Grote geldleningen voor verhoging van dijken Westerschelde Sun balm w BAAYENS Nergens wordt zo druk gekorfbald als in Zeeland Naarstig speurende politiemannen denken draad te pakken te hebben Aanvaring Belg en Coöperalievelll voor kantonrechter Dijken bij Schore voorlopig bij „zwakke plekken" ingedeeld Plannen tol concentratie van polders op Z.-Beveland in vergevorderd stadium Vier dagen hechtenis voor el! P.N.M.S.-Ambonezen Ingelanden van „De Breede Watering bewesten Yerseke" vergaderden Geschotten verhoogd tot f 45.— en f 39.40 per ha Kon. onderscheiding voor brandweer commandant Het schooidamtoernooi in Middelburg Zij ontdeden zich van kennisgeving van bijzondere toezichtmaatregelen im Aantal sportvelden is nog steeds ontoereikend Rinus de Haze vertelde Middelburg 1 emeuzen In één nacht Uw handen gaaf en zacht Zaterdag 29 december 1956 ZEEUWSCH DAGBI AD fl, pagina 2 GOES, 28 december. Het Waterschap „De Breede Watering be westen Yerseke" zal met het oog op de kostbare werken voor de ver hoging en verzwaring van de zeedijk langs de Westerschelde, enkele grote leningen aangaan: een kasgeldlening van 125.000, met de N.V. Ned. Waterschapsbank en twee van elk 175.000,In totaal zal er in de toekomst voor deze werken een bedrag van 766.032, worden geleend. Dit is vanmiddag besloten tijdens de vergadering van ingelanden in de Prins van Oranje te Goes, o.l.v. dijkgraaf P. J. J. Dekker. Deze leningen zijn nodig, daar de Deltawet nog in behandeling moet komen en het aandeel van het rijk in deze werken nog niet vaststaat. Voorlopig is dit dijkengebied te Schore ingedeeld bij de zgn. „zwakke plekken", waarvoor een speciale financiële regeling geldt met voorschotten tot 80 schap opnieuw voor zes jaar zijn ver pacht voor verhoogde prijzen. In verband met de 30.000,rente voor deze leningen en met de stij ging der lonen, hebben de ingelan den tevens besloten het geschot voor schotbare gronden te verhogen van 40,tot 45,per ha en voor de vronen van 33.60 tot 39.40 per ha. Weinig schade De dijkgraaf, de heer P. J. J. Dek ker, deelde in zijn openingswoord me de, dat de schade aan de zeeweringen als gevolg van storm in het afgelopen jaar gering is geweest, dat de buiten gewone werken aan de steenglooiingen langs de Oosterschelde (te Yerseke en Kattendijke) en het ingieten van de Vilvoordse glooiing aan de Breedse dijk te Yerseke gereedgekomen zijn, en dat de landerijen van het water- WESTKAPELLE, 28 dec. Tijdens de hedenavond gehouden raadsverga dering is de afwerking van de agenda g;n ogenblik onderbroken geweest, urgemeester Tydeman had een be langrijke mededeling te doen en zeide, dat het H. M. de Koningin had be haagd aan de heer A. Hendrikse, com mandant van de vrijwillige brandweer de ere-medalje in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau toe te kennen. De burgemeester speldde hem de onderscheiding op. En dit heugelij ke feit moest natuurlijk even gevierd worden in het bijzijn van het brand weerpersoneel. De heer Hendrikse is 30 jaar in dienst van de brandweer, waarvan 18 jaar als commandant. Teruggekeerd tot de officiële gang van zaken besloot de raad o.m. de be gindatum van de scholen te verande ren. De kinderen moeten nu voortaan 1 september naar school in plaats van 1 april. MIDDELBURG, 28 dec. Het jaar lijkse damtoernooi voor de Middel burgse