Zal gehuwde ambtenares in dienst van de provincie kunnen blijven? Record aantal schepen deed in 1956 Vlissingen aan DUFOUR Vergoeding schade door streekplan onvoldoende geregeld Vooral in West Z.-Vlaanderen is de rijksgrens de taalgrens Kring Walcheren 'Ned. Trekpaard' wenst centrale merriekeuring Elektrificatie op 17 april a.s. Nieuwe rangen in personeelsformatie; hogere salarissen voor deel der ambtenaren Toeristenverkeer met België liep achteruit 25 jaar verificateur Yer. Ned. Gemeenten Instellen van beroep bij prov. staten geadviseerd Bijdragen voor bouwen in de winter BENELUX belangrijk voor de ontwikkeling GROTEVAART Kring telt 358 leden Vrijdag 4 januari 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD pagina 2 Voorstel aan de provinciale staten MIDDELBURG, 3 jan. Ged. staten hebben de prov. staten voor gesteld over te gaan tot intrekking van de in het Ambtenarenregle ment Zeeland voorkomende bepalingen, welke het dienstverband van de gehuwde vrouw in de weg staan. Anders gezegd: voorgesteld wordt de huwende of gehuwde ambtenares niet automatisch ontslag te verlenen. Hoewel het college in het algemeen van oordeel is, dat de gehuwde vrouw als regel niet buitenshuis dient te werken, is het na ampele overweging niettemin van mening, dat de beantwoording van de vraag of de vrouwelijke ambtenaar ook na haar huwelijk haar functie in dienst der provincie kan blijven bekleden, in de eerste plaats behoort aan de echtgenoten zelf. Medegedeeld wordt, dat het georga niseerd overleg over dit voorstel is ge hoord. Door een deel van de vertegen woordigers werden de bezwaren te gen het voorstel in het algemeen ge handhaafd, terwijl van die kant spe ciaal bezwaar is gemaakt tegen schrap ping van een bepaling, die als volgt luidt: „Bij ontslag wegéns verande ring in de tak van dienst zal in de eerste plaats voor zodanig ontslag in aanmerking komen de gehuwde vrou welijke ambtenaar, tenzij zij kostwin- ster van een gezin is". WETENSCHAPPELIJKE OPLEIDING Een tweede voorstel van ged. staten heeft betrekking op een wijziging van het bezoldigingsbesluit provinciale ambtenaren Zeeland. Uit het ontwerp van het besluit blijkt, dat een tweetal nieuwe betrekkingen op de prov. grif fie wordt geschapen, voor de vervul ling waarvan een wetenschappelijke opleiding vereist wordt. In de praktijk is het n.l. wenselijk gebleken jonge akademisch gevorm de krachten aan te werven, die, re kening houdend met leeftijd en praktische vorming, niet direct voor plaatsing in de andere ambtelijke rangen in aanmerking komen. CHAUFFEUR-BEDIENDE Ook is nieuw de betrekking „chauf- Ëur-bediende voor speciale diensten", eze aanvulling is noodzakelijk in Verband met het feit, dat de chauffeur van de Commissaris der Koningin o. pi- belast wordt met het vervoer van leden van ged. staten en op ongeregel de tijden en bij meer speciale gele genheden dienst moet verrichten. Voorts zullen, als de prov. staten daarmee akkoord gaan, de middelbare- en lagere technische rangen bij de prov. waterstaat wat de honorering betreft gelijk worden aan die voor het personeel van de rijkswaterstaat. Vooral voor het lagere technische personeel betekent deze wijziging een Verdere uitloopmogelijkheid. Het is voorts mogelijk gebleken de wedde van de kantonniers op te trekken. STOOMBOOTDIENSTEN Nieuwe salarisnormen zijn opgeno men voor de directeur, de inspecteur en de chef van de werkplaats der pro vinciale stoombootdiensten. Deze zijn noodzakelijk met het oog op de om standigheid, dat de laatste jaren het bedrijf van de bootdiensten als gevolg van het steeds toenemende verkeer sterk is uitgebreid. De machinisten bij de stoombootdiensten