Onteigening (of minnelijke schikking bij aankoop) van boerenland Eindelijk rust H Spirit en Will van Zoelen II bonden strijd om tweede plaats aan (7-3) Ste Radio toienqt U Tflcntie^y houdt Uw huid gaaf en zacht Maandag 18 februari 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Gelezen in ANDERE BLADEN Weest op uw hoede De pachter en de belastingen Denk aan de fiscus Niet bevredigd Nu weer appelen naar Zwitserland Wilno en Will v. Zoelen in degradatiegevaar DAMKAMPIOENSCHAP M'BURGSE SCHOLIEREN Hoger personeel De werknemersorganisaties heb ben zich met hand en tand verzet tegen het opnemen van een verte genwoordiger van het hoger per soneel in het bestuur van het be drijfschap voor de rayon-industrie en daarvan schrijft De Tijd: „Het resultaat was dat de SER de regering met een krappe meerderheid heeft geadviseerd om de vereniging van hoger personeel in de rayonindus trie voorlopig onmondig te verklaren. Het is natuurlijk mogelijk, dat de regering dit advies in de wind slaat en toch een vertegenwoordiger van 't hoger personeel laat aanwijzen. Wij zouden daar eigenlijk wel voor willen pleiten, maar geenszins in de veron derstelling, dat daarmee de zaak nu weer gezond is. Er gaapt een diepe kloof tussen werkelijke vakorganisa ties, in de rumoerige zin van het woord en het hoger personeel, al of niet in keurige clubs verenigd. Daarom helpt ook niet veel of men de werknemers verwijt, dat de verstandsargumenten waarmee zij het hoger personeel bul ten de deur gehouden hebben nauwe lijks iets met verstand te maken had den. Daarmee redeneert men immers het gevoelsargument niet weg, dat het hoogmoedige hoger personeel eerst iets van zich laat horen wanneer er iets bereikt is en voor die tijd niet veel anders doet dan hoger-personeel- *tin. Nu kan men ach en wee roepen over zoveel miskenning, maar het zou be ter zijn als men het voorbeeld van de rayon-industrie ter harte nam. Naar onze mening bestaat er bij het hoger personeel inzake de BO een gebrek aan belangstelling, zelfs een gebrek aan kennis. Er valt een hand in eigen boezem te steken." N ieuw-Guinea „De Rotterdammer" wijdt een hoofdartikel aan het proefschrift van dr. Metselaar, dat hij aan de Leidse universiteit heeft verdedigd. Wij citeren: „Dr. Metselaar is een van die men sen die uiterst waardevol werk ver richten op Nieuw-Guinea. Zij zijn nog betrekkelijk weinig in getal en het behoorden er meer te zijn, al was het slechts om de zware arbeid voor de anderen iets te verlichten. Op Nieuw-Guinea heeft dr. Metse laar een groot aandeel in de malaria' bestrijding. Zo we het al niet wisten, is uit zijn studie wel gebleken, dat de malaria in Nieuw-Guinea een hevige ziekte is. Algemeen werden tot dusver enkele streken in Afrika beschouwd als de ergste malariagebieden ter wereld. Welnu, aldus dr. Metselaar, even erg als in die streken van Afrika is 't in Nieuw-Guinea. Gelukking kan dr. Metselaar ook aantonen, dat bestrijding van deze ernstige kwaal mogelijk is. Proefne mingen hadden een gunstig verloop. Nauwelijks genoeg kunnen we her halen, dat wij als volk tegenover de volken van Nieuw-Guinea een roeping hebben. Door de gang der geschiede nis, geheel onafhankelijk van de gene raties die thans het Nederlandse volk uitmaken, zijn ze aan onze zorgen toe vertrouwd. Studies als van dr. Metselaar leve ren het bewijs, dat hier nog ligt een Immense taak. Mannen als hij echter volstaan niet met ons op deze taak te wijzen; zij zijn ons bovendien tot een inspirerend voorbeeld." (Van onze fiscale medewerker) et komt herhaaldelijk voor en in verband met de verwerke lijking van het Deltaplan nog sterker dat het Rijk of ook een gemeente boerenland nodig heeft voor