Zal V.C.S. op tarra-stelsel met jaarlijk: vastgestelde vrije zone overschakelen? UIT ZEELANDS STEDEN SNELPON lijmt koppensneller Bestrijding abortus bij rundvee op Zeeuwse bedrijven Raad Tholen Zeeuwse debatteerde over Muziekschool Mogelijke verwerking ongekopte bieten wordt onder ogen gezien Collectief vervoer per dorp naar de fabriek? C.B.C. afd. Arnemuiden vierde jubileum Inbraak en diefstal te Tholen Verordening afgekondigd Nieuw badhuis te Tholen wordt morgen geopend Automobilist had veel pech in Zeeland Middelburg T holen Medewerking aan aansluiting op electriciteitsnet Boeiende ontspanningsavond van de N.C.R.V. Actie van Goese jeugd voor de radio St. Annalandse jongen viel in haven Dinsdag 19 februari 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Forummiddag Suikerbietenteelt" te Kruiningen KRUININGEN, 18 februari. „Op welke manier kan een drei gende inkrimping van ons suikerbietenareaal voorkomen of be perkt worden?" Over deze, met name in de Zeeuwse landbouw bran dende vraag hebben vanmiddag zes bij uitstek deskundigen uit de wereld van de bietenteelt hun licht laten schijnen. Tijdens de druk bezochte forumvergadering in de „Korenbeurs" te Kruiningen, die door de vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Oost Zuid-Beveland was georganiseerd. Met name door de heer J. M. van Bommel van Vloten, president van de Verenigde Coöp. Suikerfabrieken te Dinteloord, werden en kele belangwekkende uitspraken gedaan: Aan de alg. vergadering van de V.C.S. zal worden voorgesteld over te schakelen op het tarra-stelsel, waarbij de vrije zone jaar lijks wordt vastgesteld (zoals bij de fabriek te Sas van Gent). Wanneer inderdaad blijkt, dat de verwerking van ongekopte bie ten goede baat geeft, zullen de fabrieken deze mogelijkheid voor de komende jaren in ernstige overweging nemen. Een derde suggestie ontsproot aan het brein van de heer J. Butijn, chef Ontvangst van de V.C.S.: Kunnen de bietentelers niet collectief aan de fabriek leveren, door per groep of per dorp (na prijsopgaaf) gecombineerd vrachtwagens te charteren? Dit bevor dert niet alleen het vlotte vervoer, maar is voor de boer ook veel goed koper. Alle facetten Het forum was zodanig samengesteld dat elk aspect van de suikerbietenteelt kon worden belicht door uitermate deskundigen: Dr. Ir. C. W. C. van Beekom, Rijks- landbouwconsulent voor Zeeland (voorzitter), Ir. J. Jorritsma, leider van de landbouwkundige afd. Inst. v. Ra tionele Suikerproduktie (rassenkeuze), J. G. van Liere, hoofdassistent werk tuigen (mechanisatie), J. Butijn, chef Ontvangst V.C.S. (aflevering) en diens assistent A. J. A. Bolein (tarrabepa ling), Ir. F. de Jong, secretaris V.C.S. (analyse) en J. M. van Bommel van Vloten, voorzitter V.C.S. (de instelling van de boer t.a.v. de bietenteelt), ter wijl van de zijde der bietentelers in het forum waren vertegenwoordigd: W J. Bierens, J. J. van Maldegem en C. J. v. d. Werff. Ter inleiding Nadat voorzitter Van Gorsel in zijn kort openingswoord het doel van deze bijeenkomst had uiteengezet, hielden ges eerstgenoemde forumleden en kor te inleiding. Ir. J. Jorritsma, sneed de rassenkeu ze aan. Hij constateerde dat er een kopgroep van zes a zeven rassen is, die elkaar in produktie niet veel ontlopen. Bijkomende factoren daarbij zijn de zaaitijd, de rooitijd, de rooibaarheid (die sterk uiteen loopt) en het zaad. De heer J. G. van Liere, behandelde de mechanisatie-zijde van het pro bleem. Hij wees daarbij o.m. op het ge bruik van de bietendunmachine, die een arbeidsbesparing van 2025 kan betekenen. Het rond draaiende en het (Zeeuwse) slingersysteem passeer den de revue, waarbij de inleider op merkte, dat een leertijd van twee jaar zeker nodig is. De heer Van Liere adviseerde tevens bij het transport niet te grote wagens te gebruiken (3!