Benelux-textielindustrie is ongerust De jeugd van tegenwoordig Olie voor Duitse Noordzeekust K. N.A.C. bepleit vrijwillige snelheidsbeperking Ve> dtotou dceifyt Dronken loodgieter reed twee kinderen dood Politie moest Indonesiërs in legatie helpen Wie is de beste amateur mode-ontwerper ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Bezwaren tegen ontwerp gemeenschappelijke markt Nieuwe razzia's in Indonesische hoofdstad Egyptenaren gebruikten ziekenhuizen als sterkten Beter dan „half" zondagsrijverbod |sja het ongeluk bestelde hij een borrel Rusland koopt katoen in Egypte Ook deurwaarders kwamen eraan te pas Bekroond model wordt uitgevoerd door Parijse modekoning Zaterdag 26 januari 1957 ER ZIJN KLACHTEN over de jeugd van tegenwoordig. Herhaaldelijk leest men In de persberichten over vernielzucht, straatschenderij, ja erger, rock-and-roll- relletjes, om van nog akeliger dingen maar te zwijgen. En de klacht is, ook in gezinnen, waar de kinderen bij deze ex tremiteiten nog niet betrokken zijn, dat de jeugd van tegenwoordig zo heel an ders is, dan wij vroeger waren, dat ze moeilijk naar kerk en catechisatie en jeugdvereniging is te krijgen, dat ze liefst jazz-muziek op de radio aanzet, naar sportverslagen luistert, weinig ernst toont bij de studie, weinig eerbied heeft voor het gezag en dus ongezeglijk is in huis en op school. Kortom: er zijn vele klachten. Het is goed, dat we over deze dingen' met elkaar spreken. We weten, dat niet alle ouders deze klachten hebben. We weten ook, dat er zijn, die een tijdlang klagen en die enige jaren later soms zegen, als je informeert: ja, dat was zo, maar het is na een tijdje overgegaan. Doch ook bij die wetenschap staat vast, dat het een vrij algemeen ver schijnsel is. NU VRAGEN WIJ ons vaak af: is de jeugd van tegenwoordig zoveel slech ter dan die van vroeger, dan wijzelf dus? Ieder voelt, als we de vraagstelling zo richten, dat we voor een gevaarlijk punt staan. Immers, als we met onszelf gaan vergelijken, zijn we dan altijd eerlijk, objectief? Lopen we geen gevaar, onszelf in onze jeugd wat te idealiseren? Wij voor ons willen graag geloven, dat dat met niemand het geval is dan met onszelf alleen. Maar als we nu eens terug denken aan onze jeugd, onze streken, die wij op school uithaalden en ook op cate chisatie. De verzuimde kansen in later jeugdjaren. Het verzet tegen wat ons als boodschap ook voor het heiligste door on ze ouders en voorgangers werd doorge gevenNeen, een schoon blaadje had den wij zeker niet. En wij menen, dat ook in onze jonge tijd wel geklaagd werd over „de jeugd van tegenwoordig Wie, als wij, toen pedagogiek, opvoed kunde studeerde, leerde over de „Sturm- und Drangperiode", die alle jongeren doormaken, moeten doormaken, omdat zij In jeugdig idealisme de dingen anders, beter willen doen dan hun voorgangers, die zo veel bedorven hebben MEN GEVOELT, dat wij nu een plei dooi willen gaan houden voor de jeugd van tegenwoordig. Niet omdat we alles willen goedpraten. Maar omdat we aandacht willen vragen voor de omstan digheden, waarin deze jeugd staat We herinneren ons, hoe er na de eerste wereldoorlog een brochure verscheen geschreven op Zeeuws gebied onder de titel „de critiek der jongeren". Op de kwestie, welke daaromheen hing, gaan we nu niet in. Maar we willen er slechts op wijzen, dat die zo beperkte wereld oorlog iets had losgemaakt. We waren ge schokt in het vrij rustig bestaan waar in toch zoveel triests was van voor 1914. Toen brak, sterker dan de normale jeugdontwikkeling, de critiek der jon geren los. Onze jeugd heeft ook iets meegemaakt. We staan nog maar een kleine 12-tal jaren na een oorlog, waaraan een groot deel onzer jongeren nog heugenis heeft. Een oorlog, die in omvang en scherpte die van 19141918 enige malen overtreft. MAAR DAT IS het niet alleen. Onze jeugd maakt een kentering in de wereldgeschiedenis mee, die we misschien nimmer, maar anders in eeuwen niet zo gekend hebben. Feitelijk