Kapell e gaat niet minder dan 44 woningwetwoningen bouwen UIT ZEELANDS STEDEN Dertigtal Vlamingen bezocht in Goes schoenherstelbedrijf (f 10.000) Psycholoog vermeldde relati viteit van eigen beweringen Instruktieve avonden Zeeuwse Muziekschool-centra in zeven Prijs bouwgrond Vroonlandseweg verhoogd; 1200 nieuwe vuilnisemmers Torenverlichting komt weldra in orde Ver. bedrijfsvoorlichting 0ost-Zuid-Beve!and Herv. kerk ie Yerseke kreeg geschenk Schatte Osse „zielekenner" afstand verkeerd of vergiste schilder zich Jaarvergadering Chr. Hat. school te Kapelle „d'Orechte Amateur" geeft uitvoering Taxichauffeur ook van doodslag verdacht Middelburg Goes en 6. en w. teleurgesteld over uitblijven van rijksgoedkeuring Ponderdag 31 januari lïo/ ZEEIÏWSCH DAGBI.AD Pagina 2 Nieuwe namen (mei pijn) voor nieuwe siraten KAPELLE, 30 januari. De woningbouw is in vele raadsverga deringen in Kapelle reeds onderwerp van gesprek geweest. Dikwijls moesten er sombere berichten over worden gegeven maar het gaat er nu toch op lijken dat er verandering op komst is want in de heden middag gehouden raadsvergadering is het besluit genomen om naast de 26 woningwetwoningen waartoe in de vorige raadsvergadering reeds werd besloten, nog 18 van dergelijke woningen te bouwen. Voor 20 woningwetwoningen is reeds goedkeuring ontvangen en men hoopt dat ook de andere spoedig zullen volgen, vooral omdat plaatse lijke aannemers bereid zijn ze te bouwen voor de vastgestelde prijs. Alle raadsleden toonden zich verheugd over deze ontwikkeling en burgemeester van Suylekom deelde mede dat het in de bedoeling ligt een aantal van deze nieuwe woningen te bestemmen voor personen welke reeds lang in de gemeente hun werk hebben maar nog elders wonen. In zijn nieuwjaarsrede bij de aan vang van de raadsvergadering sprak burgemeester H. G. van Suylekom ook over de woningbouw. Het afgelopen jaar zijn er 23 woningen door parti culieren gebouwd en er zijn er thans Ïog 7 onder handen, terwijl er nog 0 aanvragen van particulieren weg jujn. Met dankbaarheid memoreerde burgemeester van Suylekom ook de gunstige gang van zaken in de fruit teelt, de hoofdbron van bestaan voor de gemeente. Veel werd in het afge lopen jaar bereikt. Spr. noemde als voorbeelden de nieuwe uitvalsweg Nieuwe straatnamen Heel wat woorden werden er ge sproken alvorens men het eens was over de namen voor een aantal nieu we straten in Kapelle en Biezelinge. Met de verbindingsstraat tussen de Stationsstraat en de Oude Bosstraat ging het nog vrij vlot. Deze zal „De Warretjes" heten. De moeilijkheden begonnen toen een plein aan het eind van de Waar- dekensstraat te Biezelinge een naam moest krijgen. Mevr. Beenakker (P.v.d.A.) wilde dit plein graag noemen naar de on bekende Amerikaan welke zoveel voor Kapelle heeft gedaan. De voorzitter deelde echter mede dat dit niet gaat want deze Amerikaan wil absoluut on bekend blijven. Wethouder De Jager Btelde voor om deze straat te noemen Waardekensplein en hij ging zelfs zo ver dat hij dit voorstel in stemming bracht maar het werd afgewezen met 14 stemmen en het plein kreeg toen de naam Waardekenshoekplein. Ook met de naam voor de verbin dingsstraat tussen Nieuwe Kerkstraat en Waardekenshoekplein ging het niet vanzelf. Het voorstel van b. en w. was om het de naam te geven Oude Ach terweg maar er kwam uit de vergade ring een voorstel om deze straat de naam Nieuwe Achterweg te geven en toen dit voorstel in stemming kwam werd het aangenomen met 56 stem men. Voor Nieuwe Achterweg stem den A. de Neef, F. van Hoorn, A. de Waard, L. de Koeijer, L. van Wel en B. de Jager. Grondprijs verhoogd Zeer uitvoerig sprak de raad verder over het voorstel van b. en w. om de prijs van de bouwgrond aan de Vroon landseweg te verhogen van 5,50 tot f 7,50 per vierkante