£ ton), maar wel met vrij grote wanden. De heer J. Butijn, sprak over de af- 35 jaar strijd ARNEMUIDEN, 17 febr. Op feestelijke wijze heeft de Chr. Be drijfsgroepen Centrale afd. Arnemui den haar 35-jarig jubileum gevierd. In zijn openingswoord schetste de voorzitter de moeilijke tijden, waar onder de afdeling onder de naam Chr. Zeeliedenbond werd opgericht. In het jaarverslag van de secretaris werd het wel en wee van de afdeling In de afgelopen 35 jaar. De secretaris betreurde het uittreden van diverse vissers. „Niet de vissers hebben daar aan schuld, maar de schippers", zo zei hij. Het bleek dat de afdelingskas een nadelig, en de kleine kas een voor delig saldo had. De bondsvoorzitter, de heer Van Baren Jr wees er in zijn toespraak met nadruk op, dat strijd dient te ■vorden geleverd tegen de gedachte, "*>t de religie geheel los zou staan v„n het sociale en economische leven. „Christenen moeten de middelen be nutten, welke God geeft", aldus de spreker, „en onze bond is zo'n mid del". Hij waarschuwde voor verslapping van binnenuit. Ha de pauze, waarin voor „Goed Zo. f 17,61 werd bijeen gebracht, kwamen verschillende afgevaardigden v on zusterverenigingen hun felicita ties aanbieden. De heer Braspenning, de districts bestuurder, verfoeide in zijn korte toespraak de clubjesgeest onderling. „Slechtes met eensgezind werken kan ,.ts worden bereikt", zo zei hij. De v -wdere avond werd op gezellige wijze ;evuld met Mastklimmen en andere .eze.schapspelen, o.l.v. de heer F. Poortvliet. Ds. Poelman sprak een slotwoord over „Debora vloekt Meroz" in ver band met de actieve arbeid in het C.N.V. De collecte voor D.E.L. bracht f 11,21 op. levering van de bieten van het land naar de fabriek. Vroeger ging bijna al les per spoorwagon, thans zijn de cij fers: 46% per spoor, 28% per schip en 26% per auto. De heer Butijn memo reerde, dat er thans niet voldoende wagonruimte aanwezig is. Koppen De heer Van Bommel van Vloten wijdde, n.a.v. gestelde vragen, bijzon dere aandacht aan het „koppen" van de biet. Dat dit moet gebeuren is, om dat er in de bietenkop bestanddelen zitten, die het rendement aan witte kristalsuiker van de biet doen dalen, en omdat er groot gevaar bestaat, dat nieuwe spruitvorming zou plaatsvin den, ten koste van het suikergehalte. Er zijn proeven genomen met de verwerking van bietenkoppen in de fabriek te Roosendaal. Het voorlopi ge oordeel hierover is, dat dit 1. technisch niet op grote bezwaren behoeft te stuiten; dat 2. de waarde van de koppen veel lager is dan de veevoederwaarde (nadeel voor de boeren dus) en 3. de koppen wel vrij goede waarde hebben, wanneer ze goed schoon worden afgeleverd, zodat er geen kans op spruitvorming is. Machinaal rooien De heren Van Liere en Jorritsma waren het er wel over eens, dat ma chinaal rooien te verkiezen is boven het met de hand rooien, hoewel bij de laatste wijze zeker twee maal zo veel door beschadiging verloren gaat. Nog vele voor telers en fabrieken belangrijke facetten en problemen kwamen aan de orde: premies, kop- tarra, analyse, enz., waarover met veel interesse van gedachten werd gewis seld. De wens van de voorzitter, dat deze forummiddag er toe bij zou dragen dat de goede verstandhouding en samen werking tussen fabriek en teler zou worden bevorderd, is zeker in vervul ling gegaan. THOLEN, 18 febr. Zondagavond tussen half zeven en half negen is tij dens de kerkdienst ingebroken in de woning van de heer Van Dijke in de Walstraat. Toen de heer Van Dijke uit de kerk kwam (hij woont alleen), ontdekte hij dat er ingebroken was. Direct waarschuwde hij de Rijkspoli tie. Deze stelde direct