en zie voor u zelf... Albert Heijn is! hoeveel goedkoper Financiële toestand van gemeente Kortgene baart zorgen N.V.Zeeuwsche Confectiefabrieken dividend van 15 procent r ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 500 gram kapucijners 500 gram spliterwten 500 gram dik vet spek 3 pakjes tafelmargarine 1250 gram rozijnen 100 gram ham 100 gr. belegen Goudse m«o 1 pak bakmeel (500 gram) 6 zakjes vanillesuiker 1 bus Zaanse koeken Km 200 gram pepermuntballen 1 blik zalm 1 blik doperwtjes fijn 2 pak vanille pudding 1 pot appelmoes 2 blikjes soepgroenten 250 gram kinderbiskwie 1 pakje dadels (zonder pitten) Totaal Kortingen Netto 58 45 119 100 45 49 33 31 25 55 29 98 115 29 40 49 25 25 970 970 Prijsverlagingen Dik vet spek 119 Ham 49 Cacao, bruinmerk 45 Hollandse bruine bonen $00 45 Californische pruimen 37 DelMonte Pilchards IIO Middelburg Burgerlijke Stand Vlissingen Ledenveigadering van CBTB-boekhoudbureauj Goes 1 erneuzen Uienprijs vrij sterk gedaald Donderdag 31 Januari 1957 Klim in Elke huisvrouw heeft een kruidenier... En ze is er helemaal „gewend". Gewend zó-veel voor de kaas, zó-veel voor de jam, zó-veel voor de rijst te betalen. Zó gewend, dat het niet meer bij haar opkomt, dat ze elders misschien wel voor minder geld terecht kan... Is dan deze dure tijd, niet het moment om tóch eens prijzen te vergelijken Tien tegen één, dat u blij-verrast zult bemerken Vul in de blanco kolom achter elk der neven- staande AH-prijzen het bedrag in, dat h elders voor hetzelfde artikel betaalt. Tel dan op en vergelijk de beide sommen pen fff Alle prijzen In de boodschappenlijst zijn onze normale, geen reclame-prijzen BOODSCHAPPEN VAN OE WEEK 4Ü3M By Albert Helpt direkt Je n i kwast-kortingen, maar Jirekt Je IJ&gste prtjt Neem de proef.voor ónze rekening. Immers, ieder artikel dat u niet voor 100 bevalt, vergoeden wij u direkt voor het volle bedrag. Albert Hejjn's Boffie koffie voor een fijn kopje koffie èn10 goedkoper dan elk ander kwaliteitsmerk. Kfikt u zelf maar: ORANJEMERK (Jessert mélange) pak 250 gram niet 258 maar 232 GROENMERK (le kwaliteit) pak 250 gram niet 218 maar 190 BRUINMERK (goede koffie) pak 250 gram niet 172 maar 155 500 gram 100 gram pak 100 gram gram 250 gram groot blik per blik 98 per blik 125 per blik 180 2 blik Canadese zalm Fancy Keta Fancy Pink Red Cohos Port. sardines Tonijn, Star-Kist per blik Schelvislever per blik Ansjovis per pot Haring, in tem.saus blikje Makreel pet blik 79 85 65 90 35 45 Bosbessenjam per pot 87 Gemberjam per pot 87 Oranjemarmelade pot 90 Rozenbotteljam pot 120 Abrikozen/Ananasjam 87 B0TERHAMK0RRELS25O gr. 39 APPELSTROOP per beker 45 Bijenhoning per pot 125 Vruchtenhagel 200 gram 27 Anijshagel 200 gram 27 Gestampte muisjes bus 48 Pruimenjam per pot 51 TAFELMARGARINE ZilvTS100 GELD. ROOKWORST 250 109 Zware choc, repen butterscotch 8 voor IOO melk, puur, extra bitter 6 voor IOO 39 29 39 39 49 Grote ontbijtkoek Pudding 6 smaken 2 pak Groene erwten 500 gr. Witte bonen 500 gram Tomatenpuree 2 blikjes ZUÜRKOOLSPEK* 250 gram Maizena AH pak 200 gr. 19 Maizena Duryea pak 200 gr 25 Havermout pak 500 gr. 27 HavermoutHO pak 500 gr. 57 Lassie Klaar-havermout pak 227 gr. 40 Griesmeei AH pak 500 gr. 28 Griesmeel AH extra 500 gr. 40 Brinta pak 500 gr. 56 Vermicelli 250 gram 19 Macaroni 250 gram 19 79 Rode bessesap per fles 55 Ananassap, Sunpearl blik 49 Van het wereldmerk DelMonte Sinaasappelsap per blik 77 Grapefruitsap per blik 67 Tomatensap per blik 65 Albert Heijn Nieuwjaarsrede van burgemeester Schuit Bijna geen woningproblemen