Nieuwe stromenwijk flats, woningen maar mei duizend ook villa's Mislukte moordaanslag op 40-j. wethouder van IJzendijke Middelburgs stadhuis deze zomer in licht der schijnwerpers Middelburger Teurlings reed voedsel van Wenen naar Boedapest AAMBEIEN Forumavond Christelijke Grafische Bedrijfsfond in Goes Kruidenkracht! Zeeland en West Nrd-Brabant zaten een uur zonder stroom Middelburg breidt zich uit Aantrekkelijk plan werd in officieuse raads vergadering ontvouwd Volop bouwactiviteit in Vlissingen Auto-rover (19 j.) na botsing te Lewedorp gepakt Vermoedelijke dader blijft ontkennen Vele plannen in Zoutelande Landelijk comité De Ruyter-Sierdenking Krediet voor bouwrijp maken van gronden bij Veerseweg HEMOTABS Radio voorKoudekerkes kerngezonde reiniger Dinsdag 15 januari 1957. ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 MIDDELBURG, 14 jan. In de nieuwe Stromenwijk, waarvan de ligging wordt bepaald door Vlissingse watergang, Lageweg, vei- lingterrexn en Nieuwe Vlissingseweg, zullen ongeveer duizend wo ningen worden gebouwd. Ontworpen zijn 402 woningen in drie woonlagen, 326 huizen in twee woonlagen, 259 eengezinswoningen, 10 winkels, een aantal openbare gebouwen en 5 kinderspeelplaatsen, ïn deze wijk zal ook de nieuwe christelijke kweekschool haar plaats krijgen met daaromheen villa's. Een groot centrumplein is eveneens geprojecteerd. Van de totale oppervlakte van het gebied 22 ha zal ruim 1,1 ha door groenstroken in beslag worden genomen. Veel is dit niet, maar het stadspark Toorenvliedt ligt in de onmiddellijke nabijheid. In een officieuze raadsvergadering De afstand tussen de huizen is wel het heeft de heer A. P. Schat, stedebouw- minimum, maar door de gehele opzet kundig adviseur der gemeente die daartoe opdracht gaf aan het bureau van de heren Schat en Schut een interessante toelichting gegeven op de vele stedebouwkundige aspecten van het plan Stromenwijk, waarin uitein delijk tussen de 7000 en 8000 mensen zullen komen te wonen. De opzet is geweest een wijk te projecteren met Èen duidelijk centrum en buurten als Zelfstandige eenheden, hetgeen blijken zal uit de bouw der woningen: één, twee en drie hoog. VELE „PARKEERHAVENS" Langs de watergang, die als een ze ker speels element ongeveer midden door de wijk zal stromen, zijn flats kopeinden op ontworpen met de z.g. ae watergang gericht. Het grote centrumplein is gepro jecteerd ten zuidwesten van het veilingterrein helaas geen sieraad midden in de wijk en op dat plein komt een kerk of een ander open baar gebouw. De zuidelijke wand yan het plein zal worden gevormd door winkelhuizen. De woningen langs de weg ten wes ten van het veilingterrein worden in drie woonlagen opgetrokken, waar door dit terrein enigszins wordt ge- ftiaskeerd. De stedebouwkundigen hebben dringend aanbevolen het sy- èteem van de parkeergelegenheid voor duto's zodanig uit te voeren, dat de bijbanen op de weg geheel Vrij blijven, hetgeen betekent, dat aan weerskanten érvan de nodige „parkeerhavens" ko men. Dit maakt het plan iets duur der, maar met het oog op de toekomst Waarin nog veel meer auto's op de weg zullen verschijnen, is dit alleszins ver entwoord. Deze oplossing geldt zowel <fe hoofd- als de dwarswegen. De hoofdweg krijgt een rijbreedte van 5,5 meter, de trottoirs worden anderhalve Éheter breed. WOONPADEN In het project is een nieuwigheid voor Middelburg opgenomen, n.I. de aanleg van drie meter brede (ver harde) woonpaden naar een aantal eengezinswoningen in strokenbouw (drie tot vijf huizen aaneen), welke paden voor het openbare verkeer zul- Jen worden afgesloten. Bakker, slager, kruidenier