scholen is in volle gang. In groep I won de hervormde lagere school Zuidsingel al haar wedstrijden en plaatste zich daardoor in de finale, samen met de ols 't Zandt, die twee van de drie wedstrijden won. In groep Hl kwamen de ulo Nieuwe Haven, welke ongeslagen bleef en de chr. HBS, die slechts één wedstrijd verloor, in de finale, welke op 3 janu ari zal worden gespeeld. UITSLAGEN De uitslagen waren: groep I: 'tZandt- Rijksleerschool 128, Bachten Steene B-Zuidsingel 515, rijksleerschool- Zuidsingel 0—20; 't Zandt—Bachten Steene B 128; Bachten Steene B rijksleerschool 146; Zuidsingel't Zandt 155; groep III: ulo Nieuwe Havenulo Dwarskaai 119; ulo Sin gelstraat Bchr. HBS 812; ulo Dwarskaai Achr. HBS 911; ulo Nieuwe Havenulo Singelstraat B 12 8; ulo Singelstraat B-ulo Dwars kaai A 614; chr. HBS-ulo Nieuwe Haven 614. EINDSTAND De eindstanden zijn: groep I: 1 her vormde lagere school Zuidsingel 36; 2 ols 't Zandt 34; 3 rk lagere school B 32; 4 rijksleerschool 30; groep III: ulo Nieuwe Haven 36; chr. HBS 34; ulo Dwarskaai 32; ulo Singel straat 30. WAARDE Ongeluk. De 92-jarige M. W. kwam de zer dagen met het uit bed stappen te val len. Hij brak hierbij zijn been. Nadat doktershulp was verleend, moest hij wor den overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A.I. Cats- 'man, Aardenburg; J. S. Hoek, 1 Middelburg; 3. Hommes, Nieuw- dorp; 3. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Stc- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes. De totaal aan dijk- en landpacht te ontvangen bedragen per jaar kun nen nu worden geraamd op resp. ƒ2.087,52 en ƒ9.345,74 (dit is resp. 893.69 en 2.471,22 meer dan bij de vorige verpachting). Voorts deelde de dijkgraaf mede, dat enkele gedeelten waterleiding te Kat tendijke en te Yerseke werden gedol ven met draglines, waarmee nu al bre de of grote waterleidingen in het wa terschap op hun oorspronkelijke breed te en diepte zijn gebracht. Bijna drie miljoen Het werk tot verhoging en verzwa ring van de Westerscheldedijk onder Schore is op 13 september jl. aanbe steed en opgedragen aan N.V. D. Blan kevoort en Zn te Bloemendaal voor ƒ2.995.000,In deze aannemingssom is begrepen een bedrag van 361.040,- voor de werken t.b.v. het waterschap Kruiningen. De kosten voor het werk bedragen dan in totaal (vermeerderd met bij komende kosten) ƒ2.918.960,Enkele onderdelen tot een bedrag van ƒ227.800,komen niet voor subsidie in aanmerking, maar voor het restant is een voorschot van het rijk toege zegd van 80 pet. Voorlopig zal dus ten laste van het waterschap komen: een bedrag van 766.032, welk voorlopig d.m.v. kasgeldleningen zal moeten worden gefinancierd. Begroting aanvaard In zijn openingswoord herdacht de dijkgraaf de kortgeleden plotseling overleden gezworene Johs. de Groene te Wemeldinge. In zijn plaats werd met algemene stemmen gekozen de heer B. M. van Nieuwenhuijze. Bij K.B. van 2 juni jl. zijn tot ge zworene van het waterschap herbe noemd (m.i.v. 1 augustus 1956): de he ren L. E. de Koeyer, B. M. van Nieu- wenhuyze en J. van Overbeeke. Besloten werd de ambtenaren-werk lieden in klasse B te plaatsen (mid delste klasse), met terugwerkende kracht tot 1 januari 1955. Tenslotte deelde de dijkgraaf mede, dat er in 1957 geen nieuwe werken zullen worden uitgevoerd. De techni sche dienst is reeds geheel bezet met de