verzochten hun rangaanduiding te wijzigen en wel in „scheepswerktuigkundige", aan welk verzoek ged. staten willen voldoen. De organisaties verzochten voorts de wed- denormen van deze personeelsgroep te herzien en het college stelt nu voor nieuwe normen voor de scheepswerk tuigkundige eerste klasse op te ne men, de mogelijkheid voor toelagen wegen vakdiploma's uit te breiden en het bedrag der toelagen te verhogen. Dit alles geldt ook voor de kapiteins. TOELAGEN Een bepaling is opgenomen, krach tens welke de stuurman en de hulp machinist op de lijnen Zierikzee- Katseveer en Terneuzen-Hoedekens- kerke, die resp. als gezagvoerder en hoofd van de machinekamer varen, aanspraak kunnen maken op een toelage van f 318, Mogelijk bleek vervolgens ook de bezoldiging van de hulpmachinisten, de ponton-steigerknechts en een deel van het werkplaatspersoneel in meer of mindere mate te verhogen. Op ver zoek van de organisaties is voor de bijzonder bekwame vakman een uit loopmogelijkheid geschapen door op neming van de rang „bijzonder gekwa lificeerde technische vakman" en voor het administratief personeel op het bureau van de directeur door opne ming van de rang „bureelambtenaar A". De betrekking „tekenaar-opzichter" bij de prov planologische dienst wordt geschrapt en in de plaats daarvan wordt een drietal nieuwe betrekkin gen opgenomen onder de benaming met een ruimere betekenis en meer overeenkomend met de aard der te verrichten werkzaamheden. VERLOF Nog meer wijzigingen wensen ged. staten aan te brengen en wel in het Arbeidsovereenkomstenbesluit en het Ambtenarenreglement. Momenteel is het zo, dat de arbeider eerst aanspraak op verlof kan doen gelden, zodra hij tenminste zes maanden in werkelijke dienst is geweest. Deze bepaling heeft in de praktijk in enkele gevallen tot moeilijkheden geleid en het komt het college billijk voor, dat de arbeider ook gedurende de eerste zes maanden van zijn dienstverband aanspraak op een (uiteraard beperkt) verlof kan maken. Ingevolge een ander artikel is de ambtenaar resp. de arbeider, die is aangewezen in tijden van oorlog, oor logsgevaar of andere buitengewone omstandigheden dienst te verrichten ten behoeve van de bewaking en be scherming van gebouwen en andere objecten, behorende tot het dienstvak, waarbij hij werkzaam is, verplicht té allen tijde deel te nemen aan oefe ningen hiermee verband houdende. Er is nu ook een bepaling opge nomen, waarbij het volgen van les sen ten behoeve van de opgedragen taak verplicht wordt gesteld. HANDEL In de praktijk is de wenstelijkheid gebleken nadere regelen te stellen met betrekking tot het drijven van nering of handel door het personeel en de ge zinsleden daarvan. De reeds bestaan de verbodsbepalingen zijn uitgebreid. Ged. staten kunnen onthefing ver lenen, indien daardoor de belangen van de dienst niet worden geschaad en indien niet een te nauw verband bestaat tussen de opgedragen werk zaamheden en het bedrijf of de bedie ning, waarvan de ontheffing wordt ge vraagd. ZES PROCENT Tenslotte stellen ged. staten voor 't provinciaal personeel een uitkering in eens van zes procent te verlenen over de periode juli tot en met december 1956. Vanaf september is het bedrag reeds bij voorschot uitbetaald. Mede gedeeld wordt, dat reeds een groot aantal gemeentebesturen hebben be sloten bedoelde datum op I juli te stellen, terwijl aan deze besluiten door de regering de werking niet zal wor den ontnomen. Tonnage overschreed de 5 miljoen brt. VLISSINGEN, 3 jan. Het aantal zeeschepen dat gebruik maakt van de haven van Vlissingen neemt jaar op jaar toe. In 1956 werd zelfs het record-aantal van het voor-oorlogse jaar 1936 toen de