Nieuws uit de Provincie BEURS MARKT VEILING UIT ZEELANDS STEDEN Concert Ned. Vocaal Kwartet te Goes Aanbod claims Philips Middelburg Goes Zierïkzee Judo-examens Dr. 0. G. Heldring 45 jaar predikant Dinsdag 22 januari 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 BIEZEL1NGE bouwvereniging V.I.O.S. werd opge- Vergadering ysclub. Onder voorzitter- richt Dit feit zal zonder festiviteiten schap van de heer Chr. Goeree vergader- voorbijgaan maar toch heeft het be- de vrijdagavond de ijsclub „De Zwarte Weel". Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer C. Beenakker, bleek, dat er het afgelopen jaar vele leden zijn bij gekomen. Het ledental bedraagt thans 315 Besloten werd dat de Weel aangesloten zal worden op het lichtnet van de P.Z.E. M. In verband met de steeds stijgende kosten werd de contributie verhoogd van 1,— tot 2,—. In de wedstrijdcommis sie werden benoemd de heren M. IJzer man, Chr. Goeree, J. Zuidweg, A. Dek ker en G. Zuidweg. Besloten werd in het vervolg geen geldprijzen meer te schen ken maar bekers en medaljes. Bij de be stuursverkiezing werden herkozen de he ren Chr. Goeree, M. IJzerman en J. Zuid weg. BORSSELE Benoeming. Tot bode bij de Borsselse waterkering is benoemd de heer W. de Kok. BRUINISSE Varkenshoudersvereniging. In de ver gadering van de Varkenshoudersver eniging deelde de voorzitter, de heer L. Stoel, mee, dat de vereniging weer een goed jaar achter de rug heeft. Slechts een varken was gestorven en 1 varken moest worden opgeruimd Staande herdacht men enige ogenblik ken het overleden bestuurslid de heer Joh. Bal Az., die ook in de varkens houdersvereniging had getoond een goed bestuurslid te zijn. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer M. Beekman, bleek dat de vereniging thans nog 78 leden telt, dat 74 varkens waren aangegeven, waar van er slechts 6 ziek waren gemeld, Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende en herkiesbare bestuurs leden, de heren W. H. Okkerse en L. E. van Popering, met bijna algemene «temmen herkozen, In de vacature Joh. Bal en D. van den Berghe werden resp. gekozen de heren F. van den Berg en P. van den Ouden. COLIJNSPLAAT Collecte. In het vierde kwartaal 1956 werd voor de stichting „Kinderzorg' door de busjesactie in totaal f 152.45 gecollecteerd. 's GRAVENPOLDER Restauratie-commissie. Onder voorzit terschap van burgemeester J. D. Jansen, vergaderde de restauratie-commissie van de Ned. Herv. kerk om te spreken over hetgeen in de komende tijd gedaan moet worden. Binnen afzienbare tijd zal name lijk met de restauratie van de kerk wor den begonnen. Er zal een nood-kerkje worden gezet voor de tijd, waarin van de gewone kerk geen gebruik gemaakt kan worden. Een drietal geschikte plaat sen zullen worden onderzocht. Wegens vertrek van de penningmeester, de heer L. J. Verkerke, werd als zodanig gekozen de heer A. J. Geensen. GRIJPSKERKE Arjos. De eerste vergadering van de Arjos „Vreest God, eert de Koning" in het nieuwe jaar werd gepresideerd door de heer I. Marinussen. De heer A. de Buck te Gapinge hield een inleiding over: „Overheid en maatschappelijk werk", het onderwerp, dat ook op de landelijke studieconferentie behandeld was, L EDEKENSKERKE Raad. De gemeenteraad komt woensdag 23 januari bijeen. Zij behandelt dan de aankoop van grond in het uitbreidings plan, het aangaan van een kasgeldlening, het bouwrijpmaken van het uitbreidings plan „Vreeland" en bezoldigingsmaatre gelen voor het gemeentepersoneel. KAMPERLAND Uitvoering „Ons Genoegen" Het mu ziekgezelschap „Ons Genoegen" hield een uitvoering in „Renata". Na een openings woord door de voorzitter, de heer M. Leenpoel, werd onder leiding van haar directeur, de heer F. Smit, een 5-tal mu zieknummers op verdienstelijke wijze ten gehore gebracht. Na de pauze gaven een tweetal muzie kanten een solonummer ten beste. Verder Werd er door een toneelclub van