Middelburgs woningnood deed inwonertal met 190 teruglopen UGA Kritiek van burgem. Bolkestein op suggesties van Werkgroep Vlissingse schaakclub 75 jaar WordtdistrictZeeland K.N.A.U. afdeling van Zuid-Holland? Stadhuisrestauratie pas over enkele jaren voltooid Marathon nog steeds superieur in de zaalhandbalcompetitie Mr. Bolkestein dringt aan op realisering der grenswijzigingsplannen Zuidwesters leidt in de volleybalcompetitie Kloostergang binnenkort open voor publiek Geert bleekneusjes BB in Middelburg: voor 81 pet. op sterkte Vaste oeververbinding veel meer naar het Westen Geen kleedlokaal op M'burgs sportterrein? Bijzondere evenementen staan op stapel Dinsdag 15 januari 1957. ZEEUWSCH DAGBI.AD Pagina 4 Sombere klanken in Nieuwjaarsrede van burgemeester MIDDELBURG, 14 januari. „In het jaar 1956 nam het aantal woningen in onze stad slechts toe met 34. In ditzelfde jaar liep het inwonertal terug met 190. Bij de woningtelling is gebleken, dat het woningtekort in Middelburg 11,1 was, iets hoger dan het gemid delde in Nederland (10,1 °/o) en aanmerkelijk hoger dan het Zeeuwse gemiddelde (5,8 °/o). Met deze drie cijfers is de sombere situatie op huisvestingsgebied voldoende getekend. Het was niet nodig geweest Zonder ophouden is door het gemeentebestuur betoogd, dat het aan onze stad toebedeelde bouwvolume te laag was. Hier werd èf niet óf met 'n geheel onjuiste theorie óf met onjuiste cijfers op gereageerd". Met deze woorden begon burgemeester mr. dr. N. Bolkestein van middag in de raadsvergadering zijn Nieuwjaarsrede. Het aantal wo ningzoekenden is thans 623, nl. 343 uit de stad, 179 van buiten en 110 trouwkandidaten. Na de bouwcapaciteitsregeling te hebben aangeroerd (waarvan de bur gemeester wel resultaten verwachtte) deelde hij mede, dat over de jaren 1951 tot en met 1955 gemiddeld 113 wonin gen per jaar werden gebouwd en 15 huizen aan hun bestemming onttrok ken. Het aantal woningzoekenden steeg desondanks aanvankelijk nog. „Het feit echter, dat enige nabuurge meenten ruimer in de huizen zaten en vlot vestigingsvergunningen konden uitgeven, heeft afvloeiing van de be> volking daarheen tot gevolg gehad. Wanneer Middelburg ook iets minder streng in zijn toelating zou kunnen worden, dan zouden van alle kanten mensen naar onze stad vloeien en te rugvloeien en zou ook het aantal wo ningzoekenden nog stijgen", aldus de heer Bolkestein. Hij meende, dat voorlopig moet wor den gestreefd naar de bouw van 200 woningen per jaar. Dit is zeer beschei den, daar het woningtekort 15,7 van Zeeuwse woningtekort is. Weinig voltooid In 1956 werden voltooid 72 wonin gen, n.l. 51 herbouw en 21 premiere geling. Dit is al heel weinig. Per 1 jan. j.l. waren in aanbouw 76 woningen, n.l. 15 herbouw, 42 premieregeling en 19 woningwet. Deze 76 zullen dit jaar wel gereed komen. De aannemer Broek heeft het plan binnenkort te beginnen met de bouw van 76 woningwetwoningen in de Stromenwijk. Er zal dan meteen voor 336 huizen worden geheid. In de zelfde wijk zullen volgens voorlo pige plannen door de gemeente 37 huizen worden gebouwd, n.l. 7 uit een oud contingent en 30 voor de marine. Het zal nodig zijn, dat ook andere, kleinere Middelburgse aannemers gaan bouwen. Het bezwaar, dat het stra tenplan in de Stromenwijk niet ge reed was, geldt nu niet meer. Als er een beetje schot komt in de bouw van gewone woningen, dan zal ook eens moeten worden gedacht aan speciale woningen voor alleenwonen de werkende vrouwen en tehuizen voor bejaarden. Er is hier ook in dat opzicht nog een grote achterstand, al dus de burgemeester, die daarna nog even inging op de Stromenwijk, waar behalve ca. 1000 woningen ook scholen, één of twee kerken en een aantal win kels zullen verrijzen. Voorbereidende besprekingen worden gevoerd. Met het egaliseren van het terrein en de aan leg van straten en rioleringen is be gonnen. Nog meer plannen