Gedeputeerde staten streven naar het mogelijke en het bereikbare" Voorlopig f 1.- voor organen maatschappelijk werk in Zeeland Financiële positie provincie niet ongezond, maar wel kwetsbaar Ontbrilde timmerman uit Poortvliet kreeg recht en geld Keuze uit aanvragen om steun aan vele „goede doelen" noodzakelijk Nieuwe vierbaansweg te Kruiningen in gebruik Woensdag 30 januari 1957 ZEEIIWSCH DAGBI.AD Pagina 2 Mr. A. J. van der Weel antwoordde Prov. Staten Voor Zeeland openen zich bijzondere perspectieven Slaienmotie juli 1952 werd ingetrokken Waterschappen vergaderen ELK DOOSJE SPENCER BEVAT 20 VAN DE BESTE SIGARETTEN TER WERELD Toezegging van ged. staten spoedig met nieuw voorstel te komen Vaste oeververbinding halverwege Schelde Verbetering overweg- beveiliging te Rilland en Krabbendijke MEER SALARIS VOOR GEDEPUTEERDEN Schatters gevraagd in Veere DEETOS KOMT WEER NAAR MIDDELBURG Allures van een stad Wereldomroep bezocht Stavenisse Afscheidswoorden in statenvergadering MIDDELBURG, 29 januari. „Het beleid van ged. staten zal zich moeten ont* "(kelen binnen de grenzen van het mogelijke en van het bereikbare. Met de grote veranderingen voor ogen kan worden ge zegd, dat er zich voor Zeeland zeer bijzondere perspectieven openen. Steeds meer taken, vooral die met de toekomst verband houden, vra gen onze aandacht en ook geld. Reeds zijn besprekingen met de ambtelijke instanties in Den Haag aan de gang om te bereiken, dat Zeeland die vele taken zal kunnen financieren." Ongeveer met deze woorden typeerde gedeputeerde mr. A. J. van der Weel de ziens- v-;j2e van ged. staten, daarmee antwoordend op de tientallen vragen en opmerkingen tijdens de algemene beschouwingen. Aan de post van 100.000,op de begroting als provinciale bijdrage in de tekorten der Westerscheldeveren willen ged. staten niet tornen: men moet deze zien als een beginselverkla ring tot deelneming in deze tekorten. Zeer moeilijk was het, aldus mr. Van der Weel, de begroting sluitend te krij- Sen. Er moest een keuze worden ge- aan uit de zeer vele zaken, die als gvenzovele „goede doelen* steun be hoeven. GEEN ONGERUSTHEID Ongerustheid, dat de studies der Werkgroep Deltazaken niet verder dan de studeerkamer komen, behoeft niet te bestaan. Met rijksinstanties zijn er goede contacten. Er is een ur gentieprogramma. In een bijzondere statenzitting willen ged. staten bin nenkort een uiteenzetting (doen) ge ven van de vorderingen der studies. De kwestie der werkgelegenheid (vooral op Tholen) geeft ged. staten eel zorgen. De heer Van der Weel kon verblijdende mededeling doen, .t na een vorige week in Den Haag fehouden bespreking, de kansen op anleg van een industrieterrein veel gunstiger zijn geworden: de eerst hler- (Vervolg van pagina 1). „Ged. staten vragen van de staten meer vrijheid dan de motie van 1952 hun toestond. Uitgaande van de ge dachte, dat het provinciaal belang dient te worden uitgedrukt in een bij drage der provincie in de tekorten, zal «en regeling waarover nog nader onderhandeld zal moeten worden me het rijk tot stand dienen te ko men", aldus ged. Van Poelje. Op een concrete vraag van de heer Van Oor schot, of de tweede boot er zal komen bij de heffing van tarieven, antwoord de de heer Van Poelje, dat de minis ter het verzoek om de boot om con juncturele redenen afwees. Ged. staten hebben er wel bezwaar tegen de kwestie der tarieven te koppelen aan de bouw van de twee de boot. Er is een algemeen vraag stuk van het mededragen der finan ciële verantwoordelijkheid door de provincie en daarnaast de kwestie van de voldoende outillage. Maar dat deze vraagstukken elkaar ergens raken, valt niet te ontkennen, zo meende het lid van ged. staten. V.V.D.