een onderzoek in; later met de hulp van een speur hond. De dader(s) had(den) zich door het vernielen van een ruit in de achterdeur zich toegang verschaft tot de woning, waar een kast werd open gebroken en een geldsbedrag van plm. f 400,ontvreemd. Voor zover kon worden nagegaan werd verder niets vermist. Buitenlandse aankoop van zaaioesters YERSEKE, 18 febr. Voor reke ning van de Koninklijke Deense oes termij. „Limfjord" zijn zaterdag en maandag aanzienlijke partijen zaai oesters en pannegoed aangekocht. De prijzen van de zaai-oesters zijn- nu tot f 1,en hoger per kg opgelopen. On geveer 100.000 kg werd aangekocht en het ziet er naar uit, dat deze week meerdere buitenlandse kopers zich melden. Ook enkele kleine oesters, zg. bakoesters, worden gevraagd tot oplo pende prijzen. DEN HAAG, 18 febr. In het Ver ordeningenblad Bedrijfsorganisatie is afgekondigd de Verordening bestrij ding abortus Bang (Zeeland). Krachtens deze verordening is iede re veehouder in de provincie Zeeland, die aan zijn rundveebeslag een rund toevoegt, verplicht, binnen twintig dagen nadien een door een dieren arts te nemen bloedmonster in te zenden bij de Provinciale Gezond heidsdienst te Goes. Indien dan bij onderzoek van het monster blijkt dat een bloedagglutinatoe op abortus Bang geen negatieve uitslag oplevert, moet het rund binnen tien dagen na ver zending van het desbetreffend bericht weer worden afgevoerd. Deze verplichtingen gelden niet als het rund is toegevoegd voorzien van een door een Gezondheidsdienst afge geven nog geldige verklaring (abor- tusvrij of ABR-vrij) of wanneer nog kort geleden een bloedonderzoek met gunstige uitslag had plaats gevonden; in dit laatste geval mag de desbetref fende verklaring niet ouder zijn dan 20 dagen en moet ze zijn afgegeven door de Provinciale Gezondheidsdienst te Goes. Voorts gelden de verplichtingen niet voor mestvee en voor kalveren. Wil men echter mestvee laten dek ken dan wel kunstmatig laten be vruchten, dan moet vooraf een bloed monster worden onderzocht en de uitslag daarvan gunstig zijn. Woensdagmiddag om 4 uur zal door burgemeester mr. V. d. Hoeven uit Tho len het nieuwe gemeentelijke badhuis ge legen op de terreinen van de voormalige gasfabrieg aan de Hoogstraat officieel worden geopend. Met de bouw van dit badhuis werd be gonnen op 1 maart 1956 en deze afgelo pen week kwam de bouw gereed. Het ge bouw dat 6 douceeellen en een kuipbad cel bevat, is een ontwerp van de Centrale Dienst Noord Zeeland. Vrijdag 14 febru ari zal het gebouw reeds voor het pu- blek te gebruiken zijn. Men heeft als dagen gedacht vrijdags van 1417 uur en van 1821 uur en za terdags van 9—12.30 uur en 1318.00 uur. Er is gerekend dat gemiddeld 25 gegadig den per uur er gebruik van kunnen ma ken. Het geheel ziet er keurig uit en be antwoord volkomen aan het gestelde doel. SEROOSKERKE (W.) C.J.B.T.B. De plaatselijke afd. van de C.J.B.T.B hield haar vergadering gecom bineerd met Oostkapelle onder leiding van K. Janse. De heer P. den Herder hield een causerie over „Spuiten in de land bouw", waarop een geanimeerde discussie volgde. De verordening geldt in de eerste plaats voor degenen die rundvee hou den in de uitoefening van een land bouwonderneming. De gestelde rege len zijn echter ook bindend voor alle andere natuurlijke en rechtspersonen die in de provincie Zeeland rundvee houden. Overtreding van de verordening vormt een economisch delict. De verordening treedt in werking op 1 maart 1957, doch voorshands al leen voor de eilanden Tholen en Walcheren. Meisjet ernstig aangereden SINT PHILIPSLAND, 18 febr. Zaterdagmiddag had op de rijksweg ter hoogte van de Noorddijk een ernstig ongeval plaats. De van de richting Zij pe komende B.B.A.