UIT ZEELANDS STEDEN Nieuws uit de Provincie Raad beslist: Meliskerke houdt zijn S.G.P. wethouders Ds. Van leperen over standpunt van Christen in deze wereld Het jeugdwerk in Zeeland stelt voor enorme problemen Eigen opleiding voor catecheet Wedstrijd te Goes eindigde in gelijk spel 'Landbouwproblemen van vandaag en morgen' PUKKEL EN PUKKEL een groot succes Eveneens werd besloten nieuwe brandspuit aan te schaffen Middelburg Goes Wedstrijden en toneel ter versteviging familiebanden Fosfaat in zee? Lichtmatroos verloor been tijdens afmeren Donderdag 14 februari 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Provincials kerkvergadering GOES, 14 febr. De Zeeuwse pro vinciale kerkvergadering van de Ned. Herv. kerk heeft gisteren uitvoerig ge- fproken over het jeugdwerk in deze provincie, voorzover de Ned. Herv. kerk daarmee te maken krijgt. Uitgangspunt van deze bespreking was een rapport van ds. Strating, die ads predikant voor buitengewone werkzaamheden, mede het jeugdwerk *ijn aandacht moet geven. Hij lichtte alt rapport op een ter zake kundige ijze toe. Verschillende vormen van iwerk passeerden de revue. In de brede bespreking kwam tot uiting, dat hier vele moeilijkheden lig gen en dat dikwijls het al of niet gaan van jeugdwerk een kwestie is van de leiders, die in verschillende delen van onze provincie ontbreken. Over de a.g.n. moderne vormen van jeugdwerk Is men niet overal even tevreden. Een Instuif b.v. moet meer zijn dan een spelavond. Het pastorale element mag hier niet ontbreken, wat menigmaal het geval is en dan houdt ook de best lopende instuif het niet. Als tweede belangrijke punt is ge handeld over de mogelijkheid van een opleiding tot catecheet in onze provin cie. Het totaal ontbreken daarvan maakt, dat diegenen uit onze provin cie, die een cursus wilden meemaken, èaartoe naar Rotterdam of Den Haag Om club-damkampioenschap Zeeland GOES, 13 febr. Woensdag is de belangrijke wedstrijd gespeeld voor het club-damkampioenschap van Zee- tend tussen de eerste tientallen van Goes en Middelburg. In een totaal open strijd eindigde deze wedstrijd in een gelijk spel 1010, zodat een be slissingswedstrijd noodzakelijk wordt. Us Goesenaar Jeremiasse en de Middelburgse veteraan Boogaard le verden wel de meest spannende match (Jie ook het langst duurde en in een zege van de Goesenaar eindigde. Van de hoofdpartijen analyseerden wij de volgende belangrijke feiten Anderson speelde een positie-partij met vele mogelijkheden tegen Stroo- band jr. met een fraaie combinatie van laatstgenoemde tot slot welke hem de winst bracht. De Jonge liet voor Middelburg de win3t glippen in een voor hem gun- Ztig eindspel, terwijl Sinke zoveel moeilijkheden kreeg met te ver opge drongen schijf dat een goed eindspel van Strooband sr. de balans ten gun- »te van laatstgenoemde deed door- Slaan. De gedetailleerde uitslag luidt: L. AndersonJ. Strooband jr. 02; C. HollestelleM. F. de Jonge 11; M. J. JeremiasseW. Boogaard 20; J. SinkeJ. Strooband sr. 02; C. W. Van DammeG. Overtveld 11; F. P. den HertogD. Davidse 20; O. ScherpP. de Ruyter 02; C. v. Bie- menC. P. de Vos 11; C. de Klerk A. P. Walraven 11; H. Meerman Joh. v. d. Berge 20. 1010. 25 februari in Middelburg beslis- lingswedstrijd. moeten gaan. Het is echter de vraag, of er een behoefte bestaat aan een der gelijke provinciale cursus. Er zal een oproep uitgaan in de verschillende de len van onze provincie om dit te pei len. FINANCIËLE MOEILIJKHEDEN Als derde punt van belang heeft de Prov. kerkvergadering gesproken over gemeenten die finantieei in moeilijk heden dreigen te komen en er is van gedachten gewisseld over mogelijke oplossingen. Aan het breed modera- men is opgedragen, hierover een wa kend oog te houden en wanneer dit nodig mocht blijken, een commissie te benoemen, die deze zaak nader zal be studeren en mogelijk met yoorstellen kan komen. Op deze vergadering zijn voorts commissies, die uitgaan van de prov. kerkvergadering zelve, of van commis sies en stichtingen, waarvoor de ver gadering het recht van voordracht of benoeming heeft. Als praeses werd bij de aanvang der vergadering die geopend werd door ds. J. Homan (Hulst) als oudste lid herkozen ds. F. S. Kloosterman Vlis- singen) en als assessor ouderling P. v. Kleunen. 