr. De regering geeft in haar bestedingsnota te kennen dat de noodzakelijke vermindering van particuliere investeringen door middel van globale maatregelen zal moeten ge schieden. Zo nodig zal het goedkeurings- beleid voor bouwwerken kunnen worden verscherpt. Andere middelen wil de re gering niet toepassen omdat er reeds aan wijzingen zijn dat er in de industriële sector minder wordt geïnvesteerd. Er kan niet voldaan worden aan het ad vies van de SER om in 1957 door middel van het goedkeuringsbeleid een Investe ringsbeperking van ƒ90 miljoen te berei ken. In vele gevallen zijn de goedkeurin gen nl. reeds In 1956 verleend. Voor de prijsvaststelling van de oogst 1957 gaat de re gering uit van de volgende bedragen voor de beloning van de boer: gemengd bedrijf 10 h.a. 6400. weidebedrijf 18 h.a. 7200 akkerbouwbedrijf 80 h.a. 8200. De regering gaat ervan uit dat de landarbeidersionen met vijf procent verhoogd zullen worden'. De ofdeling kinderbescherming van de politie in Boedapest staat voor een zware taak. Aan haar zorg worden honderden in de steek gelaten kinde ren toevertrouwd, terwijl de overheid noch over de organisatie, noch over de middelen beschikt voor de „reclasse ring" van deze kinderen. Ingezonden mededeling (adv.) In kruiden zit de kracht van de natuur. En de natuur blijft voor mens en dier DE bron. óók van genezing. Klachten en kwaaltjes, zoalsmoeheid, hoofdpijn, puist jes. verstopping, vale teint, enz., zijn het gevolg van onnatuurlijke leefwijze. Be houd Uw gezondheid, zuiver Uw lichaam met HERBESAN, Kruidenthee. Verkrijg baar bij Uw apotheker of droglet f 1,79 oer groot pak, voldoende voor maanden 's-GRAVENHAGE, 18 febr. De benzine-verkoopmaatschappü en heb ben aan hun afnemers-pomphouders verzocht benzine zoveel mogelijk con tant te verkopen en leveranties der maatschappijen zo snel mogelijk af te rekenen. 0 Voor de eerste maal in de geschiede nis van de „Sabena" de Belgische lucht vaartmaatschappij, is het aantal passa giers op de luchtlijnen van deze maat schappij, die 95 steden in 35 landen ver- I binden, de half miljoen gepasseerd. Belasting wordt verhoogd (Van onze parlementaire redacteur) De SER heeft aanbevolen om de op schorting van de investeringsaftrek niet van toepassing te verklaren voor zeer be langrijke objecten. De regering zal aan dit verzoek echter niet voldoen, omdat zij dit fiscaal onverantwoord acht. Er zou dan met twee maten worden gemeten. In het systeem van de SER zou de opschor ting van de investeringsaftrek ƒ50 mil joen hebben opgebracht. Nu de regering iets drastischer te werk gaat levert deze maatregel ƒ75 miljoen Deze „winst" van ƒ25 miljoen wordt In de bestedingsnota afgetrokken van het totaal bedrag van ƒ200 miljoen. Er moet dus nog 175 miljoen gefinancierd wor den. Daarvan nemen de vennootschappen 100 miljoen voor haar rekening. De resterende 75 miljoen wordt aldus ge dekt: 1. de verhoging van de grondstoffen- prijs voor tabaksartikelen heeft een extra belastingopbrengst ten gevolge van 44 miljoen. 2. verhoging tussentarief van 8-10 pro cent (niet voor gedistilleerd) en de verhoging van het weeldetarief van 15-18 procent (niet voor auto's en motoren: belastingopbrengst 24 miljoen. meer opbrengst personele belasting ƒ7 miljoen. (Door de huurwaarde- stijging bij huurverhoging van 25 zal ook de opbrengst van deze belasting stijgen). 