meer KORTGENE, 30 januari. In de dezer dagen gehouden raadsvergadering heeft burgemeester A. A. Schuit erop gewezen, dat de financiële toestand der gemeente zorgen baart. Een van de voornaamste factoren hiervan is, dat de uitgaven van armenzorg, krankzinnigenverpleging en onderwijs in twee jaar tijds van 15.000 tot 50.000 zijn opgelopen. In het afgelopen jaar is de bevol king der gemeente met 23 personen verminderd. Wat de woningbouw be treft bestaat er voor Kortgene en Kats geen woningvraagstuk meer, terwijl in Colijnsplaat voorbereidend werk ge daan wordt om grond voor de woning bouw aan te kopen. In het afgelopen jaar is begonnen met de bouw van 18 particuliere woningen en 19 woning wetwoningen, waarvan 12 te Kort- fene en 7 te Colijnsplaat. Verder zijn 8 premies uitgekeerd voor woning verbetering. PROGRAMMA Voor 1957 staan verschillende werken op het programma, die ech ter door de minder goede financiële toestand der gemeente vermoedelijk niet geheel gerealiseerd kunnen worden. Zo hoopt men over te gaan tot verbetering van straten te Co lijnsplaat, verbetering der school te Kats en eventueel stichting van bad huizen. Voorts zal gestreefd worden naar de stichting van wijkgebouwen en het bejaardentehuis in Kortgene. De heer Welleman (arb.) informeer de naar de rampgelden. Burgemeester Schuit vertelde dat er veel over is me degedeeld, maar een schriftelijke be vestiging is nooit ontvangen. Indien 'n uitkering zal worden ontvangen zal het geld worden gebruikt voor het be jaardentehuis. In antwoord op een vraag van de heer Wolse (arb.), die naar de mogelijkheid voor een subsidie van het kerkelijk jeugdwerk in de ge meente vroeg, deelde de voorzitter me de, dat dit meer op de weg lag van de Geboren: Jacomina S., d.v. W. A. IJs- selstein en P. Vlieger; Anna M. S., d.v. F. F. Parinussa en A. A. Griep; Suzanna M., d.v. M. Mesu en S. M. de Kraker; Sint H., z.v. H. Schotanus en C, v. d. Dungen; Willem F., z.v. F. H. van de Kop en G. P. Bosschaart; Cornelia E., d.v. J. de Looff en J. de Jonge; Elizabeth, d.v. J. A. Jon- gepier en J. van Dijk; Johannes C., z.v. A. Tahapary en S. H. Wiessner; Cornells J., z.v. M. K. van den Berge en D. N. van Hoorn; Maria W., d.v. A. Roose en M. W. v. d. Berg; Wilhelmina J., d.v. J. Drost en J. P. de Neef. Ondertrouwd: W. J. de Bree, 20 j. te O. en W. Souburg en J. Alma, 19 j.; J. B. C. Oldeman te Vlissingen en J. J. Ruij- tenburg, 21 j.; W. Maljaars, 32 j. en J. Vermeule, 32 j. Gehuwd: C. J. Rooze, 23 j. en J. A. Dunnes, 18 j.; J. Simpelaar, 24 j. en A. J. Zwigtman, 21 j.; J. M. Walraven, 24 j. en W. Geldof, 23 j.; L. M. Koole, 26 j. en L. van Oosten, 20 j. Overleden: A. F. Kar reman, 74 j., geh. jeugdraad en de Stichting Zeeland. De agenda bestond voornamelijk uit hamerstukken. Aan de volleybalclub van de L.J.G. zal een avond per week het gymnastieklokaal te Kortgene in gebruik worden gegeven. Aan de Ver eniging voor chr. nat. onderwijs te Colijnsplaat zal een voorschot van 6000 verleend worden. Voorts werd een subsidie van drie cent per inwo ner per jaar toegekend aan de Dienst Geestelijke Volksgezondheid. m. A. J. Versluijs; M. Buijs, 77 j., geh. m. J. Gilde; M. A. Paauwe, 54 j.; E. J. Wijt man, 51 j.; M. M. Franke, 75 J., geh, m. A. Buyser. Geboren: Theonella M. J., d.v. W. G. v. Maanen en F. Tahitu; Johannes C., z.v. C. A. de Korte en M. A. J. Kopmels; Adri- aan I., z.v. A. Seen en J. M. Jansens; Pe ter, z.v. A. Goedegebure en W. T. Neufé- glise; Wander, z.v. W. v. Es en A. J. Ver meer; Gilles, z.v. W. Sanderse en