Spanning lussen burgemeester en raadslid heeft hoogtepunt bereikt Ir. L. Appelman gaai Zeeuwse C.T. D. per 1 maart verlaten Chr. Woningstichting gaat spoedig bouwen in Grijpskerke In Zeeland wordt één pereboom geplant tegen vijf appelbomen Damesweekblad ,De Libelle' bracht fraaie modeshow in Middelburg PHILIPS, Infraphil' ZEEUWSCH DAGBLAD Scherpe verwijten aan het adres van voorzitter gemeenteraad De heer De Vriend: „Het is niet meer te harden" Weer strubbelingen in kamp te Westkapelle Ir. L. Eelkema belast met Biesboschplannen Verbouwing (en verbetering) van ge meente- en dorpshuis Moeilijkheden in Wollaartsdijk van de baan Golden Delicious en Conference favorieten Ds. D. J. Couvée met emeritaat beroemde geneesmiddelen in f tablet doen wonderen 1 Chefarine fl4' Noord-Beveland wil boot mei koplading Woensdag 6 februari 1957 Pagina 2 Bewogen raadsvergadering in Baarland (Van één onzer redacteuren) BAARLAND, 5 februari. De reeds geruime tijd bestaande span ning tussen de heer W. N. van Liere, burgemeester van de ge meente Baarland en het raadslid H. de Vriend (gem. bel.) heeft vanavond in de gemeenteraadsvergadering een dramatisch hoogte punt gevonden in een bewogen toespraak van het Baarlandse raads lid. Een toespraak, waarin de heer De Vriend verwijt op verwijt aan het adres van de voorzitter van de gemeenteraad stapelde. „Ik heb u zelfs gehaat", merkte de heer De Vriend met trillende stem op. Aan het slot van zijn met felle aanklachten doorkruide toespraak merkte de heer De Vriend op dat bij hem de maat vol is. „Het is voor mij hier niet meer te harden. De verhouding tussen de voorzitter en mij is van zodanige aard, dat het voor ons beiden beter is, dat ik heenga als raadslid." Hiermede bevestigde de nestor van de Baarlandse raad de door hem op 30 januari gedane schrif telijke mededeling, dat hij ontslag neemt als lid van dit college. „Met groot verlof" „Dertig jaar heb ik," zo begon de heer De Vriend zijn „verantwoording", „deel uitgemaakt van de gemeenteraad. Naar beste weten en vermogen heb ik de belangen van de gemeente Baar land helpen behartigen. Er kunnen echter omstandigheden komen, waar onder men niet langer vruchtbaar kan werken. Een blik werpend in het ver leden, maakte de heer De Vriend met dankbaarheid gewag van de prettige samenwerking, die er steeds tussen de leden van de gemeenteraad en de bei de vorige burgemeesters, de heren Ermerins en Vogelaar heeft bestaan. Vroegere burgemeesters. „Burgemeester Vogelaar was," aldus de heer De Vriend, „een vooruitstre vend, eerlijk en correct burgemeester, die respect toonde voor de gemeente raad en de besluiten van de raad stipt en tijdig uitvoerde. Hij liep de raad niet voorbij en zette dit college even min opzij. Na Vogelaar is Van Liere gekomen. Niets zou mij liever zijn, dan ook over de verhouding tussen hem en mij goe de dingen te zeggen." De heer De Vriend vervolgde: „U bent van meet af gereserveerd tegen over mij geweest. Van alles heb ik met u geprobeerd. Ik heb u tips gegeven, maar ik heb indiscretie uwerzijds moe ten constateren. U bent burgemeester van een kleine gemeente en de bur gerij wil u zien als burgervader." „Ik haatte U". Toen onze gemeente in nood zat tengevolge van de ramp heeft oud burgemeester Vogelaar (thans bur gemeester van Nieuwerkerk a.d. IJs- sel, red.), spontaan 25.000,bijeen gebracht voor zijn vroegere gemeen te. Toen hij u daarvan telefonisch mededeling deed, hebt u zonder mo tivering dit aanbod van de hand ge wezen. En dat terwijl wij tot onze hals in de ellende zaten! Op dat mo ment ik was tegenwoordig bij dat telefoongesprek ben ik u gaan ha ten. Dit is naderhand weer afgekoeld. Vrouwen wilden mannen naar gevangenis volgen WESTKAPELLE, 5 febr. De mannelijke bevolking van het Ambon nezen woonoord Westkapelle het P.N.M.S.