Nieuws uit de Provincie BEURS MARKT VEILING WETENSWAARDIGHEDEN UIT RADIO-LAND - UIT ZEELANDS STEDEN Voelbalprogramma voor morgen AKU zwak, claims Philips hoger Prinses Beatrix doopt de „Statendam" DE LETTERS iÜEZERS Anti-papisme Middelburg Vrijdag 18 januari 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 BERGEN OP ZOOM Geslaafd. Aan de sportschool Felix Janssens slaagde voor d» Bruine Band Judo J. Reijers uit Middelburg; voor de Groene Band J. van Tlel uit Tholen, C. Janse uit Souburg en J. van Meerendonk uit Vlissingen. Voor de gele band jeugd: Corry Hoogesteger; Theuny de Nooijer en Peet Voljer uit Vlissingen; voor de ad- spirant gele band jeugd: C. Stolk en J. Smits uit Vlissingen; voor de witte band Jeugd: K. Barten en P. Aspeslegh uit Vlissingen. Voor de le graad Jiu Jitsu slaagden P. Bevelander uit Scherpenisse; S. Smalle- gange uit Krabbendijke en N. den Engels man uit St. Maartensdijk. BRUINISSE Ongeluk. De 13-jarige Arie Quist Az. te Bruinisse werd op het kruispunt Lange weg-Rijksweg te Bruinisse bij het over steken met zijn fiets door een van de veerpont komende auto gegrepen en kwam te vallen. Dokter Quaak die eerste hulp verleende verbond de schaafwonden en ontvellingen die van dit bijzonder goed afgelopen ongeluk het gevolg waren en bracht de jongen naar huis. COLIJNSPLAAT Vergadering. De Geref. vrouwenvereni ging en mannenvereniging hielden een ge combineerde vergadering onder leiding van de heer J. M. de Wild. Inleider was de heer W. Hengeveld te Wissenkerke, die sprak over het onderwerp: „De weder komst van de Zoon des mensen". 's-HEER ARENDSKERKE Insignes. Dezer dagen vond aan een 45-tal leden van de gymnastiekvereniging „De Arend" de uitreiking plaats van de door het gymnastiekverbond toegekende Insignes voor het deelnemen aan wandel marsen in het afgelopen jaar. Onder hen bevonden zich negen leden, die het insig ne verkregen wegens deelneming aan de 85 km-afstandsmars. HEINKENSZAND N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield haar Jaarvergadering onder leiding van me vrouw Amesz-Franke. Uit da verslagen bleek, dat het ledental was vermeerderd en nu 52 is. Het batig saldo bedraagt 68.06. De avond werd verder gevuld met Voordracht en zang. Benoeming. In de vacature C. IJzerman werd tot ouderling in de Ned. Herv. kerk gekozen de heer D. P. Willeboordse. KAMPERLAND N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. vrouwenbond hield onder leiding van mevrouw Klap-Breel haar maandelijkse bijeenkomst. Na de pauze hield mevrouw Veldman-Key te Colljns- plaat een lezing over de problemen der ouder wordende vrouw. KLOETINGE Benoeming. De heer Hoogstrate is be noemd tot concierge van het verenigings gebouw in de Nieuwstraat. De heer J. van Liere heeft enige tijd geleden voor deze functie bedankt. OOSTKAPELLE Varkensfonds. Het varkensfonds „Helpt Elkander" kwam onder leiding van de voorzitter, de heer A. Bimmel, in alge mene vergadering bijeen. Uit de jaarver- Slagen bleek, dat het ledental per 1 janu ari 93 bedraagt. De penningmeester meld de een batig saldo van 411,Voor twee gestorven varkens werd vergoeding uitge keerd, terwijl 103 dieren werden ingeënt tegen vlekziekte. De aftredende bestuurs leden werden herkozen. Tot bode en hulp bij inenting werd benoemd de heer F. Boone. De contributie werd vastgesteld op 0,70 per maand per varken. Zendingsavond. De Geref. zendingscom missie