„Rusland mengde zich niet in Hongaarse binnenlandse aangelegenheden" Bouw van acht woningen in Meliskerke „In Hongarije worden de laatste kippen geslacht..." Dr. Drees brengt Hongaarse vluchtelingen Nieuwjaarsgroet Ruim 4 mille voor „Sport Steunt Zonneveld" ZEEUWSCH DAGBLAD Ts/'ou En Lai gaf zijn visie Betrekkingen tussen Sowjet-Unie en China die van „broederlanden" Bouwen bij ongunstig Verhoging van 5 pCi. aan oorlogsslachtoffers VLUCHTEND KIND weer Minister verstrekt bijdragen Ontvangst van Rode Kruiscolonne is ontroerend Links af Ds. Attema overleden Yalse bankbiljetten aangeboden Prins Wan optimistisch over V.N. Weer een bomaanslag in Ulster ft Sleeptanks voor vervoer van olie? Woensdag 2 januari 1957 pagina 5 NEW YORK, 31 december. (A.F.P.). Premier Tsjou En Lai van communistisch China heeft in Birma in een uitzending voor de Ame rikaanse televisie verklaard, dat het nu de vraag is te weten hoe men moet komen tot een vreedzame bevrijding van Taiwan (Formosa) en hoe men de groep van Tsjang Kai Sjek moet overreden Taiwan aan het moederland terug te geven. Met betrekking tot de toelating van communistisch China tot de Ver. Na ties merkte de Chinese premier op, dat de V.N. him rol btj de regeling van de Internationale kwesties niet kunnen spelen, in het bijzonder niet wat be treft de Internationale vraagstukken in Azië, als er geen vertegenwoordigers van 600 miljoen Chinezen in dit lichaam zitting hebben. Tsjou zei gekant te zjjn tegen het idee van „twee China's", tegen welk Idee alle Chinese patriotten, onder wie ook de leden van de groep Tsjang Kal Sjek, zich verzetten. Nabije en Midden-Oosten, omdat dit volgens hem geen rekening houdt met de waardigheid en de onafhankelijkheid van de desbetreffende landen. EGYPTE Tenslotte oefende Tsjou En Lai kri tiek uit op de Amerikaanse politiek t.o.v. Egypte. Aan de ene kant tracht de regering van de Ver. Staten de plaats in te nemen van Groot-Brittannlë Kapitein Schotborah. Over Hongarije zei de premier, dat er geen inmenging van de Sowjet- Unie in de binnenlandse aangelegen heden van Hongarije is geweest, om dat de Hongaarse regering zelf om tussenkomst van de Russische troe pen heeft gevraagd. „Integendeel", aldus Tsjou en Lai, „het is de Algemene Vergadering van de Ver. Naties geweest, die getracht heeft zich te mengen in de Hongaarse aangelegenheden, doordat zij, in strijd met het handvest, de binnenlandse aangelegenheden van Hongarije bespro ken heeft". AFGRIJSELIJK GEZICHT Hij verklaarde voorts, dat de impe rialistische landen hun afgrijselijk ge zicht hebben laten zien bij de Egypti sche kwestie en dat deze landen trach ten hun ondermijnende activiteit tegen de socialistische landen te vergroten. Volgens hem hebben deze landen in Hongarije een dergelijke actie onderno men en moeten de andere socialistische landen hiervoor op hun hoede zijn. De betrekkingen tussen de Sowjet- Unie en (communistisch) China zijn die tussen twee „broederlanden" en deze saamhorigheid kan door geen enkele on enigheid of intrige verbroken worden. Hij kantte zich tegen de politiek van het „imperialistische blok", die gericht is op de ondermijning van de politiek Van vrede en neutraliteit in bepaalde landen en verklaarde, dat de socialisti sche landen laatstgenoemde politiek Serbiedigen. Tsjou en Lai merkte op, at de socialistische landen, ondanks