enz. mogen er natuurlijk tvel gebruik van maken! De bebouwingsdichtheid van de Wijk is 45 woningen per ha. Voor öpenbare gebouwen is op vier terrei nen 19.000 vierk. m. gereserveerd, voor autoboxen 1900 vierk. m. en voor (Je vijf kinderspeelplaatsen 4600 vierk. meter. Of de tuinen individueel dan Wel gemeenschappelijk zullen worden onderhouden is nog niet bekend: de heer Schat voelde net meest voor een Compromis op dit punt. Hij wees er og op, dat getracht is alle eentonig- eld te vermijden en verklaarde, dat et plan ruimheid en openheid demon- oreert. Bij een bouw van circa 150 Woningen per jaar kan de wijk over rtreeks zes jaar zijn voltooid. Met beschikbare ruimte is gewoekerd. VLISSINGEN, 14 jan. Naast de bouw van bejaardenwoningen in Vlissin gen, (zie no. van maandag) valt er ook Cndere bouwactiviteit waar te nemen. Za heeft de Zuid-Ned. Bouw- en Handele- Comb. het verzoek ingediend een perceel grond aan de Dr. Stavermanstraat te mo gen kopen naast het terrein, waar straks het Nieuwe Stadhuis zal komen om daar een garage met showroom te bou wen. De Kon. Mij „De Schelde" wil grond kopen aan de Jan van Sapeilelaan voor de bouw van een zestal eengezinswonin gen. De woningbouwvereniging „Goed Wo nen" zal thans de 24 woningwetwoningen êan de van Dishoekstraat kunnen bouwen, Wanneer de gemeente Vlissingen haar hiervoor een geldlening van 420.500, Wil verlenen. Vorig jaar kon de bouw Van deze woningen geen doorgang vin den, doordat de curveprijs werd over- échreden, waarna een nieuwe aanbeste ding volgde. Daarnaast stellen b. en w. van Vlissin gen voor, aan de woningbouwvereniging „Gemeenschappelijk Belang" een geldle- filng te verstrekken van ten hoogste 972.100,voor de bouw van 65 wonin- ;en op een terrein in „Tuinstad". Tevens heeft de gemeente plannen om tot herbouw over te -gaan van een 9 tal woningen, die door oorlogshandelingen bij het station verloren gingen. Zij stellen de raad voor deze te herbouwen In plan West en het benodigde crediet te verle nen. Tenslotte het verzoek van de woning bouwvereniging „Goed Wonen" om haar een geldlening te verstrekken van ten hoogste 239.250,voor de bouw van 11 Woningen, 1 winkel en 3 garages op een terrein aan de Bonedijkestraat, als laatste fase in een plan voor 58 woningen en 2 Winkels. Afwerking kon in 1952 niet plaats vinden, doordat er geen bouwvo lume beschikbaar was. zullen de bewoners beslist niet de m druk en het gevoel hebben, dat zij „op elkaar zitten". DE FINANCIëN Financieel gezien worden aan de uitvoering van het plan geen gemak kelijke eisen gesteld, o.m. veroorzaakt door de slechte gesteldheid van 't met terrein. Zo vergt de egalisatie alleen al globaal f2.— per vierk. meter. Drainage der achterterreinen is beslist noodzakelijk, terwijl ook vier nooduit- laten voor het water moeten worden aangebracht, alsmede een bemaling. 7onrfpn Mededeling «adv In krulden zit de kracht van de natuur. En de natuur blijft voor mens en dier DE bron. óók van genezing. Klachten en kwaaltjes, zoalsmoeheid, hoofdpijn, puist jes. verstopping, vale teint, enz., zijn het gevolg van onnatuurlijke leefwijze. Be houd Uw gezondheid, zuiver Uw lichaam met HERBES AN. Kruidenthee. Verkrijg baar bij Uw apotheker of drogist d f 1.79 oer groot pak, voldoende voor maandenr Dit alles vraagt op een totale be groting van 2 34 miljoen een som van 5 ton. De sanering der bebou wing aan de Nieuwe Vlissingseweg moest vanwege de zeer hoge kosten dan ook achterwege worden gelaten. VLISSINGEN, 14 jan. Zaterdag avond kwam de heer E. te Vlissingen tot de onplezierige ontdekking dat zijn voor korte tijd geparkeerde auto op het Bellamypark spoorloos verdwenen was. Hij had vergeten de auto af te sluiten en het contactsleuteltje erin laten zitten Een omwonende en een jongen had den echter de man gezien, die met de auto was weggereden en konden een nauwkeurig signalement verstrekken. Aan de hand van het politie-archief kon worden vastgesteld wie de ver moedelijke dader was. Alle politie- en grensposten werden gewaarschuwd. 