-V OORSTEL Tijdens de algemene beschouwingen had de heer J. L. Verhagen (V.V.D.) verklaard, dat zijn fractie altijd heeft aangedrongen op tarieven, maar dat haar stem die was „van een roepende over de Westerschelde". Het had hem dan ook zeer verwonderd, dat de heer Van Oorschot, die tot voor kort de ta rieven zo principieel verwierp, thans een moMe aankondigde. Tenslotte for muleer'^ de heer Verhagen zijn wen- in een afgerond voorstel door ged. staten aan de minister dienen te worden verwerkt, als volgt: toestem ming van de minister tot de onmid dellijke bouw van de tweede veerboot en tot het in studie nemen van aan sluipende maatregelen om de te ver- w--'-'en stijging van het vervoeraan bod tijdig te kunnen opvangen, wijzi ging van de plannen t.a.v. de nieuwe veerhaven te Breskens zodanig, dat er twee aanlegplaatsen (voor de oude en de nieuwe boot) in komen, een bijdra ge der provincie tot een gering per centage in de jaarlijkse tekorten, ev. met een franchise voor rekening van het rijk, invoering van een door de provincie voor te stellen tarief met een becijfering van de daarna voor het rijk blijvende tekorten. De heer A. L. S. Lockefeer (K.V.P. verwierp invoe ring van tarieven: laat het initiatief van de minister uitgaan, zo zei hij. öed. Van Poelje noemde het twee- klassen-systeem op de veerdiensten over de Westerschelde, waar nog geen twintig minuten wordt geva ren, een onding. Bij tariefheffing zal gekomen moeten worden tot één klasse en één tarief. Voorts wilde hij toch ook bij alle kritiek op „verkeer en waterstaat" met dankbaarheid en waardering wij zen op de grote en kostbare voorzie ningen, die rijkswaterstaat in Vlissin- gen en Breskens tot stand brengt of dit gaat doen. Hier wordt, verdeeld Over drie jaar, niet minder dan 20 tot 22 miljoen geïnvesteerd. op toegepaste investeringsbeperking zal waarschijnlijk niet gelden. BOUWNIJVERHEID De nieuwe bouwcapaciteitsregeling heeft nog niet tot ideale uitkomsten geleid, vooral niet op het gebied van de woningwetbouw. Maar de ontwik keling is gunstig: er zijn nu volgens de nieuwe regeling ca. 1200 gevallen in behandeling genomen. Ten aanzien van de delingsdijk op Schouwen werd medegedeeld, dat de besprekingen tussen de partijen (pol derbestuur en rijkswaterstaat) weer op gang zijn gekomen en dat de lucht wat is opgeklaard. Wanneer er geen verandering in de gaskolenprijzen komt, kan het tekort van het nieuwe gasbedrijf worden ge steld op 120.000,waarvan voor „Goes" en „Vlissingen" elk de helft. Met de minister van economische za ken en de directeur-generaal der ener gievoorziening is een bespreking ge voerd, waarbij de gedachte van een egalisatie en de verlaging der kolen- prijzen naar voren is gebracht. De mi nister verwierp de egalisatie, maar zegde toe verlaging der kolenprijzen te zullen overwegen. Op zijn definitie ve antwoord wordt nu gewacht. GOES, 28 jan. De waterschappen Middel-Zwake, Oosterzwake hielden vorige week in 's-Gravenpolder hun ingelandenvergadering. De rekening van het Waterschap Middel Zwake sloot met een batig saldo van f 12.95. Het dijkgeschot voor 1957 moest wor den verhoogd van f22.tot f28. per ha. De rekening van het Waterschap Ooster Zwake sloot met een batig sal do van f 1537.11. Het dijkgeschot werd evenals het vorig jaar vastgesteld op f 16.per ha. Ingezonden Mededeling (Adv.) Na vele woorden MIDDELBURG, 29 januari. Voorlopig moeten de vier organen van samenwerking voor het maatschappelijk werk in Zeeland, die de provincie om subsidie hadden gevraagd, volstaan met de mede deling, dat op de begroting als blijk van sympathie voor hun werk een stelpost van 1,is opgenomen. Na heel wat discussie heb ben de prov. staten zich vanmorgen tenslotte bij dit voorstel van ged. staten neergelegd. Maar zij kregen de toezegging, dat het college zo vlug mogelijk met de minister van maatschappelijk werk contact zal opnemen en dan met een nieuw hopelijk wat meer zoden aan de dijk zettend voorstel zal komen. TOBACCO COMPANY, De heer D. Kodde (SGP) iijdens