Goesenaar Anderson (37) is een kundig rekenaar op het honderdruitige bord mmwm wm Chr. van den Heuvel bereikt leeftijd der sterken mm Voor de achtste maal damkampioen van Zeeland Ongelukkig in strijd om landelijke titel Gemeentefonds heeft voldoende middelen Jongeman reed op politieagent in P ÜP §p Hf S P gg^igP n Pijpleiding door Afrika? Veertig jaar in voorste gelederen van C.B.T.B. vragen raad I EN HIER Hoog-romanliek j1 "j lp m üP De beste serie van 1957 Gevangenen eisten o.m. beter eten Vorig jaar 545 verdrinkingsgevallen Zaterdag 9 februari 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 9 ia' t an een onzer sportverslaggevers) LEO ANDERSON, de 37-jarige Goese dammer, die enkele da gen geleden voor de achtste maal beslag wist te leggen op de titel „persoonlijk damkampioen van Zeeland", door zijn rivaal Fr. Brandenburg uit Zierikzee in de beslissingsmatch op overtuigende wijze te verslaan, is een kundig re kenaar op het honderdruitige bord. Tijdens een praatje bij de haard heeft hij ons het een en ander ver teld over zijn damloopbaan, die hij nog lang niet als afgesloten be schouwt. Een van de voornaamste supporters van de Zeeuwse kam pioen is mevr. Anderson, die de damsport eveneens een warm hart toedraagt en die haar man graag enkele avonden in de week aan de dammerij" afstaat, mitshij ,n ook werkelijk met successen thuiskomt. De heer Anderson is velen zullen dit misschien niet weten een ras achte Zeeuw, die aan de Oostwal te !oes werd geboren. Zijn ouders trok ken echter reeds een jaar later naar Almelo en pas in 1940 kwam Ander- Bon, die Inmiddels getrouwd was, weer Baar Goes. Op vijftienjarige leeftijd Was hij al een verwoed beoefenaar Iran de damsport. Het was In de eer ste plaats zijn oom, de heer F. P. den Hertog te Goes, voorzitter van G.D.C., jiie hem tot het damspel aanspoorde. Tijdens de vakanties en familiebezoe ken zat de jeugdige Anderson dikwijls over het bord gebogen en al spoedig kwam tot uiting, dat de jonge pupil over talent beschikte. Naar vereniging In 1935 werd Anderson lid van de damclub „Zwart-Wit" te Almelo, een Vereniging, die meerdere malen mee- ipeelde aan de strijd om het club- campioenschap van Nederland. In drie aar tijds klom Anderson van het der- Ie naar het eerste tiental van „Zwart wit" en speelde in 1939 reeds mee om het persoonlijk damkampioenschap Van Overijsel en hij slaagde er zelfs ln de titel te veroveren. In 1940 vestigde Anderson zich in Goes en werd lid van G.D.C. In dit iaar en ook enkele jaren daarop werd iet persoonlijk damkampioenschap van Zeeland niet verspeeld. In 1943 was dit weer wel het geval en Ander- Bon wist toen voor de eerste maal de Zeeuwse titel in de wacht te slepen. Pas in 1948 slaagde hij er opnieuw in de hoogste provinciale titel te verove ren en prolongeerde deze in 1949, 1950 en 1951. Ook in 1953 en 1954 toonde hij zich de sterkste. „Nationaal" Behalve aan de titelwedstrijd om het kampioenschap van Zeeland is An derson ook vele malen present geweest in belangrijke toernooien of geweste lijke kampioenschappen. Zo nam hij o.m. ook eenmaal deel aan het kam pioenschap van Nederland, waarin o.a. Vos, Keiler, Huisman en Metz zijn te genstanders waren. Voorts had hij steeds een vaste plaats meestal aan het eerste bord in het Zeeuws tien tal, dat in de veertiger jaren zijn tra- Twee ministers verklaren 's-GRAVENHAGE, 7 febr. De in het gemeentefonds voor de gemeenten beschikbare middelen voor 1956 zowel als voor 1957 zijn voldoende naar het oordeel van de ministers Hofstra en Struijcken. Voor 1956 is uitgaande van een uitkeringspercentage van 140 een bedrag van 665 