Kortgene een toneelstuk opgevoerd in drie bedrij ven getiteld: „De zon tegemoet". KAPELLE Landbouwvereniging. Binnenkort is het tachtig jaar geleden dat de land- GOES, 21 jan. Onder auspiciën van de Vereniging voor Algemene Wetenschappelijke Belangen te Goes gaf het Nederlands Vocaal Kwartet (Corrie Bijster, sopraan; Leni Hen- ning, alt; Wiebe Drayer, tenor en Pe ter de Vos, bas) een concert in de „Prins van Oranje". Hoewel de zaal niet geheel vol was, was de opkomst niet onbevredigend. In het algemeen hoort men op con certen in onze provincie muziek uit de 18e en 19e eeuw; zeer verheugend was het daarom, dat het programma dit maal grotendeels bestond uit compo sities van zestiende-eeuwse (waaron der enkele Nederlandse) en twintigste- eeuwse (uitsluitend Nederlandse) componisten, die op overtuigende wij ze ten gehore werden gebracht. Het „samenspel" van dit kwartet is zeer goed (het minst in de liederen van Brahms). Zoals bij een strijkkwartet het timbre van de instrumenten moet harmoniëren, zo moet dit stellig ook het geval zijn met de stemmen van een vocaal kwartet. Deze vier stem men deden dit prachtig en de zange ressen en zangers reageerden uitste kend op elkaar. Te oordelen naar de reacties hebben de aanwezigen zeer genoten van deze zang, in het bizonder wel van het fijn gevoelige „Languir me fais" van Cl. de Sermissy (14901562), de guitige werkjes „O occhi manza mia" en „Ma- tona mia cara" van Orl. di Lasso (1532 1594) en het sfeervolle „Wandrers Nachtlied" van A. Diepenbrock (1862 1921). Als toegift werd gezongen een bewerking van het bekende volkslied „Zeg kwezelken". R. stuur gemeend er goed aan te doen de leden iets extra's aan te bieden en wel een speciale bijeenkomst op a.s. woensdag waarop de heer A. op 't Hof uit Goes zal spreken over voedings- ziekten in de tuinbouw en de heer KI. Buwalda over Sporenelementen. Na de pauze zullen drie kleurenfilms ver toond worden. De algemene jaarver gadering wordt gehouden op 30 janu ari a.s. KRUIN INGEN Raad komt bijeen. Woensdag 23 jan. komt de gemeenteraad bijeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: Voorstel om aan de heer M, Hoogesteger te Hansweert op zijn ver, zoek eervol ontslag te verlenen als gemeentewerkman met ingang van februari 1957; benoeming van een on derwijzer aan de openbare lagere school te Hansweert. Op de voordracht is geplaatst de heer A. A. W. Koop, onderwijzer aan de o.l. school te Nieuwdorp. Voorstel tot verkoop van bouwgrond aan de Schoolstraat aan de heer C. Meijer te Kruiningen en be spreking vertegenwoordiging van de gemeente in het bestuur van de stich ting „Ons Dorpshuis". KRABBENDIJKE Dammen. Voor de onderlinge compe titie van de damclubcombinatie Oostdijk werden de volgende partijen gespeeld: Jan van BurgJac. Meeuwsen 02; A. van WeeleL. van Nieuwenhuize 11; Jac. Boone-L. Boone 20; L. BooneN. Sinke 20; N. de BatE. Henneklj 02 NISSE Z.L.M. Onder voorzitterschap van de heer W. Minnaar hield de plaatselijke afdeling der Z.L.M. haar jaarvergade ring. De penningmeester maakte mel ding van een batig saldo van f 143.59 De heren P. Vette en L. Tolhoek wer den als bestuurslid herkozen. Als af gevaardigde naar de vergadring van het kringbestuur werd aangewezen de heer W. Minnaard. Het voorstel om subsidie te verlenen voor de veekeu ring te 's-Heer Abtskerke werd goed gekeurd. Op 11 februari zal een nog nader aan te wijzen spreker uitgeno digd worden. De heer Lampe sprak over de bedr'jfsgroep OOSTBURG C.JJÏ.T.B. De plaatselijke afdeling der C.J.B.T.B. hield dezer dagen haar vijfde jaarvergadering. In zijn openingsrede dankte de voorzitter, de heer D. Kaljouw, de begunstigers voor de belangrijke steun, die in het afgelopen Jaar werd ont vangen. Vijf nieuwe leden mochten wor den ingeschreven. Dr. G. A. van Bockel hield een causerie over het leven In Spanje, hetgeen hij toelichtte met licht beelden. Na de pauze