-bus was daar ge stopt, om de 12-jarige M. den Ouden te laten instappen. Zij stak achter de bus om de weg over en werd aange reden door een andere bus. Ernstig gewond werd zij in het ziekenhuis op genomen. E.V.O.-voorlichting in Hulst HULST, 18 febr. Op woensdag 27 februari heeft het district Zeeland van de E.V.O. een belangrijke voorlich tingsavond in hotel „De Graanbeurs" in Hulst belegd. Het programma is in bijzonderheid bestemd voor de leiding van het bedrijf, de chef van het wa genpark en zij, die met het vervoer belast zijn. Verschillende films zullen worden belegd. A.N.W.B.-Wegenwacht en N.S. brachten uitkomst Een inwoner van Rijswijk (ZH), die zijn auto geparkeerd had bij het veer te Perkpolder in Zeeuws- Vlaanderen, kwam, toen hij zijn afgesloten wagen weer wilde ope nen, tot de pijnlijke ontdekking, dat hij het sleuteltje in het con tact had laten zitten. Toen hij naar zijn reserve sleuteltje tastte, herinnerde hij zich opeens met schrik, dat hij dit bij het ver wisselen van costuum thuis had achtergelaten. Alle pogingen de portieren te openen faalden, zo dat het er voor de buitengesloten automobilist somber begon uit te zien. Tenslotte kwam hij op het idee het hoofdkantoor van de A.N.W.B.-Wegenwacht in Den Haag op te bellen, waar men wel raad met deze situatie wist. On middellijk vertrok een wegen wacht naar het huisadres in Rijs wijk en reed vervolgens met het sleuteltje naar het station, waar de hoofdconducteur van de trein naar Vlissingen bereid was zich over het object te ontfermen. Twee uur en twintig minuten la ter kon, dank zij deze gelukkige samenwerking tussen Wegen wacht en Spoorwegen, een afge vaardigde van de Rijswijk.se pechvogel het sleuteltje in Goes in ontvangst nemen en toen was het leed snel geleden V.V.V.'s geven streekfolder uit OOSTBURG, 18 febr. De gezamelijke V.V.V.'s in West Zeeuws Vlaanderen heb ben in een samenkomst te Oostburg be sloten zich tot de S.B.M. te wenden, ten einde te trachten het reizen per autobus voor de toeristen aantrekkelijker te ma ken. Tevens is het besluit genomen voor gezamelijke rekening een nieuwe streek folder uit te geven. BIEZELINGE Inzameling voor Hongarije. Op initia tief van mevr. v. d. Maas, zelf een Hon gaarse, is alhier een inzamelingsaktie be gonnen voor Hongarije en hiervoor blijkt in de gemeente veel belangstelling te zijn. Vele goederen zijn reeds bij haar in geleverd voor dit doel. De goederen wel ke men wil missen voor Hongarije kun nen ook gebracht worden bij de secreta ris van de plaatselijke bond van oudstrij ders, de heer J. Staal. Zij zorgen dan voor de verzending. Benoeming Het echtpaar M. C. Vroegop-Hage te Dordrecht is per 1 april a.s. benoemd tot hoofd van het rusthuis „Graaf Maurits", uitgaande van de Geref. Gemeente te Middelburg. Beëdigd Onze stadgenoot, de heer J. Lange- dijk, werd zaterdag te Utrecht beëdigd als 2e luitenant van de Technische Dienst der Genie. Werkprogramma Achilles De Middelburgse gymnastiekvereni ging Achilles heeft haar werkprogram ma voor dit jaar gereed. Op 29 maart wordt de adspirantenuitvoering gege ven (het wordt de 50ste) en op 30 maart komen de junioren en senioren voor het voetlicht. Op 11 en 12 mei organiseert Achilles de jaarlijkse fondswandeltocht en van het KNGV over afstanden van 10, 15 en 25 km. De traditionele prestatiemars over 55 km. zal op 7 juli voor de zesde maal worden gehouden, terwijl op 5 okto ber de herfstwandeltochten volgen, eveneens over afstanden van 10, 15 en 25 km. De jeugdvaardigheidsproeven en de daaraan verbonden onderlinge wed strijden zullen zo mogelijk nog voor de grote vakantie worden gehouden. Het programma vermeldt verder een open luchtuitvoering in „Toorenvliet" in