maakt onze jeugd thans elke dag wereldgeschiedenis mee. Want wij weten, ieder, door de moderne communi catiemiddelen, elke dag, wat er in de ge hele wereld gebeurt. We kunnen het lezen in onze kranten, we kunnen het horen door onze radio, we kunnen het zien op de televisie bijna op hetzelfde ogenblik, dat het gebeurt. We maken een technische ontwikkeling mee, die het gehele aanzien van de we reld schijnt te veranderen, We weten, dat er uitvindingen zijn ge daan, die het gehele wereldleven in een enkel ogenblik in een catastrophe kun nen doen ondergaan. Wij weten dat, maar ook onze jeugd weet dat. WAT VOOR GEVOLGEN heeft dit al les op de mentaliteit van de jeugd? Wij kunnen dit niet geheel uitwerken. Maar we willen dit op een tweetal pun ten nader aanduiden. Allereerst dit: rages, als nu de roek- and roll zijn er altijd geweest. We willen de ouderen twee voorbeelden geven. Her inneren zij zich, het was omstreeks 1910, nog de diabolo-rage? En dan uit de jaren twintig de jojo-rage? Dwaasheden. Waar toen toch jeugd en volwassenen aan mee deden. Ze gaven aanleiding tot ernstige waarschuwingen, dat men er krankzinnig van zou worden en zo al meer. Wat is er van overgebleven? En dan willen we, meer serieus, wijzen op het feit, dat elke generatie in zijn op groeien het best de polsslag ervaart van de tijd, waarin ze leeft. Ook hier een voorbeeld. Nog in het be gin van deze eeuw werd de muziek van Strauss beschouwd als wereldse muziek. Thans ervaren we ze als klassiek. Wij willen dit overbrengen op de jazz. Wy, ouderen, kunnen die niet waarde ren. De jeugd, althans belangrijke delen ervan, is er wèg van. Dit verandert onze beoordeling niet. Wij ervaren jazz meest als „georganiseer de herrie". Maar we vragen toch begrip. In de kunst, dus ook in de muziekkunst, klopt de polsslag van de tijd, waarin ze ont stond. Vroeger kon de muziek het kab belend beekje en de ruisende waterval weergeven. Maar is dat het tempo van deze tijd? Waar vinden we die nog? WIJ WANDELDEN EENS met een mo dern musicus door een fabriek. Daar daverden de geluiden van de machines. „Dat nu in muziek weer tè geven", zei hij. We hebben dat altijd onthouden. En zeker na de oorlog zijn we ons gaan af vragen: zit ei in die jazz en die rock-and- roll met hun schrilheid en disharmonie, die wjj verfoeien, soms iets van het kloppen van de polsslag van deze tijd, dat wij niet verstaan, maar dat onze jeugd wel ervaart? Wij poneren hier geen conclusie. Wij vragen slechts. En dan komen we tot onze slotvraag. Moeten wij aan onze jeugd wanhopen? Gode zij dank, neen! Noia aan regeringen DEN HAAG, 25 januari. De textielindustrieën in de Benelux- landen hebben in een uitvoerige nota aan hun regeringen een groot aantal bezwaren gemaakt tegen de gevolgen van een gemeenschap pelijke markt voor deze taak van industrie. Enkele bepalingen uit het huidige ontwerp wekken de ongerustheid. Men vreest, dat deze be palingen zullen leiden tot een verstoring van gevestigde handelsbe trekkingen voor de verkrijging van een markt, die in feite weinig gemeenschappelijks heeft. De Franse eis, dat ln de overgangs fase het beloningsnlveau voor mannen en vrouwen, die dezelfde arbeid verrich ten, in alle deelnemende landen op ge lijke hoogte moet liggen, wordt als zeer bezwarend aangemerkt, omdat dit door de prijsverhogende gevolgen voor de Benelux-textellndustrle de concurrentie positie ten opzichte van buiten-Europe- se markten sterk zou schaden. Deze Franse eis is ook onwerkelijk, omdat in Frankrijk zelf dit gelijke belontngspeil nog niet is bereikt. De nota spreekt van een bijzonder sterke mate van eenzijdige bevoorde ling van Frankrijk met betrekking tot het terrein van de oveheldsteun aan de handel met het buitenland. In het ontwerp-verdrag wordt het Frankrijk toegestaan zijn stelsel van exportondersteuning en van bijzonde re belasting van de import te hand haven en zelfs uit te breiden. Hier is volgens de nota duidelijk sprake van