belegde woensdag een zendings avond in de Geref. kerk. Een drietal films, n.l. „Frontlinie Oost", „Yellowstonepark" en „Kleurenspel der tropen", werden ver toond. Des middags was een voorstelling voor de jeugd hieraan vooraf gegaan. Er was goede belangstelling en mede door de verkoop van lepeltjes en boekjes is een flinke opbrengst verzekerd. RETRANCHEMENT Geslaagd. De heren F. de Putter en J. Scheerens slaagden te Middelburg voor het examen Praktijk-diploma Boekhou den van de Associatie van Leraren. Verkeerscommissie geïnstalleerd. De derde les van de verkeerscursus had dins dagavond een bijzonder karakter. De ad judant der rijkspolitie, de heer L. Meer tens, demonstreerde met behulp van di verse apparaten de werking van ver keerslichten en gaf een uiteenzetting van de betekenis er van. Aan de hand van duidelijke tekeningen behandelde hij voorts de voorrangsregeling. Beroepingswerk Ned. Herv. kerk Beroepen te Veenendaal (5e predi kantsplaats), H. Talsma te Den Haag. Geref. kerken Beroepen te Slootdorp, H. J. Lug- tigheid te Een. Ds. G. W. van Deth overleden GOES, 17 jan. In de ouderdom van 57 jaar is te Bloemendaal over leden ds. G. W. van Deth, secretaris van de Ned. Herv. vereniging „Kin- derzorg" in Noord-Holland. Ds. van Deth werd in 1898 geboren en ontving zijn opleiding aan de V.U. Hij begon zijn loopbaan als hulpprediker in de Geref. kerk te Santpoort. In 1924 ging hij mee met de beweging van ds. J. G. Geelkerken (Geref. kerk in hersteld verband). In 1938 vertrok hij naar Haarlem, na eerst in Bussum werk zaam te zijn geweest. Bij de hereni ging van de kerkgroep met de Herv. kerk op 2 juni 1946 werd hij predikant met bijzondere opdracht in de gemeen te Bloemendaal. GOES, 17 januari Op Schiphol is gearriveerd referent A. Barkly voor «en kort bezoek aan Nederland. De re ferent is docent aan de theologische school van de Reformed Presbyterian Church te Geelon (Australië). Barkly is van origine een Ier. Hij zoekt nu in Nederland contacten. Burgemeester J. A. Leenhouts sprak de cursisten toe. Hij toonde zich zeer ver heugd over het feit, dat ongeveer vijftig mannen en vrouwen van zijn gemeente deze cursus, die geleid wordt door de wachtmeesters Karstanje en Koster, vol gen. Vervolgens ging hij over tot de in stallatie van de verkeerscommissie, wel ke bestaat uit de heren H. Karstanje, J. Hakker, Abr. Dierkx Azn en J. A. Henne- keij. Hij sprak zijn tevredenheid uit over de wijze, waarop de lesgevers hun taak in deze opvatten en verklaarde grote be wondering te hebben voor de enthousi aste manier waarop adjudant Meertens in zjjn rayon het verkeersonderwijs stimu leert. Nadat de heer Hennekeij namens de ver keerscommissie alle medewerking had toegezegd en de cursisten veel succes had toegewenst, gaf de heer Meertens aan, op welke wijze de pas geïnstalleerde com missie werkzaam kan zijn In het belang van de verkeersveiligheid. RITTHEM Propaganda-avond. Door het Koningin Wilhelminafonds is in het verenigingsge bouw „Ons Dorpsleven" een propaganda filmavond belegd. Dr. G. A. van Bockel, arts te Souburg, gaf een korte toelichting op de film, die de bezoekers iets over de kankerbestrijding toonde. Ook werd een Amerikaanse film over dit onderwerp vertoond. De heer Van Wijk hield een propaganda-toespraak, waarvan het re sultaat was, dat alhier een comité met le den en donateurs voor het fonds zal wor den opgericht. Ook werden