nieuwe Raad Middelburg akkoord met regeling voor Zeeuwse Muziekschool Middelburg neemt cursus op leiding kleuteronderwijzeres over Zesjarig jongetje tijdens spel in water gevallen en verdronken Instituut „Sinke" Examens machineschrijven en steno te Vlissingen Kruidenkracht! Nog zes gemeenteraden moeten volgen Raadslid J. S. Hoek (A.-R.): „invloed is nu helemaal verdwenen" De heer P. Melieiste werd geïnstalleerd Geen baatbelasting voor bewoners Ter Hogestraat Groene Kruis Veere krijgt bouwgrond voor een wijkgebouw Vele activiieiten van U.V.Y. Middelburg Successen voor konijnenlokkers uil Kloeiinge Politie dregde tot laat in de avond Vlissingse Nutsspaarbank Nieuwe school en verenigingsgebouw te Borssele Anderson voor achtste maal damkampioen Geen bestuursinkrimping bij K.N.V.B. Zeeland Dinsdag 5 februari 1957 ZEElfWSCH DAGBÏ.AD Pagina 2 3 MIDDELBURG, 4 febr. De gemeenteraad heeft zich van middag akkoord verklaard met de vaststelling van een gemeen schappelijke regeling inzake een kostenverdeling van de Stichting Zeeuwse Muziekschool. Wanneer ook de raden van Goes, Hulst, Oostburg, Tholen, Vlissingen en Zierikzee deze regeling hebben aanvaard, zal zij in werking treden. De uitvoering ervan wordt op gedragen aan het bestuur der Stichting. In de raadsvergadering werden bezwaren naar voren gebracht door de heer J. S. Hoek (A.R.), die meende, dat door deze nieuwe regeling de toch al niet grote invloed en zeggenschap der gemeenteraden volledig zijn ver dwenen. De heer Hoek releveerde in eerste instantie de voorgeschiedenis der Zeeuwse Muziekschool en herinnerde eraan, dat in feite het eerste initiatief door Middelburg werd genomen. La ter bleek een gemeentelijke muziek school op bezwaren te stuiten en kwam een gemeenschappelijke regeling tot stand. Het onderhavige voorstel komt er in feite op neer, dat de gemeente in het geheel niets meer te vertellen heeft. „Wij krijgen de rekeningen thuis gestuurd en mogen alleen maar be talen. Zelfs is het nu zo ver, dat de begrotingen niet meer aan de raden worden toegezonden, laat staan, dat zij mogen meepraten. De muziek school is een volledig provinciale zaak geworden. Is het nu niet veel eenvoudiger, dat de provincie nu ook maar alles betaalt? Waarom moeten wij nog zo'n omslachtige weg bewandelen? Wij hebben geen enkele controle meer op de beste ding van de gelden. Achteraf gezien was het maar beter geweest, dat de beide grootste gemeenten op Wal cheren gezamenlijk 'n muziekschool tot stand hadden gebracht," zo meende de heer Hoek: SAMENWERKING VAN GEMEENTEN Wethouder jhr. mr. T. A. J. W. Scho- rer ontkende met klem, dat er sprake is van een provinciale school: zij be rust op een samenwerking van ge meenten. Oorspronkelijk zouden de centrumgemeenten voor gebouwen en instrumentarium zorgen, maar doordat enkele gemeenten niet voldoende heb ben meegewerkt en doordat het leer lingental boven verwachting steeg, ont stonden moeilijkheden bij de admini stratieve onderbouw. Inderdaad kan de omstandigheid, dat het stichtingsbestuur nu alles zelf gaat doen, ertoe leiden, dat zonder waar borg gelden worden uitgegeven, maar daarop zijn twee remmen: de gemeen ten zijn in het bestuur vertegenwoor digd en er zullen z.g. kringcommissies zijn, die het oog houden op een juiste richting der gebouwen