Burgers op Noord-Sumatra moeien wapens inleveren Nog 55.000 Nederlanders wachten op telefoonaansluiting Studenten gaan woningen bouwen in Oostenrijk „De Zeven Provinciën" op weg naar de West De ideale krant Nieuwe Amerikaanse stap in het ontwapeningsvraagstuk? Simbolon persisteert bij eis tot aftreding kabinet Koninklijke hulp bij noodlanding Schapen op Texel hebben leverboiz'ekte Nederland exporteert de meeste verf K.LM. heeft 41 vliegtuigen in bestelling P.T.T. verzesvoudigde produktiecapuciteit Kanon als wekker „Alle vrije volkeren zijn onze buren" Voor oefeningen en vlagvertoon Terneuzense chauffeur liet teveel ijzer vallen „Ing. gerechtigden" vormen stichting Zaterdag 12 januari 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 3 Ds. OKKE JAGER kan de dingen prettig zeggen. Hij zegt ook heel andere dingen dan de meeste andere mensen en dan de meeste andere do minees. Daarom trekt, wat hij zegt en schrijft de aandacht. Hij durft. En dat heel vele goede zijden. Hij drukt iedereen zo met de neus op allerlei dingen, waaraan hij zelf zo niet denkt, ook al houden ze verband met zijn eigen werk. Zo trof ons in zijn „interview met de tijdgeest" een passage over de krant. Ds. Jager uit daarin een wens. Hij schrijft'. „Ik zou wel eens één keer een chris telijk dagblad willen lezen. Een écht Christelijk Dagblad waarin alle fei ten en gebeurtenissen in rangorde en formulering iets zouden laten zien van Paulus' onlogische visie: zwakheid is macht. Wat een vreemde krant zou dat worden! Er zouden foto's in staan van de armen van geest. De zachtmoe- digen zouden worden genoemd als de aanstaande machthebbers op aarde. De advertenties zouden hongeren en dorsten naar de gerechtigheid. Boei ende processen zouden wijken voor 't wel en wee van de oninteressante reinen van hart". Zo'n passage brengt een kranten man aan het denken. Wij dachten daarnaast aan een an dere schets van een ideale krant, die een vriend ons eens gaf. Hij zei: „Waarom geven de kranten toch altijd de ongelukkige dingen van het leven. Waarom schrijven ze niet over het goede dat er in het leven is. En hij stelde het plan op voor een derge lijke krant. Inplaats van te schrijven over auto-ongelukken en wat al meer, zou die krant moeten melden, hoeveel auto's op een dag zonder enige schade gereden hadden, hoeveel huizen er niet verbrand waren, hoeveel voetgan gers generlei last van ongemak op de weg hadden gehaden ga zo maar door. Hij zag zelf, dat dat niet kon. Dat zulk een krant onleesbaar zou worden en in feite elke dag hetzelfde zou bevatten. Wij zijn daarover toen eens gaan doorpraten. Wat was het resultaat? Dat een krant, behalve allerlei me dedelingen over het leven, niet de re gel, maar de uitzonderingen vermeldt. Niet het normale, maar juist de uit zondering, het exces. Daarin zit een gevaar. Wie dit niet bedenkt, zou kunnen gaan menen, dat wat in de krant staat de regel is. En dat is niet het geval, althans niet voor wat het nieuws aangaat. Naar de goede regel van de journa listiek is het gewone, het alledaagse al kan er aanleiding zijn, het ook eens te beschrijven het nieuws niet, maar het afwijkende. Het aloude voor beeld zegt: nieuws is niet, dat een hond een man bijt, maar dat een man een hond bijt. Om het anders te zeg gen: nieuws is niet, dat in een ge meente 999 auto's 's avonds behouden voor de woning van de rijder terug keren, maar de ene auto, die een on geluk heeft gehad. Ook een Christelijk Dagblad heeft dat nieuws