's-HEER ABTSKERKE, 13 februari. „Landbouwproblemen voor vandaag en morgen", was het onderwerp waar over de heer J. F. G. Schlingeman 'n lezing hield voor de plaatselijke afde ling van de Z.L.M. Spreker gaf allereerst een overzicht van de gevoerde landbouwpolitiek, kwam vervolgens op de kostprijsbere kening voor het Landbouw Econo misch Instituut en ging de invloed na voor de beheersing van de pachten, huren, lonen enz. of de kostprijs. Uitvoerig stond spreker stil bij de impasse, waarin de landbouw is ge raakt, de factoren die daarop hebben ingewerkt en de hulp, die thans van de regering moest worden gevraagd. Dit laatste kon niet ongelukkiger uit komen, doordat juist nu de regering haar volle aandacht moet schenken aan de bestedingsbeperking. Na het systeem van richt- en mini mumprijzen belicht te hebben wees spr. er op dat het voor een boer z.i. altijd het beste is volgens een vast zaaiplan tewerk te gaan en de verkoop van de produkten over de gehele win ter te spreiden. ST. PHIL 1PSLAND N.C.L.B. Bij de gehouden bestuurs verkiezing van de plaatselijke afdeling der Ned. Chr. landarbeidersbond zijn de volgende bestuursleden herkozen: J. Reijngoudt (penningmeester) en C. Ti- chem. Goed toneelspel in Goes GOES, 13 febrnari. Na de opvoe ring van het stuk „Pukkel en Pukkel" door het toneelgezelschap „Klaveren Vijf" uit Roozendaal hebben we een zucht van verlichting geslaakt. Niet omdat het gebrachte zo slecht vertolkt werd. Integendeel, voor de eerste maal sinds lange tijd hebben wij in Zeeland werkelijk goed, zij het dan naar een vertrouwd verhaal van G. Nielen, to neelspel gezien. Hierbij zullen wij niets tekort doen aan de capaciteiten van de vele Zeeuwse verenigingen, die toch ook werkelijk aardige krachten bezitten. Geen enkel onderdeel was zwak, of zelfs maar matig te noemen. Alles was tot in de details verzorgd, ongetwijfeld komt dat door het vele werk, dat re gisseur-speler Jac. Mol hiervoor heeft verzet. De rolverdeling was als volgt: Jacob Pukkel: Jac. Mol; Hendrik Pukkel: L. Machielse; Pietje Pukkel, hun zuster: N. Danen; Leo Nieuwland, neef: Jan Mol; Fientje van Eisen: Irma van Hal; Gerrit Volkers: H. Mol; Wil de Nijs: K. Uitdewilligen; Horstman, huis vriend: Jos. v. d. Veken; Truus, huis houdster: R. Schuerman; Reeser: M. Machielse. Het stuk werd in het Schuttershof opgevoerd voor het personeel van de Maatschap „Wilhelminapolder". Mof ie iegen samenstelling B. en W. MELISKERKE, 13 febr. Vanmiddag kwam de raad der ge meente voor het eerst in 1957 in vergadering bijeen. In zijn openings woord zei de voorzitter burgemeester A. A. G. Adelaar, dat door omstandigheden niet eerder kon worden vergaderd. De voorzitter wierp een terugblik op het jaar 1956. Veel grote dingen zijn er niet gebeurd, geen grote kapitaalswerken zijn er uitgevoerd. Een van de voornaamste dingen is wel geweest het invoeren van uniforme huisvuilemmers. In het nieuwe jaar zal er gewerkt moeten worden aan het uit breidingsplan, dit is noodzakelijk, aldus de voorzitter. Er is in het afgelopen jaar weinig bouwcapaciteit geweest, van daar dat het inwoneraantal is achteruitgegaan. Na de vaststelling der notulen werd overgegaan tot het afwerken van de agenda. Besloten werd met september de straatverlichting te laten branden van des morgens 5.30 uur tot een half uur voor zonsopgang. Met de verho ging van de bezoldiging van'secretaris sen en ontvanger