werd nog een flim over dit land vertoond. Jaarvergadering „Soli Deo Gloria". De zer aagen hield de zang 7e: emgu g Soli Deo Gloria haar huishoudelijke jaarver gadering. Reeds in zijn openingswoord af drs. Cappon te kennnen deze avond afscheid te moeten nemen als voorzitter van de vereniging. Directeur De Feyter sprak erkele waarderende woorden voor al het goede werk, dat de voorzitter aan het koor hteft bewezen. Uit de jaarver slagen bleek, dat het koor met zes leden was vooruitgegaan. De penningmeester meldde een gunstig batig saldo. De bestuursverkiezing was als volgt: voorzittei de heer De Smet, (vacc. drs. Cappon); vice voorzitter: de heer W. Bak ker, ivacc De Smet); secretaresse: mej. I. Baal, in de plaats (vacc. de heer S. P. Dekker). De overige bestuursleden be hielden hun functie. De tweede helft van de avond werd gevuld toet vooidracht, spel, muziek en zang. OOST- EN WEST-SOUBURG Muziekuitvoering. Zaterdagavond hield de Souburgse muziekvereniging „Vlijt en Volharding" haar 4e en laatste uitvoering onder leiding van de heer Van Wallen burg. Op deze laatste avond werd door het jongste lid van het jeugdcorps de dirigent een blijvende herinnering aan geboden. Tevens werd door de muziekver. aan alle leden der toneelgroep „De Stee" een surprise aangeboden. OOSTKAPELLE ,De Halve Maan". De ijsclub „De Halve Maan" hield in café Helmstrijd een alge mene ledenvergadering onder voorzitter schap van de heer A. J. de Broekert. De vergadering besloot, dat de vereniging lid wordt van de K.N.S.B. Voortaan zal bij wedstrijden ook invidueel schoonrijden worden ingeschakeld. Het kleedlokaal op het sportveld kan in het vervolg gebruikt worden voor bestuursvergaderingen. Tot slot werden verschillende mooie films over wintersporten vertoond. Uitvoering. De muziekvereniging „Cres cendo" gaf een uitvoering In het vereni gingsgebouw. Onder de uitstekende lei ding van de dirigent, de heer P. Wisse werden door het korps een tiental num mers uitgevoerd. Het korps besloot met de „Kijk-Uit"-mars van het verbond van Veilig Verkeer. Onder het motto „Lachen is troef" zorgden „De Zandkorrels" uit 't Zand na de pauze voor een vlot caba retprogramma. POORTVLIET Geslaagd. Te Bergen op Zoom Is ge slaagd voor het praktijkdiploma boek houden de heer W. M. Ista. RITTHEM F' mavond. In het verenigingsgebouw „Ons Dorpsleven" werd een filmavond gegeven ten bate van de stichting „Vre derust" tc Bergen op Zoom. In een prach tige kleurenfilm konden de toeschouwers zien, wat abemaal voor de patiënten wordt gedaan hoe men er leeft <n werkt, Er bestond veel belangstelling voor deze geslaagde avond. N.C.V.B. lie plaatselijke afde ing van de N.C.V.B. hield dezer dagen een ver gadering. Tot voorzitter en districtsvoor zitter werd gekozen de heer K. Buijse, tot bestuurslid de heer J. de Jonge en tot districlsbesluurslid de heer J. Bakker. De heer C de Kraker had bedankt als voor zitter. Hij had deze functie 25 jaar lang bekleed. SCHERPENISSE Ballonvaartavond. Dinsdag 22 Janua ri zal In Holland Huls een ballonvaart avond worden gehouden, uitgaande van de Stichting Gemeenschap Eiland Tho- len. Het echtpaar Boesman zal over verschillende ervaringen tijdens hun luchtreizen spreken. Het belooft een zeer Interessante avond te worden. STAVENISSE Herverkaveling. Dezer dagen werd een regieobjekt in herverkavelingsverband geopend. Ongeveer 30 mensen werden hierop te werk gesteld. Benoeming. Aan de o.l.