te vermelden. Omdat het een voortdurende opwekking is: wees voorzichtig met het kostbare leven, dat God u gaf. Ook het Christelijk dagblad heeft een moordenaar te ver melden, omdat het een herinnering is aan het: gij zult niet doodslaan. Ook een Christelijk dagblad heeft te schrij ven over de grote politieke bewegin gen, over de dreigingen van oorlog, over aardbevingen en al die dingen meer, omdat ze een telkens herhaalde herinnering zijn aan het woord van de Heiland: „daar zullen oorlogen zijn en geruchten van oorlogen, hongersno den, pestilentiën en aardbevingen. Ook een Christelijk dagblad zal moeten schrijven over het communistisch ge vaar, over onderdrukking der Kerk, de leugens, die in de wereld verspreid worden, en zoveel dingen meer, om dat ze zullen herinneren aan het „el kander haten", de verdrukkingen, de valse profeten, de verleidende geesten, die er zullen zijn in het laatst der da gen. Daarnaast zal men in de Christelijke krant ook dat leven der eenvoudigen van geest en het leven der zaehtmoe- digen telkens terugvinden. Heeft Ds. Jager deze dingen niet fevonden in de Christelijke krant? Of eeft ook hij over de ware beteke nis van dat nieuws heen gelezen. Want het Christelijk dagblad mag van zijn lezers vragen, dat zij het nieuws lezen in het verband van het Christelijk dagblad. Daarom staat immers dat woord in de kop van hun krant! Daar om beijvert de redactie zich, om de berichten juist te geven en waar dit mogelijk is, een toelichting, een be schouwing, die geschreven is van de overtuiging uit, die het Christelijk dagblad drijft. Nu dragen ook journalisten deze schat in aarden vaten. In de jacht van hun werk ontbreekt hun soms de ge legenheid om zich diep te bezinnen en maken zij een andere keer een fout, die vermeden had moeten wor den. Daarom kan een Christen-jour- nalist zijn werk niet anders doen dan Bedreiging met doodstraf DJAKARTA, 11 jan. (A. N. P.). De doodstraf hangt boven het hoofd van die burgers in Noord- Sumatra, die wapens in hun bezit hebben en deze niet binnen twee weken „teruggeven" aan het leger of bij een politiepost. Dit is be kendgemaakt door luitenant kolonel Sugiarto, van het plaatse lijk militair commando van Me- dan. Vorige week meldden Medanse dag bladen, dat in Pematang Siantar wa pens waren uitgereikt aan leden van de communistische vakbond van on dernemingsarbeiders „Sarbupri". Deze berichten werden later door een woordvoerder van het leger tegenge sproken, maar het regeringsgezinde dagblad „Waspada" meldde, dat de militaire autoriteiten hadden beves tigd, dat aan burgers wapens waren verstrekt „teneinde aan een mogelijk optreden van volgelingen van de af gezette kolonel Simbolon het hoofd te kunnen bieden". De militaire autoriteiten, van wie het blad zijn inlichtingen kreeg, ont kenden, dat uitsluitend aan leden AMMAN, 11 jan. (Reuter). Ko ning Hoessein van Jordanië heeft de afgelopen nacht hulp verleend bij een noodlanding van een Libanees passa giersvliegtuig, dat op weg van Beiroet naar Koeweit motorstoring had ge kregen. Het toestel cirkelde te mid dernacht boven Amman om een lan ding uit te voeren, maar de landings- lichten van het nabijgelegen vliegveld waren zoals gewoonlijk om tien uur 's avonds gedoofd. De Koning hoorde in zijn paleis het geronk van het vlieg tuig. Hij begaf zich direct naar het vliegveld, liet de lichten ontsteken en hij hield radiocontact met het vlieg tuig tot het veilig was geland. DEN BURG, 11 jan. Enige tientallen