en ambtenaren der burg. stand ging de raad akkoord. NIEUWE BRANDSPUIT Over de aankoop van een nieuwe motorbrandspuit werd uitvoerig ge sproken. De vorige brandspuit die bij de fa. Van Bergen te Heiligerlee ge kocht was heeft nooit goed voldaan, vandaar dat b. en w. voorstelden de brandspuit bij een andere fa. te kopen. Enkele leden vonden het bezwaarlijk dat nu er bij een andere fa. gekocht zal worden de oude spuit niet in te ruilen is. Na enige discussie werd be sloten een brandspuit aan de schaffen voor f 6.000,S. Nu we A gezegd heb ben zullen we ook B moeten zeggen zo merkte de heer W. de Buck (A.R.) op. En met B bedoelde hij het aanschaf fen van busvolkswagen-trekker voor de brandspuit. De heer J. de Korte (S.G.P.) vond dit echter een grote uit gave (f9800.Dg heer P. Sinke (A. R.) was voor complete aanschaffing. De voorzitter was het hiermee eens: ,Wij moeten niet afhankelijk zijn van anderen in particuliere bedrijven wordt meer uitgegeven voor brandvei ligheid dan in onze gemeente." De heer A. Provoost zei dat het in het verleden altijd goed ging. De heer P. Sinke merkte op voor de veiligheid moeten we het doen. Het snelste is nog niet snel genoeg zei de heer W. de Buck (A.R.). Met algemene stemmen werd hier op besloten tot aanschaffing van de trekker. De wijzigingen begroting 1956 en 1957 werden na enige discussie goedge keurd. De jaarwedden van de wethou ders zullen verhoogd worden. Dit is noodzakelijk aldus de voorzitter omdat zij nog steeds op het peil staan van 1954. Subsidieaanvrage voor de restaura tie van de toren der Ned. Herv. kerk werd aangehouden daar enkel nog Deze telefoto geelt een beeld van de enorme ravage, welke werd aangericht in de Jaquar-autofa- brieken in Coventry, waar dins dagavond een felle brand heeft ge woed, die een schade van verschil lende miljoenen guldens heeft aangericht. (Telefoto) Geslaagd Voor het Associatie-examen Neder landse Handelscorrespondentie slaag den de heren W. van Beest en R. Mon- fieel, beiden te Middelburg en leer lingen van de Handelsavondschool al daar. Botsing Om kwart voor één kwamen woens dagmiddag op de hoek MarktLange Noordstraat een personenauto en een vrachtauto met elkaar in botsing. Per- aoonlijke ongelukken deden zich niet voor, wel liepen beide wagens mate riële schade op. Ze konden op eigen kracht verder rijden. De personenwagen werd bestuur door de heer J. A. O. uit Vlissingen, da vrachtauto door de heer W. C. uit Grijpskerke. De politie heeft de zaak In onderzoek. N.C.V.B. De stedelijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde onder leiding van mevr R. BlaauwMulder. t>e Bogardzaal was geheel gevuld. Mevr. C. Th. Jonge jande Groot hield een interessante lezing over Hilde- brand. Eerst droeg zij een gedeelte voor uit de Camera Obscura (Keesje, het diakenhuismannetje vertelt zijn historie) en na de pauze besprak ze het leven en werken van Nic. Beets. Geref. Jeugd. Het is een moeilijke opgave voor de kleine jeugd van de geref. kerk om elk jaar weer iets nieuws te brengen op de jaarvergadering. Het vraagt van de leiders dan ook veel tijd om te bedenken wat er zo al weer moet gebeuren. Niettemin zijn ze er ook nu weer in geslaagd om een zeer goed verzorgd programma op te stellen. Gisteravond is in de Schouwburgzaal dit programma ten uitvoer gebracht. Zeer aardig waren de stukjes die op het eerste deel van het programma stonden namelijk. „De slapende Ko ning" en „De Nieuwsjager". Deze werden op voortreffelijke wijze ge speeld. Dat wil echter niet zeggen dat de overige stukjes minder goed waren. De muzikale medewerking werd ver leend door de heer H. v. Winkelhof. jDe heer Chr. de Bruyn die een ope ningswoord sprak en tevens de leiding van dit jaarfeest had, maakte de aan wezigen er op attent dat er nog enke le loten verkrijgbaar waren. Zoals men weet is er