bepaalde doeleinden. Met de landbouwer-eigenaar is dan wel te praten over de grootte van de koopsom. In de koopakte komt dan in één bedrag de totale prijs te staan waarvoor wordt verkocht. In zo'n geval wordt een onteigeningsprocedure een lange, inge wikkelde procedure met een onzekere uitslag voorkomen. De méér prijs boven de boekwaarde, is dan vermogensvermeerde ring en valt buiten de belastingheffing. Een eventuele méérprijs boven de boekwaarde van de boerderij de gebouwen is wel inkomen en alszodanig normaal belast. De vraag rees of het bedrag van 14.000,inkomen was. Hierop heeft de Hoge Raad bevestigend geantwoord. Ook dit bedrag is bedrijfswinst en be last met het matige tarief. De landbouw Over de eisen van de landbouw schreef „Friesch Dagblad": „De landbouw is in een gevaarlijke positie gekomen. In deze periode van super-hoogconjunctuur dreigt zij ach terop te geraken. Beter gezegd: zjj is al bedenkelijk ver achterop geraakt. Dat is vooral nu bedenkelijk. Want wanneer in zulk een periode het niet mogelijk schijnt, om de positie van de landbouw grondig te verbete^ ren, dan dreigt het gevaar, dat hij in een neergaande conjunctuur, als de prijzen op de wereldmarkt gaan kel deren, helemaal wordt gedupeerd. Maar dat is niet het ernstigste ge vaar. Het gevaar, waarop wij doelen, is er nu. Er zijn telkens grotere of kleinere groepen, die zich verongelijkt gevoelen en zij voeren dan een sala risactie. Soms terecht, soms ook niet. En de mensen kijken toe en denken: eens kijken, wat zij er uit weten te halenDaarbij is het vooral van belang, dat zij een zo groot mogelijke groep vormen. Als duizenden met hun eisen komen, imponeert dat meer, dan wanneer het maar een kleine groep is. Zo staat het nu ook met de boeren, denken sommigen. Een grote groep, die in actie is gekomen. Eens kijken, wat zjj er uit weten te slepen. Maar deze visie is verkeerd. Er staat hier n.l. veel méér op het spel." Twee dingen Het gaat bij de boeren om twee dingen, vervolgt het artikel in „Friesch Dagblad". Deze dingen grijpen ver uit boven enkele hon derden guldens meer of minder voor de boer, want, schrijft het blad: „Het gaat vooreerst om de vraag, hoe de toekomst zal zijn van onze eco nomie. Zullen wij een natie zijn, die lééft van handel en industrie en ook nog een vrij armoedige langzamerhand achteruitgaande landbouw in stand houdt voor achtergebleven gebieden en 'n economisch zwak, door classificatie achtergesteld platteland? Of zal de landbouw ook in de toekomst een ster ke zuil zijn, waarop onze welvaart steunt? Dat is een nationaal vraagstuk. En dat vraagstuk is nu in volle om vang aan de orde. Maar er komt nog een tweede vraag bij, die we in haar volle betekenis moeten zien en die voor aller verant woordelijkheid ligt. De door de regering gevolgde eco nomische politiek bedoelt, onze export zo groot mogelijk te maken en te hou- De situatie wordt moeilijker als de landbouwer het boerenland heeft ge pacht. In het algemeen is het zo dat de pachter, op het moment van de ver koop door de eigenaar, nog recht heeft op meerdere pachtjaren. Een dergelij ke pachter overigens zeer terecht is in die omstandigheden een „be schermd mens". Maar in bijzondere omstandigheden komt het voor dat de pachter van zijn recht op verdere pacht wil afzien. Uiteraard tegen beta ling van een redelijke vergoeding. Hij kan eveneens het bestaande contract op lange termijn ontbinden om daarna een ander contract aan te gaan voor korte termijn. Onder deze omstandig heden mist de pachter eveneens zijn rechtsbescherming. Hij zal dus als hij hiertoe overgaat hiervoor van de verkopende eigenaar een vergoeding eisen. In al deze gevallen zijn er voor een