-school werd met ingang van 15 januari benoemd tot tijdelijk onderwijzeres mevrouw M. van der Slikke-Minderhoud. Benoeming. De gemeenteraad besloot tijdens een spoedeisende vergadering als machinist aan de zuiveringsinstal latie te benoemen de heer A. van der Sllkke. ST. ANN ALAND Opbrengst Bazar. De totale Inkomsten van de ten bate van de muziekvereniging „Accelerando" gehouden bazar zijn: 4.359,34, waarbij nog komt de opbrengst van de verkochte goederen 435,95. Dat is dus een bedrag van: 4.795,29. De totale uitgaven zijn: 2.789,Het batig saldo van genoemde bazar is dus: 2.096,69. Ongeluk. Het zevenjarig dochtertje van de heer A. Quist uit de Brugstraat kwam zodanig te vallen, dat zij haar sleutelbeen brak. Rode Kruis-film. Onder auspiciën van het Ned. Rode Kruis komt op het eiland Tholen weer een filmtournee. Gedurende de week van 21 tot en met 25 januari draait achtereenvolgens in de gemeenten Tholen, Oud-Vossemeer, Sint-Annaland, Seherpenisse en Sint Maartensdijk, de film „De laatste brug", waarbij de die nende taak van het Rode Kruis weer sterk wordt geaccentueerd. Uitvoering W.H.S. De sportvereniging W.H.S. hield haar jaarlijkse uitvoering in de zaal van de heer Fr. Rijnberg, In zijn openingswoord deed de voorzitter, de heer Abr. J. Soeters Jac.zn. een goed woordje voor zijn vereniging. Hij wekte degenen, die aanwezig waren hun steun te willen blijven geven, daar er in de toe komst veel nodig is. De hoofdschotel van deze avond was de opvoering van het blijspel „De kwade Huishoudster" van Joh. W. Broedelet, het geen voortreffelijk vertolkt werd. De rol van huishoudster kwam voornamelijk zeer goed tot zijn recht. Verder werd die avond nog een verloting gehouden ter bestrijding van de aan deze avond verbonden on kosten. In zijn slotwoord bracht de voor zitter Soeters dank aan allen, die tot het welslagen van deze uitvoering hadden bij gedragen, inzonderheid de toneelvereni ging ,,'t Fort" uit Bergen op Zoom. ST. LAURENS Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter D., z.v. G. M. Nijpjes en Z. van Slooten; Cornells P., z.v. A. Joosse en C. Olree. Gehuwd: P. Francke, 26 j. en C. Wattel, 25 j. Overleden: J. Roeleven, 74 j., geh. met SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES medegedeeld door de Ned. 1953 8914 8954 De Oostkust 105 105 Borneo-Sum. 76 Ned. 1953 8814 88)4 Serbadjadi 38 37 Interna tio 96 94 Ned. 1947 8414 84 H. Amer. Lijn 18154 18014 Albert Heijn 247 248 Dollarl. 1947 9214 9214 K.Jav.Ch.Pktv. 18654 187 Wilson 1454 Ned. 1962-'64 8954 8954 Kon. Boot 17054 168 Baltimore Grootb. 1946 K. Paketv. 161 161 Ches. Chio 68 67 Cultuurb. 50 48 K. Rott. Lloyd 17514 17414 M. Kans. Texas N. Handelsb. 107 10554 N. Schpv. Unie 16954 16854 N. Y. Central 3254 N. Handel Mij 16554 165 Omm. Scheepv. 268 268 Pennsylvx. 2154 2154 AKU 196-54 19454 St. Mij Ned. 20114 200 Can. Pacific 3454 3354 Berk. Pat. 175 HVA 96 9554 Am. Motors 554 554 Calvé Delft 303 299 Jav. Cultuur 57 56 Am. Radiator 1754 1754 Geld. Zonen 200 19554 NISU 75 7414 Am. Smelting 54 5354 K. Hoogov. 265 Vorsten! 2914 3014 Anac. Copper 6954 68)4 Ned. Ford 320 211 Ver. Deli Mij 101 10054 Bethl. Steel 18854 18354 N. Kabelf. 26814 Senembah 6514 65 Curtiss Wright 4754 4654 Philips Gloell. 22814 22354 Müller Co. 304 302 Gen. Motors 4154 41 id. 6 pet. pref. 140 Amst. Bank 224 224 Int. Nickel 111 10954 Unilever 34914 3B4 Esc. Bank Jones Steel 5754 5354 Wilton-Fiien. Rott. Bank 18754 18554 Kenn. Copper 12254 12154 Biliton II rubr. 213 21954 Twentse Bank 19014 18914 Rep. Steel 5454 5354 Dordtse Petr. 80854 790 Telev. Electr. 1254 1254 Stand. Brands 4054 4054 id. 7 pet. pref. 789 K. Zwanenb. 275 27414 U.S. Steel 6754 6554 Kon. Olie 161,— 158,30 De Schelde 210 209 Cities Serv. 6854 6544 id. 1000,—) 161.15 158,30 R.S. Stokvis 162 15954 Cont. Oil 125 Moeara Enim V. Machinefabr 16314 16254 Phillips Oil Amst. Rubber 7954 7954 Aniem 61 Shell Oil 86 8254 Band. Rubber Overz. Gas 157 153 Sunray Oil 2854 2754 AMSTERDAM, 21 jan. De beurs stond vandaag sterk onder invloed van het flauwe slot van Wallstreet op vrij dag jl., waarop hier in het telefoni sche verkeer al sterk is gereageerd. Olies waren vanmiddag dan ook ruim drie gulden lager rondom 158 maar in de hoek ging er weinig, ja vrijwel niets om. Alle aandacht viel weer op de Philïpswaarden, die zowel voor de aandelen als de