-kamp in Zeeland werden eind vorig jaar door de Politierechter te Middelburg veroordeeld tot een ge vangenisstraf van vier dagen. Deze veroordeling was het gevolg van het door de Ambonnezen overtreden der Vreemdelingenwet. Zij hadden n.l. de aan hen met veel moeite uitgereikte „kennisgevingen" vernietigd dan wel teruggezonden aan de minister van justitie en de burgemeester van West kapelle. VOOR DRIE MAN RUIMTE. Het Huis van Bewaring te Middel burg is dermate overbevolkt, dat on mogelijk het vonnis onmiddellijk ten uitvoer kon worden gebracht. Deze week kwam er wat „ruimte" wat tot gevolg heeft gehad, dat maan dag drie Ambonnezen uit Westkapelle naar het Huis van Bewaring werden overgebracht voor het uitzitten van hun straf. Zodra hun tijd om is maken zij plaats voor hun mede-kampgeno ten. Het overbrengen van deze drie man ging vanzelfsprekend gepaard met enkele strubbelingen, grotendeels veroorzaakt door de vrouwen, die hun man wilden „volgen". BEKEURINGEN. In de afgelopen weken werdefr talloze bekeuringen gemaakt tegen de kampbewoners, die zich ten enemale niets aantrekken van de geldende voorschriften. Zij verlaten het kamp op ongeoorloofde wijze, of komen later binnen dan hun verlof pas aangeeft. De politierechter zal zich binnenkort bezig houden met deze nieuwe incidenten. De burgemeester van Westkapelle, mr. M. Tydeman, neemt sinds maan dag deel aan een bespreking, welke in Den Haag wordt gehouden. Men tracht wegen te vinden om het recal citrante deel der P.N.M.S.'ers in de woonoorden Westkapelle, Beenderrib- ben en Oude Zeug onder te brengen in een speciaal hiertoe te formeren kamp. Burgemeester, hoe komt het toch, dat de burgerij vraagt: „Is onze burgemees ter met groot verlof?" Waarom komt u niet in de gemeente? Dat eist de bur gerij van u. Ik heb veel opmerkingen moeten maken in de raad, maar veel van die opmerkingen had u kunnen voorkomen, als u zich meer onder de burgerij had begeven. U steunde echter op de wethouders en op de technische dienst. Ik hoop dat u zich zult beteren, want voorkomen is beter dan genezen. „Ontzettend boos". Ontzettend boos heb ik mij, meneer de voorzitter, gemaakt over een voor stel, dat u ons vanavond hebt voorge zet. Wij besloten een huis onbewoon baar te verklaren, maar na verloop van enige tijd stelt u voor het genomen besluit in te trekken en het pand een krot door de gemeente te doen aankopen. Meneer de voorzitter, dat u met dit voorstel durft te komen, be wijst dat u de gemeente er voor vier duizend gulden aan waagt. „Beter voor U!" Altijd in de afgelopen vier jaar kon De Vriend op tafel kloppen. Dit is voor mij niet meer te harden! Het is beter nu de verhoudingen uitermate scherp zijn geworden, dat ik heenga als raads lid. Dat is beter voor u en voor mij. Ik hoop dat de woorden, die ik thans heb gesproken, voor u een aansporing zullen zijn om uw leven te beteren. Ieder mens kan dat doen, u ook. Ver geet u niet, dat nog slechts anderhalf jaar u scheidt van de dag, waarop u