^Aticc in maggi (and Toilet artikelen Halilran Sctiulte en Thieme Aandacht gevraagd voor salarissen van agenten en goederenklerken Demonstratie 1 VlrtMWEN- Uitkering ineens voor provinciaal personeel vanaf 1 juli 1955 £te Radio ÜAengt U DE LETTERS TAENZER HETELUCHT KOOKINSTALLATIE J. G HOLLESTELLE Wat scheelt haar? Woensdag 30 januari 1957 1 l1. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 M04 Land is onmetelijk groot en Alice weet geen raad met al die afstanden. Maar dan gebeurt er een wonder: Een zacht briesje tilt haar op en zet haar even later weer neer, midden in de Tuin van de Groene Erwten. „Gunst, 't lijkt wel of daar iets knapt", meent Alice. En waarempel, daar ziet ze uit een dop 8 knapen van erwten brutaal naar buiten gluren. „Kunnen jullie niet wachten tot je gedopt wordt?", vraagt Alice nieuwsgierig. „Neem ons niet kwalijk .inkt he 3 kristalheldere erwtenkeeltjes tegelijk, „we dachten, daar komt iemand voor de pluk en ongezien krijg je geen kans om in die lekkere Maggi Erwtensoep te komen l" Maggi bereidt zijn heerlijke erwtensoep van louter gave erwten. En ook alle verdere ingrediënten in deze stevige, vaderlandse winterkost zijn zonder uitzondering eerste klas! voor 4 diepe borden Salarisnormen van inspecteur P, S. D, te laag MIDDELBURG, 28 januari. Vanmorgen hebben de prov. staten op hun gemak allerlei personeelsaangelegenheden speciaal dan in financieel opzicht bekeken. Veel aandacht besteedden zij aan de salariëring van de agenten en goederenknechten bij de prov. stoom bootdiensten (die sommigen te laag achtten) en aan de salarisnormen van de inspecteur bij deze diensten. Uit het antwoord van ged. staten werd duidelijk, dat deze zaken in de toekomst nog eens in het georganiseerd overleg zullen worden besproken. De uitkering ineens aan het provinciaal personeel gaat op 1 juli 1956 in en niet op 1 september, zo besloten de staten verder. De wijziging van het bezoldigings besluit provinciale ambtenaren was allereerst voor de heer A. H. S. Ste- merding (C.H.) aanleiding te vragen, of ged. staten al of niet van plan zijn de salarissen van de agenten en de goederenklerken der stoombootdiens ten omhoog te brengen. De heer E. G. Vader (K.V.P.) be treurde het, dat het college de sala risnormen van de inspecteur der stoombootdiensten niet wil verhogen. Hy meende, dat dit met het oog op de grote capaciteiten, de 35 jaar lange er varing en het diplomabezit van deze functionaris beslist noodzakelijk is. D kwestie der salariëring van de agenten en goederenklerken wenste de heer Vader nog eens met het georga niseerd overleg te bespreken. Dat laat ste was ook de wens van de heer L. P van Oorschot (Arb.). Deze vroeg zich voorts af, waarom nu ten ranzien van het salaris van de inspecteur wordt gebroken met het al jaren ge huldigde standpunt, volgens hetwelk het maximum van de inspecteur gelijk is aan het minimumsalaris van de di recteur. De heer P. Meliefste (A.R.) vond de salariëring van de bankwerkers, draai ers, elektriciens, lassers, timmerlieden, schilders en smeden (alles Ie klase) in dient der provincie aan de zeer lage kant in vergelijking met de alarissen van deze vaklieden in het vrije be drijf Hij verzocht ged. staten, indien het dit jaar tot algehele salarisher ziening komt, deze salarissen om hoog te brengen. ALLEEN OPTREKKEN. Mr. A. J. van der Weel, antwoor dend namens ged. staten, wees erop, dat in het voorstel beslist geen sprake is van een algehele salarisherziening. Het gaat meer om het gelijktrekken en het optrekken tot een met rijkssala rissen e.d. vergelijkbaar