J. C. Ar- noldus; Henk, z.v. D. v. Leuverden en A. F. Breel; Johanna M. A., d.v. W. A, Krij- nen en A. J. de Wolf; Adriana M. J., d.v. W. A. Krijnen en A. J. de Wolf; Albert H., z.v. A. de Graaff en F. T. v. d. Walle; Adriana, d.v. C. J. Mommaas en H. Bok; Robert, z.v. M. J. Gunst en T. Regeling; Hendrik A., z.v. A. Schoester en J. C. Krijger; Cornelis L., z.v. J. J. Geluk en H. Veerman; Maria P., d.v. J. P. Dom misse en A. M. Louwerse; Maria H. G., d.v. J. Colley en J. P. J. Somers; Jan P., z.v. J. A. Guiran en J. M. Buijs; Cornelis J., z.v. J. J. de Lang en J. Deurloo; Levi- nus J., z.v. J. M. Rieteco en P. Verbrug- ge; Carolina C., d.v. G. M. Boucherie en J. M. v. Belzen; Martinus, z.v. W. C. v. d. Hoeven en M. S. v. Hoorn. Ondertrouwd: A. Verstraate, 26 j. en P. C. van Hese, 20 j. Gehuwd: H. Pasveer, 72 j. en P. M. F. Diesch, 53 j.; P. A. Osté, 23 j. enL. v. Eenennaam, 24 j.; J. H. Compeer, 35 j. te Middelburg en H. M. J. O. Helmich, 22 j. Bevred igende bed rijfsres u/fa f en Ernstige klachten over personeelschaarste AMSTERDAM, 30 januari. Uit de verlies- en winstrekening van de N.V. Zeeuwsche Confectiefabrieken te Middelburg blijkt, dat 1956 voor de onderneming bevredigend is geweest. De exploitatierekening nam toe van 343.141 tot 399.064. Na afschrijvingen van 80.085, toevoeging van 77.500 aan het fonds voor modernisering, reser vering van 143.000 voor de belastingen, en onder toevoeging van het saldo vorig boekjaar van 5.908, resteert een winst van 113.276 (vorig jaar 89.740). Voorgesteld wordt het dividend te verhogen van 12'/2 pet tot 15 pet. Hieraan mogen weer bepaald geen verwach tingen voor gelijke uitkeringen in de toekomst worden ontleend, aldus het verslag. De vennootschap werkt met een eigen vermogen van f727.446. De voorzie' ningen belopen f 167.538, crediteuren f 368.255. Aan de actiefzijde van de balans staan vaste eigendommen te boek voor f 78.003, duurzame produk tiemiddelen voor f 147.761, voorraden voor f 611.750, debiteuren voor f 80.019 en liquide middelen voor f 433.282. Het balanstotaal nam toe van f 1.244.438 tot f 1.363.739. De omzet heeft zich, ook wat be treft de export, gunstig ontwikkeld. Het streven om de specialisatie van de onderneming, n.l. de vervaardiging van kinderkleding te handhaven, werd met goed resultaat beloond. Het marktverloop van de grondstoffen (katoen en wol) heeft de resultaten van het bedrijf niet noemenswaard be- invloed. De ruimere bestedingsmogelijk heid van het Nederlandse volk uit zich, waar het de kinderkleding be treft, in verhoogde belangstelling voor kwaliteitsconfectie. Het besluit de omzetbelasting op confectie- goederen definitief af te schaffen zal, zo meent de directie, stimu lerend werken. Voor de eerste vier maanden van 1957 heeft zij voldoende orders, maar voorspellingen over het lopende boek jaar kunnen hieraan niet worden ont leend. NEVENBEDRIJF. In juni 1956 werd 't nieuwe neven- bedrijf te Bergen op Zoom in gebruik genomen. De produxtie aldaar ont wikkelt zich tot tevredenheid. Uitbrei dingsmogelijkheden zijn nog aanwezig. Deze decentralisatie, nodig geworden door personeelschaarste, gaat met ver hoogde kosten gepaard. Wederom werd gewerkt aan vernieuwing en verbetering van het machinepark. Slechts zeer sporadisch werd ge bruik gemaakt van het bankkrediet. Ondanks pogingen om de produktivi teot te verhogen konden de stijgende kosten, vooral loonkosten, slechts ge deeltelijk worden gecompenseerd. Deze GOES, 29 januari Tijdens de bij eenkomst van de cliënten van het Boekhoudbureau van de Zeeuwse