0 Twee commissies van de Amerikaan se senaat de commissie voor buiten landse betrekkingen en de commissie voor de strijdkrachten hebben een beroep op het congres gedaan een resolutie aan te nemen, waarin Eisenhower de bevoegd heid wordt gegeven om indien er om verzocht wordt Amerikaanse troepen naar het midden-oosten te zenden ter be strijding van communistische agressie. TOENEMING VAN NATIONAAL INKOMEN EN -BESTEDING Regeringsnota bestedingsbeperking ER ZIJN NA DE OORLOG In Eindhoven twee nieuwe gereformeerde kerken, één hervorm de, één doopsgezinde, één remontstrantse en één baptistenkerk gebouwd. Er moeten nog ver rijzen drie hervormde, twee gereformeerde ker ken en één kerk respectievelijk voor de luthersen en de waals-hervormden, alsmede een hervormd en een gereformeerd bejaardentehuis. En Hervormd Eindhoven roept ds. W. v. Gelder de protestantse gemeenten in de stad hierover tot bezinning. Kerken bouwen doet men voor minstens 50 k 100 jaar; blijkbaar gelooft men dus Ds. Van Gelder zegt dan: „Wij komen niet uit de grote vragen van de vrees en het wantrouwen, die onze wereld verdeeld houden, tenzij wij in dit kleine werk getrouw zullen zijn. Wij zijn bevrijde mensen, maar kun nen de duizenden afvallige rooms-katholieken het aan ons protestanten zien, dat wij bevrijd zfln van het we reldse eenheidsjuk van de rooms-katholieke hiërarchie doordat wij terecht zijn gekomen onder de heerschappij van het Ene Hoofd, de Heer Jezus Christus. Dat het ons gaat om Christus alléén, het geloof alléén, de Heilige Geest alléé?" Dit zijn reële vragen voor de protestantse gemeenten niet, dat er binnen een halve eeuw een grotere eenheid tussen de protestantse kerken zal komen. Gelooft men dit wel, dan wordt er op onverant woordelijke wijze omgesprongen met het geld van de gemeenteleden. Maken wij ernst met het zoeken naar eenheid. Maken wij ernst met het geloof in Jezus Christus? Wiens eer zoeken wij nu. Waarvoor werken we? Waarvoor offeren we? Vleselijke, natuurlijke offers liggen ons wel. Maar hebben wij onszelf aan Hèm verloren? Dit leren wij bij het kruis. gezamenlijk. „Willen wij financiëel onze gemeenteleden niet, omdat wil de moed niet opbrengen om nieuwe kracht te verwachten, om menselijke muren te doorbre ken? Weten we dan niet, dat Christus 1b opgestaan. Als wij hopen op het rijk van God en waar zullen wij anders op hopen dan kunnen wij niet maar rustig doorgaan alsof er de komende 50 jaar wel niets zal veranderen. Hopen wij niet om binnen 50 jaar één te worden, laten wij dit dan duidelijk aan onze gemeente leden zeggen en zeggen waar wij uit het evangelie de gronden voor deze wanhoop vandaan halen of voor de door God geboden noodzaak om gescheiden te blijven." Huisbezoek en doorlichting HET GEREFORMEERDE WEEK BLAD (uitg. Bout te Huizen) maakt over het huisbezoek der kerk deze opmerking: „In sommige gemeen ten van ons land wordt een alge meen onderzoek gelast, hoe het er met de inwoners voorstaat, wat keel- en borsttuberculose aangaat. Ze worden doorgelicht! Zo worden de gemeentenaren van Christus bij huisbezoek doorgelicht door een persoonlijke Woordbediening of de ziel waarlijk de bevrijding kent, die in Christus is!" Hoeveel predikanten geëmigreerd ER ZIJN TOT NU TOE 27 HER VORMDE predikanten geëmigreerd. Meer dan de helft hiervan ging naar Australië en Nieuw-Zeeland, de anderen vertrokken naar Canada en Zuid-Afrika. Voorts zijn er 46 gereformeerde