alg. beschouwingen MIDDELBURG, 29 jan. In de middagvergadering der prov. sta ten heeft de heer D. Kodde (S.G.P.) algemene beschouwingen ge voerd. Hij noemde de financiële positie der provincie niet ongezond, maar wel zeer kwetsbaar. Als de bron van de Inkomsten ook maar gedeeltelijk zou opdrogen, zou er geen uitwijkmogelijkheid meer zijn. Spreker vroeg zich af, of de provincie niet te veel hooi op de vork neemt, wanneer men nagaat wat er na 1945 is gedaan. Een zekere verontrusting over de groei der randstad Holland achtte de heer Kodde begrijpelijk, maar naar zijn oordeel zijn de kansen voor Zee land niet minder groot. Als een groot bezwaar voor industrialisatie zag hij het ontbreken van voldoende wonin gen. Meer vrijheid op het punt van de woningbouw is z.i. wenselijk. Bezwa ren had deze spreker tegen bepaalde deltawerken, waarvoor nog geen wet telijke basis bestaat en op bestuurlijk gebied nog geen overeenstemming is bereikt. Een vaste oeververbinding met Brabant verwierp hij als zijnde UTRECHT, 29 jan. Dinsdag 5 fe bruari komen automatische knipper lichten-installaties in dienst in de weg naar de Kreekrakpolder, in de Vierde Weg naar de zuidelijke Bath- polder en in de Tweede Weg naar de zuidelijke Bathpolder, alle gele gen in de gemeente Rilland in de spoorlijn Roosendaal-Vlissingen. Van de bewaakte overweg in de rijweg bij de Oostpolder te Krabbendijke zal op donderdag 7 februari de af sluiting en bewaking worden opge heven en vervangen door automati sche halve bomen met wisselende rode lichten. Zaterdag 9 februari ge schiedt hetzelfde bij de nu nog be waakte overweg in de Hoofdweg te Rilland. Zondag 10 februari wordt bij de be waakte overweg in de oostelijke Pa rallelweg-Havenweg te Krabbendij ke de afsluiting en bewaking ver vangen door een automatische knip perlicht-installatie. Maandag 11 fe bruari wordt eveneens te Krabben dijke de afsluiting en bewaking van de overweg in de Noordweg-Ver- lengde Noordweg, vervangen door automatische halve bomen, met wis selende rode lichten. MIDDELBURG, 29 jan. Op voor stel van de Commissaris der Koningin die daartoe overleg pleegde met de fractievoorzitters hebben de prov. staten vanavond besloten de jaarwed de van de leden van ged. staten te ver hogen van 9.500,tot 12.000,Tot heden waren deze jaarwedden de laag ste van alle provincies. De verhoging gaat in op 1 januari 1957, evenals de toepassing van een kinderbijslagrege ling voor de gedeputeerden. in strijd met het Zeeuwse belang. Hal verwege de Schelde is een veel betere plaats voor een ev. vaste verbinding. Persoonlijk had de heer Kodde geen bezwaar tegen een matig tarief op de Westerschelde, maar dan moet de pro vincie het zelf heffen en mogen de opbrengsten niet in de „grote pot" te rechtkomen. ZEEUWS BESEF De V.V.D.-voorzitter onderschrijft de gedachte van het Zeeuws besef, zo verklaarde de heer J. L. Verhagen, maar zij meent, dat in schrille tegen stelling daarmee is het aanhoudende touwtrekken tussen Zeeuwse gemeen ten en ook de versnippering op veler lei gebied. In het algemeen kon deze spreker zich met het financieel beleid verenigen, maar hfj vroeg, of aan be paalde cultuursubsidies niet zekere voorwaarden kunnen worden verbon den. EEN TAAK! In dat verband wees hij erop, dat kortgeleden bij een instructief con cert per bezoeker een provinciaal subsidie van 18,75 werd verleend! De heer Verhagen constateerde, dat aan de Zeeuwse economie één en an der ontbreekt en dat mede de regering hier een taak heeft. O.m. kan zij de zo gewenste spreiding der bevolking bevorderen door een gewijzigd wo ningbouwbeleid, i.c. de loslating der niet te handhaven curveprtjzen. Voorts is het noodzakelijk, dat daarvoor in aanmerking komende gebieden tot ont wikkelingsgebied worden verklaard. VEERE, 28 jan. In de laat ste week van aktie voor het uni- formfonds van Veere's