meter. Deze ver hoging van de bouwgrondprijs was no dig omdat G.S. anders geen goedkeu ring konden geven aan het exploita tieschema van de bouwgrond. Het voorstel werd fel bestreden door de heren Van Hoorn (V.V.D.), en L. de koeijer (C.H.) welke de noodzakelijke verhoging wilden uitsmeren over alle bouwgrond in de gemeente maar de voorzitter deelde mede dat er altijd nog een mogelijkheid is dat de andere bouwgrond later ook verhoogd zal moeten worden. Verder vond de heer Van Hoorn het zeer onbillijk dat ook degenen die reeds een aanvrage voor bouwgrond aan de Vroonlandseweg hebben ingediend ook deze verhoogde prijs moeten gaan betalen. Toen het voorstel tot prijsverhoging in stemming kwam werd het aange nomen met 83 stemmen. Tegen stem- KRUININGEN31 jan. De ver eniging voor bedrijfsvoorlichting Oost Zuid-Beveland hield woensdag haar algemene vergadering' in de Koren beurs te Kruiningen. In de plaats van de aftredende bestuursleden A. D. Dees, L. de Koeijer en Ph. Meijaard werden gekozen de heren E. A. v. Hoo- tegem te Kruiningen, C. van de Velde te Yerseke en C. Verbrugge te Waar de. De heer Ir. A. J. Louws te Emmel- oord hield een lezing over het onder werp: „Bouwplan, arbeidsvoorziening en mechanisatie". De heer Louwes, die verbonden is aan het L.E.I. heeft aan de hand van veel statistisch materiaal zeer interes sante kanten van zijn arbeid laten zien. Velen zullen bijv. niet hebben geweten dat op een landbouwbedrijf van 30 ha een investering nodig is van 30.000,—, dat is 1.000,— per ha, terwijl een graanoogs* gemiddeld op brengt een bedrag van eveneens 1.000,Moderne grote machines, zo als bietenrooiers zijn naar sprekers mening alleen rendabel op grote be drijven. Deze machines zijn meer ge schikt voor loonwerkers. De opbrengst van een landbouwbedrijf moet zeker 1.000,per ha bedragen wil de boer er niet met verlies werken. den de heren F. van Hoorn, A. de Waard en L. de Koeijer. V uilnisophaaldienst De vuilnisophaaldienst in de ge meente zal ook worden gereorgani seerd. De raad besloot namelijk om in samenwerking met de gemeenten Kloetinge en Kattendijke over te gaan tot de aanschaf van een roltrommel- wagen voor het ophalen van huisvuil. Als gevolg hiervan is het noodzakelijk de reinigingsrechten te vehogen van 5,tot 7,per jaar. Voor dit ver schil van 2,zal echter een unifor me vuilnisemmer beschikbaar worden gesteld. Daarom besloot de raad tot het aankopen van 1200 emmers voor dit doel. Deze emmers hebben een in houd van 33 liter. Als gevolg hiervan zal ook overgegaan moeten worden tot het benoemen van een zesde gemeen tewerkman. Het is de bedoeling straks tweemaal per week het huisvuil op te halen. Als streefdatum voor de inwer kingtreding van deze nieuwe regeling werd genoemd 1 juli a.s. Verschillende raadsleden hadden er bezwaar tegen dat nu de bestaande vuilnisemmers niet meer gebruikt kunnen worden, terwijl er vele men sen zijn die eerst enkele jaren een nieuwe hebben. Hieraan valt echter niet te ontkomen. De voorzitter deelde nog mede, dat nu toch wel definitief aangenomen mag worden binnen drie weken de verlichting van de toren in Kapelle in orde zal zijn. YERSEKE, 30 jan. Door de reeds 50 jaar geleden geëmigreerde familie Plansoen is ter gelegenheid van het overlijden van een te Yerseke woon achtige zuster, mevr. v. d. Burght-Plan- soen, aan de Ned. Herv. kerk te Yer seke ruim f 10.000,geschonken. Het kerkbestuur houdt zich momen teel bezig met het zoeken van een be stemming voor dit bedrag. Voor kantonrechter Middelburg MIDDELBURG, 30 januari. Vanmorgen moest voor de kanton rechter, mr. J. Moolenburgh, de psycholoog M. S. uit Oss verschijnen. Bij het bepleiten van zijn belangen werd hij bijgestaan door mr. F. W. Adriaanse te Middelburg. Uit de woordkeus van verdachte