R.K. KERK GROEIT IN AMERIKA O Mi Eindelijk rust BEDRIJFSAUTOMOBIELEN JBte Radio foenqt U O Nieuwdorp scoorde kort voor ft einde winnende goal (4-5) EEN GREEP Eerste titel voor Marathon in de zaalhandbalcompetitie DUF0UR Dinsdag 12 februari 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Zuidwesters kwam (ongeslagen) aan kop TENTOONSTELLING 7 t/m 16 FEBRUARI De opstellingen: Zullen „groen-witten" de „vissers" verdringen? Zeventien spelers naar centrale training GRIEP! Fris spel Snelle aanvallen Tweemaal prijs Laatste treffer Bezwaren tegen voetbalpool DE KERK VANDAAG Jeugddienst in nieuwe stijl ABPIJSIROOPs Twee jeugdige Duitsers uitgewezen MIDDELBURG, II febr. In de eerste klasse van de Zeeuwse volley balcompetitie werd slechts een wed strijd gespeeld. Zuidwesters won met 30 van Marathon en bleef dus onge slagen. De Souburgers kwamen door deze overwinning bovendien alleen aan de kop van de ranglijst, die er nu als volgt uit ziet: Zuidwesters 712; ÏVIVC 6—10; MTS 7—9; Marathon 6--4; VCU 74; Michiel de Ruyter 71. EVVC speelde buiten mededinging tegen MTS en won met 30. In de tweede klasse veupeelde MTS XI een kostbaar puntje aan MVC II (22), dat bovendien met 13 baas bleef Over EVVC II en daardoor de leiding van de technici kon overnemen. EVVC II zag zich bovendien met de zelfde Cijfers geklopt door Zuidwesters II, dat ook nog met 31 won van NMVC en daardoor in de lift kwam. De stand is nu: MVC II 6—10; MTS II 6—9; Zuid westers II 7—8; EVVC II 9—8; EMM 6—7; NMVC 7—3; Michiel de Ruyter II 6—1. Ingezonden mededeling (adv.) a/e Geopend: werkdagen 10.00-17.00 uur en 19.30-22.30 uur Zaterdag 16 februari: 10.00-18.00 uur Krabbendijke sloeg hard en genadeloos ierug, maar.... (Van een onzer sportverslaggevers) KRABBENDIJKE, 11 februari. In een aantrekkelijke en vaak op goed peil staande wedstrijd heeft Nieuwdorp zaterdag een moei zaam bevochten zege hehaald op Krabbendijke. Hiermede hebben de Groen-Witten dus hun reële kans op het kampioenschap, hoewel en dat is te Krabbendijke duidelijker aan het licht gekomen de Nieuwdorpenaars in het vervolg beter van huis zullen moeten komen, willen ze de Arnemuidenaars uiteindelijk verdringen. De Nieuwdorpse ploeg heeft een behoorlijke defensie en midden linie maar de aanvalslinie steunt feitelijk op twee spelers, namelijk Dommisse en De Kok, van wie laatstgenoemde zaterdag gevaarlijker bleek dan Dommisse, die ettelijke kansen om zeep bracht door onbe suisd schieten. 45. Voor Krabbendijke was deze slotfase een koude douche maar als men op een dergelijke wijze als deze middag ten onder gaat tegen een op papier superieure tegenstander, is dat niet bepaald beschamend te noemen. Krabbendijke: M. v. d. Giessen, A. Rottier, Tramper (Van Iwaaren), P. Kaat, j. Vergouwen, J. Ganseman, J. A. Kriekaard, J. Kriekaard, Van Luyk, Traas en Van Oosten. Nieuwdorp: M. Traas, L. Traas, L. Priester, J. Minderhoud, C. v. d. Dries, L. Baayens, C. de Kok, M. de Jonge, M, Polderdijk, Dommisse en Dekker. Of de zege van Nieuwdorp verdiend was zullen we ditmaal buiten beschou wing laten. Wel mag gezegd worden dat Krabbendijke evenveel kansen op de punten heeft gehad. Toen Nieuwdorp tien minuten na de rust met 41 voorsprong had geno men leek de thuisclub bij voorbaat verloren maar het pleit voor het mo reel en de physieke conditie van de elf Krabbendijkenaars dat zij deze ach terstand geheel wisten te reduceren. Dit moest hoofdzakelijk worden toege schreven aan het feit dat de gastheren de wapens fanatiek spel, in hoog tem- uit hef voetbalprogramma DEN HAAG, 11 febr. De keuze commissie van de K.N.V.B. heeft ze ventien spelers aangewezen voor het volgen van de centrale training voor de wedstrijd Nederland-Luxemburg, die woensdag 20 maart in het Feyen- oord-stadion te Rotterdam wordt ge speeld. De Nederlandse elftalclub zal we derom te Boxtel