uitvoering der nog op stapel staan de werken. De begroting-1957 werd, na uitvoe rig te zijn toegelicht, z.h.s. aanvaard. Het totaalcijfer is ƒ3.974.650,23 met 'n post onvoorzien van ruim ƒ60.600, De speciaalzaak voor uw B R I L GOES, 28 dec. Tijdens de ver gadering van ingelanden heeft de commissie van onderzoek, die rap port over de begroting 1957 kwam uitbrengen, haar teleur stelling uitgesproken over de stagnatie die is ontstaan bij de uitvoering van de dijkwerken. Met slechts een zeer klein ge deelte van de verzwaringen kon een aanvang worden gemaakt. Dit is het gevolg van het lange uitblijven van de definitieve ak koordverklaring, zodat pas in sept. j.I. tot openbare aanbeste ding kon worden overgegaan. Op 4 oktober jX is met het werk begonnen. De vorderingen zijn tot op heden: a. een nienwe watergang is ge reed; b. de pompinstallaties voor de bemaling van gebied Schore zijn opgesteld; c. een cunet achter de dijk is ge graven vanaf de nieuwe sluis tot aan de Eeweg. Deze werken moeten zijn uitge voerd, voor met het spuiten van zand een begin kan worden ge maakt. Begin januari a.s. zal men met het spniten beginnen. GOES, 28 december. Zoals onlangs gemeld, znllen Prov. Staten binnen kort beslissen over de concentratie van de 80 polders op Schouwen-Duive- land, Tholen en Noord-Beveland tot drie grote. Naar wij tbans vernemen, zijn de voorbereidingen om te komen tot een dergelijke concentratie op Zuid-Beveland in een vergevorderd stadium. In de vergaderingen van ingelanden van het waterschap „De Breede Wa tering bewesten Yerseke" werd de vraag gesteld of een concentratie voor dit waterschap ook financiële gevolgen heeft. De dijkgraaf dacht dat een samenvoeging noch voordeel noch nadeel voor het eigen waterschap zal opleveren. De gemiddelde polderlasten bedragen in Zeeland 44,per ha. Burgemeester en minister kregen ieder een helft MIDDELBURG, 28 december. De kantonrechter te Middelburg heeft woensdagmiddag elf Ambonezen, behorend tot de groep in het woonoord te Westkapelle geconsigneerde P. N. M. S.-leden, veroor deeld tot een onvoorwaardelijke hechtenisstraf van vier dagen. Zij hadden zich alle elf de zaak werd gevoegd (en bij versték) behan deld ontdaan van een kennisgeving van het ministerie van justitie, die aan ieder van hen persoonlijk was gericht en welke zij ook steeds bij zich dienden te dragen. Deze kennisgeving was aan hen uitgereikt naar aanleiding van hun gedragingen: het kopen „op rekening van de regering" in winkels te Westkapelle. In de kennisgeving stonden de bijzondere maatregelen van toezicht vermeld, die naar aanleiding van dit gedrag op hen, zulks volgens het vreemdelingenreglement, van toepassing waren. Zij hebben zich dus van deze kennisgeving, die zowel in het Maleis als het Nederlands was gesteld, ontdaan. Zij deden dit door deze door midden te scheuren, ballpointstreken door de bepalingen te halen en de ene helft de Maleise naar de burgemeester van Westkapelle te sturen en de andere de Nederlandse dus naar het ministerie van justitie BIGGEKERKE Jubileum C.J.B.T.B. Onder leiding van de voorzitter der plaatselijke afdeling van de CJB.TB., de heer J. Geschiere, vierde de C.P.M.B. en C.J.B.T.B. haar jaarfeest te Koudekerke. Het feit werd herdacht, dat tien jaar geleden een afdeling te Big- gekerke werd opgericht. De bondsvoor zitter, de heer R. Bos, sprak voor deze gelegenheid over het onderwerp: „Wat beheerst ons leven". In tien jaar tijd is een bloeiend verenigingsleven ontstaan. De C.P.M.B. bezit momenteel 22 leden en de C.J.B.T.B. 28. 