dergelijke pachter belastinggevolgen Ons hoogste rechtscollege de Ho ge Raad heeft onlangs zijn oordeel over een dergelijke zaak voor het eerst gegeven. Het arrest is gedateerd 14 no vember 1956, nr 12890. Een pachter bewilligde in de ontbin ding van een lang pachtcontract en het aangaan van één van zeer korte ter- termijn. Hij kreeg daarvoor van de eigenaar 45.000,(ruim 30 ha pacht grond). Dit bedrag is voor de pachter belast baar inkomen bedrijfsinkomen. Maar omdat deze 45.000,voorstelt een schadeloosstelling van toekomstige winsten wordt de belasting (op ver zoek) naar een matiger tarief belast. Dit matige tarief is afhankelijk van het overige inkomen, zodat het zaak is dit overige inkomen zo laag mogelijk te doen zijn. Bespreek dit als U in deze omstandigheden verkeert tijdig met Uw adviseur! In het geval dat de Hoge Raad te be handelen kreeg was er nog een bij zonderheid. Over het bedrag van de schadeloosstelling van ƒ45.000,was een belasting verschuldigd van f 14.000. De pachter wilde wel de pacht voor tijdig beëindigen, mits hij óók dit be drag vergoed kreeg. 0 In het hart van Algiers is in een garage een twintigtal tijdbommen ont dekt. Ook in andere delen van de stad zouden bommen aangetroffen zijn. Twee waren verborgen onder een berg bananen in een Mohammedaanse win kel. De voorgevel van het Wageningse stadhuis zal worden voorzien van het embleem der Ver. Naties. Dit is een wereldprimeur. Deze uitspraak is niet bevredigend. Immers door de pachtontbinding zal de pachter in de toekomst een bepaald bedrag aan inkomsten moeten derven. Hij gaat van het bedrijf af eerder dan te voorzien was. Voor deze te derven toekomstige winsten kreeg hij een ver goeding van ƒ45.000,Dit bedrag is winst, maar.in één jaar! Indien er echter de ontbinding van het contract niet was geweekt zou het te derven winstbedrag van jaar tot jaar inko men zijn geweest. Onder die omstandigheden zou de pachter veel minder belasting hebben betaald dan nu het het geval is; zelfs tegen het matige tarief. Indien deze belasting „schade" bere kend was het zal moeilijk zijn, maar een poging daartoe is de moeite waard! en de pachter zou dat bedrag aan belastingschade vergoed krijgen, dan is er alle kans dat deze vergoede belas tingschade niet als inkomen zou wor den beschouwd. Hier geldt dus bij uitstek de waar schuwing: Weest op Uw hoede en laat Uw contract bij een dergelijke pacht ontbinding, waarbij de schadevergoe dingen geregeld worden, grondig be zien. Vóór het te laat is!! Ingezonden Mededeling (adv.) Alleen NIVEA bevat Eucerit het voedingsmiddel voor de huid Zeeuwse iafelienniscompetiiie GOES, 15 februari. In de eerste klasse van de Zeeuwse tafeltenniscom- petitite bonden Spirit en Will van Zoelen H de strijd om de tweede plaats aan. De Vlisslngers bleven met 73 baas In eigen huls, waardoor de Mid delburgers zich wel als uitgeschakeld kunnen beschouwen. De stand is nu: Sorry 8 Spirit 8 W. v. Zoelen II 8 Sla Raak 6 Sorry II 6 16 13 10 5 4 58—22 54—26 43—37 26—34 24—36 Minister ir. C. Staf heeft in Doorn de eerste steen gelegd voor het bungalow dorp voor ernstige oorlogsgewonden. Indien de bouw van het dorp geen ver traging ondervindt, zal het in het na jaar In gebruik worden gesteld; gelijk met het 12 '/2-jarig jubileum van de bond van Nederlandse militaire oor logsslachtoffers. Op de foto zien we een groep Invaliden tijdens de plech tigheid; in de inzet de minister tijdens de steenlegging. Links de aannemer, de heer Van der Werff. DINSDAG 19 FEBRUARI 1957 HILVERSUM I (402 m) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. FEUILLETON Naar hei Engels 12) „Opofferingen? „Ja, ik ben niet blind. Het heeft u veel gekost, om