nog films ge draaid over „Vijftig jaar luchtvaart" en Watersnood 1953". WEMELDINGE Ongeluk. De sluisknecht J. van S. kreeg dezer dagen de slinger van de sluisdeur tegen zijn linkerenkel. Hij werd zodanig verwond, dat hij in het ziekenhuis te Goes moest worden behandeld. Later werd hij ter verdere verpleging naar huis vervoerd. Het ongeluk ontstond, toen hij bezig was een deur van de kleine sluis dicht te draaien. Door de zuiging van een uitgaand schip kreeg hij de slinger tegen de enkel aan. WAARDE Oranjevereniging. Onder leiding van hun voorzitter, de heer M. van Houte, kwamen de leden van de Oranjevereni ging in jaarvergadering bijeen. De reke ning van de penningmeester sloot met een batig saldo. Tot bestuursleden werden herkozen de heren M. van Houte en J. J. Pieper. Terwijl In de vacature van de se cretaris werd aangesteld de heer J. J. Braam. In februari hoopt men weer de Dordtse Toneelclub op te laten treden, die enkele jaren geleden ook reeds voor de vereniging heeft gespeeld. Oude man verdronken in Ellewoutsdijk ELLEWOUTSDIJK, 17 jan. Toen gistermiddag de 72-jarige A. van de H. na een fietstochtje langer weg bleef dan gewoonlijk maakte zijn vrouw zich ongerust en waarschuwde enige buren, die op onderzoek uitgingen. Des avonds ontdekte men het lijk in een sloot, naast zijn rijwiel. Over de oor zaak tast men in het duister. Twentsche Bank cn R. Koole cn Zoon's Bank AMSTERDAM, 17 januari Naar wij vernemen heeft de Twentsche Bank de meerderheid verworven der aandelen in R. Koole en Zoon's bank N.V., gevestigd te Zierikzee. Het ligt in de bedoeling van de Twentsche Bank een bod uit te brengen op de nog resterende aandelen in genoemde bank. X winst thuisclub; 2 winst be zoekers; 3 n gelijkspel. VOETBAL le klasse: AZW I—Krabbendijke I 1 VCK I—Col. Boys I 8 Zaamslag IArnemuiden I2 Rillandia INieuwdorp I 2 Wemeldinge ITern. Boys I 1 Ze klasse A: Serooskerke IICol. Boys H 2 Kapelle IIWissenkerke II 2 Kloetinge IIWemeldinge II 2 's H. H. kind. I—Rillandia II 2 2e klasse B: Arnemuiden IIVCK II1 Nieuwdorp IIVeere I 2 Nieuwland ISerooskerke I 2 Oostkapelle IMiddelburg IV 2 Zeeland Sport VI—RCS IV1 2e klasse C: SVD I—Kats I8 Wolfaartsdijk IGoes IV 1 Mevo IKloetinge IX Yerseke III—Kapelle I 2 Wissenkerke I—Heinkenszand 1 2e klasse D: Bruse Boys IMevo III1 Duiveland IBruse Boys II 1 Zierikzee IVBurgh III2 2e klasse E; Tern. Boys IIZaamslag II 1 Spui I—AZW II 1 Driewegen I—Hoek I8 2e klasse Fi Hoek IITern. Boys Hl 2 SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTEN BEU RS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V.. GOES Ned. 1953 Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarl. 1947 Ned. 1962-'64 Grootb. 1946 Cultuurb. N. Handelsb. 99*4 88 4 8344 924 894 514 109*4 894 8894 84 924 8944 N. Handel Mij 168 494 108 1674 1984 I78L 307 AKU 201 Berkels Pat. 180L Calvé Delft 309 Gelder Zonen 205 K. Hoogov. 2774 2694 Ned. Ford 325 N. Kabelfabr. 273 267 Philips Gloeil. 226 2264 id. 6 pet. pref. 136 139 Unilever 354 3514 Wilton-Fjjen. Biliton II rubr. 219 215 Dordtse Petr. 8114 8104 id. 7 pet. pref. 8104 8094 Kon. Olie 161,40 id. 1000,—) 162,05 161,65 Moeara Enlm 1407 1410 Amst. Rubber 81 8044 Bandar Rubber 125 125 De Oostkust 106 Serbadjadi 40L H. Amer. Lijn 181 K.Jav.Ch.Pktv. 188 Kon. Boot 1704 K. Paketvaart 161 K. Rott. Lloyd 175 N. Schpv. Unie 172 Omm. Scheepv. 