en aanschaf van instrumenten. De wethouder kon deze „structuurverandering" slechts toe juichen. PROVINCIALE ZAAK De heer Hoek was niet voldaan. „De geringe bevoegdheid der gemeenten met betrekking tot de gebouwen en het instrumentarium wordt nu ook nog MIDDELBURG, 4 febr. De heer P. Meliefste (A.R.) is vanmiddag offi cieel als raadslid geinstalleerd. Hij volgt ir. H. Stenr op. Hij werd al di rect in enkele commissies en besturen benoemd, nl. in de commissie voor het georganiseerd overleg en die van bij stand gemeentebedrijven (in de plaats van de heer M. Wattel, die ontslag had verzocht), alsmede in het bestuur van de Vereniging „De Ambachtsschool" en in dat van de Chr. Landbouwhuishoud- school. VERKIEZINGEN De heer C. P. Kant verkreeg eer vol ontslag per 1 oktober jl. als leraar aan de avondschool voor nijverheids onderwijs wegens zijn benoeming tot directeur der technische school te St. Maartensdijk. De heer J. Parent werd gekozen als lid der commissie van beheer en toezicht voor de ge meentelijke sportterreinen in de plaats van de heer H. G. Bruggeman, die vertrok. De heer P. H. Geers werd benoemd in de commissie van advies der gemeentelijke volkskredietbank RONDVRAAG Tijdens de rondvraag werd op een vraag van den heer Wattel geantwoord dat het de bedoeling is op het Oud- Arnemuids Voetpad éénrichtingver- keer in te voeren, zodra de rondweg voor het verkeer gereed is. Gemeente werken heeft daartoe opdracht ont vangen. Naar aanleiding van een vraag van de heer Hubregtse werd medege deeld, dat b. en w. aarzelen contact op te nemen met de directie der Schelde te Vlissingen, die duizend woningen wil bouwen, maar daarvoor in Vlissingen zelf niet voldoende bouwterrein heeft. Als het geschiedt, zal dit zijn in over leg met b. en w. van Vlissingen. De heer Hesselink protesteerde tegen de circu laire van de minister van binnenlandse zaken van 14 jan. jl., over de investe ringsbeperking. Het is niet onwaar schijnlijk, dat hierover door de Ver. van Ned. Gemeenten zal worden ge adresseerd. CerA-filmavond in Kapelle KAPELLE, 2 febr. Zeer groot was de belangstelling voor de hedenavond in het CJMV-gebouw gehouden CEFA film avond waarop werd vertoond de prach tige film „De pastorie van Hinton". De organisatie van deze avond berustte bij de plaatselijke Hervormde jeugdraad en de Geref. jeugdcentrale. De leiding van do avond berustte bij de heer A. Evers- dij... voorzitter van de Geref. jeugdcen trale. ontnomen. De kern is, dat de muziek school een provinciale zaak is gewor den. Hoe gaat het met de instrumen ten, die reeds door de gemeente Mid delburg zijn verstrekt? Krijgen wij dat kapitaal terug?" zo vroeg dit raadslid. Hij meende, dat het ook van groot be lang is hoe het leerlingental is samen gesteld. Het vermoeden bestaat, dat 't overgrote deel der 3000 leerlingen wordt gevormd door schoolkinderen, die slechts elementair muziekonder- richt krijgen. Dat betekent, dat er een groot verloop is. Maar juist aan deze leerlingen gaat een groot deel der kosten weg. OVERNEMEN Wethouder Schorer verklaarde, dat de invloed der gemeenten gelijk blijft. Een andere vorm dan een stichting is niet wel mogelijk. De stichting zal de aanwezige instrumenten overnemen en dus de gemeente een vergoeding ge ven. Het bestuur der muziekschool dacht