hem op die school te doen, maar het zal u nog meer kosten, om hem naar Oxford te sturen." „Daar vergist u zich toch in. Lance heeft een beurs gekregen, om op de Kink Henry school te gaan en nu is er hem weer een beloofd om in Oxford college te lopen. Natuurlijk zal dat niet alle kosten dekken, maar wat er bij komt, zullen wij op de een of an dere manier wel bij elkaar weten te krijgen, want het zou zonde en jam mer zijn, om die jongen niet te laten studeren". „Het is dan maar te hopen, dat hij niét te verkwistend zal zijn". „O, daar ben ik niet bang voor met Lance. Wij hebben nooit anders dan reden gehad om trots op hem te zijn. Op de King Henry-school heeft hij al een jaar voor zijn eigen kleren ge zorgd, doordat hij leerlingen uit de lagere klassen bijwerkte. Onze ver wachting is hoog gespannen ten op zichte van hem. Zijn vader was ook den. Daarom heeft men belang bij lage kosten, opdat wij met ons produkt op de wereldmarkt kunnen concurreren. Lage kosten, dus liefst lage woning- huren, lagere kosten van levensonder houd. Wanneer dit er toe leidt, dat op bepaalde groepen een last wordt afge wenteld, die de gehele natie moest dragen, dan is dat een stuk onrecht. Daar moet men geen bijvoeglijke naamwoorden voor plaatsen als sociaal onrecht of ethisch onrecht. Het ene woord is genoeg: onrecht. En daar is weer de gehele natie in betrokken, dat is héar zaak en haar verantwoorde lijkheid. En daarom vinden wij het funest, wanneer, door wiens schuld ook, de gedachte ingang zou vinden: ik ben alléén maar toeschouwer en ik ben benieuwd wat er nu weer voor deze malcontente groep uit de bus komt. Die houding is verkeerd, nu in elk geval, nu het gaat om vraagstukken, die betrekking hebben op de toekomst der natie." een groot geleerde en Lance schijnt die aanleg geërfd te hebben. Ik heb het altijd betreurd, dat ik geen uni versiteitsopleiding heb gehad, ofschoon ik het, als boer ook eigenlijk niet no dig zou hebben." „Maar als u eenmaal een graad had behaald, zou u wel een andere loop baan gevolgd hebben en dan zou u niet zo hard hoeven te werken". „Kom, zuster Jeanne, u werkt zelf toch ook de hele dag! Bovendien, wer ken is gezond. Nachts goed slapen, een flinke eetlust hebben en naar bed gaan in het gelukkige bewustzijn van een welbestede dag.... Wat kan het leven beter bieden?" In het duister zag hij, dat zijn don kere ogen vriendelij k-glimlachend op haar neerkeken. En toen ineens weer op zijn gewone toon van spreken: „Maar het wordt al donker. Zullen wij naar binnen gaan?" Lance moest de volgende ochtend al vroeg weg en de hele afmilie was bij een om hem uitgeleide te doen tot aan de melkwagen, die ook hem naar het station zou brengen. Zuster Jeanne had geen gelegenheid gehad even afzonderlijk met hem te spreken en zij was blij, dat hij door woord noch blik was teruggekomen op hun gesprek van die vorige avond. Maar nu ze wat terzijde stond van de anderen, van wie hij al afscheid had genomen, trad hij op haar toe, om ook haar goedendag te zeggen. Er stond een ondeugende flikkering in zijn ogen te lezen, terwijl hij haar zijn beide handen toestak. „Ik hoop, dat je 't mij vergeeft van gisteravond", fluisterde ze haastig. „Ik heb je verkeerd beoordeeld." „Denkt u er maar niet meer aan. Natuurlijk vergeef ik 't u. Kijk, dit is het bewijs er van!" En tot verbazing van alle aanwe zigen, boog hij zich over haar heen en gaf haar een zoen, dat het klapte. Toen sprong hij vlug op de kar, nam de leidsels van de knecht over en zwaaide vrolijk met de pet. De hele weg naar het station had hij nog pleizier om het gezicht van Keith. „Ja, dat viel niet mee voor die arme kerel! Maar het moest wel. Ik hoop en vertrouw, dat