2754 St. Mij Ned. HVA Jav. Cultuur NISU Vorstenl. Ver. Deli Mij Senembah Mffller Co. Amst. Bank Esc. Bank Rott. Bank Twentse Bank 1914 Telev. Electr. 124 K. Zwanenb. De Schelde R.S. Stokvis V. Machine! Aniem Overz. Gas 106 40 181 188 1704 1604 176 170 2754 1994 201 99 954 584 77 30 102 65 301 225 1894 278 209 165 16394 63 160 58 75 30 10194 6754 301 1874 191 124 2754 211 162 1844 Borneo-Sum. Internatio Albert Heijn Baltimore Wilson Ches. Chio M. Kans. Texas N. Y. Central Pennsylv. Can. Pacific Am, Motors Am. Radiator Am. Smelting Anac. Copper Bethl. Steel Curt. Wright Gen. Motors Int. Nickel Jones Steel Kenn. Copper Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel Cities Serv. Cont. Oil Phillips OÜ Shell Oil Sunray Oil AMSTERDAM, 17 jan. De beurs had vandaag in eerste instantie te ver werken de cijfers over het 4e kwar taal van de AKU en daarmee tevens over het gehele jaar 1956. Bij verge lijking met 1955 valt een achteruitgang in de resultaten te constateren waar over ir. Engel in zijn nieuwjaarsrede al heeft gesproken. Hoewel dus in feite de cijfers niet meer konden teleur stellen, ontkwam de koers niet aan een verdere druk, waardoor deze be neden de 2 x pari geraakte op 198 na begin van deze week nog 211. De meeste belangstelling trok ech ter wederom de Philipshoek, waar de claims vanochtend verhandeld zijn op f 16.80 tot f 17.10, en vanmiddag tussen f 17 en f 17.50. Algemeen is men het er over eens dat de stemming erg mee valt zodat de claims zich verrassend goed weten te handhaven. Echter de claimhandel is nog maar pas begon nen en het moet nog blijken wat het buitenland gaat doen, met name of het claimaanbod valt te verwachten uit Frankrijk en Zwitserland, in welk ge val er nog wel eens een kentering kan ontstaan. In de hoek echter ziet men over het algemeen de claimhandel met vertrouwen tegemoet. De affaire in de claims verliep vanmiddag een stuk rustiger dan gisteren. Aandelen Phi lips trokken aan tot 228. Kon. Olie was maar nauwelijks prijs houdend ingevolge het verloop van 76 1014 100 248 46 144 144 684 684 22 3494 3494 54 54 18 18 544 544 704 694 1864 187 4794 48 414 414 10994 111 5894 584 12494 1234 544 5 394 404 674 68 69 684 128 1014 101 8594 854 274 274 brokkelde HILVERSUM, Wanneer U er belang in stelt te vernemen, hoe de doop en de proefvaart van de „Statendam" vandaag ver loopt, verzuim dan niet vanavond (vrijdag) van tien uur tot kwart voor elf naar de NCRV (Hilversum II) te luisteren. In een. geza menlijk programma zal aandacht worden geschonken aan de doop door onze Kroonprinses Beatrix en de daarop volgende proefvaart. Liederen van Schönberg Vanavond vrijdagzendt de N. C. R. V. Hilversum I) in het avond programma gedurende ruim twee uur de „Gurre-lieder" van Arnold Schönberg uit. Bij de Gurrelieder, die ontstaan zijn gedurende de ja ren 19001910 manifesteert zich de romantische voorliefde voor de middeleeuwse sagen als stof voor een groot dramatisch muziekwerk. Deze compositie is gebaseerd op het verhaal van Koning Waldemar, één der middeleeuwse Deense ko ningen, die met zijn geliefde het kasteel Gurre bewoont. De liefdes idylle tussen Waldemar en zijn ge liefde wordt wreed verstoord door de jaloerse Koningin Helvig, die tijdens de afwezigheid van Walde mar haar rivale vermoordt. De complete Gurreleider van Schön berg worden uitgevoerd door koor en orkest van „La Nouvelle Asso ciation Symphonie de Paris". N.C.R.V.-televisie In het N.C.R.V.