oefenen en wel op de dinsdagen 12, 19 en 26 februari, als mede op 5 en 12 maart. De training zal worden geleid door de Engelsman George Hardwick. De volgende spelers maken deel uit van deze groep: Doel: De Munck (Fortuna '54) en Pieters Graafland (Ajax). Achterhoede: Wiersma (PSV), Kuys (NAC) en Veldhoen (Feyenoord). Middenlinie: Notermans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54), Klaassen (VVV), Schaap ('t Gooi) en Van Wissen (MVV). Voorhoede: Bosselaar (Sparta), Cor van der Gijp (Feyenoord), Appel (For tuna '54), Voges (SC Enschede), Mou- lijn (Feyenoord), Van der Linden (D OS) en Angenent (Fortuna '54). Ingezonden mededeling (adv.) Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 50 ct. po, in deze periode blijkbaar hadden overgenomen van hun gasten. Nieuw dorp had n.l. door deze factoren een ruime voorsprong kunnen nemen. De thuisclub liet een veel betere indruk op ons achter dan in de wed strijd tegen Tern. Boys, enkele we ken geleden. Hun spel was fris met verrassende elementen. In de gelederen van Krabbendijke verdienen zowel oude spelers als J. Kriekaard en Vergouwen evenveel lof als de jonge garde waarin J. A. Krie kaard schitterde, evenals P. Kaat en wel in 't bijzonder de jonge Gommert Traas. Laatstgenoemde zal zijn vaste plaats in het eerste team wel niet meer afstaan want hij blijkt over uitsteken de capaciteiten te beschikken en was o.i. de beste man in de voorhoede der gastheren, vooral wat techniek en tac tiek betreft. De wedstrijd begon met een serie snel uitgevoerde aanvallen aan weers kanten. Na 5 min. kreeg Dommisse een niet te missen kans maar schoot alleen voor doelman v. d. Giessen staande, hoog over. Drie minuten later herstel de Dommisse deze fout en schoot hard en zuiver in de touwen (01). Kort daarop had Krabbendijke bepaald pech toen na een goed opgezette aanval de bal tot tweemaal toe werd ingescho ten maar telkens afschampte op een been van één der verdedigers der gas ten. Dommisse kon na 16 min. met een effectbal die v. d. Giessen verraste de stand op 02 brengen. De thuisclub reageerde met een kort maar hevig offensief waaruit K. Krie kaard een zuivere pass lanceerde die door zijn naamgenoot Kriekaard (Wels) werd benut 12. Even voor de rust moest Tramper zich bij Krabbendijke laten vervan gen door Van Iwaarden. Drie minuten na de hervatting toon de De Kok dat hij nog steeds zeer ge vaarlijk is en hielp Nieuwdorp aan een 13 voorsprong. Dezelfde speler kreeg kort daarop te veel vrijheid van de defensie der thuisclub en het was op hieuw raak 14. Toen kwam de periode dat Krabben dijke hard en genadeloos terugsloeg. Enkele kansen op een doelpunt werden bij de gastheren om zeep gebracht door te ver doorgevoerde combinaties. Toen J. A. Kriekaard bij een nieu we aanval dan eindelijk eens een schot afvuurde trof dit de roos 24. Nieuw dorp kwam met de rug tegen de muur. Van Luyk reduceerde de ach terstand tot 3—4 en toen L. Traas hands maakte in het beruchte gebied voltrok J. Kriekaard het vonnis onbe rispelijk 44. Nu laaide een felle strijd op om de zege met sensationele momenten voor beide doelen. Kort voor het einde toen Nieuwdrop een aanval lanceerde over rechts en doelman v. d. Giessen misgreep was het de actieve De Kok die de zege voor zijn club uit het vuur sleepte Beide beslissende wedstrijden uitgesteld GOES, 11 febr. De beide beslis sende wedstrijden in de Zeeuwse zaal handbalcompetitie werden uitgesteld, omdat de herenploegen van Marathon en Hellas en de damesploegen van Ma rathon en Zeeland Sport in Eindho ven moesten deelnemen aan de Zuide lijke zaalhandbalkampioenschappen. In de tweede klasse heren bonden EMM II en Olympus de strijd om de rode lantaren aan. Het werd de eerste overwinning voor de Middelburgers, al was het dan ook op het nippertje (6-5) Olympus moest dus de rode lantaren overnemen. De