schapen op Texel zijn het slachtoffer ge worden van leverbotziekte. De kwaad aardige vorm van deze ziekte houdt waarschijnlijk verband met de vele re gens gedurende het zomerseizoen. Ook wordt rekening gehouden met de moge lijkheid, dat deze ziekte is verergerd, doordat diverse landerijen het overtollige water niet voldoende konden lozen in ver band met ruilverkavelingswerkzaamhe den. Wegens gevaar voor uitbreiding der besmetting heeft een bedrijf al zijn die ren, in totaal 65, laten afmaken. Een tweede bedrijf heeft zich van een deel van de wolveestapel moeten ontdoen. van de communistische vakbond wapens zouden zijn uitgereikt, maar zij gaven toe, dat mogelijk wel en*" ge leden van de Sarbupri wapens hadden gekregen. Volgens het dagblad „Haluan" in Padang is kolonel Simbolon alleen be reid naar Djakarta te komen om zich bij president Soekarno te melden, als de huidige regering wordt vervangen door een kabinet onder leiding van de vroegere vice-president Hatta. Enkele dagen geleden werd gemeld, dat Soekarno, die tevens opperbevel hebber van het leger is, zijn plannen voor oplossing van de legercrisis niet eerder bekend zou maken dan nadat Simbolon zich bij hem zou hebben ge meld. 's-GRAVENHAGE, 11 jan. De export van de Nederlandse verfindus trie is in 1956 wederom hoger geweest dan in de voorafgaande jaren. Er werd ruim 12.5 m'ljoen kilogram verf met een opbrengst van meer dan 30 mil joen gulden uitgevoerd. In vergelijking met 1955 werd, naar opbrengst gere kend, een toeneming van bijna negen procent geboekt. Daar de gemiddelde v. aarde per kilo eveneens toenam, was de toeneming, naar volume berekend, iets minder groot. Van de totale Nederlandse verfpro- duktie werd, naar opbrengst gerekend, bijna twintig procent geëxporteerd, 'n percentage, dat aanzienlijk hoger is dan van welk ander verfexporterend land in de wereld, zodat ook in 1956, ondanks de scherpe concurrentie van Amerika, Engeland en Duitsland, de Nederlandse verfindustrie haar voor aanstaande plaats wist te behouden. President Koerner s laatste gang 's-GRAVENHAGE, 11 jan. De KLM heeft ten behoeve van haar toekomstige vloot-positie thans eenenveertig vliegtui gen in bestelling. Negentien daarvan, nl. tien Douglas DC-7 machines en negen Vickers Viscount 803-toestellen komen dit jaar. Verwacht wordt, dat de twee Fokker „Friendship"-vlegtuigen in 1958 worden afgeleverd, dat twaalf Lockheed ,,Electra" machines in 1959 de vloot ko men versterken en dat in 1960 de acht Douglas DC-8 straalverkeersvliegtuigen komen. De KLM heeft bovendien nog een optie op vier DC-8 toestellen, zodat uit eindelijk misschien twaalf van deze reu zij bij de KLM in gebruik zullen zijn. Er is op dit ogenblik nog geen defini tief plan om de bestelling van twee „Friendship" vliegtuigen uit te breiden. Wel wordt bestudeerd hoe de „Friend ships" eventueel zouden kunnen passen in de vervanging van 'n gedeelte van de KLM-vloot, b.v. de „Dakotas". 's-GRAVENHAGE, 11 januari. Sedert 1953 is de wachtlijst van hen, die telefoon hebben aangevraagd, bijna verdubbeld. Het aantal liep op van 27.000 tot bijna 55.000. De voornaamste oorzaak is, dat de jaarlijkse vraag naar aansluiting sterker steeg dan de produktie- capaciteit van P.T.T., leveranciers van apparaten en centrales en van de aannemers wan P.T.T.