samenwerking met Excelsior. Prestatictocrnooi „Swift" Voor het prestatietoernooi van de Middelburgse korfbalvereniging Swift kon tot nu toe slechts één wedstrijd worden gespeeld. Swift IV verloor met 5—8 van Animo II uit Souburg. M.C. „De Zeeuwen" koos nieuw bestuur De motorclub De Zeeuwen uit Mid delburg heeft een nieuw bestuur ge kozen. In de plaats van de heer R. Joosse uit Arnemuiden, die vanaf de oprichting, nu zes jaar geleden, de voorzittershamer hanteerde, koos de vergadering de heer J. Geldof uit Middelburg tot voorzitter. De heer P. Kodde, vanaf de oprichting secretaris, werd vervangen door de heer H. Tave- nier uit St. Laurens. Verder werden in het bestuur gekozen de heren L. Won- dergem (Middelburg), vice-voorzit- ter; W. Dekker (Middelburg), pen ningmeester; P. Baan (Middelburg), J. Crucq (Arnemuiden) en W. Janse (Middelburg). Een nieuwe sportcommissie werd niet samengesteld. Het werk van deze commissie zal voortaan door het be stuur worden verricht. 0 Ouderavond Christelijk Nationale School Vrijdagavond 15 februari werd in het verenigingsgebouw de ouderavond van de Chr. Nat. School gehouden. In zjjn openingswoord sprak de voorzitter ds. J. den Hoed aan de hand van Daniël 3 vers 14 over de opzet, die aan al ons werken voor de Christelijke school ten grondslag moet liggen. Een ieder neme een posi tieve houding aan. Het Hoofd der school, de heer W. A. van Bezooyen, sprak over het beeld- onderwijs, zowel het bewegende als het stilstaande beeld. „Eén plaatje zegt meer dan honderd woorden", betoog de hij. Na zijn inleiding gaf hij een demonstratie van het beeldonderwijs door een film te vertonen over de walvisvaart. Ook liet hij enkele film strips zien, waarvan vooral de prach tige kleurenopnamen van de Keuken hof bijzonder werden bewonderd. Mej. Jansen sprak op humoristische wijze over de zes- en zevenjarige kinderen. De heer Buisse wees in zijn inleiding „Dui end bajonetten" de ouders op het gevaar van de neutrale pers en van de z.g. „stationslectuur". THOLEN, 18 febr. Onder leiding van burgemeester, mr. van der Hoe ven, kwam de raad vanmiddag in ver gadering bijeen. Dokter Duinker kreeg een subsidie van 100,ten bate van een te beginnen E.H.B.O.-cursus; de heer van de Velde kreeg eveneens sub sidie, voor de aanschaf van een pro jector voor het geven van verkeers- onderwijs. Over het verzoek mee te werken aan de aansluiting van de nog niet in het elektriciteitsnet opgenomen percelen in de herverkavelingsgebie- den, kosten 50.000,voor de ge meente, is langdurig gesproken. Op een vraag of men verplicht is aan te sluiten, antwoordde de voorzitter ontkennend. Wel moet aan dit pro ject mee betaald worden. De heer van de Velde informeerde of dit een belastingverhoging tot gevolg zou kunnen hebben. De burgemeester kon op deze vraag nog geen definitief antwoord geven. MUZIEKSCHOOL Het intrekken van de schoolgeld regeling en gemeenschappelijke rege ling kostenverdeling Zeeuwse Muziek school en vaststelling nieuwe gemeen schappelijke regeling ging er ook niet vlot door. De heer Berrevoets kon zich er niet mee verenigen, dat er ook balletlessen gegeven worden, maar de burgemees ter merkte op, dat b. en w. er geen bezwaar tegen hebben, daar dit geen kwestie van de gemeente is, maar van de ouders. Ook de heer Kot was tegen. Een der raadsleden haalde aan, dat één der ingezetenen op een orgel een melodie van Johnnie Jordaan ten ge hore had gebracht, daarom was het Alles (was) wel aan boord" in „de Prins van Oranje" GOES, 18 febr. De ontspannings avond, die de N.C.R.V. vanavond in Goes belegd had, mag op een groot succes bogen. De zaal wat niet alleen tjokvol, maar ook de stemming was uitstekend. Men genoot met gulle lach