's-HEER ARENDSKERKE Zangdienst. Op eerste Kerstdag had in de Ned. Herv. kerk een zangdienst plaats, waarin ds. D. Plantinga voorging. Mede werking verleenden de zangvereniging Zanglust o.l.v. ds. D. Plantinga en het jeugdkoor o.I.v. mej. P. Meulblok uit Heinkenszand. KRUININGEN Schaken. „De Zwarte Dame" zette haar onderlinge competitiewedstrijden voort. De uitslagen waren; C. W. SaamanH. Oostdijk 10; J. QuakkelaarW. A. Ver beek 01; J. W. HasmanB. Cok 10; M. J. KoleA. J. Dek 01; D. v. Nieu- wenhuijxenW. A. Verbeek 01; D. v. NieuwenhuijzenJ. Quakkelaar afgebr.; H. Oostdijk—W. A. Verbeek 0—1; J. Wa verijnC. W. Saaman 01; W. A. Ver beekA. J. Dek afgebr.; H. van de Berg C. Goedegebuure afgebr. De elf verdachten, die, hoewel dus geconsigneerd in Westkapelle, verlof hadden gekregen de gang naar de kan tonrechter te maken, waren niet op de zitting verschenen. Wel was de tolk aanwezig, de heer Van der Kolk, van het Commissariaat Ambonezenzorg, die hiertoe een verre reis had gemaakt. NARE GESCHIEDENIS In zijn requisitoir noemde de amb tenaar van het O.M., welke funktie werd waargenomen door mr. W. J. E. Crommelin, de gehele kwestie rond de P.N.M.S.-Ambonezen een nare geschiedenis. De leden van de ze partjj vormen onder de Ambone zen een groep, die zich op het stand punt stelt 'als militairen naar Neder land te zijn gekomen en als zodanig een algehele verzorging wensen. De ambtenaar gaf als zijn mening, dat Nederland voor de Ambonezen heeft gedaan, wat als een plicht kan worden gezien. In vele opzichten is men ze tegemoetgekomen; zij genieten zelfs verschillende faciliteiten, die aan de Nederlanders zelve niet worden verstrekt. De handelwijze van deze groep is inconsequent; Nederland is niet tekort geschoten. Daarbij moet de wet gehandhaafd blijven. De Ambonezen zijn geen Ne derlanders; voor hen is het vreemde lingenreglement van toepassing. Deze groep nu, heeft een kennisgeving, die zij ingevolge dit reglement ontvingen, verscheurd. Daarbij komt nog, dat zij tot de tweede groep behoren, die in Westka pelle kwam. De overtreding is voor hen dus zwaarder aan te rekenen. De ambtenaar van het O.M. zei be gaan te zjjn met het lot en de omstan digheden, waaronder de Ambonezen verkeren. Zij dienen zich echter te on derwerpen aan het vreemdelingenre glement. Hij requireerde tegen ieder van de verdachten een gevangenisstraf van veertien dagen. De kantonrechter, mr. J. Moolen- burgb, zei, dat de vorige overtreders ieder vier dagen hebben gekregen. Omdat het niet vaststaat, dat zij wis ten van de overtreding van deze vori ge groep, veroordeelde hij de elf ver dachten bij verstek tot vier dagen hechtenis. Jaarverslag van de Zeeuwse Bond GOES, 29 december. „Met enige trots mogen wij aannemen, dat er in geen enkele provincie van Nederland procentsgewijs zo druk het spel van paal en mand wordt beoefend dan in Zeeland". Dit verklaart de heer H. G. Bruggeman in het zo pas verschenen jaarverslag van de Zeeuwse Korfbalbond, nadat hij de groei van de bond aan de hand van cijfers heeft aangetoond. De mysterieuze roofovervallen in Zeeland GOES, 29 december. De Rijkspolitie