Drie problemen beheersen Vlissingen: grenswijziging, sanering en waterkering BAAYENS Vier korfbalvelden en drie voetbal velden voor Souburg Leraarsgezin zag bij thuiskomst woning in lichterlaaie staan Chr. Gem. Zangveren. „Looft den Heere", Westkapelle jubileert Binnenkort vrouwelijke politie in Vlissingen Maar ook woningbouw, industrie vorming en kwestie der haven Raad nam begroting aan Nieuwe school in Serooskerke (S.) Wat is beter: verplaatsbare of vaste muziektent? Gehele inboedel (met veel antiek) verloren Onderzoek naar slot Moermond begonnen Zondagavond uitvoering kerstoratorium tijdens de dankdienst Afscheid weih. Moens van Biggekerke ^aterdag 22 december 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 7 Raad behandelde de gemeentebegroting VLISSINGEN, 21 december. Drie zaken sprongen tijdens de be grotingszitting der gemeenteraad overduidelijk naar voren en be klemtoonden nogmaals het grote belang dat hiermee voor Vlissingen gemoeid is: grenswijziging, sanering en waterkering. Hiermee nauw verbonden is de woningbouw, industrievorming fen kwestie der ha vens. Fractievoorzitter F. G. Smit (PvdA) opende de algemene be schouwingen en was verheugd dat de begroting door aanwending van normale middelen sluitend gemaakt kon worden. Zijn fractie achtte het graven van een tweede buitenhaven van zeer groot belang en het tijdstip is thans gunstiger dan ooit. dA), die verontrust was daar de wo ningbouwverenigingen de laatste ja ren niet meer aan bod komen, waar door de vrees ontstaat, dat de woning wederom een winstobject wordt met alle gevaren hieraan verbonden. De volkshuisvesting dreigt catastrofaal te worden vooral door het ontbreken van benodigde bouwgronden, aldus de heer Romeyn. Dat de bouw van het nieuwe stad huis waarschijnlijk volgend jaar kan beginnen klinkt als muziek in de oren. Door het Drie-eilandenplan wordt de vorming van industrialisa tie bevorderd doch hij zou het be treuren wanneer de sluis in de af- sluitdam KatseveerKats kleiner zou worden dan de sluis te Veere, terwijl verlaging van het waterpeil eveneens grote gevolgen zou hebben. De grenswijziging baart zorgen, te meer daar de minister enkele weken geleden in de Kamer geen woord rep te over de grenswijzigingsplannen op Walcheren. De economische basis van Vlissingen vond hij té gering en ver zocht om opheldering waarom er van de 100 aanvragen voor industrievesti ging er slechts 30 in Vlissingen tot stand kwamen. TELEURSTELLING Fractievoorzitter H. van Rooyen der CHU sprak eveneens zijn teleurstelling over de grenswijziging uit en hoopte dat het college aüe middelen en wegen zou weten te vinden om tot een spoe dige oplossing te komen, hetgeen de heer J. Marijs (AR) onderstreepte, die voorts nog wees op de grote belangen op woningbouwgebied, die er door de grenswijziging ontstaan. De heer Van Rooyen bepleitte on danks de sluitende gemeentebegroting een voorzichtig financieel beleid, wat later door de woorden van de wet houder van financiën, de heer W. Pop- pe slecjjts kon worden onderschreven en bevestigd. Doch ook de urgente kwestie der verbetering der waterke ring belichtte de heer Van Rooyen en stelde met nadruk, dat de huidige gang van zaken allerminst bevrediging Schenkt. Teleurstellend vond hij ook het her- Stel van de verwoeste kademuur der Buitenhaven waar nog niets aan werd gedaan. TE TRAAG De fractievoorzitter der ARP, de heer J. Marijs kon zich bij de vele woorden van zijn voorgangers aan sluiten en sprak zijn grote teleurstel ling uit over de gang van zaken der grenswijziging welke té traag ver loopt. Bouw van méér arbeiderswo ningen is zeer urgent daar de huidi ge