miljoen gulden nodig. Beschikbaar is 713 miljoen. Voor 1957 is het uitkeringspercentage ver hoogd tot 145 met het oog op de stij ging der gemeentelijke uitgaven, o.m. als gevolg van de loonsverhogingen. Er is dan 698 miljoen nodig, waar nog 13 miljoen wegens subjectieve uitke ringen bijkomt. Er zal rond 755 mil joen beschikbaar zijn, zodat voor de algemene uitkering en eventuele re servering nog een ruimte van 44 mil joen overblijft. Bjj de bepaling van het uitkerings percentage op 145 is nog geen reke ning gehouden met de gevolgen van de op 1 januari j.l. ingegane loonsver hoging van 5.6 procent in verband met de invoering van de algemene ouder domswet en de waarschijnlijk op 1 juli a.s. ingaande loonsverhoging in verband met de voorgenomen huur verhoging, welke loonsverhoging waar schijnlijk twee procent zal bedragen. Globaal wordt becijferd, dat met beide maatregelen een bedrag van 26 mil joen zal zijn gemoeid. De ministers vestigen er de aandacht op, dat zij zijn uitgegaan van een on gewijzigd uitgavenbeleid der gemeen ten. Momenteel wordt echter onder zocht op welke wijze de gemeenten hun bijdragen in de noodzakelijke be perking van de overheidsbestedingen zullen moeten leveren. Het is duide lijk, dat deze beperking de positie van het gemeentefonds slechts in gunstige zin zal beïnvloeden. Franck Sylvain is met 23 van 39 stemmen door het parlement tot voor lopige president van Haiti gekozen. Zijn voorganger, Joseph Nemours Pierra-Louis, was afgetreden. Deze volgde in december generaal Paul Magliore op, die tot aftreden werd ge dwongen. „Statendam" op weg naar Amerika LE HAVRE, 7 febr. (AFP). De „Statendam", het nieuwe schip van de Holland-Amerikalqn, is donderdag morgen op weg naar Amerika de haven van Le Havre binnengelopen. De Eén jaar cel geëist 's-GRAVENHAGE, 7 febr. officier van justitie by de rechtbank te 's-Gravenhage heeft een gevange nisstraf van één jaar, door te bren gen in een jeugdgevangenis, gerequi- reerd tegen de 20-jarige bloemist Pie- ter J. van E. uit Delft, omdat deze jongeman zou hebben getracht een hoofdagent van politie met een auto dood te rijden en omdat hij geen ge volg zou hebben gegeven aan een bevel van deze hoofdagent. Groep A (gevorderden) Probleem 14A S 9 mm mm ÜSs sSI Twee „keien" uit de Zeeuwse dam- wereld, links Jan Sinke en rechts de nieuwe Zeeuwse kampioen Leo Anderson. ditioneel geworden wedstrijden tegen het district Dordrecht en Luik (B.) speelde. Om via een gewestelijk kampioen schap door te dringen tot een plaats in de finale om het damkampioenschap van Nederland Is Anderson nooit ge lukkig geweest. In 1949 had hij zich de sterkste getoond in zo'n geweste lijk kampioenschap door zqn rivalen uit Brabant en Limburg achter zich te laten, maar toen trof de Goesenaar het wel byzonder slecht, dat er nog een schakel moest worden overbrugd om toegelaten te worden tot de fina le. In dat jaar werd namelijk ook een demi-finale gespeeld. Anderson moest hiervoor wegens onoverkomenlijke reismoeilljkheden verstek laten gaan. Om dezelfde redenen nam Rijk- se, die vorig jaar de titel behaalde, niet deel aan deze wedstrijden. An derson viel toen voor.de Yersekenaar in, maar kon het niet bolwerken. Dat neemt echter niet weg, dat hij dit jaar weer grote plannen koestert.... LONDEN, 8 febr. (AFP). De Britse minister-president MacMil- lan heeft in antwoord op 'n vraag in het Lagerhuis meegedeeld, dat de Britse regering de mogelijkheid bestudeert van aanleg van een pijpleiding door Afrika, die, indien het Suezkanaal niet gebruikt kan worden, de zeeweg om Afrika moet bekorten. (Van onze §-redacteur) UTRECHT, 9 