Mij. Zeeland nog haar dagelijkse dienst op Engeland had en een aan tal van 2452 zeeschepen werd bereikt belangrijk overschreden. Men noteerde n.l. 2643 zeeschepen (vorig jaar 2249) terwijl de ton nage eveneens toenam. Het overschreed de 5 miljoen brt. Belangrijk voor de ontplooiing der N.V. Haven van Vlissingen was het opnemen van Vlissingen in de transatlantische passagiersdienst. In april 1956 startte de Italiaanse combinatie Fratelli Grimaldi/Sicula Oceanica S.A. met haar diensten op West Indië en Zuid-Amerika. Deze dienst gaf 8 afvaarten. Verwacht mag worden dat eind maart 1957 het aanlopen van Vlissingen wederom zal worden hervat. Sedert enige tijd wordt de haven ook gebruikt voor het lossen van Ierse ossen, bestemd voor het Engelse leger in Duitsland. Het aantal vissersschepen dat gebruik maakt van de haven van Vlissingen^wordt steeds groter, terwijl de binnenscheepvaart zowel wat het aantal schepen als de tonnage betreft groter werd dan het vorig jaar. Een druk gebruik van de haven wordt voorts gemaakt door schepen der Ko ninklijke Marine, Loodswezen en Pro vinciale Stoombootdienstel}. Van de ladende, lossende, repareren de en passagiersschepen bunkerden er tevens 26 olie, zodat het aantal olie- bunkerende schepen 1339 (v.j. 1438) bedroeg. Van de reparatieschepen bun kerden er 2 kolen, waardoor het aan tal kolen-bunkerende schepen 236 (v. j. 165) bedroeg. MINDER TOERISTEN Het toeristenverkeer met België was door de slechte zomer belang rijk minder. Er werden 59 (v.j. 75) reizen gemaakt met 12.873 (v.j. 19.252) passagiers. Deze schepen maakten 45 (v.j. 40) maal gebruik van de gemeentelijke voorhaven en 14 (v.j. 33) maal gebruik van de haven van Vlissingen. Ten aanzien van het oliebunkersta tion merkt het jaarverslag der N.V. Haven van Vlissingen op, dat dit sta tion werd uitgebreid met een nieuwe aanlegsteiger, terwijl de installatie met zijn capaciteit van 21.614 m3 bevredi gend bezet was. De loodsruimte voor graanopslag kwam te vervallen, door dat de import werd vrijgegeven. STUWADOORSBEDRUF Het stuwadoorsbedrijf der N.V. Ha ven van Vlissingen verwerkte in 1956 een totaal van 159.742 ton tegenover 131.445 ton in 1955. Zo verwerkte men 147.439 ton diversen (v.j. 115.440), 740 ton vis (v.j. 381), 11.546 ton stenen (v. j. 15.570) en 17 ton dakpannen (v.j. Betere schoenen zijn voorzien van f®| "^dedeltag (Adv.) AIRGUMZOLEN 54). Doch het totaal aantal van 159.742 ton is de grootste hoeveelheid sedert de oprichting der vennootschap! Gespecificeerd maakten in 1956 de volgende zeeschepen gebruik van de haven van Vlissingen. bunkerschepen (olie) 1313 (v.j. 1399) bunkerschepen (kolen) 234 (v.j. 165) Bijleggers 852 (v.). Lad. en lossende sch. 83 (v.j. Passagiersschepen 8 (v.j. Reparatieschepen 31 (v.j. Mij. Zeeland 6 (v.j. Diverse schepen 2 (v.j. Vissersschepen 113 (v.j. Deze zeeschepen hadden een totaal tonnage van 5.091.204 brt. Voorts no teerde men 970 binnenschepen met 407.434 brt., tegenover een aantal in 1955 van 849 binnenschepen met 307.510 brt. Op de Zeeuwse lijn GOES, 3 jan. Naar wij ver nemen is als voorlopige datum, waarop de elektrificatie van de Zeeuwse lijn der Nederlandse Spoorwegen zal ingaan, vastgesteld woensdag 17 april a.s. Er bestaat nog een kans op een andere datum, maar deze is gering. Het is te be grijpen, dat de ingebruikneming van de geëlektrificeerde Zeeuwse lijn met de nodige feestelijkheden gepaard zal gaan. Aangezien met de Commissaris der Koningin en de gemeentebesturen der aan de spoorlijn gelegen plaatsen daarom trent nog diverse besprekingen moeten worden gevoerd, kunnen daaromtrent op dit moment nog geen nadere mededelingen worden gedaan. Aan