stand is nu: Tonido II 3—6; Marathon II 44; Volharding 44; EMM 32; Olympus 42. VERRASSING De junioren van EMM zorgden voor een verrassing, want zij bezorgden Hellas de eerste nederlaag (53). Hel las bleef nog aan de kop, maar EMM staat nu met het zelfde aantal verlies- punten op de tweede plaats. De stand is: Hellas 6—10; EMM 46; Tonido 4—4; Marathon 3—2; Olympus 5—0. Bij de jongens had EMM weinig moeite met het eigen tweede team (410), waardoor de stand als volgt werd: Olympus 59; Volharding 78; Tonido 7—8; EMM 7—7; EMM II 6—0. EERSTE VERLIESPUNTEN In de derde klasse viel ook al een verrassing te noteren en ook hier kwam deze van Middelburgse zijde, want EMM II bleef met 51 baas over Meeuwen, dat dus de eerste verlies- punten moest boeken. Zeeland Sport II was niet opgewassen tegen Luctor (6 2). De stand is. Walcheren II 47; Meeuwen 46; Luctor 4—4; EMM II Ingezonden mededeling (adv.) 54; Zeeland Sport II 42; Marathon III 3—1. Bij de junioren zag Meeuwen zich weer wat steviger op de onderste plaats gedrukt door Olympus (72). De stand is: Tonido 48; Olympus 4— 6; EMM 63; Meeuwen 41. Bij de meisjes tenslotte werd Mara thon ongeslagen en zonder verliespun- ten kampioen door een 14 overwin ning op Hellas. De 21 zege op Olym pus mocht Volharding dus niet meer baten. Tonido behaalde een verrassen de 42 overwinning op Zeeland Sport en deelt nu de onderste plaats met Olympus. De stand is: Marathon 816; Volharding 810; Zeeland Sport 71; Hellas 87; Olympus 84; Tonido 8 —4. ST. PHILIPSLAND Ouderavond. De Chr. schoolvereni ging hield in het schoolgebouw haar jaarlijkse ouderavond. De heer A. Boone, hoofd der school, sprak over de gevaren voor de jeugd. De heer Beens, onderwijzer, sprak over de Vaderland se geschiedenis, en hoe dit vak gegeven wordt. De vergadering stond onder lei ding van de heer L. Gebraad. Tot in het begin van de 19e eeuw had de r.k. kerk in Noqrd-Amerika vrijwel niets te be tekenen, omdat er heel weinig rooms-katho- lieken woonden. Van 1820 tot 1920 kwamen ech ter 9.317.000 immigranten naar de Verenigde Staten, die tot de r.k. kerk behoorden. Het wa ren meest Ieren en zij hadden het arm. Deze mensen hebben een harde strijd voor hun rech ten moeten voeren. Pas de kleinkinderen en achterkleinkinderen van deze immigranten kwamen er sedert 1920 aan toe om wat meer wervende kracht ten toon te spreiden. Onder hen bevinden zich vele intellectuelen. Inmiddels is de r.k. kerk in de Verenigde Staten gegroeid tot 35 miljoen leden. En waar op het ogenblik de belangstelling voor het godsdienstig leven in Amerika groot is, ge bruikt deze kerk al haar krachten om velen tot zich te trekken. Men houdt zich er evenwel van overtuigd, dat het toegenomen kerkbezoek en de religieuze interesse verschijnselen van tijdelijke aard zijn. De r.k. kerk tracht met moderne middelen velen onder haar dak te brengen. Eén van deze middelen is het gebruik maken van de televisie. De „TV-geestelijke"-mgr. Fulton Sheen zijn der mate populair, dat zij de beste amusementspro gramma's overtreffen. Terwijl het rooms-katholicisme in de vorige eeuw weinig betkenis had, begint het nu een „macht" te worden, waarmee men in de V.S. te rekenen heeft. Zeker ook omdat er thans een krachtig cultureel en wetenschappelijk leven ge vonden wordt. Prof. dr. R. Schippers van de Vrije Universiteit in Amsterdam zet in Belijden en Beleven de bezwaren uiteen, die hij heeft tegen de voet balpool. Hij herinnert er aan, dat de generale synode der Ned. Herv. Kerk enkele jaren geleden duidelijk heeft uitgesproken waarom zij deze vorm van gokken afwees. De synode overweegt thans om over het gok ken als geheel iets te zeggen. Inmiddels hebben drie Amster damse hoogleraren in de dogmatiek en de ethiek (prof. dr. G. C. van Niftrik, prof. dr. E. L. Smelik, beide van de Stedelijke Universiteit, en prof. Schippers) hun