De wereldpolitiek in bet licht der Schrift P. HU ET r BLUE BAND.. mmmfStt hpMtgszottd! CREGHEL Om Uwentwil Getroost Uit de ut-eAeldu-cui't STOTEN OP DE RAMSHOORN een aankomende kracht JiUim cuLLKfömti&f PROFESSOR Donderdag 20 december 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van ons Bestuurslid de Edelachtbare Heer P. DREGMANS. Bestuur en Directie van de Stichting Verpleeg- en Rust huizen Walcheren. Middelburg, 18 december 1956. Voor de bewijzen van deel neming, betoond na het heengaan van onze lieve Moeder, Behuwdmoeder en Oma LISIA VAN DER WELLE Wed. van J. J. Arnoldi, betuigen wij U onze op rechte dank. P. M. SMIT-ARNOLDI. G. SMIT en kinderen. Nieuwdorp, dec. 1956. Voor de blijken van deel neming en medeleven na het overlijden van onze ge liefde Zuster, Behuwdzuster en Tante MAATJE COPPOOLSE betuigen wij onze harte lijke dank. Namens de familie: K. COPPOOLSE. Serooskerke (W.), december 1956. Noordweg 70. door A'. ZIJLSTRA Een boek dat de tekenen der tijden wil doen verstaan. En daarom brandend actueel. Waar de dagbladpers in onze dagen in zo vele gevallen in gebreke blijft om de ontwikkeling der gebeurtenissen te laten zien bij het Licht van Gods Woord, kan dit boek ons de weg wijzen om in de chaos der tijden de doortrekkende lijn Gods te zien en bij onze Bijbel de tekenen der tijden te doen verstaan. Een boek dat uw leven verrijkt en u toerust in de strijd van vandaag, waar de wereldmachten meer dan ooit zich opmaken om de Kerk des Heren te benauwen. Dit boek, gedrukt op prima papier in geheel linnen band, kost slechts ƒ5,50 Verkrijgbaar bij de boekhandel en rechtstreeks bij OOSTERBAAN 8 LE COINTRE N.V. - GOES Bij de administratie van de Gemeente Bedrijven Dam 39 te Middelburg kan geplaatst worden (liefst vrouwelijk) Sollicitaties met opgave van genoten onderwijs, leeftijd enz. vóór 27 december a.s. te richten aan de Directeur. Uit bet leven van de predikant-dichter door A. M. WESSELS Prijs ƒ0.65 In deze bijdrage tot de Ne derlandse kerkhistorie, met een inleidend woord van Dr. J. H. Gunning J.Hzn, bespreekt deze historicus aan de hand van officiële gegevens het leven van deze hoogst merkwaardige man, die door een felle strijd heen het Licht der Waar heid over zijn leven zag op gaan. We komen meteen in kennis met de verschrikke lijke verzoeking van 't spi ritisme, welk gevaar deze predikant vijf jaar om klemd heeft gehouden. Verkrijgbaar bij de boek handel of rechtstreeks bij Ootterbaan Ie Cointre N.V. GOES De derde druk van Drie predicatiën van wijlen Prof. B. Holwerda Over: Psalm 139 - Lucas 16:1-12 - 2 Thess. 2:6-12. Prijs ƒ1.75 Verkrijgbaar bij de boek handel of rechtstreeks bij Oosterbaan Ie Cointre N.V. GOES Een verzameling meditaties door N.BAAS Prijs ƒ5.50 Deze auteur behoeft allerminst enige in troductie! Hij is algemeen bekend als de „Amsterdamse straatprediker", die be halve een imponerend redenaarstalent, een vlot en pittig publicist is. Hij zegt de dingen op zijn eigen manier, in een zeer persoonlijke stijl en recht op de man af, zonder aan zien des persoons. Nu hij na een veelbewogen leven rusten mag, verstaat hij onder die rust niet anders dan een andere manier van werken en heeft hij zich tot schrijven van dit boek gezet. Verkrijgbaar bij de boekhandel en rechtstreeks bij OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. - GOES TE KOOP; Mooi vaarskalf en stierkalf geen tweelingen. W. MEYERS Veldersweg, Grijpskerke. Tel. 01180—4006. mm Mooie biggen. S. DE BRUYN VrouwenpoMerseweg 54, Se rooskerke (W.). Z.g.a.n. donkerblauwe win terjas, grote maat. J. PEEZE, Koestr. 