bleek, dat hij zich terdege bewust was van de relativiteit van zijn eigen beweringen. De officier van justitie, mr. T. Lebret, viel hem hierop aan; de raadsman wilde deze uitlatingen slechts zien in het licht van het beroep van zijn cliënt. S. reed op 30 sept. jl. over de rijks weg in de richting Goes. Nabij Lewe- dorp haalde hij een Belg in. Er ont stond een aanrijding met een tegen ligger, een personenauto, bestuurd door de schilder A. G. van G. uit Vlis- singen. S. werd tenlastegelegd, dat hij de veiligheid op de weg in gevaar had gebracht. GEVAARGEVOEL „Erkent U het feit?" vroeg de kan tonrechter de psycholoog. „Ik erken, dat ik ingehaald heb", antwoordde verdachte. In de verte na- KAPELLE, „0 jan. Onder voorzit terschap van de heer J. Balkenende werd woensdagavond de algemene jaarvergadering gehouden van de Chr. Nationale School. In zijn openings woord wees de voorzitter er o.m. op hoe het leerlingenaantal van de school zich nog in een steeds stijgende lijn beweegt. In zijn jaarverslag kon de secretaris erg optimistische geluiden laten horen ten aanzien van de gang van zaken op school. Er was welis waar ook personeelsverloop maar steeds kon een bevredigende oplossing worden verkregen. Zes nieuwe leden traden tot de vereniging toe en het ledenaantal bedraagt thans 188. Op het ogenblik zijn er 223 leerlingen op school. De penningmeester, de heer Ant. Slabbekoorn, had over 1956 een batig saldo van 78,81. Bij de bestuursverkiezingen werden herkozen de heren C. M. Hoogesteger, A. Toorenaar en A. de Waard. Het hoofd der school de heer Keim vertelde uitvoerig over het schoolle ven in het afgelopen jaar Vooral be steedde deze ook aandacht aan het feit dat de klassen tengevolge van de leer- lingenschaal in ons land toch wel erg groot zijn. Een onderwijzeres op de school in Kapelle heeft 45 leerlingen. Er kwamen het afgelopen jaar 35 nieuwe leerlingen op school en er gin gen er 35 af. Van deze 35 gingen er 11 naar Ulo of Lyceum. De ouderavond werd vastgesteld op 27 februari a.s. In de rondvraag werd nog meege deeld, dat de heer Joh. van Liere is benoemd tot voorzittei van het lokaal- comité voor de Uniecollecte. Dit lo kaalcomité hoopt dit jaar met haar werkzaamheden te beginnen. Jeugdkampioenschap dammen te Middelburg MIDDELBURG, 30 jan. De uit slagen van het persoonlijk jeugd kam pioenschap dammen van Middelburg luiden: W. SchroeversF. Sinke 20; C. van RijswijkA. Slootmans 20; K. van EenenaamA. Walraven 02; N. van EenenaamJ. Lawalata 20; J. SinkeK. Osté, laatstgenoemde niet opgekomen. VROUWENPOLDER Raad vergadert. Vanmiddag om vier uur komt de raad te Gapinge in vergadering bijeen. derden weliswaar twee lichten, maar „naar schatting kon ik zonder enig ge- vaargevoel doorgaan met passeren". Volgens S. bevond zijn auto zich weer geheel op de rechter weghelft, toen de (lichte) botsing ontstond. De tegenligger kwam toen onder een hoek van dertig graden op hem af en raak te het linker-achterspatbord van zijn wagen. S. hoorde een tik, toen was het een moment stil, daarop volgde een klap Na de lichte aanrijding kwam de au to van de schilder namelijk tegen een boom tot stilstand. De inzittenden kwamen er redelijk goed af. Van G. onderging dezelfde gewaar wording, eerst een tik „en direct daarop zag ik een boom op me afko men". Kantonrechter: „Dat is een juist beeld voor U, maar het is natuurlijk omgekeerd". Het ging er in deze zaak dus om, of het rijden-tegen-de-boom van de Vlissinger was veroorzaakt door snijden van de psycholoog of door een door hemzelf gemaakte ver- keersmanoeuvre. Voor de officier was het een dui delijk geval in inhalen, waarbij de snelheid van de tegenligger het was reeds schemerdonker niet goed kon worden geschat. SUBJECTIEF ELEMENT Een subjectief element had de offi cier