-gebouwen. Eind 1949 bevatte de wachtlijst 62.300 aanvragen. Vertraging ln het tot met beschaming en anderzijds toch ook steeds weer met vernieuwde kracht, die het contact met zijn God en de lectuur van zijn Bijbel hem moet geven. Maar in die kracht kan hij dan toch ook weer elke dag opnieuw zijn werk aanvatten. Hij weet: de ideale krant kan hij niet brengen. Maar hij kan er naar jagen, of hij het ook grijpen mocht. En zou daarin de man van de krant veel verschillen van de dominee? En van ieder ander Christen, die zijn da gelijkse arbeid ziet als een hem van God opgelegde roeping? Voor de vluchtelingen AMSTERDAM, 11 jan. Onder auspiciën van de Nederlandse Studenten vereniging voor Wereld rechtsorde heeft een groepje studenten van de Vrije Universiteit een plan. uitgewerkt om daadwerkelijk steun te gaan verlenen aan vluch telingen in Oostenrijk: van april tot en met sep tember kunnen in totaal 500 tot 600 studenten of andere jonge studeren den voor een inschrijf geld van ƒ25.in groe pen van 40 of 50 twee tot vier weken naar Oosten rijk, waar zij in het vluchtelingenkamp Haid bij Linz zullen worden ingeschakeld bij het af bouwen van reeds door de vluchtelingen zelf op gezette woningen. In aanmerking komt hoofdzakelijk jonge man nen van 18 tot 30 jaar, maar ook een klein aan tal meisjes of vrouwen, die voor het bereiden van de maaltijden en andere huishoudelijke bezigheden zullen moeten zorgen. Weliswaar ver wacht de commissie, dat zich voor het werk in Oostenrijk hoofdzakelijk studenten zullen aanmel den, waar medegedeeld wordt, dat ook andere jonge Nederlanders wel kom zijn. De commandant van kamp Haid heeft toege zegd voor 1 of 2 barak ken te zullen zorgen, waarin de Nederlandse groepen gehuisvest zul len worden. Secretaris van de stu dentencommissie is K. L. Roskam, Corn, van der Lindenstraat 15, Am sterdam-Zuid, stand komen van gebouwen, beperkte productiecapaciteit van de fabrieken van telecommunicatie-apparatuur en -kabel, de beperkte montagecapaciteit bij P.T.T. en die van de aannemers voor de bouw van bedrijfsmiddelen ten opzichte van de voortdurend toe nemende vraag naar telefoonaanslui tingen, maakten het niet mogelijk de wachtlijst tussen 1950 en 1953 sneller in te krimpen dan met plm. 10.000 per jaar. Nadien is het aantal aanvragen vooral in de zich snel uitbreidende steden, sterker gestegen. Dat gebeurde vooral daar, waar nieuwe ondercen trales moesten worden gesticht, terwijl elders in den lande in verschillende netten de bestaande centrales vol zijn. Ook zijn er wijken in sommige steden, waar plaats in de centrales is, maar waar de kabelnetten geheel bezet zijn. ENORME VRAAG Begin 1954 kwamen bij 27.000 wach tenden 52.000 aanvragen. Dat jaar werden 49.000 aansluitingen gemaakt, zodat 1955 met 30.000 wachtenden be gon, waarbij 66.000 aanvragen kwa men. Bijna 58.000 aansluitingen wer den gemaakt, zodat 1956 begon met ruim 38.000 aanvragen. In het afgelopen jaar kwamen ech ter bijna 79.000 aanvragen binnen. PTT slaagde erin ruim 62.000 wachtenden te helpen, hetgeen resulteerde in een wachtlijst van plm. 55.000 in het be gin van dit jaar. PTT maakte in 1956 dus 23.000 aansluitingen meer dan in 1954 en verzesvoudigde zijn capaciteit sedert 1953. Nederland telt thans 772.000 tele foon-abonnees en 55.000 adspiranten. In Den Haag wachten 9000, in Rotter dam en Amsterdam ieder 7500, in de districten Haarlem en Den Bosch ruim 4000 ieder, in district Arnehem 3500 en in de districten Amsterdam, Breda, Groningen, Maastricht, Rotterdam en Utrecht elk meer dan 2000 aanstaande abonnees. In de andere districten tel len de wachtlijsten 800 tot 1600 aan vragers. De