de samenstelling der nieuwe dienstregeling, die officieel op 2 juni a.s. zal ingaan, wordt thans hard gewerkt. De werkzaam heden verbonden aan de elektrifi catie verlopen naar tevredenheid. De heer A. Sorber tijdens receptie hartelijk gehuldigd MIDDELBURG, 3 januari Tijdens een receptie, die in de aanvang een intiem en besloten karakter droeg, in hotel „De Burg" is donderdagmiddag de heer A. Sorber gehuldigd, die ge durende 25 jaar thans als verifica teur werkzaam was in dienst van het Centraal Bureau voor verificatie en financiële adviezen van de Ver. van Ned. Gemeenten. De directeur van dit bureau, de heer G. Ch. Geelen uit Den Haag, was naar de standplaats Middel burg van de heer Sorber overge komen om in een toespraak de grote verdiensten van de jubilaris te schetsen. De heer Geelen schetste in het bijzonder de begintijd van het bureau, toen hij en de jubilaris nauw samenwerkten. Als tweede voerde de heer M. Ph. de Koster het woord, de districtsverifi cateur (van het district Zeeland-West- Brabant). Deze bracht zijn naaste medewerker zijn persoonlijke dank over. Namens het rayon Terneuzen sprak de heer Ch. van Fraassen. Deze her innerde aan de tijd, dat hij als assi stent bij de heer Sorber zijn intrede deed. Vervolgens sprak de heer P. Ie Clercq uit Bergen op Zoom. Namens het personeel bood deze een geschenk aan in de vorm van een aantal fraaie boekwerken. Tenslotte sprak de heer C. D. Hamelihk uit Middelburg, die zich in het bijzonder tot mevr. Sorber richtte en haar een fraai bouqet bloe men aanbood. De heer Hamelink sprak in het bij zonder namens de collega's van het rayon Middelburg. De jubilaris heeft ieder spreker af zonderlijk bedankt. De heer Sorber is reeds twintig jaar te Middelburg werk zaam. De eerste vijf jaar arbeidde hij op het hoofdkantoor van het verifica tiebureau in Den Haag. Mening van Vereniging van B. en 5. op Walcheren MIDDELBURG, 3 jan. De leden der Vereniging van Burge meesters en Secretarissen op Walcheren zijn van oordeel, dat in ar tikel 41 der voorschriften, behorende tot het Streekplan Walcheren (welk artikel de schadevergoedingen regelt), de rechten dergenen, die schade lijden, niet voldoende zijn vastgelegd. Men achtte het alleszins wenselijk te trachten bedoeld artikel zodanig geredigeerd te krijgen, dat de rechten op schadevergoeding in elk opzicht duide lijk worden gesteld en vast staan. In dit verband werd de gemeente besturen in overweging gegeven, wanneer zich gevallen voordoen met betrekking tot schadevergoedingskwesties, in beroep te gaan bij prov. staten van Zeeland. Dit kan nog tot eind deze maand geschie den. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Etten, W. I. Doude van Troostwijk, vic. te Doorwerth- Heelsum; voor Barsingerhorn-Kolhorn -Haringhuizen, H. Brouwer, De Wilp. Aangenomen naar Oostzaan, K. J. F. Keuning te Blijham. Benoemd tot vicaris te Thamen a.d. Amstel (Uithoorn), S. Brandsma, kand. te Verwerd. Geref. Kerken Beroepen te Gouda, J. Bjjleveld te Rijnsburg; te Opperdoes en te Lex- mond, J. van der Klaauw, kand. te Noordwijk aan Zee. Geref. Kerken (art. 31 K.O.) Tweetal te Kommerzijl-Niezijl: H. Pool, kand. te Zeist en H. de Vries, kand. te Hattum. Bedankt voor Rotterdam-Charlois, J. J. Krijtenburg te Zaamslag. De kwestie kwam vanmiddag ter sprake in de onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans in Hotel ,,De Burg" gehouden vergadering. Men sprak ook nu weer over de bouw van woningwetwoningen in de plattelands gemeenten, die zeer grote moeilijkhe den oplevert, omdat in de praktijk steeds weer blijkt, dat de door de mi nister vastgestelde curveprijs te laag is. Zodoende ontstaat de situatie, dat terwijl er voldoende bouwcapaci teit aanwezig is men toch niet kan overgaan tot bouw van woningwetwo ningen. Als lid der commissie van beheer op de b.l.o.