de Verdragen van Manilla en Bagdad, nog steeds strijden voor de gemeenschappe lijke vrede en voor het sluiten van een gemeenschappelijk vredesverdrag voor ftlle gebieden, die aan de Ver. Staten toebehoren. Ook verzette hij zich tegen het denkbeeld van een „vacuum" in het De bergingswerkzaamheden door de V.N. in het Suezkanaal zijn officieel begonnen met de afdaling van de Ne derlandse duiker Flip Ewoud naar het iurak van de gezonken kruiser „Agou- kir", dat op een diepte van ruim negen meter ligt. Op de achtergrond zien we hop de twee pijpen van een gezonken kanaalsleepboot, de „Herke I". VERZOEK OM VERLOF Generaal Alons voegde hier aan toe, dat de Nederlandse groep uit bijna 50 mannen en vrouwen bestaat, die na een maand of zes weken re gelmatig worden afgelost. Hij sprak de hoop uit, dat de Nederlandse werkgevers zullen voortgaan met het verlengen van verlof voor deze vrij willigers. Er zijn op het ogenblik van het Ne derlandse Rode Kruis acht vrachtwa gens in Wenen, die samen met een veel groter aantal Zwitserse vrachtauto's de transporten medicamenten, levensmid delen en kleding van Wenen naar Boe dapest verzorgen. Iedere twee dagen vertrekt een transport van veertien vol geladen wagens. „De ontvangst van deze vrachtwa- gen-convooien in Boedapest is in één woord ontroerend", zei kapitein Schot- borgh. „De mensen zijn overgelukkig. Soms knielen ze voor de wagens langs de weg en strooien bloemen voorzover ze die hebben. Boedapest ziet er veel erger uit dan lk me had kunnen voor stellen. Ik heb geen enkele winkel ge zien met een gevulde etalage, maar daaraan moet lk toevoegen, dat ik slechts twee dagen in Hongarije ben geweest en alleen de omgeving heb ge zien van het ziekenhuis in Pest, waar we voor de nacht werden onderge bracht". en Frankrijk, terwijl zij aan de andere kant het Brits-Franse plan voor de z.g. internationale controle over het Suez-, kanaal steunt. De Amerikaanse rege ring heeft bovendien In een groot aan tal landen militaire bases gevestigd en In vele andere voorrechten verworven, dank zij een z.g. hulp. Dit alles kan niet tot de gedachte leiden, dat de Amerikaanse regering staat aan de kant van de volkeren, die voor hun onafhankelijkheid strij den. De premier van communistisch China was er echter toch van over tuigd, dat het Chinese en Amerikaan se volk erin zullen slagen vriend schappelijke betrekkingen te vestigen. 0 Synghman Rhee, de president van Zuid-Korea, zegt in zijn Nieuwjaarsbood schap, dat de dag zal komen, dat Zuid- Korea in staat zal zijn een militaire actie te ondernemen voor de hereniging van Korea. De opstanden in Oost-Europa hadden Zuid-Korea zeer bemoedigd. MELISKERKE, 31 dec. Voor de laatste maal in 1956 is de raad bij een geweest. Het belangrijkste punt was wel om voorzieningen te tref fen voor het goedgekeurde plan om acht woningwetwoningen te bouwen aan de Corn. Jaspersestraat. De financiering vormde een knel punt. Voor het rentepercentage van 4,25 moet nog een „brug" geslagen worden. Met de ondernemer Jakob- sen kon men tot een onderhands akkoord komen. De bouwcapaciteit in deze gemeente is gunstig. De huur zal f7,80 per week bedragen. B. en w, deelden mede, dat aan dezelfde straat grond was uitge- MIDDELBURG, 31 december. - Ondanks het feit, dat het jaar 1956 voor het Comité „Sport Steunt Zonneveld" geen „buitengewone