bouw té hoge huren vergt. Ook over de geringe industrie vestiging stelde dit raadslid vragen, terwijl hij zijn ernstige teleurstelling uitsprak over de algemene houding na wat in Hongarije is gebeurd. GROTE KANSEN De fractievoorzitter der KVP, de heer E. G. Vader zag in de toekomst grote kansen voor Vlissingen ,wat op het ge meentebestuur een zware taak zal leg gen, doch ook het particulier initiatief krijgt een zware doch aangename taak. Samenspel moet mogelijk zijn. Hij gaf in overweging een gemengde commis sie (raadsleden en leden uit de burge rij) in te stellen voor het bestuderen der ontwikkelingsmogelijkheden en ter advies van b. en w. Voorts stond hij stil bij de volledige herbouw en stelde vragen over het volbouwen der gaten in de bebouwing der boulevard en herbouw der Zee vaartschool. Demping der spuiboezem achtte hij noodzakelijk om tegemoet te komen aan het nijpende tekort voor bouwgrond. Grote kapitaalsinvestering achtte hij op dit punt verantwoord. Doch ook over de haven stelde hij vra gen en wel of de gemeente wel vol doende zeggenschap bezit. Het doen en laten in de havens onttrekt zich ge heel en al aan het gemeeentebestuur en de raad heeft niet de minste zeg genschap. Als oplossing zag de heer Vader alles in gemeentelijke handen te nemen. Dat het deltaplan voor Vlissingen grote mogelijkheden Inhoudt onder schreef ook de heer J. L. Verhagen (V.V.D.) die zich echter meer tot de nabije toekomst wilde bepalen en te ruggreep op het Drie Eilanden Plan. De zgn. Middenweg is voor de ontwik keling van Vlissingen van de aller grootste betekenis en hij stelde de vraag welke mededelingen B. en W. over deze verbinding kunnen doen. Doch ook de grenswijziging baarde hem zorgen evenals de oeververdedi ging. MOTIE Over de bootverbinding, voorna melijk door het uitblijven van de tweede „honderd meter" boot sprak hij zijn teleurstelling uit en diende namens alle fracties een motie in, welke adhesie betuigt aan de deze week door Provinciale Staten ver zonden motie. Men besloot deze ad- hesie-motie te zenden aan de minis ter van verkeer en waterstaat, mi nisterraad, staten-generaal en ged. staten van Zeeland. Ir. J. H. Krietemijer (A.R.) sprak eveneens zijn teleurstelling uit over de gang van zaken der grenswijziging en stelde, dat de sanering der binnen stad voor Vlissingen van groot belang is. Aan het college richtte hij de vraag of de mogelijkheid aanwezig is voor een rijksbijdrage voor uitbreidings- en saneringsplannen. Het netelige punt der woningbouw en volkshuisvesting werd nogmaals voor het voetlicht ge haald door de heer D. Romeyn (Pv ANTWOORD. In hun antwoord op deze algemene beschouwingen hebben b. en w. zich eveneens uitgesproken tegen de gang van zaken ten aanzien van de grens wijziging en oeververdediging. Burge meester Kolff verklaarde dat het col lege door de woorden van de minister aanleiding hebben gevonden een brief aan G.S. te zenden opdat deze plannen alsnog in 1957 tot verwezenlijking zul len kunnen komen. De ontwikkeling der havens acht te hij zeer urgent. Over het al of niet graven van een tweede buiten haven bestaat er een behoorlijk con tact met de minister van economi sche zaken, doch het is nog niet ge zegd of men definitief tot deze twee de haven zal komen. Misschien komt er een andere ont wikkeling doch in dit stadium kon hij nog geen nadere mededelingen doen. Het herstel der vernieuwde kademuur vormt een punt van bespreking tussen R.W.S. en de Haven van Vlissingen. Een herstelde kade is zeer zeker van belang voor de passagierslijnen, welke een begin van ontwikkeling tonen. Wat de geplande sluis bij Katse veer betreft: met de