-televisieprogram- ma van donderdag 24 ja.nuari treedt op het Parijse gezelschap „La pe tite compagnie du grand siècle", o.l.v. Nadia Sauvage. Verfijnde ge zelschapsdansen uit de Franse Gou den Eeuw zullen worden uitge voerd met medewerking van Hu- guette Prudhon en Marie Fran- coiso Simonet (zang), Joanne Chailly-Bert (klavecimbel), Henrl Beridot (fluit) en Jean-Pierre Tau- rignan (hobo). Na dit programma van de „Dans rond de Franse Lodewij ken" wordt overgeschakeld naar Naarden voor een zwem feest onder het motto „Van al les wat in 't nat". Enkele pro minente Nederlandse zwem mers en zwemsters zullen aan dit feest meewerken. In het Naardense zwembad zul len demonstraties schoonspringen worden gegeven en er is ook een waterpolowedstrijd tussen de Amersfoortse Zwem- en Poloclub en „De Robben" uit Hilversum. „Redding" Een ongetwijfeld interessant on derdeel van het programma zal zijn de demonstratie van de Kon. Ned. Bond tot het redden van drenke lingen. De automobilisten onder de kijkers zullen zich namelijk inte resseren voor de „redding" van twee drenkelingen, die zich in een onder water bevindende auto-ca bine bevinden. Keiaas is de Nederlandse televi sie nog niet zo ver, dat er met on- -derwater-camera's gewerkt kan worden, anders zouden de kijkers van dichtbij kunnen zien, hoe men zich in een te water geraakte auto moet gedragen. De beide drenke lingen zullen namelijk tien minuten onder water blijven in de „lucht bel", die zich in de auto heeft ge vormd. Het zwemfestijn wordt ge organiseerd door de Zwemvereni ging „De Vest". 81) Hij steunt het hoofd in zijnhan den en doet zichzelf verwijten, dat hij Ria niet goed aanpakt, haar niet aan zich bindt, haar misschien te veel aan haar lot overgelaten heeft. Lang zit hij zo, dan neemt hij het Boek en vindt er troost in voor zijn verwarde gedachten. Het is al heel laat, als er drukke stemmen voor de deur zijn. Er wordt luidruchtig afscheid genomen. Vrou wen- en mannenstemmen lachen en praten door elkaar heen. En Jaap, die rustig bij de tafel zit, kan zich bijna niet bedwingen om te zien, wie die praatjesmakers zijn, die kennelijk iets boven hun theewater zijn en allerlei flauwe grappen verkopen. „Hartelijke groeten aan je man", spot er een. „Ach joh, die slaapt allang". „Wat een sufferdAls ik zo'n jong vrouwtje had „Vent, hou je stil met je smoesje; niet naar luisteren Ria je weet van wie het komt, hè?" Een heftig gegiechel en protesten van de mannelijke kant volgen. Ons dagelijks vervolgverhaal door Hein Kray Ria maakt er een eind aan met een „Welterusten lui. en bedankt voor jullie gezelschap.'' De deur wordt open gedaan een stap in de gang. Dan is er even aar zeling in de vlugge passen.... Als Jaap opkijkt van zijn boek staat zijn vrouw in de deuropening, ze heeft een felle blos op haar gelaat lig gen; er is iets uitdagends in haar hou ding. „En daar was ik dan weer." Meteen is hij al overeind en helpt haar uit de mantel. „Wil je nog koffie? Ik heb ze klaar", zegt hij. Een tikje verlegen kijkt ze Jaap aan. „Och ja, koffie daar kikker je weer van op". Jaap schenkt in, en laat zijn vrouw de tijd om te bekomen. Ze strijkt haar haar wat naar ach teren en haar kleur zakt een beetje. Dan zit ze stil voor zich uit te sta ren en kan geen woorden vinden voor een gesprek. „Ik heb Beppie niet gehoord de hele avond." Q» „Heb je plezier gehad?" „Och, jawel. Maar ik ben