baten" opleverde, is er voor de patiëntjes van het zeehospitium te Oestkapelle een bedrag van niet minder dan 4.255,24 bij elkaar „gesport". Welke bestemming aan dit bedrag zal worden gegeven, staat nog niet vast. Dit komt o.m., doordat er zich lang zamerhand in de bezetting met patiën tjes een wijziging voltrekt. Pas kort geleden werd beslist, dat een deel van het gebouwencomplex dienstbaar zal worden gemaakt aan de nabehandeling van kinderen, die aan kinderverlam ming hebben geleden. Uiteraard zal wat de keuze van het geschenk be treft het Comité zich aanpassen aan de gewijzigde omstandigheden en ont spanningsbehoefte. De secretaris-penningmeester van het Comité „Sport Steunt Zonneveld", de heer H. L. Plompen, geeft in zijn jaarverslag een overzicht van de acti viteiten, die het Comité kon ontplooien dank zij de prettige en enthousiaste medewerking van tal van sportvereni gingen. Jammer was, dat dit jaar het verwachte aandeel in de opbrengst der liefdadigheidsvluchten van de Neder landse Bond van Zaterdagvliegers, waarvan vorig jaar 549,70 werd ont vangen, achterwege bleef. Er bestaat echter goede hoop, dat men het lief dadig streven in 1957 weer naar waar- 's-GRAVENHAGE, 31 dec. Daar wegens het inwerkingtreden van de algemene ouderdomswet de werkne mers een loonsverhoging van 5.6 pro cent ontvangen ter gedeeltelijke com pensatie van de te betalen premie, heeft de minister van maatschappelijk werk aan de gemeentebesturen be richt, dat de in de regeling hulpver lening oorlogsslachtoffers (1940-1945) vermelde maximum normale weekin- komens met ingang van 30 december 1956 eveneens met 5.6 procent worden verhoogd. -De maxima variëren dan van f70. voor het hoofd van een gezin van twee personen tot f 106.70 voor een gezin van tien personen. Voor weduwen, resp. weduwnaars, wordt het maxi mum gebracht op f 67.35, voor alleen staanden op f 60.20. De verhoging geldt niet voor de z.g. zelfstandigen, voorts niet voor hen, die op 30 december reeds 65 jaar of ouder zijn, omdat zij immers geen pre mie verschuldigd zijn en ook niet voor wezen beneden vijftien jaar, die afzon derlijk een uitkering ontvangen. geven voor de bouw van twee wo ningen door particulieren. Ook kwam weer het ontwerp van het uitbreidingsplan-Zuid ter sprake; de aangebrachte wijzigingen werden geaccepteerd. Ook werd besloten met algemene stemmen bouwgrond te re serveren om in de komende tijd een ambtswoning voor de burgemeester op te laten bouwen. Omdat de ge meente een bijdrage van f 150 per jaar zal verlenen zal de elektrifica tie van de panden aan de Pekelingse en Mariekerkseweg een feit kunnen worden. De bewoners zelf moeten ook een flinke bijdrage verlenen. de zal weten te schatten. De bekende „Zonneveldrit" van „Scheldegouwen" leverde het leeuwen aandeel in de totaalopbrengst, n.l. een bedrag van 2500,18. Een groot aantal voetbalwedstrijden bracht eveneens flink wat geld binnen. Ook een gym nastiekvereniging e.d. liet zich niet on betuigd. WAT AL GEGEVEN WERD Zoals bekend mag eenmaal per jaar het bestuur van „Zonneveld" een wens doen op het gebied van de ontspanning voor de patiëntjes. Het eerste jaar viel de keuze op een kinderbibliotheek. Het tweede jaar ging de wens uit naar een eigen filmtoestel, waardoor voor de kleintjes filmvoorstellingen „aan huis" konden worden gegeven. In 1956 kreeg „Zonneveld" een geheel nieuwe radioinstallatie. Niet alleen zomaar 'n toestel, maar een complete apparatuur van ruim ƒ3.200,waardoor nu alle zalen een eigen aansluiting hebben, terwijl bovendien een pick-up met ve le platen hun deel werd. Men kan zelfs „eigen uitzendingen" verzorgen, omdat ook een microfoon werd bijgeleverd. Momenteel is in kas een bedrag van 5.170,64. Kind, ver van je Vaderland, 'k Schaam me uoor je ogen, die zo veel ellende zien. Kan 'k één traantje drogen? Kleine, om jouw kindermond, past geen zenuwbeven, Want alleen een blije lach, Hoort bij kinderleven. Kleine, in mijn moederhart, Leeft een fel begeren: Van Jouw droef en schuw gezicht, Al dat leed te weren. Kind, gireren is zo koud, Leeg blijven mijn armen die jou, klein ontredderd kind, Zouden willen warmen. Kind, mijn hart dat schreit om [j ou, Om die duizend' kindren. Waarom kon mijn stil gebed Al dat leed niet 'hindren? Nee, ik droog jouw tranen niet, Jij komt mij niet nader. Maar om jouw „te groot" verdriet Bid ik tot de Vader: Heer, Gij hebt het eens gezegd: „Laat ze tot Mij komen." Heer, doe Gij die kindren recht. Geef hun „kinderdromen". Kind, gireren is zo koud. 't Lijkt zo onbewogen. Ofbrengt toch mijn [girostrook Eén lach weer in je ogen M. van Nuis-Zuidema. BIGGEKERKE Raad. Zaterdag a.s. des morgens om half elf komt de raad in openbare verga dering bijeen. De agenda vermeldt o.m. beëdiging van raadslid P. Wijkhuijs, be noeming wethouder, en wijziging van de gemeentebegroting 1956 en 1957. KRABBENDIJKE Dammen. Voor de onderlinge damcom- petitie van de damclubcombinatie Oost- dijk-Krabbendijke zyn de volgende par tijen gespeeld: M. SinkeJac. Meeuwsen 20; C. HennekijJan van Burg 11; L. NieuwenhuizeL. Boone 20; A. van WeeleJac. van Iwaarden 11; G. Hol- lestelleJan van Iwaarden 0—2; Jac. BooneM. de Bat 20. Uitvoering. Zaterdagavond gaf de mond- accordeonclub „Torrido" van Yerseke een uitvoering in de zaal van de heer Verburg. Deze avond werd geheel gevuld met zang, muziek en schetsjes. Ook het toneelstuk „De oliehausse" werd opgevoerd. 's-GRAVENHAGE, 31 dec. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft tot nu toe voor negentien bouwobjecten, waar proe- Yen worden genomen met het door werken onder minder gunstige weers omstandigheden, een bijdrage ver leend. Hieronder bèvinden zich twaalf complexen van uitsluitend woning bouw, omvattende 567 woningen, wel ke gebouwd worden in de provincies Friesland, Drente, Noord-Holland en Zeeland. De overige zeven objec ten betreffen de bouw van een silo (betonskelet), 'n rusthuis, 'n boerderij, i len rijkswerkplaats, woningen met vinkels en kantoren (betonskelet), fa- >rieksloodsen en een bedrijfsgebouw, leze bouwwerken zijn gelegen in de irovinciën Noord-Holland, Zeeland in Limburg. Het totaal aantal objecten, dat voor een bijdrage wegens doorwerken tij dens minder gunstige weersomstandig heden in aanmerking kan komen, be draagt ongeveer zestig. De bijdragen werden, zoals bekend is, toegekend uit een bedrag van twee miljoen, dat voor het nemen van proeven met door werken onder minder gunstige weers omstandigheden beschikbaar is. Kapitein Schotborgh, terug in Nederland AMSTERDAM, 31 december. „De situatie in Boedapest en naar ik aanneem in zekere mate in geheel Hongarije wordt met de dag nijpender. Men is er bezig met het slachten van de laatste