teraardebestelling van president Koerner van Oostenrijk: de stoet, voor afgegaan door aartsbisschop Koenig en andere kerkelijke hoogwaardigheids bekleders op de Ringstratte in de Oos tenrijkse hoofdstad. OLDEBROEK, 11 jan. Het artillerie schietkamp te Olde- broek, kortweg A.S.K. geheten, heeft een tachtigjarige oude tra ditie in ere hersteld. Om 6 uur in de morgen klinkt over de sla pende Veluwe weer het reveille- schot uit een vuurmond, die op 't hoogste punt van de Knobbel, een heuvel in het A.S.K., is ge plaatst. In 1878 werd door de toenma lige artillerie deze reveille inge voerd en daarnaast werden scho ten gelost om 12 uur als einde van de ochtenddienst en des avonds om 9 uur als taptoe. In de loop der jaren is er enige vervlakking gekomen in deze tra ditie en verdween het avondschot geheel. Met de bezetting kwam aan alles een einde. Het A.S.K. is het enige mili taire kamp in Nederland, waar de reveille door middel van een schot wordt gegeven. Overal el ders wordt zij geblazen op een trompet. OUDELANDE Geslaagd. De heer D. de Leeuw slaagde een dezer dagen voor het praktijk-exa men boekhouden. Eisenhowers „sfafe of the union" De wereld is zo klein geworden, dat alle vrije volkeren onze buren zijn. De Ver. Staten kunnen zonder samen- werkende buurlanden hun eigen veiligheid en welzijn niet handhaven, omdat de Amerikaanse belangen de gehele wereld omvatten. Wij hebben gemeenschappelijke belangen met elk volk in de vrije wereld en de onderlinge afhankelijk heid van deze belangen vereist eerbied voor de rechten van alle volkeren". Ziedaar het beginsel der Amerikaanse buiten landse politiek, zoals president Eisenhower dat dezer dagen in zijn „state of the union", de boodschap over de stand van zaken en de perspectieven, die de president aan het begin van elk jaar tot het Congres richt, heeft gesteld en nader ontwikkeld. Verreweg de belangrijkste para graaf ln deze boodschap vormde hetgeen Eisenhower opmerkte over het ontwapeningsvraagstuk. Hij zei: „Een gezonde en gewaarborg de overeenkomst inzake openge stelde luchtruimen, ongewapende schildwachten ln de lucht en een vermindering der bewapening zou een waardevolle bijdrage tot een duurzame vrede in de komende jaren leveren. Wij hebben aanhou dend gestreefd naar een dergelijke overeenkomst. Wij zijn bereid elk betrouwbaar akkoord aan te gaan, waardoor de ontwikkelingsgang van steeds vernietigender worden de kernwapens een einde wordt ge maakt, de ontwikkeling van ruim teprojectielen en satellieten op basis van wederkerigheid onder controle wordt gebracht en een vermindering van de bewapening, de strijdkrachten en de last van de militaire uitgaven uitvoerbaar wordt gemaakt." Onderhandelen Uit deze verklaring mag dus wor den afgeleid, dat de Ver. Staten bereid zijn over het toezicht op de ontwikkeling van langeafstands- projectielen te onderhandelen. Di plomatieke waarnemers in Was hington zien hierin een bevestiging Hef gesprek van de dag van het vermoeden, dat Amerika een nieuw voorstel voorbereidt om de impasse bij de ontwapeningsbe sprekingen te doorbreken. De president zou van mening zijn, dat zijn voorstel tenslotte zon kunnen worden uitgebreid tot een poging om te komen tot een alge meen verbod op de vervaardiging en het gebruik van langeafstands- raketten, waaronder het intercon tinentale projectiel, waarvan de baan van tevoren nauwkeurig is bepaald. Dit projectiel, dat „het laatste wapen" wordt genoemd, zal vol gens militaire deskundigen