C.B. T.B., die onder leiding stond van de heer L. Dieleman uit Axel, deed de directeur van dit bureau, de heer P. S. Marinussen, enkele mededelingen omtrent de gang-van zaken op dit bu reau. Het cliëntental is thans 495, waarvan 260 op Walcheren. Voorts gaf de heer Marinussen enkele cijfers uit de Balans en Resultatenrekening, waaruit bleek, dat het Bureau-er fi nancieel goed voorstaat. Er zijn mo menteel acht personeelsleden. Verder deelde hij mee, dat binnenkort zal worden gestart met de bedrijfs-econo- mische voorlichting. Dit zal geschieden door omwerking van de fiscale rappor ten. Hij drong aan op flinke deelname. „De landbouw blijft op dit gebied ver achter bjj de industrie". Tenslotte be sprak de directeur de verschillende zitdagen van het boekhoudbureau. De heer J. Roose uit Goes hield 'n in teressante lezing over het onderwerp: „Ons geldwezen". Hij liet hierbij de nieuwere economische inzichten om trent het geldwezen en de conjunc tuurpolitiek de revue passeren. Het bestuur van het Boekhoudbu reau der Zeeuwse C.B.T.B. bestaat thans uit de heren L. Dieleman uit Axel, voorzitter, D. Kasse uit Veere, tweede voorzitter, J. de Bruijne, Sluis, A. H. Zandee, Nieuwdorp, F. A. Klaassen, Kats, I. G. de Jager, St. Phi- lipsland, S. Baar, Goes en P. S. Mari nussen, Goes, secretaris. Overleden: A. J. de Ruijsscher, 84 j., e.v. C. v. d. Ent; J. M. v. Liere, 80 j., wed. v. J. B. A. Lauwereins; J. Passenier, 39 j„ e.v. A. A. Grootbod; J. A. J. C. Everaers, 80 e.v. C. Kwaak; J. de Ridder, 87 j., wed. v. B. de Nooijer. Geboren: Elisabeth M., d.v. J. M. v. d. Wouw en E. M. Bemmits; Johanna M., d.v. A. J. Eckhardt en E. C. Dominicus te Wemeldinge; Hendrik, z.v. J. Rouw en L. de Visser te 's Heer Arendskerke; Pie- ternella A., d.v. A. J. Kik en J. v. d. Sehraaf; Magdalena I. P.. d.v. T. F. v. d. Werff en A. M. Brakman; Dina J., d.v. M. Goeman en E. M. Buiter; Richard R., z.v. M. Kakiailatu en F. Dominggoes te Kruiningen. Ondertrouwd: A. H. Schrijver, 24 j. en M. J. van Kleunen, 20 j. Gehuwd: L. J. Willemse, 36 j. en M. Muller, 27 j. Overleden: P. A. van de Velde, 3 weken d.v. M. v. d. Velde en D. P. v. Poelje te Kruiningen; H. Faes, 83 j., wedn. v. J. Westdijk; C. P. Brusket, 77 j., wedn. v. C. A. Clement; A. van Antwerpen, 91 j., wedn. v. N. Huissoon. Geboren; Alexandra G. A., d.v.P. C. J. Acke en L. L. van der Velde; Susanna N., d.v. J. J. Barentsen en S. J. B. Kolijn; Ludwig A. M., z.v. L. A. M. Tierinck en W. M. Schenk; Johannes J„ z.v. J. Hame link en S. M. C. Scheele; Danny J. E. C., d.v. C. S. Buijs en A. M. Inghels. 1 ontwikkeling vervult de directie met blijvende zorg. Zij vreest, dat de voortdurende stijgende kosten de concurrentiepositie op de door haar bewerkte exportmarkten op den duur ongunstig zullen beïnvloeden. VOORTDUREND KRAP. De voorziening van vrouwelijke arbeidskrachten blijft voortdurend krap. Nog steeds weerhoudt de rege ling van de inkomstenbelasting, waar bij het inkomen van man en vrouw wordt samengevoegd, de gehuwde vrouw ervan om in de ateliers te blijven werken. Dikwijls ontvallen hierdoor goede en ervaren krachten aan het produktieproces. Evenals verleden jaar is weer een bedrag aan de winst onttrokken ten behoeve van het personeel, dat hier door deelt in de bedrijfsresultaten. De jaarvergadering is op 11 febru ari te Amsterdam. Voorgesteld zal worden de heer E. H. van den Beugel, ec. drs te 's-Gravenhage, op zijn ver zoek op de meest eervolle wijze ont slag te verlenen als commissaris, in verband met zijn benoeming tot staatssecretaris. Minder