van de vele vrolijke momenten, die op het toneel gebracht werden en leefde mee, als af en toe ook aan de ernst plaats werd gegeven. Evenals de avond in december in Middelburg, waarvan we indertijd uit voerig verslag gaven, werd het pro gramma verzorgd door het gezelschap „Podium", dat terecht een goede naam in ons land heeft. Onder regie van Han König werd in vlot tempo het muzi kaal schouwspel „Alles wel aan boord" gebracht. De tekstschrijver, Flip Poort, die ook de liedjes maakte en de mu ziek componeerde, vervulde zelf de in troducerende rol, van hofmeester. Jo Nobel, zakelijk leider van het gezel schap, zorgde als „de man in de kist" naar de wijze van Hugo de Groot, tel kenmale voor een lachsucces, maar wist toch ook met zijn ernstige uitbeel ding van de kapitein in zijn volle ver antwoordelijkheid, zijn naam als decla mator te handhaven. We noemen ver der Nel Snel, die haar rollen weer goed uitbeeldde, Joke Keizer, Detlev de Vries en Dick van 't Sant, die ieder voor zich ook belangrijk tot het goede resultaat bijdroegen. Dan moeten we natuurlijk nog af zonderlijk noemen Wessel Dekker met zijn orkest en de zes fleurige matroos jes van Vrij en Blij met hun begelei dende muziek en zang en Henk Dorel, die met zijn mooie stem ieder boeide. De avond werd geopend en gesloten door ds Ph. Cornelder, Ned. Herv. pre dikant te Wilhelminadorp. Aan het slot werd de verjaardag van Prinses Marij ke herdacht door de zang van de ver zen 1 en 6 van het Wilhelmus. De heer A. C. van der Rest zorgde weer, dat „alles (ook in de zaal) wel aan boord" bleef, Natuurlijk werd ook aan de actie „Goed Zo" gedacht. Ieder kon, zonder wisselgeld terug te ont vangen, het bedrag van zijn levensja ren storten. Dat gaf een opbrengst van 250,80. Vanavond kan men nogmaals van deze uitvoering genieten. „Geef Uw kinderen een goed voor beeld", riep hij uit, „en laat het zo zijn, dat er in ieder Chr. gezin een Chr. dagblad wordt gelezen". Ds. H. Bakker besloot deze zeer geslaagde bijeenkomst met een kort, maar krachtig slotwoord. Ouderavond school Geref. Gemeente Vrijdagavond werd in de school van de Geref. Gemeente aan de Doelweg de jaarlijkse ouderavond gehouden, o.l.v. de heer A. Kot, waarvoor een zeer grote belangstelling bestond. In de pauze daarna bestond er ge legenheid de werkstukken van de leerlingen te bewonderen en vooral de inzendingen van de V.G.L.O.-school wat betreft de naoivakken trokken de belangstelling. Er was mooi werk te zien en fraaie handwerken. Na de pauze werd door de onder wijzer de heer C. Burger gesproken over het onderwerp „Het kind van tegenwoordig". Ook hiervoor bestond veel belangstelling. raadslid niet erg ingenomen met ds lessen. De burgemeester kwam met een historisch verhaal op tafel. Volgens een moeder mochten er alleen Psal men op het orgel gespeeld worden. Een kind had echter enkele walsen en dansen meegebracht. Toen het deze nummers speelde, vroeg moeder wat dit voor muziek was, waarop geantwoord werd: Dit zijn ook Psalmen, maar op een nieuwe wijs. Tenslotte keurde de raad de voor stellen goed, de heer Kot stemde te gen. Over de kredietverlening voor verbetering van de woning Hogewal 13 was men ook nog niet uitgepraat. Er was een bedrag van 1.300,mee gemoeid en men vroeg zich af of deze kosten wel verantwoord zijn. Uitein delijk werd het goed gevonden, zo ging het ook met de restauratie van het paneel. Het oordeel van Salomo. Met de Boerenleenbank werd een geldlening aangegaan van 50.000,—. De heer H. Warger uit Amsterdam werd m.a.s. benoemd tot ulo-onderwij zer. Aan de Hoogstraat zal het politie bureau verrijzen, evenals enkele wo ningen, zo werd medegedeeld. „Jeugd voor de jeugd" GOES, 18 febr. De eerste fase van de