moe. La ten we maar naar bed gaan." Als Jaap de volgende dag naar zijn werk is, lijkt Ria alles heel anders dan de vorige avond. Komt het door die druilerige, mie zerige regen? Van de koude windvla gen die om het huis gieren? Gisteravond toen leek het leven zo mooi! o plezierig. Toen ze die vent op het toneel zag met zijn wip neus en rare schokkende benen in de slobberige broek en de liedjes hoorde, die hij zong over de grap-en-de-lach en wèg-met-de-traan, had ze uit volle borst de refreinen meegezongen. Ze dacht niet aan haar man, haar kind! Ze had wild geapplaudiseerd en met de voeten getrappeld, ze had het enig gevonden, dat andere mannen met haar geflirt hadden en haar vrij ge houden.... Ze had gedanst als in een droom, een heerlijke roes, die voor haar part wel altijd door mocht duren Zo'n avond wilde ze iedere dag wel hebben. Zo'n avond was de moeite van het leven nog eens waard! Maar nu is het weer allemaal triest en somber om haar heen. Was het maar mooi weer, dan ging ze rijden met Beppie. De winkels langs, de markt over. Dat snert-weer ook, dat maakt je zo somber! Bah, wat een leven heeft ze eigenlijk! Een kniesoor van een man, die de hele avond maar met de kop in de boeken zit.Zou je d'r niet gèk bij worden? Inplaats van met hear uit te gaan? I« ze daarvoor een 156 Wallstreet. - een kleinigheid af. Scheepvaart trok zich weinig aan van de veel betere vrachtindexcijfers. Er ging hoege naamd niets om. Ook de hoeken van de cultuurfondsen lagen verlaten. De berichten uit Indonesië zijn te onzeker en verward om daaraan enig houvast te hebben. Nederlandse staatsfondsen lagen eerder iets beter. Gisteren had den aandelen Philips het leeuwendeel van de omzet met een nominaal be drag f196.000. Claims van gewone aandelen Philips werden verhandeld ad 8765 stuks. Prolongatie 3% pet. ST. MAARTENSDIJK, 17 jan. Middel uien 30.90—30.52, drielingen 28.50, bonken 31, picklers 27, stek 8.60. Aanvoer 80 ton. ST. ANNALAND, 17 jan. Uien middel 30.41, bonken 30.19, pickler» 27.56, stek 6.51. Alles per 100 kg. Aan voer 32 ton. Breekpeen B 12.50, peen tjes gewone 16.53—15. Aanvoer 3 ton. cjrypaH Htfwzr d» Dezer dagen ving ik een scherpe anti papistische ontboezeming op, op schelden af, tegen Rome, wegens het feit, dat in de Residentie een roomse burgemeester was benoemd; dus iemand, die uiteinde lijk onder de paus staat. Hoezeer ik dit kan begrijpen, toch dient men zo niet te doen. Dit is niet de weg. Wilt ge naar aanleiding zulker ons pro testantisme krenkende zaken u ontlasten, richt u dan tegen dét protestantisme, het welk in ons vaderland de reformatorischa beginselen In woord en practijk tot in de kerken toe, met voeten treedt. En ant woord liever met ten bate van onze ver drukte, vervolgde en gemartelde geloofs genoten In de Spaanse landen c.a„ aan mijn adres een flinke (of kleinere) bij drage te zenden. Daarmede kunt ge Rome eerlijker en doelmatiger treffen. Zend per postwissel of per giro op No. 577526. Bij voorbaat hartelijk dank. God zegent ons werk zeer kennelijk. Uw d.w. Prof. G. WISSB Doorn, januari 1957. Parklaan 3. Expositie en verloting De jaarlijkse expositie van de „vrouwelijke handwerken" zal dit jaar weer plaats hebben in de Sta tenzaal. Aan deze expositie ls een verloting verbonden. De loten zullen reeds begin februari verkrijgbaar zijn. De prijzen worden uitgestald in de Statenzaal. De opbrengst komt ten goede