gezamelijke Zeeuwse gemeente's heeft men reeds bij de desbetreffende instan ties de bezwaren naar voren ge bracht en ook die over het nieu we kanaalpeil. De Middenweg werd naar voren ge bracht door de Commissie Zuid-West- Zeeland, welke suggestie thans in stu die is bij de Werkgroep Deltazaken, doch over de plaats der dam zoals deze door de Werkgroep wordt gesugge reerd kan men geen instemming to nen. Voor het-instellen van een gemeng de commissie voor bestudering der uitbreidingsplannen voelde hij per soonlijk zeer weinig. Wat het beheer der Haven van Vlissingen betreft is deze niet los te maken van de-hele ontwikkeling der havens. Wat de industrievorming betreft kon wethouder M. A. van Popering mededelen, dat de grootste handicap wel het ontbreken van ruimte is, waar deze bedrijven onmiddellijk kunnen beginnen. Het bouwen van industrie hallen op voorhand moet daarom nog maals de aandacht krijgen, hoewel hieraan bezwaren kleven. De zeewe ring vervult het college met grote zorg. Thans is bekend dat de plannen door R.W.S. naar het hoofdkantoor in Den Haag werden gezonden, doch tot op heden werd de gemeente in deze plannen nog niet gekend. Bij de sanering der oude stad zal zeer zeker ook de Spuiboezem en een eventuele demping moeten worden bezien. Het is juist deze kwestie te betrekken in de saneringsplannen en woningbouw. Op de sanering drukken zware lasten, meestal van 80 tot 1400 gulden per woning. Het is zeer zeker noodzakelijk dat hierin een rijksbij drage wordt verkregen. Over de financiële positie der ge meente gaf de wethouder van finan ciën, de heer W. Poppe, een korte uit eenzetting en beklemtoonde, dat waak zaamheid blijft geboden. Men moet zorgen voor een geleidelijke investe ring. Burgemeester deelt mede: VLISSINGEN, 21 dec. Na een langdurige avondzitting heeft de raad de begroting aangenomen, waarbij men tijdens de behandeling practisch die zelfde vragen stelde als bij de voorbehandeling der begroting werden gesteld. Ten aanzien van de noodza kelijke uitbreiding van het politie korps met vrouwelijke krachten deel den b. en w. mede, dat waarschijn lijk binnenkort hiertoe kan worden overgegaan door aankoop van twee panden, welke in verbinding kunnen worden gebracht met het hoofdbureau. De post subsidie van f 1700 aan de Vereniging voor bestrijding der TBC vergde een langdurige discussie. Deze vereniging wenst zich niet te onder werpen aan de bestaande verplichting inzage van de jaarstukken te verle nen en neemt ook de laatste jaren de subsidie niet meer op. Men besloot de subsidie te handhaven, doch men zal niet tot betaling overgaan alvorens de vereniging aan haar verplichtingen voldoet. In overleg met het bestuur der stichting Ziekenvervoer zal ge tracht worden zo spoedig mogelijk de nieuwe ziekenauto aan te schaffen, zo dat de auto van Bethesda als reserve kan worden gebruikt. De gemeente zal echter geen investeringen hiervoor doen, doch bijvoorbeeld door een le ning deze noodzakelijke aanschaf mo gelijk maken. GEEN WINKELGALERIJ. Het ziet er naar uit dat de winkel galerij op het Betje Wolfplein tot de vrome wensen zal gaan behoren. De verkeerssituatie ter plaatse schijnt een dergelijke verbouwing niet toe te laten, terwijl ondanks aanbren ging van winkels de ontsierende Scheldemuur blijft domineren. Onderzocht zal worden of door aan brengen van een beplanting verfraai ing kan volgen. Het hoofdstuk onder- wijsverheugt zich eveneens in een le vendige belangstelling. Ten aanzien van het openbaar lager onderwijs stel de de P.v.d.A. de vraag of het moge lijk zal zijn een kleuterschool te cre- eren. Op het hofje in de Hobeinstraat. Voorts zag men