strijd, die de Goese jeugd deze week levert tegen onze volksvijand de kinderverlamming, is al direct een succes geworden. Ruim duizend gul den leverde de huis-aan-huis-collecte op, waarvan na de welverdiende trac- tatie, een schoon bedrag van f 927,64 overbleef. Een beste prestatie van schooljeugd en muzikanten van Ho sanna, Euphonia en Excelsior. Dinsdag 26 febr. a.s. wordt de actie afgesloten met een grote culturele avond van „d'Oprechte Amateur" in de Prins van Oranje. Aan het slot van deze avond zal, in tegenwoordig heid van talrijke autoriteiten van het landelijke comité, van „Zonneveld", radio, etc., zal het totale bedrag van de gehele actie worden overgedragen aan het Nationaal fonds ter bestrij ding van de kinderverlamming. Dit zal door de radio worden uitgezonden en is dinsdagavond te beluisteren voor de A.V.R.O. (H'sum I) om 23.15, di rect na de nieuwsberichten in het „Radio-journaal". SINT ANNALAND, 18 febr. Het zesjarig zoontje van de heer Lt. Goedegebuure Czn, wonende in de Nieuwstraat te Sint Annaland, kwam tijdens het spelen met enkele vriendjes ongelukkigerwijs in de ha ven te vallen. Eén van hen nam bij het zien hiervan de benen, doch het zoontje van de heer J. L. J. van Pope- ring, eveneens wonende in de Nieuw straat en ook zes jaar, was zo kor daat, dat hij de boven water uitste kende hand van zijn vriendje pakte en deze op het droge bracht, zodat het ventje er met een nat pak en d» nodige schrik af kwam. DE RADIO BRENGT U WOENSDAG 20 FEBRUARI 1957 HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub. 8.50 V. d. vrouw. VPRO; 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 10.45 Idem. 11.30 Gevar. progr. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Tentoon stellingsagenda. 13.18 Lichte muz. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 14.30 V. d. jeugd. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Gram. 17.00 Idem. 17.20 Dansmuz. 17.50 Rege- ringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Dokie En- sing: Sociaal werk en vrouwenverenigin gen op Curagao. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Hammondtrio. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Socialisme en geeste lijke vrijheid, lezing. 19.25 VARA-varia. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Comm. 20.15 Weense muz. 21.03 Hoeveel kan een mens vergeven, hoorsp. 22.00 Gram. 22.20 Het is wetenschappelijk bewezen, caus. 22.35 Strijkork. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.5024.00 Socialis tisch nws. in Esperanto. HILVERSUM H (298 m) NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Idem. 9.00 V. d. zieken. 9.25 V. d. vrouw. 9.30 Gram. 9.35 Promenade-ork. en solist. 10.15 Gram 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 De jacht naar roem en fortuin, hoorsp. 12.10 Viool en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Metro- pole-ork. 13.50 De Jaarmarkt van Soro- chintsy, opera. 15.40 Meisjeskoor. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 De koorzang onder de loep. 18.20 Viool en piano. 18.45 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en verenigingsleven. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Orgelconc. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Jeugdsamenkomst v. h. Leger des Heils. 21.20 Radiophilharm. ork. en soliste. 21.50 De roerige wereld, caus. 22.00 Amus. muz. 22.25 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20 Radiophilharm. ork. en soliste. 23.4524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 17.00—17.45 V. d. jeugd. KRO: 20.00 't Konijn en ik, blijspel. Ingezonden Mededeling (Adv.) en schotels ook De snelste VELPON

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2