peil. Mr. Van der Weel verldaarde, dat op enkele ondergeschikte en niet principiële on derdelen na met het georganiseerd overleg volledige overeenstemming is bereikt. Het college stelt zich voor in verband met de algemene lijn der sa- larispolitiek in de nabije toekomst de salariëring van de genoemde groepen (agenten, goederenklerken, vaklie den) nog eens te bekijken, maar dit behoeft beslist niet te betekenen, dat deze dan ook omhoog zullen gaan. Wat het salaris van de inspecteur be treft verklaarde de heer Van de Weel, dat het voorstel hem meer heeft ge tracht dan oorspronkelijk de bedoeling was en dat een vergelfjking is gemaakt met de salarissen van de ambtenaren van de prov. waterstaat en bij de rijks diensten. Zijn salarisnormen liggen in tussen die van de districts- en de hoofdinge nieur van de prov. waterstaat. Sprekei ontkende, da' zijn maximumsalaris altijd gelijk is gesteld met het mini mumsalaris van de directeur. REPLIEKEN De heer Vader gaf tijdens de replie ken nog in overweging de inspecteur tot waarnemend directeur te benoe men en hem daarvoor f 500.per jaar extra te geven. De heer D. Kodde (S.G.P.) waar schuwde ertegen teveel in het per soonlijke te komen, maar vooral te letten op de taak en het werk in het gehele verband van de diensten. Mr. Van der Weel antwoordde, dat ged. staten het voornemen hebben, zodra het regeringsstandpunt ten aan zien van de topsalarissen bekend is, deze in provinciaal verband te beka ken. Daarbij zal de salariëring van en kele groepen beslist ter sprake wor den gebracht. Maar het college is niet van plan aan de vertegenwoordigers in het georganiseerd overleg te vragen wat zij nu denken van de discussies dei prov. staten over de salariëring van diverse groepen. Ged. staten staan afwijzend tegenover het systeem van extra toelagen wegens waarneming van de leiding. UITKERING INEENS Bij het voorstel tot uitkering in eens van 6 pet. aan het provinciaal personeel m.i.-\ 1 juli j.l. merkte mr. J. F. G. Schlingemann (V.V.D.) op het onjuist te vinden, dat ged. staten in dit geval niet de rijksre geling volgen en de uitkering op 1 september 1956 willen doen ingaan Hierdoor komen de provinciale amb tenaren in een bevoorrechte positie ten opzichte van hun collega's bij het rijk. Ook mr. W. F. C. Baron van der Feltz (C.H.) dacht er zo over: hij vond het een niet gemotiveerde bevoorde ling van de prov. ambtenaren. De heer L. F. du Bois (Arb.) stelde zich ech ter het voorstel van ged. staten en de heer Stemerding, constateerde, dat er een verwarde situatie is ontstaan, merkte op, dat ged. staten terecht zelf standig hun beleid bepaalden, temeer, Kinderfloralia op Walcheren MIDDELBURG, 28 jan. Door de afdeling Walcheren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, die in samenwerking met de Kon. ver eniging „Uit het Volk-Voor het Volk" reeds verscheidene jaren het Loralia- werk verzorgde, zullen dit jaar op nieuw aan de schooljeugd jonge plant jes ter opkweking uitgereikt worden. Omd; in de grote vakantie de kwa liteit van deze plantjes dikwijls sterk acheruit gaat, hoopt men de tentoon stelling voor de vakantie te houden. De floralia-commissie, die aan alle schoolhoofden op Walcheren (behou dens Vlissingen, dat een eigen comité heeft) een circulaire heeft verzonden, hoopt deze tentoonstelling tot een groot succes te maken. Alle deelne mers krijgen gratis een extra-plantje, dat ingezonden moet worden. De pa tientjes van het zeehospitium „Zonne veld" zullen ook nu weer kosteioos een „pleegkind in pot" ontvangen. daar zeer vele besluiten van gemeen teraden (ingangsdatum 1 juli 1956) zonder enige bezwaren zijn goedge- keqrd. Krijgen de prov. ambtenaren de uitkering per 1 september, dan is dat een scheve positie ten opzichte van de gemeenteambtenaren. Na enkele korte opmerkingen van gedeputeerde Van der Weel werd het voorstel (per 1 juli dus) aanvaard, waarbij de heren Van der Feltz en Schlingemann tegen stemden. DONDERDAG 31 JANUARI 1957. HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym v. d. vrouw. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje 11.15 Zang en piano. 11.45 Een film-genie, caus. 12.00 Orgel en zang. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuin- b.meded. 12.33 Westindisch ork. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Theaterork. en so liste. 13.55 Koersen. 14.00 „Marie Antoi nette", hoorsp. 14.45 Jiddische liederen. 15.15 V. d. zieken. 16.00 Gram. 16.15 Voor- dr. 16.30 Gram. 16.40 Jazzmuz. 17.00 V. d. Jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld: Mr. W. F. M. Albers: „Interna tionale technische hulp aan tot ontwikke ling te brengen gebieden". 18.00 Nws. 18.15 Radiojourn. 18.25 Lichte muz. 18.55 Ge sproken brief uit Londen. 19.00 V. d. kind. 19.05 Piano, gitaar en bas. 19.25 Fanfare ork. 19.45 V. d. jeugd. NATIONAAL PRO GRAMMA: 20.00 Nws. 20.05 „Een ge- nouchsame ende vermaerde schole of te Universiteit, klankb. 20.20 Vraaggesprek- jes en gram. 21.00 Gevar. progr. 22.20 So ciologie, caus. 22.30 Studentenork. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Dagsluiting HILVERSUM U (298 m) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Instr. octet. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land en tuinb.meded. 12.38 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Piano en bariton. 13.45 Gram. NCRV: 14.00 Metropoie ork. en klein koor. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Dubbel kwart. 15.30 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Cello en piano. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Radiophilharm. ork. 18.45 Leger des Heils-kwartier. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal pers pectief, caus. 19.30 Verz. progr. 19.55 Geen eigen cirkeltje, toespr. NATIONAAL PROGRAMMA; 20.00—24.00 Zie Hilver sum I. (Met de plaatsing van het feuilleton is maandag helaas een abuis gemaakt. Wij plaatsten de 39e i.p.v. de 38e af levering. Wij vervolgen nu met de publikatie in juiste volgorde.) 38) „Gevaar gevaar!Nou ja, daar is nog niet veel van te zeggen. Ik kom morgen weer Haalt u me in ieder ge val dadelijk als er iets bijzonder is." Maar als hij het verschrikte gezicht van Ria ziet, zeg' hij kalmerend: „Maar ik hoop niet dat het nodig is." Als de dokter weg is, leunt Ria Vic- kers met haar hoofd tegen de wand Ze laat haar tranen de vrije loop. Toch is de dodelijke angst uit haar hart weg. Heeft ze een antwoord van God gekregen? Gelukkig is er niet direct gevaar, dat heeft ze wel aan de dok ter gemerkt. Maar waar is zeker heid? Ze vouwt haar handen en bidt vu rig, dat de Here het verder goed mag maken met Jaap. Bemoedigd staat ze op. Heeft ze een antwoord van God ontvangen? Het is of ze voelt, dat Hij haar ver troostend aanziet. Ze kan het nu in Zijn hand geven. Een half uur later klinkt opnieuw de bel. Het is ouwe David van de boekwin kel, die eens komt aanlopen. Niemand kon haar meer welkom zijn. De man schrikt als hij Jaap zo ver bonden ziet liggen. „Maar mijn jongen, wat is dat nou?" Ria /ertelt zachtjes wat haar man overkomen is. En als de oude David hoort, hoe de toestand is en dat er bij Jaap gewaakt moet worden, z„gt hy dadelijk: „Dan blijf ik als je het goed vindt. Het zou niet vertrouwd zijn, dat je alleen met hem was. Is er iets, dan kan ik dadelijk de dok ter waarschuwen." Jaaps vrouw neemt dit aanbod dankbaar aan. Ze heeft het heerlijke gevoel, dat God haar precies op de rechte tijd de beste vertrooster heeft gestuurd, die ze maar kon verwach ten. HOOFDSTUK 24. Het is er benauwd en rokerig. Bij Ons dagelijks vervolgverhaal door Hein Kray de tapkast staan een paar slampam pers om te hangen. Achter in het lokaal is een man binnengekom _n. Zijn pet zit achter op z(jn hoofd, zijn ogen staan waterig. Hij duwt zijn handen diep in de broek zak. Dan voelt hij opeens het boek. Er vliegt een triomfantelijke ge dachte door zijn hoofd. Opge /ouden loopt hij naar voren, en in de benauw de hete lucht klinkt schor zijn stem: „Wil iemand dit kopen?" En hij houdt het boek omhoog. Maar niemand heeft het gehoord. Zijn stem gaat verloren in het lawaai van lallend gelach en radio-gekrijs. De man loopt nog wat dichter op de tapkast aan en schreeuwt: „Kopen mooi boek?! Wie biedt er geld voor?" Een daverende lach is het antwoord. Dan schreeuwt een van Je kerels: „Hoor je dat jongens? Hij heeft wat moois te koop!" Hij rukt met één greep het boek uit d hand van de dronken man en steekt het omhoog. „Jongens wat moois hier is 'n meneer die wat te koop heeft! Wie biedt er geld voor wie biedt er geld voor?" Hij draait zich om naar alle kan ten. Harder en feller wordt zijn stem en tenslotte overschreeuwt hij het lawaai. Lachende koppen kijken naar de man met het boek. „Wat is het voor een boek? Een eoochelhoek nf een toverboek?" vraagt een man vanuit de verte. Hij houdt het opgeheven bierglas halverwege 'ijo liDneii h!i het doen van zijn vraag. „En wat eei vreemd boek", ant woordt de andr- Aandachtig slaat hij een paar bladznden om. „Ha, nou <nap ik srhreeuwt hij dar la chend. „Deze maat heeft de ouwe Bijbel van zijn grootvader weggekaaid en die hmdt hij nu te koop aai. Voor hoevee1 rondjes, vadertje?" Uitdagend kijkt hij de ben-honken man aan, maar die geeft geer ant- voord. En met overslaande stem galmt de koopman: „Wie is aan bod? Een maal, ander maal, ten derde male!" (Wordt vervolgd) Voor al Uw familieberich ten bet aangewezen adres „Zeeuwsch Dagblad" „In bet huis met de Roode Pilaren" Lange Delft MIDDELBURG Crème - Tandpasta Scheerzeep - Toiletzeep Haarborstels Kammen, enz. in „De Landbouw", Grote Markt ingang achterzijde KOOK- EN SAKDEMONSTRATIES op dinsdag 5 februari 1957, om 15.00 en 19.30 uur op woensdag 6 februari 1957, om 19.30 uur Alleenverkoop Noordeinde 16 GOES, tel. 2083 lüjfef I I "Ti Elimmm IM: ■JU. i: ■■VS. HALITRAN GEEFT: meer weerstand tegen griep bronchitis en andere ziekten. Voorkomt en bestrijdt rachi tis. Kweekt sterke beenderen en een gaaf gebit. CA. 60 MAAL MEER VITAMWEH DAH GEWONE LEVERTRAAN. HALITRAN BEVATJ 38.000 i.e. Vitamine A 3.500 i.e. Vitamine D per gn Hangerigheid bij kinderen en voorjaarsmoeheid bij volwassenen duiden veelal op nawinters vitaminengebrek. Vult dit tekort nu onmiddellijk aan. Met Halitran! Geen enkel ander product biedt een zo grote rijkdom aan natuurlijke vitaminen. En U hebt voile vitaminenzekerheid, want het constant-hoge vitaminengehalte van Halitran wordt nagegaan en gecertificeerd door het „Norske Institut for Ernaeringsforsking" te Oslo, Noorwegen. Drie druppels Halitran staan gelijk met 1 paplepel gewone levertraan en Uw kleine neemt ze zonder moeite in! Voor oudere kinderen en volwassenen zijn er de handige, kleine Halitran-capsules.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5