's Avonds laat kreeg men uit Lewe dorp bericht, dat daar de auto, vol komen vernield in de berm der weg was aangetroffen. Korte tijd later werd de autodief aangehouden. Het bleek Inderdaad de bewuste persoon te zijn, de 19-jarige woonwagenbewo ner N., tijdelijk in Vlissingen vertoe vend. De man was sterk onder de in vloed en verklaarde, na ontnuchte ring, dat hjj de auto had weggenomen om zijn familie in Brabant te bezoe ken. Bij Lewedorp werd hij door een te genligger verblind, waardoor hij is gaan slingeren en enkele bomen heeft geraakt. Hoe zwaar de auto werd be schadigd blijkt wel uit de woorden van de autodief, handelaar in oud roest: „het karretje Is nu nog hooguit vijf en twintig piek waard". Moiiefoude pachtkwestie beslechten IJZENDIJKE, 14 jan. Zaterdag avond is te IJzendijke een moordaan slag gepleegd op de 40-jarige wethou der C. J. Doens. In levensgevaarlijke toestand werd het slachtoffer opgeno men in het ziekenhuis te Oostburg. In de loop van zaterdagavond werd de vermoedelijke dader aangehouden, de 25-jarige Belg A. C„ in IJzendijke woonachtig, die echter hardnekkig blijft ontkennen, ondanks het feit, dat hij door het slachtoffer werd herkend. De verdachte is ingesloten in het Huis van Bewaring te Middelburg. De moordaanslag vond plaats in de schuur waar de heer Doens zijn vee ging verzorgen. De dader moet zich in de schuur verdekt hebben opge steld. Eensklaps werd de heer Doens door een felle lichtbundel verblind, waarna een schot klonk en de wethou der in de lies werd getroffen. Daarop ontstond een worsteling tussen hem en de aanvaller, waarbij hij nog ver schillende slagen met de revolver kreeg te incasseren. Door dit lijf-aan-lijf ge vecht en enkele uitroepen van ver dachte wist de heer Doens zijn aan valler te herkennen. Door bloedver lies uitgeput moest hij echter zijn aan valler loslaten, die daarop weg vlucht te. De kogel trof hem in de lies en drong door in de buikholte. Om zijn vrouw niet te verontrusten kroop de heer Doens korte tijd daarna naar de nabijgelegen huurwoning, waar on middellijk de politie werd gealarmeerd. Ook de vrouw van de heer Doens werd op de hoogte gebracht van de aanslag. 's Avonds laat arresteerde men de ZOUTELANDE, 14 jan. Burge meester Kodde heeft in de hedenavond gehouden raadsvergadering medege deeld dat het zielenaantal was ver meerderd van 974 tot 977. Verder zijn er 7 woningen gereed gekomen. Tot zijn spijt werden de acht woningwet woningen nog niet aanbesteed. Het is, aldus de voorzitter, een worsteling om de zaken geregeld te krijgen in ver band met het zeeweringenplan. Zijn plan is: doorgaan. Want er ligt veel werk te wachten in 1957. Een verzoek van de Prot. Chr. ver eniging voor school en beroepskeuze in Zeeland om een bijdrage werd af gewezen. Met ingang van 1 januari 1957 werd aan de heer J. Stroo op de meest eervolle wijze ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand. In diens plaats werd benoemd de heer P.