-school te Middelburg - krach tens de gemeenschappelijke regeling - was aftredend en niet herkiesbaar burgemeester mr. J. Tydeman van Westkapelle. In zijn plaats koos de vergadering burgemeester H. U. Bouw man van Grijpskerke. HERDENKING Aan het begin der vergadering heeft burgemeester D. Kodde van Zoutelande op gevoelvolle wijze wij len burgemeester P. Dregmans van Serooskerke herdacht. De heer Dreg mans, die een zeer trouw bezoeker der vergadering was, beschikte over een ongelooflijke parate kennis, waardoor het hem mogelijk was on middellijk en waardevolle adviezen te geven, aldus de heer Kodde, die woorden van deelneming sprak voor de weduwe en de familie. Burgemeester J. L. Dregmans dank te namens zijn gestorven broeder de leden der vereniging voor de grote be langstelling tijdens zijn ziekte en voor de vele attenties. De voorzitter liet in zijn openings woord enkele zaken uit 1956 de revue passeren en wees op de uitstekende verhouding en samenwerking, die in de kring der vereniging bestaan. In zes Zeeuwse gemeenten 's-GRAVENHAGE, 3 jannuari. Zoals reeds gemeld heeft de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid tot nu toe voor negentien bouwobjecten, waar proeven worden genomen met doorwerken onder minder gunstige weersomstandigheden, een bijdrage ver leend. In totaal zijn er ongeveer 60 ob jecten, die voor een dergelijke bijdrage in aanmerking kqmen. Er is een bedrag van twee miljoen gulden voor dit doel beschikbaar. De objecten, waarvoor nu een bijdrage is verleend, liggen in de gemeenten; Franeker, Hoogeveen, Wor- merveer, Haarlem, Hilversum, 's-Heer Arendskerke, Wolfaartsdijk, Kattendijkc, Vlissingen, Grijpskerke, Heerlen, Bruns- sum, Sittard en Middelburg. Geslaagd voor het exame handels wetenschappen de heer B. Koene te Goes. Dialect-symposion akademie van wetenschappen AMSTERDAM, 3 jan. Vandaag heeft de dialectencommissie der Kon. Ned. Akademie van Wetenschappen in de grote vergaderzaal van het Trippenhuis te Amsterdam een drukbezochte symposion ge houden over het onderwerp „De rijksgrens als taalgrens". De be langstelling van Belgische zijde bleek uit de aanwezigheid van baron F. X. van der Straten-Waïllet, ambassadeur van België en van de heer L. Borremans, consul-generaal te Amsterdam. De eerste spreker, dr. A. Weijnen, rector van de r.k. leergangen te Tilburg, sprak over „De rijksgrens tussen Nederland en België als taalgrens in de dialecten". Spr. ging afzonderlijk de toestan den voor Limburg, Noord-Brabant en Zeeland na. Vooral in Westelijk Z.-Vlaanderen heeft de staatsgrens een dialectgrens bewerkstelligd. Niet alleen bij vrij recente begrippen als buskruit, ponnie en etensbord of woorden uit de sociale bovenlaag, waar de interlocale contacten veel drukker zijn, met name woorden van het verkeers- en het bestuurlijk ter rein als krant, fiets, post, wethouder, kapelaan, maar ook bij andere taal kundige categorieën is de invloed van de rijksgrens waarneembaar. ONTWIKKELING Overigens overschrijden ook thans nog dialectverschijnselen de grens, zelfs in noordelijke richting. De toe komst van de rijksgrens als dialect vormende factor zal voor een groot deel afhankelijk zijn van de ontwikke ling van de Benelux-gedachte. De tweede spreker, dr. F. van Coet- sem, redacteur van het woordenboek der Nederlandse taal, sprak over „De rijksgrens tussen Nederland en België als taalgrens in de algemene taai". „Goed Zo"-radiogramofoon viel in Middelburg Gisteravond daalde opnieuw de weke lijkse prijzenregen van de N.C.R.V.