Genoegen zijn weer verschillende attrac ties georganiseerd. Zo zal op za terdag 9 februari een gezellige middag (voor de jeugd) en avond (voor de ouderen) in het Schotse Huis worden gehouden. Ook zijn er twee opgaven, die het sluitstuk van de tot heden uitstekend geslaagde drieweekse aktie zullen vormen, n.l. het schatten van het totaalgewicht van de zeven bestuursleden van Veere's Genoegen en het opspo ren van een slagzin, die in een verhaaltje verborgen zit. De heer J. Hommes (A.R.) kon de „ongulle" houding van gedep. staten moeilijk begrijpen. Plotseling wordt de begrotingspost ten tonele gevoerd en worden bezwaren tegen de rijks regeling ingebracht. De Stichting Zee land wijst er terecht op, dat het bij dit werk juist gaat om de levensbe schouwelijke achtergronden. „Wij moeten de stelpost van 1,blijk baar om de pil te vergulden, als een bewijs van sympathie zien", aldus de heer Hommes, die het voorstel vaag 1 en wazig noemde. i Als geen andere weg mogelijk is, moet het gevraagde bedrag maar uit de post onvoorzien worden geput. Gaat ook dat niet, dan is het maar beter het voorstel aan te houden. Ook de heer A. H. S. Stemerding (C.H.) gaf uiting aan zijn grote te leurstelling. Was het voorstel der Stichting Zeeland gevolgd, dan had den de organen nu een subsidie van 15.000.—. AFBRAAK Naar het oordeel van de heer A. J. Berenpas (Arb.) dreigt als geen subsidie aan de vier instellingen wordt gegeven het werk der Stichting Zeeland ongedaan te worden gemaakt. Het is haar verdienste, dat zij het het maatschappelijk werk uit het slop der liefdadigheid heeft gehaald. Wanneer de provincie niet mede- subsidieert, dan zal één der reeds wei'kzame organisaties op korte ter mijn haar werk moeten staken. Het werk der maatschappelijke advi seurs kan niet meer gemist worden. Men vergete ook niet, dat deskundig maatschappelijk werk in hoge mate kostenbesparend werkt. De heer P. V. M. Vercauteren (K.V.P.) meende, dat de grote belang stelling, die ged. staten zeggen te heb ben voor dit werk, in méér geld moet worden geëffectueerd. Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer (Arb.) vroeg zich af, of door wat hij als „ver- MIDDELBURG, 29 jan. De beken de Dordtse eerste klas korfbalvereni ging Deetos heeft zich ook nu weer bereid verklaard ten bate van „Sport steunt Zonneveld" de traditionele lief dadigheidswedstrijd te komen spelen tegen het hoofdstedelijke Swift. Deze wedstrijd zal worden gehouden op za terdag 30 maart a.s„ behoudens goed keuring van de gemeentelijke autori teiten en buiten bezwaar van de com petitie. Gebruikelijk poliiierechter-menu MIDDELBURG, 29 jan. De 64- jarige timmerman J. B. uit Oud- Vossemeer houdt niet van „geloop". Daarom weerde hij op 9 jan. j.l. de los- werkman W. M. van D., eveneens uit Oud-Vossemeer, uit een doorgang, die tot zijn territoir behoort. D. wilde hier met een wagen passeren. Hij legde hierbij een groot doorzettingsvermo gen aan de dag, zodat de timmerman genoodzaakt was de wagen in tegen overgestelde richting te gaan duwen. „En hebt u B. toen een schop en een klap gegeven?" vroeg de politie rechter, mr. P. van Empel, vanmor gen aan Van D., „een klap, waar door hem de bril van 't gezicht vloog?" ,,'tKan best wezen" was het com mentaar en tegelijkertijd de be kentenis van Van D. De timmerman, die thans getuigde, verhaalde van de dertig gulden die hij moest neertellen om weer naar Gemeeniebestuur en bevolking is irois KRUININGEN, 29 jan. - Sedert gistermorgen kun nen de automobilisten ge bruik maken van de prachtige nieuwe vier baansweg te Kruiningen Deze weg, die loopt vanaf het begin van het dorp tot voorbij de Veerhavenweg, betekent ongetwijfeld een grote verlichting van het drukke verkeer, dat op de Rijksweg kan ontstaan bij aankomst van de Perkpol- der-veerpont. Vanaf het voorjaar zijn de arbeiders van de fa. Duinhouwer uit