kippen en varkens". Dit zei kapitein C. W. G. Schotborgh, de commandant van de colonne, die het Ned. Rode Kruis naar Wenen heeft gestuurd bij zijn terugkomst uit Oostenrijk op Schiphol. „De grote bezorgdheid van iedereen, die probeert het lijden van het Hongaarse volk te ver lichten, is, dat de belangstelling voor de hulpverlening elders in de wereld als gevolg van andere politieke gebeurtenissen zal gaan ver flauwen. Met de dag wordt de behoefte aan hulp echter groter". Kapitein Schotborgh woont in Cura- Een aantal Russische tanks is uit de Hongaarse hoofdstad teruggetrokken. Voor de kettingbrug duidt een onbe dekte plaats in de sneeuw aan, waar het staten gevaarte opgesteld stond; de sporen draaien vandaar naar links. gao. Hij was juist met een studieop dracht in Nederland, toen de Hongaarse revolutie begon. Hij is ambtenaar van het Curagaose gouvernement en toege voegd officier van hèt Rode Kruis in Curasao. Van het gouvernement kreeg hij toestemming voor een speciaal ver lof van zes weken, teneinde zich aan de hulpverlening van Hongarije te kun nen wijden. „Het Is daarom dat lk, zonder mij zelf valse lof toe te zwaaien, met een gerust hart kan zeggen welk een on gelooflijke indruk het enorm harde werken van de Nederlandse Rode Kruis mannen op mij heeft gemaakt. Ik ken de deze mensen geen van allen, maar ik kan u zeggen, dat de Nederlandse colonne zowel in Hongarije als lp Oos tenrijk geweldig populair is geworden". Deze Nederlandse vrijwilligers, die hetzij van hun eigen werkgevers, het zij van het Rode Kruis hun normale loon doorbetaald krijgen, verdienen met hun opoffering geen extra toelage. „Zij werken dag en nacht en hebben in het bijzonder een goede naam ge kregen, omdat zij niet alleen als chauf feur van de vrachtwagens en de ambu lances optreden, maar ook, dank zij hun e.h.b.o.-opleiding, daadwerkelijk enige medische hulp kunnen verlenen". 's-GRAVENHAGE, 31 dec. In het gemeenteziekenhuis, waar hij sedert enkele dagen ter verpleging was op genomen, is zondag op 56-jarige leef tijd overleden de nestor van de predi kanten van de Geref. Kerk van 's- Gravenhage-Oost, ds. J. Attema. Ds. Attema werd 29 mei 1900 te IJlst (Fr.) geboren en studeerde aan de Vrije Universiteit. 25 oktober 1925 werd hij te Stadskanaal-Pekelderweg in het predikambt bevestigd. In 1928 vertrok hij naar Wolvega (Fr.) en 28 augustus 1932 verbond hij zich aan de kerk van 's-Gravenhage-Oost. Ds. Attema was voor de generale synode der Geref. Kerken voorzitter van het college van deputaten voor evacuatiemoeilijkheden en door natio nale rampen getroffen kerken. Voorts was hij voorzitter van 't Geref. jeugd verband te 's-Gravenhage, van het lo kaal comité van de V.U. en bestuurslid van de dr. A. Kuyperschool aldaar. Zijn stoffelijk overschot zal vrijdag middag op de algemene begraafplaats te 's-Gravenhage worden ter aarde besteld. Aan de begrafenis gaat in de Oosterkerk een rouwdienst vooraf, die zal worden geleid door ds. F. E. Hoek stra, thans de oudste predikant van de kerk van 's-Gravenhage-Oost. Over de acht vrachtwagens van het Nederlandse Rode Kruis In Wenen had generaad Alons nog Iets te zeggen. „Wij hebben er nog veel meer nodig en moeten die kopen van de gelden, die op het gironummer 777 zjjn en worden ge stort. Vier van de acht zjjn met dit geld reeds betaald, maar uiteraard moet het