-Leijnse. De gemeente kocht van de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente 105 vierk. m. grond voor uit breiding van het kerkplein ter breedte van 1,5 meter en verkocht aan de heer C. Wondergem 162,5 vierk. m. grond in de Nieuwstraat voor f 7.50 per vierk. m. Aan de weduwe P. J. de Kok-Verhage werd een bijdrage tot verbetering van de woning Kerkplein 24 verleend, groot f 500. Besloten werd niet toe te treden tot de ziektekostenvoorziening van het ge- meentepersoneeL 25-jarige A. C., die in deze omgeving minder goed bekend staat. Hij werd reeds vroeg halfwees en erfde een be langrijk geldsbedrag wat funest bleek te zijn. In de streek wordt hij tot alles in staat geacht. Motief Het motief van de moordaanval ligt zeer waarschijnlijk in het feit, dat de schoonvader van verdachte reeds lan 50ste uitvoering Achilles MIDDELBURG, 14 jan. Op 29 maart houdt de gymnastiekvereniging Achilles te Middelburg haar jaarlijkse jeugduitvoering. Dit wordt de 50ste uitvoering, welke Achilles houdt en tevens de 50ste uitvoering van direc teur Jan Bal. Het belooft voor Achil les, maar vooral voor haar sympathie ke directeur-secretaris een zeer bijzon dere jubileumuitvoering te worden. DEN HAAG, 14 januari Onder grote belangstelling, in het bijzonder uit rederskringen, is vandaag te Den Haag opgericht het nationaal comité tot herdenking van de 350ste geboor tedag van admiraal Michiel Adriaansz. de Ruyter. Het initiatief daartoe was genomen door vice-admiraal b.d. J. Callenfels en de heer D. Hudig. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen en van verkeer en waterstaat waren vertegenwoordigd door de secretaris sen-generaal, dr. J. H. Wesselings en mr. D. G. W. Spitzen. De directeur- generaal van scheepvaart had een vertegenwoordiger gezonden. Kolonel W. van den Donker trad op als ver tegenwoordiger van de bevelhebber zeestrijdkrachten, vice-admiraal H. H. L. Pröpper. Naar werd meegedeeld, zal het hoofdbestuur der P.T.T. een De Ruy- ter-zegel uitgeven. De heer van der Leede heeft een boek geschreven over het leven van Michiel Adriaansz. de Ruyter en de sociale toestanden van diens tijd. Raad verleent medewerking MIDDELBURG,14 jan. V.V.V. krijgt een subsidie van f 1000. voor de belichtingsinstallatie van het stadhuis en de gemeente zal de kosten van het kabelwerk ten bedrage van f 1120.voor haar reke ning nemen. Daartoe besloot de raad vanmiddag na enige discussie. Voor het begin van het toeristenseizoen van dit jaar hoopt V.V.V. de belichtingsinstallatie gereed te hebben. Door middel van de z.g. beroepenactie zamelde deze vereniging zelf ongeveer f7000.in. Unaniem spraken de raadsleden hun grote waardering uit voor dit voorbeeld van particulier initiatief. Een suggestie van de commissie van financiën om de belichting uit te stellen tot de restauratie van het stadhuis zal zijn voltooid, werd niet overgenomen. Op verschillende vragen uit de raad antwoordde burgemeester mr. dr. N. Bolkestèin, dat de belichting inder daad meer effect zal hebben bij een volledig gerestaureerd stadhuis. Maar het is zeer wel mogelijk om, zolang dat niet het geval is, de schijnwerpers an ders te richten of ze niet alle te ge bruiken. Het zou z.i. psychologisch niet juist zijn, nu de burgerij het geld bijeen heeft gebracht, nog langer te wachten. De toren b.v. kan nog moei lijk worden belicht. De heer W. P. J. Baars (C.H.) vond, dat met het plan maar zo snel mogelijk moet worden voortgegaan, omdat wij in een tijd van stijgende prijzen leven en de zaak straks misschien duurder wordt. Ontving onderscheiding van Hongaarse Rode Kruis MIDDELBURG, 14 januari Een bijzonder hartelijk welkom is maan dagmiddag even na vier uur de heer P. Teurlings, (secondant bij het Ned. Rode Kruis), op het station te Mid delburg bereid, toen hij daar per trein arriveerde: gedurende negen weken was hij werkzaam geweest als chauffeur en administrateur