claims een daling lie ten zien. De inzet van de claims viel M. Feenstra. C.B.T.B. De C.B.T.B. kwam o.l.v. de heer J. Koole Mzn., In jaarvergadering bijeen. Uit het jaarverslag van de secre taris-penningmeester, de heer M. Gilde, bleek o.a. een goed batig saldo. Aangezien de voorzitter wegens beëindiging van zijn bedrijf zich niet herkiesbaar stelde, werd in zijn plaats gekozen de heer A. Simons Lzn. De provinciaal-secretaris, de heer S. Baar uit Goes, besprak in een causerie verschillende actuele landbouwvragen. Hierop volgde een drukke bespreking. Aan het slot van de vergadering bracht de vice-voorzitter de scheidende voorzit ter dank voor wat hij voor de afdeling heeft gedaan. ST. PHILIPSLAND Ledental Rode Kruis. Wanneer men in het dorp en de Anna Jacobapolder nog Iets meer propaganda voor het Rode Kruis maakt, kan men binnen kort spreken van een algemeen lid maatschap. Er zijn nog maar 19 ge zinnen niet aangesloten als lid. Vergadering CJ.B.T.B. Onder leiding van de algemeen ad junct, de heer J. W. Harpe, kwam de Middelburgse afdeling der C.J.B.T.B. bijeen. In zijn openingsrede wees hij o.a. op de gespannen wereldtoestand en aan de moeilijkheden rondom het prijzenbeleid in de landbouw. Wij moeten daartegen als christen-boeren ons hoofd koel houden. De heer M. Kwekkeboom hield een inleiding over de fruitteelt. Hij behandelde hierbij de fruitsoorten, hun systeem van aan plant en de wijze van ziektebestrij ding. In de bespreking werd o.m. gedis cussieerd over de vraag ef het nog verantwoord is, dat een gemengd be drijf fruit vior eigen gebruik kweekt. De mening der vergadering was, dat fruitbomen wel bij een boerderij ho ren, maar dat ze vaak een stiefmoe derlijke behandeling krijgen. Na de pauze werd een declamatie wedstrijd gehouden, die verzorgd was door zeven leden, waarvan de heer J. de Kood de eerste prijs behaalde. De volgende vergadering werd vast gesteld op 15 februari. Feestavond Vlasmarkt In de grote Schuttershofzaal heeft de buurtvereniging „Vlasmarkt Krommeweele en omgeving" gisteren haar jaarlijkse feestavond grotendeels laten verzorgen door het gezelschap ,De Zandkorrels". „De Zandkorrels" brachten een non stop-programma, dat getiteld was .Lachen is gezond" en gelachen wordt er, als Caljouw c.s. de bloemen van de amateuristische kleine kunst buiten zetten, ook al is het voor een andere buurtvereniging I Het pro gramma was een aaneenschakeling van vrolijke en geestige schetsen, waar voor steeds de juiste toon werd gevon den, zang en conference (het laatste van de heer A. Caljouw). De drie vraagtekens, die op het programma stonden, werden door de heer Frans Burgs, een kunstig fluiter, veranderd in uitroeptekens. Het programma ver meldde verder het optreden van het huisorkest der (eigen) buurt, dat on der leiding van mevrouw Zee staat. Het was een zeer geslaagde avond. Geslaagd Het diploma Moderne Bedrijfsadmi nistratie werd behaald door de heren P. Bassie en L. Vlieger, beiden te Mid delburg. Jeugdconcert voor piano en dwarsfluit In de Prins van Oranje hebben de heren Kruyt (piano) en Bruggen (dwarsfluit) een jeugdconcert gege ven uitgaande van de stichting school- concerten in Zeeland. Uitgevoerd wer den enige dansen van Bach, een an dante van Mozart, het Frühlingslied van Mendelsohn, Tarantella van de zelfde componist en een werk van Saint Saëns. Bijzondere opmerking verdient het zeer korte, maar tevens opwindende „De vlucht van een hommel" van Rimsky-Korsakow. Vijf dansen uit een verzameling van een Antwerpse uitge verij werden eveneens uitgevoerd, waarbij de heer Brüggen vijf soorten fluiten gebruikte. De opvoering heeft er zeker toe bij gedragen, dat de belangstelling voor de serieuze muziek bij de schooljeugd wordt gestimuleerd. Deze keer bezoch ten de leerlingen van de huishoud school en de ambachtsschool deze bui tengewoon leerzame middag. Alliance Fran?aise Ofschoon voor