gevonden in de uitlatingen van de psycholoog, die steeds de aanhef „mijns inziens" of „naar mijn mening" gebruikte. Hij eiste een boete van 60. Mr. Adriaanse noemde dit juist het on geluk van de intellectuelen: zij zijn overladen met wetenschappelijke ge gevens; daardoor wenste de psyaho- loog de relativiteit van de eigen be weringen te vermelden. Pleiter wees op de geringe rij-ervaring van de Vlis singer; het is mogelijk, dat Van G. zich heeft vergist. Als men daarvan uitgaat, aldus de raadsman, blijft er van de gehele beschuldiging niets over en zal vrijspraak moeten volgen. Mr. Adriaanse stelde er prijs op, dat nog twee inzittenden van de auto van S. Aanbevelingscomité gevormd GOES, 30 jan. Op woensdag 26 februari zal de onlangs opgerichte af deling van de Stichting Zeeland „d'Oprechte Amateur" haar eerste grote avond houden. De baten van de avond komen ten goede aan het Nationale fonds ter bestrijding van de kinderverlamming. In zeer korte tijd heeft het bestuur een aanbevelings comité, bestaande uit vooraanstaande Zeeuwse persoonlijkheden, bijeen kun nen krijgen. Afgezien van de komende grote bij eenkomst zijn er voor de amateursin Zeeland door de Stichting nog meer dere mogelijkheden. Iedere aangeslo tene (hetzij individueel, hetzij in groepsverband) krijgt de gelegenheid op een openbare avond op te treden. Een jury zal dan de geleverde presta ties kritisch beoordelen. Men kan zo doende opklimmen tot een eindselec- tie, waarna men aan de competitie om het landskampioenschap kan deel nemen. Een grote Nederlandse radio- omroépvereniging zendt eenmaal per maand een programma uit, dat geheel aan de stichting gewijd is. Regelmatig werken de leden mee aan program ma's in ziekenhuizen, sanatoria e.d., onder auspiciën van het Prinses Irene- fonds. Voor speciale gelegenheden zal een nationale ploeg van amateurs samengesteld worden. Aan al deze voordelen is echter één maar verbonden: slechts zij, die uit pure liefde voor de kunst zich in dienst willen stellen van de organisatie, ten einde zijn medemensen daarvan te laten genieten en als het kan even eens een liefdadig doel te steunen, kunnen als lid aangenomen worden. Het mysterie Nieuwland MIDDELBURG, 30 jan. De taxichaufefur L. H. uit Nieuw- en St. Joosland, die onlangs verdacht van verduistering van geld, dat behoorde aan de op zulk een ge heimzinnige wijze omgekomen we duwe F. M. Kodde-Roose uit ge noemde gemeente, is ingesloten in het Huis van Bewaring te Middel burg, wordt er thans ook van ver dacht de doodslag op de alleenwo nende vrouw te hebben gepleegd. Het onderzoek, dat in handen is van de Rijkspolitie, is dus thans, naast de diefstal of verduistering van geld te vens gericht op doodslag. Er zijn verschillende nieuwe ge zichtspunten in deze zaak gekomen. L. H. blijft ondertussen zowel de verduis tering als de doodslag ontkennen. Schooldamwedstrijden te Middelburg MIDDELBURG, 30 jan. De her kansing van de in de Kerstvakantie gespeelde damwedstrijden zijn door de scholen Chr. Ulo, Singelstraat A, Rijkskweekschool en de chr. H.B.S. uitgespeeld. De uitslagen zijn: Chr. Ulo, Singelstraat AChr. H.B.S. 191; RijkskweekschoolUlo Singelstraat A 3—17. Verkoop bouwterrein aan Koudekerkseweg Door de heer L. de Rijk is ten be hoeve van de bouw van woningen verzocht enkele bouwpercelen aan de Koudekerkseweg te mogen kopen. De totale oppervlakte bedraagt ongeveer 943 vierkante meter. De vastgestelde prijs is f9.per vierkante meter en de totale verkoopprijs bedraagt f8487. Tegen verkoop bestaat naar de me ning van b. en w. geen bezwaar, zodat dit college de raad in overweging geeft tot verkoop te besluiten. Ook zal de raad, als zij maandag 4 februari vergadert, moeten beslissen over enkele begrotingswijzigingen, dienst 1956. Bindingsavond Nat. Reserve