- radio-actie „Goed Zo" over Nederland neer, met een aantal prachtige luxe geschenken. Ditmaal belandde een der hoofdprijzen in Zeeland, en wel bij de heer Visser te Middelburg, die met een moderne radio-gramofoon werd be dacht. Hij wees er o.m. op, dat bij het ont staan van de Republiek der Verenigd» Nederlanden het Noorden door een po litieke grens van het Zuiden werd ge scheiden. In het Noorden ontwikkeld» zich een algemene taal, in het Zuiden echter niet. En de taal van het Noor den kon niet door het Zuiden over genomen worden. Het school-damtoernooi MIDDELBURG, 2 jan. Voor het Kerst-damtoernooi van de Middelburg se scholen werd in de groep lagere scholen de finale gespeeld. De uitsla gen waren; ZuidsingelSingelstraat 173; 't ZandtGravestraat 812; Singelstraat—Gravestraat 812; Zuid singel't Zandt 191; 't ZandtSin gelstraat 713; GravestraatZuid singel 1010. De eindstand was: 1. herv. school Zuidsingel 5 pnt.; 2. school Gravestraat 5 pnt.; 3. bijzonde re school Singelstraat 2 pnt.; 4. open bare school 't Zandt 0 pnt. De school Zuidsingel kwam met 46 bordpunten in het bezit van de eerste prijs, een lauwertak, terwijl de school Gravestraat met 37 bordpunten een medaille als tweede prijs kreeg. ANNENKERK: 2 zw. Kp. Padaran. AMSTELDIJK: 2 Lissabon-Vera Cruz. AKKRUMDIJK: 2 n.o. Paramaribo. HERA: 2 z.o. Kp. Hatteras. MAT AR AM: 4 te Penang verw. ORANJE: 4 te Colombo verw. P. G. THULIN: 2 z.w. Kp. Palmas. RIDDERKERK: 2 n.w. Kaapstad. SOLON: 3 te New Orleans. SCHIE: pass. 2 Ouessa'nt-Tunis. WATERMAN: 3 te Las Palmas. WILLEM RUYS: 3 Las Palmas- South ampton. ZUIDERKRUIS: 2 w.z.w. Lands End. Liefde van jeugd voor het paard winnen MIDDELBURG, 3 jan. De leden van de kring Walcheren van de Kon. Ver. „Het Nederlandse Trekpaard" donderdag in het Ned. Koffiehuis in vergadering bijeen geven er de voorkeur aan op hun eiland een centrale merriekeuring te houden. Er was een voor stel van het algemene bestuur (van de landelijke vereniging) binnen gekomen, om de keuring van stamboekmerriën voortaan op de be drijven te doen laten plaatsvinden. Het algemeen bestuur verwacht van deze regeling een winst van leden en paarden. Zoals gezegd, de leden van de kring Walcheren prefereren echter een centrale keuring. Het is zo, dat in deze kring in vergelijking met de andere delen van ons gewest veel meer belangstelling bestaat voor de keuringen. Besloten werd dan ook, zulks op voorstel van één van de leden, op in de algemene vergadering (van de afd. Zeeland), die 28 januari a.s. te Goes zal worden gehouden, te stemmen voor een centrale keuring, die dan in Mid delburg zal worden gehouden. MEDALJES Uit de vergadering ging een stem op, de medaljes, die worden uitgereikt, op de nationale keuring in Den Bosch, van een inscriptie te laten voorzien. Er werd gezegd, dat deze medaljes an ders van geen enkele waarde zijn. Men zou ze desnoods, zo zei dit lid, rond de nek van ieder willekeurig paard kun nen hangen. Vooral voor de jeugd omdat deze dan de paarden leert kennen werd een bespreking door de jury, van de hoogste prijspaarden, van het aller grootste belang geacht. Voorgesteld werd, deze bespreking steeds na af loop van de keuringen te houden. JEUGD WINNEN Er zal een speciale weg bewandeld moeten worden om de liefde van de jeugd voor het paard te winnen. Hier over werd uitvoerig gesproken. Tij dens deze vergadering heeft de secre taris van de afdeling Zeeland, de heer A. Cappon, meegedeeld, dat de kring Walcheren thans 385 leden telt, het geen in vergelijking met het vorig jaar een winst van zes betekent. Walcheren stelde hiermee een voorbeeld; in de andere kringen liep het ledental