discriminatie. MAATREGELEN NODIG. Ter voorkoming van nadelige ver schuivingen in het handelsverkeer ten gevolge van een geleidelijke groei van de totstandkoming van het „buitenta rief" vraagt de Benelux-textlellndustrle de drie regeringen maatregelen te tref fen tegen het binnenkomen langs indi recte weg van produkten uit landen bul ten de Europese gemeenschap, die ver kocht worden tegen kunstmatig laag gehouden prijzen. Ook worden maatre gelen verzocht om te voorkomen, dat de totstandkoming van de gemeenschappe lijke markt gepaard gaat met een ver zwaring van de produktiekosten voor de textielindustrie ln de drie landen, omdat deze, wanneer de markt eenmaal gerealiseerd zal zijn, een groot deel van haar produkten moet exporteren naar landen buiten de gemeenschap. Dit maakt handhaving en versterking der concurrentiepositie noodzakelijk. Met name zal het nodig zijn te voorkomen, dat invoerrechten worden geheven op DJAKARTA, 25 jan. ANP. Het normale leven in de Indonesische hoofdstad werd vrijdagmorgen ingrij pend verstoord, toen gewapende troe pen verschillende delen van de stad afzetten voor het doen van huiszoekin gen. In een der afgezette wijken zijn de woningen van vele buitenlandse di plomaten gelegen. Bjj eerder razzia's werden reeds 29 personen aangehouden, waaronder eni ge officieren. Volgens de plaatselijke politie worden zij ervan beschuldigd betrokken te zijn bij de mislukte staatsgreep van kolonel Zulkifli Lubis, doch volgens andere berichten zouden de razzia's een actie zijn geweest tegen de Darul Islam. Donderdag werden in Badung soortgelijke razzia's onderno men. In een bekendmaking van de plaat selijk militair commandant van Dja karta wordt er nog eens op gewezen, dat een ieder die in het bezit van ille gale wapens wordt aangetroffen, zich aan de doodstraf bloot stelt. HANNOVER, 25 jan. (AFP). Binnen kort zullen in de Noordzee voor de Duit se kust boringen naar olie worden gedaan. Men heeft daar olielagen ontdekt, zo deelde het ministerie van economische zaken van Nedersaksen mede. Deze lagen vormen de onderzeese voortzetting van de lagen van het oliebekken van Neder- Saksen. 0 Een lijnvliegtuig van de „Lineas Aereas de Nicaragua" is woensdag in de vulkaan Ometepe, in het midden van het meer van Nicaragua, neergestort. Men vreest, dat de dertien passagiers en de drie leden van de bemanning om het le ven zijn gekomen. WIJ ZIEN IN ONZE JEUGD toch ook zo verblijdende verschijnselen van eerlijkheid, van bezinning soms, ook al zijn ze in bepaalde tijden verslaafd of ver slaafd geweest aan bepaalde rages. Wij zien ook meermalen uitingen van diep geloof: er is een God en er is een weg ter ontkoming, ook al worden die uitingen misschien gesteld in woorden en in vor men, die de onze niet kunnen zijn. Maar wij vragen daarom begrip voor de jeugd van tegenwoordig. Moeten wij wanhopen? Neen! Want de God van onze jeugd is ook de God van onze kinderen in hun opgroei. Op Hem moeten wij vertrouwen. En dan denken we aan het woord van een moeder, die ook met haar groot en ouder wordend gezin het nodige had meegemaakt en die toen zei: wij zouden onze kinderen wel tot Jezus willen brengen, maar wij kun nen niet meer, dan ze de weg tot Hem wijzen. En dan roept Hij ook onze kinde ren tot Zich. Soms langs wegen, waaraan wij nooit gedacht hadden. Laten we daarom meeleven met en veel bidden voor „de jeugd van tegenwoordig". Dat hebben onze ouders ook voor ons gedaan. grond- en hulpstoffen, die nu nog zijn vrijgesteld, zoals ruwe katoen en jute. GRONDSTOFFESNTROOM. Wat betreft het opnemen van de overzeese gebiedsdelen van de ver dragspartners stelt de nota, dat de be scherming der produktie van natuur lijke textlelgrondstoffen verstoord zou worden zowel in de landen der gemeen schap als in hun overzeese grondstof- fenstroom. Deze stroom vormt de basis van de concurrentiepositie der Benelux- textielindustrie buiten de gemeenschap. Het opnemen van deze gebiedsdelen in de