predikanten geëmigreerd, waarvan 26 naar Canada, 17 naar Australië en Nieuw-Zeeland en 3 naar Zuid- Amerika. Twee andere geëmigreer de predikanten keerden naar Ne derland terug. Ook vanuit de kleinere kerken zijn dominees-emigranten naar het buitenland vertrokken. De vrijge maakte gereformeerde en de chr. gereformeerde kerken zagen daar van de meeste predikanten heen gaan. Predikant was industriearbeider Ds. G. MESSIE, HERVORMD PREDIKANT te Beuningen, heeft drie maanden als ongeschoold ar beider in één der Nijmeegse indus trieën gewerkt. Verschillende an dere predikanten deden dit vóór hem reeds. Te Nijmegen is ook een „contactman' tussen de hervormde kerk en de industrie werkzaam, na- melija vicaris G, J. Bosman, zulks in navolging van de r.k. kerk, die ter plaatse een pater hebben, die als aalmoezenier voor de arbeid fungeert. VANDAAG Communistische r.k. kerk NA DE MISLUKKING van en kele jaren geleden zijn de Chinese communisten voor de tweede maal een actie begonnen teneinde een nationale rooms-katholieke kerk in het leven te roepen. In Peking kwa men 255 Chinese r.k. afgevaardig den bijeen om de grondslagen te leggen voor een „nationale kerk". Zij vertegenwoordigen 20.000 van hun geloofsgenoten in China. In oktober 1954 heeft de paus ge waarschuwd tegen degenen, die een poging deden een „nationale kerk" te stichten; hij veroordeelde dege nen, die de op communistische ba sis geïnspireerde kerk steun ver leenden. Evangelisatie in Zuid-Afrika ONLANGS IS HET EERSTE evangeliecentrum van de Ned. Ge- ref. Kerk in Zuid-Afrika geopend en wel te Bloemfontein. De bedoe ling van dit centrum is te dienen tot vorming van gemeenteleden, die plaatselijk het evangelisatie werk zullen gaan doen. De evangelisatie-arbeid van de N. G. Kerk is groeiende. Er zijn „opfrissingskursusse vir leraars en kerkraadleë" gehouden. Enkele lei ders van het evangelisatiewerk hebben een studiereis naar het bui tenland gemaakt. TER VERGADERING van de Haagse Oecumenische Raad heeft prof. dr. H. Bergema, hoogleraar aan de Theologische Hogeschool der gereformeerde kerken te Kampen een lezing gehouden over de oecumene in het zoeklicht der zending. Zo als de meeste zendingsmensen is prof. Bergema er stellig van overtuigd, dat het zonder een heid der kerken al moeilijker wordt voor de zending. Hij her innerde eraan, dat juist vanuit de zending aangedrongen is op vorming van de Wereldraad van Kerken het was de zendings conferentie van 1910 te Edin burgh, die voor het eerst het woord oecumene gebruikte. Gaat het in de oecumene om het wézen der kerk, in de zending gaat het om de opdracht der kerk. Daar om zijn beide nauw op elkaar be trokken. Calvijn heeft daarvan in zijn correspondentie o.a. met aarts bisschop Cranmer (Engeland), Lu ther en Melanchton onvermoeid ge tuigd. In ons land was de synode van Dordrecht (1618) met zijn vele buitenlandse afgevaardigden tege lijkertijd hoogtepunt en afsluiting van een oecumenisch samengaan. Nadien hebben de synades geen oecumenisch karakter meer gehad. Wanneer de roep om oecumene in de 19e eeuw opnieuw uitgaat, dan komt deze roep uit de kringen van de zending en later van de zen- dingsvelden zelf. Oecumene en zending liggen in eikaars lijn. Prof. Bergema vroeg of men zich wel eens gerealiseerd heeft, dat de helft der mensheid in Azië woont, en dat daarvan 3 pet. christen is. Dat op Java 40 miljoen mensen