door de Mid delburgse Geref. Jeugdorganisaties 'n actie op touw gezet om te komen tot aanschaffing van een geluidsfilmpro jector. Door middel van een verloting tracht men de gelden daarvoor be schikbaar te krijgen. De avond werd gesloten door ds. W. Meister. Jaarvergadering Aquarium- vereniging Gisteravond hield de Middelburgse aquariumvereniging Barbus Conchoni- us in Restaurant Wöhler haar jaarver gadering. De voorzitter de heer M. Minder- houd, had op deze avond de leiding. Mededeling werd gedaan dat er in het begin van het najaar een tentoonstel ling zal gehouden worden van aquaria en siervogels. Men is thans al bezig met de voorbereidingen, o.a. het ma ken van propaganda en het zoeken naar een zaal. De volgende heren behaalden een prijs voor de huiskeuring. A. Tilroe le prijs met wisselkrans; H. Reurink 2e prijs; C. van Weert 3e prijs. Na de pauze hield de heer D. W. Kuiper een lezing over „Kleurenwon- deren der Oceaan". Auto technische club Onder leiding van de heer H. Mak kink kwam de afdeling Zeeland van de A.T.C. in het vertrouwde adres, hotel Centraal, bijeen. Bij de bestuurs verkiezing werd de voorzitter met al gemene stemmen herkozen. Ook de heer J. W. Knijff blijft zijn plaats in nemen achter de bestuurstafel. Dit jaar zijn elf lezingen en een contact avond gehouden. Gesproken werd over de mogelijkheid ieder jaar een feestavond le houden. De vergadering was hier unaniem voor. De voorzitter bedankte in hartelijke bewoordingen de feestcommissie, die in het leven was geroepen om de viering van het 5-jarig bestaan in ordelijke banen te leiden, voor het vele werk. Ook werd hierin de secretaris, de heer Hovestad uit Middelburg, betrokken. Een forum bestaande uit de heren L. Oelebes, J. W. Knijff en R. A. Rouw, behandelde enkele technische vragen. Daarbij kwam ook het part-time onderwijs ter sprake. Deze vorm van onderricht vraagt een dag per week vrij als com- Familiedag C.B.T.B. ie Goes GOES, 13 febr. Het vraagstuk: hoe een Christen moet staan ten opzichte van de wereld, is zeer actueel. Ds. J. G. van Ieperen, Ned. Herv. predikant te Wemeldinge, heeft tijdens de familiedag van de Zeeuwse C.B.T.B., die gehouden is in de „Prins van Oranje", er een tot nadenken stemmend antwoord op gegeven. „Wanneer we wer kelijk Christen zijn, zullen we ons van de wereld in het boze moeten distanciëren. Maar aan de andere kant heeft God ons geroepen uit te gaan en vrucht te dragen". „Men moet de wereld zien als het rijk van de satan, maar ook als de schepping Gods". Daarom is de beant woording van deze vraag zo moeilijk. Maar onze houding moet ten alle tijde bepaalt worden, door wat de Heer van ons vraagt". Dat wij zoveel vragen, wat er nu wel en niet mag, noemde spreker in feite een armzalige poging om het eigen hart te verdelen tussen God en de wereld. Maar men is dan pas gelukkig als men het licht van het Evangelie in de donkerheid van deze tijd ziet. SPEL EN TONEEL De wedstrijd: „Ik vraag.... U ant- Berging „Scania" tc Vlissingen VLISSINGEN, 13 febr. De ber ging van de „Scania", het Zweedse vrachtschip dat in de Buitenhaven van Vlissingen is gezonken op 21 januari door een aanvaring met het Franse schip „Chili", beperkt zich voorlopig tot de lading. Het bergingsbedrijf Van den Akker verwijderde inmiddels de laadbomen en luiken. Van de lading fosfaat werd duizend ton in twee lichters geladen. De bergingsmaatschappij voert on dertussen onderhandelingen met de verzekeringsmaatschappij, die uit moet maken of de berging der lading fosfaat en het weer geschikt maken ervan lo nend is, dan wel, dat de fosfaat in zee zal worden gestort. Tot zolang heerst er rust rond het wrak der Scania. pensatie van het studiewerk in de avonduren. Schouwen heeft in Zeeland als eerste de rij geopend. Het hoofdbe stuur zal zich op deze kwestie bera den. Op woensdag 