anderhalf jaar geleden, dat er wel een grens aan het leerlingental zou zijn, maar daarvan blijkt geen spra ke te zijn. Er is inderdaad een groot verloop, maar wanneer de éne groep van leer lingen, die elementair muziekonder wijs ontvangt, afvalt, staat een ande re groep direct klaar, om dit onder richt te krijgen. Daarna werd het voorstel met algemene stemmen aan genomen. Met de stem van de heer A. J. Schot (SGP) tegen MIDDELBURG, 4 febr. De cursus tot opleiding voor kleuter onderwijzeres aan de rijkskweekschool wordt met ingang van 1 sep tember 1956 een gemeentelijke cursus. De raad nam een hierop be trekking hebbend voorlopig voorstel vanmiddag aan met de stem van de heer A. J. Schot (S.G.P.) tegen. Dit raadslid stelde de kwes tie zó: er is hier sprake van particulier initiatief. Nu de christelijke opleiding wel subsidie krijgt en de openbare niet, willen de leraren aan deze laatste opleiding hetzelfde salaris hebben als him collega's van de bijzondere opleiding. Maar inplaats dat nu een vereniging of een stichting zich ervoor spant en dat voor elkaar brengt, wordt maar een* beroep op de gemeente gedaan. En dat gaat z.i. te ver. Ook de heer J. S. Hoek (AR.) had zij het niet onoverkomelijke be zwaren. Hij wenste in het besluit te zien opgenomen, dat de overneming een tijdelijk karakter draagt. Het mo tief der billijkheid gelijke salarië ring wenste hij niet te aanvaarden. Slechts uit een oogpunt van belang der gemeente bij de instandhouding dezer cursus stemde hij voor. De heer Schot meende, dat de oude regeling (f75,per leerling uit de gemeente) dient te blijven bestaan. Bij de instandhouding der opleiding zijn de leraren financieel sterk geïn teresseerd. Het kan hen nu wel „ste ken", dat de lerai/a aan de christe lijke opleiding dooraat deze rijkssubsi die krijgt meer salaris ontvangen, maar dan moeten zij maar proberen door een stichting of dergelijke de op leiding door de minister gesubsidieerd te krijgen. ONBILLIJK. Wethouder J. W. Kögeler ver klaarde, dat handhaving der oude regeling zeer onbillijk zou zijn, om dat de leraren dan slechts de helft van het salaris zouden krijgen van htm collega's aan de gesubsidieerde cursus. Men kan ook het schoolgeld niet verhogen; dat zou een nieuwe onbillijkheid zijn. Als de gemeente de cursus niet overneemt (met fi nanciële medewerking van vele ge meenten en provincie), zal zij naar alle waarschijnlijkheid verdwijnen en zai de kans op rijkssubsidie hele maal verkeken zijn. Het voorstel tot subsidiëring der r.k. opleidingschool kleuterleidsters te Vlissingen werd aangenomen met de stem van de heer Schot tegen. HOUTWORM. De raad verleende een krediet van f6150,voor de houtwormbestrij- ding in de balken van hall en trouw zaal van het stadhuis, toren en zol ders van Toorenvliedt en de molens. De heer I. van Loo (Arb.) verklaarde reeds jaren geleden tegen aantasting door houtworm te hebben gewaar schuwd en vond het overdreven ook de molenbalken (Seismolen en die aan Vlissings bolwerk) te behandelen, aangezien deze praktisch verteerd zijn en er dus „goed geld naar kwaad geld wordt gegooid". De heer M. Wattel (A.R.) verwon derde zich wel over dit voorstel, dat komt in een periode met een zo on gunstige begrotingspositie. Bovendien constateerde hg een beleidsfont: de molens, waarvan