groot nut in de instel ling van een plaatselijke Onderwijs raad. Uit antwoorden van b. en w. bleek, dat plannen klaar liggen voor het stichten van een o.l. school in de oude stad. Voor het hofje in de Ho beinstraat waren twee gegadigden en hiervoor was de vereniging van chr. kleuteronderwijs de eerste. De cuturele raad is geen instel ling die mag bogen op de onvoor waardelijke bewondering der raad. Men sprak zelfs van een potverte- ringscommissie en stelde voor de or ganisatievorm te wijzigen. Weth. Poppe merkte op, dat zijns inziens de moeilijkheden zijn gerezen doordat deze commissie niet spontaan uit de burgerij is gegroeid, doch als het ware van bovenaf werd opge legd. De speciaalzaak voor uw B R I L Marine-opdracht voor Kon. Mij „De Schelde" 'sGRAVENHAGE, 21 dec. De mi nisteries van Oorlog en Marine hebben een contract gesloten met de N.V. Ko ninklijke My. De Schelde te Vlissingen voor het leveren van onderdelen voor voortstuwers (scheepsschroeven). Het totaalbedrag van de order beloopt 118.860,—. Wethouder De Hamer van Terneuzen vraagt ontslag TERNEUZEN, 21 dec. Wethouder Jac. de Hamer heeft medegedeeld, dat hij per 17 jan. 1957 (de eerstvolgende raadsvergadering) in verband met zijn gezondheidstoestand zijn ontslag zal indienen als wethouder, niet als raads lid. Reeds vanaf 1935 heeft de heer De Hamer zitting in de raad en sedert '45 bekleedt hij de functie van wethouder. Voorts had hij in diverse verenigingen zitting als bestuurslid. ZIERIKZEE, 21 dec. In de klein ste zelfstandige gemeente van Neder land het Schouwse dorp Serooskerke, dat thans 167 inwoners telt en bij de ramp zwaar getroffen werd, heeft de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Goes, mr. L. G. Wolff, vanochtend een nieuwe school ge opend. Deze school wordt thans door 13 leerlingen bezocht. Dit aantal was voor de ramp ongeveer 50. De school telt twee lokalen, juist vanochtend heeft de gemeenteraad mej. A. A. M. Huibregtse tot hoofd van deze één- mansschool benoemd. Is één vuilnisemmer voldoende? SOUBURG, 21 dec. De raad van Souburg, die vrijdagmiddag vergaderde, heeft zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel tot uit breiding van het sportterrein aan de Spoorstraat. Het bestaande korfbalveld aan de Ritthemse- straat is bestemd voor de uitbrei ding van de gemeente; tevens is in de praktijk gebleken, dat het aan tal sportvelden, dat thans iri ge bruik is, lang niet voldoende is. Het sportterrein aan de Spoor straat zal worden uitgebreid met een voetbal- en een korfbalveld. Tevens is het mogelijk, dat de be staande speelweide, die regelma tig door de junioren van R.C.S. wordt bespeeld, dienst kan doen als twee sportvelden. Souburg zal zodoende in de toekomst kunnen beschikken over vier korfbalvel den en drie voetbalvelden. Vastgesteld werd de verordening re gelende het ophalen van huisvuil en het gebruik van de door de gemeente verstrekte uniforme vuilnisemmers. De Petroleumkachel brandde in verlaten kamer ZIERIKZEE, 21 december. Tijdens afwezigheid van de bewo ners, is vrijdagmorgen het huis van Dr. Klein Wassing in de Post- straat te Zierikzee volledig uitgebrand. Hoegenaamd de gehele in ventaris, w.o. veel antiek, ging in de vuurzee verloren. De inboedel was slechts laag verzekerd. Als oorzaak meent men de petroleum kachel te kunnen aanwijzen, die niet was uitgedaan, toen de bewo ners vertrokken. De politie, die een onderzoek heeft ingesteld, is van mening, dat hier niet van opzet sprake kan zijn. Laag verzekerd De heer Klein Wassink, die wiskun deleraar is aan het Prof. Zeemanly ceum ,had kort na zijn vrouw die ook in het onderwijs werkzaam is tegen