21, Westkapelle. Alle eiken balken en span ten van gesloopte korenmolen W. DE VOOGD. Stationstraat, tel. 446, Domburg. PERSONEEL GEVRAAGD: Een meisje voor 's morgens of drie keer per week een werkster. Korte Noordstraat 31. Middelburg. Met maart een paardeknecht of arbeider. A. DE VISSER Gz., Meliskerke. DIVERSEN: Wij gaan steeds door U er met nadruk op te wijzen, dat Kienzle zakhorloges juist dat gene is wat de werkman zoekt 13,65. Horlogerie D. LIE- VENSE, L. Vorststr. 87, Goes. Alle maten koper ver chroomde waterketels, alles om in te bakken of te braden. F. J. VAN AARTSEN, Potten- markt, Middelburg. Landbouwvakantiebonnen inwisselen vóór zaterdag 21 december. CHR. GEERTSE, Domburg. Heer in 't verkeer? Bij Jasperse in de leer! Specialis ten in autorijles, motorrijles en verkeerscursus. Autorij school JASPERSE, erkend en gediplomeerd ioor de FN.O P. Vlissingsestraat 1, Koude- kerke. Tel. K 1185—343. TE HUUR: Mooie gemeubileerde zit- en slaapkamers met vrije keu ken en gebruik van douche. Gelegen op prima stand te Vlissingen en geschikt voor 2-, 4- of 6 personen. Prijzen zeer billijk. Te bevragen WILLEMSE's woningbureau, Noordsingel 40, Middelburg, Tel. 3294. Voor al Uw familieberich ten het aangewezen adres: „Zeeuwch Dagblad" m T/^om maar op! Reuzen, draken, heksen, zwarte Pieten, kom maar op! Wij kunnen iedereen aan. Behalve jongens die groter zijn dan wij. Maar dat zijn er niet veel. Wij zijn al heel groot, zegt moeder. Neem nog maar een boterham, zegt moeder. Met Blue Band. Eet maar flink, dan wordt je nog groter. Dat doen we dan ook. Graag zelfs. Want tjonge, wat smaken ze lekker! 't Is de eigen, speciale bereidingswijze die Blue Band zoveel fijner en rijker maakt. U proeft zo duidelijk, dat Blue Band anders is, lekkerder. U weet toch hoe dat komt? Voor Blue Band wordt een eigen speciale bereidingswijze toe gepast, die enige jaren geleden is ontdekt en sindsdien steeds verbeterd. WaaromzouU daar ook niet van profiteren SBlue Band helpt U zor gen voor U wgezin, ook in deze donkere, koude tijd van het jaar. Geen zon Geen verse, groene zomergroenten? Zorg voor Blue Band, bij ieder maal, iedere dag. Een zomer-rijkdom aan vitaminen maakt iedere hap van iedere boter ham nog rijker, nog gezonder. Stralend gezond vitamine a maakt ze beter bestand tegen de kuren koning Winter. van Goed gebouwd zonneschijn vitamine d helpt bij de bouw van beendergestel en gebit. BB 160 350 200.65 9. Hartelijke ontmoeting Toen professor Créghel stilletjes het pa leis van de achterkant naderde, hoorde hij opeens het geluid van de twee schreeu wende stemmen. „Wat zullen we nou heb ben" schrok onze vriend", er is toch, hoop jc geen opstand in het paleis uitgebro ken?" Hij luisterde nog eens goed. „D'r uit, plaatjesknipper, hupsa, d'r uit. Ik houd niet van mensen, die stiekum naar binnen sluipen, hup, twee, drie!" hoorde de professor. Een ontzettend gekletter weerklonk