Dinsdag hield het oefenverband Mid delburg van de Nationale Reserve haar bindingsavond in de bovenzaal van het Ned. Koffiehuis. De avond stond onder leiding van de 1ste luite nant G. de Ru. De uitslag van de jaar lijkse schietwedstrijd werd bekend ge maakt en de prijzen werden uitgereikt door de kapitein P. Kloosterman. De wisselbeker voor de beste prestaties kwam dit jaar in bezit van de ser geant I. Adriaanse. Hierna werd een film vertoond, waarin weer eens dui delijk bleek hoe onmenselijk de me thoden waren (en zijn) van de Rus sen. De film handelde namelijk over de gedwongen reportatie van Russi sche burgers uit het na-oorlogse We nen. Na afloop hiervan wekte de dis trictscommandant, de majoor H. A. P. Speek de vrijwilligers op trouw de lessen te volgen. Uit de raadsportefeuille B. en w. van Goes stellen de raad voor een bedrag van f 15.000 uit te trekken voor het doen maken van uit- breidings- en saneringsplannen. Het ligt, zo blijkt uit een schrijven van b. en w., aan de leden van de gemeente raad van Goes in de bedoeling in 1957 een bedrag van f 190.000 te besteden voor verbetering van de riolering. Voor het uitbreiden van de zuiveringsinstal latie noodzakelijk als gevolg van de uitbreiding der bebouwde kom zul len adviezen worden ingewonnen door b. en w. en door deskundigen plannen worden ontworpen. Ledenvergadering Ijsvermaak In zijn openingswoord tijdens de alge mene ledenvergadering van „Ijsvermaak" herdacht de voorzitter, de heer M. Haas donk, de beide dit jaar overleden be stuursleden, t.w. H. Bliek en W. Kerkho- ve. Zij zullen altijd als lichtende voor beelden voor de overige bestuursleden gesteld kunnen worden. Zij hebben im mer hun taak goed voor ogen gezien: het volksvermaak in goede banen te leiden. Mechanisatie wat betreft het schoon vegen der baan is een vereiste. Men hoopt dan ook volgend jaar een trekker aan te schaffen, hoewel het batig saldo behalve de stille reserve in de vorm van investeringen 311,35 bedraagt. Als baan- commandant werd aangewezen de heer C. Barends. Gesproken werd over de toe stand waarin de vesten verkeren. Omdat de rioleringen er in monden ontstaan gas sen, die het ijs aantasten. Men hoopt daar- hobo Leraren demonstreren fagot MIDDELBURG, 30 januari. Teneinde de Zeeuwse muziekliefhebbers en vooral de muziekbeoefenaren in de gelegenheid te stellen eens nader kennis te maken met enige in Zeeland weinig bespeelde instrumenten, organiseert de Zeeuwse Muziekschool in de plaatsen waar haar afdelingen zijn gevestigd, een zevental muziekschool-jeugdconcerten, die worden gegeven door de heren Cees van den Berg (hobo) en Henk de Wit (fagot). Deze leden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest zijn beiden leraar aan de Zeeuwse Mu ziekschool. De „première" van deze instructieve avonden was voor Tholen, Oostburg kwam woensdagmiddag als tweede aan de beurt, woensdagavond werd dit muziekschool-jeugdconcert in de kleine zaal van de concert- en gehoorzaal te Middelburg gegeven. Hier sprak de directeur van de school, de heer Henk Stam, een inlei dend woord. Vervolgens werd een zestal werkjes ten gehore gebracht. Bij de samenstelling van dit program ma was gezocht naar muziek uit ver schillende perioden, zodat voor de be langstellenden ook de ontwikkelings gang in de muziek te volgen was. Be gonnen werd een tweestemmige fan tasie van Orlando di Lasso, een com ponist, die van 15321594 leefde. DE FAGOT Hierna sprak de heer Henk de Wit over de fagot als instrument. Hij had als getuige a décharge zullen worden I hiertoe een fagot meegebracht, die in gehoord. De zaak werd daarom aan gehouden tot 27 febr; a.s. de vorige eeuw was vervaardigd, aan de hand van welk instrument hij de GOES, 30 januari. Een dertigtal Vlaamse gasten heeft een bezoek ge