een buitenstaander de astronomie altijd wel Iets onbegrijpe lijks zal blijven, is het toch Interessant daarover door een vakman te horen spreken. De astronoom J. Delhaye heeft don derdagavond zijn talrijke toehoorders weten te boelen door zijn uiteenzettin gen van de positieve resultaten, die de Franse astronomie in haar verschillen de observatoria heeft bereikt. Deze re sultaten werden aan de aanwezigen vooral duidelijk gemaakt door de pro jectie van foto's, die ln de observatoria genomen zijn. Tot slot werd de zeer goede film „Flammes du solell" ver toond, die een beeld geeft van de pro tuberansen op de zon. In het huishoudelijk gedeelte van de vergadering heeft de voorzitter mee gedeeld, dat de Alliance Frangaise in Goes nu de beschikking heeft over een uitstekende eigen blibliotheek, waarin de meest moderne Franse werken zijn opgenomen. Verder werd besloten, om een twee de „Cercle de conversation" voor da mes op te richten. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij het secretari aat, A. J. Kade 11. Raadsagenda Z1ERIKZEE, 21 jan. De raad van de .gemeente Zierikzee zal dinsdagavond 29 januari om 8 uur tén stadhuize in open-« bare vergadering bijeenkomen. Nadat burgemeester mr. Dijckmeester zijn jaar rede heeft gehouden, zal de agenda ver der worden afgewerkt, waarop o.m. voor stellen staan tot aankoop van grond en tot uitgifte van grond in erfpacht. Tevens een voorstel tot het aannemen van grond in erfpacht t.b.v. de aanleg van een zwembad. Voorgesteld wordt mr. Du Croo te her benoemen als regent van het Burger Weeshuis en te benoemen tot schrijver bij de centrale dienst „Noord-Zeeland" de heer W. v. d. Berg te Bruinisse. B. en w. stellen voor een subsidie toe te kennen in de kosten van restauratie van de Kleine Kerk en een subsidie aan de dienst voor de geestelijke volksgezond heid (3 cent per niet r.k.-inwoner) groot 189,Ook zijn er voorstellen betref fende subsidiëring van de Nutsbiblio- theek, nieuwe uitkerings- en pensioen verordening t.b.v. oud-wethouders, en een gewijzigde instructie voor brug wachter, havenmeester en marktmeester. erg mee op 16,40 maar toen kwam het aanbod pas goed los, en wat vorige wee kal gevreesd was, werd nu wer kelijkheid. Woensdag zullen Philips in Parijs exclaim verhandeld worden, maar het bleek dat Franse houders in groot aantal reeds nu de voorkeur er aan gaven met hun claims aan de markt te komen. Onder het grote aan bod liep de prijs achteruit, eerst tot 15,60, daarna tot 15,20, waarop eni ge bodem in de markt ontstond. Een en ander ging met grote levendigheid in de hoek gepaard. Ook de aandelen waren vrij sterk aangeboden en kwa men terecht op 222(4, hetgeen een ver lies van 6 punten betekende. Men schreef dit vooral toe aan ruilingen van aandelen in claims. AKU kon zich thans moeilijk hand haven, maar het verlies bleef tot an derhalve punt beperkt. Unilever lag zeer zwak in de markt en leip terug tot 34214. De scheepvaarthoek wist zich aanvankelijk te handhaven maar kon later niet aan afbrokkeling ontkomen. Cultures ongeanimeerd en nauwelijks prijshoudend. Vandaag was de intro ductie van 5.000.000,3% pet 40- jarige obligatiën van de provincie N.- Holand, voortgekomen uit omzetting van een onderhandse geldlening. Ne derlandse staatsfondsen konden zich moeilijk handhaven. Prolongatie 3% procent. Door overvloed van copy moest het feuilleton, tot onze spijt, een dag over blijven staan. WEMELD1NGE Varkensvereniging. Onder voorzitter schap van de heer W. A. Zuijddijk had de jaarvergadering van de varkensvere niging „Helpt Elkander" plaats. Spreker opende deze vergadering met een woord van welkom aan de leden. In het kort memoreerde spreker, dat de vereniging een goed jaar heeft gehad. Er zijn geen buitengewone gevallen van sterfte voor gekomen. Aan slechts drie leden werd het hun toekomende bedrag uitbetaald. De penningmeester de heer Jac. Hoo