febr. Op 12 januari 1887, toen de landbouwcrisis van de tachtiger jaren in volle hevigheid woedde, werd ln de Haarlemmermeer Zeeuwse Als u mee rijdt met een een los stukje goed)om te eens een onderzoek te la- heer, lg het inderdaad de zien hoe de stof en de kleur ten instellen. U moet zelf juiste vorm, wanneer de reageren. Pas daarna de normaal tegen de jongen heer zqn gastvrouwe naast vlek er mee te lijf gaan. zich laat plaats nemen. Al leen wanneer hq twee da mes in de wagen mee neemt, zitten beide achter in. Maar een gast behoort nooit alleen achterin te zit ten. HOE VAST HOUDEN? Het vasthouden van een wynglas heeft zeker een bepaalde techniek. Men doet het zo, dat de vingers en gedeeltelijk aan de steel het glas vasthouden. HET TOILET Uw mening was de juis te, lezeres. Tijdens de spreken. Niet „gebroken' of, zeg maar gerust, raar. Want een kind moet de spreektaal van zijn ouders leren en als die hem „ge broken" (een vreemd soort lievigheid) voorpraten, zal hij dat als normaal be schouwen en nadoen. In ie der geval: gaat u eventu eel eens even naar een arts of consultatie bureau, des noods voor uw eigen ge moedsrust. HINDERLIJK den wij dat willen, er toch Uw <j°chter is 16 en de geen advies in kunnen ge- man: dle het haar lastl§ MEDISCHE VRAAG Met uw vraag over die puistjes, moeten wtJ u ver- is ons advies wijzen naar de arts. Deze uuei ui-i zo, u«i uc vmgci» allerlei oorzaken hebben, zodat wq aT zou- maakt, 22 jaar. Indien die jongeman haar tegen uw wil, blijft volgen, als ze buiten komt, haar blijft op wachten voor uw deur etc., moet u de politie waar- UITSLAG Als uw handen zo onaan- trouwreceptie, die enkele genaam worden, moet u dagen voor het huwelijk eens een tydje gewone zeep wordt gehouden, draagt de bij de afwas gebruiken in- gèhüivèn. Hier kan zeker bruid haar bruidstoilet. plaats van een modern tjjetg tegen worden gedaan" vloeibaar middel. Sommi- Wie wederrechteliik on GEHEIMZINNIGE VLEK gen kunnen er niet tegen. de openbare weg een ander U weet niet, hoe die vlek ln zijn vrijheid belemmert in uw mantel kwam. Zelfs SLECHT PRATEN 0{ z;cb met een 0f meer an- weet u niet, waaruit die Zolang een kind voor zijn deren tegen zijn uitdruk- vlek bestaat. Dan is het derde jaar nog niet spreekt, kelijk verklaarde wil aan moeilijk een advies te ge- behoeft er geen enkele re- iemand blijft opdringen of ven. U moet maar begin- den tot vrees te zijn, leze- hem op hinderlijke wijze nen met lauw water. Daar- res. Pas als na die leeftyd biyft volgen, is strafbaar na chemicaliën proberen, het spreken gebrekkig met een maand hechtenis eerst in de zoom (of met blijft, kan er reden zijn of 100 gulden boete. DRIE WERKEN uit de Bij de stortvloed van nieuwe platen, die iedere week uitko men, bevindt zich slechts een karig deel „klassieken". En dat geringe deel bestaat dan meestal nog uit opnamen van composities uit de tijd der romantiek. Moderne werken zijn min of meer zeldzaam en dat bewijst weer eens te meer de stelling, dat wij bij de klassieke muziekwaardering nog altijd prak tisch geheel in de 19e eeuw zitten. Beethoven, Brahms, Wagner wor den ditmaal besproken en daarmee be vinden we ons dus midden in de Hoog-Romantiek. Van Beethoven komt Philips met een opname (in de zgn. Favourites-serie) van het 2e Piano concert. Het wordt gespeeld door Cor de Groot en begeleid door het Weens Symphonie Orkest o.l.v. Willem van Otterloo. (S 06134 R). Chronologisch het eerste Dit 2e Pianoconcert in Bes, is chronologisch eigenlijk het eerste, want Beethoven schreef het in 1795, terwijl het eerste pas in 1798 werd gecomponeerd. Waarschynlijk komt die