overgrote deel van de giften be steed worden voor het kopen van hulp middelen". Ingezonden Mededeling (adv.) Voorkom en bins die zunrbrand op do maag. Met Rennies. Wacht niet tot Uw maag door over tollig maagzuur „opstandig" wordt. Smoor dat pijnlijk zuurbranden in de kiem. Met Rennies. Uw apotheker of drogist heeft Rennies voor U in drie verpakkingen: klein - groter - grootst en iedere Rennie is apart verpakt. Hygiënisch en praktisch om bij U te steken! Rennies helpen iedereen altijd direct enzij zijn nog smakelijk ook. HAARLEM, 31 dec. In de afge lopen weken zijn bij de Haarlemse re cherche berichten binnengekomen van bankinstellingen uit Den Haag, Am sterdam en Tilburg, dat bankbiljetten zijn ontvangen, die afkomstig zijn uit de series van 20 en 25 gulden, die in september en oktober uit het bedrijf van de grafische inrichting Johan En schede en Zonen N.V. te Haarlem ver mist zijn. Met Oost-Indische inkt zijn enkele cijfers veranderd, zoals een nul in zes of negen. De aanbieders zijn niet meer te achterhalen, want de vervals te biljetten zijn pas ontdekt, toen zij door deskundigen werden gecontro leerd. WASHINGTON, 31 dec. (Reuter) - .'rins Wan van Thailand, de voorzit- er van de Algemene Vergadering der /er. Naties, heeft in een uitzending /oor de Amerikaanse televisie ver- .laard, dat het antwoord op de vraag ■vat men kan doen om te beletten, dat .tusland weer handelt zoals het in Hongarije heeft gedaan, de morele «acht van de wereldopinie gericht tegen de Sowjet-Unie kan zijn. Hij was van mening, dat de V.N. getoond hebben, dat zij in staat zjjn belang rijke crises te behandelen en zei voorts in het komende jaar geen reorgani satie van het apparaat der V.N. te ver wachten. Hij geloofde niet, dat nieuwe voortellen van president Eisenhower inzake het Midden-Oosten van invloed zullen zijn op de V.N. BELFAST, 31 dec. (Reuter). Le den van de het buiten de wet gestelde Ierse republikeinse leger hebben zon dagavond een bom geworpen naar 't politiebureau te Derrylin in de pro vincie Fermanagh (Noord-Ierland). Een 22-jarige politie-agent werd ge wond. Een woordvoerder van het zie kenhuis, waarnaar de gewonde agent was vervoerd, verklaarde, dat de man reeds bij aankomst in het ziekenhuis was overleden. In een verklaring van het hoofdbureau van de politie te Bel fast wordt gezegd; „Zondagavond om ongeveer i minuten voor half elf is het p: bureau te Derrylin aan gevallen gewapende mannen. Na dat een zware bom door de voordeur was geworpen, vuurden de overval lers salvo's uit kleine wapens af naar het ontstane gat in de deur. De politie beantwoordde het vuur, waarna de aanvallers zich terugtrokken". WOLPHAARTSDIJK Vijftig jaar C.JJVLV. Met een feestavond voor leden, oud-leden en genodigden is in de kleuterschool het 50-jarig bestaan van de C.J.M.V. „Dient den Heere" her dacht. De avond begon met een brood maaltijd, daarna volgde de feestrede van de voorzitter, de heer J. Kaboord, geti teld: „Een Woord heeft ons verbonden". Negen sprekers spraken gelukwensen uit onder aanbieding van enkele geschenken. Enkele leden brachten de schets „Over 50 jaar" op de planken. Zondagavond sprak ds. Mantz in de kerk een herdenkingsrede uit. Verschil lende facetten werden in herinnering ge bracht. Een kwartet zong enige liederen. De kerk was geheel bezet. Dr. Drees Vilmos Holland Miniszterelnök