gesteger Mz. kon van een batig saldo ge wagen. De heer J. Hoogesteger, penningmees ter, aan de beurt van aftreden werd op verzoek van de vergadering bij acclama tie herbenoemd. Als reservelid van de commissie werd aangewezen de heer Arn. Vleugel. Het entree voor elk nieuw lid werd vastgesteld op 15,Voor een uit nood geslacht varken werd 90% per ge slacht gewicht uitgekeerd. Contributie voor een nieuw lid werd bepaald op 0,80 per maand. Gelegenheid tot het ver zekeren van een varken werd gesteld in het tijdvak van 1 januari tot en met 31 April. De voorzitter wees de leden er nadruk kelijk op het tijdig aangifte doen van het verzekeren van hun varkens. WESTKAPELLE Jubileum Morlakerkkoor. Het Morla- kerkkoor vierde onder grote belang stelling het 5-jarig bestaan in het Ned. Herv. verenigingsgebouw. Deze avond, die onder leiding stond van ds. Oost hoek, had leden van kerkkoren uit verschillende Walcherse gemeenten bijeengebracht. Mevrouw Van Sighem- Verhage bracht op geestige wijze in haar verslag het wel en wee der ver eniging in de afgelopen vijf jaar ter sprake, waarna zang door een duet en het kerkkoor, onder leiding van de dirigent, de heer J. Cijsouw, volgde. De heer K. van Sparrentak vertelde aan de hand van een filmstrook over het leven van dr. Albert Schweitzer in Lambarene. Hierna zong een kwartet het lied „Gouden Harpen". Bijzonder interessant was de causerie van de heer Lievense over „Westkapele vanaf de 12e eeuw". Na de pauze speelden de heren Spar rentak en Stringer (viool) met bege leiding van een harmonium (bespeeld door de heer P. Cijsouw) een stuk van Carello, waarna het jubilerende koor nog enkele nummers zong. Wijkverpleging. Onder voorzitterschap va Ds. Oosthoek werd de bestuursverga dering gehouden van de Chr. wijkverple ging. Verschillende zaken (o.a. subsidie van de verschillende diaconiën, de finan ciën en het overzicht van de penning meester) werden behandeld. Filmavond. Onder grote belangstelling werd in het verenigingsgebouw „Westka- pelle herrijst" een filmavond gehouden, georganiseerd door de plaatselijke afde ling van het Rode Kruis. Vertoond werd de boeiende film „De Laatste Brug", 's Middags was er een kindervoorstelling, die zich eveneens op grote belangstelling mocht verheugen. Burgerlijke Stand. —Geboren: Jakob, z.v. P. v. Vaardegem en G. Heijt; Corne- lis, z.v. W. Verhage en J. Brouwer; Pie- ternella E., d.v. J. Minderhoud en J. v. Sluijs. Ondertrouwd: W. van Vaardegem, 26 j. en K. Huibregtse, 25 j.; W. Westerbeke, 21 j. en Z. Wouters, 18 j. Gehuwd: P. Verstraate, 24 j. en M. Pee- ne, 22 j. Overleden: A. Huibregtse, 73 j„ m.v. J. Louwerse. YERSEKE Ongeluk. De heer De W„ besteller van de P.T.T., had het ongeluk, dat een loslo pende hond voor het wiel van zijn brom mer liep, waardoor hij kwam te vallen. De man liep een hoofdwond op. De brom mer werd beschadigd. GOES, 21 jan. Groenten. Spruiten All 33—44, BI 19—23, Afw. 23 Witlof AI 37—50, All 35—39, BI 30—41, afw. 2031; Gr. sav. kool 2425; Gele sav. kooi 22; Witte kool 7; Rode kool 615 Boere kool Prei 2535; Peen 716; Knolselderij 626. BERGEN OP ZOOM, 21 jan. rode kool 918; Sav. kool 8—37; Kro ten 914; Waspeen 1416; Prei 10 31; Witlof 11—44; Spruiten 16—84; Boerenkool 1422; Peren: Comt. de Paris 1346; Appelen: Goudreinette 1243; Jonathan 628. VEEMARKT ROTTERDAM, 21 jan. Binnen landse granen, ochtendbeurs, officieu ze noteringen per 100 kg, franco Rot terdam. Tarwe flauw, op vochtcondi- tie f29.25f29.50; Voedergranen flauw. Zomergerst naar kwaliteit f24.25f25.50, extra f26; Wintergerst naar kwaliteit f 24f 25.50; Haver naar kleur droogte en kwaliteit f 24.50 f26; Extra blanke f26.50; Rogge ge droogde doorsneekwaliteit f 24.60, bak- rogge circa f25.75; Peulvruchten ver der afbrokkelende prijzen. Groene erwten f35f52.50; Schokkers f45 tot circa f 70; Bruine bonen in prima kwa liteit tot f 70. Alles boerenschoon. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM, 21 jan. Klei-aard- appelen 35 mm opwaarts: Eigenhei mers 13—16.50; Bintjes 9.75—10.25; Bevelanders 1315; Koopmans blau we 1212.50; Meerlanders 1112.75; Furore 1213; IJselster 9; Alpha's 10. Bintjes geen vraag voor export. Zand- aardappelen 35 mm opwaarts: Liber- tas 9; Voeraardappelen 4. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aard appelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM, 21 jan. Aanvoer in totaal 1734; vette koeien en ossen 1072; varkens 662. Prijzen: vette koei en en ossen 3.003.20, 2.862.96, 2.76 •2.86; varkens (leven. gew. 1.87, 1.85, 1.83. BERGEN OP ZOOM, 21 jan. Aan da sportschool Felix Janssens slaagden voor de groene band judo L. de Jongh uit Mid delburg; voor de gele band judo: P. Bur- gel, F. Maas, K. Pierens, mej. O. Soese- ken, E. Sinke, G. Botermans, F. Brent- reich, K. Meerman, G. Barten, K. van Belzen, P. Kerkhove, P. Versprille, T. van Veeren, L. Tjebbes, A. Rijke, J. v. d. Grijp, J. van Meerendonk, J. de Klerk, P. da Nooijer, J. Theune, P. Dingemanse allen uit Vlissingen; A. de Ridder, Arnemuiden; H. Bardoux, A. Joosse, A. Hoekman, H. Versluijs, H. Schenk, H. A. Jansen allen uit Middelburg; H. v. Haneghem, Bres- kens; A. Lindenberg, Wolfaartsdijk; J. de Baar, Wemeldinge; W. Willemse, Oostka- pelle; E. Kant, Breskens; J. Bevelander en P. Pauwels, Souburg; P. Boone, Kou- dekerke. Voor de witte band (jeugd) slaagden Adr. v. Ochten, G. Barten beide Vlissin gen; van Doorn, Poortvliet. Voor de le graad Jiu Jitsu slaagden. F. Maas, K. van Belzen, K. Meerman, F. Erentreich, E. Sinke, G. Botermans, J. Theune, H. van Heneghem, P. Kerkhove, J. H. W. Meerendonk en P. Dingemanse allen uit Vlissingen; W. Willemse, Oost- kapelle, A. Joosse, Middelburg; A. Lin denberg, Wolfaartsdijk; P. Pauwels, Sou burg; J. Bevelander Idem. 's-GRAVENHAGE, 21 jan. Dr. O. G. Heldring, oud-president-direc teur van de Heldringgestichten te Zet ten en emeritus-predikant van de Ned. Herv. Kerk, woonachtig te Groningen, vierde vandaag zijn 45-jarig ambtsju bileum. De jubilaris werd op 21 september 1883 te 's-Gravenhage geboren en aan vaardde op 21 januari 1912 het predik ambt te Halle, waar hij werkzaam was tot 15 juni 1917, toen hij dr. J. R. Lam- merts van Bueren opvolgde als predi kant van de Heldringgestichten, dia door zijn grootvader, ds. O. G. Hel dring waren gesticht. Hij werd als predikant in de vlucht heuvelkerk te Zetten bevestigd. Als zo danig was hij - /erkzaam tot 1932, waar na hij als directeur der stichtingen op trad. In 1942 werd hij opnieuw als pre dikant te Zetten bevestigd. Tot 23 sep tember 1946, toen hij met emeritaat ging, is dr. Heldring als predikant-di recteur werkzaam geweest. Tijdens deze periode kwamen enige nieuwe gebouwen tot stand, waaronder het Lingehuis voor moeilijk opvoedbare meisjes uit de betere milieus (1938) en het Veldhuis (1941) voor ongehuw de moeders. Na zijn emeritaat ves tigde dr. Heldring zich te Groningen. GROTE VAART AARDIJK: 20 v. Penang nr. Colombo. AAGTEDIJK: 21 te Marseille. ANNENKERK: 21 te Tsingtas. DELFSHAVEN: pass. 20 St. Vincent naar Marseille. ENA: 20 bij Barbados. GROOTE BEER: 20 bij Kp. Race. HERA: 19 van Port an Prince naar ■frujillo. HELICON: 20 te Trujillo verw. JOH. VAN OLDENBARNEVELD: pass. 20 Dakar. KATELYSIA: 20 van New York naar Bajo Grande. KINDERDIJK: 20 te New York. LAURENSKERK: 19 bij St. Helena. MIJDRECHT: 20 bij Ras Madaka. MATARAM: 21 te Tj. Priok. NESTOR: 20 van Curagao nr. Port Cardon. NW. AMSTERDAM: T vn. Southamp ton naar Coth. ORANJE: 19 rede Belawan. PEPERKUST 19 van Freetown naar Antwerpen. PR. ALEXANDER: 21 te Antwerpen. P. G. THULIN: 20 bij Guardafui. RIJNKERK: 21 van Las Palmas naar Antwerpen. SCHIE: 20 te Alexandrië. SÖI.ON: 19 van Trinidad naar Phila- delfia. SOESTDIJK: 20 te Philadelfia.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5