advies gege ven aan de mensen van het princi piële zaterdagmiddagvoetbal. De hoogleraren waren het er over eens, dat wie zich voortdurende wil la ten leiden door het geloof in Chris tus en de band des geloofs met Hem wil vasthouden, zijn geluk niet gaat zoeken in een gokje. Gokken en sport, zo meenden de profes soren, zijn onverenigbare groothe den. En gokken wordt er niet be ter van wanneer het geschiedt voor een charitatief doel. Prof. Schipper zegt: „Ook de charitas, liefdebetoon van de naaste in nood, is naar haar wezen met gokken onverenigbaar. Ik hoor het prof. Smelik nog zeggen: hoe sentl- Een baantje voor de bisschoppen Bij de oktober-omwenteling in Hongarije zijn bisschop Peter van de gereformeerde kerk en bisschop Deszery van de lutherse kerk uit hun functies ontslagen. Weldra werd van beiden bekend, dat zij hun pro-communistische gevoelens nog allerminst hadden opgegeven. Dit blijkt ook wel uit een bericht, dat nu binnen kwam; de regering Kadar heeft beide voormalige bis schoppen een baantje gegeven: Pe ter is voorzitter van het Instituut voor Culturele Betrekkingen ge worden en Deszery zit bij Radio Boedapest. Er is dus niets gebleken van een „rehabilitatie" in de oude functies, hetgeen een nieuwe beproeving voor de kerken zou betekenen. menteler ze dan het liefdadige doel maken, hoe gemakkelijker ze recla me kunnen maken voor het gokken. Tenslotte zeggen ze: het is voor de Hongaren. Of ze zeggen: het is voor de melaatsen, en dan ben je een bruut wanneer je niet meedoet." Tenslotte verklaart prof. Schip pers, dat de doorsnee-Nederlander geen zier begrijpt van deze bezwa ren. „Misschien begrijpen onze jon gen de bezwaren ook zo gauw niet. Maar ze zullen wel de flauwiteit begrijpen van dat liefdadige doel. Lutherse negergemeente in Chicago In Chicago is de eerste lutherse ne gergemeente geïnstitueerd. Slechts Als ze tenminste willen begrijpen." 153 gemeenteleden zijn blanken. De gemeente, die deel uitmaakt van de lutherse kerk van Amerika, is ont staan door het luthers evangelisatie werk in de achterbuurten van Chi cago, met welke arbeid men al een jaar of twintig bezig is. I n de Oranjekerk der Ned. Herv. gemeente van Amsterdam worden al jaren jeugddiensten gehouden op één zondagavond in de maand. Op de duur bevredigde dit niet zo, omdat de dienst haast meer ouderen dan jeugd trok. Men besloot om aan deze samenkomsten een sterker evangelisatiekarak ter te geven en er dan op toe te zien, dat alleen jongeren tot dertig jaar worden toegelaten. De jeugddienst heeft ook het karakter van kerkdienst min of meer verloren. Het gaat er nu aldus toe. Men stuurt uitnodigingen aan enige duizenden jongeren in de wijken rond de Oranjekerk. Zij, die aan de invitatie gevolg geven, horen bij het binnenkomen in de kerk grammofoonmuziek. Dan is er een jeugdkoortje, dat onder leiding van de organist goede liederen zingt. Men heeft medewerking van een trom pettist of een andere instrumentale medewerker. Jongeren zelf heten de bezoekers welkom met een vlotte speech, lezen wat uit de bijbel en zorgen ook weer voor een woordje aan het slot. De taak van de predi kant is alleen, dat hij een hem opgegeven onderwerp behandelt. Deze nieuwe vorm van jeugddienst is een experiment, dat nog ner gens anders in Amsterdam is ondernomen. Enige honderden halfkerke- lijke en niet-kerkelijke jongeren woonden de eerste samenkomsten bij. De commissie, die voor de voorbereiding zorgde, heeftmet correspon- kentie, die zij op de uitnodiging binnenkreeg en met „nazorg" aan de bezoekers haar handen vol. Ingezonden mededeling (adv.) 