Aan het stedebouwkundig adviesbu reau Schat en Schut is ook gevraagd plannen te maken voor de Griffioen, waar de nieuwe christelijke hbs en een aantal woningen zullen worden ge bouwd, voor het klein industrieterrein en omgeving en voor het nieuwe in dustrieterrein Arnestein. I Voor de binnenstad zullen, behalve •en summier structuurplan, plannen worden gemaakt voor het door Alberts sind 1957 te verlaten stadsgedeelte en voor de driesprong Lange Delft, Korte Delft, Sint Pieterstraat, daar het be staande plan niet bevredigt en ook zeker niet de voor sloping van enkele op de monumentenlijst voorkomende panden benodigde goedkeuring zou verwerven. Voor het toekomstige stadsbeeld zijn ook de grenzen van belang, in verband waarmee mr. Bolkestein opmerkte, dat de studie der grens wijzigingsplannen door ged. staten wel lang duurt en de vraag rijst, of ged. staten wel voldoende overtuigd zijn van de noodzaak van deze sa nering en daarnaar handelen. Deze zaak zou vóór de raadsverkiezingen van 1958 haar beslag moeten krijgen. Bureaucratisch langzaam Wat de kapitaalwerken betreft deel de de burgemeester o.m. mede, dat het plan voor de brandweer- en reinigings garage wordt omgewerkt. Er zullen twee aparte garages komen, mede be stemd voor politiemotorvoertuigen en BB-materiaal. De investeringsbeper king maakt realisering echter zeer on zeker. De plannen voor de twee kleu terscholen zijn besteksklaar. Wanneer het departement van onderwijs deze zaak niet zou hebben laten slepen, zou al met de bouw zijn begonnen. Men heeft in Den Haag nooit gezien, hoe de kleuters in reeds door de in spectie van de volksgezondheid afge keurde krotten zijn gehuisvest en men is gewoon bureaucratisch langzaam door blijven malen, aldus de heer Bol kestein. Over het schetsplan van een nieuw gymnasium is m de bouwcommissie overeenstemming bereikt. De plannen worden besteksklaar gemaakt. Gehoopt wordt, dat ongeveer 1 april de ruil tussen rijk en gemeente kan geschie den, waardoor de gemeente eigena resse wordt van de Kloveniersdoelen en 't rijk eigenaar van de ontruimde panden aan Korte Noordstraat en Zuidsingel. Politicbureau op plaats gymnasium? Wanneer er volume voor wordt ver leend, zal de hervormde glo-school Zuidsingel worden vernieuwd. Plan nen voor een nieuw politiebureau (ge dacht wordt aan het terrein van het oude gymnasium), uitbreiding en ver betering van de schouwburg, een be schuttende werkplaats op het klein- industrieterrein, een medisch centrum en een nieuwe Koningsbrug zijn in een eerste fase. Voorts deelde de burgemeester mede, dat door het gereedkomen van de beide Hervormde scholen aan de Olmenlaan het mogelijk is in de oude school aan de Singelstraat de voorlopige uitbreiding van de tech nische school te doen doorgaan. Met de bouw van een nieuwe vleu gel achter de rijksleerschool ten be hoeve van de rijkskweekschool zal dit jaar worden begonnen. Er is voorts alle hoop, dat het verbouwen en ver beteren van het bestaande Gasthuis dit voorjaar zal zijn voltooid. Er is dan aanzienlijk meer ruimte voor de röntgenafdeling en voor de behande ling van reumapatiënten. De eerste voorbereidingen voor bouw van een zusterhuis en enige andere onderde len worden gemaakt. Nieuw grootindustrieterrein Het grootste deel van het grootin dustrieterrein is verkocht of in erf pacht gegeven, van het resterende veel in optie. Het in exploitatie nemen van het industrieterrein Arnestein wordt dus wel noodzakelijk. Ook het klein- industrieterrein werd geëgaliseerd, 't Zal moeten worden uitgebreid. Dit terrein zal zich beter kunnen ontwikkelen, daar de hierbij betrok ken instanties het er wel over eens zijn dat de ontworpen brug over het ka naal door Walcheren en de daarop aansluitende ringweg kunnen verval len. De burgemeester sprak voorts de hoop uit, dat de plannen van Polak en Mal- jers, die tot een belangrijke