verandering door het feit, dat Beethoven het 2e in Ingezonden mededeling (adv.) Dames,Witte Kruispoeders zijn een uitkomst. Ze verdrijven pijn en lusteloosheid. Brengen geen maagstoornissen teweeg. Ook in tablet- en cachet-vorm WITTE KRUIS 1798 geheel heeft omgewerkt en het toen als een geheel nieuw oevre heeft aangekondigd. Het is duidelijk, dat het één van Beethovens eerste werken is geweest, want heel duidelijk is de stijl van Mozart, waardoor Beethoven in de aanvang sterk werd beheerst, erin te horen. Het tweede en vooral ook het derde deel zijn echt Beethoven, waarbij blijkt, dat hij in deze tijd nog niet die sombere, in zich zelf gekeerde per soon was, waarvan latere werken ge tuigen. (Zijn latere kwaal: de doofheid, had zich ook nog niet geopenbaard). De vrolijkheid en speelsheid voeren dan ook de boventoon, vooral in het komische slotdeel (Rondo). Cor de Groot, één van onze fijnzin- nigste pianisten, voert dit werk prach tig uit, met grote virtuositeit en char me, terwijl de begeleiding ideaal is. Ook de opname is zonder enige sto ring. Al met al een ideale combinatie met een prima weergave voor betrek kelijk geringe prijs. Iets weemoedigs In dezelfde serie brengt Philips een opname van de Derde Symphonie van Joh. Brahms (1833-1897). (S 06150 R). Het werk wordt gespeeld door het Concertgebouw-orkest o.l.v. Eduard v. Beinum. Nog altijd heeft Brahms niet die universele verering, die bijv. Beet hoven heeft. Dit is merkwaardig, want in som mige opzichten doet hij veel aan Beethoven denken. Misschien speelt het een rol, dat Brahms altijd iets weemoedigs over zich heeft. Portretten van hem ge ven inderdaad wat strenge, zwaar moedige, maar niettemin patriarcha le trekken te zien. Bekend is uit zijn dagen de spot tende, maar toch wel rake typering: Wenn Brahms einmal frölich ist, singt er: „Das Grab ist meine Freude". Zo ligt er ook iets melancholieks over deze Derde Symphonie, wat ech ter niet wegneemt, dat dit één van zijn mooiste orkestwerken is en ook van de romantische orkestliteratuur. Persoonlijk vinden wij deze de mooi ste van zijn vier symphonieën. De uitvoering is het Concertgebouw orkest waardig, waarbij koper en houtblazers vaak fantastisch mooi zijn. Helaas is deze opname niet geheel geruis-vrij in het begin. Afgezien daarvan echter: het be luisteren dubbel en dwars waard. Vier aria's De derde plaat is een Decca LXT 5249 en bevat een Wagner-recital. Uitgevoerd worden een viertal aria's uit Lohengrin, Parsifal en Die Walk- küre. De andere zijde geeft de zgn. Wesendouckhilder. Ze worden gezongen door de be roemde mezzo-sopraan Kirsten Flag- stad en begeleid door het Weens Phil- harmonisch Orkest o.l.v. Hans Knap- pertsbusch. In de laatste decennia wordt Wag ners muziek beduidend minder uitge voerd dan omstreeks de eeuwwisse ling, toen men bepaald van een Wag- ner-cultus kon spreken. Dit neemt net weg, dat Wagners muziek (in hoofdzaak opera's) buiten gewoon indrukwekkend is. Ze behoort niet, zoals bijv. de opera's van zijn tijdgenoot Verdi, tot de zgn. Bel-Can- to-muziek, die ook nu nog zeer geliefd is, maar ze ademt een aparte sfeer, ge baseerd op het sage-motief, dat Wag ners opera's allen beheerst. De beroemde mezzo Kirsten Flag- stad behoort niet meer tot de jonge ren, haar hoogtepunt had zij in de dertiger jaren. Haar prachtige stem en fantastische voordracht zijn echter nog altijd subliem, wat op deze plaat wel bijzonder tot uiting komt. Een buitengewoon mooie, tech nisch prima verzorgde opname, waarvan Wagner-liefhebbers bijzon der zullen genieten. B. De Hongaarse politie heeft op be schuldiging van „contra-revolutionaire