negen uur de huisdeur achter zich dichtgetrokken. De petroleumka chel had hfj laag gedraaid, maar niet uitgedaan. Toen mevrouw Klein Wassink om streeks kwart voor twaalf naar huis terugkeerde, trof zij de plaatselijke brandweer aan, die juist de woning wilden binnendringen om een felle binnenbrand te bestrijden. Om half twaalf had een der buren, de kruidenier De Later, rook uit het huis zien komen. Hij dacht aan een schoorsteenbrandje van weinig bete kenis, maar toch waarschuwde hij de brandweer. De opperbrandmeester die onmiddellijk alarm gaf, constateerde echter, dat de beneden-achterkamer in lichterlaaie stond. Deskundig optreden Vrij spoedig bleek, dat van de inven taris bijna niets meer viel te redden. Hierbij ging ook veel antiek, (een lief hebberij van de familie) in de vlam men verlorerf. Het schijnt, dat de in boedel niet al te hoog verzekerd wasv Dankzij het deskundig optreden van de Zierikzeese brandweer, bleven de belendende percelen (kantoor mr. Du Vroo en levensmiddelenbedrijf De Later) gespaard. Alleen de winkel kreeg lichte waterschade. De politie gaf als vermoedelijke oor zaak op: omvallen van de petroleum kachel. (Het komt ons echter waar schijnlijker voor, dat de op een halve meter afstand staande tafel door de hitte vlam heeft gevat. Petroleumka chels kunnen lastig zijn, maar in een leeg huis vallen ze meestal niet zomaar om. Red.) m Fundering blootgelegd RENESSE, 20 dec. Bij het egali seren van de omgeving van het slot Moermont is de dragline gestoten op een fundering van grote moppen. Aan gezien het terrein gereed gemaakt moet worden voor beplanting, werd, met medewerking van de cultuurtech nische dienst, een aanvang gemaakt met een onderzoek. Het bewuste terrein grenst aan de noordelijke gracht van het kasteel Moermont. Reeds kon worden vastge steld, dat ter plaatse van aan het licht gekomen funderingen de burcht heeft gelegen, die na het beleg door Wolfert van Borssele gesloopt is. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- koni, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Krulningen; A. I, Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw- dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes. Een halve eeuw vertolkster van blijde boodschap ./JINDS vijftig jaartoen de Chr. Gemengde Zangvereniging „Looft ^Jsden Heere" werd opgerioht, klinken er liederen op in West kapelle. Vijftig jaar bestaat deze zangvereniging thans. Twee wereldoorlogen overleefde ze, waarbij vooral de heropbloei na het oorlogsgeweld van '40—45, waardoor Westkapelle zo zwaar werd getroffen, typerend is voor de niet te doven aktiviteiten van het be stuur en de leden. In een speciale dankdienst, die a.s. zondagavond in de Moriakerk wordt gehouden, zal men uiting geven aan de gevoelens, die ait vijftigjarig bestaan teweeg roepen. „Omdat wij weten dat wij bij de gratie van God leven en bewegen en vertolker mogen zijn van die blijde Boodschap, danken wij God", zo is de mening van de voorzitter, de heer C. Kalland; in de daarom belegde dankdienst zullen voorgaan de predikanten ds. A. J. Dondorp (geref.) en ds. W. Oosthoek (Ned. Herv.). KERSTORATORIUM. De laatste houdt een meditatie, die getiteld is „Het Hemelkoor"; ds. Don- dorp spreekt over „Het christelijk lied in een donkere wereld. De jubileren de zangvereniging zal een kerstorato- leden en donteurs wrden belegd, rium ten gehore brengentevens zal Halleluja Koor van Handel worden ge zongen. In januari van het komende jaar zal een feestelijke vergadering voor leden en donateurs worden be legd. Om precies te zijn: op 19 december 1906 nam wijlen ds. L. Aalders, die toen Ned. Herv, predikant