sanering van de binnenstad zullen leiden, bin nen afzienbare tijd zullen worden ver wezenlijkt. Veel dank werd gebracht aan de medewerkers van de juist op geheven Dienst Herbouw Middelburg. MIDDELBURG, 14 jan. In de eerste klasse van de Zeeuwse volley balcompetitie had Zuidwesters geen moeite met Michiel de Ruyter. Door een 30 overwinning kwamen de Sou burgers, dankzij een beter gemiddelde, aan de kop, terwijl de zeehelden vrij wel kansloos op de onderste plaats bleven, zoals uit de stand blijkt: Zuidwesters MTS MVC Marathon VCU M. de Ruyter vond 13—5 13—6 13—7 9—10 9—13 2—18 slechts In de tweede klasse één wedstrijd doorgang. MVC 2 won met 31 van Zuidwesters 2 en ver overde daardoor de eerste plaats. In de derde klasse bleef EVVC 3 aan de kop door een 13 zege op Mara thon 2, doch VCU heeft nog steeds be tere papieren. EMM 2 en MTS 3 deel den eerlijk (22), zodat de stand er Zaterdag 26 januari a.s. valt de beslissing VLISSINGEN, 14 januari. De voorgenomen reorganisatie in de Kon. Ned. Athletiek Unie, waarbij het aantal districten wordt terug gebracht van negen tot vijf, heeft in het district Zeeland moeilijk heden veroorzaakt. Zeeland zal namelijk geen district meer blijven, doch een afdeling worden, hetzij van het district Zuid, hetzij van het district Zuid-Holland. Reeds twee jaar geleden heeft het district Zeeland voorgesteld, om Zee land, Zuid-Holland en de Westhoek van Brabant samen te voegen tot een nieuw district. Dit voorstel is echter afgewezen door de Westhoek van Bra bant, die een afdeling wil bliiven van district "Zuid, omvattende de provin cies Limburg en Noord-Brabant. Daar op 26 januari, tijdens de jaar vergadering van de KNAU, de beslis- Nieuws over Middelburgse monumenten MIDDELBURG, 14 januari. In zijn Nieuwjaarsrede heeft bur gemeester mr. dr. N. Bolkestein uitvoerige inlichtingen verstrekt over de restauratie van een aantal historische bouwwerken in de stad. Hij deelde o.m. mede, dat het nog wel enige jaren zal duren, voordat het gotische deel van het stadhuis gereed zal zijn. De restauratie had eind 1956 eigenlijk voltooid moeten zijn. Vorig jaar is de toren tot en met de luchtbogen opgetrokken. In het voorjaar zal deze opbouw worden voortgezet. In de loop van de zomer wordt een begin ge maakt met de vervaardiging van de houten spits, opdat deze gereed zal zijn, als het stenen torenlichaam is voltooid. Bij slecht weer wordt aan de zijge vel aan de Lange Noordstraat gewerkt. De vensters van de begane grond zijn klaar. Nu wordt gewerkt aan de twee meest rechtse traveeën der verdieping. Van hier gaat men naar links en dan komt de t' pgevel aan de beurt. Deze gedeelten zijn verbrand en moeten vernieuwd. De restauratie van de Abdijgebou wen heeft zeer goede voortgang ge maakt. De rijkspolitie heeft haar ruim ten in gebruik genomen en de andere ruimten zullen door onderdelen der rijksbelastingen worden betrokken. De Kloostergang zal dit jaar ge heel zijn hersteld, waardoor het mo gelijk wordt om een nieuwe toegang tot de provinciale bibliotheek via Abdijplein, Donkere Munt en Kloos tergang binnenkort voor het publiek open te stellen. Toestemming is gegeven tot aanbe steding van de bouw van het provin ciehuis. Dit werk zal ongeveer drie jaar duren. Aangedrongen zal moeten worden op vulling van de resterende gedeelten, n.l. tussen ambtswoning Commissaris en Statenzaal en bij de Balans. OOSTKERK ONDER HANDEN De burgemeester deelde voorts me de, dat tussen Engelse Kerk en bode huis een muurtje wordt gebouwd, waarin een oud poortje uit de Heren straat zal worden opgenomen met daarin een fraai gesmeed ijzeren hek. Met de restauratie der Oostkerk is be gonnen. In het voorjaar wordt de koepel-lantaarn opengelegd en kan de bovenkap worden verwijderd. De lan taarn zal worden voorzien van isole rend glas in houten sponningen. Het enige grote monument, dat nog op restauratie