20 februari wordt in hotel „Pay=-Bas" te Terneuzen een oprichtingsvergadering gehouden van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen. woordt" had een enorm succes. Zo ver ging het ook met de wedstrijd „Spre ken in het openbaar", waarvan de C.B. P.B. en C.B.T.B. ieder twee leden mee deden. De heer J. J. de Jager te Kapelle, door een der aanwezigen betiteld als „de nar van het Chr. verenigingsleven op Zuid-Beveland", opende na de kof- AAGTEKERKE Dammen. Maandag j.l. werd een vriendschappelijke damwedstrijd ge speeld tussen de Damclub Grijpskerke en, behoudens het eerste bord, het tweede tiental van de Aagtekerkse Damclub. Grijpskerke wist deze wedstrijd te winnen met 146. De gedetailleerde uitslag luidt: A. WillemseJ. J. Engelvaart 11 A. Malj esA Geldof 02 D. TriellerA. van Sluijs 11 J. MaranusJ. Dekker 02 A. LouwsJ. v. d. Broeke 11 L. BrandAbr. de Wolf 20 P. de VisserJ. Dommisse 11 C. LouwsW. Wisse 02 S. de VisserAdr. de Wolf 02 L. de VisserJ: C. Dingemanse 02 Op 4 maart zal te Grijpskerke de returnmatch worden gespeeld. BRUINISSE Geslaagd. Bij het in Den Haag ge houden examen Vakbekwaamheid Ta baksdetailhandel slaagde onder meer de heer Joh. P. van der Velde Jz., thans werkzaam als kappersbediende te Oosterland. Ouderdomsuitkering. Het zal niet dagelijks voorkomen dat zowel de va der als de zoon een uitkering genieten van de Algemene Ouderdoms Wet. Dit is te Bruinisse het geval in de familie Van Gilst, waar zowel de vader de 90-jarige A. van Gilst als diens 66- jarige zoon D. van Gilst, deze uitkering ontvangen. Kerkbouw. De bouw van een nieuw kerkgebouw voor de Oud-Geref. kerk te Bruinisse is opgedragen aan de fa Gebrs C. en J. Deurloo te Bruinisse. De kerk zal verrijzen aan de Prinses Margrietstraat. Tot dusver werd dienst fietafel, die uitstekend verzorgd was, de avondsamenkomst. „Als de morgen gloort.een to neelstuk van M. van Rotterdam werd door „De Bevelanders" op aardige wijze opgevoerd. Wel zou meer vitesse het spelpeil een stuk kunnen verbete ren. Het spel van de heer L. Douw, in de creatie van Johan van Arkel, de norse boer, viel bijzonder op. De moei lijke rol van Rudolf, de jonge kunste naar, werd door de heer W. de Jager verdienstelijk gespeeld. maar de begroting binnen is en nog geen tekeningen. De begroting be draagt ongeveer f 80.000. MOTIE VERWORPEN In de raad was een motie inge diend door de heer J. Koene (C.H.) tegen de samenstelling van b. en w. Zoals bekend zijn beide wethouders lid van de S.G.P. De heer J. de Korte (S.G.P.) ad viseerde de heer Koene zijn motie in te trekken. De heer P. Sinke (A.R.) meende, dat de motie gerechtvaardigd was. De heer De Buck (A.R.) zei, dat het niet ging om de personen maar om het evenwicht in B. en W. Bij gehouden stemming werd de motie met 4 tegen 3 stemmen verworpen. De burgemeester zei te hebben opgezien tegen deze zaak, omdat het een tere kwestie is. Hij hoopte echter dat de samen werking en de verstandhouding der raadsleden er niet onder zal lijden. Kleuterschool Ellewoutsdijk Woensdagmiddag is te Ellewoutsdijk de bouw van de kleuterschool aanbe steed. Er werd als volgt ingeschreven! Gebr. Verheike, Ellewoutsdijk 27.262, D. v. d. Poel, Oudelande ƒ27.246; M. G. Verheike, Ellewoutsdijk 25.500; B. Oele, Ellewoutsdijk 22.920. Stuurman vinger afgeknepen bij reddingspogingen VLISSINGEN, 13 febr. Vandaag, tijdens het afmeren van de Ned. coas ter „Narwan" in de buitenhaven van Vlissingen, heeft zich een zeer ernstig ongeval voorgedaan. De 15-jarige licht matroos S. uit Leiden moet tijdens het afmeren met zijn benen bekneld zijn geraakt tussen het staldraad, waardoor 1 been onder de knie werd afgekneld. De stuurman, die te hulp snelde om de jongen te bevrijden, verspeelde bij deze pogingen één van zijn vingers. Beide gewonden werden opgenomen in het St. Jozefziekenhuis te Vlissin gen. Hun toestand was vanavond naar omstandigheden redelijk te noemen. De coaster heeft ligplaats gekozen in de binnenhaven. gehouden in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw. 