balken moeten wor den bewerkt, zijn juist gerestaureerd. Hadden de bouwkundigen dit niet van tevoren kunnen nagaan? Wethouder L. J. van 'tWestende antwoordde, dat alleen de balken, die nog goed zijn, zullen worden bewerkt en dat dit er juist zijn, die bij de restauratie niet vernieuwd zijn. TER HOGESTRAAT. De verbreding en riolering der Ter Hogestraat werd goedgekeurd. Een krediet van f28500,— werd verleend. De heer M. A. L. Hubregtse (Arb.) bepleitte een baatbelasting voor dit doel en geen privaatrechtelijke over eenkomst met de bouwer van wonin gen aldaar. De heer Hoek stelde voor de hele kwestie der baatbelasting in studie te nemen, de heer L. J. Geers (Arii.) verklaarde zich tegen een baat belasting: men mag de bewoners van deze straat geen lasten opleggen voor zaken, waarom zij in het geheel niet hebben gevraagd. De heer Wattel onderschreef dit standpunt: de bewoners hebben geen behoefte aan verbetering. Wel vond hij, dat de vraag der baatbelasting in het algemeen eens bekeken moet wor den, maar burgemeester mr. dr. N. Bolkestein wees erop, dat deze belas ting altijd incidenteel is en nooit een algemene belasting kan zijn. Wethouder Van 't Westende zei, dat b. en w. geen bezwaren tegen een baatbelasting hadden, maar van enig voorstel afzagen, toen de aan nemer bereid bleek de helft der kosten te betalen. Hij kan dit door berekenen in de huurprijs, bij be staande woningen is dit niet moge lijk. VEERE, 4 febr. In de vandaag gehouden raadsvergadering werd be sloten aan de afdeling Veere-Gapinge van Het Groene Kruis een stuk bouw grond ter breedte van veertien meter, gelegen aan de Markt, voor de som van 1.af te staan. Zulks in ver hand met de plannen voor de bouw van een wijkgebouw. Voorts besloot de raad enige percelen tuingrond, ge legen aan de Oudestraat, aan te kopen met de bedoeling op deze grond wonin gen en eventueel een verenigingsge bouw te doen bouwen. Aan de Vereniging voor Kleuteron derwijs werden gelden beschikbaar ge steld voor de aanschaf van nieuw meu bilair. Een woning aan de Wagenaarstraat zal verhuurd worden aan de heer H. Dordmond. De aftredende regent L. Meijers en de regentes mevr. G. Verhoeve-Peeman van de Stichting „Het Godshuis", wer den herbenoemd. Ingezonden mededeling (adv.) Wagenaarstraat 20 Middelbnrg, Tel. 2238 en 3676 STENO Eb TYPEN ook -in de talen, privésecretaresse. 15 febr. a.s. begint een nieuwe cursus I SINKE MIDDELBURG, 4 februari. Bij het lezen van het jaarverslag over 1956 van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, afd. Middelburg, komen wg tot de ontdekking, dat door de dames op velerlei gebied grote acti viteiten zijn ontwikkeld. Het ledental van de afdeling bedroeg 98; er zijn 13 begunstigers. Diverse contactdagen van bestuur en leden zijn gehouden. De bejaardensociëteit mag zich in een flinke belangstelling verheugen. Twee leidsters, bijgestaan door negen helpsters zorgen voor een goede gang van zaken. Door het geven van een handenarbeidcursus aan de leidsters en helpsters zal getracht worden de handenarbeid onder de bezoekers te stimuleren. Ook ligt in de bedoeling af en toe een causerie te houden. In het afgelopen jaar is ook het eerste lustrum van de sociëteit gevierd. Ver der is er een autotocht naar België georganiseerd en hebben Sint en Piet