wacht, is de Kloveniers doelen. De burgemeester zei er alles op te zetten liefst dit jaar nog het werk aan de gang te krijgen. Ingezonden Mededeling (adv.) maar snaken met blozende wangen want... óók lichtver- teerbaar ijzer voor de bloedvorming 1,7 mgr. per stuk) is aanwezig In Na enkele opmerkingen over de fi nanciële positie der gemeente te heb ben gemaakt merkte de heer Bolke stein op: „Men heeft overigens niet de indruk, dat men in Den Haag nu zelf precies weet wat men wil. Wil men alle investeringen afremmen? Of met uitzondering van de woningbouw? Denkt men, dat het zomaar mogelijk zal zijn alle of althans zeer vele aan nemers en arbeiders over te hevelen van de bouw van andere bouwwerken naar de woningbouw? Zelfs uit de weg en waterbouw? Bedenkt men wel, dat er, vooral buiten de grote steden, door de afwezigheid van verlopende wer ken, spoedig werkloosheid in 't bouw vak zal zijn? Hoe lang zal deze beper king duren: een halfjaar of een jaar?" ONDERWIJS Ook het onderwijs kwam aan de orde. Sprekend over de aan Z.-Vlaan- deren toegewezen uitgebreid techni sche school zei de burgemeester o.m., dat zal moeten worden getracht wanneer succes van deze nieuwe vorm van onderwijs tot uitbreiding van het aantal scholen leidt de tweede dus in Zeeland naar Middelburg te krijgen. Hij deelde vervolgens mede, dat 59 Zeeuwse gemeenten het verzoek van Middelburg om de kosten per leerling te betalen voor de uit deze gemeenten komende meisjes, die de opleiding kleuterleidster aan Een plaatje van de zaterdag in Londen gespeelde Leaguewedstrijd tussen Cardiff en Chelsea: strijd om de bal voor het Cardiff-doel. Dankzij het energieke optreden van doelman Vearnombe mislukte de aanval van McNichol en Tin- dall tweede van rechts) en zeil de de bal langs de paal. MIDDELBURG, 14 jan. Van de 633 benodigde noodwachters BB heb ben er thans 511 een verbintenis afge sloten. Van de sterkte is dus 81 pet. aanwezig. Voorbereidingen zijn getrof fen voor de vordering van motorvoer tuigen en gebouwen en voor mobilisa tieregelingen. Een werkschema is aan de ploegleiders en andere functionaris sen verstrekt. Heiaas is de opkomst bg de opleiding en oefening niet altijd heel goed: het absenteïsme is wel 50 procent. Bij de politie bestaan voort durend vacatures. Het is met enige moeite meestal wel mogelijk daarin na enige tjjd te voorzien. Helaas is het nog niet mogelijk gebleken een vrou welijke kracht aan te trekken, aldus de burgemeester in zijn Nieuwjaarsrede. Hij verklaarde ook, dat hoewel een duidelijke vooruitgang valt te conclu deren het regeneratieproces in het waterweringsgebied nog langzaam ver loopt. Toch is in 1956 reeds aanmerke lijk meer dan de helft van het benodig de water, n.l. 485.000 m3 van de 830.000 m3, aan Oranjezon onttrokken. De rest kwam uit Ossendrecht. De onderhande lingen met de PZEM. over een nieuw stroomleverlngscontract hebben nog niet tot definitieve overeenstemming geleid. rijkskweekschool volgen, hebben In gewilligd. Eén ging akkoord voor een jaar, zes verklaarden zich gedeeltelijk bereid, negentien wezen het verzoek af en vijftien hebben nog niet geantwoord. Op het rijk zal aandrang worden uit geoefend deze opleiding, die 87 leer lingen heeft, te erkennen en te sub- de sidiëren. Belangen van Walcheren en W.Z.-Vlaanderen verwaarloosd MIDDELBURG, 14 jan. Bur gemeester mr. dr. N. Bolkestein heeft vanmiddag in zijn Nieuw jaarsrede kritiek geleverd op eni ge suggesties van de Werkgroep Deltazaken Zeeland. „Men stelt een tunnel onder of een brug over de Westerschelde voor, iets ten Westen van Terneuzen, daarbij al leen denkend aan de belangen van Walcheren, het belangrijkste en volkrijkste deel van Zeeland, en W.Z.