ach teruit. De kringvoorzitter, de heer Iz. de Buck (Oostkapelle) wees er in zijn slotwoord op dat in weerwil van de moeilijkheden, die 1956 meebracht, de Walcherse agrariërs en paardenfokkers de dieren trouw gebleven zijn. Een groot succes was het behalen van het nationale kampioenschap bij de mer- riën (in Den Bosch) door de heer J. Maljaars uit Oostkapelle SCHERPENISSE Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna S„ dv H. A. van Houte en G. Meeuwsen; Adriaan C., zv W. Bijl en L. Rottier. Gehuwd: J. C. Duijnhouwer, 21 j. en C. J. Bevelander, 20 j. POORTVLIET Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth D„ dv M. Heijboer en L. den Boer; Abra ham L„ zv C. de Groen en J. B. Heijboer; Kornelis L., zv J. J. Boer en A. Aar- noudse. Gehuwd: I. den Haan, 25 j. en C. J. Wielaard, 25 j.; J. P. van der Reest, 23 j. en J. C. Koppenhol, 18 j.; G. Hoek, 27 j. en P. Heijboer, 26 j. Overleden: J. Geluk, 75 j.; P. Hage, 79 j. DE RADIO BRENGT II ZATERDAG 5 JANUARI HILVERSUM I (402 m.). VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 De Ontbijtclub. 9.00 V. de vrouw. .35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Tijde lijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenw. VARA: 10.20 Dansmuz. 10.45 Buitenlands overz. 11.00 De Familie Doorsnee. 11.30 Cello en piano. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Gram. 13.45 Sportpraatje. 14.00 V. d. jeugd. 14.35 Koorzang. 14.50 Boekbespr. 15.05 Gram. 15.30 Van de wieg tot het graf. 15.45 Omr. ork. en solist. 16.30 Praatje over consu mentenbelangen. 16.45 Lichte muz. 17.10 Weekjourn. 17.40 Lichte muz. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Dansmuz. 18.45 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Het Evangelie van Johannes, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. pro gramma. 22.00 Soc, comm. 22.15 Ama- teursprogr. 22.40 Samen uit, samen thuis. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Promenade ork. en solist. (12.3012.33 Land- en tuin- bouw-meded.). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Idem. 14.00 Dit is leven, causerie. 14.15 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Boek bespr. 14.50 Cello en piano. 15.10 Kroniek van letteren en kunsten. 15.45 Lichte müz. 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.30 V. d. kind. 17.10 Ballroomork. 17.35 Lichte muz. 17.55 Amus. muz. 18.15 Jour nalistiek weekoverz. 18.25 Gram. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch Allerlei: Een en ander over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19.00 Nws. 19.10 Omr.ork. en solist. 20.00 Gram. 22.10 Lichtbaken, caus. 20.30 Act. 20.45 De ge wone man. 20.50 Gevar. progr. 22.10 Ca baret. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22 —24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA VARA: 17.00—17.30 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weerber. NCRV: 20.15 Zang. 20.20 Hobby-rubriek. 20.30 Nieuwe gram. met toelichting. 20.55 Tele-Disco- Parade. 20.55 Gevar. progr. 21.55 Dag sluiting. BRUSSEL (324 m.). 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Caus. 12.45 Gram, 13.00 Nws. 13.15 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Jour nalistiek. 15.00 Gram. 15.15 Accord.muz. 15.30 Gram. 15.45 Accord.muz. 16.00 Gr. 16.10 Omr.ork. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Gevar. muz. 18.00 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Lied v. d. week. 19.45 Gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Gram. 21.15 Aum.muz. 22.00 Nws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nws. 23.0524.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2