te West kapelle was, het initiatief de vereni ging op te richten. Reeds direct telde „Looft den Heere" veertig leden. De eerste directeur was de heer H. de Vos, ambtenaar van de P.T.T., die ge heel belangeloos de leiding van het koor op zich nam. Ds. Aalders werd de voorzitter. In de reglementen werd vastgelegd, dat de vereniging zich tot doel stelde God te loven door middel van het lied en Evangelieverkondi ging. Op 10 maart van het jaar 1919 volg de de toetreding tot de Bond van Chr. Gem. Zang- en Oratoriumverenigin gen. Tussen 1916 en 1928 werd nogal eens van directeur verwisseld, totdat op S augustus 1928 wijlen de heer M. P. Ventevogel zich als directeur aan het koor verbond. Voorzitter was toen de heer P. K. van Rooyen. VELE ZORGEN. De tweede wereldoorlog bracht vele zorgen voor „Looft den Heere" mee. De heer M. de Witte, die 'in heer uit te voeren. deze periode de voorzitter was, werd 1942 naar Duitsland gedepor teerd, evenals drie andere leden, waaronder de secretaris, de heer J. Dekker. Het somberste jaar werd 1945, toen oorlogsgeweld en evacuatie de aktivi teiten geheel lam legden. Eén lid kwam door de oorlogshandelingen, waarbij Westkapelle zo nauw betrok ken was, om het leven: de heer J. Hengst. Op 12 maart 1946 werd echter weer een begin gemaakt met de repetities. Voorzitter De Witte was behouden uit Duitsland teruggekeerd. Tot zijn verscheiden, in 1953, bleef de heer Ventevogel directeur. Aan deze lei der heeft men tal van goede herinne ringen. De heer J. Hekhuis -uit Vrouwen polder werd bereid gevonden het di recteurschap op zich te nemen. De heer Hekhuis, die deze functie nog steeds bekleedt, heeft een warme plaats in de harten van de koorleden veroverd. Het gaat de zangvereniging goed. Kleine, maar ook grotere werken worden en werden uitgevoerd. „Looft den Heere" hoopt nog vele jaren uit draagster te mogen zijn van het christelijk lied. En dat hopen velen met haar! Dijkraad W.A. Polder Biezelinge KAPELLE, 21 dec. De leden van de dijkraad van de Cal. Willem Annapolder hebben tijdens hun hedenavond in hotel „De Zwaan" gehouden algemene verga dering uitvoerig gesproken over de wer ken van de dijkverhoging welke op het ogenblik aan de gang zijn. Hierover wer den mededelingen gedaan door de voor zitter, de heer J. J. Lindenbergh te We- meldinge. In deze vergadering werd de begroting voor 1957 ingediend; deze is sluitend. Ver der werd besloten om dijkwerker J. Ba- rentse te benoemen als kantonnier en de werken in de polder in 1957 in eigen be heer G. J. Janse (CH) vroeg zich at, wat de bewoners van Souburg moeten beginnen met 't vuil, dat de emmers niet kunnen herbergen. „Als het niet in die éne emmer kan, wat dan?" was zijn vraag; hij vroeg tevens de aan dacht voor bedrijven, die aan één em mer zeker niet genoeg zullen hebben. „Het is natuurlijk de bedoeling, dat men aan één emmer genoeg heeft" zo zei de voorzitter, burgemeester A. H. S. Stemerding. Mocht één emmer niet voldoende zijn, dan zal worden onder zocht, of de oude emmer ernaast kan worden gebruikt. Voor wat betreft het punt bedrijven: dit moet nog worden onderzocht. Het heeft de aandacht van b. en w. Laatstgenoemd college pleegt mo menteel overleg, om tot een voorstel te komen betreffende de aanschaf van 'n muziektent. Nu gaat het er om, of dit een vaste of een verplaatsbare tent zal worden Heiromtrent hebben de raadsleden vrijdagmiddag hun meningen laten ho ren. Dé heer Janse zag Veel voordelen in een verplaatsbare muziektent, dia ook aldus de heer Janse gebruikt zou kunnen worden als verplaatsbaar podium. Hij pleitte voor een spoedige aankoop. Een geheel ander geluid liet de