voor de nodige verrassingen gezorgd. Ook organiseerden de dames een kerstmiddag. Door de openbare leeszaal te Mid delburg is een wisselkist met boeken ter beschikking gesteld van de socië teit en ten behoeve van de zieke be jaarden in de rusthuizen. Deze boeken worden veel gelezen. Regelmatig wor den de zieken in de rusthuizen en al leenwonende bejaarden bezocht. In het rusthuis Ter Hooge is vanwege de U.V.V. een Sinterklaasviering gehou den. Mevrouw Batten bezocht op ge zette tijden de woonoorden der Ambo nezen op Walcheren. De naaiclub „adopteerde" enkele gezinnen voor verstel- en naaiwerk. Van de uitleen- wiegen is spaarzaam gebruik gemaakt. De U.V.V. namen voorts deel aan vele acties en collecten. Per 31 december bedroeg het saldo 199.24. KLOETINGE, 4 febr. -De gebroe ders H. en T. van Sabben te Kloetinge hebben op de zuidelijke kampioensten toonstelling van de Nederlandse Konij- nenfokkersbond die in Terheijden werd gehouden eclatante successen be haald met hun ingezonden dieren. In de afdeling: Klein-zilvers werden de drie ingezonden dieren alle kam pioen. In de klasse midden-zilvers was dit het geval met hun oude ram, die tevens het predicaat beste dier der ten toonstelling kreeg, wat de klein-zilvers betreft. Bij de jonge rammen der midden- zilvers was het kampioenschap ook voor de gebr. Van Sabben, evenals bg de klasse jonge rammen midden bruin. AUTO'S BOTSTEN BIJ KRABBENDIJKE KRABBENDIJKE, 4 febr. Van daag is 'n honderdtal meters voor bij wachtpost 24 in „Duivelshoek", een personenauto, bestuurd door de garagehouder J. F. te Krabbendijke, in botsing gekomen met een uit de richting Krabbendijke komende vrachtwagen met de heer J. D. uit Waarde aan het stuur. De naast de chauffeur van de personenauto zitten de J. J., eveneens uit Krabbendijke, werd hierbij aan het hoofd gewond. De luxe auto werd aanzienlijk be schadigd. Bijzonder tragisch ongeval te Middelburg MIDDELBURG, 4 febr. Bij het spelen op houtklampen langs het water van de Turfkade te Middelburg is maandagmiddag het bijna zevenjarig zoontje van de familie H. uit Middelburg, Piet M., te water geraakt en verdronken. Des avonds om half tien is het ontzielde lichaampje door de gemeentepolitie aan de oppervlakte gebracht. Stille getuigen Op de walkant tussen het opgetaste hout lag zijn autoped, op het water dreef zijn mutsje als stille getuigen van dit wel zeer tragische ongeval. De gemeentepolitie is onmiddellijk gaan dreggen. Eerst vanaf de walkant, later vanuit een roeiboot. Toen de duisternis inviel heeft men met behulp van schijnwerpers het dreggen voort gezet. Vermoedelijk is het knaapje bij het te water geraken door de koude bevangen, waardoor het niet meer om hulp heeft kunnen roepen. Omstreeks half vijf speelde het knaapje op de Turfkade met een vriendje met wie het uit school was gekomen. Het liep over een over het water hangende plank, die door het gewicht van het jongetje begon over te hellen. Hierdoor verloor het knaapje zijn evenwicht en tuimelde in het water. Aldus het relaas van het ge schrokken vriendje. Kwajongensgrap. Dit jongetje moet naar zijn zeggen nog een voorbijganger hebben gewaarschuwd, die ech ter meende met een kwajon gensgrap te doen te hebben. Vervolgens waarschuwde het 'n poltie-agent die zich onmid dellijk naar de onheilsplaats be gaf. Het ongelukkige ventje moet toen reeds verdronken zijn geweest. Ingezonden Mededeling (adv.) Wéér dat schroeiend, brandend maagzuur. Tijd voor 'n naar Kennies I Wéér een avond bedorven waarvan ze zich zoveel hadden voorgesteld. Bij de eerste hap eten al viel 't verkeerd. Zuurbranden voor en na. En niet te stillen.Tótdat een paar Rennies redding brachten. Onmiddellijk! 