bij de door het Rode Kruis georganiseerde levensmiddelen- en medicamenten transporten van Wenen naar Boeda pest. Vele belangstellenden waaronder bestuursfunctionarissen van het Rode Kruis, kennissen en familieleden wachtten de heer Teurlings, die in zijn „normale doen" werkzaam is bij de cultuurtechnische dienst Herverkave ling te Middelburg, hier op. In zijn woning aan het Zanddorp wachtte de heer Teurlings een groot se bloemenhulde. De heer Teurlings is op 15 decem ber van het vorig jaar hij had zich hiertoe als vrijwilliger aangemeld naar Wenen vertrokken, vanwaaruit de transporten vertrokken, die de nood van de Hongaren moesten leni gen. De heer Teurlings is ook werk zaam geweest in de opvangcentra voor de Hongaarse vluchtelingen langs de Hongaarse grens. ge tijd een pachtkwestie heeft met de p wAXttlr^fwerk vef O Rode Kruis hier schitterend werk ver heer Doens. Het is bekend, dat de schoonvader graag weer grond in zijn bezit zou hebben, wat thans in bezit van de heer Doens is. Waarschijnlijk heeft de 25-jarige jonge man op abrupte korte wijze een eind aan deze kwestie willen maken. Tot dusver ontkent hij echter hard nekkig iets met de aanslag uit te staan te hebben. richt. De heer Teurlings, die in de voor bije negen weken zeer hard heeft ge werkt, prijst zich gelukkig, hier met nog drie andere Zeeuwen te hebben mogen arbeiden. Voor zijn verdien sten is de heer Teurlings door het Hongaarse Rode Kruis onderscheiden met een- daartoe ontworpen insigne. Oorzaak: aardsluiting tussen Geertruiden berg en Breda MIDDELBURG, 14 januari. Vanmorgen vijf over half tien zijn de provincie Zeeland en het westelijk gedeelte van Noord-Brabant stroomloos geworden. Tengevolge hiervan kwam ook in de Centrale Zeeland te Vlissingen de opwekking van elektriciteit tot stilstand. Om tien minuten voor half elf kon Zeeland weer stroom uit Brabant betrekken en tien minuten later kon de opwekking in de Centrale Zeeland worden hervat. Om tien over elf was de normale toestand hersteld. Omtrent de oorzaak van deze stagnatie deelde de PZEM-directie ons mede, dat deze primair in Brabant lag. Door tot heden nog niet opgehelderde oorzaak trad een aardsluiting op in een der 150 kV- lijnen, GeertruidenbergBreda, waardoor de beide lijnen uitvielen. Plotseling kwam de Centrale Zeeland voor de noodzakelijkheid te staan ook westelijk Noord-Brabant van stroom te voorzien, hetgeen op dat moment overbelasting veroorzaakte. Nagegaan wordt hoe op dit punt nog verdere verbeteringen zijn aan te brengen in de toch al ingewikkelde beveiligingen van het voorzieningssysteem. Het is hem, vanwege de landelijke leiding van het Rode Kruis, volstrekt verboden, enige inlichtingen omtrent de toestanden in Hongarije te ver strekken. Vele malen heeft de heer Teurlings het traject Wenen-Boeda- pest v.v. gereden. Ingezonden Mededeling (Adv.) 'n geheel nieuwe behandeling om de pijn te verzachten Dit tabletje en een glas water is alles wat U nodig hebt. Hier is een volkomen nieuw middel om de pijn en het ongerief van Aambeien te verlichten. Hemotabs - 'n vrijwel smakeloos tablet, die ge kunt innemen met 'n glas water. Hémotabs geven niet alleen een weldadige verlichting van pijn en ongemak zonder zalf of zetpillen maar, met hun werking van binnen uit, doen ze de zwellingen slinken en bevorderen ze de genezing. Daarenboven: Hemotabs zijn zacht laxerend en helpen zo doende de normale functies te herstellen, zo belangrijk voor een volkomen herstel en langdurige vrijwaring van pijn. f 1.50 voor een complete kuur. By Apothekers en Drogisten. 