aan diverse sociale instellin gen. Manilla-tros in brand De Middelburgse brandweer moest gisteravond heel laat de Lange Jan hal zijn elf slagen reeds laten horen nog in actie komen voor een ma nilla-tros, die achter de nieuwe wo ningen van de Vitrite Works aan de Veerseweg in brand stond. Hoe deze opeenhoping van een dergelijk dikke touwsoort in brand ic geraakt, is tot op heden een raadsel. Voor de inzittenden van de tweede brandweerauto, die onmiddellijk na de spuitwagën uitrukte, was het zelfs een raadsel, waar de brand „woedde". Het „fikje" was zó onbeduidend, dat de spuitwagën de brand reeds goeddeels had gedoofd, eer de tweede wagen de Veerseweg opreed. Daardoor ploegde deze auto over een spekgladde weg door de nevelige nacht in de richting Veere. Onverrichter za ke moest men terugkeren: het bleek, dat de spuitwagën achter de huizen in de nieuwe wijk zijn werk deed, zo dat deze de plaats voor de inzittenden van de tweede auto niet had kunnen markeren, terwijl nóch vlammen, nóch rook die aanduidden. Het was overigens wel een koude tocht voor de brandweerlieden, die nu eenmaal niet voor een kazerne-accomodatie be schikken gelijk men die in Eindhoven bezit, waar men zelfs ander vocht dan water genoeg gehad zou hebben, om ook deze „vlammenzee" tot het eind te bestrijden. Burgerlijke stand Geboren: Yvonne, d.v. A. Latupelrissa en J. C. Wijnands; Rogier L., z.v. J. M. Simonse en K. L. Boogaard; Johanna, d.v. L. Sinke en G. A. Pluijmers; Johan D„ z.v. L. A. Koole en W. L. Meeusen; Corne lia M., d.v. P. J. Pijnen en A. Groenewe- gen; Rene P., z.v. P. Simpelaar en G. Sla ger; Hendrik J., z.v. J.H. Romp en S. Krij ger; Gerda, d.v. B. Mulder en G. Harde man. Ondertrouwd: J. Sturm, 23 j. en M. J. Huijbregtse, 22 j.; L. M. Koole, 26 j. en L. van Oosten, 20 j. Gehuwd: D. de Fretes, 35 j. en L. Lai- sina, 20 j. Overleden: A. P. Rouffaer, 53 j., geh. met W. P. Midavaine; A, de Leeuw, 95 wedn. van H. M. Beuns; H. W. Zacherias- se, 72 j., geh. met J. Matthljsse; J. J. Pol derman, 56 j., geh. met J. H. van Llere. Geboren: Simon A., z.v. S. van den Broeke en P. M. Meijers; Lourus, z.v. J. M. J. Jansen en J. Verhage; Willem A„ z.v. W. Schoe en F. van de Guchte; Johanna M., d.v. F. van Oorschot en T. E. Vente- jonge, gezonde vrouw van nog geen dertig? En kleedt ze zich daarvoor met zoveel zorg? En past ze daarvoor zo op haar lijn? Ziet die knul dan hele maal niet, dat ze een mooi figuur heeft, en dat de mannen altijd naar haar kijken? En duur behoeft ze hele maal niet te kopen, want ze kiest altijd met de uitverkoop precies die japonne tjes uit die apart zijn en haar flat teren. Niemand kan aan haar kleding zien, dat ze niet uit de gouden-tien tjes-buurt vandaan komt, maar dat ze een gewone arbeidersvrouw is. Die kerel van haar lijkt tegenwoor dig wel helemaal mesjogge! Hij doet net of hij haar nooit ziet. Is helemaal niet nieuwsgierig, met wie ze gister avond uit geweest is en wat ze alle maal gezien heeft. En dan nog poes lief op de koop toe. Net of ze niet snapt, dat le in zijn hart haar ver acht en haat ja haat. Of ze een slèt is! Maar laat-ie ooit zoiets es zeggen. Is er zoveel op haar aan te merken? Ze weet haar fatsoen te houden! Dan begint ze te grienen. vogel; Cornelia, d.v. A. Sturm en N. W. Janse; Jonuma, d.v. F. P. Leiwakabessy en M. F. Abraham; Jan, z.v. A. de Bruin en G. D. Remmers; Elisabeth L., d.v. J. J. de Veij en