in Zeeland stelt, zo is ons gisteren opnieuw medegedeeld, een zeer intensief onderzoek in naar de roofovervallen, die de laatste weken in ons gewest veel beroering hebben veroorzaakt. Op 17 december werden, zoals bekend de 22-j. Piet Boone te 's-Heer Hendrikskinderen en de 25-j. Piet Doene te Ovezande overvallen. Donderdagavond is, zoals wij gisteren reeds hebben gemeld, de 20-j. loondorser Rinus de Haze uit Kamperland door twee onverlaten aangevallen in de buurt van Oud-Sabbinge, gem. Wolphaartsdijk. Het is opvallend dat de overvallers het juist op jongemannen hebben voorzien en dat zij voorwerpen van niet buitengewoon grote waarde althans gerekend naar verhouding van het „risico" ontroven aan de slachtoffers. De adjudant van de rijkspolitie te 's-Heer Arendslterke heeft ons gister avond medegedeeld, dat hjj een be spreking heeft gehad met de postcom- mandanten en hij kon ons gisteravond zelfs meedelen dat de politie „een draad te pakken heeft". Schaakgongwedstrijd De Personeelsvereniging der P.Z.E. M. had in de koffiekamer van het P.Z.E.M.-kantoorgebouw voor haar le den een schaakgongwedstrijd georga niseerd. Er werd aan 9 borden ge speeld, terwijl de spelers, naar gelang van sterkte in 3 groepen waren inge deeld. Het tempo was: de eerste 30 zet ten 15 seconden; de volgende 10 zetten 10 seconden; de laatste 10 zetten 5 se conden. Van groep I eindigde als eerste S. v. d. Heijden met 5 punten; 2e werd W. Flissebaalje met 4 punten; 3e Z. Hofman met 3 punten. Groep H: le M. Brouwer 5 punten; 2e M. v. d. Buuse 4 punten; 3e W. Izeboud 3 punten. Groep HI: le P. Maljers 5 punten; 2e werd C. de Vos met 3 punten; 3e M. J. van Hercules met 2 punten. Voor de winnaars waren enkele aar dige prijzen beschikbaar gesteld. Wed strijdleider was de heer K. J. Zelders. Wie zag het ongeluk? Op maandag 17 december 1956 te omstreeks 19.15 uur stond in de Lange Delft te Middelburg een personenauto geparkeerd. Deze auto werd door twee naast elkaar fietsende meisjes gepas seerd. Op het moment dat de meisjes de auto voorbijreden, opende de be stuurder van de auto het linkerportier. Een van de meisjes botste tegen het portier en kwam tengevolge hiervan te vallen. Het slachtoffer werd gewond aan een der benen. Personen, die ge tuige van dit ongeval zijn geweest, worden verzocht zich aan het bureau van politie, Lange Giststraat 40 te Middelburg te vervoegen. Deze mededeling zal ongetwijfeld reeds een zucht van verlichting bij ve len tot gevolg hebben en gehoopt mag worden dat het speurderswerk van de politie weldra met succes mag worden bekroond. „Op de weg naar het veer, dat en kele kilometers van Wolphaartsdijk ligt", zo vertelde ons gistermiddag Rinus de Haze, „doken plotseling twee mannen in het duister voor mijn fiets op. Zij grepen de fiets en smakten mij tegen de grond. Meteen begonnen ze er flink op los te slaan. Voor ik goed en wel wist wat er gebeurde, had één der mannen zich van mijn polshorloge en portemonnaie met zestig gulden meester gemaakt. Plotseling renden ze weg. Voor ik overeind was, hoorde ik de motor aan slaan, Toen verdwenen de beide man nen in de richting Goes". Rinus begaf zich onmiddellijk naar de postcommandant van de Rijkspoli tie, die hem verhoorde en hem geld gaf voor de veerboot. 