's GRAVENPOLDER Contactavond. Dezer dagen werd door de kerkeraad van de gerefor meerde kerk in het kerkgebouw de jaarlijkse contaet-avond belegd. Eerst werden de materiële kanten van het kerkelijk leven bekeken. Uit de diverse financiële verslagen bleek, dat niet alleen de uitgaven hoger wa ren, ook de offervaardigheid was toe genomen. Het zielental was in 1956 af genomen met 11, zodat de toch al klei ne gemeente nu slechts 139 zielen telt. Ook gewaagde de praeses in zijn ope ningswoord nog van de samenwerking van de gemeente om, buiten alle an dere lasten om, het plaatsen van een nieuw orgel in de kerk mogelijk te maken. Dr. Stam uit Goes sprak hierna over „Onze kerkgang". Op boeiende wijze wist hij uit te leggen hoe de kerkgang is ontstaan en wat deze voor de ge lovige moet betekenen. De diverse verenigingen zorgden voor een bijdrage in zang en voor dracht. De M.V. brak met een tweetal psalmen van Hasper een lans voor her stel van de psalmmelodieën in oude stijl. Een blokfluit zorgde voor een simpele, maar toch ruim voldoende be geleiding. In de rubriek „De kerk luistert naar uw vragen" werden enkele problemen aangesneden. De kerkeraad zegde toe deze zaken, als nieuwe gezangen, as surantie gebouwen enz. in studie te ne men. Aanrijding. Op de hoek Goese straat wegDorpsstraatLangeweg zijn twee auto's, bestuurd door de heer B. uit Kwadendamme en de Rotterdam mer J. met elkaar in botsing gekomen. Er ontstond lichte materiële schade. De beide bestuurders werden niet ge wond. HOEDEKENSKERKE Vertrek schoolhoofd. In de vaca ture van onderwijzer aan de open bare Ulo-school te Goes is als eerste voorgedragen het hoofd van de o.l.- school alhier, de heer J. Hofstee. Op de tweede plaats staat de heer P. Parel te Sliedrecht. NOORDGOVWE Verkeerscnrsus. De plaatselijke afde ling van het verbond voor Veilig Verkeer heeft haar activiteiten naar de omliggende gemeenten uitgebreid. In Noordwelle bijv. hebben zich 24 cursisten aangemeld. In de o.l.-school werd gisteren de eerste les gegeven door wachtmeester J. Lindhout. OUD-VOSSEMEER Ledenvergadering. De leden van de Chr. school kwamen onder voorzitter schap van de heed P. van Driel bij een. De penningmeester, de heer L. de Wilde, werd in verband met zijn 25- jarig bestuurslidjubileum op harte lijke wijze gehuldigd. De heren L. de Wilde en P. van Driel werden in hun functies herko zen, terwijl in de vaeature-X. v. Gors- sel de heer M. Minheere benoemd werd. De ouderavond zal op 22 febru ari gehouden worden. Het aantal be stuursleden is van 5 op 7 gebracht. De inschrijving van nieuwe leerlingen vangt aan op 1 september. Burgerlijke Stand. Geboren: Adri- aan, z.v. I. J. van Gorsel en A. Duine; Pieter Gillis, z.v. P. Deurloo en P. Rijn berg; Adriaan C., z.v. J. Lindhoud en J. Nelisse. Gehuwd: A. Hovestadt en D. L. Droo- gers; M. Somers en H. W. T. van Poort vliet. POORTVLIET Filmavond. De Christen Vrouwen bond hield een filmavond, waarbij de kankerbestrijding het middelpunt vormde. Vertoond werd: „Er is een tijd van komenToelichting op de film werd gegeven door dr. A. Kugel. De heer Van Wijl vertelde iets over het Koningin Wilhelmina- fonds. RILLAND-BATH Uitvoering. „Willen is Kunnen" gaf haar jaarlijkse uitvoering in „Het Wapen van Rilland". Knotsoefeningen en brugoefeningen wisselden elkaar af. De voorzitter, de heer C. v. Gorsel, dankte in zijn slotwoord de heer F. Klasen uit Bergen op Zoom voor zijn bekwame leiding. Onder de aanwezigen bevonden zich de burgemeester, de heer J. C. W. Jobse, en de heer en mevrouw Kanters, oprichters van de vereni ging.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2