handelingen" drie hoogleraren en ze ven studenten gearresteerd. Bij huis zoekingen zouden wapens en munitie een boerenzoon geboren, die later bij twee andere landbouwer ises de belan gen van de Nederlandse agrariërs met kracht verdedigen zon. Het was Chr. van den Heuvel, door de boeren ook wel aangeduid als „onze Chris", die toen het levenslicht aanschouwde en die dus dinsdag a.s. zijn zeventigste verjaardag mag vieren. De Ned. Chris telijke Boeren- en Tuindersbond, die hij bijna veertig jaar lang als hoofdbe stuurslid diende, zal zijn voorzitter op die datum een receptie aanbieden ln hotel Centraal te Den Haag. De heer Van den Heuvel deed reeds op 35-jarige leeftijd zqn intrede in de politiek als gemeenteraadslid van de Haarlemmermeer. Later bekleedde hij deze functie ook ln Heemstede. Toen in 1917 op initiatief van dr. H. Colijn de Patroonsvereniging „Boaz" werd gesplitst in afzonderlqke organisaties voor industriële werkgevers, midden standers en boeren en in 1918 de C.B. T.B. werd gesticht, speelde de heer Van den Heuvel daarin direct een be langrijke rol. Als hoofdbestuurslid reisde hij het land af om te spreken. In „Ons Plat teland" gaf hij wekelijks in zqn pit tige landbouwkronieken schriftelijke voorlichting. In 1922 werd hij lid van de Tweede Kamer en toen zeven jaar later op nieuw een landbouwcrisis zich aan- aankondigde, heeft hij de boerenbelan- gen uitstekend behartigd. Zijn beroemd geworden interpella ties in oktober 1929 en maart 1930 stel den de noodzaak van voerteeltmaatre- gelen ten behoeve van de landbouw voor het eerst aan de orde. Het initia tief-voorstel Van den Heuvel een wetsontwerp tot het verlenen van tij delijke steun aan de suikerindustrie dat door hem in de Tweede zowel als in de Eerste Kamer verdedigd moest worden, vestigde de aandacht van de gehele landbouw op hem, ook al lieten de senatoren het sneuvelen. Na de oorlog onderscheidde hq zich in de Kamer ook als financieel specia list. In de oorlogsjaren was de heer Van den Heuvel een der politieke gijze laars. De C.B.T.B. wees hem in 1945 tot voorzitter aan als opvolger van prof. mr. P. A. Diepenhorst. Van den Heuvel is een der mannen „uit de school van Vonkenberg", een actief J.V.-lid, en heeft niet nagelaten de leden van de C.B.T.B. op geharnas te wijze voorlichting te geven over geestelijke stromingen, die hij als ge vaarlijk onderkende. Voor de oorlog was het b.v. „Landbouw en Maat schappij" dat in hem een fel bestrijder vond. Na de oorlog sprak en schreef hq talloze malen over de „doorbraak". De talrijke nevenfuncties, die de heer Van den Heuvel bekleedt of be kleedde laten de breedheid van zijn belangstelling en kennis duidelijk zien. Hij is directeur van de bedrijfsvereni ging „Het Platteland", directeur-hoofd redacteur van „De Nieuwe Meerbode", lid van de Pachtkamer in Arnhem, van het Landbouwschap, en van de Soc. Economische Raad. Hoewel hij zijn Kamerlidmaatschap heeft opgegeven, Stand zwart 12 schijven op: 4, 5, 8, 9, 11, 12, 18, 19, 29, 30, 34 en 35. Stand wit 12 schijven op: 15, 20, 21, 25, 31, 32, 38, 39, 42, 43, 44 en 47. Groep B (beginners) Probleem 14B. VW W, Stand zwart 9 schijven op: 9, 10, 19, 24, 28, 29, 34, 40 en 42. Stand wit 10 schijven op: 12, 18, 22, 31, 33, 38, 45, 47, 49 en 50. Voor beide problemen geldt: wit speelt en wint. Ook naspel uitwerken. Oplossingen moeten voor 23 februari ingezonden zijn aan bovenstaand adres. Vorige standen Probleem 13A: zwart 11 schijven op: 9, 12, 18, 19, 20, 23, 24, 26, 28, 35, 36. Wit 11 schijven op: 30, 34, 37, 38, 40, 41, 42, 43, 44, 49, 50. Probleem 13B: zwart 7 schijven op: 7, 10, 20, 24, 