en een fotograaf kwam met zijn hele uitrusting de trap af vliegen. „Help, genade!" gilde de man. „Pas op mijn lampen en mijn fotoapparaat!" Ver baasd keek Créghel langs hem heen om te zien, wie er zo hardhandig was op de vroege morgen. Enwie kwam er met een boos gezicht achter de fotograaf aan? Koning Krelis van Boelmania. „Hela Krelis!" riep de professor. Verstoord keek de koning naar Créghel. „Wie bent U, soms ook een fotograaf?" vroeg hij, maar toen verhelderde zijn gezicht: „Nee maarrr, tsjonge, professor Créghel, wie had dat gedacht. Kom hier ouwe jongen! Hoe gaat het er mee?" Stevig drukten de beide mannen elkaar de hand. „Neem me niet kwalijk dat ik zo boos was", sprak Krelis, „maar die fotografen willen steeds een kiekje van me maken. Het be gint me nu te vervelen en ik gooi ze er allemaal uit. „Gelukkig bemerkte de ko ning niet, dat de fotograaf van zoeven toch nog van de gelegenheid gebruik maakte, en Krelis met Créghel samen op een prentje zette. „Wat een geluk", zei de man, terwijl hij het tweetal kiekte, „dit wordt de mooiste foto van mijn leven. PAPPA'S VROUW, door Thyra Kramer. Uitgave van Uitgeverij Hol- Ferre Björn, vertaald door Diet landia N.V. te Baarn. De schrijfster waarschuwt ons dit ver haal niet al te letterlijk op te vatten. De inhoud is in de ware zin des woords „een roman gebaseerd op feiten"; een mengel moes van waarheid en fantasie en het is moeilijk aan te duiden waar de waarheid eindigt en de fantasie begint. Intussen komen we bij het lezen van deze roman zelf al een heel eind in het schiften tussen „Wahrheit und Dichtung". Er komen vertelsels in voor die zó fan tastisch zijn, dat men er moeilijk iets anders dan fantasie uit halen kan. Ove rigens dóet dit aan het verhaal in zijn geheel geen schade. Al gauw bij het lezen neemt men deze roman voor wat hij is, n.I. een leuk, opwekkend verhaal, dat ons als tijdpassering en verpozing goede diensten kan bewijzen. Men moet deze lectuur niet al te zwaar nemen, niet te veel op de keper beschouwen, want dan komen er de vragen en de bezwaren. Ook de literaire bezwaren. Aan de compositie, aan de logische gang van het verhaal ont breekt nogal wat. Maar dat hindert bij het lezen allemaal niet. Mits men het ver haal maar niet neemt voor meer dan het wezen wil: een leuk boek, dat een mo ment de zware zorgen uit het hart ver dringt, in deze donkere dagen wat licht in het hart brengt en ons tenslotte toch nog laat zien, dat we met wat goede wil van het leven nog iets kunnen maken. Verder heeft deze roman de verdienste, dat het ons zo één en ander vertelt van het kerkelijk leven, zowel in Zweden als in Amerika. Want het verhaal begint in een pastorie in Zweden en eindigt met een pastorie in een Zweedse gemeente in Amerika. Afwisseling genoeg dus. Al met al een boek, dat we gerust in handen kunnen nemen en onze kinderen ter lezing kunnen geven. Er zit zonneschijn en zon newarmte in en dat zegt tegenwoordig, nu we in de tijd van het wrang existen tialisme leven, al heel veel! „Mannen van Naam", figuren uit „Nieuwe Serie voor liet Tech nisch Onderwijs. Uitgave J. B. Wolters, Groningen-Batavia. Van deze serie ontvingen we: „Neder landse Taai", I, door F. C. Ma- besoone en A. J. de Boer. „Reke nen (Metaaal) F', door