gemeenschappelijke markt zal er niet toe mogen ledien, dat de voorzie ning met grondstoffen wordt bemoei lijkt onder het voorwendsel, dat het in heems produkt moet worden beguns tigd. LONDEN, 25 januari Sit Edwin Herbert, die kortgeleden rapport heeft uitgebracht over de in Port Said door de Brits-Franse actie aangerichte schade, heeft geantwoord op voor de televisie afgelegde verklaringen van dr. Edith Summerskill, de vroegere socialistische minister van onderwijs, die een bezoek aan Egypte heeft ge bracht. Volgens dr. Summerskill had den in Port Said twee ziekenhuizen, een operatiezaal elders, een groot aan tal scholen en een mohammedaanse begraafplaats voltreffers gehad. Sir Edwin heeft hierop verklaard, dat vol gens mededelingen van de dokter, die op het bedoelde tijdstip in de operatie zaal aan het werk was, de ruiten van de zaal waren gebroken en de water en stroomtoevoer uitvielen tengevolge van een aanval op een gebouw in de nabijheid. Beide door dr. Summerskill genoemde ziekenhuizen waren ten tij de van de aanval bij de Egyptenaren als sterkten in gebruik. Er bevonden zich daar geen patiënten of verple gend personeel. De scholen waren tij dens de aanval niet als zodanig in gebruik, maar door het Egyptische le ger bezet en hadden betrekkelijk wei nig schade opgelopen. Op de begraaf plaats waren gedeelten van de muren door het Egyptische leger omverge haald voor vergroting van het schoots veld, aldus Sir Edwin Herbert volgens de „Times". Adres aan de ministerraad 's-GRAVENHAGE, 25 januari. „De tijdelijke invoering van een ecnomische snelheidsbeperking van 70 of 80 kilometer, verplicht voor alle motorrijtuigen en gedurende de gehele week, verdient aan beveling boven de thans genomen maatregel, waarbij het zondagsrij verbod voorlopig voor twee zondagen is opgeheven. Nu de benzine situatie minder precair is, dient geprobeerd te worden, of de nog noodzakelijke bezuiniging met een dergelijke snelheidsbeperking te bereiken valt. Het publiek zou erop gewezen kunnen worden, dat bij onvoldoende resultaat van de proef wederinvoering van het algehele zondagsrijverbod te verwachten is." In een adres aan de ministerraad heeft de KNAC deze mening naar voren gebracht. Gewezen wordt op de ernstige scha de, die het zondagsrijverbod toebrengt aan Horeca-bedrijven, autoverhuurin- richtingen, garage- en toerwagen-be- drijven. Daarnaast zijn er vele indirec te gevolgen. Bij een autofabriek is per soneel ontslagen. Het vreemdelingen seizoen, waarvoor thans de definitieve voorbereidingen moeten worden ge troffen,' zal een terugslag ondervinden. Vreemdelingen huren in het seizoen vaak auto's zonder chauffeur en ma ken excursies per autocar. Wanneer eenmaal, door welke oorzaak ook, de vreemdelingenstroom wordt onderbro ken, zal het zeer moeilijk zijn om na opheffing van de beletselen deze stroom weer in de oude banen te lei- dn. Ht feit, dat in West-Duitsland geen en in België minder beperkende maat regelen van kracht zijn, vergroot nog Eis van twee jaar UTRECHT, 25 januari. Twee jaar gevangenisstraf en vijf jaar intrekking van het rijbewijs eiste de ofifcier van justitie, jhr. mr. N. Witsen Elias, tegen de 42-jarige loodgieterspatroon, G. van C. uit De Bilt, die voor de rechtbank te Utrecht terechtstond wegens het veroorzaken van een dodelijke aanrijding. Van C. verkeerde toen onder invloed van sterke drank. De verdachte gaf toe, dat hij enige borrels had gebruikt op de avond van 10 oktober j.l., al zouden het er vol gens hem geen vier of vijf zijn ge weest, zoals de bloedproef uitwees. Het was die avond zeer mistig en hij had met een snelheid van 40 a 50 kilometer gereden. Plotseling zag hij op de Gageldijk enige personen ge heel rechts langs de kant van de berm staan. Hij had willen remmen, maar toen was de aanrijding volgens hem reeds geschied. De gevolgen waren noodlottig: de 16-jarige Lientje Post uit Westbroek en de 17-jarige Hans Pietersen uit Utrecht kwamen door de botsing