dit hem de ogen ge opend heeft. Maar nu zal ik ook de titel van mijn novelle veranderen en ze noemen: „Het ontwaken van Keith". HOOFDSTUK V. „Was Esmay maar thuis", luidde de verzuchting van Mrs Hassell. „Zij en Lallie zijn zeker ergens blijven thee drinken. Ik kan niemand vinden hier in en om het huis en ik durf Martha er ook niet op uit te sturen met deze hitte." „Is er iets, wat ik voor u doen kan?" vroeg zuster Jeanne, opkijkend van haar werk. „O, neen, geen denken aan. Ik zocht iemand, die de thee zou kunnen bren gen aan Keith op het veld. Hij is om vier uur thuis geweest, maar toen was ik nog niet klaar en hij heeft mij toen gevraagd hem thee te brengen. Hij is gaan maaien in de Witte Weide het laatste veld nog al! En hij komt niet thuis eer de schemering invalt." Jeanne borg de blouse weg, die zij onderhanden had voor Esmay en volg de Mrs Hassell naar de keuken. „Is dit de thee?" vroeg ze en keek in een grote kruik, „en is dit het zakje met boterhammen?" Ze nam een pakje van de tafel. „Toe, laat ik dat nu even brengen. Ik vind het een mooie wandeling en de zon is mij niet te warm." „Ik geloof niet, dat Keith het pret tig zou vinden", luidde het weifelend antwoord. „Natuurlijk wel" .antwoordde Jean ne lachend. „Hij zal zo blij zijn, dat hij de thee heeft, dat hij er zich niet veel om bekommeren zal, wie ze hem brengt, want hij zal wel geweldige dorst hebben. Het is al over vijven. Dus de Witte Heide is het laatste stuk land". (wordt vervolgd) Ingezonden mededeling (adv.) Wèg keelpijn V keeltabl. helpen direct 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Theaterork. en solist. 11.30 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en meded. 12.33 Orgel en trom bone. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. en solist. 13.55 Beurs- ber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Pianorecital. 16.00 Jazz- muz. 16.30 V. d. jeud. 17.30 Nieuwe gram. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Godsdiensten der wereld, door Prof. Dr. G. J. Bleeker. Tweede lezing: Hindoeïs me, 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Pianorecital. 19.45 Toneelbe schouwing. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.15 De Antwoordman. 22.30 Cello en piano. 22.55 Ik geloof, datcaus. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.16 Act. en New York calling. 23.3524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.40 Lichtbaken. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.15 V. boeren en tuinders. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. enkath. nws. 13.20 Dansmuz. 13.50 Gram. 14.00 School- rdaio. 14.20 Gram. 14.30 Wij vrouwen van het land. 14.40 Gevar. pror. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen overzee. Missiewerk aan de wissel meren, door Frater P. Steltenpool O.F.M. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.30 Act. 20.45 En Gij zult het aanschijn der aarde vernieuwen, klankb. 23.00 Nws. 23.1524.00 Nouveauté's. BRUSSEL (324 m) 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.34 Pianospel. 12.50 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Orgelspel. 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Pianorecital. 17.45 Boekbespr. 18.00 V. d. jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Syndicale kron. 20.00 Interv. 