D. P. Groot. „Aardrijkskunde I", door F. C. Mabesoone en B. IJtsma, Algebra I, door B. van Sluyters, en „Biologie I", door A. J. de Boer. Voor Technische scholen goede leer boeken. Wie daar in deze vakken les heeft te geven, wordt zeker aangeraden hiervan kennis te nemen. Ds. F. Colenbrander, Jesaja, Deel II (De Bijbel toegelicht voor het Nederlandse volk), J. H. Kok N.V., Kampen, 1955. Prijs ingen. ƒ2.15, geb. ƒ2.60. Bij intekening resp. 2.00 en 2.45. Dr. N. J. Hommes, Johannes (De Bijbel toegelicht voor het Nederlandse volk), J. H. Kok N.V., Kampen. Prijs ingen. 1.95, geb. ƒ2.75. Bij intekening resp. ƒ1.70 en ƒ2.50. Wat deze deeltjes ons bieden lijkt veel op de kanttekeningen: zeer kort en puntig. Van grote betekenis voor de eenvoudige bijbellezer, die door zo'n korte notitie beter verstaat wat hij leest. Maar waarom is hier nog de Statenvertaling gebruikt? R.A F. „De verovering van de diepzee" (Van „Nautilus" tot Bathysfeer), door Pierre de Latil. Uitgave van Uitg. C. de Boer Jr. te Am sterdam. We hebben hier te maken met een beschrijving van de ontdekking van de Oceaanbodem, lopend van wat de rijke fantasie van Jules Verne er van maak te tot het moment, dat deze fantasi volkomen gerealiseerd werd door pro fessor Piccard, een geleerde, wiens wetenschap ondersteund werd door een schier even rijke fantasie als waarmede Jules Verne begiftigd is geweest. Trou wens, wie over geen fantasie beschikt, bereikt op dit gebied niet wat Piccard bereikt heeft. Een boek van onze jeugd? Ja, maar iaat ik eerlijk zijn: ik ver slond het even graag! Want we noem den dit werk hierboven een „beschrij ving", maar het is meer dan dat, het is een epos, een voman, gebaseerd op de werkelijkheid. Dit is gezonde lec tuur, waarbij de fantasie van onze jeugd in de rechte ban=n geleid wordt, lectuur bovendien die de geest horizon geeft, en de algemene ontwikkeling schier speels voeding verschaft. Wanneer we een opmerking zouden willen plaatsen dan is het deze, dat het boek één lacune vertoont: het be spreekt de schepping, of althans een deel ervan, het geheimzinnige en mach tige rijk van de Oceaan, laar het klimt nergens op tot de Schepper. Wanneer dit boek culmineerde in een apotheose of loflied op de Schepper, Wien al de ere van wat Hij gemaakt heeft toekomt, zou het meer een plaats in het christelijk gezinsleven kunnen opeisen. Het boek is typografisch goed uitge voerd en voorzien van vele, de tekst verduidelijkende illustraties. Bij de uitgeverij Foreholte te Voor hout zijn verschenen zes fraaie kinder boeken, die vooral door de aardige ver- teltrans en niet in het minst door de prachtige origineel uitgevoerde teke ningen (gekleurd) de prijs dubbel en dwars waard zijn. Vier boeken behoren tot de bekende Rinkelbel-reeks en kosten f 2.30 per deel. De titels zijn: Dodino, het ezeltje; Piko, het eendje; Wolletje, het kleine schaap; Tini in het circus. Deze delen zullen vooral de zeer jeugdige lezertjes bijzonder interesseren. „Kuifje, de zaak Zonnebloem" en „Zonnige sprookjes" zijn de titels van de overige nieuwe kinderboeken. Zij kosten f3.95 per deel, maar zijn dan ook grootser van opzet en zullen onge twijfeld de jeugd veel genoegen be zorgen.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4