leven, waarvan 120.000 christenen. Dat in Egypte 150 jaar stug zending bedreven is, met als vrucht50 bekeerde Mohamme danen. Dat in China slechts één procent van de 600 miljoen inwo ners tot de christelijke kerk be hoort. Er ligt dus voor de kerken een onmetelijke taak, waaraan zij alleen maar kunnen raken als er gezamenlijk wat ondernomen wordt. Als voorbeeld van een geslaagde samenwerking noemde prof. Berge ma de theologische school te Ma kassar (waarvan hijzelf rector was), die de plaats inneemt vanveer tien vooroorlogse theologische op leidingen. Er zijn echter nooit moeilijkheden geweest tussen de docenten onderling, die uit ver schillende kerken kwamen en men heeft steeds de verantwoordelijk heid voor elkanders werk gezamen lijk kunnen dragen. DEN HAAG, 19 febr. De re gering heeft zoals wij gisteren reeds hebben medegedeeld tweehonderd miljoen gulden uit getrokken voor de landbouw. Zestig miljoen wordt aan de con sumenten doorberekend, 140 mil joen komt ten laste van de schat kist en vijftig miljoen wordt ge blokkeerd. Voor de resterende negentig miljoen komt een belas tingverhoging. De regering denkt aan: waardering van de lasten, verbonden aan grond en gebouwen, de beloning van de boer en de herziening der landarbeiders- lonen. Niet alleen de eigenaarslasten zullen een element van de kostprijs worden, maar ook de grondrente zal als zoda nig worden beschouwd. De regering wenst echter te voorkomen dat door het garantieprijsbeleid een stijging van de grondrente zal optreden, waardoor de kostprijzen ook omhoog zouden gaan. Zij meent dan ook dat bij het vaststellen van een minimumgarantie ook een minimale grondrente gerekend moet worden. De regering is bereid de volgende bedragen voor grondrente en grond- en gebouwenlasten in de bere keningen van de garantieprijzen op te nemen: De f50 miljoen blokkering zal wor den ingeschreven op een grootboek ten name van de eigenaren van de gebou wen. In het geval dat het gebouw ver pacht is (25 procent van de landbouw bedrijven) zullen zowel de eigenaar als de verbruiker mededeling van deze inschrijving ontvangen. De gebruiker zal op grond daarvan bij de betaling van de pacht een gelijk bedrag in mindering mogen brengen. Daar de eigenaarslasten een on derdeel van de kostprijs zijn, wordt het dus mogelijk om een gedeelte van de verhoogde merkprijs te blok keren. Beloning boer In de kostprijsberekening zal ook rekening worden gehouden met een beloning van de boer voor bedrijfs leiding en handenarbeid. Voor 195T zal deze beloning ongeveer gelijk wor den gesteld aan die van de bedrijfs leiders op de staatslandbouwbedrij'ven van gelijke grootte. Bij de vaststelling van de garantieprijs zal deze belo ning worden bepaald aan de band van de ontwikkeling van de algemene loonindex. Dit betekent dat de wijzi gingen in het landarbeidersloon geen directe invloed meer zullen hebben op de totale beloning van de boer. Wel zal een verhoging van de landarbei dersionen in de prijzen worden door berekend. Weidebedrijven Gemengde bedreven Akkerbouwbedrijvent Noordelijke zeeklei Veenkoloniën Bedrijfs- grootte ha 18 10 50 25 Nieuwe pachten in kostprijs berekening 175 142 180 150 Huidige pachten in kostprijs berekening 135 102 160 140 Tafeltennis VLISSINGEN, 17 febr. In het schoolgebouw van de Vlissingse MTS werd een tafeltennistoernooi gehouden tussen de MTS'en van Vlissingen, Rot terdam