Goes bezig geweest om met bekwame spoed dit grote karwei tot een goed einde te brengen. De weg is nu 20 meter breed geworden met inbegrip van de paral lelweg, die naast de vier baansweg ligt en die tevens gebruikt wordt als fiets pad. Via deze weg kunnen de landbouwers met hun wagens op twee punten (bij hotel „De Uitkijk" en de Veerhavenweg) op de Rijksweg komen. De chauf feurs die uit of in de rich- ting van het veer komen, kunnen nu steeds passeren zonder in de knoop te ko men met het verkeer van de Veerhaven. De automo bilisten, die van de Veer haven komen, kunnen nu meteen links of rechts de vierbaansweg oprijden. Op letten is natuurlijk altijd geboden! Des avonds biedt de ver lichting van de nieuwe weg een fantastisch gezicht. Er zijn dan ook 53 masten met niet minder dan 64 lichtpunten (natriumlam- pen) geplaatst. Kruiningen neemt door deze enorme verlichting de allure van een stad aan. Als wij ons oor goed te luisteren heb ben gelegd, dan is daar het Kruiningse gemeentebe stuur niet weinig trots op. En met het gemeentebe stuur de gehele bevolking. Wij hoorden zelfs al, dat des avonds bij gunstig weer een extra-„ommetje" wordt gemaakt om de verlichting maar te zien. Terzake: Na de betonfun- dering heeft men op de as faltweg een asfaltlaag aan gerecht en later zal de nieuwe vierbaansv-eg voor zien worden van een slijt laag. behoren de wijde wereld in te kun nen blikken. ,De bril was een oud, goedkoop dingetje", zei verdachte, die de reke ning blijkbaar enigermate tegenviel. „t Is een eenvoudig montuurtje", weerlegde de politierechter, maar las uit de rekening van de opticiën, dat de glazen alleen reeds dertien gulden per stuk kosten. Van D. kreeg een boete van tien gulden; de mishandelde timmerman werd een civiele vordering van f42,50 toegewezen, waarin behalve de dertig gulden voor de bril ook nog verlet kosten en de kosten van vervoer per autobus naar een dokter in zijn ver disconteerd. In de eis van de officier van justitie bedroeg de boete f20, BELEDIGEN. Mevr. C. J. van H.-den E. uit Poortvliet, die niet op de zitting van de politierechter was versche nen, kreeg (conform) een boete van f20,voor het beledigen van haar dorpsgenoot, de 65-jarige bieten weger C. J. R., die zij een drietal letters toevoegde, tesamen vormend de initialen van een politieke partij, die in ons land tot de verboden groeperingen behoort. De landbouwer J. P. uit Wissekerke (Kamperland) kreeg evenals zijn zoon, die bij verstek moest worden veroordeeld, een boete van f 25,Te zamen hadden zij met behulp van wagens zand weggehaald, terwijl slechts voor één lading een z.g.n. „zandbriefje" aanwezig was. De officier eiste tegen ieder een boete van f 50, STAVENISSE, 29 jan. Een drie tal reporters, waaronder een Arabier en een Zuid-Afrikaan van de Wereld omroep bracht een bezoek aan Sta venisse. Zij interviewden de burge meester en wethouder Moerland, spe ciaal met het oog op de wederopbouw. Ook werd een vraaggesprek gehouden et enkele andere ingezetenen over de haven. De uitzending geschiedt a.s vrijdag 1 februari des avonds om 7 u. over de 49 m. band (ultra korte golf). zuiling" aanduidde, het werk er zijn immers vier organen niet on nodig duur wordt en zeer inefficiënt. Kunnen wij, door ons in de staten uit te spreken, niet stimuleren, dat meer samenwerking wordt bereikt? Jhr. Schorer releveerde uitspraken der r.k. bisschoppen over samenwerking „aan de top" en wees op de arbeid van het Hervormde commissariaat voor maat schappelijk en cultureel werk, dat zich voor het gehele volk verantwoordelijk weet. Z.i. moet het mogelijk zijn, met be houd van de eigen levensbeschouwin gen, welke onmisbaar zijn voor het verrichten van maatschappelijk werk, tot een reëele samenwerking te ko men. Nu tengevolge van de wijziging der armenwet de opbouworganen een ge heel andere plaats krijgen, ligt hier