moet worden herbenoemd! De heer De Vriend besloot zijn door de voorzitter en de overige raadsle den onder grote stilte aangehoorde woorden met: „Meneer de voorzitter, toon de burgerij, dat u een burgervader wilt zijn!" Burgemeester Van Liere gaf slechts weinig commentaar. Hij volstond met deze woorden: „Ik ben wel geslagen, maar niet verslagen. Meer zeg ik niet!" De heer De Vriend: „Dit is typerend voor u!" VOLIJVERIGE GANS IN GRIJPSKERKE Sinds vorig jaar november is de gans van de heer C. Wattel uit Grijpskerke nu al onafgebroken eieren aan het produceren. Een normale gans denkt er pas zo omstreeks maart aan om hier eens mee te beginnen! De gans van de heer Wattel, die nu al vijftig eieren in successie heeft gelegd, is er ook tijdens de kou dere dagen niet mee gestopt! Misschien een teken van een vroeg voorjaar? Hoe het ook zij, te Grijpskerke, bij de heer Wattel, huist een bij zondere, wel zeer produktieve, volijverige gans! 59 overtreders Motorrijtuigen belastingwet beboet MIDDELBURG, 5 febr. Tijdens een speciale zitting van de economische politierechter te Middelburg zijn dins dagmorgen 59 gevallen van overtre ding van de motorrijtuigenbelasting wet behandeld. Weggebruikers dus, die hadden gereden zonder dat zij in het bezit waren van een belastingkaart of geldige belastingkaart, behorend bij hun voertuig. De boeten, die de econ. politierechter oplegde, varieerden van vijf tot vijfenzeventig gulden. Benoemd lot hoofd C. T. D. Noord-Brabant GOES, 5 febr. Ir. L. Appel man, thans hoofdingenieur-direc teur van de provinciale directie van de Cultuurtechnische Dienst en secretaris der Herverkavelings commissie Zeeland, is per 1 maart a.s. benoemd tot hoofdingenieur directeur van de provinciale direc tie Noord-Brabant. Tot zijn op volger is benoemd ir. D. van der Zaken, thans plaatsvervangend hoofdingenieur-directeur voor de provincie Gelderland. Ir. L. Eelkema, thans hoofd van het bureau van uitvoering van de Herver kaveling Schouwen-Duiveland, zal per 1 Maart a.s. worden belast met de voor bereiding en uitvoering van de Biesbos plannen. Tengevolge van de Delta plannen zullen in dit gebied structurele wijzigingen plaats vinden. Ir. Eelkema zal worden opgevolgd door ir. Van Winkoop, die momenteel hoofd van de Ingezonden Mededeling (Adv.) met dieptewerking Spit Philips „Infraphil" weg pijn! PHILIPS „Infraphil" zo gemakkelijk in uw gezin Dit infrarood bestra lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij spierreuma- tiek, verstuikingen, ver wondingen, steenpuis ten, verkoudheid, win terhanden en -voeten. Nieuwjaarsrede burgemeester Bouwman GRIJPSKERKE, 5 febr. In zijn nieuwjaarsrede heeft de burge meester, de heer H. U. Bouwman in de dinsdagmorgen gehou den raadsvergadering vooral de woningsituatie in zijn gemeente belicht. Hij moest concluderen, dat het aantal woningen sedert 1944 niet meer is vooruitgegaan. In 1944 waren het er 222, de inundatie en de oorlog vergden er (er moesten ook enkele woningen onbewoon baar worden verklaard) 29. Bijgebouwd werden er eveneens 29. Geen vooruitgang sedert 1944 dus.Daarom zit Grijpskerke ook constant met een wachtlijst van twintig tot vijf-en-twintig woning zoekenden! Thans zijn er nog drie woningen (herbouwplichten) in aanbouw; over drie premiewoningen wordt onderhandeld. Burgemeester Bouwman kon evenwel ook een optimistisch geluid laten horen: de plannen (van de