'n Wonder die Rennies - U gebruikt ze toch ook? In iedere apotheek en dro gisterij verkoopt men U Rennies graag. VLISSINGEN, 4 febr. Voor het examen afgenomen door de Nationale Vereniging van Leraren ln Stenografie „Groote" slaagden: Machineschrüven Nederl. 120 lgr./m. de dames A. Blaauw, D. W. A. Boon (met lof), J. Bujjs, J. Debrauwer, I. Eek- man, L. C. de Jager, W. de Jonge (met lof), C. J. M. Mes (met lof), C. v. Oos ten (met lof), R. Pleterse (met lof), M. de Priester, C. Rijk, J. M. Stake, W. Verhage (met lof), A. C. J. Versluys, M. R. Wattel; de heren W. Almekinders (met lof), M. T. BU, L. H. Kooman, C. J. v. d. Weel (met lof) en J. H. de Wolff te Middelburg; de dames R. Balleur, A. M. E. Elich, P. E. A. A. Kort, I. X. Lem- mens, H. J. Lodder, M. E. Loekemeijer, A Maes (met lof), G. Meerman, S. J. Mesker, J. C. de Meulmeester, J. A. v. Olm, A. v. Overbeeke, M. J. Roelse, J. Verhulst, M. Wiegman, en de heren J. H. Kuiper, R. E. Remeeus, J. P. Vreeke en A. v. d. Wilt te Vlissingen; de dames C. Meertse en P. J. Oreel te Arnemul- Ingezondrn Mededeling (Adv.) In kruiden zit de kracht van de natuur. En de natuur blijft voor mens en dier DE bron. óók van genezing. Klachten en kwaaltjes, zoalsmoeheid, hoofdpijn, puist- jes. verstopping, vale teint, enz., zijn het gevolg van onnatuurlijke leefwijze. Be houd Uw gezondheid, zuiver Uw lichaam met HERBES AN, Kruidenthee. Verkrijg baar bij Uw apotheker of drogist f 1.79 groot pak, voldoende voor maanden. VLISSINGEN, 4 febr. Blijkens het maanoverzicht van de Vlissingse Nutsspaarbank bedroeg 't te goed bij het begin van de maand 14.944.363,10 (vorig jaar 13.914.219,63); ingelegd werd 846.315,41 en terugbetaald 690.492,46. Op het eind van de maand was er een tegoed van 15.100.186,05 (vorig jaar f 14.026.397,40). Het aan tal nieuwe rekeningen bedroeg 288 en het aantal op het eind van de maand 22.769. Bij het schoolsparen is ingelegd 3.793,65. Op het hoofdkantoor was het tegoed bij het begin 9.801.504,86, ingelegd werd 459.233,27 en terugbetaald 416.928,57, tegoed op het eind was 9.843.809,56. SOUBURG: tegoed bij het begin 770.013,57; inleg 47.602,08; terug betaald 34.527,69, tegoed op het einde 783.087,96. GOES: tegoed bij het begin 2.909.578,55; ingelegd werd 212.847,28 en terugbetaald 148.236,53, tegoed op het einde 2.974.189,30. WOLFAARTSDIJK: tegoed bij het begin 553.682,86; ingelegd werd 30.272,91 en terugbetaald 13.596,53, tegoed op het einde 570.359,24. KORTGENE; tegoed bij het begin 95.106,20, inleg f 6.830,97; terugbe taald 5.059,11; tegoed op het einde 96.878,06. KAPELLE: tegoed bij het begin 51.652,75; inleg 18.544,15 en terug betaald 3.578,91, tegoed op het einde 66.617,99. BORSSELE, 4 febr. Tijdens de vo rige week gehouden raadsvergadering heeft burgemeester P. Dominicus de ge beurtenissen van 1956 gememoreerd en hoopte dat het programma voor 1957 ten uitvoer gebracht mag worden: de bouw