-Vlaanderen geheel verwaar lozend", zo verklaarde de burge meester. „Maar wat nog belangrijker is", al dus de heer Bolkestein, „het algemeen belang is hiermee ook niet gediend. Wil men een tweede grote verbinding van Nederland naar België, dan moet men deze niet dichtbij de bestaande, over Bergen op Zoom of Breda, naar Ant werpen leggen, maar een flink eind daarvan af. Bovendien moet men de ontworpen verbinding over de tussen- dammen en de Westerschelde zien als een verbinding niet alleen met België, maar ook met het Noordfranse Indu striegebied en met Engeland. Uit dit verkeerde uitgangspunt der Werkgroep is uiteraard ook niet veel goeds voort gekomen. De geprojecteerde wegen op Z.-Beveland en Walcheren hebben een ongelukkig beloop". PEILVERLAGING VAN KANAAL? Voorts kon de burgemeester-de ge dachte niet van zich afzetten, dat er ln de kring van de Werkgroep nog wordt gespeeld met het denkbeeld het peil van het kanaal door Walcheren te verlagen. Naar hij meende, heeft de rijkswaterstaat deze gedachte reeds laten vallen en hg begreep niet, dat deze nu nog leeft bg een pro vinciale commissie, die toch de be langen van de provincie moet voor staan. „Men zal moeten begrijpen, dat Mid delburg, tezamen met Vlissingen, zich tot het uiterste tegen dit ongelukkige plan zal moeten verzetten. Laten wij hopen, dat het overigens reeds is inge slikt", aldus de heer Bolkestein. Hg verheugde zich erover, dat de Werkgroep zich stelt achter de ook door de Commissie Zuidwest Zeeland voorgestelde blnnendam Zierikzee-Co- ignsplaat en eveneens inziet dat er tussen de dammen bij Fort en bg Kats behoefte is aan een blnnen dam als goede verbinding tussen N.- Beveland en Walcheren. Over de plaats waar de Werkgroep deze dam projec teert, was hg echter niet zo enthousi ast. Stellig verdient z.i. een dam over de Goudplaat de voorkeur. Mr. Bolke stein sloot zich aan bij de kritiek op het besluit van de minister van ver keer en waterstaat om de bouw van een tweede veerboot niet goed te keu ren. MIDDELBURG, 14 jan. - Het werk aan de sportterreinen vordert zeer be hoorlijk, hoewel er met minder men sen wordt gewerkt dan het plan was. De terreinen zullen eerder klaar zijn dan werd gedacht. Staantribunes en puinverhardingen moeten nog worden afgewerkt, terwijl op de sintelbaan de toplaag nog moet worden aangebracht. In augustus zal worden bezien, of de velden in september bespeelbaar zijn. Er zal ook een gebouw met kleedlo kalen, douches e.a. moeten verrijzen. Een plan is ontworpen. Bij een onder zoek is gebleken, dat de sportvereni gingen hoewel slechts een gering bedrag werd gevraagd niet bereid zijn in de kosten bij te dragen. In de sportwereld eist men tegenwoordig 'n maximum aan accomodatie tegen een minimum aan contributie; de overheid moet maar betalen. Met deze menta liteit loopt men echter vast. De ge- sing moet vallen, heeft het hoofdbe stuur de districten Zuid en Zeeland opdracht gegeven om voor die datum tot overeenstemming te komen. In ver band hiermede kwam het district Zee land zaterdagmiddag te Vlissingen in een bijzondere algemene vergadering bijeen. Voorzitter Fr. Kolijn gaf nogmaals een uiteenzetting van het probleem. Indien Zeeland bij Zuid-Holland wordt gevoegd en de Westhoek van Brabant blijft bij Zuid, dan zullen de Zeeuwse atleten slechts aan wedstrijden in de Westhoek kunnen deelnemen, indien deze nationaal zijn. Bij Zuid-Holland De vergadering besloot, het oude voorstel te handhaven. Het district Zeeland wil gaarne bij Zuid-Holland worden gevoegd, omdat daar meer wedstrijden worden gehouden, de or ganisatie er over het algemeen beter is en er betere tegenstanders gevonden worden. Men wenst echter het regel matige contact met Brabants Westhoek te behouden. Mocht het voorste, wor den verworpen, dan zal getracht wor den, om voor de Zeeuwse atleten zo danige dispensatie te krijgen, dat zij toch aan alle wedstrijden in Brabants Westhoek kunnen deelnemen. Ingezonden Mededeling (adv.) buiioef (Ue btia vu bceaésad maagzuur. -TR»m Beimies! Alsof de maag uit