met een waterstofbom als kop duizen den mijlen kunnen afleggen. Opvallend is, dat Eisenhower op het laatste ogenblik ln zijn bood schap een passage wegliet, waarin hij zou aankondigen, dat de Ver. Staten bereid zijn in de Ver. Na ties verdere voorstellen te doen. Zijn perschef verklaarde later, dat „er niets achter stak" en dat Eisen hower bij het voorlezen van zijn boodschap „tijd wilde winnen", maar erg aannemelijk lijkt deze verklaring niet. Men zal zich mis schien herinneren, dat de president op 2 januari j.l. een voorstel van de Sowjet-Unie verwierp voor het beleggen van een vijfmogendheden- conferentie over de ontwapening. Aan deze besprekingen zouden vol gens de Russen, de Ver. Staten, de Sowjet-Unie, Engeland, Frankrijk en India moeten deelnemen. Hernieuwd De boodschap van Eisenhower mag ook worden uitgelegd als een hernieuwd beroep op de andere vrije volkeren voor het behoud van de vrede te blijven strijden, niet af zonderlijk (dat zou zelfs het mach tige Amerika alleen onmogelijk zijn), maar ais eenheid. De presi dent stelde zijn verklaringen tegen de achtergrond van de schokkende gebeurtenissen in de niet-vrije wereld, „de opstand tegen tiran nie, onrechtvaardigheid, ongelijk heid en armoede". „Mannen, vrou wen en zelfs kinderen, die een dorst naar vrijheid gemeen heb ben, stellen hun geest tegenover kanonnen en tanks", zo zei de pre sident. Niet alleen het buitenland kwam aan de orde. Ook over tal van bin nenlandse vraagstukken werden opmerkingen gemaakt. Zo zei Ei senhower, dat voorrang gegeven moet worden aan de bouw van scholen, waar de kinderen van alle rassen van zullen profiteren. „Wij hebben veel redenen om trots te zijn op de voortgang, die ons volk maakt op het gebied van wederzijds begrip. Gestaag komen wij nader tot het doel van eerlijke en gelijke behandeling van de bur gers, ongeacht hun ras of huids kleur. Maar er moet nog veel wor den gedaan. Vorig jaar heeft de re gering een uit vier punten be staand program ter versterking van de burgerrechten bij het Congres aanbevolen. Ik dring er bij het Con gres op aan, dat het dit program tot wet maakt", zei Eisenhower. Vluchtelingen Van belang was ook de medede ling van de president, dat hij bin nenkort aanbevelingen zal doen voor wijzigingen in de wet op de immigratie met het oog op de toe lating van vluchtelingen uit Hon garije. Volgens Eisenhower is het inflatiegevaar nog altijd aanwezig, ln het bijzonder, wanneer de rege ring losbandig zou worden bij het doen van uitgaven of wanneer par ticuliere groepen de mogelijke ge volgen voor de Amerikaanse eco nomie uit het oog zouden verlie zen. Dit gevaar vereist vastbeslo tenheid van de Amerikaanse rege ring slechts een voorzichtig gebruik te maken van de hulpbronnen van het land, binnen de grenzen van haar middelen te leven en zorgvul dig de verschillende uitgavenvoor- stellen naar de behoeften af te we gen. „In de komende vier jaren zal ik erop blijven aandringen, dat de mi nisteries en regeringsbureaus naar nieuwe mogelijkheden zoeken voor het besparen van geld en arbeids krachten. Ik dring erop aan, dat ook het Congres in dit opzicht waak zaam zal zijn. Het nationale belang moet voorrang hebben boven tijde lijke voordelen, die door bijzondere groepen ten koste van het gehele volk behaald kunnen worden", al dus Eisenhower. „Loden verrader" Is aan boord DEN HELDER, 11 januari. Uitgeleide gedaan door talrijke familieleden van de opvarenden, is hr ms kruiser „De Zeven Provin