'n Product van E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester. WEMELDINGE Film. Zaterdagmiddag werd alhier voor de jeugd en 's avonds voor de ouderen de bekende Cefa-film „Het lied van Ca- prun", met een keurig verzorgd bfjpro- gramma vertoond. Het comité, waarin ds. Van Ieperen ook zitting heeft, stelt zich ten doel de filmliefhebbers te doen genieten van wer kelijk goede en verantwoorde film. Er was zowel voor de jeugdfilm als van de zijde der volwassenen grote belang stelling. Machinezetten moeilijk vak GOES, 14 januari De forumavond van de Zeeuwse afdelingen in de Ned. chr. grafische bond kenmerkte zich door twee bijzonderheden. In de eerste plaats werd het feit herdacht, dat de heer W. Stevens zijn 40-jarig jubileum als lid mocht vieren. De voorzitter van he bondsbestuur, de heer J. A. Conjong, bood hem voor deze gelegen heid een leren portefeuille als herin nering aan. Ten tweede, en dat kwam in de eerste vraag aan het forum naar voren, zijn er steeds meer jeugdige leden, die met belangstelling de ver gaderingen bezoeken. Gevraagd werd, wat de oorzaak daarvan wel is. De heer J. Marijs zag dit als resultaat van de vele propa ganda, o.a. door het werk van jeugd leiders en het beleggen van jeugd kampen. De heren Haak en Jens haal den vooral dit laatste aspect naar vo ren. De heer Conjong wees er op, dat in Zeeland veel voor de jnigd wordt gedaan. „We verwachten niets dan goed van de Zeeuwen. Als hoofdbe stuur kunnen we zeggen: Vanuit Zee land begint de victorie". BIJ 60 JAAR OPHOUDEN? Enige discussie ontstond over de vraag of een machinezetter na zijn 60e jaar niet een ander werk moet gaan doen. Volgens vragensteller heeft de praktijk in zijn bedrijf uitgewezen, dat de meesten physiek niet langer in staat zijn, dit zeer moeilijke werk verder te doen. De heer Marijs onderstreepte deze woorden, maar vroeg zich af, wat ze op die leeftijd dan moeten gaan doen. Voor ander werk is een machi nezetter zeker niet meer capabel. De heer G. Jens merkte op, dat men voor de mensen, die niet physiek in staat zijn, dit werk vol te houden, een al gemene regeling moet stellen. Er zijn te veel uitzonderingen, mensen, die er niets voor voelen op zo'n „jeugdige" leeftijd er al mee op te houden. De heer Conjong zei nog, dat er onder scheid gema-kt moet worden tussen een handelsdrukkerij en een dagblad bedrijf, waarbij de spitsuren vooral fnuikend werken op de physieke kracht van de zetter. Hij zei daarom een voorstander te zijn van een ge zonde ontspanning. Met dit laatste vooral was de voorzitter van 't forum, de heer M. D. van der Slikke, het roe rend eens. DIE 3 pCt TOCH Nogmaals werden enkele gevechten geleverd over de 3 pCt inplaats van 6 pCt, die het grafisch personeel ten deel viel. Vraagsteller wees nu op een artikel in het orgaan van de bond, „Grafisch Orgaan", waarin de grote tevredenheid van de werkgevers tot uitdrukking kwam in verband met de VOORGESCHIEDENIS Wethouder L. J. van t Westende gal een uiteenzetting van de nogal moeizame voorgeschiedenis, 't Was een moeilijk object. In eerste instantie maakte een verlichtingsexpert voor V.V.V. een ontwerp. Maar de onder handelingen met eigenaren van pan den aan de Markt om op de daken schijnwerpers te mogen zetten misluk ten. Een tweede plan bevestiging aan de nieuwe lichtmasten bleek evenmin uitvoerbaar. De zaak werd toen in handen van b. en w. ge geven. De beste oplossing bleek de schijnwerpers op daken te plaatsen, zo onzichtbaar mogelijk. Maar dat bete kende, dat de noordgevel en de Choer- toren niet belicht kon worden. Een tweede verlichtingsadviseur vond de goede oplossing: schijnwer pers tussen de Eendracht en het pand van de