'ffïfj, Ct*\t dag in dag uit! Geef hem bij de eerste voortekenen van |jg| kou, hoest of griep /AKKER 'SIROOP 0 Noorwegen heeft Nederland, de Sowjet-Unie, Engeland en Japan uit genodigd deel te nemen aan een con ferentie, welke in maart a.s. te Oslo zal worden gehouden, teneinde te ko men tot een tijdelijke overeenkomst omtrent de plaatsing van neutrale waarnemers aan boord van de fa- brieksschepen voor de walvisvaart in het Zuidpoolgebied. WOENSDAG 13 FEBRUARI HILVERSUM I. (402 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 De Ontbijtclub. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 8.50 V. d. vrouw. (9.359.40 Waterst.) VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 10.45 Idem. 11.30 Gevar. progr. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 V. h. plat teland. 12.30 Pianotrio. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Dans- muz. 13.50 Medisch kron. 14.00 Gram. 14.30 V. d. jeugd. 16.00 V. d. zieken 16.30 Gram. 17.05 Orgelspel. 17.25 Gram. 17.50 Regeringsuitz.Rijksdelen Overzee: C. M. Bijleveld: Sport in Ne derlands Nieuw-Guinea. 18.00 Nws en comm. 18.20 Lichte muz. 18.40 Act. 18.50 Pianospel. 19.00 Liedjes v. d. jeugd. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Eva Bonheur, hoorsp. 23.00 Nws. 23.15 Gr- FEUILLETON Naar het Engels 8) Het was Keith, die dit vroeg. Hij was zó ongemerkt binnengekomen, dat ze beiden verschrikt opkeken. ,,Ja, zeker!" antwoordde zij vol over tuiging. „Dan valt er niet veel meer van te zeggen, behalve dan, dat u de ijverig ste vrouw is, die ik ooit gezien heb!" zei hij, en verdween weer even gauw als hij verschenen was. „Is hij boos op mij?" vroeg zuster Jeanne ontsteld. „Boos? Weineen.Waarom? Maar hij ziet alles, al geeft hij er niet veel blijk van en hij heeft ook wel degelijk gemerkt, hoe onzelfzuchtig en hulp vaardig u is." ,0, praat u toch niet zo! Ik heb een heerlijke tijd hier, een echt vakantie leven buiten! Maar daarom hoef ik toch niet de hele dag te luieren, niet waar? Ik ga nu bijvoorbeeld bonen plukken. Dat heb ik nog nooit gedaan; dus dat wordt dan weer een nieuwe ervaring!" Drie weken had zuster Jeanne nu op Suttonthorne doorgebracht en met iedere dag was de goede indruk, die zij in het begin had gemaakt, dieper geworden. Mrs. Hassell en zij waren zulke goede vriendinnen, dat het een voudige huisvrouwtje geen geheim meer voor had had en ook menige nuttige wenk of raad opdeed betref fende de opvoeding van de kinderen. Esmay zag tegen haar op met een vurige bewondering en genegenheid, die men alleen van zulk een jong ding verwachten kon. De jongens wa ren dol op haar gezelschap en zelfs Martha, de bejaarde dienstbode, dieheeft." ronduit verklaard had, dat zij in het algemeen niet op verpleegsters gesteld was, moest toch ook toegeven, dat Zus ter Jeanne wel bijzonder handig en bescheiden was, zodat de keuken dan ook ten allen tijde voor haar open stond. Er was er maar één, die niet haar stem voegde bij het algemeen koor van lofuitingen en dat was Winnie. Het kwam misschien vooral doordat zij Miss Lorraine maar zo weinig mee maakte. Ze was enkel de weekeinden thuis van de kostschool. Er was iets jaloers en achterdochtigs in haar ka rakter, dat de anderen geen van allen bezaten. In het eerst was zij zelfs heel onaardig tegen de Zuster en wilde niets weten van alle pogingen, om haar voor zich te winnen. „Ik geloof er niets van, dat zij ver pleegster is", maakte zij Esmay deel genote van haar achterdocht. Ver pleegsters hebben nooit ergens anders verstand van dan van haar eigen werk; dat heb ik Miss Gore dikwijls horen zeggen; maar kan alles. Ik geloof niet, dat Miss de Roseville haar kent. Waarom heeft moeder niet om inlichtingen geschreven.Wat is haar bedoeling met hier te komen? Dat zou ik wel eens willen weten! Heeft ze jullie allemaal ingepalmd en doen ge loven, dat zij een engel is?" „Hè, Winnie, je moest je schamen, om er zulke gedachten op na te hou den! En het is heel ondankbaar van je ook, want het was nogal van haar eer ste pensiongeld, dat moeder je dat aar dige goed heeft gekocht voor je jurk, die Zuster