Chr. Woningbouwstichting Walcheren) voor het bouwen van acht a zestien wo ningen zijn in vergevorderd stadium. Daarvoor zal in het uitbreidings plan een straat moeten worden aangelegd van de Hondegemsweg naar de Beertastraat ter hoogte van de Kerkring. Deze nieuwe straat zal t.z.t. weer een zijtak krijgen naar de Jacob Catsstraat. De heer Bouwman deelde voorts mee, dat thans voorbereidende maat regelen worden getroffen voor de ver bouwing van het gemeentehuis. Boven de secretarie is momenteel nog de ambtswoning van de burgemeester. De bouw van de nieuwe ambtswoning is echter reeds begonnen! Hierdoor zal dus ruimte vrijkomen, hetgeen be tekent: een betere accomodatie voor de gemeentelijke administrateurs! TOREN EN DORPSHUIS. Onder de andere zaken, waarvoor de burgemeester de aandacht van de raadsleden vroeg, was de toren. De heer Bouwman dacht aan het elek trisch luiden van de klok en een ver lichting van de wijzerplaten. Ook is er een plan ontwikkeld voor de verbouwing van het dorpshuis. Als dit plan wordt verwezenlijkt zal de Na bespreking tussen middenstand en b. en w. WOLPHAARTSDIJK, 5 febr. Op verzoek van de Middenstandsvereni ging te Wolphaartsdijk heeft een be spreking plaats gevonden tussen het bestuur van die vereniging en het col lege van b. en w. der gemeente Wol phaartsdijk. De gerezen moeilijkheden, zoals die tot uitdrukking kwamen in de recente raadsvergadering van de gemeente Wolphaartsdijk, hebben uit voerig onderwerp van gesprek uitge maakt. In een rustige sfeer is het be leid van het gemeentebestuur terzake van leveranties aan de gemeente na der toegelicht en heeft het bestuur van de middenstandsvereniging gelegen heid gekregen zijn standpunt naar vo ren te brengen. In de laatste raadsvergadering wer den in een emotionele sfeer scherpe dingen gezegd. De middenstandsver- vereniging heeft in de bespreking met b. en w. toegezegd waarborgen te scheppen, dat aan leveranties de grootst mogelijke zorg zal worden be steed. Het gesprek heeft, naar wij van be voegde zijde hebben vernomen, zich gekenmerkt door de wederzijdse wil elkaar vertrouwen te schenken. capaciteit van het gebouw van 120 op 225 personen komen. De nieuwe brandput, die zal wor den aangelegd, betekent eveneens een verbetering. Hiervan komt de capaci teit van honderd kubieke meter op tweehonderd; de grachten van Munik- kenhof, met elkaar genoeg voor dui zend kubieke meter zullen de reserve vormen. SCHRIJVEN WEGSCHAP. Tenslotte maakte de voorzitter nog melding van een schrijven van het Wegschap Walcheren, waarin het medewerking van de gemeente vraagt O.E.E.S.-landen. voor de verbreding van de Noord straat van drie tot vijf meter. De ge vraagde medewerking bedraagt f7000. De gemeenteraad besloot geen ont eigeningsprocedure aan te gaan tegen de Erven Luteijn, zulks ter realisering van het uitbreidingsplan. De Erven Luteijn beschikken over gronden in dit plan, gronden, dié de gemeente reeds nodig heeft voor de 8 a 16 wo ningen van de Chr. Woningstichting.... Nu heeft de gemeente f4450,voor de grond geboden, de Erven vroegen f4750,Vanwege de lasten kwam het voorstel, het verschil te delen (f4600,De raad heeft besloten, hierop in te gaan. Een onteigenings procedure duurt lang en dan geraakt men verder van de weg naar meer en goede woningen! HAMERSTUKKEN. Vermeld zij, dat de Chr. Zangver. „Halleluja" een jaarlijkse subsidie van f 50,werd verleend, dat in