van een nieuwe o.L school en een verenigingsgebouw. In zijn antwoord merkte de heer De Mey op, dat de gemeente haast zeker bij de industrie-plannen zal worden betrokken. „Wij staan aan de vooravond van belangrijke gebeurte nissen", zo zei hij. „Het wordt zo langzamerhand duidelijk, dat alleen door industrie en nieuwe voornemens onze provincie voor verdere terug gang bewaard kan blijven". Tot slot sprak hij de hoop uit, dat in vlugger tempo dan tot heden het geval was, constructurele gedachten werkelijk heid worden. Bericht was binnengekomen, dat tot voorzitter van het burgerlijk armbe stuur is benoemd de heer G. van Liere. De brandweer had voorgesteld een masker aan te schaffen, waarvan de aanschaffingskosten worden begroot op 150,Uit informaties is echter gebleken, dat de kosten veel hoger lig gen. De raad was van oordeel, dat eerst nog maar eens grondig geïnformeerd moet worden, alvorens tot aankoop over te gaan. Getracht zal worden een dertig wil genbomen en drie olmenbomen bij in schrijving te verkopen. De heer De Mey wilde de nieuwe o.l. school een naam geven. Hij dacht daar bij aan Mr. de Priesterschool, Frank van Borsseleschool en Troyeschool. De heer De Koeyer voelde meer voor Prin ses Wilhelminaschool. De heer Nieuwenhuize bracht een kogelbaan op het sportterrein ter spra ke. Daar het sportterrein pas in 1958 klaar zal zijn vestigde wethouder De Koeyer er de aandacht op, zolang naar een terrein om te zien, waar de jeugd en de korfbalclub zich kunnen verma ken. Uien uit Egypte GOES, 4 febr. Volgens mededelingen uit Cairo zal het Egyptische uienseizoen over ongeveer vier weken, dus begin maart, een aanvang kunnen nemen. Men heeft in Egyptische uienexportkringen goede hoop op een bevredigende export naar de Europese landen. De weersom standigheden zijn voor de Egyptische uien dit jaar overwegend gunstig geweest en oogst in dit land. Voor de Nederlandse uien betekend dit dus dat over enkele weken een nieuwe en zeer belangrijke er wordt dan ook gerekend op een goede concurrent er bij gekomen zal zijn. den; de dames E. A. Everaers (met lof) en N. C. de Visser te Breskens; de da mes C .H. v. Oosten, J. Soesman en A. M. Vreeke (met lof) te Domburg; de dames W. Francke en C. Walraven te Grijpskerke; mej. C. E. Vtake te Hoofd plaat; de dames N. A. Baas, M. Goverse (met lof) en T. Jeras te Nw en St. Joosland; de heren K. Rinkhoud en J. Stokkerman te Oostburg; de heer J. Kooman (met lof) te Oostkapelle; mej. A. J. Goulooze te Ritthem; de dames T. Baas, N .M. Davidse, L. W. Joosse (met lof) en J. Pouwer te Sint Laurens; de heren J. v. Hal en L. C. G. M. J, Qua- taert te Sluis; de dames M. Los, J. K. v. Schalk en W. v. Soelen te Souburg; de dames P. Llevense (met lof), S. Minder- houd, w. Roelse (met lof) en F. v. Rooijen te Westkapelle. Bewijzen van vaardigheid uitgereikt aan: mej. A. L. v. d. Vrede te Souburg, en de heren J. Dekker te Arnemuiden Hal (met lof) te Vlissingen. Voer Machineschrijven Nederl. 175 lgr./m.: mevr. J. W. Cornelisse-van Hal te Vlissingen. Voor Machineschrijven Duits 120 lgr. /m.: de dames N. Klap (met lof) te Middelburg en M. A. v. Boven te Vlis singen. Voor Machineschrijven Engels 120 lgr./m.: de dames J. Looise en C. E. de Visser te Middelburg, J. Vergouwe te Breskens en mevr. J. W. Cornelisse-van Hal (mei lof) te Vlissingen. Voor kantoorsteno Nederl. 