in de sloot terecht en verloren het leven. De 16-jarige buur jongen van Hans Pietersen, de ma chinedrijver Leonard Grüpink uit Utrecht, kreeg «en lichte shock. Ofschoon Leonard Grijpink de be stuurder van de wagen had verzocht bij te lichten, omdat zijn vriend in de sloot was gevallen, gaf de verdachte hieraan geen gehoor. Hij klaagde over zijn lip, die tengevolge van de bot sing was verwond en stapte in de wagen, waarmede hij naar het café van Van Alfen reed en een borrel be stelde. „Er is een ongeluk gebeurd, ga eens kijken", had hij tegen de caféhouder gezegd, waarop deze met zijn zoon zich op weg begaf en de politie waarschuwde. Zowel de officier van justitie als de president van de rechtbank, mr. D. Visser, namen het de verdachte kwalijk, dat hij van zijn vorige twee veroordelingen terzake van het besturen van een auto onder invloed van sterke drank niets had geleerd. Een over de verdachte uitgebracht rapport van het consultatiebureau voor alcoholisme vermeldde welis waar, dat Van C. het laatste jaar getracht had zijn leven te beteren, doch tot geheelonthouding was hij niet gekomen. „Deze man heeft niets geleerd en dat neem ik hem hoogst kwalijk", zo zei de officier. Naar zijn mening had de verdachte zijn snelheid moeten minderen om de wagen onder de weersomstandigheden van die avond tijdig tot stilstond te kunnen brengen. Hij zag geen enkele reden tot cle mentie en eiste twee jaar gevangenis straf. Mr. J. Boor, raadsman, voerde aan, dat de man in een overmachtspositie had verkeerd en een aanrijding had gekregen op een plaats waar geen verkeer te verwachten was. Hij merk te nog op, dat de verdachte zijn best had gedaan van de drank af te blij ven en meende, dat alleen het rijden onder invloed van sterke drank be wezen kon worden geacht, doch niet het primair ten laste gelegde. Ongetwijfeld bezorgd kijkt deze Duit se jongen uit het plaatsje Vilshofen aan de Donau over de drijf ijsvlakte op de rivier, die met horten en stoten de brug passeert, waar het ijs vorig jaar een dam vormde, zodat Vilshofen overstroomd geraakte. Het drijfijs strekt ook nu reeds over een lengte van meer dan twintig kilometer op de rivier uit en wordt voortdurend door drie ijsbrekers in bewegin g ge houden om de ramp van vorig jaar februari te voorkomen. De dreiging is echter alweer groot en men weet niet zeker of het gevaar geheel ge keerd zal kunnen worden het gevaar voor vermindering van hel buitenlands bezoek. GEEN ZEKERHEID Een nadeel is verder, dat bij de thans gevolgde methode niemand ook maar enige zekerheid heeft om trent de te verwachten ontwikkeling. De autoverhuur -en touringcarbe- drijven missen elke basis voor hel aangaan van contracten later in het seizoen. Voor deze en andere bedrij ven wordt een regelmatige bedrijfs voering onmogelijk gemaakt. Weliswaar is thans een tijdelijke verzachting van het zondagsrijverbod afgekondigd, maar de genoemde be zwaren blijven praktisch onvermin derd voortbestaan. Bij een algemene economische snel heidsbeperking van 70 of 80 km ver dwijnen die bezwaren. Een suggestie in deze richting is reeds eerder gedaan, maar daarbij werd vrijwilligheid be pleit. Bovendien heeft de minister van economische zaken toen op grond van schattingen geoordeeld, dat de snel heidsbeperking minder benzine zou uitsparen dan een zondagsrijverbod. EERST EEN PROEF De KNAC stelt hier tegenover, dat eerst 'n proefneming kan uitwijzen, oi dit oordeel juist is. Bovendien: nu de besparing op benzine geringer kan zijn, zal deze gemakkelijker met een snel heidsbeperking bereikt worden. België past die oplossing tot tevredenheid toe, België en Zwitserland hebben zelf» aanvankelijk een zondagsrijverbod ge kend en zijn daarna tot het systeem van snelheidsbeperking overgegaan. De controle op een snelheidsbeper king is mogelijk in de normale ver keerscontrole, terwijl toezicht op de naleving van het zondagsrijverbod ve le extra politiediensten vereist, het geen het normale