de vaca ture van de heer A. Francke de heer J. de Wolf Wz. in de commissie van advies woonruimtewet werd gekozen, mej. Wagenaar-Polderman in 1957 het gemeentehuis gaat schoonhouden en de heer Clarisse ook voor 1957 de ver zorging van het dorpshuis weer op zich zal nemen, de heer J. Francke aan de Pioniersweg een premie voor woningverbetering van f 500,werd toegekend en de bezoldiging van de wethouders werd verhoogd tot f450, per jaar. Uien naar Noorwegen GOES, 5 febr. Er is weer een markt bij gekomen voor onze Hol landse uien. In Noorwegen is name lijk bekend gemaakt, dat met directe ingang invoer van uien onbeperkt is toegestaan. Deze invoermogelijkheid geldt voor Nederland en alle andere Sterke daling aantal perebomen GOES, 5 febr. In Nederland wordt momenteel slechts een pereboom ge plant tegenover vijf appelbomen. Zeer waarschijnlijk zouden er wel meer pe ren geplant worden, wanneer er vol doende plantmateriaal aanwezig was. Zeer zeker zou dit in Zeeland het ge val rijn. Deze feiten zijn medegedeeld door de N.A.K.-B., de Ned. Algemene Keuringsdienst, afdeling Boomkweke rijgewassen, in een overzicht van de waarnemingen in het afgelopen jaar. Uit dit overzicht blijkt verder dat b.v. in het seizoen 19511952 door de N.A.K.B. 959.200 appelbomen en 366.500 perebomen werden gemerkt, terwijl deze aantallen voor het seizoen 1955 1956 resp. 1.014.300 en 199.300 bedroe gen. Hieruit blijkt dus duidelijk dat er steeds minder perebomen worden ge plant en de aanplant van appelbomen sterk toeneemt. GOLDEN DELICIOUS FAVORIET Uit een overzicht van dc russen die op het ogenblik favoriet zijn, blijkt dat de Golden Delicious bovenaan staat. In het afgelopen seizoen bestond n.l. ruim 20 pCt van het aantal geplante appelbomen uit dit ras. Op de tweede plaats volgt de Cox's Orange Pippin (ruim 22 pCt). James Grieve neemt de derde plaats in met ruim 9 pCt en Win ston de vierde met 8.6 pCt. De Jona than die enkele jaren geleden nog bo venaan stond is teruggevallen tot de vijfde plaats, met slechts 5.9 pCt van het totaal aantal geplante appelbomen. Vooral is de laatste jaren naar voren gekomen het nieuwe ras Stark Earlyst. Terwijl in het vorige seizoen van dit ras nog praktisch geen bomen werden geplant, bedroeg het aantal geplante bomen in het afgelopen seizoen al 4.5 pCt van het totaal. Vooral ook in Zeeland heeft de Stark Earlyst een goede naam gekregen en heeft men er hoge verwachtingen van. CONFERENCE KOPLOPER BIJ DE PEREN Bij de peren komt geen enkel nieuw ras naar voren. Er is echter nog altijd een ras dat sterk favoriet is, nl. de Conference. Bijna 28 pCt van alle ge plante perebomen bestond uit dit ras. Op de tweede plaats staat de Legi- pont met ruim 11 pCt en als derde eveneens met ruim 11 pCt komt de Doyenne du Comice. Het opvallende is dat deze zeer oude peer de laatste ja ren weer meer wordt gewaardeerd. Zes jaar geleden b.v. bestond nog geen 2 pCt van de perenaanplant uit dit ras en nu bijna 10 pCt meer. De toenemende belangstelling voor deze peer wordt niet alleen veroorzaakt door de hoge prijzen die er steeds voor worden betaald maar ook door de hogere opbrengsten die worden verkregen met toepassing van de zgn. „Zachte bestrijdingsmiddelen". Sinds 30 januari jl. heeft het Na tionaal Comité Hulpverlening Hon gaarse volk opnieuw ruim 100.000, aan giften ontvangen. De stand van giro 999 bedraagt thans f 4.731.983,35. GOES, 