L. Kramer; Petrus J. J., z.v. J. J. E. Maljaars en J. M. Niesthoven; Jan netje D„ d.v. Z. Maljaars en P. L. Fran- cke; Maatje A., d.v. A. Dijkwel en M. Pe- kaar; Pieternella S., d.v. C. Baaijens en E. de Visser. Ondertrouwd: P. J. J. Geleljn, 25 j. en E. M. Listing, 24 j. Gehuwd: P. Wittebol, 26 j. en C. de Keizer, 26 j.; A. J. Romijn, 27 j. en M. O. Huiszoon, 24 j.; J. R. Rienstra, 23 j. en A. Adriaanse, 24 J.; C. Leeman, 25 j. en P. Matei) n, 23 J. Overleden: N. Pouwelse, 59 geh. met J. Janse. Waar zijn ronze schepen^ BINNENVAART HANSWEERT, 16 jan. Vandaag pas seerden voor 16.00 uur de volgende sche pen: Liane, Aneja, Dany, Spes Vera, Vi vat, Paty, Grace de Dieu, Philippina, Fen- del 4, Petronella Maria, Willem Hendrik, Rene, Algerie, Fendel 55, Corieres allen Rotterdam; Wilma, Valkyrie, Berchem, Port Talbot, Amstel 17, 3 Gebroeders, Olievos 4 allen Amsterdam; Bram 2 Lek- kerkerk; Paula Jea Heerewaarden; Em my Veere; Meja Den Haag; Alger Velseni Ajadi Gorinchem; Hamplaat Hardinxveldl Hoop op Welvaart Aayen; Groot Ammer» 1 Grootammers; Zeelands Luister 2, Delftj De Hoop Delft; Allegro Kerkdriel; Europa Leeuwarden; Pax 's Bosch; Jan Schiedaml Purfina 29 's Bosch; Bikkie 3 Drachten) Avontuur Wormerveer; Chrisima Kerk driel; Beva 2 Nijmegen; Joseph, Comp- toir 67 beiden Straatsburg; Belchen, Con stance, Tristan, Rhenus 29, Gerta, Wa Günther, Hortensia, Salf 55, Vliegend» Hollander, Europa allen Duitsland; Cou- lou, Duiveland, Obock, Alcedo, Caucasia, Beryl allen Basel; Vinotra, Fourage 4, Pax, Morgenster, Dordrecht 8, Gerdl, Energie, Butabia 3, Marabu, Dollyn, Ga- zella, Teutonia, Stad Antwerpen, Rheinu- nion 4, Coralie, Fendel 31, Fendel 16, Pressburg, Grasciol, Amstel 7, Alnti, Sieg fried, Glück, Gungner, Catharina 2, Dam- co 23, Sahara, Fluviale 42, Rupel, Pam 15, Albert, Bizet, Arnica, Irene, Lloyd 15, Lloyd 8, Kastanjesingel, Fraternite 1, Hoofzoon, Harpen 17, Telegraaf 8, Katwijk aan Zee, Zeelands Luister, Carpeaux, Sa- nara 118, Pomerol, Rhenus 36, Rhenus 91, Arenarea, Shamrock 3, Edor, Janny, Ma- di, Vorden, Sancta Maria, Labor, Purfina 30, Margus, Carola, St. Joseph, Assam Lieja, Leta, Annalyse, Synthese, Gerla. allen België. GROTE VAART AAGTEDIJK: pas. 16 Beachyhead nr Genua. ANNENKERK: 17 te Takubar. AARDIJK: 16 te Pt Swettenham. AKKRUMDIJK: 17 te Philadelphia. BANKA: 17 te A'dam. ENA: 16 bij Fayal. GROOTE BEER: 16 vn R'dam nr Halifax. HOOGKERK: 16 bij Finisterre. JOH. v. OLDENBARNEVELT: 16 btf St. Helena. KATELYSIA: 17 te New York. LAURENSKERK: 16 bij St. Helena. MIJDRECHT: 23 te Fao verw. P. G. THULIN: 16 bij Mozambique. PR. ALEXANDER: 16 bij Halifax. PEPERKUST: 16 vn Abidjan naar Monrovia. RIJNKERK: 16 bij Monrovia. SOESTDIJK: 16 te Boston. WESTERDAM: 16 bij Kp Race. WISSENKERKE Burgerlijke Stand. Geboren: Mari anne, d.v. J. P. de Smit en P. Koole; Jacoba J„ d.v. C. P, Versluis en C. C. van der Weele; Elisabeth P.. d.v. G. A. Geel hoed en D. P. Kempe; Hendrikus, z.v. P. J. Marcusse en H. Lisseveld; Jeannette, d.v. W. Geelhoed en J. S. Clement; An- dries J., z.v. A. Klap en P. C. Westerweele. Ondertrouwd: D. van der Weele, 22 j. te Kortgene en L. F. Wisse, 21 j.; W. H. A. Blankers, 26 j. te Veen en J. L. A. Boot, 25 j. Gehuwd: M. F. Zuljdweg, 26 j. en M. L. Bouwens, 25 j. Overleden: L. A. Kramer, 3 j., d.v. P. (Wordt vervolgd) Kramer en J. P. Clement.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 7