Enorm enthousiasme voor een goed pension Je Weefstoel" Voor al wat fris en schoon moet zijn! Dinsdag 18 december 1956 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Aanbesteding een winkeljuffrouw Hongaarse vluchtelingen goede kosthuizen UÓÓA KeMtfte&bt DE LETTERS De arrestaties in Zuid-Afrika Heden overleed, na een langdurig, smartelijk en geduldig gedragen lijden, onze innig ge liefde Vrouw en Moe der ANNA KORSTANJE, in de ouderdom van ruim 65 jaar. De diepbedroefde familie: W. PRIESTER. ABR. PRIESTER. 's-Heer Arendskerke, 15 december 1956. Zandweg II. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, onder vonden op zijn 80ste ge boortedag, betuigt onderge tekende mede namens kin deren, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen, zijn hartelijke dank. A. DE LANGE. Koudekerke. De directeur van de dienst Herbouw Middelburg, zal namens Burgemeester en Wethouders van Middel burg op 27 december 1956, om 11.00 v.m. aanbesteden: Het slopen van een twee tal panden in de Lange Delft. Bestek en voorwaarden zijn van heden af verkrijgbaar ten kantore van de dienst Herbouw, Middelburg, Stadssf-huur 1, Middelburg. De directeur van de dienst Herbouw Middelburg, A. J. MATHIJSSEN. J. LOUWERSE en J. LOUWERSE-VERSLUYS danken allen heel hartelijk voor de vele belangstelling, betoond bij hun 40-jarig huwelijksfeest. St. Laurens, dec. 1956. Eendekotsweg 3. TE KOOP: 1. GROOT WINKELPAND met beneden kamers en bovenwoning, grote tuin, gelegen centrum Middel burg. 2. Modern dubbel, zo goed als nieuwe WONING, gelegen Gravenstraat te Vlissingen, waarvan rui me bovenwoning vrij te aanvaarden is. 3. WINKELPAND met bedr. ruimte, grote tuin, gele gen Korte Noordstraat, Middelburg. 4 BOERDERIJTJE met ruim 4 gemet bouwland. Gelegen aan de rand van Middelburg. (Liefst te ruilen tegen groter bedr.) 5. Kleine ééngez. WONING gelegen Achtersingel 47, Middelburg. Binnen en kele weken vrij op ge bruik. 6. Kleine ééngez. WONING gelegen Pluimstraat te Middelburg, direct op gebruik. 7. WINKELPAND of be drijfsruimte, gelegen Vlissingsestraat, Middel burg. Direct op gebruik. (Ook eventueel te huur.) Te bevragen: WILLEMSE'S Woningbur., Noordsingel 40, Middelburg, tel. 3294. Plaatst Uw familieberichten in het „ZEEUWSCH DAGBLAD"! Wij hebben plaats voor welke zelfstandig kan werken, liefst niet beneden 20 jaar. G. M. BROEKSTRA, ,,Het Serviezenhuis", Koningstraat 5, Goes. De N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde", Scheepswerf- en Machinefabriek, Vlissingen vraagt voor het onderbrengen van bij haar te werk te stellen enige Zij, die genegen zijn één of 2 mannelijke Hongaren in huis te nemen, gelieven zich zo spoedig mogelijk op te geven aan de afdeling Personeelszaken, hoofdkantoor, Glacisstraat 165 te Vlissingen. Jongeman zoekt Ln Goes of omgeving Graag met mogelijkheid tot studeren. Brieven onder No. A 4788, Bureau van dit blad te Goes. een paar „WÊtFSTOEL"- NYLONS Vasana Enkalons, maat 8'/211 2,50 3,50 - 3,95 - 4,50 - 5,50 Wandel Enkalons, 50 en 70 denier 3,95 - 4,50 Stretcb Nylons 4,75 - 5,90 Kristal Nylons, extra fijn 2,25 - 2,98 Mou«sc V.ylons 4.85 - 5,75 - 7,90 Grote sortering linkse, wollen en Fil d'ecosse kousen Zie etalage! SPECIAALHUIS Langeviele 3 - Middelburg Nu otykMlify'fcjerf/e// 1 spaarkaart: een prachtige, heerlijk drogende badhanddoek. 3 spaarkaarten: een éénpersoonslaken prima-prima kwaliteit, voorzien van een cordonrand. 1 spaarkaart: een ruime sloop, met een rijke cordonrand. Spelenderwijs komt u nu in het bezit van schitterende lakens en slopen, heerlijk drogende badhanddoeken, schitterende theedoeken of kwaliteits- nyions. U behoeft alleen de kopjes te knippen uit de verpakkingen van de Castella-artikelen en daarmee uw Castella-spaarkaart te beplakken. Iedere volle spaarkaart geeft u recht op een postwissel van f 2.50 of wij maken het geld voor u over naar een textielverzendhuis. U hebt dan maar op uw spaarkaart in te vullen, wat dit verzendhuis u thuis moet sturen! Uw spaarkaart is in snel tempo vol. Er zijn zoveel Castella- artikelen (elk met een kopje), die u dagelijks nodig heeft. Daarbij zijn de Castella-producten, ondanks de uniek-hoge kwaliteit, laag in prijs. En het textiel, waarmee u uw linnenkast vult, is zo goed en zo mooi, als u zdden zult aantreffen! Ons dagelijks vervolgverhaal door Hein Kray 9) „Nee, pardon eh, niet u juf frouw. Ziet u ik...." De ander slaat haar hand voor haar mond om niet te lachen. Dat maakt Jan woedend. „Ik zie wel dat ik mis ben", zegt hij en probeert zo gauw hij kan de stoep af te komen, maar een daverend ge lach, volgt liem tot beneden en hij meent de woorden op te vangen: „Wadae gooser! 