en Heerlen. Haarlem en Den Haag, die eveneens zouden deelnemen, lieten helaas verstek gaan. De Vlissingse technici bleken niet te gen die uit Heerlen en Rotterdam op gewassen. Zij begonnen met een 63 nerlaag tegen Rotterdam en verloren daarna met dezelfde cijfers van Heer len. In de beslissende strijd tussen Rotterdam en Heerlen toonden de Maasstedelingen zich aanzienlijk ster ker. Door een 72 zege werden zij toernooiwinnaar. De wedstrijden hadden een sportief verloop. Haarsma van de Vlissingse MTS was de enige speler, welke in het toernooi ongeslagen bleef. 0 GOES, 18 febr. Evenals vorige jaren zijn ook voor 1957 weer school- wandeltochten te Goes georganiseerd en wel op 2 en 23 maart en 13 april. De afstanden bedragen voor lagere scholen 10, 10 en 15 km, voor leer lingen van middelbare en ulo-scholen 15, 15 en 20 km. De start zal 2 maart plaats hebben vanaf het Chr. lyceum aan de Koninginneweg. Er bestaat ge legenheid buiten schoolverband aan de wandeltocht deel te nemen. De avondvierdaagse te Goes wordt gehouden van 18 tot en met 21 juni en de wandeltochten van het Zeeuwsch Dagblad op 6 juli a.s. Volleyball MIDDELBURG, 18 febr. In de eerste klasse van de Zeeuwse volley balcompetitie had het Middelburgse M.V.C. zaterdag een goede dag. Het behaalde de volle winst uit twee wed strijden door eerst Marathon een 31 nederlaag te bezorgen en daarne Michiel de Ruyter met 30 te klop pen. De Middelburgers werden boven dien een handje geholpen door de Vlissingse M.T.S., want dit team licht te koploper Zuidwesters een beentje (31). Hierdoor kwam M.V.C. aan de kop met twee punten voorsprong op Zuid westers, hetgeen met nog slechts twea wedstrijden te spelen uitstekende vooruitzichten op het kampioenschap geeft. De stand is nu: M.V.C. Zuidwesters M.T.S. Marathon V.C.U. M. de Ruyter 14 12 11 4 4 1 22— 9 20—8 18—12 10—16 10—16 4—23 Tweede klasse In de tweede klasse werd deze week niet gespeeld. Hier heeft M.V.C. 2 de beste papleren, blijkt: M.V.C. 2 M.T.S. 2 E.V.V.C. 2 Zuidwesters2 E.M.M. N.M.V.C. zoals uit de stand M. d. Ruyter 2 6 16— 7 16—14 15—11 15—11 12— 7 8—18 3—17 Derde klasse In de derde klasse behield E.V.C. 8 de leiding door een 13 overwinning op M.V.C. 3, dat echter kans zag om E.M.M. 2 een puntje te ontfutselen (22). E.V.V.C. 4 zag kans om Mara thons 2 een 22 gelijk spel af te dwingen en kon daardoor de rode lantaren overdragen aan M.T.S. 3. De stand is hier: E.V.V.C.3 9 7 1 1 15 24—11 V.C.U. 2 6, 4 2 0 10 16— 5 E.M.M. 2 6 14 16 11—11 M.V.C. 3 8 1 4 3 6 13—18 Marathon 2 6 2 1 3 5 10—11 E.V.V.C. 4 6 0 3 3 3 7—15 M.T.S. 3 7 1 1 5 3 7—17 SCHOONDIJKE Jubileum N.C.L.B. De plaatselijke af deling van de Ned. Chr. landarbeiders- bond vierde dezer dagen haar 25-jarig jubileum. De vergadering werd geleid door de ere-voorzitter, de heer C. de Kra ker. De heer K. Buijse gaf een overzicht van het verenigingswerk gedurende de afgelopen periode. Toespraken, vergezeld van felicitaties werden gehouden door het hoofdbestuurslid, de heer Den Hol lander te Goes, en afgevaardigden van de C.B.T.B., de kerkeraad en de commis sie van het jeugdgebouw. Vijf leden, van af de oprichting bij de bond aangesloten, ontvingen het gouden insigne. YERSEKE Unie-collecte. De Unie-collecte (Chr. onderwijs) heeft 171,40 opgebracht. WISSENKERKE Unie-collecte. De Unie-collecte bracht ƒ112,— op.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4