25 jaar gemeentebode Op 2 januari a.s. zal de heer C. Sol de dag herdenken, dat hij een kwart eeuw als gemeente-bode in dienst van de gemeente Terneuzen werkzaam is. De heer Sol is voor veel inwoners van Terneuzen zeker geen onbekende. Zo heeft hij gedurende zijn diensttijd meer dan 3000 bruidsparen de trouwzaal binnengeleid enop hun gemak ge- stelt. Het Gemeentehuis zou zonder hem moeilijk denkbaar zijn. Het is de heer Sol, die op de hem eigen wijze, de bevolking de behulp zame hand weet te bieden, daarmede een belangrijke schakel vervullend tussen publiek en overheid. ST. ANN ALAND Benoeming. Onze oud-dorpsgenoot, de heer H. Kalle, onderwijzer aan de Petrui Dathenusschool te Rotterdam, is met in gang van 1 april 1957 benoemd tot onder wijzer aan één der scholen van de Geref. Gemeente te Rijssen (Overijssel). In Kanaal bij Hansweert Het aantal seniorleden steeg in 1956 van 937 tot 1079 (15 dat- van de adspiranten van 438 tot 618 (41 zodat de bond thans 1697 le den telt tegenover 1375 in december 1955, een toename derhalve van ruim 23 Toch zijn er nog vele plaatsen in Zeeland, waar geen korfbalclub be staat en vooral Zeeuwsch Vlaanderen komt in dit opzicht achteraan. Niette min is ook daar de belangstelling groeiende, hetgeen blijkt uit de op richting en aansluiting van een korf balclub te Hoek, terwijl in Spui en Sluiskil clubs in oprichting zijn. ADSPIRANTEN De Zeeuwse Korfbalbond telt thans 33 aangesloten verenigingen, van welke er 20 een jeugdafdeling hebben. Er is dus nog steeds een groot aantal verenigingen, dat het zonder adspiran ten moet stellen en dat zal deze clubs vroeg of laat in moeilijkheden bren gen. Belangrijke gebeurtenissen in het afgelopen hondsjaar waren het over gaan van Swift naar de landelijke competitie, de in Vlissingen georgani seerde weekend-cursus voor jeugd leiders, de wedstrijd tussen de kampi oenen van Nederland en België te Middelburg en de schoolkorfbalwed- strijden te Goes, Middelburg en Ter neuzen, waaraan vooral in Middelburg en Terneuzen een groot aantal scholen deelnam. Het scheidsreehtersvraagstuk baart nog steeds grote zorgen, al worden de lopende cursussen te Goes en Middel burg vrij druk bezocht. SPORTVELDEN Het aantal sportvelden is nog steeds ontoereikend en ook de ver dere accomodatie laat in vele geval len nog te wensen over. Het bonds- bestuur heeft het dan ook nodig ge oordeeld, om een aantal verenigin gen voor te schrijven, dat zij begin 1957 over een kleedgelegenheid moe ten beschikken en in 1958 over een terrein, dat aan de minimum-eisen voldoet. Het aantal strafgevallen daalde van zeven tot vijf, doch het aantal opge legde straffen steeg van zeven tot acht. De twaalftalcommissie ontplooide meer activiteit dan in voorafgaande ja ren. Zo kwam het Zeeuwse twaalftal enkele malen binnen de lijnen, nadat vooraf selectiewedstrijden waren ge speeld. Voor het eerst werden ook en kele wedstrijden voor jeugdploegen georganiseerd. COMPETITIE Aan de competitie namen 57 senio ren- en 34 adspiranten-twaalftallen deel, tegen respectievelijk 52 en 22 in 1955. De senioren speelden 372 wed strijden (347 in 1955) en de adspiran ten 211 (121). De competitie had een MIDDELBURG, 28 december. De scheepsbouwer C. A. L. J. uit Antwer pen is woensdagmorgen door de kan tonrechter te Middelburg veroordeeld tot twee geldboeten van f15.Op 28 augustus j.l. was hij met de ,,'s-Her- togenbosch H", die getrokken werd door de „Adour" op weg van Dor drecht naar Antwerpen. Hoewel hij daar gemeerd lag veroorzaakte hij na bij Hansweert in het Kanaal door Z.