130 lgr./m. de dames A. v. Offenbeek, C. v. Ouwer- kerk (met lof), S. Vatteroth en J. B. Verschuure te Middelburg, L. Boone te Serooskerke, C. E. M. Baert, A. W. Frenks, E. Maas en J. A. M. Naaktge boren te Vlissingen. Voor Kantoorsteno Engels 100 lgr./m.i mej. C. L. M. Plasschaert te Vlissingen. Voor Kantoorsteno Frans 100 lgr./m. t mej. C. J. Soomers te Vlissingen. Voor Steno-Typen Nederl.: mej. N. Boone te Ritthem. Voor Steno-Typen Engels: mej. K. Klap te Middelburg. Voor Steno-Typen Frans: mej. A. N. Pluijmers te Middelburg (met lof). Diploma's voor particulier-secretares se zijn uitgereikt aan de dames A. N. Pluijmers te Middelburg en C. J. So- mers te Vlissingen. DE „HOLNIS" VLOT VLISSINGEN, 4 febr. Het duitse schip „Holnis" dat sinds eind vorige week in de Midden-Banjaard aan de grond heeft gezeten, is vanmiddag om streeks half vijf vlotgesleept. Er wa ren de afgelopen dagen al enige po gingen gedaan het vaartuig vlot te brengen, maar die waren alle mislukt. Ineeznnden Mededeling (Adv.) Terwaarloos ze niet die Rheumatisclie Pijnen. Anders kunt U straks niet meer op of neer... Begin morgen die bloedzuiverende Kruschen-kuur, om zelf te ondervin den en al spoedig! hoeveel beter ge U voelt, naar lichaam en geest. Want ook Uw stemming heeft van Rheumatische Pijnen zo te lijden. Eigenlijk vergallen die pijnen Uw hele leven, belemmeren U in Uw doen en laten. En dat terwijl hulp voor 't grijpen ligt. Neem toch Kruschen. Da kleine dagelijkse dosis doet wonderen. Op Uw hele gestel. Personenauto botste tegen boom ,'s-HEER ARENDSKERKE, 4 febr. Vanmorgen omstreeks half negen ia op de Rijksweg ter hoogte van 's-Heer Arendskerke een personenauto, be stuurd door H. B. uit Middelburg tegen een boom gebotst. De chauffeur kwam uit de richting van de Zeeuwse hoofd stad. Vermoedelijk is de botsing veroor zaakt door een defect aan de stuurin richting. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar de auto werd zwaar beschadigd. GOES, 4 febr. De Goesenaar L. Anderson is voor de achtste maal dam kampioen van Zeeland geworden. Aan vankelijk was hij gelijk geëindigd met Brandenburg uit Zierikzee, zodat drie beslissende partijen tussen beide spe lers nodig waren. Enkele weken ge leden won Anderson de eerste partij in Zierikzee en thans wist hij ook d« tweede partij in winst om te zetten, zodat de derde overbodig is geworden. GOES, 4 febr. Het door de vereni gingen Lewedorpse Boys, Nleuwland, Oostkapelle, Robur en Serooskerke aan hangig gemaakte voorstel om het aan tal bestuursleden van de K.N.V.B. afde ling Zeeland in te krimpen tot zeven Is verworpen. Bij de schriftelijke stem ming waren 62 stemmen voor en 75 stemmen tegen uitgebracht. Vier stem men waren van onwaarde, terwijl 31 stemmen niet werden uitgebracht. Sportdag provinciale elektriciteitsbedrijven MIDDELBURG, 4 febr. De inter- provinciale sportdag 1957 voor het per soneel van de provinciale elektriciteits bedrijven in Nederland die dit jaar te Utrecht wordt gehouden en wordt voor bereid door de Utrechtse provinciale elektriciteits maatschappij, was aan vankelijk vastgesteld op zaterdag 8 juni a.s. De datum is echter gewijzigd in za terdag 15 juni 1957.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2