ciën" onder commando van kapitein ter zee mr. A. N'. Baron de Vos van Steenwijk voor een oefenreis naar de West vanmiddag uit de haven van Den Helder vertrokken. De reis wordt meegemaakt door de commandant van het Nederlandse oefensmaldeel V, commandeur L. Brouwer, die het commando over de artillerieoefeningen zal voeren. Ofschoon vlagvertoon dus niet het hoofddoel van de reis Is, zal ook aan dit oefendeel de nodige aandacht wor den besteed. In de Nederlandse Antil len en Venezuela zullen door de Ne derlandse kolonies ontvangsten wor den georganiseerd. Op de kampanje staat een Fairy- Firefly vliegtuig stevig vastgesjord, dat in Curasao voor schietoefeningen zal worden gebruikt en daar zal ach terblijven. De verblijven van de bemanning, bestaande uit 856 officieren, onderof ficieren en manschappen en 81 over brengers, hebben aan gezelligheid ge wonnen door een in frisse kleuren uit gevoerde schildering. Voor recreatie is niet alleen gezorgd voor de nodige DOMBURG Raad. De raad heeft in een spoedeisen de vergadering besloten de rekening-cou- rant-overeenkomst met de Bank van Ned. Gemeenten tot een bedrag van 100.000 te verlengen. films, doch bovendien door een scheepsband. Verder zijn drie televi sietoestellen aanwezig. Aan boord bevindt zich eveneens de traditionele „loden verrader", door de bemanning van hr mr fregat „Willem van der Zaan" gekaapt. Netjes verpakt zal deze aan de familie Maduro worden terugbe zorgd. Voor de geestelijke verzorging ma ken een vlootaalmoezenier en vloot- predikant de reis mee. De eerste aanloophaven is Las Pal- mas op de Canarische eilanden. Van 25 tot 28 januari verblijft de kruiser te Willemstad, van 2 tot 4 februari te Aruba, en daarna gaat het naar de haven La Guaira te Venezuela. Na wederom, tussen 4 en 11 maart, Cura sao te hebben aangedaan, zal l.et schip in maart San Juan op Porto Rico aandoen en aldaar oefenen met de Amerikaanse marine, waarna de te rugreis wordt aanvaard. De kruiser wordt 8 april in de haven van Nieuwe- diep terugverwacht. s-GRAVENHAGE, 11 jan. De po litie heeft de 28-jarlge chauffeur F, M. L. uit Terneuzen aangehouden. L., die voor een ijzerhandel reed, was een halfjaar geleden met een vracht ijzer naar Den Haag gekomen. Op de Hoorn brug kreeg hij een lekke band en toen hij deze ging verwisselen, kreeg hij assistentie van de opkoper D. G. S. Toen de nieuwe band om het wiel zat, vroeg de chauffeur de opkoper wat hij voor hem kon doen. S. vroeg om een paar stukken ijzer, hetgeen de chauffeur goed vond. De relatie tussen L. en S. bleef bestaan en telkens wan neer de chauffeur naar Den Haag kwam, viel er wat ijzer voor S. af. De laatste keer deponeerde L. uit ijzer op het Hofwijckplein, waar de opkoper het. kwam weghalen. Dit wekte de arg waan van de politie, die onderzoeken ging wat er aan de hand was. S. bleek •in totaal 1100 kg ijzer te hebben ont vangen, waarvoor de L. f 100 had be taald. Ook S. is aangehouden. 's-GRAVENHAGE, 11 jan. On langs is opgericht een „Stichting regis ter van degenen, die de aanduiding „ing" achter hun naam mogen voe ren". Deze stichting is in het leven geroepen als gevolg van het in mei 1955 aan de staatssecretaris van O. K. en W. uitgebrachte rapport over de titulatuur van niet-aeademisch ge vormde technici. Ingevolge de bepalingen der sti h- tingsakte zal het bestuur bestaan uit vijf leden, onder wie een voorzitter, die allen worden benoemd door de minister.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3