- Beveland een aanvaring met de „Co- operatieve Hl". De oorzaak was, dat de ,,'s-Hertogenbosch H" een weliswaar geïmproviseerd, maar verblindend licht voerde. Dit licht was daarbij nog geplaatst beneden de daarvoor gestel de drie-meter-boven-de-scheepsromp grens. Verdachte, die ter ziting was ver schenen, vroeg zich af, wanneer men kan gaan spreken van een té hel licht. De kantonrechter vond zulks in deze zaak klaar genoeg door het feit van de aanvaring. Een getuigende wachtmeester van de waterpolitie verklaarde, dat rond het bolletje van de lamp enig oud papier was gewikkeld, omdat men aan boord zelf ook last had van de lamp. De bemanning van de „Coöperatieve IH" was totaal verblind. De getuige noemde dit een ernstige overtreding; een goede verlichting is voor een vaartuig van het grootste be lang. De schipper van de „Adour", A. F. H., werd bij verstek eveneens veroor deeld tot twee boeten van elk vijftien gulden. De „Adour" voerde geen top licht, wel een verblindende schijnwer per. De ambtenaar van het O.M., mr. W. J. E. Crommelin zei in zijn requisitoir, dat deze Belgen hun materialen „met de franse slag" vervoeren. Zij hadden zich op de hoogte moeten stellen van de bepalingen in het Nederlandse bin- nenaanvaringsreglement. De beide vonnissen van de kantonrechter, mr. J. Ingezonden Mededeling (Adv) vrij vlot verloop en stagneerde slechts tegen het einde enigermate ten gevol ge van de minder gunstige weersom standigheden. De Zeeuwse Korfbalbond kan op 'n uitstekend jaar terug zien en men mag verwachten, dat de vooruitgang zich ook in 1957 zal voortzetten. Moolenburgh, waren conform de ei* van het O.M. De „Coöperatieve IH' liep bij du aanvaring een deuk op. Over het ver goeden van de schade zal de civiela rechter het laatste woord moeten spre ken. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Groningen P. J. de Bruijn te Kethel; te Midwolda-Old- ambt J. J. Hutink, vik. te Lemmer; te. Wijk bij Heusden J. van Brunt te Oolt- gensplaat; te Oudega-Kolderwolde (toez.) P. de Ruiter, vik. te Eenrum. Bedankt voor Oosterwolde en Waar der J. H. Cirkel te Woudenberg. Geref. Kerken (art. 31 K.O.). Aangenomen naar Hengelo K. D. Gerber te Mariënburg. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Aldergrove M. van dei Klis te Zierikzee; te Middelburg S. van der Molen te Aalsmeer; te Toronto J. Tamminga te Chattam (Canada), voorheen te Enschede, die dit beroep ook aannam. Geref. Gemeenten. Aangenomen naar Genemuiden C. Hegeman te Cuoxcentre (U.S.A.). Waar zijn BB onze schepen O GROTE VAART AMSTELDIJK: pas. 28 van Liss. naar Vera Cruz. AARDIJK: 27 te Tjilatjap. AKKRUMDIJK: 27 vn Vitoria nr New York. HOOGKERK: 27 bij Kp Verde. HELICON: 27 te Aruba. KINDERDIJK: pas. 28 Vlissingen nr Rotterdam KATELYSIA: 27 bij Terceira nr Curagao. MAASDAM: 27 te Willemstad. NESTOR: 27 te Nicerie. ORANJE: 27 bij Guadeloupe. PR. ALEXANDER: 27 bij Kp Blam. P. G. THULIN: 26 bij Kp Finisterre. RIDDERKERK: 27 bij Monrovia. SCHIE: 29 te Rotterdam. SIBAJAK: pas. 27 Azoren nr Willem stad. TJIPONDOK: 27 bij Kp Padaran. TJIBODAS: 23 te Yokohama. WATERMAN: 27 bij St. Helena.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2