Jeanne zo mooi gemaakt „Zie je, daar heb je 't nu juist! Die jurk is net, of ze zo van de modiste komt en wat weet een verpleegster nu van kleren maken? Ze is een echte dame: dat kan je dadelijk zien. Dat zegt Keith ook." „Een echte dame is ook geen be driegster, dus die speldt de mensen maar niet zo iets op de mouw! En als je nu nog meer onvriendelijke dingen van haar te zeggen hebt, dan krijg ik echt zin, om mijn beklag eens te doen bij Keith." Of Keith Walden dezelfde mening over de logee was toegedaan als de rest van de familie, bleek uit geen en kel van zijn gezegden. Ofschoon hij zeer beleefd tegen haar was, sprak hij maar zelden met haar en eigenlijk za gen ze elkander nooit anders, dan aan de maaltijden. Nu had hij feitelijk ook geen tijd, om over iets anders te denken dan over zijn werk. De hooi- en klaver- oogst was zeer ruim en hij kwam han den tekort, want Suttonthorpe was geen landbouw-district en in de kolen mijnen en pijpaarde-groeven daar in de omtrek, konden de werklui meer verdienen, in minder uren. s Morgens even na 'vieren ging hij al maaien en maar zelden kwam hij eerder thuis dan wanneer de scheme ring al begon in te vallen, of een zware dauw het werken verder onmo gelijk maakte. Dus was het geen won der, dat de vriendschap tussen hem en Jeanne niet veel verder kwam. Ze droeg altijd haar eenvoudige grijs-lin nen janponnetje en het witte mutsje, onder de kin vastgeknoopt, en een en kele keer had het hem wel eens ge troffen, dat ze een lief gezichtje had. Hij merkte ook wel op, dat er een grote verbetering kwam in het huis houden; alles ging veel geregelder. Hij zei niets, maar waardeerde de veran dering en begreep zeer goed de oor zaak hiervan. 23.5024.00 Socialistisch nws. in Es peranto. HILVERSUM II. (298 m.) NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.35 Lichte uw geld. 9.30 Gram. 9.35 Instr. trio. muz. 9.00 V. d. zieken. 9.25 Waar voor 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Eenu ur minister, hoorsp. 12.30 Land en tuinb. med. 12.33 Koperkwart. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Meisjeskoor. 13.40 Gram. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Koorzang. 18.20 Ka- mermuz. 18.45 Spectrumv. h. Chr. or ganisatie- en verenigingsleven. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Oi'gelconc. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Radiophilharm. ork. en solist. 21.05 De Noord-Atlantische Ver dragsorganisatie, caus. 21.25 Oude muz. 21.50 Pianoduo. 22.10 Filmbeschouwing. 22.20 Metropole ork. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsport- uitsl. 23.2024.00 Gram. BRUSSEL (324 m.) 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koer sen. 16.02 Gram. 16.10 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.10 Cello en piano. 17.50 Boek- bespr. 18.00 Lekenmoraal en filosofie, caus. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Volkszang. 20.00 Twee levenden en een dode, hoorsp. 21.00 en 21.15 Gram. 22.00 Nws. 22.11 Pianorecital. 22.55 23.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 17.00—17.30 V. d. kind. NCRV: 20.00 Een goede buurblij spel. 21.55 Dagsluiting. Ingezonden Mededeling (adv.) Betere schoenen zijn voorzien BARNEVELD, 9 febr. De rijks politie te Terschuur onder de gemeen te Barneveld heeft twee Duitse jon gens van 16 en 17 jaar gearresteerd. Zij waren allebei met een pistool be wapend. Ontevreden met hun werk in de mijnen in het Ruhrgebied waren zij van huis weggelopen en illegaal de grens over gegaan, zo vertelden zij. Over de pistolen lieten zij niets los. De knapen, die uit Gelsenkirchen af komstig zijn, bleken sinds 5 februari in ons land te zijn. De jongelui zijn op transport gesteld naar Venlo, van waar zij aan de Duitse grenspolitie zijn (wordt vervolgd) overgeleverd.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4