vraag in Engeland en Duitsland GOES, 30 jan. In enkele weken tijds is de prijs van de export geschikte uien met meer dan tien cent per kg. ge daald. Vorige week lag de prijs van de middelkwaliteit nog rond 27 cent per kg., maar op het laatst van de week nam de belangstelling toch reeds sterk af. Het ging zelfs zover dat gis teren tijdens de uienveiling op het eiland Tholen de prijs in St. Maar tensdijk voor de export geschikte mid delkwaliteit nog liep van f 21.50 tot f22.30 per 100 kg., maar later in Tho len liep de prijs terug tot rond 20 ct. per kg. Op de beurs in Goes werd vorige week nog een telersprijs geno teerd van 22 cent per kg. onafgestaart maar deze week kon er geen notering tot stand komen. Het aanbod in St. Maartensdijk bedroeg vandaag nog rond 40 ton. De oorzaak van deze vrij sterke prijsdaling moet in de aller eerste plaats gezocht worden in de af nemende vraag voor Engelse en West- Duitse rekening. Er komen in deze landen vrij veel uien uit Italië aan de markt en de consumptie is niet groot wat komt door het zeer zachte weer van de laatste tijd. Bovendien zijn bij de handelaars in deze landen nog zeer veel Hollandse uien in voorraad, want de laatste weken zijn steeds belang rijke partijen verzonden. In de week van 1319 januari bedroeg de totale uienexport vanuit ons land niet min der dan 4847 ton. Hiervan ging naar West-Duitslad 1510 ton, naar Enge land 2844 ton en naar België en Lu xemburg 3"9 ton. Door het zachte weer loopt de kwa liteit van de uienvoorraden in ons land vrij sterk terug en het uitvalpercen tage is over het algemeen zeer groot. BORSSELE Klimop. De jeugdclub „Klimop" hield haar jaarlijkse uitvoering. De leiding was in handen van mevrouw Bogerd. Voorge lezen werd het verhaal „Het haantje van de toren". Verder werd gedeclameerd, gezongen en het toneelstuk „Overwonnen" Ondertrouwd: L. J. Stallaert, 32 j., te Hontenisse, Kloosterzande en A. C. M. de Clerck, 29 j. Overleden: J. F. Hamerlinck, 80 j., geh. gew. met M. L. Verburgh; M. M. Ver- stringe, 58 j. te Westdorpe, e.v. A. B. de Meijer. Geboren: Johannes, z.v. H. V. van den Hemel en J. A. de Meyer; Arie H., z.v. J. Schoonakker en P. Dieleman; Eddie, z.v. J. Dees en A. C. L. de Smit; Vivian, d.v. A. P. A. van Aerde en A. E. de Doel- der; Catholina F. J., d.v. J. A. Wisse en M. Walhout; Willy P. C. M., z.v. F. C. Me- chelinck en J. B. Schaut; Jacob L., z.v. J. van der Molen en W. M. Quaars; Paulina W., d.v. W. M. J. van de Velde en A. A. van de Sande; Carolus E. S., z.v. E. C. C. de Waal en T. C. H. van den Heuvel; Jo hanna G., d.v. L. Haak en H. W. Rouw; Elisabeth M. R., d.v. R. F. J. de Brou wer en M. M. van Leuven; Alphonsus M., z.v. F. H. A. Zohlandt en A. Th. A. Kruis wijk; Mario A. C. E., z.v. G. de Witte en E. M. Lauret; Christiane, M. M., d.v. P. J. de Meijer en M. M. V. de Rooij. Ondertrouwd: F. J. Doorns, 22 j. en M. M. A. Gazan, 16 j. Overleden: A. Dekker, 80 j. geh. gew. met M. M. Wolfert; E. A. Harms, 74 j., geh. gew. met A. Leunis; E. L. Lauret, 71 j., e.v. C. A. Kalschuer.. M. J. B.-eij- aert, 77 j., geh. gew. met C. van Rumste; J. Weststrate, 67 j., e.v. J. A. Kroon. YERSEKE Burgerlijke Stand. Geboren: David, v. J. J. Nijssen en J. C. van Hoeve; Mar- garetha, d.v. J. P. Holiebrandse en N. van Boven. Gehuwd: J. J. Paauwe, 33 j. en G. Brui ning, 26 j. Overleden: C. A. van 't Veer, 82 j. Burgerlijke Stand. Geboren: Mari- nus F., z.v. J. Pekaar en B. de Koeijer. Ondertrouwd: J. J. Peauwe, 33 j. en G. Bruining, 26 j.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4