bracht aan een van Neerlands grootste schoenherstellerijen, die van de heer Van Unen te Goes. In hun grappige tongval overstelpten zij hun gastheer met alle mogelijke vragen, maakten ijverig notities, knikten af en toe met voldoening de hoofden en bleken vol bewondering voor de vele moderne machinerieën, die de zaak rijk is. De mechanisatie schrijdt voort, ook in het schoenherstelbedrijf, waar de zaak van de heer Van Unen, nog niet zo lang in de Lange Vorststraat geves tigd, een belangrijke plaats inneemt. Vooral de lopende band, boven over de machines, vonden de gasten een opmerkelijk technisch „vernuftje". De heren, allen leden van de vereniging „Orthopaedie", hebben vanaf maandag een tournee naar Dordrecht en Rotterdam gemaakt. Na Goes gaan ze voor de tweede maal naar Rotterdam, doen dezelfde dag Boskoop aan en vertrekken dan weer naar hun vaderland. Volgend jaar hopen Nederlandse schoenherstellers een tegenbezoek aan hun Zuiderburen-collega's te brengen. ontwikkeling van de appicatuur be lichtte. De fagot kreeg reeds bij het begin van de zeventiende eeuw de huidige grondvorm; meer en meer werd het instrument geperfectioneerd zo kwam het van twaalf op drie en dertig kleppen. De fagot komt voort uit de dulciaan, die uiterlijk overeen komst met de doedelzak vertoont. Mo menteel bedragen de aanschaffingskos- ten van een fagot 3.500, DE HOBO Nadat de Sonata da Camera van E. F. Dall'Abaco door de beide leraren was gespeeld, sprak de heer Cees van den Berg over de hobo. Hij verhaalde, dat ten tijde van Bach de hobo als concertinstrument in gebruik kwam; het instrument werd in principe reeds bij de oude Grieken, zo'n vijfduizend jaar voor Christus gebruikt. Voordat het in de salons en concertzalen werd geïntroduceerd, was het een militair muziekinstrument, dat qua klank sterk aan een doedelzak deed denken. Het hoogtepunt van de avond was de uit voering van de Sonate van W. A. Mo zart. Met een demonstratie over de vervaardiging van voor de instrumen ten benodigde rieten werden de avond besloten. NIEUWDORP Schaken. Dinsdagavond speelde de schaakclub De Burcht I een competitie wedstrijd tegen het tweede tiental van Goes. De uitslagen waren: A. J. de Jager H. Oliemans 54; J. de Jager—L. Bak ker i_0; W. de Jager—G. van der Meer 01; J. Blankenburgh—R. van Hemert 1—0; J. Boonman—A. Bonder 01; C. de Koeyer—Y. Steenhuis 01; H. Poortvliet J. Meyer 10; J. GoedegebureG. Driessen 01; G. de BoerW. van Dul- lemen 01; D. Louwerse—J. Hoogstraate 01. Einduitslag 354Q'/>. om, dat spoedig het rioleringsplan geheel gewijzigd is. Voorlopig wil men door het aanbrengen van kunstmatige wakken de gassen de kans geven te ontsnappen. In verband met de WA-verzekering, die dit jaar gesloten is, merkte de voorzitter op, dat het predicaat Koninklijk nog op zich laat wachten. Hotel in Goes-oost In het voormalige hotel „Nieuw Goes", dat enkele maanden geleden door de Bedrijfsvereniging voor het agrarisch bedrijf te 's-Gravenhage door bemiddeling van makelaar M. Boogaard uit Goes werd aangekocht en reeds geruime tijd is gesloten, zal nog voor de a.s. Paasdagen weer een hotelbedrijf worden gevestigd. Zoals wij indertijd hebben bericht heeft de Bedrijfsvereniging voor het agrarisch bedrijf naderhand hotel „Ti- voli" gekocht met de bedoeling daarin de kantoren van de bedrijfsvereniging te vestigen. Hotel Nieuw Goes werd daarna ten verkoop aangeboden. Naat wij vernemen is het pand door bemid deling van de heer Boogaard thans verkocht aan een restaurateur uit Den Haag, die voornemens is, na grondige restauratie en modernisering, hierin een hotel te openen. Naar men ons gisteren van diverse zijden mededeelde wordt de vestiging van een modern hotel in dit deel van de gemeente Goes zeer op prijs ge steld en wordt hiermede ongetwijfeld in een behoefte voorzien. Jeugdkerk In de Prins van Oranje hebben de le den van de Ned. Herv. jeugdkerk kunnen luisteren naar een interessante lezing van ds. De Roos over de muziek in de loop der tijden. Aan de hand van grammofoonpla ten, pianomuziek en een film gaf hij een duidelijke uiteenzetting. In het jaarver slag van de secretaris werd een batig saldo van 322,74 vermeld.