ongetwijfeld een mogelijkheid, waarbij b.v. bestuursleden der levensbeschou welijke organen in het bestuur van het opbouworgaan kunnen worden opge nomen en via dit opbouworgaan een samenwerking op het terrein van het maatschappelijk kan worden bereikt. SYMPATHIEK Gedeputeerde mr. dr. A. J. J. M. Mes verklaarde nog eens ten over vloede, dat het college zeer sympathiek staat tegenover de aanvragen, maar hij wees erop, dat het wel bijzonder moeilijk is het rijk te volgen bij de subsidieregeling, n.l. 30 der kosten voor rekening der provincie, omdat de situatie in Zeeland anders ligt dan in vele andere provincies. Hier zijn n.l. naar verhouding van het aantal inwo ners vele aanvragen ingediend. Zou den zij worden ingewilligd, dan zou dit de provincie al vlug enkele tien duizenden guldens gaan kosten. Zouden de staten nu beslissen, dat een belangrijk bedrag voor dit doel wordt uitgetrokken, dan maken zij het ged. staten wel erg moeilijk de minister ervan te overtuigen, dat de subsidieregeling voor Zeeland niet kan gelden. Het is overigens onmo gelijk het nodige geld uit de post onvoorzien te putten. De heer Hommes vroeg van ged. staten een nader voorstel in de zomer- zitting. De heer Stemerding gaf enke le suggesties om het geld te vinden en drong erop aan in de buitengewone zitting van maart a.s. met een nieuw voorstel te komen. De heer Berenpas verklaarde, dat subsidiëring nu noodzakelijk is. Ge beurt dat niet, dan kunnen de organen niet verder en moet hetgeen is opge bouwd weer worden afgebroken. Het argument, dat er zovele levensbe schouwelijke organen in Zeeland be staan, maakte geen indruk op de heer Berenpas: deze situatie bestaat ook in andere provincies. Ged. Mes wees er op, dat hier wel degelijk meer aan vragen zijn ingediend dan in sommige andere provincies. Het is onjuist en ondoenlijk andere begrotingsposten te verminderen of te schrappen. De heer Mes zegde toe, dat gedep. staten hun uiterste best zullen doen zo spoedig mogelijk met een nieuw voorstel te komen. MIDDELBURG, 29 jan. Voor de heropening van de middagvergadering van Provinciale Staten heeft de com missaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot op hartelijke wijze af scheid genomen van de heer J. J. Te- vel, chef redacteur van het „Zeeuwsch Dagblad", die deze dag voor het laatst aan de perstafel van de statenzaal zat in verband met zijn benoeming te Rot terdam. De commissaris deelde mede, dat hij de fractie-voorzitters op de hoogte had gebracht van zijn voornemen de heer Tevel toe te spreken, waarop deze hem hadden verklaard, dat zij dit voorne men unaniem toejuichten. „Kort na de oorlog bent u begonnen met het ma ken van verslagen van onze zittingen, verslagen die ik persoonlijk steeds op hoge prijs heb gesteld." Ook van andere zijde had de com missaris steeds grote lof gehoord over deze verslagen. Spreker noemde de objectiviteit en de opbouwende kritiek, die het werk van de heer Tevel kenmerkten. „Wij betreuren het dat u Zeeland gaat ver laten, aan de prettige samenwerking met u bewaren wij de beste herinne ring". De commissaris wenste tenslot te de heer Tevel Gods zegen toe in verder leven en werk. De heer Tevel toonde zich zeer ver rast door dit onverwachte afscheids woord. Hij verklaarde dat aan zijn werk ongetwijfeld fouten hadden ge- gekleefd, maar dat hij niettemin steeds had getracht het belang van Zeeland te dienen. „Ik betreur het, dat ik Zee land moet verlaten, maar steeds zal ik met grote vreugde aan de prettige ver houdingen in dit gewest terugdenken." Tenslotte dankte de heer Tevel de commissaris voor diens sympathieke ding, waarmee hij steeds de pers te gemoet treedt. De Rusische militaire attaché in Denemarken is verzocht het land te verlaten omdat zijn gedrag onverenig baar wordt geacht met zijn positie.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2