'n Reusefint. Geef mijn maar ranja medde rietje". bat zal hem niet weer overkomen, overlegt hij. Eerst tien minuten ver der waagt hij het weer een trap te beklimmen. Nu belt hij aan een der middelste deuren. Hij moet nog al •ven wachten, dan komt een lichtje, hoog boven het raampje te zien. Een langzame stap daalt naar beneden. Het raampje gaat open en een smal mannen gezicht kijkt hem ernstig aan. „Goedenavond meneer", zegt Jan. „Woont hier misschien een juffrouw Jane Wolting?" De ander ziet hem scherp aan. Er is een droevige ernst in zijn blik. „U segt?" „Jane Wolthuis", zegt Jan op goed geluk, want hij is zo zenuwachtig dat hij zelfs de verzonnen achternaam niet kan onthouden. Stilte, die een uur schijnt te duren. Dan schudt de ander langzaam het hoofd en blijft hem aankijken. Het bloed stijgt Jan opnieuw naar het ge zicht, hfj kan haast niet spreken, Eindelijk brengt hij uit: „Het spijt me eh meneer dan zal ik Meer zegt hij niet, loopt schigtig naar het eind van het stenen platje en daalt de trap af. Als hij over zijn schouder nog eens omkijkt, ziet hij het gezicht van de man onbewege lijk naar hem staren. Moedeloos geeft hij t' tenslotte op. Dat is geen zoeken. Maar weer naar huis. Maar als hij de straat al bijna weer uit is, komt het ellendige gevoel van bedrogen te zijn, met zo'n kracht bij hem op, dat hij bij zichzelf besluit het nog één keer te proberen. Eén greep, één kans Vooruit, met de ogen recht voor je een eind in de straat. Niet kijken naar de nummers. Ver.... verde straat in. Hier veranderen de huizen. De nieuwe blokken gaan over in een ander soort, eei ander bouwsysteem, met oog benedendeuren. Vooruit, nummer 1032, laat hij die proberen. Een vrouw van een jaar of dertig met een slordig voorkomen opent. Op Jans vraag snuift ze even: „Zo'n zwarte, met krulle en filmauge?" Jan voelt zijn hart bonzen. „Die floddermadam van drie hui zij hier vandaan bedoel je zeker me neer. Nou, ik sel je nie hellepe, want je bin de eerste meneer niet, die naar die vraagt". Met dringt zich een kerel met hemdsmouwen in de smalle gang. „Wat is d'r Mie?" „Meneer hier vraagt naar Sjaane!" „Die rotmeid?" De man kijkt Jan van boven naar beneden aan: „Wil meneer met dat stuk?" Jan is te verbluft om kwaad te wor den. „Nou", valt de vrouw uit „vlieg er in om mijn part met dat schepsel maar vanavond krijg je d'r niet. Een ander is je voor, die het klappen van de zweep beter kent" en als Jan haar blijft aanstaren: „Ja hoor het nou maar goed. Een ander met een grote slee van een auto. Ik sag se toch se- ker selleves instappe en een gein da' se hadde. Het is niet de eerste keer...." De man leunt tegen de deurpost. „Ben je d'r vriend-om so te seggen?" Jan kucht en weet niet veel te ant woorden. „Ik sien wel, dat meneer alle kne- pies van 't vak nog nie kent", zegt de vrouw lachend. „Nou, meheer. Uwes is nog jong. Als ik je was, wou ik zo'n afgesabbelde boterham toch niet heb- be óók Jan dankt haar aarzelend en gaat weg, ten prooi aan duizenden tegen strijdige gedachten. Eén ding staat vast: ze he' ben het mis, het meisje is verleid! Ze is niét vals of slecht. Hij móét haar spreken en haar terug vinden. Met een grote boog keert hij terug en neemt het nummer op. Op die deur staat De Bruin, o, Sjaan de Bruin dus. En nu naar huis. Die avond zit hij laat op en schrijft haar een lange brief vol verwijten. Zijn vriend slaapt al lang, als hij zijn bed opzoekt. HOOFDSTUK 5 „Lieveling!" „Jan je moet me geloven. Ik kan je niet alles uitleggen en wil het niet alles weer oprakelen, maar zal je vertellen hoe het zit, vanavond om 'acht uur op de gewone plek". Dat schrijft ze. Geen ondertekening. Niets. (Wordt vervolgd). DINGAANSKRAAL, 17 dec. (Reu ter) De Zuidafrikaanse minister van justitie, Charles Swart, heeft ver klaard, dat zijn regering gedwongen was drastische maatregelen te nemen om het communisme uit te roeien. Hoewel het communisme in zijn ac tieve vorm was vernietigd, had het nu een nieuwe vorm aangenomen, waarbij het werkte onder de dek mantel van de idee, dat „alle mensen in het land gelijk zijn". Sinds 5 december zijn er in totaal 140 personen v; n alle rassen gearres teerd op beschuldiging van hoogver raad en overtreding van de wet op de onderdrukking van het communisme. Minister Swart sprak ter gelegen heid van Dingaansdag, de nationale feestdag, waarop de overwinning van de voortrekkers op de Zoeloes onder Dingaan in 1838 werd herdacht. De V.S. trachten Egypte en Syrië te bewegen te onderhandelen over da Suezkwestle.

Zeeuwsch Dagblad | 1956 | | pagina 4