20.30 Gram. 21.00 Omr. ork. 21.30 Gram. 2.00 Nws. 22.11 Solisten conc. 22.55—23.00 Nws. GOES, 15 febr. De Zwitserse auto riteiten hebben bekend gemaakt dat met ingang van heden de invoer van appelen In dit land weer in beperkte mate zal worden toegestaan. Verwacht wordt adt er in Zwitserland wel be langstelling zal bestaan voor appels uit ons land. De voorraad in Zwitser land is namelijk niet groot meer en ook het aantal rassen dat nog beschik baar is, is zeer gering. Luctor Be Fair 7 0 0 7 0 20—5 TWEEDE KLASSB In de tweede klasse werd druk go. speeld. VSV bezorgde eerst PZEM eigen koffiekamer een 4—6 nederlaa; en eiste daarna met de zelfde cijfer: bij Will van Zoelen III de volle buil op. De Vitritemensen bleven dus on« geslagen aan de kop. MTTC stuurde Sorry 3 met een 64 nederlaag naai Vlissingen terug om daarna in Vlis- singen met 28 baas te blijven over Spirit II. Door deze twee overwinnin gen konden de Middelburgers de twee de plaats overnemen van Wilno IÏ> Spirit II zag zich ook nog in eigen zaal geklopt door Will van Zoelen III (37). RTC boekte de eerste zege, want het won met 64 van het bezoe kende Sorry III en kon hierdoor do rode lantaarn overdragen aan Be Fai* II. De stand ie: VSV 10 9 1 0 19 MTTC 10 7 1 2 15 Wilno II 9- -7 0 2 14 W.v. Zoelen 10 6 1 3 13 Spirit II 10 3 2 5 8 PZEM 9 3 2 5 7 Sorry III 9 1 1 7 3 RTC 9 1 1 7 3 Be Fair II 8 1 0 7 2 DERDE KLASSB PZEM I behield ongeslagen en zon- der één enkel verliespuntje de leiding in de derde klasse. Ditmaal moest Will van Zoelen IV er met 82 aan gelo ven. Spirit III won met 64 van Luc. tor 2, waardoor beide ploegen vaij plaats verwisselden op de ranglijst, die er nu als volgt uit ziet: PZEM II Rodelaja Spirit III Luctor II Wilno III Spirit IV W.v.Zoelen IV Sorry IV 18 14 11 10 7 3 2 1 70—2Q 53—27 4748 50—30 36—54 29—51 24—66 21—40 VIERDE KLASSB In de vierde klasse nam Luctor III de eerste plaats over van MTTC II door een stevige 010 overwinning op Will van Zoelen V, dat echter met Luctor IV de buit eerlijk deelde (55) zodat de stand er nu als volgt uit zieti Luctor III MTTC II Rodelaja II W.v.Zoelen V PZEM III Luctor IV Sorry V Spirit V W.v.Z. VI 10 9 8 9 8 10 8 10 10 8 8 6 4 4 3 3 2 0 0 0 0 1 4 4 6 5 8 10 18 17 13 9 8 7 6 4 0 78-22 70—20 64—16 45—43 34—40 40—60 29—51' 36—64 5—96 MIDDELBURG, 15 febr. In de landelijke overgangsklasse van de ta- feltenniscompetitie trokken de beide Zeeuwse clubs weer aan het kortste eind. Will van Zoelen zag zich in eigert huis met 28 geklopt door koploper Atoom en Wilno kreeg in Vlissingen een 19 nederlaag te slikken van Wi- fra II. Carbon III bleef door een 40 nederlaag tegen BSM lantarendrager, maar de beide Zeeuwse teams hebben slechts één puntje mee. En daar num mer laatst automatisch degradeert en de op één na onderste degratie-wed- strijden moet spelen, is het nu vrijwel zeker, dat een der beide Zeeuwse teams hier bij zal zijn. Tilburg moest er in eigen huis te gen Dordrecht met 28 aan geloven, maar USV en Irene deelden de buit eerlijk (55). De stand is nu: Atoom 13—23; Wifra II 13—21; Eendracht 13 —20; Irene 14—20; USV 12—17; BSM 14—16; Dordrecht 14—13; Tilburg 14 9; Wilno 144; Will van Zoelen 14 —4; Carbon III 14—3. MIDDELBURG, 15 febr. In de strijd om het Middelburgse scholieren damkampioenschap heeft A. Walraven van de chr. ulo Singelstraat de leiding behouden door een overwinning op J. Sinke van de chr. HBS. C. van Rijs wijk van de ulo Dwarskaai bleef hem echter dicht op de hielen, want hij bleef baas over W. Schroevers van de ulo Nieuwe Haven. De overige uitsla gen waren: K. van Eenennaam (chr. ulo Singelstraat)F. Sinke (ulo Nw. Haven) 20; N. van Eenennaam (chr. ulo Singelstraat)A. Slootmans (ulo Dwarskaai) 20; K. Ost (chr. HBS) J. Lawalata (chr. HBS) 0—2. Na deze derde ronde luidt de stand als volgt: 1. A. Walraven 6 punten; 2. C. van Rijswijk 5; 3. en 4. K. van Eenennaam en N. van Eenennaam 4; 5. en 6. J. Lawalata en J. Sinke 3; 7. en 8. W. Schroevers en K. Osté 2; 9. F. Sinke; 10. A. Slootmans 0.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4