5 febr. Ds. D. J. Couvée, Gereformeerd predikant te Axel-Zui- tespui, heeft ter vergadering van de classis Axel medegedeeld, voornemens te zijn dit jaar met emeritaat te gaan. Ds. Couvée, die op 15 december 1889 te Rotterdam werd geboren en op 28 oktober 1917 het predikambt aan vaardde, heeft achtereenvolgens ge predikt te Ridderkerk, Meppel, Brus sel, Hillegersberg-Straatweg en te Axel-Zoutespui. Hij heeft verschei dene deputaatschappen vervuld, was bij herhaling lid van de particuliere synode van Zeeland en werd in 1949 naar de generale synode te 's-Graven- hage afgevaardigd. Ds. Couvée is in kerkelijke kringen een bekend auteur. bureaus van uitvoering voor de Her verkaveling Tholen, Waarde en Zuid- Beveland is. Ir. Winkoop zal de werk zaamheden, verbonden aan de Herver kaveling Tholen, blijven verrichten. Ir. Frieling, plaatsvervangend hoofdinge nieur-directeur voor de provincie Zee land van de C.T.D. en secretaris van de Herverkavelingscommissie Walche ren, zal mede worden belast met de Herverkaveling Waarde en Zuid-Beve land. Ir. Appelman werd op 8 november 1924 te Schermerhorn geboren en kwam per 1 februari 1953 naar Zee land. Hij leidde de herstelwerkzaam heden in Zeeuws-Vlaanderen en was van september 1953 tot maart 1950 hoofd van de bureaus uitvoering der Herverkaveling Waarde en Zuid-Beve land en vanaf februari 1953 tevens voor de Herverkaveling Tholen. Op 1 maart 1956 volgde hij ir. J. Post (die be noemd werd tot inspecteur van de Cul tuurtechnische Dienst) op als hoofdin genieur-directeur. Ir. Van der Zaken werd in 1929 te Alkmaar geboren, volgde de R.H.B.S. aldaar en studeerde aan de Landbouw hogeschool te Wageningen tot 1957, waarna hij werkzaam was bij de pro vinciale directie van de C.T.D. te Leeuwarden tot 1955. Toen werd hij plaatsvervangend hoofd-ingenieur-di- recteur in Gelderland, waar hij o.m. belast was met de voorbereiding en uitvoering van de grote cultuurtechni sche werken in de Komgronden en Tie- lerwaard. Ir. Eelkema werd op 19 april 1916 in Groningen geboren. In 1947 studeerde hij af aan de Landbouwhogeschool te Wageningen, waarna hij in Zeeland kwam werken. Na de ramp werd hij belast met de herstelwerkzaamheden op Schouwen-Duiveland, welke hij on der zeer moeilijke omstandigheden met grote deskundigheid heeft geleid. BRUINISSE, 5 febr. De maand janu ari is erg droog geweest. Op het proefbe drijf Scheldemond op Schouwen-Duive land is slechts 34,4 neerslag geregistreerd tegen een hoeveelheid van 56 mm nor maal. Er kwamen ln deze maandeen 12 vorstdagen voor. InsP7nn.^r Mededeling (adv.) Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordl beschermd door het bestanddeel Chefarot. MIDDELBURG, 5 febr. Het da mesweekblad „De Libelle" gaf vanmid dag ln het „Schuttershof" te Middel burg een modeshow. Het bijzondere van deze „Lenteshow" was, dat de da mes niet konden keuren, wat ze in de toekomst wensten te kopen, doch wat ze zelf wilden gaan maken. Het tijd schrift stelt namelijk voor de lezeres sen patronen beschikbaar en nu wilde men op deze show laten zien, wat men zo al bestellen kan. Wat deze middag te zien gaf, maakt het wel duidelijk, dat men voor elke gelegenheid zich keurig in de kleren kan steken, mits men zelf naald en draad vaardig weet te hanteren. De getoonde modellen waren vervaardigd van stoffen, gele verd door de Kon. Stoomweverij te Nijverdal. Er waren eenvoudige modellen, wel