heer P. den Boer (arb.) horen. Dit raadslid wilde vasthouden aan het stedeschoon en voelde meer voor een vaste muziek tent. „Lang is er gezocht naar een ge schikte plaats" zei de heer W. Huson (AR), „de verplaatsbare zijn beslist niet lelijk". Hij onderstreepte de voor delen, die door de heer Janse naar vo ren waren gebracht. De burgemeester zeide, dat met de wensen van de muziekvereniging, die de tent uiteindelijk gaat gebruiken, rekening zal worden gehouden. HAMERSTUKKEN De volgende voorstellen gingen vlot onder de hamer door: aankoop grond in het plan „Nage lenburg" van jhr. mr. W. F. Quarles van Ufford te Putten; verkoop van grond aan de Middenhofsingel aan de fa. A. Poelman en Zonen te Ritthem; aanvragen van steun uit 's rijks kas voor de 32 woningwetwoningen aan de Pad weg en aan de westzijde van de Van Vlietstraat; opnemen van gel den bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen ter financiering van de bouw van woningen in plan „Nagelen burg". Tot derde gemeente-timmerman in vaste dienst werd de heer J. C. van Keulen benoemd. De heren M. van de Heuvel te Cadzand en M. Oostdijk te Kruiningen kregen hun aanstelling; tot onderwijzer aan de nieuwe openbare lagere school, de heer J. H. van Dale- school. De heer G. A. Molhoek kreeg zijn vaste aanstelling in gemeentelijke dienst. IN DE SLOOT Bij de rondvraag wees de heer F. Leenhouts (arb.) op de slechte toe stand van de Padweg. Ongelukken zijn hier mogelijk; laatst is er iemand, door de kuilen aan de zijkanten van het wegdek, met fiets en al in de sloot ge reden Bjj de aanvang van de vergadering heeft de voorzitter de verscheiden bur gemeester van Serooskerke (W.), de heer P. Dregmans, herdacht. Een bij zonder woord van welkom sprak hij tot wethouder J. de Priester, die na maanden van ziekte, zijn plaats in het college van b. en w. weer bezette. Omdat het de laatste zitting van dit jaar was, vond de heer Stemerding het goed, elkander als bestuurderen een goed en gezegend nieuwjaar toe te wensen. BIGGEKERKE, 21 dec. Vrijdag middag is in de raadsvergadering af scheid genomen van de heer J. Moens, die de gemeente lange tijd als raads lid en wethouder heeft gediend. De heer Moens, die deel uitmaakt van de C.H.-fractie, legt zijn functie om ge zondheidsredenen neer. Dit speet de voorzitter, burgemees ter J. L. Dregmans, bijzonder, temeer omdat de verhouding in het college van B. en W. en in de raad steeds zeer goed waren. De heet Dregmans schetste de schei dende wethouder als een figuur, die zich steeds geheel aan de gemeente heeft gegeven. En dit, terwijl de sa lariëring voor de wethoudersfunctie toch niet var dien aard was, dat het een betrekking was om naar te ver langen Als mede-wethouder bracht de heer Joh. Kodde dank aan de scheidende. Namens de raad deed zulks de heer P. Polderman (A.R.); de heer P. Schout Gz. voerde het woord voor de C.H.-fractie. De secretaris, de heer F. de Wolf sprak een persoonlijk woord en een afscheid namens het gemeente- personeel. Tenslotte heeft de heer Moens dank gezegd. Hij zei, dat zijn dienster voor de gemeente steeds een lust, nimmer een last zijn geweest. De samenwerking was steeds een bijzon der prettige. De heer Moens werd tevoren, ook in verband met zijn vertrek als wet houder, eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand, belast met het voltrekken van huwe lijken. In de plaats van de heer Moens werd de heer P. Wijkhuis toegelaten als raadslid; de heer Wijkhuis zal dus in de eerstvolgende raadsvergadering worden geïnstalleerd. Op de andere agendapunten hopen wij maandag terug te komen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 2