apotheker Ilummelen. Daar is voldoende ruimte voor een batterij lampen en dit stoort niet. Van hieruit kan het gehele leven worden „over lapt". Om de belichting nog wat meer relief te geven dienen dan aan vier lichtmasten nog enkele schijnwerpers te worden aangebracht. De nieuwjaarsrede van de burge meester werd beantwoord door de heer I. van Loo (Arb.). Hij ver klaarde o.m., dat nu wel het beste be wijs is geleverd dat het teruglopen der bevolking veroorzaakt wordt door de woningnood en het ontbreken van grote industrieën. Hij meende voorts, dat het wanbegrip van Den Haag voor de Middelburgse belangen vaak tot te leurstellingen leidt. Ook ged. staten konden z.i. wel eens harder de trom roeren. Tenslotte dankte hij b. en w. voor hun grote activiteiten. AFSCHEID Afscheid werd genomen van ir. H. Steur (A.R.), die wegens drukke werkzaamheden als raadslid be dankte. Zijn opvolger, de heer P. Meliefste, zal in de vergadering vart 4 febr. a.s. worden geïnstalleerd. De heren A. J. Berenpas (Arb.), A. J. Kaland (C.H.) en A. J. Schot (S.G. P.) stemden tegen de verlening van een drankwetvergunning voor de Mi niatuur Walcheren. Dokter C. F. Fru- mau werd herbenoemd tot lid in het bestuur der Godshuizen. De heren C. M. Ghijsen, J. Th. M. Castenmiller en W. H. Hardon werden herkozen tot lid commissie van toezicht lager onder wijs. De raad verleende medewerking tot aanschaf van leermiddelen en een kachel voor resp. de Chr. Burgerschool en de uloschool Nieuwe Haven. Ook verklaarde de raad, dat de cursussen in autotechniek, stofferen en woning inrichting en een cursus gezel timme ren aan de avondschool voor nijver heidsonderwijs noodzakelijk zijn. Sub sidie werd verleend aan de Stichting Vorming Bedrijfsjeugd „De Zonne bloem". Een krediet van f 1410 werd verleend voor het aanbrengen van voorzieningen in de vm. hulpkazerne aan de Zuidsingel en 'n krediet van f215.550,voor het bouwrijp maken van gronden bij de Veerseweg. Ten slotte werd besloten een bezwaar» schrift in te dienen tegen de ontwerp- herziening van het Streekplan Walche ren. Spontane hulde voor de heer W. Tevel KOUDEKERKE, 14 januari Aan het slot van de maandagmiddag ge houden raadsvergadering is de heer W. Tevel, die gedurende 25 jaar het huisvuil heeft opgehaald en dit werk thans heeft neergelegd, hartelijk ge huldigd. „De wijze, waarop het werk door U verricht is, is van zodanige aard, dat de behoefte wordt gevoeld, even van U afscheid te nemen", zo richtte bur gemeester J. L. Dregmans zich tot da heer Tevel, „U hebt 25 jaar voor ons het huisvuil opgehaald in die tijd bent U nimmer ziek geweest; nooit werd één klacht gehoord. U hebt ons in de letterlijke zin van het woord altijd uit het vuil gehouden". Namens de gemeente bood de heer Dregmans de scheidende een fraai radiotoestel aan. Op zijn beurt dankte de heer Te vel voor deze spontane geste. Ook me vrouw Tevel, die haar man op deze tocht naar het gemeentehuis vergezel de, sprak een dankwoord. exporttoestanden. De bij uitstek des kundige heer Jens liet zien, dat de zaken niet zo eenvoudig zijn, als zij wel lijken. Nederland verkeert in een economisch zeer gevaarlijke situatie. Daar wij praktisch alle grondstoffen moeten invoeren, moeten onze prijzen concurrerend zijn op de wereldmarkt, willen wij met onze afzet iets goed maken. Verhoogd men de lonen, dan gaan de prijzen omhoog. Voor de prijs verhoging wilde de betrokken minis ter in 1955 een stokje steken. Zijn lo gische conclusie in 1956: geen loons verhoging. Verschillende andere zaken werden tenslotte nog aan he forum voorge legd.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2