Uw lichaam brandt, zo'n p(jn veroorzaakt overtollig maag zuur. De remedie is eenvoudig en afdoende: Rennies. Die helpen dade lijk. Gewoon, zonder water of wat ook, op de tong laten smelten, 't Kan niet missen, de brand is gedoofd! Eet onbevreesd waar U trek in hebt, maarsteeds Rennies bij de handi meente zal het niet kunnen betalen en dus is het zeer goed .mogelijk, dat er voorlopig geen kleedlokalen komen. Dit verklaarde burgemeester mr. dr. N. Bolkestein in zijn Nieuwjaarsrede. Hij deelde ook mede, dat door ongun stig weer en uit vrees voor kinder verlamming het aantal baden in het zwembad verminderde van 85.000 tot 66.000. Opdracht is gegeven tot het ontwerpen van een zuiveringsinstal latie aan het rijksinstituut voor drink watervoorziening, maar 't is de vraag, of het benodigde bedrag f 50 tot f 100.000 zal moeten worden geïn vesteerd. De Meidoornlaan zal worden omgedoopt in Sportlaan. In vijf van de tien afdelingen „op kop" GOES, 14 januari. Marathon is nog steeds supe±*jur in de Zeeuwse zaalhandbalcompetitie. De Vlissingse sportvereniging heeft nu met haar ploegen in vijf van de tien afdelingen de leiding. In de eerste klasse heren bleven de Vlissingers met 95 baas over het Goese Tonido, dat dus weer wat steviger op de onderste plaats kwam, zoals uit de stand blijkt; Marathon 5 3 1 1 7 39—32 EMM 5 2 1 2 5 38—36 Hellas 2 10 12 17—15 Tonido 4 1 0 3 2 25—34 TWEEDE KLASSE. In de tweede klasse werd niet ge speeld, maar in de derde klasse kreeg Neptunes 'n 411 nederlaag te slik- een, waardoor de club uit Yerseke nu de onderste plaats deelt met EMM 3. Marathon 3 staat hier aan de kop. De stand is: Marathon 8 Tonido 3 Walcheren Neptunes EMM 3 24—7 15—7 27—12 10—26 5—29 JUNIOREN. By de junioren was Marathon niet opgewassen tegen Tonido, dat door een 86 overwinning de tweede plaats veroverde. De stand is: Hellas 3 3 0 Tonido Marathon EMM Olympus 19—9 18—14 13—12 5—6 8—22 DE DAMES. Bg de dames bleef Marathon onge slagen aan de koi Ditmaal moest EMM er met 51 aan geloven. De stand is hier: Marathon Zeel. Sport EMM Hellas 30—8 15—16 8—20 8—17 TWEEDE KLASSE. In de tweede klasse kwam Mara thon alleen op de eerste plaats, dank zg een benauwde 43 zege op Wal cheren. De stand is: 4 Marathon 2 Tonido Walcheren Olympus Hontenisse 14—9 10—6 7—7 3—7 3—8 DERDE KLASSE. Marathon 3 scoorde in de derde klas se het eerste doelpunt en dat bleek meteen voldoende om ook het eerste puntje binnen te halen, want ook Wal cheren 2 trof slechts eenmaal de roos. Dit ene doelpunt was echter genoeg om de leiding te nemen. De stand is: Walcheren 2 Meeuwen Luctor Zeel. Sport 2 EMM 2 Marathon 8 10—3 6—0 8—4 6—9 6—12 1—9 DAMES-JUNIOREN. Bij de dames-junioren tenslotte bleef Tonido ongeslagen en zonder een en kel verliespuntje aan de kop, al werd het dan ook tegen Olympus een dub beltje op zg'n kant (4—3). De stand is: Tonido 4 4 0 0 8 244 Olympus Meeuwen EMM 9—6 1—5 4—23 VLISSINGEN, 14 jan. De Vlissingse schaakclub bestaat dit jaar 75 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum zal een aantal bijzondere schaakevene menten worden georgani seerd. Zo zal een stedentoer- nooi tussen een aantal Zeeuwse steden worden gehouden. Verder wordt gedacht aan een simul taanseance door een prominent schaker, waar aan dan zowel leden als niet-leden kunnen mee doen. Tenslotte bestaat het >lan, om een groot open luchtschaakspel te orga niseren, waarbij de ver richtingen van de spelers op een groot bord zullen worden aangegeven. Daar de jubileumvereniging ongeveer samenvalt met de De Ruyterherdenking, wordt overwogen om de mensen, die hierbij als schaakfiguren zullen fungeren, te kleden in kostuums uit de tijd van M. A. de Ruyter. B. en W. van Vlissin gen hebben de gemeen teraad voorgesteld om de jubilerende schaakclub een eenmalige subsidie van f 250 te verlenen.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4