ke men elke dag kan dragen en ook zeer bijzonder fijne japonnen en man tels. Sommige japonnen waren wellicht eenvoudig van maaksel, doch vertoon den een opmerkelijke distinctie door de bijzonder goede coupe. Er waren ook weer mantelpakjes in verschil lende modellen. Het traditionele, doch het altijd weer goed doende tailor- made was er, maar daarnaast ook vlotte pakjes met losse jasjes. Prettig was, dat er vele goede modellen waren voor de grotere maten. Er komen ook deze zo mer weer mooie lange mantels, wat in ons klimaat wel nodig is. Vooral voor de jongeren waren er aardige mouw loze japonnen, waarbij een sierlijk jasje hoorde. Een enkel pakje werd ge toond, waarbij geen jasje doch een cape paste. Misschien een gewaagd ex periment, doch sierlijk stond dit wel. Rillingen Nu reeds te denken aan een bad seizoen mag sommigen een koude ril ling bezorgen, doch de badpakjes wa ren er niet te minder om. Er is ook op dit gebied veel fantasie betoond, want men kan zich met een badpakje ook op het strand goed vertonen, indien er een vlot jasje overheen wordt gedragen. Enkele heel praktische positiejaponnen, sommigen van heel mooie stof vervaardigd, deden wel zien, dat vrouwen ook in die pe riode er zeer verzorgd uit kunnen zien. Ook gekleed in blouse en rok kan men overal verschijnen, indien deze beide onderdelen van de kledij met I elkaar in overeenstemming zijn. Voor jonge meisjes waren er leu ke rokken van fleurig bedrukt ka toen. Zelfs de regenmantels zijn in de patronenlijst niet vergeten, zoals een leuk model in vrolijke kleur liet zien. Hoogtepunt van deze show was, zo als het toch hoort op een show, de bruidsjapon. Wie die nauwkeurig vol gens patroon afwerkt, zal er uit zien zoals elke bruid wenst, dat zij er uitziet op de hoogdag in haar leven. Met een Libelle-patroon komt men de dag en het jaar door klaar. Deze show, die 6 en 7 febr. resp. in Terneuzen en Goes wordt herhaald, was georganiseerd in samenwerking met „Het Stoffenpaleis". KORTGENE, 6 febr. - Gisteren zijn er door het veer Kortgene-Wolfaarts- dijk meer dan 400 auto's overgezet, waarbij ongeveer 200 vrachtauto's. Op bepaalde momenten stonden meer dan 40 auto's op het veer te wachten. Ook op andere dagen komt het geregeld voor, dat lange files personenauto's en vooral vrachtwagens urenlang moeten wachten op het overzetten. De veerdienst Kortgene-Wolfaarts- dijk wordt onderhouden met een veer boot met zijlading. Van deze veerboot is het 7500 ha grote Noord-Beveland afhankelijk, want van de binnensche pen, die tot voor enkele jaren een be langrijk percentage van de Noordbe- velandse landbouwproducten afvoer den, wordt thans vrijwel geen gebruik meer gemaakt. Vlas, stro, aardappelen, uien, graan e.d. worden nu per auto afgevoerd. Men vraagt zich in Noord-Beveland af of een boot met kopladirif; hier uit komst zal kunnen brengen, tot het drie- eilandenplan ve*vezenlijkt zal zijn. Nagekomen advertentie God nam heden tot Zich, na langdurige geduldig gedragen ziekte, onze zeer geliefde Man, Zwager en Oom, de Weled. Heer SALOMON VAN VESSEM, op de leeftijd van 78 jaar. Psalm 42 23. Namens de wederzijdse famile: Mevr. Wed. M. VAN VESSEM- WESTVEER. Heinkenszand, 4 februari 1957. De begrafenis zal plaats vinden op D.V. vrijdag 8 februari 1957, des middags 1 uur, op de Alge mene Begraafplaats te Heinkens zand.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2