- De leiding van de avond was in handen van wika Hiensch. Douchen in badhuis In de maand jauari zijn 4127 doucheba- den genomen in het badhuis van het Me disch Centrum. Ringavond C.J.V.F. Onder leiding van mevrouw I. A. Jebbink-Paap vergaderde de ring Goes en omstreken der C.J.V.F. in de Prins van Oranje. Mej. M. de Vries hield tijdens deze bijeenkomst een beschou wing over het werk van de kinderbe scherming en reclassering. Hierbij wees zq vooral op de verzorging t.a.v. de jeugdige delinquenten. Ongetwij feld is het milieu, waarin het kind op groeit belangrijk. Het merendeel ver dwaalt door een verkeerde opvoeding. Daarom moet in de eerste plaats hulp geboden worden. Hen leren liefde ge venen te ontvangen is de belang rijkste taak. Dat in Nederland dit werk zeer nodig is wijzen de statistieken wel uit. Zo zijn in een jaar tijds ruim 16.000 kinderen met de rechter in aan raking gekomen wegens belangrijk# misdrijven. De presidente meldde nog, dat op 16 en 17 februari in Kloetinge een bij belstudieweekend wordt gehouden. Na de pauze voerde de balletgroep van mevrouw Soesman, pas aangesloten by de Zeeuwse Muziekschool, enkele dan sen en oefeningen op. Willem Berkhemer komt naar Goes voor het NBG Willem Berkhemer, de alom beken de voordrachtskunstenaar, komt don derdagavond 7 febr. a.s. naar Goes, on der auspiciën van het Ned. Bijbelge nootschap afd. Goes e.o. In de Geref. Westerkerk (Westwal) zal de heer Berkhemer een van zijn veel geroem de voordrachtsavonden houden met als hoofdthema de Bijbel. Trouwens, deze gehele avond zal zoals te verwachten is van het NBG in het teken van Gods Woord staan. Behalve de declamatie zal er koorzang zijn van het Chr. Gemengd koor „Ju bilate Deo", dat o.a. de nieuwe Bijbel- liederen van Prof. Boendermaker en Ds. Okke Jager zal zingen. Het NBG, dat door alle kerken wordt gedragen, verwacht mensen van elke levensovertuiging, van alle ker ken en gemeenten. Bij de boekhandels zijn kaarten verkrijgbaar ad 0,50. Wel een zeer lage prijs voor een zo mooie kunstavond. Jaarlijkse recrutendag Woensdag is de jaarlijkse recruten dag gehouden. Ds. P. van Til, Geref. predikant te Middelburg, leidde de vergadering, die door ruim 70 a.s. re- cruten werd bezocht. Sergeant-majoor H. van Winkelhof schetste het militai re leven en vertelde wat de a.s. mili tair alzo bij zijn intree in het leger nodig heeft. Ds. Bakker, legerpredi- kant te Doorn, belichtte de geestelijke verzorging in de armee. Hij wees op de verhouding predikant-recruut en plaatselijke kerk. Dokter H. Merkelijn van Vlissingen belichtte in de mid dagvergadering het sexuele leven van de militair. Verkeerssluis te Zierikzec ZIERIKZEE, 30 jan. De burge meester van Zierikzee heeft vandaag in zijn nieuwjaarsrede zijn teleurstel ling uitgesproken over het feit dat nog steeds de goedkeuring van het rijk uit blijft op de bouw van een keersluis in de Zierikzeese haven. Wel is deze dagen bericht ontvangen d« t de kos ten van de sluisbouw, waarvan de plannen in december 1954 al aan de raadsleden ziin gegeven, voor 95 pCt door het rijk gedragen worden. Zoals bekend is heeft men onlangs in de vergadering van het waterschap Schouwen eveneens zijn verontrusting uitgesproken over de zwakke plaats in de waterkering van het gehele eiland Schouwen Dui,reland, wat betreft de haveninham van Zierikzee.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2