üjévi köszöntése a magyar menekültekhez. A Holiandiaban tartóikodó magyaralc engedjék meg nekem, hogy ei a magyar nemzetre oly megrazkodtató évceere aikalmaval, legjobb kivan- sa.gp.imat tolmacsoljam Önöknek. Kivanom és reméiem, hogy a sort éltal önökre mért csap&sok utén, emberi boldogsagban és a munkaszeretett örömében legyen részük. Legyenek meggyözödve arról, hogy mi Hollandok, mint hü baratok, teljes szivböl segitséget nyujtunk önöknek és az önök minden örömében osztozni fogunk mi is. Tudataban vagyok annak, hogy az elj övendö esztendö nem lesz könnyo, nehéz lesz annyi szenvedés utan a teljes lelki nyugalmat visszaszerezni és az üjéletkoriilményekbe beilleszkedni, de érzem és tudom, hogy önök ezt a feladatott is megfogjak oldani, mert a magyarok példatlan magatartasa az elmult évben, az egész vilag öszinte csodalatat vivta ki. Szóljon végül minden jó kivanségom az 1957-ik évet illetöleg nemcsak önöknek, de gondoljunk meleg sziwel az otthoniakra is. Szivünk legmélyéröl kivanjuk, hogy a közelmultban vivott egyedülalló szabadsagharc meghozza a maga gyümölcsét, a hozzatartózokkalvaló viszontlatast, az dldott, és szabad Magyarorszag földjén. Dr. Deees Vilmos Holland Miniszterelnftk. Zé luidde de boodschap in het Nederlands: Ter gelegenheid van deze voor U zo aangrijpende jaarwisseling wens ik U, Hongaren in Nederland, toe dat U Uw weg in het Neder landse leven zult vinden en dat na alles wat gij hebt doorgemaakt menselijk geluk en arbeidsvreugde Uw deel zal zijn. Weest ervan over tuigd, dat ons volk U bij dit zoeken van Uw weg behulpzaam zal zijn zoals men voor een goede vriend gereed staat en dat elke vreugde, die U geschonken wordt, ons allen tot weugde stemt. Dit jaar zal stellig voor U geen gemakkelijk jaar worden. Het zal niet licht zijn om de slagen, die U troffen, innerlijk te verwerken en om U aan te passen aan de nieuwe levensomstandigheden, maar ik twijfel er niet aan, dat gij de moeilijkheden zult overwinnen. Gij hebt in het afge lopen jaar voor grotere moeilijkheden gestaan en geheel de wereld heeft toen met bewondering gezien hoe ge die tegemoettrad. Maar niet alleen U wensen we het goede toe voor 1957; onze gedachten gaan ook uit naar Uw landgenoten thuis. Het is onze oprechte hoop, dat zij de vruchten mogen plukken van de vrijheidsstrijd en dat U eens met hen herenigd zult worden in een vrij Hongarije. Dr. W. DREES, Minister-President. LONDEN, 31 dec. (Reuter). In de National Physical Laboratories wor den op voorstel van een grote Engelse oliemaatschappij proeven genomen om te onderzoeken, of olie in enorme op vouwbare containers door tanksche pen, die het Suezkanaal niet gebrui ken, gesleept kan worden, zo meldt de „Daily Mail". Elk van deze containers zal volgens het blad I miljoen gallons benzine kunnen bevatten. Tanksche pen, die een „olieballon" slepen, zou den extra lading vervoeren, als com pensatie voor het verlies aan snelheid door het slepen van de containers en voor de extra tijd, die nodig is voor de reis rond de Kaap in plaats van door het Suezkanaal. De containers, die naar men meent uit gelegeerd me taal en weefsel gemaakt zullen wor den, dat over een geraamte van licht gewicht is bevestigd, worden op het ogenblik beproefd op hun weerstand tegen alle weersgesteldheden op zee.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5