verkeerstoezicht af breuk zal gaan berokkenen. De KNAÖ is ervan overtuigd, dat het publiek zijn medewerking aan de voorgestelde maatregel zal geven. CAIRO, 25 jan. (Reuter). In het semi-officlële nieuwsblad „Al Gembou- rla" is bekend gemaakt, dat Egypte een enorme katoentransactie met de Sowjet-Unie heeft gesloten, waarmede een bedrag van 12 miljoen pond ster ling gemoeid ls (ongeveer 13 miljoen gulden). Betaling zou gedeeltelijk ge schieden in door Egypte te bepalen bui tenlandse valuta. In april j.l. hebben de beide landen een ruilhundelsovereenkomst gesloten ter waarde van 1 miljoen pond sterling. Deze werd gevolgd door overeenkom sten inzake levering door de Sowjet- Unie van 400.000 ton tarwe aan Egypte gedurende het tarwesetzoen 1956-57, te gen betaling in Egyptische valuta, die de Sowjet-Unie zou gebviken voor de aankoop van Egyptische katoen- en andere graanpreduktr Er zijn bij de stormen, die onlang» de Canarisehe eilanden hebben geteis terd, 28 personen omgekomen en een groot aantal gewond, aldus is officieel te Las Palmas bekendgemaakt. Er werden 165 huizen verwoest. „Diplomatiek" conflict in Wenen WENEN, 25 jan. A.P.ASlechts met de hulp van politie en deurwaar ders is de Indonesische legatie in Wenen er vandaag in geslaagd haar nieu we kantoor te betrekken. De eigenlijke huurder van het pand had het aan de legatie onderverhuurd, maar de eigenaresse had hiertegen bezwaren gemaakt, om dat zij meende, dat voor vestiging van een buitenlandse le gatie toestemming van het Oostenrijkse ministerie van buitenlandse zaken is vereist, terwijl bovendien het pand slechts als woonhuis en niet als kan toorgelegenheid mag worden gebruikt. Om de gezant het betrekken van het pand te verhinderen, had de eige naresse de voordeur gebarriceerd. De onderverhuurder wendde zich tot de rechter, die de Indonesische legatie voorlopige toestemming gaf om het pand te betrekken, hetgeen slechts met behulp van politie en deurwaarders mogelijk bleek. Mocht de eigenares in het gelijk worden gesteld, dan zullen er wel kleine diplomatieke verwikkelingen komen om de legatie weer uit het pand te krijgen. Dc hulp van het Oostenrijkse ministerie van buitenlandse zaken 'zal daarbij nodig zijn. Infernaiionale compeiifie (Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM, 25 januari. Jongelui in Nederland, Engeland, Frankrijk, Duitsland, Zwitserland, Italië, Denemarken en Japan met tot nu toe verborgen gebleven artistieke talenten krijgen de kans van hun leven om in één slag beroemde mode-ontwerpers te worden, wier modellen worden uitgevoerd door befaamde Parijse modekonin gen, misschien zelfs wel door Dior. Deze kans wordt hun gegeven door het Internationaal Wol Secretariaat, dat een grote competitie heeft uitgeschreven voor amateur-mode-ontwerpers. Aan de internationale competitie gaan landelijke selectie-wedstrijden vooraf. Iedereen, die niet van beroep mode-ont werper is, mag eraan deelnemen. De op dracht is het ontwerpen en alleen in teke ning uitvoeren van een tailleur, een cock tailjurk, een mantel of een middagjapon, bestemd voor de najaars- en wintermode van 1957 en dus uit te voeren in wol. Voor de wedstrijd in Nederland zijn vier eersteprijzen van 1000 gulden be schikbaar gesteld, vier tweede van 500 en vier derde prijzen van 300 gulden. De jury die de Nederlandse inzendin gen zal beoordelen bestaat uit mevrouw E. Pennink, moderedactrice, mevrouw D. Roozendaal, lerares modetekenen en de heren J. Kreisberg, directeur Jolo Couture, Max Heyman's, couturier en J. Cruys Voorbergh, costuumhistoricus. De prijswinnaars in alle vier de cate gorieën mogen meedingen in de interna tionale competitie, waarvoor vier prijzen van 250 pond (ongeveer 2650 gulden), vier van 100 pond en vier van 50 pond zijn uit geloofd. Voorwaarden voor deelname worden op aanvraag verstrekt door het Interna tionaal Wol Secretariaat, Rokin 9—15, Amsterdam.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3