26, 30, 39. Wit 7 schijven op: 17, 21, 22, 23, 33, 35, 44. Ook hier geldt; wit speelt en wint en inzenden tot uiterlijk 16 februari. A-oplossers De oplossing van 10A (auteur C. v. d. Kuilen, Voorthuizen „U.N.") is: 32 —27 (21x32) 24—19 (13X24) 29 x20 (18X38)) 47—42!! (38X27) 37—31 (22 X44) 31X4 (15X 24) 4 X 20 (25x14) 49 X40 (45x34) 50—44 (14—19) 44—39 (34X43 48X39 wint op tempo! Goede oplossingen ontvingen we van: Domburg: L. Trielier, J. v. d. Meulen. Aagtekerke: S. Blaas, F. Blaas. Middelburg: C. M. v. Rijswqk, P. Walt- huis, J. L. Strooband, M. F. de Jonge. Koudekerke: S. Vinke. Vlissingen: W. Heijdra, N. Corstanje, L. Goedbloed, P. Goedbloed, O. Hel- linga, P. Maas, C. M. v. Poelje. IJzendijke: Joh. de Smet. Souburg: A. v. Sorge. Serooskerke: G. de Jager. St. Laurens: B. v. d. Broeke. Goes: C. de Klerk, H. J. Masselinek, C. v. Biemen, J. Mange, J. A. In- gelse. Kortgene: C. J. Hollestelle, C. W. van Damme. Bergen op Zoom: W. Dommisse, F. H. Kievit. Waarde: M. Sinke. Krabbendijke: E. Hennekq. Nieuwdorp: P. Deurloo. Nieuwerkerk: J. Blaas. B-oplossers Van 10B (auteur N. Mantel „U.N.") luidt de oplossing als volgt: 28—22 (17X37 A.B.C.) 48—42 (37X30) 23X1 wint! (A 29X27) 32x5 wint. (B 29X49) 50—44 (49X27) 32x5 wint. (C 17X19) 34X1) en wint. Een correcte oplossing kwam binnen van: Vlissingen: J. C. Nijssen, A. C. Snel, J. Koole, E. L. Verschoor, J. Ovaa. Souburg: H. de Vlieger. Grijpskerke: A. Geldof (L. Bimmel, uw oplossing is onvolledig). Serooskerke: L. Adriaanse. Aagtekerke: L. de Visser Az. Oostkapelle: S. de Visser. Kapelle: (P. Westveer, ook uw oplos sing is onvolledig). Nieuwdorp: R. Deurloo. Wemeldinge: (Jac. Hoogesteger, te on volledig). Krabbendijke: J. v. Iwaarden, Jac. v. Iwaarden. Bergen op Zoom: H. Blok. Amsterdam: J. Baaijens. dag nog midden in het volle leven. Zijn welsprekend en vurig betoog op het de vorige week gehouden massale Landbouwcongres was daarvan wel 't staat de 70-jarige dus op deze gedenk-' beste bewijs. Ingezonden mededeling (adv.) 20-22- 27 - 31 en 56 ct SALT LAKE CITY (Utah), 7 febr. (Reuter-AFP). Vijfhonderd gevan genen van de nieuwe staatsgevangenis van Utah hebben zich donderdag over gegeven, nadat zij de avond te voren in opstand waren gekomen. Zij eisten onder meer beter eten, een gevangenis krant en een nieuwe raad voor het toekennen van strafvermindering. De gouverneur van de staat Utah deelde mede, dat een onderzoek naar de klachten der gevangenen zal wor den ingesteld. Twee personen, een bewaker en een gevangene, liggen in het ziekenhuis met zware steekwonden. Verscheidene opstandelingen werden ernstig ziek door het drinken van zuivere alcohol, die zij in de apotheek van de zieken afdeling hadden gevonden. - De opstandelingen hadden zich in hun verblijven gebarricadeerd na gij zelaars te hebben meegenomen, te we ten een aantal bewakers en achttien burgers, onder wie leden van een korf balclub, die een wedstrijd met de ge vangenen hadden gespeeld. De op standelingen hadden zich verder mees ter gemaakt van een aantal vuur wapens. BLOEMENDAAL, 8 febr. In het jaar 1956 zijn in Nederland 545 per sonen (1955: 614) door verdrinking om het leven gekomen, waarvan 247 kinderen (1955: 287), n.l. 216 jongens en 58 meisjes. Dit zqn gemiddeld vijf verdrinkingsongevallen per 100.000 in woners. 1593 (1955: 1825) in het water geraakte personen, waarvan 791 kin deren (1955: 921 kinderen), konden worden gered. Ondanks de slechte zo mer zijn deze ongevallen-cijfers vrq hoog te noemen. In dezelfde periode geraakten 594 auto's te water, (in 1955: 504 auto's).

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 9